te lastauto van den weg geraakt. Van het front Oosterpolder Gyran.-Ver. Aigemeeneïergadering De snelle opmarsch in het Zuiden PROTEST TEGEN JAPANSCH OPTREDEN Hevige ontploffing te Boedapest. Advertentiën. Banne Winkel Prachtkans Ut Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. WIEEÏNGEN. Kerkelijke verkiezing. Tot leden van het Kiescollege bij de Hervormde Kerk te Hfppolytushoef zijn de heeren P. Bruul, P. Kaan e«n D. Koorn herbenoemd. V.I.O.S. Zaterdagavond jl. werd door de Tooneelvereeni- ging „Vooruitgang is ons streven" (V.I.O.S.) in het Eigen Gebouw opgevoerd de dramatische schets „De Ploegbaas" en de klucht „De Oom uit Amerika". Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia". Maandagavond j.1. heeft de Ned. Ver. van Spiritis ten „Harmonia" afd. Den Helder een openbare bij eenkomst'belegd op de bovenzaal van den heer S. V eerdig. Het was zeker jammer dat zoo'n klein aantal per sonen aanwezig was, slechts een 25-tal. Te ruim acht uur opende de heer Metselaar, voor zitter der afd. van den Helder de bijeenkomst. Spr. heet de aanwezigen hartelijk welkom en spreekt den wensch uit dat door dezen avond bet spiritisme we derom uitgebreid zal worden. Mevr. G. H. Kal ffBom uit Den Helder hield hierna een lezing met als onderwerp: „Er is geen dood". Dit onderwerp werd door spr. zeer uitvoerig behandeld; spr. had dan ook een aandachtig ge hoor. H>erna kregen we psychometrische proeven te zien en te hooren om het voortleven na den stoffelij- ken dood te bewijzen door het medium den heer R. Kalff eveneens uit den Helder. Deze proeven waren, werkelijk interessant. Te ruim half elf was het einde gekomen van de zen leerzamen avond. Prïvé-consult van den heer KaVff kan men krijgen vandaag (Dinsdag) hij, den heer S. Veerdig. W1ER1NGERMEER „St. Maarten." Gisteravond was het een drukken tijd voor de dorpsjeugd. Toen toch trokken onze jongens en meisjes gewapend met valiezen, varieerend van ge wone tot zeer groote, noodig voor het opbrengen van «de buit, in de optocht langs de huizen, groepsgewijze meevoerend de veelkleurige lampioens. Even een belletje en lustig klonk: „Wij komen ter eere van St. Maarten; en wenschen u voorspoed op aard", of „Sinte Maarten wat is 't koud, geeft ons een turfje of wat hout". Voethal. Onze beide voetbalelftallen, t.w. het le en 2e heb ben Zondag j.1. de eer van onze teams hoog gehou den. Flevo 1 kwam uit tegen Hollandia 4 en wist te winnen met 52. Flevo 2 won van Wijdenes 2 met 51. Wijdenes echter kwam uit met 9 spelers «en verloor een kwartier na rust nog 2 spelers. Mede daardoor werd de wedstrijd gestaakt. Een goede jachtbuit. Door een 7-t.al jagers werden j.1. Maandag bij een gehouden jacht bemachtigd 63 hazen en 2 snippen, Opvallend klein is dit jaar het aantla patrijzen. NIEUWE N I E D 0 RP Verkiezing. Als gemachtigden in het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente alhier werden herkozen de heeren J. B. Wilken, Jb. de Vries, J. Keetman, S. Kat en D. Wit Cz. In de plaats van de heeren Ph. Koomen (wegens zijn benoeming tot diaken) en Abr. Romar (wegens vertrek) werden gekozen de heeren Jn. K03 en H. R ezelman, 'ANNA PAÜLOWNJ Wegens ziekte van den he^r Hamelink, onderwij zer aan School I, is tijdelijk in diens plaats be noemd de heer Kampman, onderwijzer-wachtgelder, te Bergen. BREEZAND. R.K. TooneeL Zondagavond voerde de tooneelclub van de afdee- Jing Anna Pai^xowna van den R.K. Volksbond in de zaal van 'den heer Jb. Borst het tooneelstuk: „Schuldig" 'op. De heer D. Angevare sprak het welkomstwoord en gaf daarna een uiteenzetting van het op te voeren stuk, c,en tooneelspel in 3 bedrijven van Herman Burge,r. Met aandacht werd het spel door het pu bliek gevolgd. Alleen het derde bedrijf, een zitting in de rechtszaal waarin weinig handeling zat, boei de minder. De avond was georganiseerd ten bate van „Her wonnen Levenskracht" en het was dus jammer, dat de zaal slechts gedeeltelijk bezet was. Teneinde nog iets meer dan de ontvangen entreegelden voor het goede doel te kunnen afdragen, werden verschil lende voorwerpen, taarten, bloemen, enz., welke door plaatselijke middenstanders beschikbaar waren ge steld, bij opbod verkocht. Ze brachten nog aardig wat op. Een goede hand maakte, dat men na afloop nog geruimen tijd in gezellig samenzijn bijeen bleef. BARSINGERHORN KOLHORN. Concert „De Eendracht" Zondagavond gaf de Harmonie „De Eendracht" onder leiding van den heer Joh. van Glabbeek de eerste uitvoering in dit seizoen in de zaal van den 'heer F. Groet. Het programma bestond uit twee ge deelten, afgewisseld door een licht tooneelstukje, een aardige klucht van twee studenten die in moei- lykheden zitten. Natuurlijk liep alles best af. Een hartelijk applausje beloonde de medespelenden. Het hoogtepunt van de muziekuitvoering vormde ongetwijfeld de Ouverture „Finlandia", een werk in groote stijl van den Finschen componist Sibelius. Het is een muziekstuk van de laatste jaren en wordt tot nu toe slechs uitgevoerd door de groote symphonie-orkesten. Deze ouverture met zijn onge kende spanning leent zich echter ook zeer goed voor de harmonie. Na een inspannende arbeid van enkele maanden is Van Glabbeek er in geslaagd een arrangement te geven, dat „De Eendracht" in staat stelt dit mees terlijke muziekstuk uit te voeren op het eerstvol gende concours. „De Eendracht" komt dan uit in öe hoogste afdeeling en heeft met deze ouverture ongetwijfeld een uitstekende kans. In dit werk wordt uitgebeeld de bevrijdingsstrljd van het Finsche volk, zoo lang verdrukt door de vroegere Russische heerschers. Het volk trekt van alle kanten tezamen. Met steeds stijgende spanning hooren wij het oprukken der opstandelingen, tot eindelijk de overwinning is behaald. Dan komt een oogenblik van bezinning en rouw om de gevallen kameraden. Maar ten slotte klinkt hier de vreugde der overwinning bovenuit en in machtige acoorden hooren wij overal in het land de vreugdekreten vernemen. Het slot is een bejubeling van het vreugdefeest der overwinning. Deze ouverture heeft een geweldige meesleepende kracht en ongetwijfeld heeft Van Glabbeek ver dienstelijk werk gdaan door dit werk bereikbaar te maken voor de harmoniecorpsen. Wij hopen dan ook van harte, dat „De Et n- dracht" er in zal slagen van het voorjaar met de hoogste lof uit de afdeeling te voorschijn te komen. De toewijding van den dirigent en de ijver der leden hebben De Eendracht de laatste jaren steeds omhoog gebracht. En ongetwijfeld staan na wat we nu hebben gehoord, de kansen weer heel goed. De overige nummers van het programma werden zeer goed gespeeld, maar kunnen door hun inhoud de vergelijking met „Finlandia" moeilijk doorstaan. Een uitzondering maakte weer de bekende wals van goed peil „Winterstürme". Het Wiegeliedje van Mozart is nog steeds één der juweeltjes van dezen grooten componist, maar leent zich toch minder voor harmonie. De uit1"" -""'i o-'—'*-> door den dirigent werd zeer op prijs gesteld. Al met al een zeer geslaagde avond. De snelle opmarsch van de Italiaansche troepen in Ogadcn wordt verklaard door het feit, dat zij den vijand achtervolgen. Deze achtervolging werd bewerkstelligd door kleine detachementen, onder commando van kolonel Maletti. De achtervolging begon onmiddellijk, ha dé inneming van Gorrahei; hierheen, leidt een goed begaanbare weg en de Abessiniërs vluchtten met auto's. Vermoedelijk zullen de Abessiniërs geen te genstand bieden vóór de lijn Harrar-Djibootii Het schijnt dat slechts enkele lichte Ita? liaansche troepen-af deelingen Sassabaneh passeerden; voor de organisatie van het ach terland was de optnarsch te snel. De strijd bij. Makalle. Asm ara, 11 November: Van bevoegde Itali aansche zijde en door buitenlandsche journalisten die gisteren uit Makalle' te Asmara zijn aangekomen, na de geheele opmarsch tot voorbij Makalle te hebben medegemaakt,, wordt verklaard, dat alle in de bui tenlandsche bladen gepubliceerde berichten uit Addis Abeba over bloedige gevechten bij Makalle en over de herovering van deze plaats door de Abessijnen, geheel verzonnen zijn. Slechts twee botsingen hebben tijdens den opmarsch plaats gehad': de eerste op 5 November ten Zuiden van Haussien, waar de troepen van Pirzio Biroli opruk ten en waar bij een hevig gevecht met ongeveer 500 Abessijnen twee Askari-onderofficieren werden ge dood» en een luitenant zoo ernstig werd gewond, dat hij korten tijd daarna overleed. Bij dit gevecht, dat eindigde met de vlucht der Abessijnen, werden 70 man gevangen genomen; De tweede botsing had dicht bij Makalle plaats, aan den vooravond van den intocht der Italiaansche troe pen. De bezetting van Makalle geschiedde zonder eeni- gen tegenstand. Volgens de laatste berichten bevindt Ras Kassa zich met sterke troepenafdeelingen op de hoogvlak te van Semien, ten Noordoosten van het Tsana-meer. Naar met de betrekking tot de bezetting van Ma kalle nog wordt gemeld, heeft een Italiaan ach eska der van 20 vliegtuigen groote schrik verspreid on der de inboorlingen. Van Italiaansche zijde wordt medegedeeld, dat de Abessijnen voor het verlaten van Makalle de stad en het paleis van Ras Koeksa hebben geplunderd. De Italiaansche luitenant Luigi, die bij de gevech ten om Makalle ernstig gewond werd, heeft zijn ko lonel verzocht aan Mussolirii mede te deelen, dat hij met diens naam op de lippen gestorven is. De kolonel heeft medegedeeld, dat de luitenant na de woorden: Leve Italië, leve de Koning, leve Mussolini, is gstorven. Dit gedrag heeft bij, de manschappen en leiding van het Italiaansche leger een diepen indruk gemaakt. Het 42ste oorlogscommuniqué der Ita lianen. Rome. Het 42ste oorlogscommuniq.ué van gene raal De Bono luidt als volgt: Onze troepen hebben alle hoogten in Zuid-Makalle bezet. De troepen van het tweede legercorps "zetten hun actie in het gebied tusschen Aksoem en de Takazze voort. In den sector van Somaliland duurt de actie voort, terwijl de troepen van. generaal Graziani ten Noorden van Gorahei hun zuiveringscampagne voortzetten. Onze lichte colonne heeft in het dal van de Faf den vijand ernstige verliezen toegebracht en o.m. twee kanonnen, geweren, munitie, levens middelen en een groote hoeveelheid ander mate riaal buit gemaakt- Tot de gevangenen behooren de Fitaurari Dzje- lette Tam rat en Grasmatsj Wörchie Belaceoe. Bij onze militaire autoriteiten te Gorahei heeft zich aangemeld het onperboofd Abd el Kerim Moha- med, de zoon van wijlen Moellah, die 't bevel voert over een belangrijke volksstam en zich met zijn troepen ter beschikking heeft gesteld. De luchtmacht verricht overal verkenningen. Het Fransche garnizoen in Somaliland versterkt. Addis Abeba (A.N.P.): Het Fransche garnizoen in Somaliland wordt voortdurend versterkt. Volgens de laatste berichten zouden ongeveer 3.000 man blanke troepen geland zijn. Eveneens zou voortdurend oor logsmateriaal te. Djiboeti worden aangevoerd. In deze plaats liggen thans twee Fransche kruisers, twee wa tervliegtuigen en drie gewone militaire vliegtuigen. Er zijn weinig gekleurde troepen in Djiboeti. De militaire bewaking van den spoorweg van Dji boeti tot de Abessijnsche grens is aanzienlijk ver sterkt. Arrestaties door Japansche gendarmen inbreuk op souvereiniteit. Reuter seint uit Shanghai: De Chineesche minister van binnenlandsche zaken heeft den Japanschen Ambassadeur Arijosji een nota overhandigd waarin hij pro testeert tegen de arrestatie van Chineezen te Tientsin door Japansche gendarmen, waar door de Chineesche souvereiniteit en de inter nationale wetten worden geschonden. De minister vraagt, dat onmiddellijk maat regelen worden genomen om herhaling te voorkomen. Een Japansche porceleinzaak in het centrum van de winkelwijk van Sjanghai is het voorwerp geweest van een aanval van een groep Chineezen, die de rui ten insloegen en, na anti-Japansche strooibiljetten te hebben verspreid, vluchtten. De ongerustheid onder de bevolking is geenszins verdwenen. De Chineezen verlaten met hun gezin nen en goederen Sjapei, en de grondspeculanten koo- pen tegen lage prijzen terreinen op. Zeven arbeiders ernstig gewond. Boedapest: In dé fabriek van spoorwogrijtui gen van de firma Ganz heeft bij het vullen van een grooten ketel met vloeibare lucht een ontploffing plaats gehad, waardoor zeven arbeiders ernstig ge wond werden. Enkelen hunner verkecren in levens gevaar. Heden overleed, in bet: Cen taal Ziekenhuis te Alkmaar, onze. lieva Mam Vader en Be- huwdvader, de Heer Abraham de Ridder, Secretaris der gem. Winkel, in den ouderdom van 57*jaren Zijn diepbedroefde Echtge- hoote en Kinderen, K. E. DE RlDDER-de Zeeuw L. H. E. DE RIDDER. J. DE RIDDER—Walstra. T. L. DE RIDDER. W. C. S. DE RIDDER. Winkel. 11' Nov. 1935. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 14- November, des namiddags ten 2: ure. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefd de Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder. MAARTJE BORST in den ouderdom van ruim 58 jaren: Hare bedroefde, K, DEKKER, J. DEKKER, D. DEKKER—Quax. A. v. TWUIJVER—Dekken D. VAN TWUIJVER. J. VAN. TWUIJVER; Barsingerhorn, 11 Nov. 1935. J. W. LAMMERS en- G; v. d. OORD geven U kennis van hun' voorge nomen huwelijk, waarvan, dp vol trekking zal plaats hebben op Za terdag 23 November 1935 te Wie- ringerwaard; Slootdorp (W.Meer); 8 Nov; 1035. Wieringerwaard; Receptie in. Hotel Smit te Sloot- dorp 23 November. 1935. van 2.30 uur tot 4 uur. Eenige kennisgeving. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij kennis yan de «geboorte van ons Dochtertje KAATJE Jb BOOD, T. BOOD—Deugd. Nieuwe Niedorp, 11 Nov. 1935. Voor de belangstelling op 3' No vember onzen harjtelijken dank. J. R. RF.GUIT. Michel Angelostraat 85. Amsterdam, November 1935. Dankbetuiging. Voor de v.ele bewijzen, van deel neming, ondervonden tijdens de •ziekte en bij het overlijden van onzen geliefdenV.ader, Behuwd- en Grootvader, CORNELIS FRANCISCUS SIEWERS betuigen, wij. onzpn. haptelijken jdank. In het bijzonder aan,, den Weled, Zeergel. Heer Dr. L. C. J. Olpee, voor zijn onvermoeide, zorg. tijdens, de ziekte, aan Ds. Vorstman voor ,de troostvolle, woorden, tot ons. gty sproken, aan M"j. Metje van, Von del voor haar liefderijke hulp, ep aan de Heeren. Dragers voor de laatste eer onzen dierbaren over ledene bewezen. Uit aller naam, P. SIEWERS. Anna Paulowna, Npv. 193.5- onder De zitdag voor, den Oosterpolder eir voor de Banne Winkel zal werden ge houden. op VRIJDAG 22 NOV. Het Bestuur. Anna Paulowna Bij voldoende deelname zullen 'de lessen te KLEINE SLUIS in .Veerburg" weer hervat worden jo-p Dinsdag 13 Nov. 1035. Voor Meisjes tot 15 jaar van 3.30—i 5 uur. Voor Dames boven 15 jaar van 7.30—9 uur. Aangifte op Donderdag 14 Noyf 193.5. n.m 3.30 uur. „Nut en Genoegen' Sinti Maartensbrug op Vrijdag 15 November 7V2.uur in Café. BRIJ1N RRGLEMENTSIIKRZIENING. om te konten tot VERGRQOTING VAN UW INKOMEN vindt U duoi' middel van eén pen er, bekende firma. Alleen solide perponen- gelieven: om inlichtingen te schrijven onder, letter T.D.WV aap NY,GH en v. DITMAR's Adv. Buïv,. Rotterdam (G.) Schager Roosjes. huishoudster Er biedt zich aan een nette Huishoud- ister. 33; jaar met goede getuigschriiten Br. onder leth NK, Bur, v. d. Blad. Te- koop: H>A. goede ROODE BEWAARKOOL, Jb, GEÉRLIGS; Grasweg 1G, Anna Papjpwna. Te kqpp; BOLLEN, opgeraapt, 1 mpd MÜrijlo, 1M, mud Pride van, Haarlem, 1 mud Frede- rik Moore, 1 mud La Ileine, bij C. KppRN* W,aard pol der G, 41, KoL hptm. Prijsopgaaf gevraagd van 44.000 Kg. VOERBIETEN. franco thuis. P. NÏEmAN,"Winkel* Aangeboden hulp geweigerd In den afgeloopen nacht omstreeks half 2 is tus schen Stolpervlotbrug en 't Zand nabij, eerstge noemde plaats op den Rijksweg een groote lastauto der afd. Zuiddam uit Alkmaar, die derwaarts werd gevoerd, van den weg afgeraakt en op. dep berm aan de duinzijde daarvan terecht gekomen. De wagen bleef rechtop staan en het terugbrengen ervan op den weg zal dus geen moeilijkheden ople- vereru Onze correspondent, die omstreeks 2 uur in den nacht toevallig passeerd-e, bood. zijn diensten aam om hulp te halen, opdat de drie inzittenden niet den geheelen nacht in de koude zouden behoeven door te brengen. Dit aanbod werd afgeslagen; toen naar de oorzaak van dit ongeval werd geinformeerd, werd een zeer geheimzinnig antwoord gegeven, zoodat mep hierom trent in het duister tast. Het ongeval kan niet veroorzaakt zijn door slip pen, daar de Rijksweg in zeer goede conditie was. AMSTERDAAR 11 Nov. Aardappelmarlct. (Bericht van den mak. Jac. Knoop.) Zeeuvvsche bonten en blauwen f 2.50—2.80, eigenheimers f 1.60—2.10, Z. bl. eigenh. f 2.20—2.30, Z, Bontenstar f 2.20—2.3Ó, Z. Be velanders f 1.80—2; Z. Roodstarpoters f 1.30—1.50, Z. Bevelanderpo.ters f 1.30—1.50, alle soorten bonken f 1.70—1.80» Haarlemmermeer en IJpolder Bevelan ders f 1.80—2, dito. bonten f 2.60—2.80, Flakk. eigen heimers f 1.70—2, dito poters, f ROO—1.80, Spuisehe eigenh. f 22.20, dito poters f 1.60-^1.80, Limbprgsche Industrie f 1.60—1.80, Anna Paulowna zand f 2.80— 3.50, Hillegommer idem f 2.803.50, aller per 70 Kilo. Verder per 100 Kg.: Nieuwlandsche zandeigenh. f 2.S0—3, tweede vrucht f 2.40—2.60, Bintjes f 2.40— 2.60, Bonken f 2.40—2.60. Ieder dje zijn aardappelen naar Amsterdam wil zenden, kap zonder eènige kosten of verbinding alle inlichtingen krijgen. WARMENHUIZEN, 11 Nov. 1935. Witte kool le soort f2.40. Aanvoer 4000 K.G. witte kool. AMSTERDAM, 11 November 1935. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 650 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 47—51 ct., 2e kw. 3846 ct., 3e kw. 30—36 ct. per Kg. slachtgewicht; 70 melk- en kalf koeien per stuk f 125—185, 139 vette kalveren: 2e kw. 40—45 ct., 3é kw. 30—38 ct. per Kg. levend gewicht; 46 nuchtere kalveren f 3—6.50 per stuk; 56 scRapen en lam meren: schapen f 16—18, lammeren f 11—13 per stuk; 575 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 tot 110 Kg., 5152 ct., zware varkens 5051 ct., vette varkens 4950 ct. per Kg. slacRtgewicht; 8 paarden f 60—105 per stuk; 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktoverzicht: Runderen, groote aanvoer, slee- pende handel met iets zakkende prijzen. Vetj:e kal veren behoorlijke aanvoer, handel goed en prijs houdend. Nuchtere kalveren kortere aanvoer, prij- WEER URNEN GEVONDEN. M,aan.dag werden bij, het graven voor het nieuwe kanaal wedpi'om, t\yeo urn.en gevonden en wel bij, dan Groene weg' onder. Schagen. De eerst gevonden urn was ongeveer 1 M. onder het maaiveld begravon, terwijl, d,e 2e urn welke, nog geheel gaal was, ongeveer 2.50 M:. onder den grond slag lag. De urnQn: waren begraven in, een lcuil welke was afgezet met berkepaalftj.es, de zoo, gevormde cirkel ha,di ongeveer een, middellijn van 1 M. Boven en naast de urnen trof men een hoeveel-' heid; mest aam Tusschen de spoorbrug en de vindj plaats werd,en verschillende scherven aangetroffen, zooda.t naar de meening van den heer Braat, van. den Oudheidkundigen Dienst te, Leiden, hier vroe ger Friezen hebben gewoond, welke hun dooden ge woon waren te begraven, onder de woningen. Deze Friezen, zouden, later door Franken en Germanen zijp verdreven. De urnen zouden zijn begraven tus schen bet begin onzer jaartelling en het jaar 600. HET GELE GEVAAR. Voor bat Instituut voor Arbeidersontwikkeling spreekt de heer P. Danz, a.s,. Woensdagavond iu „Cérès" over „Het gele gevaar"-, d,aarbij behandelende! dc ontwikkeling, in het verre Oosten, de andere ver houdingen, daar, vergeleken bij, Europa en' Amerika;; d,o slechte, arbeidsvoorwaarden in Qhina èp, J(apan, enz-, enz. Voor nadere bijzonderheden verwijzen \ve naar de advertentie in dit nummer. RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop der maand Oct. 1935 werd aan hot postkantoor alhier op spaarbankboekjes ingelegd: f 21.538.85, en terugbetaald f 24.999.81, derhalve min der ingelegd dan terugbetaald f 3460.96. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 21. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Johannes CorneRs, zoon van Jobanncs Cornelis Ruiberts. en van Petro'nella Roskam. O-verleden: Petronella Kreijgér, opd 76 jaar, echt- genoote van Simpn 'Komen. POLITIE. Verloren: een bruine alpino'en een rijwielplaatje. Geyon.den: een rijwielplaatje. zen onveranderd. Schapen kortere aanvoer, handel prijshoudend. Varkens behoorlijke aanvoer, handel kalm, prijzen lager. ALKMAAR, 11 November 1935. Qp de heden gehopden veemarkt waren aanvoer, en prijzen als volgt: 134 vette koeien f 100—180, handel stpg; 10 kalveren: gras f 2436, vette f30 —60, per Kg. 4565 cent; 49 nuchtere kalveren, (slacht), f 614; 310 vette varkens (zware) 4042 cent per Hg- Handel matig. AMSTERDAM, 11 November 19,35. Blnnenlandsphe Granen. (Boerennoteering). Rep:ge f "h-vnUp.vger-t f 4.65—4.90, win- tergerst f 4.254.50, haver f 6.256.5Q, duiveboo- nen f 80.50, paardeb.po.nen f 5.255.75, groene erwten f 7.75—8.25, alles per 100 Kg. karwijzaad f 9.7510 en blauw maanzaad f 88.75 per 50 F< WINKEL, 11 November 1935. Appelen f 2—9, peren f 2—10, druiven 79, kool 60—90 ct., aardappelen f 1.30—1.4Ö, uien f 1.20—1.50, per 100 pond; komkommers f 0.8Ö—1 per 1ÖÖ stuks. BROEK OP LANGeNDIJK, 12 Novemhef 1935. Bevelanders f 2.20, blauwe eigenheimers f 2.80 3.10, uien f 1.80—2.30, drielingen f 1—1.10, gróve f 2.40—2.60, gele nep f 2.'60, 'roode kopl f 2.80—4.80, gele kool f L404.50, Deensche witte kool f Q.70 4.10 bloemkool f 7.30—7.70, 2e soort f 2.50—2.90, andijvie f 0.50—1.20. NOORDSCHARWQUDE, 12 November 1935. Schotsche muizen f 1.60, r. duken f 1.30, eigenhei mers f 2.10, blauwe eigenheimers f 2.10, Beyelan- deps f 2.20, uien f 1.80—2, dripljnsen f 1—1.10, grove f 2.202.30, gele nep f 1.902.60, peen f 1.30, kro ten f 2.80, roofie kool f .905.30, wjtte kool f 1.90— 2.90, gel ekool 'f 2.304.40, Deensche witte kool i.30( 3.40, andijvie 6070 ct.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3