Uit Bergen. Sancties. Papierschaarschte in Italië. Tramreis met hindernissen. De rekeningen worden aldus voorloopig vastgesteld. De beer Groen dankt voor de medewerking van B. en W. en ontvanger en ook van de penningmeesteresse van het Burg. Armbestuur. Vaststelling verordening op de gemeente lijke geneeskundige armenverzorging. gemeente-geneesheer behandelde de gevallen, die er voor in aanmerking kwamen, en genoot een jaarwedde van f1400.—. Nu. Dr. Pool gepensionneerd wordt, stellen B. en W. voor een andere regeling te treffen, fi.1. om de menschen in het fonds op te ne men, terwijl dan de gemeente het busgeld betaalt. Deze regeling zal de gemeente ongeveer f 1000.— kosten, dat is dus een mindere uitgaaf van f400.—. Ook wordt de 5 pensioen-bijdrage uitgespaard en de kosten, die anders voor rekening van het Burg. Armbestuur kwamen (veroorzaakt door zieken, die niet bij het fonds waren aangesloten). De heer Klaver vraagt of er op de lijst, die is aan gelegd van personen, die voor deze geneeskundige verzorging in aanmerking komen, niet veel bij zullen komen. De Voorzitter gelooft van niet, de lijst is royaal samengesteld. Dr. Pool kon zich zeer goed met deze regeling ver eenigen en ook de inspecteur van Volksgezondheid had er geen bezwaar tegen, vond haar zelfs zeer aan lokkelijk. Ook de Raad kon met deze regeling accoord gaan en z.h.s. werd de verordening vastgesteld. Ze zal in werking treden 1 Jan. 1936. Kohier hondenbelasting. Vastgesteld wordt het kohier hondenbelasting over het 2e halfjaar 1935 op een bedrag van f 237. Subsidiën. B. en W. stellen voor f15.— subsidie te verleenen aan de afd. HoogwoudOpmeer van de R.K. Kinder uitzending over 1936. Goedgevonden. B. en W. stellen voor een bijdrage te geven aan het R.K. Lyceum te Alkmaar over 1935. Allen voor en vastgesteld op f200.— f 100.— per leer ling). B. en W. stellen voor een subsidie te geven aan de R.-K. lagere landbouwschool te Spanbroek. Aldus besloten en vastgesteld op f5.per leerling; komt op f100.(20 leerlingen). Begrooting 1936. De kosten voor de werkverschaffing. De Segrooting sluit in ontvangst en uitgaaf voor den gewonen dienst op een bedrag van f 89.233.01, met een post onvoorzien van f823.53. Deze begrooting is sluitend gekregen met een be drag van f5000— belastingbij dragen en een bijdrage van 99 in de kosten van werkverschaffing. De ka pitaal dienst sluit op een bedrag van f5170—, geraamd nadeelig saldo f3000.Dit nadeelig slot komt voort uit een overboeking uit den dienst 1934. De begrooting wordt nost voor post behandeld. De heer Vijn vraagt of een gratificatie voor den veldwachter noodig is. De Voorzitter gelooft, dat zoo'n extra-belooning wel z'n nut heeft. De heer Klaver vraagt of er nog wat naar de hooi bergen gekeken wordt. De Voorzitter antwoordt, dat op de hooibergen wel degelijk wordt gelet. Do heer Vijn informeert naar de lantaarns. Kun- TOONEELVEREEN. „DE MASKERSPELERS". „Het Meisje uit het Warenhuis," blijspel in 9 tafereelen, naar het Amerikaansch, door Rien van Noppen, in de tooneelzaal van de Rustende Jager. Een aardige vondst, dit Amerikaansche spel, dat toch feitelijk geen blijspel is. Het gegeven is eenvoudig genoeg en dat de onbe kende auteur van dit simpele gebeuren een aan vaardbaar geheel heeft weten tc maken, moge hem zeker tot een verdienste worden aangerekend. De zoon van een schatrijken warenhuishouder gaat na een scène met z'n vader op zoek naar een betrekicing en vindt emplooi in een der zaken van den ouden heer, die daarvan onbekend blijft. Hij wordt aange steld als magazijnbediende en wordt ik zou haast zeggen natuurlijk verliefd op een meisje, dat met hem in het souterrain werkt en niets weet van z'n .afkomst. In het tweede bedrijf is het al zeker, dat de jongen met het meisje trouwt en is de spanning er feitelijk al uit. En dat daarna het spel bleef boeien is te danken aan de zeer goede opvoering der Masker spelers, die zoo langzamerhand hun sporen op too- neelgebied al verdiend hebben. Dank zij vooral de uitnemende regie van den heer G. Kooyman! Daar was nu zoo goed als niets op aan te merken, of 't moet dan zijn, dat een Amerikaansche butler bij een schatrijke familie zeker geen smoking draagt en dat de uitspraak van juffrouw Johnson, de moeder Van het Warenhuismeisje te geforceerd was. Het begon niet zeer bemoedigend, want het eerste tafereel, toen we kennis maakten met de Johnson's, was te slap; daar ging te weinig van uit. Trouwens het tempo had ook in de overige tafereelen veel hooger kunnen worden opgevoerd, al girig het dan ook crescendo en bereikte het z'n hoogtepunt onge twijfeld in VII, toen Joe aan Margie zijn liefde ver klaarde. Greet Beeldman—Rensink, die de titelrol speelde, heeft dit weer op een heerlijke manier gedaan. Zij was het feitelijk, die het geheele stuk droeg en zij tiet een leegte na op het tooneel, als ze gemist moest worden. Het meest heb ik haar wel in V bewonderd, be kleinigheden deden het toen vooral, de heerlijke manier, waarop ze een paar maal haar neus ophaal de; het zenuwachtige frunniken aan de ketting in haar hand, het waren staaltjes van knap, goed door voeld spel, die haar stempelde tot een der beste di lettanten die ik ooit zag. Jammer dat Chris Meyer, die de rol speelde van verliefde minnaar, haar "tal van malen niet volgen kon en ook niet in z'n spel te leggen wist, wat er feitelijk in zat. Hij was daartoe teveel berekend; te weinig spontaan en helaas ook nu en dan te onna tuurlijk. Ko Oldenburg, die de rol van directeur van het Warenhuis maakte, heeft zich feitelijk niet kunnen geven, en ik heb sterk den indruk gekregen, dat deze rol hem allerminst lag ook. Gerard Meyer had van den vader van het Waren huismeisje een heerlijk type gemaakt en gaf een mooie creatie van een vertrapten en sulckeligen echtgenoot, die tenslotte toch als het gaat om het geluk van zijn kind de kluisters van zich werpt en weet op te treden, juist op het goede oogcnblik. Ik heb hem in IX weer bewonderd, zooals ik hem al meermalen bewonderd heb. To Oldenburgvan Geemen, die voor zijn echtgenoote speelde was min der overtuigend. Hetzelfde moet ik zeggen van Wies Meyervan Geemen, die als vrouw van den rijken Y,ai!enbuish°uder nog meer gereserveerd kon zijn. Al kwam zij, dit dient gezegd, in VIII het volmaak te wel zeer nabij. De regisseur, Gerrit Kooyman, maakte van zijn kleine butlerrol iets zeer goeds en toonde zich weer een knap speler. Jammer dat Breg Mooy, als de oud ste dochter van den sjofelen brievenbesteller, m.i. uit den toon viel. Van een meisje, dat werkt op een nen die 's zomei'S niet wat minder branden en ook omstreeks volle maan? De Voorzitter denkt, dat al is die besparing niet te controleeren, zij zeer klein zal zijn. Ook de heer Bossen wijst op de moeilijkheid daar van, omdat men verschillende verlichtingen heeft. De heer Bossen vindt het onbillijk, dat de gemeen te moet betalen in de kosten van vervoer van leerlin gen naar de H.B.S., waar de ouders het zelf goed kunnen bekostigen. De Voorzitter is het hiermee eens, er is echter niets aan te doen. De kosten voor de werkverschaffing zijn moeilijk te ramen; 1935 was een bijzonder gunstig jaar. In 1936 zullen de kosten veel hooger zijn; ze worden geraamd op f 20.000, waarbij gerekend is op pl.m. 30 werkloozen. Met subsidie uit het Rijkswerkfonds zal de Noorderpade worden verbreed. Aan de pade zal een bedrag van f 10.000 aan loon verwerkt wor den. Later zal naar verbreeding van de Zuiderpade worden uitgezien. Rondvraag. De heer Bossen vraagt of kleine tuinders ook te werk gesteld kunnen worden. De Voorzitter bevestigt die vraag, het hangt even wel nog af van de samenstelling van het gezin, van de gezinsinkomsten. De heer Groen geeft in overweging het straatje naar de waterplaats op te halen. Zal door B. en W. bekeken worden. De heer Schoonewil zag graag, dat een lantaarn bij hem 's nachts door brandde. De menschen kun nen 's nachts niét lezen wat er op het bord bij den afgesloten weg staat, en kloppen spr. uit zijn bed om inlichtingen. Een 's nachts doorbrandende lantaarn blijkt een onmogelijkheid te zijn en dus voorspellen we den heer Schoonewil weer onrustige nachten. De heer Schilder wil de sloot bij de wed. Brouwer uitvisschen, men heeft n.1. het vuil buiten het schot gegooid. De Voorzitter wil liever het schot verplaatsen; te vens zal prijsopgaaf worden gevraagd van een schoeiing van blijvenden aard. De heer Glas zegt, dat er weer menschen zonder werk zijn. De Voorzitter geeft dat toe, men moet échter niet overdrijven, zooals dat gebeurde in een schrijven van 23 Oct. van den Bond van Nederl. arbeiders in de Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijven, waar men sprak van een aantal werkloozen. Spr. vroeg opgaaf en men noemde 4 namen. «Bij een onderzoek bleek evenwel, dat er slechts 1 een halve week werkloos was op dien datum (23 Oct.) Spr. betreur de het dat zoo'n Bond verkeerde voorstellingen gaf. Den heer Schoonewil verwondert het, dat er geen Hoogwouders aan de Gouw werken bij Daalder; zij zijn allen ontslagen. De Voorzitter begrijpt er ook niet veel van. Spr. heeft gehoord, dat er voor 60 pet. arbeiders uit onze gemeente zouden worden tewerkgesteld. Officieel is dat echter niet. Zooals de toestand nu is, zullen we hem nog een paar dagen aanzien en dan zal de werkverschaffing weer moeten beginnen. De heer Bossen spreekt over de rioleering van het café voorheen Groot. Bij nat weer is het daar een modderpoel. Als men het materiaal van de gemeen te kan krijgen, wil men zelf rioleeren. Gewacht zal worden tot het verzoek inkomt. Tot slot brengt de heer Bossen dank aan B. en W. om bij den tegenwoordigen stand van zaken de be grooting nog zoo sluitend te krijgen. Hierna sluiting. schoonheidsinstituut, dat een liaison heeft met een man van de wereld, verwacht ik' iets anders, dan zij wist te geven. Zij had een hyper-mondain type moe ten zijn, los en ongedwongen, met een sigaret in haar mond, en met een brutalen lach. Haar opkomen in I in haar loshangende pyama deed het beste verwachten, maar het bleef jammer genoeg bij die verwachting. De tooneelaankleeding was weer prachtig in orde. Prachtig was de rommelige keuken; tot in de pun tjes verzorgd het magazijn van het warenhuis. De grime was, zooals we dat trouwens van de Masker- spelers gewend zijn, af. Heerlijk, die snelle afwerking niettegenstaande de vele tafereelen, waardoor het geheel werd tot een vlotte, mooie, opvoering, welke ten volle waard is te worden bijgewoond. De zaal was uitstekend bezet en het publiek heeft door dankbaar applaus na ieder tafereel zijn volle waardeering geuit. B ARS1N GEREORN KOLHORN. Auto-ongeluk dat goed afliep. Dinsdagmorgen gebeurde hier in de bocht van den dijk bij het Polderhuis een auto-ongeluk, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Op den dijk naderde een groote vrachtauto van de Coöperatie de Tijdgeest. Bij het passeeren van een anderen auto geraakte de breede wagen te veel op den kant, zakte weg, sloeg tweemaal over den kop en bleef toen aan den rand van de sloot staan. De bestuurder J. K. liep slechts lichte verwondin gen op. Was de wagen even verder gegleden, dan had hij ongetwijfeld veel kans gehad te verdrinken. De schade bleef nu hoofdzakelijk beperkt tot den inhoud, die overal langs den dijk lag verspreid. Het ongeval trok natuurlijk heel wat belangstelling. Z IJ PE S T.MAARTENSBRUG. Ouderavond Openbare Lagere School op 4 Nov. De Voorzitter, de heer Keuris, opent de verga dering met een welkomstwoord aan alle aanwezi gen en spreekt er zijn vreugde overu it, dat zoovele ouders zijn opgekomen om met de Oudercommis sie van gedachten te wisselen over het zoo belang rijke onderwerp van de Schooltandverpleging. Van de 59 gezinnen met schoolgaande kinderen waren er slechts 5 niet vertegenwoordigd. In het bijzonder heet voorzitter onzen burgemeester, den heer Breebaart, den gemeente-secretaris, den heer de Boer en den wethouder, den heer Van der Sluijs, van harte welkom. Nadat de notulen zijn voorgelezen en goedge keurd, volgt bespreking van het a.s. St. Nicolaas- feest. Met algemeen goedvinden zal het evenals vorige jaren worden geregeld, waarna aan het hoofd der school, den heer J. Leeuwen, de diverse lijsten werden uitgereikt. Hierna begon Dr. Van Slooten zijn lezing, welke geïllustreerd werd door een serie lichtbeelden. Allereerst bracht dokter verslag uit over zijn on derzoek naar het gebit bij schoolgaande kinderen te Schagerbrug en Petten, waarbij hem gebleken was, dat slechts één kind een volkomen gaaf gebit bezat. Natuurlijk moet deze toestand zeer nadeelig werken op de algemeene gezondheidtoestand, daar een behoorlijke voeding in de eerste plaats afhan kelijk is van een gezond en goed onderhouden ge bit. Dokter wees er vooral op, dat het beter ls te voorkomen, dan een eenmaal verwaarloosde mond weer in een verzorgden toestand te brengen. Het is een onbestreden feit, dat een slecht gebit niet zelden de oorzaak is van allerlei ziekteverschijnse len, zooals in de eerste plaats maagaandoeningen, darmontstekingen door gistingsprocessen van het slecht gekauwde voedsel, en zelfs nierziekten. Na het beëindigen van zijn rede stemden alle ouders spontaan in met het voorstel van den voor zitter om alle medewerking te verleenen aan het tot stand komen van een geregelde tandheelkun dige verzorging op onze scholen. Na een korte bespreking werd men het ook over de flnancleele regeling eens. Nadere besluiten zul len na afloop van de voorbereidende werkzaamhe den aan de ouders worden medegedeeld. Tijdens de rondvraag dankte Burgemeester Breebaart de- Oudercommissie voor haar uitnoodi- ging en bracht dank aan beide doktoren in onze gemeente, die dadelijk bereid waren aan dit zoo belangrijke maatschappelijke werk hun volle mede werking te verleenen. Voorzitter bracht nog zijn dank aan de Holl. Mij. van Landbouw, die bereidwillig het projectie-appa raat voor de lichtbeelden beschikbaar had gesteld voor de diverse Ouderavonden in de gemeente Zijpe. Tenslotte spreekt voorzitter zijn volle te vredenheid uit over het verloop van dezen avond, waarna sluiting volgt. LANGEND IJ K HANDEL IN POOTAARDAPPELEN IN BELGIë. Teneinde het bedrog te voorkomen in den han del van pootaardappelen, worden in België de vol gende bepalingen gemaakt. Ter voorkoming van het bedrog zal de verpak king moeten zijn voorzien van in ieder geval den naam en het adres van den verkooper of den ver zender; de juiste handelsbenaming van de varië teit, de streek van voortbrenging of indien deze niet bekend is, een verklaring in dien zin. Ten opzichte van z.g. gecontroleerd pootgoed is bepaald, dat pootgoed enkel verkocht mag worden met de vermelding „gecontroleerd" indien het wer kelijk goedgekeurd is, door een organisme erkend, of aangenomen door de regeering van 't land van voortbrenging. Indien de controle over verschillen de klassen gaat, moet het etiket de klas aangeven waarin het pootgoed wordt gerangschikt. DE RADIO IN DIENST VAN DEN HANDEL? De idee om belangrijke berichten, betreffende de mogelijkheden van export enz. door de radio be kend te doen maken, welke reeds eerder naar vo ren werd gebracht, is thans door de Nederlandsche Bond opgevat en is een adres aan de Centrale van Vereenigingen voor den handel in aardappelen, groenten en fruit gericht, waarin op de moeilijk heden wordt gewezen, welke de huidige export van fruit, groenten en aardappelen met zich mee brengt, welke het noodig maken, dat de exporteurs voortdurend op de hoogte worden gehouden van allerlei beschikkingen en besluiten zoowel van onze eigen als vreemde regeeringen. Verzocht wordt nu, zoo spoedig mogelijk middelen te beramen teneinde deze besluiten en beschikkingen via de rado bekend te maken en hiervoor met de Regeering in over leg te treden. LANGENDIJK. De kleuterschool van de afd. Laxigendijk van Volksonderwijs. De officieele opening van de kleuterschool werd vastgesteld op Zaterdag 16 November a.s. Voor deze officieele opening zijn verscheidene autoriteiten op onderwijsgebied, de verschillende onderwijzers van de O. L. scholen en de B. en W.'s van de drie Noor delijkste dorpen van den Langendijk uitgenoodigd. De burgemeester van Noord- en Zuidscharwoude, Jhr. A. L, van Spengler, zal worden aangezocht, de officieele opening te verrichten. Men deelt ons mee, dat bij een der gemeentebestu ren van den Minister een schrijven is ontvangen, waarbij het noodig wordt geoordeeld, dat ook de sa larissen van de ambtenaren en de loonen der werk lieden van gemeentelijke bedrijven moeten worden verlaagd. Dit schijnt de oorzaak te zijn, dat binnen kort voorstellen te wachten zijn voor salarisverlaging aan de Lichtbedrijven. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen is de bouw van een nieuw or gel voor de nieuwe Herv. Kerk opgedragen aan den heer Spanjaard, voorheen deel uitmakende van de firma van dezen naam te Alkmaar. Burg. Stand over de maand October 1935. Geboren: Elizabeth Maria, dochter van D. Leering en M. van Duin, Johannes Jacobus, zoon van L. N. Dignum en M. Kos. Elizabeth, dochter van K. Kra mer en G. Glas. Gehuwd: Nicolaas Sneekes, 28 jaar te Oudkarspel en Catharina M. Mol, 26 jaar, te Noordscharwoude. Overleden: IJpe van Dijk, 87 jaar, weduwnaar van IJttje Cuperij. ZUIDSCHARWOUDE. Tot leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren P. Boon, K. Dijkhuizen en H. J. Erkamp. Herstemming moet plaats hebben tusschen de hee ren C. de Boer Wz. en H. Scholto. De Kleuterschool zal hier den 16 November offi cieel worden geopend. Hieraan zal tevens een pro- paganda-bijeenkomst worden verbonden voor de afd. van Volksonderwijs in de kolfbaan van den heer P. Kramer. Burg. Stand over de maand October 1933. Geboren: Johanna Theodora, dochter van Adrianus Groot en Maria Geertruida de Goede; Clasina Eiisa beth, dochter van Bernardus Jacobus van der Vliet en Cornelia Bergen; Eiisabeth, dochter van Willem Duijs en Johanna van Kleef; Cornelis Petrus, zoon van Adrianus Bakker en Jacoba Commandeur. Overleden: Trijntje Klingeier, oud 71 jaren, wed. van Jacob Nol Pover; Jacob Frederiks, oud 62 jaren, echt. van Catharina van Straaten; Simon Kruijer, oud 75 jaren, echt. van Geertje Bekker, eerder wed. van Trijntje Kramer. Gehuwd: Bernardus Theodorus Schotten' oud 25 jaren, met Eiisabeth Johanna Groen, oud 21 jaren. OUDKARSPEL. Burg, Stand over de maand October 1935. Geboren: Cornelis, zoon van A. Kooij en G. Tuin man; Theodorus Cornelis, zoon van D. Langendijk en T. L. Smit; Geertruida Cornelia, dochter van P. Blijleven en D. M. Spaans. Ondertrouwd en getrouwd: Rens Doorn, oud 22 jaar, van Oude Niedorp en Dieuwertje Wals, oud 21 jaar. Overleden: Pieter Ton., echtgen. van J. Kuiper, 61 jaar; Sijfko Evers, echtgen. van A. op 't Landt, 71 jaar. Ingekomen personen: C. de Maijer (echtgen. P. Nap) van Hoogwoud; M. Maijer, van Zuidscharwoude; A. Renooij, van Noordscharwoude. Vertrokken: A. Bultje, naar Terminten; N. Snee kes, naar Amsterdam; A. van Eijk, naar Nieuw- veen; H. J. Eradus, naar Noordscharwoude; N. Ste- gers, naar Noordscharwoude; D. v. d. Ham en gezin naar Alkmaar; D. Chattillon en gezin naar Noord scharwoude. D. Wals, naar Nieuwe Niedorp. n AREN K ARSPET Burg. Stand over de maand October 1935. Geboren: Elizabeth, dochter van Jacobus Bleeker en Jacoba Appel; Jacobus Johannes, zoon van Petrus Boerdijk en Maria Geertruida Stet; Hans Sjoukc, zoon van Sjouke Geertsma en Grietje de Jong; johan na Maria, dochter van Johannes Bernardus Jaspers en Anna Bruin; Bernardus Johannes, zoon van Iiu- bertus Tiebie en Elizabeth van Straaten. Ondertrouwd: Johannes Theodorus Laan en Helena Pankras, Cornelis Petrus Kuijs en Margaretha Bruin Getrouwd: Geene. Overleden: Hans Sjouke Geertsma, oud zeventien da gen, zoon van Sjouke Geertsma en Grietje de Jong. Nicolaas Ham, oud zeven en zeventig jaren, echtge noot van Jantje Langedijk. Nu spreekt dan eind'lijk het gezag Van Vader Volkenbond, Daarvoor was in zijn huisgezin Ook werk'lijk alle grond! Men twistte niet meer onderling, Men deed een dwaze stap, En 't Abessijnsche' jongetje Kreeg een geduchte klap! Mama Europa keek beduusd, En sprak dus tot haar man: Jij hebt die klap toch ook gezien, Wat doe je daar nu an? Wat 'k daaraan doe? sprak vader fe:n- Dit is de laatste keer, Italië, knaap, kom jij eens hier, Je krijgt geen speelgoed meer! Toen schrok de huiselijke kring, Het leek wel deeg'lijk werk, Maar d' Italiaansche broer! Pas op! Die was zoo groot en sterk! En dan, „geen speelgoed meer", zei pa, Beteekende dit wat? 't Gevaar bleef immers nóg bestaan, HIJ HIELD TOCH, WAT HIJ HAD! Twee zwakke broertjes zeiden zacld" Wij zijn neutraal, gezind! Twee ouderen, zoo in 't geheim; Hoe houden w' em te vrind!? Intusschen gaat de groote broer Als vroeger weer zijn gang, En krijgt hij straf, dan is hij boor, Maar heelemaal niet bang! En 't Abessijnsche jongetje Kijkt schichtig naar de vuist, Die steeds nog opgeheven blijft, En in zijn richting suist! Mama Europa zucht eens wat, Uit huiselijk fatsoen, En vraagt zich daag'lijks angstig af: „Wa's dóér nu aan te doen?!" November 1935. KROES. (Nadruk verboden.) Publicatie van tijdschriften gestaakt. Bolzano. De prefect van Bolzano, Mastro Mattci, heeft bij decreet van 26 October bepaald, dat de .bij de uitgeverij Vogelweider te Bolzano uitkomende bladen „Der Schlern", „Die Frau" en het kindertijd schrift „Der Kleine Postillon", niet verder zullen mogen verschijnen en deze maatregel gemotiveerd met de noodzakelijkheid, dat het papierverbruik moet worden beperkt. De tweemaal per week ver schijnende bladen. „Die Dolomiten" en „Volksbote" van dezelfde uitgeverij, zullen verder mogen uitko men. Dit zijn de laatste van de zes Duitsche dag bladen en zestien tijdschriften, welke indertijd in Zuid-Tirol verschenen. Toch nog Russische ertsleveranties aan Italië? Parijs. De „Journée Tndustrielle" wijst op de toenemende klachten uit Fransche industriekringen, die sterk getroffen worden door de economische sanc- tiomaatregelcn tegen Italië. Vele industrieën, welker geheele werkzaamheid is ingesteld op den uitvoer naar Italië, liggen practisch stil. Anderzijds werden ook klachten geuit, dat bepaalde staten, hoewel zij hun instemtning hebben betuigd met de sanctiemaat regelen, toch trachten het handelsverbod met Italië te ontduiken. In dit verband wordt in het hijzonder gewezen op de aanwezigheid van een economische delegatie der Sovjet Unie te Milaan, die naar het schijnt, den Italiaanschen afnemers den invoer van ertsen gegarandeerd heeft op voorwaarde, dat de le veranties niet meer boordvrij Genua, doch boordvrij Poti aan de Zwarte Zee zullen plaats vinden. Vanwege een gewonden passagier. Gistel-morgen wilde een ongeveer 60-jarige man bij de halte Amstellaan, hoek Rijnstraat in de hoofd stad op het achtercalcori van een tramwagen van lijn 25 stappen. Juist op dit oogenblik zette de tram zich in beweging, waardoor de man kwam te vallen en een duw kreeg van den bijwagen. Doordat de bestuurder onmiddellijk stopte, werd erger voorko men. De gewonde werd in den bijwagen gedragen, met de bedoeling hem, in afwachting van het ge neeskundig onderzoek, aan het politie-posthuis in de Ferdinand Bolstraat „af te leveren". Daar aangeko men weigerde het slachtoffer echter den tramwagen te verlaten, omdat hij onmiddellijk door deskundi gen geholpen wilde worden. Van het posthuis uit werd daarop het Binnen-Gasthuis gewaarschuwd, doch toen de tram met de gewonde op het Rokin aankwam, was er geen brancard ter plaatse. De tram vervolgde daarop haar reis met het slachtoffer en reed naar het. Centraal Station. Inmiddels was het door den patiën zoo zeer gewenschte deskundige personeel verschenen en kon hij naar het Binnen gasthuis worden overgebracht. Hier bleek, dat hij slechts een lichte kneuzing had opgeloopen en niet behoefde te worden opgenomen. KOUDEGOLF IN NOORDWEST AMERIKA. Chicago. Uit Portland ln den staat Oregon wordt gemeld, dat sedert een week in deze streek een ab normaal lage temperatuur voor den tijd van het jaar heerscht,. met sneeuwstormen en vorst, waardoor voor millioenen dollars schade aan den oogst is ver oorzaakt. HEER RGOWAARD VEENHUIZEN. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. J. v. Twui- ver, wordt met ingang van 6 December a.s. geplaatst bij het. korps Politietroepen to Nieuwersluis bij de depotafdeeling. SINT MAARTEN Burgerlijke Stand. Geboren: Geene. Gehuwd: Pieter Balk, oud 25 jaren en Geertje Stroo- per, oud 24 jaren. Overleden: Geene.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7