Dimitroff klaagt aan! Een belangrijke Voetbaldag Boekhandel TRAPM&H - Schap SPOR 7 De Rijksdagbrand en Dimitroff Heinrich Heine hoort niet in de Duitsche literatuur. WATER-ONTTREKKING AAN DE DUINEN. Smokkelarij. De Kringdag der Sudetenduitsche Partij RAAD SCHAGEN. Theater Royal. Wederom vangt de K.N.V.B. aan met een weck onderbreking en aangezien de 17 November weer voor bckervoetbal wordt bestemd, begint de K.N.V.B. competitie den laatsten tijd aardig op een vertraag de film te gelijken. Dit' bevordert het medeleven en de spanning zeker niet! Het is nu noodig de herinnering op te frisschen, als men 14 dagen tusschen de wedstrijddagen heeft. In 2 A staan AIcmaria, Vriendenschaar en E.D.O. met gelijk aantal punten bovenaan, gevolgd door Zeeburgia. Er is alle kans dat de onderlinge stand zich handhaaft. Alle drie leiders hebben toevallig een thuismatch en alle drie mogen in slaat worden geacht hun taak naar behooren te vervullen. De op gave van AIcmaria lijkt ons intusschen de zwaarste. l)at E.D.O. zich door Bloomendaal zou laten weer staan en dat Vriendenschaar het tegen D.O.S. niet zou bolwerken, wil er bij ons niet goed in. Maar AIcmaria krijgt 't Gooi op bezoek en daarvan zal men in de kaasstad last genoeg ondervinden. Er kan ge wonnen worden, maar dan zal men zich de gering ste misstap niet kunnen veroorloven (E.D.O.—Bloe- mendaal is uitgesteld tot 17 Nov. Sp.Red.) 2 B. De groote match is hier Velox—Z.V.V., die ons veelkan leeren voor de groote vraag wie in 2 B voorloopig als de sterkste moet worden beschouwd. West Frisia mag niet falen tegen B.F.C. om niet lieelemaal in de middelmoot te verzinken. We ver trouwen er op dat de Enkhuizers zich weten staan de te houden. 3 A. Geen van de vastgestelde wedstrijden is als de clou van den dag aan te wijzen. Toch zijn ze alle van het grootste belang voor de verdere ontwikke ling van den toestand. Volewijckers zal zich van de nederlaag tegen II.R.C. herstellen ten koste van het bezoekende K.V.V. Daarover bestaat bij ons geen twijfel. Een vreemde twijfel die misschien niet heelemaal ge oorloofd is heerscht echter bij ons over de gunsti ge afloop van Helder's visite bij Purmersteijn. We gunnen de witjakken graag dat ze hun mooie posi tie zullen handhaven maar we zouden hen, juist daarom, op het hart willen drukken, past op voor Purmersteijn. Onderschat ze niet. Eerst als we de zekerheid hebben dat men op dit punt de noodige bedachtzaamheid betracht, durven we een zege ver wachten. H.R.C.Alkmaarsche Boys kan een geanimeerde partij voetbal wórden, waarbij de Racers niet mo gen falen. Ze zullen dit waarschijnlijk niet doen, ook omdat H.R.C. haar belang wel heel goed in ziet. Alkm. Boys zal vermoedelijk met leege han den naar huis gaan. Succes geven we niet de minste kans tegen Zaan dijk uit. De Wieringers komen in het veld tegen een ploeg, die over een mooie kans beschikt en de noodzakelijkheid, om dien te handhaven, beseft. BeverwijkHollandia is vrij onzeker, omdat Be verwijk snakt naar het oogenblik om eindelijk eens wat goeds te presteeren. Een minder gelukki ge wedstrijd van de Hoorners kan een eventueele winst van de thuisclub in de hand werken. We willen het graag afwachten wat' voor uitslag ons uit Beverwijk bereikt. 4A. De kampioenscandidaten Texel en Alkmaar kun nen beiden de gelegenheid aangrijpen om hun po sitie te verbeteren. Het zal daarbij Alkmaar niet zoo glad zitten. Zij moet Strandvogels bezoeken. En als we eens even nagaan hoe de Vogels zich ingewerkt hebben en 't B.K.C. en Texel op vreemd terrein zoo lastig hebben gemaakt, dan rijst de ver onderstelling bij ons op, dat Alkmaar het heel hard te verantwoorden krijgt. Strandvogels krijgt nu de gelegenheid om haar eigen aanhang te too- nen, dat men sinds de 3—1 nederlaag tegen Spar- ta vooruit is gegaan. Als Alkmaar een punt in Broekerhaven moest laten, zouden we er heusch niet van ophooren. Texel ontvangt D.TJS. Met alle respect voor de Oudkarspel-ploeg gelooven we niet dat Harry Kui per en zijn mannen met meer dan een eervolle nederlaag van het eiland zullen terugkeeren. Sparta—Nieuwe Niedorp is niet van direct belang voor de eerste plaats. Om hierdoor aan deze match elk spannend karakter te ontzeggen, is evenwel niet gepast. De rivaliteit tusschen deze elftallen en de versterking van Sparta's voorhoede vormen factoren van zooveel invloed, dat een gang naar Sparta's terrein aan te bevelen is. N.H.V.B. In IA moet Bergen op bezoek bij Vrone. De man nen uit St. Pancras hebben ons tot dusverre niets getoond dat K.N.V.B.-scholing verraadt. Hun pres taties zijn maar matig. Toch zou het niet ver standig zijn daarom aan Bergen bij voorbaat een overwinning toe te kennen. Want Bergen lijkt ons eerlijk gezegd niet meer zoo erg in vorm; zij zou ons zelfs meevallen, indien de reis naar Vrone er zonder kleerscheuren werd afgebracht. Van C.S. V.—K.V.V. 3 hangt voor Bergen veel af. Een gelijk spel zou beide clubs schaden en B.S.V. voordeel bezorgen. Petten—Wieringerwaard zou vorig jaar in 1D in een veel ander licht gestaan hebben als nu. De thuisclub fungeert thans als de zwakste van haar af deeling en er zijn niet veel teekenen die op een nabije kentering wijzen. W. is nog niet uitgescha keld voor den strijd pm de leiding en zal denkelijk haar uiterste best doen om de punten aan zich te houden. Dat zij hierop de grootste kans heeft, valt Verschenen is: Het nieuwe boek met brieven en aanteekc- ningen uit den tijd van de gevangenschap en van het Leipziger proces. Prijs 12.90. Verkrijgbaar in: niet te ontkennen, al zal het medespelen van M. Schenk wel- danig invloed hebben op het cijfe- resultaat. Speelt hij wel mee dan kan een flinke zege niet uitblijven. Is er daarentegen nog geen beslissing genomen over zijn regelmatige over komst uit de plaats waar hij in dienst ligt, dan kon het nog wel eens wat moeite kosten. Vooral omdat Petten dan meer dan anders haar kleine kans zal verdedigen. Na de vrij goede prestatie van J.V.C. tegen de Boys willen we ook wel wat vertrouwen stellen in de Julianadorpers ten aanzien van hun bezoek aan Atlas. Men bedenke evenwel dat dit niet zeggen wil, dat we J.V.C. zonder meer zien winnen. Verre van dat; gelet op de verrichtingen van J.V.C. in de laatste weken, mag een gelijk spel tegen Atlas reeds met tevredenheid worden ontvangen. Succes 2 krijgt bezoek van H.R.C. 4. We durven de Wieringers hoogstens een kleine nederlaag te voorspellen, d.w.z. we durven aan een gelijk spel niet te denken. Hiervoor is H.R.C. 4 te sterk en zij zal na de nederlaag tegen Helder 3 zeker niet nog verder willen afdalen. Watervogels kon in Schoorl wel eens een warm onthaal vinden. Een voorspelling waarbij Schoorl betrokken is, wordt bijna tot een slag in de lucht, want Geurts en zijn mannen laten de wonder baarlijkste resultaten op elkaar volgen. Schoorl— Watervogels kan bijv. net zoo goed een eclatante zege opleveren voor de leiders. Het is maar net hoe het de Schoorlsche heeren zint. Wij wagen het er op aan te nemen dat Schoorl morgen met lust ten strijde trekt en volledig uitkomt. Welaan, dan is een gelijk spel niet uitgesloten. Schoorl, beschaam ons niet! Wijzigingen Programma 10 November. K.N.V.B.: Uitgesteld E.D.O—Bloemendaal. ANNA PAULOWNA. B.K.C. benut de vrije dag met een thuiswedstrijd tegen Heldersche Boys. Op een aanvraag aan Ajax 3 werd afwijzend beschikt. Tuindersgrond dreigl waardeloos te worden. In de afdeelingen der Provinciale Staten an Noord-Holland, waar de balansen en ver- lies- en winstrekeningen over 1934 en de be groot ingen der Provinciale Bedrijven zijn onderzocht, hebben eenige loden de funeste gevolgen van de wateronttrekking aan de duinen voor de omliggende gronden ter spra ke gebracht. Deze klachten waren gericht te-', gen het Provinciaal Waterleidingbedrijf Indertijd werd op grond van .een hydrogeologisch onderzoek aangenomen, dat de tuinders van die wa- tcronttrekking geen last zouden ondervinden. Thans blijkt, dat de klachten en bezwaren van die zijde toe nemende. zijn, constateerden deze leden. In verband hiermede werd de ineening uitgespro ken, dat Gedeputeerde Staten in hur. antwoord op een desbetreffende vraag van het lid der Staten Bern remaker misverstand verwekt hadden. Het antwoord was n.1. zóó gesteld, dat er van uitgegaan werd, dat speciaal de oogst mislukking van het product aardap pelen te wijten zou zijn aan een gebrekkige water voorziening. De menschen, die zich gedupeerd voelen, gaan er echter van uit, dat. deze gronden op het punt staan, waardeloos te worden als gevolg van de wa teronttrekking door het Provinciaal Bedrijf. Hierbij valt nog op te merken, dat onder deze menschen het gerucht de ronde doet, als zouden de vroegere eige naars van de duinen wèl schadevergoeding van de Provincie hebben gekregen voor wateronttrekking aan den bodem, terwijl aan de kleine, veelal zwaar ver hypothekeerde bedrijven geen enkele compensatie voor de veronderstelde waardevermindering der grom den werd verleend. Gevraagd werd of Ged. Staten door watertoevoer, bijv. door betrekking uit de Lek, door irrigatie uit het Uitgeester- en Alkmaardermeer, of uit het I.Tsselmeer. nadat dit voldoende ontzilt is, konden bevorderen,, dat het levensbelang van deze tuinders niet verder zou worden geschaad. Een gepantserde smokkelauto rijdt op een dienstauto van den controledienst in. De chauffeur ontkomen. Donderdagmorgen is een gepantserde auto zonder te stoppen voorbij den douanepost onder de Limburgsche gemeente Sibbe gereden. Een dienstauto van den con trole-dienst reed den auto tegemoet en toen deze op het stopteeken niet wilde stilhouden, openden de ambtenaren het vuur op den gepantserden auto. De chauffeur dook daarop achter een nantserplaat, -af gas en reed met volle vaart op den dienstauto in. De. smokkelauto kwam er echter bij de botsing het sléchtst af. De auto werd zwaar beschadigd en reed in een heg. De dienstauto werd ook wel beschadigd, doch kwam er betrekkelijk goed af. De roekelooze chauffeur vluchtte weg, hem werden tevergeefs eeni ge schoten nagezonden. In den smokkelauto werden 500 kilo Belgische margarine aangetroffen. Smokkelauto aangehouden. In de onmiddellijke nabijheid van de Duitsche grens hij Venlo hebben Duitsche douane-ambtenaren na een hevige beschieting een personenauto aangehou den, die bij onderzoek 500 kilo ruwe koffie bleek te bevatten. De inzittende smokkelaars wisten over de grens te ontkomen. Ofschoon een van hen door een kogel geraakt was, wist de smokkelaar strompelend de Limburgsche grens te bereiken. De personenauto, die van een valsch Duitsch num merbord was voorzien, werd door tal van kogels doorboord. Auto en smokkelwaar zijn in beslag geno men. Zijn werk is goed, maar Jood! hij is een In het laatste nummer van „Das Schwarze Korps", het orgaan van de S.S., wordt geprotesteerd tegen het feit, dat in een verzameling Duitsche gedichten, die dezer dagen zijn verschenen, ook werk van Heine is opgenomen. Wanneer wij Heinrich Heine afwij- wijzen aldus het blad dan geschiedt dit niet, omdat wij iederen regel, dien hij schrijft, slecht ach ten. Neen, zeker niet! Heine heeft verzen geschreven, die echt en diepgevoeld aandoen. Hij heeft critieken geschreven, waarvan men den stijl betooverend kan vinden. Het komt hier in het geheel niet aan op de bijzonderheden van den strijd over de waarde van Heines werken. Beslissend is uitsluitend, dat deze man een Jood was, en dientengevolge niet thuis hoort binnen de grenzen van onze Duitsche literatuur. Een in Duitschland wonende Jood zoo vervolgt het „Schwarze Korps" heeft eens een geschiedenis van de in de Duitsche taal verschenen Joodsche ge dichten geschreven: daarin hoort ook Heine thuis. Hij gebruikte de Duitsche taal, doch alles wat hij schreef, is in laatste instanlie vervuld van Joodschen geest, van de bijzondere stijlwet der Joodsche ziel.... Heine hoort niet in het kader van onze dichtkunst. In een verzameling „Deutsche Gedichte" is voor hem geen plaats FRANSCH MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Vijf dooden. Bij Montpellier is door onbekende oorzaak een mi litair vliegtuig neergestort. De vijf inzittenden wer den gedood. Het vliegtuig was afkomstig uit Tou- louse: Twaalfduizend deelnemers en een toe- spraak zonder luidsprekers. Praag, 7 November 1935 (V.PB.) De Kringdag van de Sudetenduitsche Partij, te Röwersdorf bij Jagern- dorf gehouden, vereenigde 12000 aanhangers van Kon rad Henlein, uit alle deelen van Silezië samenge stroomd, om hun leider. Aangezien de autoriteiten het houden van redevoeringen met luidsprekers ver boden hadden, kon de door Konrad Henlein gehouden toespraak slechts door ongeveer S00 personen worden verstaan. In zijn rede zei Konrad Henlein o.a. het vol gende: „Door den 19den Mei heeft de naam van het „Sudetendeutschtum" over de geheele wereld een goeden klank gekregen. De heele wereld weet thans, dat de kwestie van de Duitsche minderheid in Tsje- choslowakije een Europeesche kwestie is Het is ons er om te doen ons recht te krijgen en een einde te maken aan den nood. Wij zijn niet slechts een poli tieke partij: in ons is een niéuw geloof ontstaan, het geloof, dat de wereld, waarin ieder slechts aan zich zelf en aan zijn eigén voordeel dacht, ineenstort, dat daarentegen de gemeenschap van het volk iets hoogs en heiligs is geworden. Van dit standpunt uit rnoet ieder persoonlijk zijn leven zoo inrichten, dat het zich" in het aangezicht van den geest van kameraad schap en volksgemeenschap kan vertoonen." Voetballer kon niet meer loopen Kreupel door rheumatische pijnen. Verbetering was „wonderbaarlijk" Deze sportenthousiast leed zoo hevig aan rheumati sche pijnen, dat hij ternauwernood meer kon loopen. 'teneinde raad besloot hij een proef met Krusciien Salts te nemen. Hij zegt, het resultaat was „wonder baarlijk". Lees slechts zijn brief: „Vijf jaar geleden leed ik aan. vreeselijke rheuma tische pijnen in al mijn gewrichten. Ik was boen pas 27 jaar oud. Ik kon niet meer voetballen, want ik kon ternauwernood meer ioopen, laat staan hard loopen. Nu en dan gingen de pijnen tot aan mijn schouders en waren dan ondragelijk. Dit duurde zoo twee jaren: Al- dien tijd had ik mijn geld uitgegeven aan verschillende medicijnen en behandelingen, maar niets hielp. Tenslotte, nu ongeveer drie jaar geleden, besloot ik een proef met Kruschen Salts te nemen en ik moet zeggen de verbetering was „wonderbaar lijk." A. E. B. te B. Kruschen Salts bestaat uit zes zouten, d.w.z. mine rale zouten, zooals deze voorkomen in de minerale bronnen, die sedert eeuwen door rheumatieklijders worden bezocht. Deze zouten sporen lever, nieren en ingewanden, in het kort. de afvoerorganen, aan tot krachtiger werking, waardoor urinezuur en andere opgehoopte afvalstoffen, die de oorzaak zijn van rheu- matiek, jicht en ischias langs den natuurlijken weg volkomen uit het lichaam wo-den verwijderd. Met het verdwijnen der oozraak verdwijnt tevens als van zelf de pijn. Maar niet alleen de rheumatiek ver dwijnt, de geheele gezondheid wordt beter, men voelt zich frisscher, energieker, en krachtiger. Kruschen Salts geeft U een stralende gezondheid voor 1 cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten b f 0.90 en fl.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. Vergadering op Vrijdag 15 November 1935, des na middags kwart over zeven uur. Punten van behandeling: Installatie van den heer Van Erp. Brief van den heer H. F. van Nuland, waarbij deze bedankt als lid van den gemeenteraad. Mededeelingen van den Voorzitter. Ingekomen stukken en adressen. Ged. Staten, goedkeuring wijziging verordening op de heffing van siraatbelasting. Ged. Staten, vaststelling gemeenterekening, dienst 1933. Ged. Staten, goedkeuring suppletoire begrooting, dienst 1935. Ged. Staten, goedkeuring raadsbesluit aankoop grond van de erven Schenk. Ged. Staten, goedkeuring wijziging verordening op de heffing van het vergunningsrecht. Ged. Staten, goedkeuring wijziging verordening heffing schoolgeld cursus Fransche taal. S. van Drunen, dankbetuiging voor gedeeltelijke restitutie staangeld. Verslag vergadering Commissie van Uitvoering Vleeschkeurinpsdienst, Bestuur Alg. Afdeelings Ziekenfonds Alkmaar e.'o. betreffende regeling ziekenfondscontributie. Proecs-verbaal opname boeken en kas van den Gemeente-ontvanger. Rapporten controle Lichtbedrijven, Eierveiling en Grondbedrijf Ged. Staten, vaststelling bedrag letter U. artikel 42. 3e lid Kon. Besluit 4 November 1929 S. Nr 476. Verzoek F. Schotten e.a. om restitutie straatbe- lastinc 1934. Verzoek A.N.W.B. om vaststelling van een ver ordening artikel 62bis van het Motor- en Rijwiel reglement. Brief van den Commissaris der Koningin betref fende de ter goedkeuring ingezonden veldwach- tersverordening. God. Staten, betreffende bezoldiging van de Amb tenaren van den Burgerlijken Sland. Gedeputeerde Staten, betreffende, regeling der jaarwedden van Burgemeester, Secretaris en Ont vanger. Vaststelling suppletoire begrooting dienst. 1935. Afrekening art. 101 der Lager Onderwijswet R.K. Pa rochiale School. Vaststelling pensioensgrondslag Directeur der Licht bedrijven. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage in de kosten van verbetering van den Wadweg. Voorstel tot wijziging der Verordening op de heffing van leges. Vaststelling suppletoir Kohier Hondenbelasting. Vaststelling navorderingskohier straatbelasting. Reclames straatbelasting. Reclames "hondenbelasting. WEGENVERRETJSRING. De Wadweg. Naar aanleiding van het verzoek van het Dag. Be stuur van de Banne en Polder Schagen om een bijdrage tot de helft in de kosten van verbet ving van den Wadweg, stellen B. en W. voor, gelet op het belang dat genoemde weg als toegangsweg tot onze gemeente, ook na de totstandkoming der. Provinciale wegen behoudt, op het verzoek gunstig te beschikken, met dien verstande, dat het werit wordt uitgevoerd, met omlegging van den weg (ra ming f4963.—), welke omlegging zal kunnen plaats vinden, door gebruikmaking van een gedeelte van het water „de Meent", thans eigendom der gemeen te. Voorgesteld wordt, de kosten te dekken uit de opbrengst van een geldleening. JAARWEDDEN BURGEMEESTER, SECRETARIS EN ONTVANGER. Naar aanleiding brief Ged. Staten, Naar aanleiding van dezen brief deelen B. en W., althans de meerderheid in het College, den Raad mede, dat naar hun oordeel de noodzakelijkheid dwingt tot versobering waarbij niet voldoende verlichting kan worden verkregen door het verla gen van allerlei andere uitgaven dan de jaarwed den. Toegegeven wordt, dat door de buitengewone omstandigheden waarin wij thans leven, van ge noemde ambtenaren zeer veel extra werk wordt ge- eischt, doch het College kan niet anders dan waar- deeren, dat Ged. Staten streven naar aanpassing en bevorderen het verkrijgen van een toestand van evenwicht. De meerderheid stelt daarom voor, Ged. Staten te adviseeren tot de voorgestelde ver laging der jaarwedden met 5 pet. ingaande 1 Ja/- nuari a.s. te besluiten. De minderheid in het College, met name de heer Orsel, is van oordeel dat het strèven tot aan passing en tot verlaging der uitgaven niet steeds moet gaan ten koste der ambtenaren, die reeds bij herhaling in hunne salarissen zijn getroffen. Op grond hiervan en om principieele redenen heeft hij zijn stem aan het voorstel onthouden. YELDWACHTERSVERORDENING. Van den Commissaris der Koningin is een brief ingekomen naar aanleiding der ter goedkeuring in gezonden veldwachtersverordening. Naar aanleiding daarvan stellen B. en W. voor, de bezoldiging van den veldwachter belast met den nachtdienst te verhoogen met f 50.en te brengen op f 500.t met uitdrukkelijk verbod echter om particuliere nevenbetrekkingen te bekleeden, en in verband daarmede artikel 2 der Verordening te doen lui den als volgt: De jaarwedde bedraagt f 1300.tot f 1700.De jaarwedde van den veldwachter belast met den nachtdienst bedraagt f 500.—. Het bepaalde in ar tikel 3 en 4 is op hem niet van toepassing, zoomede niet het bepaalde in artikel 5, met uitzondering van de bewapening, welke hem van gemeentewege wordt verstrekt, deze blijft echter het eigendom der gemeente. SALARISSEN AMBTENAREN BURG. STAND. Van Ged. Staten is ingekomen een brief betref fende de bezoldiging van de Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. Het totaal der bezoldigingen zal de f200 niet mogen overschrijden. Dit totaal bedraagt op heden f 250 verdeeld als volgt: Eén functionaris met een bezoldiging van f 200 en twee fuctionarissen met een bezoldiging van elk f25. Het totaal der bezoldiging zal dus met f 50 dienen te worden verminderd. De meerder heid in het College stelt in verband met het hier boven vermelde den Raad voor, Ged. Staten te ad viseeren, de verdeeling te bepalen als volgt: Eén functionaris met een bezoldiging van f180; één functionaris met een bezoldiging van f 20 en de betrekking van den 3den ambtenaar, aangezien deze zelden of nooit behoeft op te treden, onbezoldigd te laten. De minderheid in het College, met name de heer Orsel, verklaarde zijn stem aan dit voorstel te hebben onthouden, omdat hij principieel tegen elke loonsverlaging is. „Mij behoort de Wereld", de spannende en sensa- tioneele film met Harry Piel in de hoofdrol, die deze week in Theater Royal draait. Harry is een taxichauffeur, die verliefd is op Annie, een meisje uit een bloemenwinkel. Op een avond heeft hij een eigenaardigen klant, die door de politie achtervolgd wordt en in zijn taxi een geheimzinnig koffertje achterlaat. In de kranten leest. Harry, dat een misdadiger be schikt over een uitvinding om zich onzichtbaar te maken en als hij het koffertje openmaakt, vindt hij daarin een helm met. electrische apparaten en denkt, dat dit. deze uitvinding is. Geweldige mogelijkheden ziet hij voor zich. Eerst gaat hij naar de rennen en wint, met behulp van zijn helm, een vermogen. Nu koopt hij een kasteel en een auto, maar het bloemenmeisje wil niets meer van hem weten, daar zij de herkomst van het geld niet vertrouwt. Nu Harry geld heeft, zoekt Lissy, een actrice zijn vriendschap, doch zijn oude vriend Fritz steelt zijn helm en als Lissy merkt, dat Harry zijn uitvinding kwijt is, verlaat zij hem. Harry merkt, dat Fritz de uitvinding voor mis dadige doeleinden wil gebruiken en achtervolgt hem. Hij ziet, dat een der grootste banken door een on- richtbaren man wordt beroofd en volgt het spoor, dat hem na vele avonturen bij een luchtschip brengt. Hij riet aan kleine bewegingen, dat Fritz in dit lucht schip wil ontvluchten en weet een afhangend touw e grijpen. Het gelukt Harry in het luchtschip te klimmen en •ij een gevecht raakt hij de schakelaar van het ap paraat. en Fritz wordt weer zichtbaar. Fritz is sterker en werpt Harry uit het luchtschip Meer zullen we niet verraden. Het raadsel van den helm wordt op amusante wijze opgelost en Harry vindt zijn Annie terug. arry

Schager Courant | 1935 | | pagina 10