EUGD ds OMGEVING «ADI®. u ir ANNA PAUinWNA „Dicky". „RoomschTooneel" van Rotterdam was de ver- eeniging die Zondag, als eerste der mededingende vereenigingen van Ormenio's tooneelwedstrijd, met „Dicky" voor het voetlicht kwam. Vooraf vertelde de heer V. Kaan, voorzitter van Ormenio, in een vlotte openingsspeech, dat Ormenio dezen tooneelwedstrijd organiseerde, omdat de ver- eeniging in den winter '34 op '35 15 jaar bestond. Toen was de zaal van Veerburg echter juist in aan bouw. Namens de ontvangende vereeniging heette hij de aanwezigen en in het bijzonder de jury, be staande uit mevr. Joh. v. d. Veen—Wilson te Alk maar en de heeren G. J. van Leersum te Winkel en C. D. Rezelman hartelijk welkom. De heer P. Deutekom te Noordscharwoude, die aanvankelijk als jurylid zou fungeeren, was door verblijf buitens lands verhinderd aanwezig te zijn, zoodat de heer Rezelman als plaatsvervanger optrad, voor welke bereidwilligheid de heer Kaan hem dank bracht.. Critiek, in welken vorm ook, is nu het een wed strijd geldt, natuurlijk taboe. Van spel. en spelers zeggen we dus niets. „Dicky", een stuk in vier bedrijven, aangekondigd als een vermakelijk detective-spel, mag er werke lijk aanspraak op maken, vermakelijk te zijn en werd dan ook door het publiek met genoegen ge volgd. Na elk bedrijf en vooral na het laatste wer den de spelers met een gul applaus beloond. Jam mer dat de zaal, hoewel goed gevuld, niet geheel bezet was. Elk streven toch hier iets goeds te bren gen dient door het publiek gesteund te worden. BAR S IN G ER H O RN Vrijdag 8 November j.1. werd in de O.L. school te Barsingerhorn een ouderavond gehouden, waar dokter Werner hst onderwerp zou behandelen: „Hygiëne en. tandheelkundige verzorging op school". Een flink aantal ouders had aande oproep, ter vergadering te komen, gehoor gegeven, zoodat de heer Van der Kuijl om ruim half acht de bijeen komst opende met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen. In het bijzonder heette hij welkom het voltallige college van Burgemeester en Wethouders, die door hun aanwezigheid blijk gaven belangstelling te hebben voor het zoo belangrijke onderwerp, dat behandeld zou worden. Ook werd bijzonder verwelkomd de nieuwe onderwijzeres, mej. Tjaardstra, waarbij de wensch werd uitgesproken, dat zij in het leven der kinderen en ouders dezelfde plaats zou gaan innemen, als mej. Watertor. Vervolgens kreeg dokter Werner het woord. „Dit onderwerp, „aldus spreker, „wordt verdeeld in drie deelen; geestelijke, algemeene en individueele hy giëne". Met een enkel voorbeeld wordt gewezen op de beteekenis van de opvoeding van het jonge kind om het te maken tot een zelfstandig individu. De zorg van de algemeene hygiëne als staatstaak wordt besproken en uitvoerig wordt stilgestaan bij de individueele hygiëne, waarvoor het individu als zoodanig te zorgen heeft. Besproken wordt de huid verzorging ,en hier mee in verband het nut van zwemmen en de beteekens van de luisbestrijding; de kleeding, die doelmatig behoort te zijn, d.w.z. niet te dik en niet te dun; bij de gezonde mensch be slaande uit een z.g. netje met mouwtjes er aan, daarover een hemd of overhemd en daaroverheen de bovenkleeren; vervolgens wordt gewezen op de beteekenis der lucht (zet alle dagen ramen en deu ren een pcos open, vooral na het middagmaal) en ten slotte op de beteekenis van de tandverzorging. Dit wil niet zeggen: „behandeling", maar in de eerste plaats pQetsen, poetsen en nog eens poetsen, dus goed reinigen van het gebit, vooral 's avonds. Daarnaast vindt behandeling plaats en dit is het goedkoopst te bereiken, dcor het bij de schooljeugd te laten keuren door een districts-schoolarts, zooals dit door Dr. de Vries uit Wieringerwaard is voor gesteld. Ook komen ter sprake de onkosten per kind, ver bonden aan deze tandverzorging. Een betrekkelijk eenvoudige rekening bewijst echter, dat deze onkos ten hooger zullen zijn, dan door Ds. de Vries ge noemd. De oorzaken daarvan zijn: lo. Meerdere kinderen bullen niet mee mogen deen, omdat de kosten, vooral voor de grootere ge zinnen, in dezen tijd te hoog zijn. Er zijn al zooveel uitgaven, er moet al meer en meer bezuinigd wor den en er kunnen geen nieuwe lasten bij komen. 2o. Vele menschen zullen de snoepcent noodza kelijker vinden dan uitgaven voor tandverzorging; dit zijn degenen, die hun gebit nooit verzorgd heb ben en nog niet doordrongen zijn van de noodzaak van de zorg voor het gebit. 3o. Er zullen enkele lieden zij. die hun kinderen willen laten behandelen door den tandarts hun ner keuze. Aan het eind zijner rede gekomen meent de spre ker, dat het idee van schooltandverzorging is te verwezenlijken. Dan zal het in de toekomst moge lijk zijn, dat door een doelmatige schooltandartsen dienst aan de jeugd geleerd wordt te zorgen voor Feuilleton. door MARGARET PEDDLER. 29. En eensklaps sprongen de tranen haar in de oogen en begonnen langs haar wangen te biggelen; ze was zoo onbeschrijflijk moe en ze had er geen flauw idéé van hoe ze door haar werk heen moest komen. Maanden achtereen had ze dapper geploeterd en gestreden, maar ineens werd het haar te machtig. Ze leunde in haar stoel achterover en staarde voor zich uit. Intussclien bleven de tranen doordruppelen. Oh, wat gaf al dat zwoegen haar, ze kon er op den duui toch niets mee bereiken. En toen keek ze met een uit drukking van kinderlijke droefheid naar den emmer ongedopte erwtjes en een doffe snik ontsnapte aan haar keel. „Beste kind, wat is er aan de hand?" Timothv's vriendelijke, lieve stem klonk haar eensklaps in d\ ooren. Ze zag hem naast haar staan met een hulpc looze, verschrikte uitdrukking in zijn oogen. Phil staarde naar de mand doperwten en daarna wierp ze een blik op het schaaltje op haar schoot. En in eens kwam er een glimlach om haar lippen, hoewel de het gebit. De opvoedende wr.arde hi.-V. n is niet te cnduschatwe.i, icaen ce spieker gaarne bereid was over dit ondcrY/erp een praatje te hou den. Een dankbaar applaus klonk aan het eind van de met onverdeelde aandacht gevolgde rede. Bij de nu volgende nabeschouwingen kwam zeer duidelijk naar voren het vermoeden, dat alles veel duurder zou kosten dan aanvankelijk werd voor gesteld. Rekent met b.v. 4000 kinderen in het district Schagen, dan is de ontvangst 4000 gulden. Daarvoor moet de tandarts: tweemaal alle gebitten nakijken en behandelen; reiskosten, verblijfkosten; installatie- en studiekosten met de aflossing daar van; verzekeringspremie, enz. Er zou voor den tandarts niet veel meer dan 1000 gulden per jaar over blijven en daarvoor krijgt men geen liefheb ber. Alle aanwezige ouders wilden zich wel voor- loopig aansluiten, wanneer dit niet meer kost dan één gulden per leerling. De afwezige ouders zullen opgezocht worden en bewerkt. De heer Van der Kuijl wordt aangewezen, de school in de Commissie te vertegenwoordigen. Het zal de ouders echter aangenaam zijn, van de be sprekingen die te Schagen vermoedelijk binnenkort gehouden zullen worden, in kennis gesteld te wor den. De rondvraag leverde niets op. Voorzitter ging over tot sluiting, nadat hij dokter Werner dank had gebracht voor zijnir.tcressante lezing, B. en W. voor hun aanwezigheid en allen een tot weerziens toewenschte. WIERINGERWAARD Het Dep. Wieringerwaard van de Mij. lot Nut van het Algemeen hield Vrijdagavond haar eerste bijeen komst in de zaal van den heer II. v. cl. Woude. De opkomst was heel goed. Het bestuur had ge zorgd, dat we een's een sprekende film zouden heb ben, n.1. „Het Leven gaat Verder". Dc heer H. K. Koster heette in 't bijzonder welkom den heer Meijer, die met de bediening van het toe stel was belast. Ik hoop aldus voorzitter dat deze film ons zooveel zal brengen dat we zullen zeggen: zooiets willen we weer zien. Verder staan we hier voor een bijzonder feit, ik sta nl. tusschen twee burgemeesters in (de heeren C. Haringhuizen on Daan Kaan), ik wil de gemeente fclicitccren, dat het ons gelukt is, iemand uil ons eigen gemeente als burgemeester te mogen begroeten. Het Nut v. h. Algemeen werkt tot 't Nut v. d. Alge meen en kan den steun van de gemeente niet missen. Ik beveel de belangen van het Nut bij onzen nieu wen Burgemeester aan op dezelfde wijze als dit steeds door zijn voorganger is gedaan. Daarna werd met cle film begonnen, n.1. als voor spel twee aardige reelame's van van Houten cacao en Philips radio enz. Behalve dc gewone pauze had den we ook nog een gedwongen pauze van een kwar tiertje wegens een klein defect aan liet toestel. Wat betreft de hoofdfilm kunnen we wel verkla ren, dat liet mcerendeel van het publiek onvoldaan huiswaarts is gekeerd. De film als zoodanig is prachtig, het is een kra nig stuk werk om al die vreeselijke gebeurtenissen, tijdens den wereldoorlog op te nemen ,doch dc ver tooning met al dat helscli lawaai van bommen en granaten kon ons op een nulsavond niet bekoren. Wie nog niet wist wat oorlog is, heeft zich nu een duidelijke voorstelling ervan kunnen maken. Het moest niet meer kunnen gebeuren. Ook nu heb ben we kunnen zien, dat het geld een groote hoofd rol speelt. Dc voorzitter deelde nog mede, dat 21 Doe. Dr. van der Sleen een lezing met lichtbeelden zal hou- den over Sumatra. Een vorige maal heeft deze spre ker hier een lezing gehouden over Suriname, wat een groot succes was. Met een woord van dank aan den lieer Meijer voor zijne bemoeiingen en aan de aanwezigen voor hun beloond geduld werd deze 1ste nutsavond beëindigd. Z IJ PK OUDESLUIS. j.1. Vrijdagavond is in café Buisman de aangekon digde filmavond gehouden door cle Zijper Bestuur- dersbond en verzorgd door de A.H.K.l. van Amster dam. De opkomst voor dezen goedkoopen avond had beter kunnen zijn en degenen die thuis zijn gebleven hebben, voor Oudesluis dan tenminste, iets bijzon der moois gemist. Het filmprogramma met als hoofd nummer 20.000 jaar in Sing-Sing was buitengewoon goed verzorgd en werd duidelijk weergegeven. Al leen de geluidsinstallatie was wat sterk, deze was beter in een groote zaal op zijn plaats geweest. Deze avond stond natuurlijk in het toeken der propagan da. doch hetgeen we hiervan tc hooren kregen, kon best, ook door andersdenkenden, op den koop loc genomen worden, terwijl hetgeen tc zien werd ge geven, alleszins het bekijken waard was. PETTEN. „Twintig duizend jaren Sing-Sing" was het hoofd nummer van den door don plaatselijke» vakbond gc- organiseerden filmavond. Hoe aantrekkelijk en rijk geschakeerd liet voorprogramma ook was, dit alles werd toch in de schaduw gesteld door de juistge- noemde film, die onder regie van den Hongaar Mi- chael Curtiz in zeer veel opzichten tot een meester werk geworden is. Zonder goecikoope sentimitaliteit door de strenge, bondige en sobere behandeling van 't gegeven, alleen bewerkt de film een zuiver men- sclielijke ontroering, die voortduurt als het opfiap- pende licht reeds het einde heeft aangekondigd. tranen nog steeds langs haar wangen biggelden. „Ik heb over die erwtjes zitten huilen", gaf ze te kennen. „Daar zullen ze niet beter op worden", zei Timothy glimlachend. „Moeten die voor hel diner dienen?" „Ja dat wil zeggen als ik zc ooit allemaal ge dopt krijg. Ik vraag me af hoeveel erwtjes er in zit ten en Hij schudde met het hoofd. „Het is vandaag te warm om te rekenen", zei hij. „Tk ga je helpen, Phil, en dan zul je eens zien hoe gauw we er doorheen zijn". Hij schoof een stoel naast den hare en voegde de daad bij het woord. „Intusschen kon jo me wel vertellen waarover je je in werkelijkheid zoo verdrietig had gemaakt", zei hij kalm. En terwijl de erwtjes in de schalen rolden, deed ze hem de noodigo verhalen. Ze vertelde van het weg- loopen van de keukenprinses do weinige winst van de laatste weken Piers' uitbarsting van woede... en de liefdesgeschiedenis tussclien Venetia cn haar Italiaanschen zangleeraar. En ineens werd dc schaal nu bijna vol van haar schoot op den grond gezet, en een paar sterke, bruine handen sloten zich om de hare heen. „Phil, lieve, kleine Phil", zei Timothy teeder. „De lasten zijn heusch te zwaar voor je tengere schou ders. Laat mij voor je zorgen en sta me ook toe iets voor je familieleden te doen." Verschrikt schoof ze achteruit. Door de opluchting lvaar hart bij iemand le kunnen uitstorten, had ze bijna vergeten dat hij iets anders was dan een groote •roer of vriend. En inpons werd ze herinnerd aan 'et feit dat hij haar liefhad en met haar wilde treu ren. Het was duidelijk merkbaar dat dit plotselinge orugtrekken van haar hem pijn deed. „Zou het zoo vreesclijk moeilijk wezen me te ver Voor de pauze vond de heer Lindeman van het N.V.Y. nog gelegenheid tot het spreken van een pro pagandistisch woord. Wijzend op hetgeen reeds in 't verleden bereikt kon worden de film bracht dit in beeld wekte hij de hoorders op in eendrachtige samenwerking mede te bouwen aan een betere maatschappelijke inrichting. Al met al een avond, waarop èn de organisatoren èn de talrijke aanwezigen met voldoening kunnen terugzien. WARMENHUIZEN Zaterdagavond had in dc zaal van den heer Slik ker de eerste nutsavond plaats, uitgaande van de Mij. tot Nut van Algemeen, dep. Warmenhuizen. De voorzitter de heer Swan opende deze bijeen komst; de aanwezigen hartelijk welkom heetende en sprak zijn tevredenheid uit over de goede opkomst, ook waren zelfs bezoekers van buiten de gemeente. Hierna werd het woord gegeven' aan Dr. v. d. Sleen uit Haarlem, die als onderwerp had gekozen: Met de K.LJVI. naar Indië. Alvorens de reis een aanvang nam. werd aan de hand van een speciale kaart ons de route voorgelegd met de daarop voorkomende landingsplaatsen. Waar en in welke plaatsen wordt getankt enz. De belangrijke verbetering die is ont staan, met het oog op dc post vnl. Een brief, be stemd voor Indië ,was voor 1850, 8 maanden onder weg. Na dé voltooiing van het Suez-kanaal in 1860 was een belangrijke verbetering hierdoor ontstaan en is een brief per boot thans 3 weken onderweg. De eerste post, die per luchtpost werd verzonden, was in 10 dagen en is thans in 5 dagen op haar plaats van bestemming. Wat de tocht betreft vertelt spr., is het traject Cal- cuttaRangoon wel hét meest aan weersgesteldheid onderhevig. Hier heeft men de moessons. Het wol kengordijn is somstijds zoo dik, dat al wordt op een hoogte gevlogen van 6 a 7 K.M. men er nog niet bo ven uit is. Hevige windsterkte die gepaard gaat met geweldi ge slagregens. Door de enorme luchtdruk krijgt men met de machine soms vallingen van 10 tot 15 meter cn soms nog meer. Met een licht type toestel blijft genoemd traject een gevaarlijke onderneming. Ver moedelijk is dit ook Kingsford Smith noodlottig ge worden en in de Golf van Bengalen verongelukt. Spreker heeft ons door middel van lantaarnplaat jes en de smalfilm vele foto's laten zien en werden mondeling door hem toegelicht. Het was een aardi ge cn leerzame avond. Na beëindiging dankte voorzitter den heer v. d. Sleen voor het gebodene en wenschte hem geen vaarwel maar een tot weerziens toe. NIEUWE N I E DORP Vrijdagavond had in het lokaal van den heer Kossen een ledenvergadering plaats van IJs- en Volksvermaak. Slechts 16 leden waren aanwezig. De notulen en het jaarverslag werden goedgekeurd. Besloten wordt dat de voorzitter en secretaris de vergadering van de K.N.S.B. zullen bezoeken. De heer Coops bracht verslag uit van de commis sie belast met het nazien der rekening van den penningmeester over het boekjaar 1934'35. De ontvangsten hadden bedragen f 322.86, de uitgaven f 211.74, batiig slot f 111.12. Een vooruitgang bij vorig jaar van f 108.72. De oorzaak hiervan schuil de natuurlijk in de ijslooze winter. De heer v. d. Stok doet nog voorlezing van de balans, waaruit bleek dat de totale schuld der vereeniging bedraagt f 025. Totaal bezit f 696.12. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd in de vacature C. Rutsen gekozen de heer Coops, die zijn benoeming aanvaardde. Voor het a.s. seizoen zijn bij den K.N.S.B. aange vraagd: Kampioenswedstrijden hardrijden voor Noord-Holland en kampioenschap kunstrijden hee ren. Verder zal worden verreden de groote en de kleine Rijd-wisselbeker en de wisselbeker voor da- mes-amatrices, benevens de kinderwedstrijden en de wedstrijden voor clubleden. Het lokaal van den heer Gelder wordt voor vol gend jaar aangewezen als vergaderlokaal. Bij ds rondvraag vraagt de heer Strijder of het bestuur reeds plannen heeft beraamd voor een andere ijsbaan, daar wij door de kanalisatie de Rijd als ijsbaan kwijt zullen raken. Er zal althans geen ronde baan meer kunnen worden gemaakt. De voorzitter deelt mede, dat het niet zoo ge makkelijk is een daarvcor geschiktterrein te vinden. De lieer Keetman zou contact willen zoeken met de ijsclub te Winkel. Ook de heer v. d. Stok gevoel de daar voor. Alleen zullen we wel niet bij machts zijn om daarmee klaar te komen, terwijl de con currentie er door wordt uitgeschakeld. Men dient klaar te zijn voordat het Kanaal er is. Het plan wordt geopperd de eventueele werkzaamheden in werkverschaffing te doen uitvoeren. Allereerst zal men in een andere gemeente, die zoo'n ijsbaan heeft, zijn licht dienen op te steken omtrent de kosten. Het Bestuur zal overleg plegen met Winkel. De Rijd wordt onbruikbaar, dus er zal iets moeten ge beuren. Het uurloon dat op de ijsbaan zal worden verdiend, wordt bepaald op 30 ct. Hierna sloot Voorzitter de vergadering. Tijdens de besprekingen bleek ons, dat IJs- en Volksvermaak volgend jaar 40 jaar bestaat. trouwen?" vroeg hij. Door de verdrietige uitdrukking van zijn oogen haastte ze zich heftig tc protcstceren. „Ik zou je altijd en overal vertrouwen. Dat weet je toch wel, Timothy", „Maar, je wilt jezelf niet aan me toevertrouwen", zei hij somber. „En dat is liet ecnige wat ik noodig heb. Kindje, ik houd zooveel van je, dat ik er van overtuigd ben hoe je eens zult eindigen met me ook lief te hebben. En zelfs als dat niet gebeurt, dan Hij hield ineens qp. „Dan?" vroeg ze zacht. Hij glimlachte, het was een droevige glimlach met iets van bitterheid er in* „Zelfs dan zou ik je nog tot vrouw wenschcn. Zou ik er nog naar hunkeren voor je te mogen zorgen zou het onbeschrijfelijk heerlijk zijn te weten dat jê mij toebehoorde." Even wachtte hij om dan te vragen: „Phil, kun je me nu niet een ander ant woord geven dan op dien avond aan het strand?" Ze wendde zich met een impulsief gebaar tot hem. „Oh, ik wilde dat ik het kon Ik wilde dat het kon", riep ze wanhopig uit. „Maar het zou niet eer lijk wezen, Timothy. Het is oneerlijk met je te trou wen, terwijl ik je niet de liefde kan geven, die je noodig hébt dezelfde liefde, die je mij scl^enkt." Hij klemde haar handen nog vaster in de zijne. „Is het niet het beste wanneer je het aan mij over laat dat te beoordeelen?" vroeg hij. „Als ik tevreden ben met hetgeen je me kunt geven, dan behoef jij ner gens over te tobben. Phil, lieveling, wanneer je eens wist van welk een groote beteekenis je voor me bent. Je bent alles en alles voor me."-En Phil begreep thans ten Volle wat ze hem aandeed wanneer ze hem weer ontkennend moest antwoorden. Ze hield zooveel van hun trouwen vriend, en ze wist dat ze zijn geluk in haar hand had. Er bestond immers niemand anders die iets om haar gaf, hield ze zich vóór de zooveel- I ste maal voor niemand anders. Op een gegeven fi WOENSDAG 13 NOVEMBER. Hilversum (1375 m.) NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.15—9.30 Gram.pl; 10.30 Morgendienst; 11.00—12.00 en 12.15 Ensemble van der Horst en gramofOonpl; 1.15 Gra- mofoonplaten; 2.00 Zang door M. Ligthart (so praan); 3.15 Chr. lectuur; 3.45 Gramofoonpl; 4.15 Planorecital M. C. Salömons; 5.00 KWderuurtje; 6.00 Landbouwcauserie; 6.30 Onbekend; 7.00 Berich ten; Reportage; 7.30 Causerie; 7.45 Gram.p.1.; Be richten, 8.05 Fluit en orgel; 9.00 Voor Jonge men schen; 9.30 Gitaarduetten, O. Schindler en H. Schwanda; Om 10.00 Berichten; 10.30 Gram.pl. HILVERSUM (301 M) VARA-uitzending. 8.00 Gram.pl; 9.00 Orgelspel C. Steijn; 9.30 Kookpraatje; 10.00 Morgenwijding VP RO; 10.15 VCoor Arb. in de Continubedrijven; 12.00 Gram.pl; 12.15 Het VARA-Orkest; 1.00 Gram.pl; 1.15 —1.45 Vervolg concert; 2.00 Voer de vrouw; 2.15 J. Jong (orgel) en B. van Dongen (zang); 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Het VARA-orkest; 6.15 Sport- praatjé; 6.30 Vervolg concert; 7.C0 „De Laehhoek"; 7.30 Paedagogische causerie; 8.00 Berichten; 8.15 Gramofoonmuziek8.30 C. Steijn's accordeonorkest; 8.50 „Achter de schermen", spel van Kesser; 9.39 Residentieorkest olv. Tiggers; 10.10 Declamatie; Be-» richten; 10.20 Vervolg concert mmv. Th. Versteeg (zang); 11.00 Lezing; 11.20—12.00 Gram.pl. DROITWXCH (1500 M.) 10.35—10.50 Morgenwijding; 11.2011.50 Gramo-» foonm,; 12.5 Orgelconcert; 12.50 Ch. Manning's or-> kest; 1.50 Gramofoonmuz.; 2.25 Vcor de scholen; 3.10 Pianorecital J. Wills; 3.35 Sted. Orkest Bom> nemouth, mmv. Moisiewitch (piano)5.05 Het Wes tern Studio-orkest; 5.35 Het Cellini-trio; 6.20 Be richten; 6.50 Pianorecital; 7.10 en 7.25 Lezingen; 7.50 Het BBC-Dansorkest8.25 Causerie; 8.50 BBC- Symphonie-orkest olv. Sir Henry Wood, mmv. solist; 9.40 Berichten; 9.55 Vervolg concert; 10.50 Gcvar, programma; 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten; 12.35 Concert olv. Pascal; 4.20, 5.50 en 6.50 Kamermuziek; 9.35 Radio tooneel;. 11.05—12.35 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 11.20—1.20 Concert uit Rest. „Wivex"; 2.504.50 Concert door het Omroeporkest; 6.50 Gram.pl; 7.20 Discussie; 9.35 Het Omroeporkest; 10.2511.50 Dansmuziek. BRUSSEL (322 cn 484 M.) 322 M.: 12.20 Gramofoonpl.; 12.50 Salonorkest; 1.50 —2.20, 5.2J en 6.35 Gramofoonpl.; 6.50 Salonorkest en gram.pl; 7,35 Grampl; 8.20 Symphonieconcert; 10.30—11.20 Gramofoonpl.; 484 M.: 12.20 en 1.30 2.20 Het Constantin-orkest; 6.20 Dansmuziek; 6.35 Viool en piano; 7.20 Pianorecital; 8.20 Operette-uit zending; 10.30 Reportage; 10.4511.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.35 Zie Keulen; ö.uo Operetteconcert olv. Weber;; 9.20 Berichten; ü.35 Olympiadedienst; 9.50 Concert;: 10.05 Weerbericht; 10.20—11.20 Dansmuziek. ALKMAAR Ter voorziening in de. vacature Wegens bedanken van den heer J. Koster, burgemeester van Winkel, als lid der Commissie uit dc gemeenten en vereeni gingen. welke bijdragen in het exploitatietekort van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar en wegens overlijden van den heer De Groot, in leven burge meester van Zuid- en Noordschermer, zijn door de algemeene vregadering dre buitengemeenten als lid der commissie benoemd de heeren II. F. W. Kolb, burgemeester van Noord- en Zuidschermer, en A, J. Wijnveldt, burgemeester van Oudkarspel. LANG END IJ K ZUIDSCHARWOUDE. Het crisis-comité alhier heeft van het Nat. Crisisco mité een belangrijke hoeveelheid goederen, w.o. klee- ren van verschillende soort cn dekens, welke bij den verarmden loestand, welke hier door de crisis is ont staan, uitstekend tc stade zullen komen. NOORDSCHARWOUDE. Sjoelsport. 1ste klasse: p. KoemanE. Bos Jr. 15— 2— 3 1571—1397 p. VisserM. Sloovis 92- 9 1578—1471 A. KramerG. v. Rijn 5— 213 1477—1331 2e klasse: J. DuyvisD. Drost 19— 1 1584—1288 A. KroonP. Veen 12— 1— 7 1059—1022 P. KatG. Smit 15— 5 1748—1650 J. H. de LaatJ. Peetoom 7—13 14051556 P. PoolD. Peetoom 10—10 1385—1314 E Bos Sr.—Jb. Peters 13- 2— 5 12631241 3e klasse: J. v. DortH. Oudslioorn 12— 8 1201—1081 H. Lichtenberg— G. Ameling 8— 2-10 832— 810 P. SmitJ. Beenken 18— 1— 1 1284— 934 D. ManJ. Smit 7—13 1057—1204 oogen blik leek het haar toe alsof gretige armen zich naar haar uitstrekten, Budge's, Piers' en Venetia's amien, armen die smeekten hem te helpen! En de hartstochtelijke, wachtende armen van Timothy! Als ze zijn armen voorhij zag, dan ontnam ze den anderen geluk en hun groole kans in het leven. „Phil, liefste Phil", bracht hij schor uit. Ze sloeg haar oogen naar hem op, en daarna wendde ze haar blikken af, omdat zo het verdriet niet kon aanzien dat op zijn gezicht lag. „Timothy, oh, beste jongen, kijk niet zoo bedroefd", kreunde ze. „Luister naar me. Ik kan jé nu nog niet antwoorden, doch geef me nog wat tijd om er over na te denken. Ik weet werkelijk niet wat ik op het oogenblik zou moeten zoggen, werkelijk niet". Langzaam liet hij haar handen los. Het leek alsof een zeker gevoel van verluchting over hem was ge komen alsof zijn zenuwen zich ontspanden. „Goddank dat je niet „neen" hebt gezegd", mom pelde hij. „Dus je wilt wachten? Je wilt me tijd geven?" vroeg ze zenuwachtig. „Ik zal altijd op je wachten", zei hij eenvoudig. „Morgen overmorgen liet volgend jaar! Maar ik hoop" zijn oude, ondeugende glimlach kwam te voorschijn „ik hoop cfat je me niet zóó lang zult laten hunkeren." „Morgen. Ik zal je morgen antwoord geven", zei Phil ernstig. „Ik beloof het je." Toen de volgende dag evenwel aanbrak, deed zich iets voor waardoor al het andere in het niet leek te verzinken Venetia was laat in den avond ver dwenen, haar bed leek onbeslapen, en op haar toilet tafel had ze slechts een haastig gekrabbeld briefje •San Phil achtergelaten, waarin ze haar afwezigheid verklaarde. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6