Arrondissements-Rechtbank Raad Hoogwoud. RUISENDE EUGD te Alkmaar. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 4 October. Den Helder. EEN OUD KNOKPARTIJTJE ONDER DAMES. Eenigen tijd geleden werd behandeld een mis- handellngszaakje tegen zekere mej. Maria v. H., echtgen. v. M., te Den Helder, die op 15 Juni ji. mej. de Boer geb. Molenaar in het gezicht zou heb ben geslagen, gestompt of gekrabd, de lezer gelieve zelf maar uit te zoeken. Het werd noodig geacht deze zaak uit te stellen en nog enkele getuigen te hooren. Thans echter, nu die nadere behandeling plaats had, had echter de meest belanghebbende geen blijk van belangstelling gegeven, maar daar werd nu toch geen aandacht meer aangeschonken en de vechtlustige Heldersche dame veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Den Helder. HET WAS AL WEER KNUDDE. Een in bontmantel gehulde jonge dame, volgens opgave Jantje B., huisvrouw G. P. K., 'n Marine matroos, had zich te verantwoorden ter zake zeden misdrijf, nader omschreven in art. zooveel wetb. v. strafrecht en in 't kort genaamd: gelegenheid ge ven. Op grond van het zedekwetsende werd deze zaak met gesloten deuren behandeld en kon de bezetting van de engelenbak, mitsgaders andere onbevoegden, die ter nauwernood gezeten waren, weer het veld ruimen. Hoorn. DRIE STOMME STREKEN. De stempelaar Jan VI. te Hoorn had ook al weer niet zijn voordeel gedaan met de ondervinding van andere stommerds, die kennis hadden gemaakt met den politierechter en op drie verschillende tijdstip pen aan M. H. valschelijk opgegeven lagere bedra gen als bij verdienste dan hij in werkelijkheid had genoten en dat niettegenstaande hij al was r waarschuwd door inhouding van een gedeelte stc Thans had hij zich te verantwoorden omdat hij had opgegeven dat hij in April had bijverdiend neg f 1.75, in Augustus respectievelijk f5 en f3, terwijl hij in werkelijkheid had genoten resp. f9, f 5 en nog eens f 5. Het moest hem bekend zijn, dat deze knoeierijen streng worden gecorrigeerd en moest de man zich niet verbazen, dat hij heden werd veroordeeld tot 1 maand gev. De Officier waarschuwde nog bij fraude volgens r-ygeeringsvoorschrift direct den officier van justitie waarschuwen, welke maatregel in vele plaatsen wordt nagelaten. Barsingerhorn. EEN GEVONDEN BEL ASTIN GPLA AT JE ACHTEROVERGEDRUKT. De kinderen van den 44-jarigen grondwerker Jan v. d. V. te Barsingerhorn hadden een aan Piet Molenaar toebehoorend rijwielbelastingplaatje ge vonden en inplaats dat vader zorg droeg dat het plaatje behoorlijk bij de politie werd aangegeven, had hij gedaan of zijn neus bloedde en het zelf in bezit genomen. Later bleek echter dat het kind bedoeld plaatje had gestolen en niet had ge vonden, wat de zaak voor vader Jan nog veel ern stiger maakte. Hij werd door politierechter en of ficier duchtig onder handen genomen en veroor deeld tot f 10 boete of 5 dagen, alsmede 1 maand gev. voorwaardelijk met 2 proefjaren. De vrouw met 9 kinderen sprak in dit geval ook een woordje in het voordeel van den onverstandigen vader. Dank je wel, edelachtbare, zei verdachte nederig. Barsingerhorn. MET EEN BIERGLAS GEMANOEUVREERD. De zwaargebouwde garagehouder Nic. J. uit An na Paulowna beleefde in den nacht van 26 op 27 Augustus in een café te Barsingerhorn een onaan genaam avontuur. Hij werd daar met bier in zijn gelaat geworpen en toen hij daarover aanmerkingen maakte, werd hij door den dader, zekeren Gerrit Bos met een bierglas op het hoofd geslagen. Jonker greep alstoen gemelden B. in de lurven, maar ont ving alstoen met het overgebleven stuk nog een op stopper, waardoor hij ten tweede male werd ge wond en zich onder behandeling van den dokter moest stellen. Gemelde B. moest heden terecht staan, doch was niet verschenen en veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf en betaling van f10 schadevergoeding aan den heer Jonker. Een vriend van vorengenoemde veroordeelde, Fedde v. M., had terzelfder gelegenheid den gara gehouder Jonker een bierglas tegen het linkeroog gesmeten. Ook dit vriendelijke mensch was heden niet verschenen en veroordeeld tot 2 maanden gev. HOOFDSTUK XV. De tusschenjaren. Een paar dagen na zijn aankomst op „The Grange", verzond Timothy een brief aan Elspeth, waarbij hij zijn eerste indrukken van hot huis en de menschen weergaf. „Het is vreemd, zooals men zich vaak van tevoren om niets ongerust kan maken", schreef hij. „Ik zag er eerst als een berg tegenop bij vreemde menschen mijn intrek te nemen, doch ik heb nu het gevoel als of ik hier al jaren woon en zal volmaakt tevreden zijn langer te blijven dan aanvankelijk was vastge stekl. De vier kinderen veel meer zijn ze niet volgens -mij vormen een verrukkelijk quartet, en het is allergenoegelijkst om aan te zien hoe ze hun best doen van alles een succes te maken. Ze hebben iets op hun jonge schouders genomen, waarvan ze ci^nlijk totaal geen verstand bezitten, doch ze we ten er zich niettemin dapper doorheen te slaan. Op den achtergrond is een „dea ex machina" in den vorm van een tante, Jemima Glenville, een rustige vrouw met grijsgrauw haar, wier levensgeschiedenis Cu-ri II1 e d o r p. EEN LASTIG HEERSCHAP. Een 31-jarige schilder te Oude Niedorp, Pieter L., had zich aldaar in den nacht van 16 op 17 Septem ber met geweld verzet tegen den buitengew. veld wachter, den 61-jarigen heer D. de Groot, die hem wilde verwijderen uit de keuken van een café, die hij absoluut niet wilde verlaten, onder bedreiging dat hij de heele boel kort en klein wilde slaan. Piet verkeerde dien nacht in kennelijken staat en is dan een niet al te gemakkelijk te hanteeren persoon. Hij beweerde thans in die keuken per sé 'n eindje brood te hebben willen consumeeren. Het gebeurde ter gelegenheid van een landbouw- feest en Piet hield in die keuken 2 keer per week een boere-bridge-avondje. De Officier stelde voor f50 boete of 25 dagen en twee maanden voorw. ten einde zich in de lik nog wat in 't bridgen té kunnen oefenen, indien hij weer op 'n strafbaar feit werd betrapt. Vonnis f 30 boete of 15 dagen en 1 maand bridge voorwaardelijk met 2 proefjaren. Anna Paulowna. GEZELLIG HITTENWAGEN-RITJE. De 35-jarige koopman Joh. Srrnon Sp., 'n presen tabel lid van de forsche Spigten-familie, stond te recht omdat hij op 16 September den 54-jarigen heer Alfcert Pool, die met hem mee op die hitten- kar reed, van die kar had geduwd, waardoor de bejaarde man lang niet aangenaam werd getroffen. De heeren hadden samen 'n kermis en paarden markt bezocht, de heer Sp. had rijkelijk bier en 3 borrels gedronken en had na zijn lafhartige aanval op een persoon die hij wel maken en breken kon, zich niet meer om zijn slachtoffer bekommerd. De doktersrekening bedroeg 3 gulden en de ge miste verdienste werd begroot op f 12, die de dap pere heer Sp. nu nog zal hebben te betalen, behal ve de f25 boete subs. 15 dagen, die hij nog zal hebben te voldoen. Enkhuizen. EEN DRIFTIGE KWAJONGEN OP ZIJN NUMMER GEZET. Een 19-jarige borstelmaker, Harm H. uit Enkhui zen compareerde op de zondaarsbank omdat hij op 29 September mej. Petronella Ettinger, huisvrouw P. J. Simons, met een steenen drinkbeker in het gelaat had gegooid. Mej. Petronella fungeerde als aangetrouwde tante! Het conflict ontstond uit het feit, dat mej, Simons het broertje van neef Harm, dat haar zoqntje met een stok in het oog had ge stoken, in den arm had genomen. Tante was zoo leelijk door den beker getroffen, dat zij zich on der doktershanden moest stellen. Eisch niets meer of minder tegen dit lieve neefje, reeds eenmaal we gens, mishandeling veroordeeld tot 15 gulden boete, 1 maand gev Vonnis 6 weken gevangenisstraf. Den Helder. TWEE KAPPENTREKKENDE GEBROEDERS. De heeren gebroeders Klaas en Piet de K. te Huis duinen, waren gezamenlijk opgeroepen om terecht te staan ter zake een hen ten laste gelegde be schadiging van een gebouwtje, staande op het erf van den schilder L. Leen. Alleen broer Piet was verschenen. Bedoelde kap stak uit boven den grond aan de heeren de K. toebehoorende en aangezien partijen elkaar niet goed verstonden, draaide het uit op moeilijkheden en rechtzaken. Laatst stond de schilder terecht wegens vernieling van een schutting van de heer de Klerk en werd toen tot f 0.50 boete of 1 dag veroordeeld. De kaarten moes ten er vandaag nog bij te pas komen. Het geschil werd ten slotte opgelost met f 0.50 boete of 1 dag hechtenis en toegepast het spreek woord: Gelijke monniken, gelijke kappen. Winkel Schagen. VOOR DE VARIATIE WEER EENS EEN B AKKELIJ-PARTIJTJE. De 43-jarige werkman Arie de Br. te Winkel nam op 24 September den overwegwachter R. Prins te Schagen, in z'n schabberlak te pakken, wierp hem op den grond en krabde hem later nog eens in het gelaat. Prins bedient de boomen aan de Hoep en kreeg over die sluiting herrie met mijnheer Abram, die aanmerking maakte op de gestes van den heer Prins. Voor dit feit terecht staande, beweerde Bram door Prins te zijn geslagen en te hebben ge handeld uit zelfverdediging. Maar die vlieger ging niet op, daar Bram, toen het relletje reeds lang was geluwd, nog eens op Prins toesprong en hem bloedend in het aangezicht verwondde. De vrouw van Prins schoot te hulp en timmerde Bram op 'i hoofd met haar parapluie en de heer Geuzebroek had Bram zien stompen in de richting van Prins. Later had verdachte den heer Prins nog meer ge slagen. Eisch f 25 boete of 15 dagen. Vonnis conform Den Helder. EEN GEMEENTE-GLASRUIT-VERNIELER. Is u de heer Machiel de W.?, zei de Politierechter tot een slordig en onverschillig uitziende verdachte, ik erg graag zou willen kennen. Ik kan die bijna vermoeden te oordeelen naar een paar toevallige op merkingen der anderen. En ik ben er van overtuigd, dat ze een heel ander leven kon hebben als ze wilde, want de dorpsdokter schijnt erg op haar gesteld te zijn. Hij is een aller aardigste man, even eenvoudig als zij zelf. Menschen die als het ware voor elkander geschapen waren en toen bracht het Noodlot een anderen man op haar pad, en verknoeide alles. Je zult uit een en an der dus wel merken, dat ik het hier buitengewoon naar mijn zin heb en je kunt Ingram vertellen, als je hem mocht ontmoeten, dat ik dank zij de pret tige omstandigheden, zijn gehoorzame, geduldige pa tient ben. Pas een beetje op jezelf, beste kind, maar ga door van het leven te genieten Ik geloof dat dit laatste als een volkomen overbodige raadgeving beschouwd kan Worden." Elspeth, die Timothy met een gevoel van on rust en angst had zien vertrekken, voelde zich zeer tevreden nadat ze dezen brief gelezen had. Een vrouw van middelharen leeftijd vier jonge kin deren veiliger had het. al niet. kunnen wezen, oor- decldeze. Ze behoefde dus heusch niet bezorgd over hem te wezen en kon kalm in Londen blijven om al les mee te maken dat wil zeggen voorloopig nog. Gelijk hij glimlachend bij de eerste ontmoeting aan Phil te kennen had gegeven was hij slechts een „amateur" betalende logé, en hij vergat dit feit dan ook heel vlug, behalve gedurende twee minuten per weck, wanneer hij het geld voor zijn rekening te voorschijn haalde en dit in een enveloppe deponeer de op een lessenaar van een kleine kamer, welke Phil den deftigen naam van „kantoor" had gegeven. En de voldane rekening was dan ook werkelijk het eenige wat de Wetherby's aan den werkelijken stand van zaken deed herinneren. Zonder eenige moeite van beido zijden was er een dusdanige vriendschap pelijke verhouding ontstaan, dat hij vrijwel al hun pretjes deelde de zorgen niet uitgesloten en cue terecht moest staan wegens vernieling van een glasruit te Den Helder, dat hij had verbrijzeld dppr er een geweer door heen te gooien. Hij Wilde dèh burgemeester spreken en scheen dit geweer te wil len bezorgen als visitekaartje. Het optreden van den heer Machiel was zóó, dat de Politierechter hem als niet frisch beschouwde en hem tot f 15 boete of 10 dagen veroordeelde* waarna Machiel kalm afzwaaide. WOENSDAG 6 NOVEMBER 1935. HILVERSUM (1875 M.) NCR V-uitzending. 8.15—9.30 Gram.pl.; 10.30 Mor gendienst olv. Ds. E. Douma; 11.00 Cellorecital H. Seiverling; 12.15 Gram.pl; 12.30 D. Weiman (bas- bariton en declamator) en L. de Waal (piano); 1.30 Gram.pl; 2.00 Het Hendriks-trio; 2.303.00 Post zegelpraatje; 3.15 Vervolg trioconcert; 4.00 Orgelcon eert F. Kloek; 5.00 Kinderuur; 6.00 Landbouwhalf- uur; 6.30 Afgestaan; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Reportage; 7.30 Prof. J. de Groot: Nieuws over Je ruzalem in het 2de jaar 1000 vóór Christus; 8.00 Be richten; 8.05 Dankdienst voor het Gewas uit de Chr. Geref. Kerk te Leeuwarden. Voorg.: Ds. W. Kremer. Orgel: A. Ozinga; 9.35 Gram.pl.; 10,00 Be richten; 10,05 Het Hartveld-kwartet; 11.00 Gram.pl. HILVERSUM (301 M) VARA-uitzending. 10.00 VPRO. 8.00 Orgelspel C. Steijn; 8.30 Gram.pl; 9.30 P. J. Kers: Onze Keu ken; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Vogr Arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 Gram.pl; 12.30 De No tenkrakers olv. D. Wins; 1.00 Gram.pl; 1.151.45 E. Walis en zijn orkest; 2.00 Voor de vrouw; 2.15 Gram.pl.; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Gram.pl; 6.30 J. Jong (orgel) en B. van Dongen (zang)7.00 Sportuitzending; 7.15 „De Roodborstjes" en „De Krekeltjes" olv. L. Hulscher; 7.30 G. van Veen: Op voeding tot persoonlijkheid; 8.00 Herhaling SOS- berichten; 8.05 Nieuwsberichten en VARA-Varia; 8.15 „Martha", opera van Flotow. M.m.v. solisten, VAR A-orkest en Gem. Koor. Leiding; E. Flipse; 10.45 Carillonconcert Jef Denijn en Staf Nees; 11.00 Nieuwsberichten; 11.0512.00 Gramofoonplaten en Pianospel Joh. Jong. DROITWICH (1500 M.) 10.35—10.50 Morgenwijding; 11.05 Lezing; 11.20 Gr. pl.12.05 Orgelconcert Q. MacLean; 12.50 Ch. Man- ning's orkest; 1.50 Gram.pl; 2.20 Berichten; 2.25 Western Studio-orkest olv. Thomas 3.10 Pianorecital I. Bellerby; 3.35 Sted; Orkest Bournemouth olv. Austin m.m.v. J. d'Aranyi en Ad. Fachiri (viool); 5.05 Gram.pl; 5.35 Dansorkest olv. H. Hall; 6.20 Be richten; 650 Koorconcert; 7.10 en 7.25 Lezing; 7.50 Het VARIO-Trio mmv. W. Worsley (zang) 8.35 Cau serie; 8.50 BBC-Symphonie-orkest olv. Sir Hamilton Harty mmv. Jos. Hofmann (piano)9.45 Berichten. Verkiezingstoespraak; 10.20 Vervolg concert; 11.10 —12.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl; 12.35 Orkestconcert olv Pascal 4.20 Kamermuziek; 5.50 Symphonieconcert olv. Tal- ba; 6:50 Vervolg concert; 8.20 Zang; 9.05 „Colomba" spel van Murray en Sylvain met muziek van Toma- si. M.m.v. solisten en orkest; 11.0512.35 Dansmuz. KALUWDBORG f1781 MA II.201.20 Concert uit Rest. „Wivex"; 2.204.05 Omroeporkest; 7.20 Pianorecital; 8.201.20 Dans- riiuziek. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 10.20 Zang en piano; 11.20 Or kestconcert olv. Schmeisser; 3.35 Cello en piano; 4.20 Gevar. programma; 6.20 Concert mmv. mando line-orkest en solisten olv. G. Kneip; 7.35 Uit Mun- chen: Der einsame Marsch; 8.05 Militair concert olv. Gerlach; 9.50—11.20 Omroeporkest en -klein- orkest olv. Leo Eysoldt. ROME (421 M.) 8.10 Radiotooneel; 9.35 Zang en piano. BRUSSEL (322 en 484 MJ 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Salonorkest; 1.502.20 Gram.pl; 5.20 Zang en gramofoonplaten; 6.20 Zang en piano; 6.50 Gram.pl.; 8.20 „Le bourgeois gentil- homme", van Molière; 10.30—11.20 Dansmuziek; 434 M.: 12.20 en 1,302.20 Het Constantin-orkest; 5.20Dansmuziek; 6.20 Gram.pl; 6.50 Fluitrecital7.35 Gram.pl; 8.20 Salonorkest; 9.20 Hoorspel; 9.50 Ver volg concert 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.35 Zie Keulen; 8.05 Militair concert olv. Har mens; 9.20 Berichten; 9.50 Cembalo-recital; 10.05 Weerbericht; 10.20—11.20 Adalbert Lutter's Dans orkest. Vergadering van den Raad op Dinsdag 5 November 1935, 's morgéns om 10 uur. Voorzitter de heer D. Hoogenboom, burgmeester- secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen. Ingekomen stukken en mededeelin^en. We vermelden: Een kennisgeving van Ged. Staten, dat zij bereid zijn over het jaar 1934 eene subsidie van 7 te verleenen in de ten behoeve van de werkverschaffing gedane uitgaven, waarin mede door het Rijk wordt bijgedragen en dat deze subsidie bedraagt 988.18, welk bedrag betaalbaar gesteld is. Proces-verbaal van de opname van kas en boeken. Een Verzoek van de commissie, belast met de school- voeding in dé R-K. school in de Weere om voor 1936 een subsidie van 1100.— te mogen ontvangen, wordt bij de begrooting behandeld en dan ingewilligd. Een besluit van God. Staten, waarbij is vastgesteld het bedrae bedoeld in art. 42 van het K. B. van 4 Nov. 1929 (financieele verhouding tusschen rijk en ge meenten), voorgesteld door de letter u en wel op f 13.4464. De A.N.W.B. vroeg tn een circulaire ontheffing wan de verplichting om stilstaande rijwielen op meer dan 2 wielen in de bebouwde kommen te verlichten. B. en W. stellen voor om hierop afwijzend te be- De hèer Bossen vindt de verlichting, van hand wagens b.v., een groot bezwaar en wijst op de hooge kosten van zulk een verlichting. De heer Vijn noemt, het een nog grooter bezwaar, wanneer je tegen zoo'n wagen' aanloopt. De voorzitter wijst er op, dat de menschen toch de installatie moeten hebben, want buiten de bebouwde kom moeten ze toch ook licht hebben. De heer Bossen blijft het voeren van 3 lichten be zwaarlijk noemen wegens de hooge, daarvoor te ma ken onkosten. Op het verzoek wordt afwijzend beschikt. De circulaire van Ged. Staten betreffende salarice- ring van ambtenaren van den Burgerlijken Stand, brengt voor deze gemeente geen veranderingen. Goedgevonden wordt de door Ged. Staten in het uit zicht gestelde salarisverlaging van 5 voor den burgemeester, secretaris en ontvanger. Verzet zal im mers toch niet baten. Op het verzoek van de commissie voor de malaria bestrijding om voor 1936 een bedrag van 1 cent per in woner bij te dragen, wordt afwijzend beschikt. Evenzoo op een verzoek van de Fed. Noordhollanas Noorden, Ver. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken om een subsidie voor 1936. Ingekomen is verder een schrijven van de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage, dat zij bereid is voor 1936 het. crediet voor de gewone uit gaven te bepalen op f 15.000. Een verzoek van een ingezetene om evenals vorige jaren een bijdrage van f50.— te verleenen in de kosten van verpleging van zijn kind, wordt bij de be grooting behandeld en toegestaan. Verstrekking van goedkoope margar^. Van de personen, die in aanmerking kwamen vopr de verstrekking van goedkoope boter, was een lijst aangelegd en op grond van die lijst werd 300 kg. boter aan onze gemeente toeges'aan. Aangezien echter de aanvragen onder controle kwamen te staan, is gehle- ken, dat onze gemeente volgens de voorschriften slechts recht had op 60 kg. per maand, wat zeer veel minder is. B. en W. stellen daarom voor aan de Ned. Zuivel- centrale te verzoeken er bij de regeering op aan te willen dringen, dat ook goedkoope boter wordt ver strekt aan hen, die niet werken in de werkverschaf fing, maar wel de toestemming hebben om daar te werken, mits zij minder of evenveel verdienen als wanneer zij in de werkverschaffing zouden werken en tevens hen, die aan de grens staan om gesteund te worden door het Burgerlijk Armbestuur. De heer Bossen vraagt, of er niet voldoende mar garine was. De Voorzitter antwoordde, dat de aanvragen ho ven het vastgestelde quantum gingen, waardoor de controle werd ingesteld. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Vocrloonrqe vaststelling gemeentereke ning 1334. De heer Groen brengt rapport uit namens de raads leden. De ontvangsten voor den gewonen dienst belie pen f80.347.37, uitgaven f 86.641.47, alzoo een nadeelig slot. van f6 294.10. Kapitaaldienst: Ontvangsten f7.721.83, uitgaven f 1.521.20, batig slot fG200.63. De rekening van het Burg. Armbestuur vertoont de volgende cijfers: ontvangsten f36.489.11, uitgaven f36.424.98, batig slot f64,13. een ware huisvriend was geworden. Na enkele dagen ontdekte hij reeds hoe alles en iedereen van Phil scheen af te hangen, en welk een moeilijk leven ze voor zulk een jong meisje had. De verschillende gemotiveerde of ongemotiveerde klachten der gasten, het vaak minder aangename hu meur van Piers en Venelia, het tactvol optreden tegen over de bedienden, waren allemaal lasten welke op haar tengere schouders rustten. Het viel dan ook niet te ontkennen, dat hij haar geweldig bewonderde. Onwillekeurig het was bijna onvermijdelijk ging hij haar in gedachten met Elspeth Darnley vergelijken, de vrouw die tot nu toe zulk een groote rol in zijn leven had gespeeld en het was niet te loochenen, dat Elspeth's verregaand egoisme hem dan meer dan ooit trof. Er was echter eenige tijd mee gemoeid, voordat hij er ten volle van bewust raakte, dat zijn groote be langstelling voor de Wetherbys zich eigenlijk op één lid daarvan concentreerde. Jemima had dit echter al lang geleden ontdekt, en ze vond het verre van aangenaam. „Hij is een beste, aardige man, maar te oud voor Phil", zei ze op een dag tot Brodie. „Ik maak me er werkelijk ongerust over, Luke." „Ben je niet een beetje voorbarig en is het niet mogelijk dat je je die dingen maar verbeeldt?" vroeg haar oude vriend glimlachend. „Nee", klonk het besliste antwoord. „Ik merk heel goed dat hij als het maar eenigszins kan in haar na bijheid is." „En heeft hij je al verteld dat hij van Phil houdt?" Ze schudde met haar hoofd. „Nee, dat is niet gebeurd, maar zijn oogen zeggen voldoende. Een man ziet de vrouw die hij liefheeft heel anders aan dan de overige vrouwen met wie hij praat." „Jij kunt er verstand van hebben", zei de dokter ge vat. Jemima bloosde. „Wat kraam je toch weer voor onzin uit, Luke", zei ze verwijtend. „Ben je hét nu nog niet te boven?" „Nee, en dat kan ook nooit gebeuren. Ik zou me zellfs nog heel gelukkig voelen, wanneer we samen indien we in het begin van de tachtig waren, naar het altaar kondei- strompelen." Hetgeen tante Jem al eenigen tijd geleden had ont dekt, werd Timothy plotseling op een ochtend zelf duidelijk. Het geschiedde zonder eenige waarschu wing. Hij stond op de eerste verdieping en wierp een blik in de ochtendcourant, voordat hij naar zijn zit kamer zou gaan. En terwijl dit gebeurde, onder scheidde hij duidelijk PhiTs voetstappen op de bo venverdieping. Even later kwam ze naar beneden en toen ze om den hoek verscheen werd haar tenger figuurtje juist door de zonnestralen beschenen. Haar goudbruin haar werd in een aureool gehuld en hij kon zich niet herinneren haar ooit zoo aanbid delijk te hebben gezien. En toen blijkbaar zonder een bepaalde reden, voor zoover hij tenminste kon na gaan, struikelde ze en viel een paar trappen af. La ter bleek dat een der roeden van de trap was losge raakt en ze hierin met haar voet had gehaakt. Het volgende moment had Timothy haar reeds in zijn ar men opgevangen en toen dat mooie, jonge lichaam tegen hem aan rustte ontsnapte er een heesche kreet aan zijn lippen. Ze was half versuft door den schok van den val ep haar ademhaling kwam met horten en stooten En in die enkele momenten drong het ten volle to' Timothy door dat hij haar liefhad. „Heb je je pijn gedaan?" vroeg hij angstig. Nadq' Phil van den schrik was bekomen, begreep ze eens klaps dat er een eigenaardige klank in zijn stem was een klank dien ze er vroeger niet in gehoord had. „Oh, nee, ik voel er niets van", zei ze, terwijl zc zich haastig uit zijn armen losmaakte. „Ik zal die roede weer even vastmaken, voordat anderen er over kunnen vallen", voegde ze er prozaisch aan toe. .Wordt vervolgd. door MARGARET PEDDLER.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6