Alkmaar's overdekt zwembad Schager IJsclub Plaatselijk Nieuws. De heer Keesman Eere-Voorzifter V.V.V. Callantsoog. WAAR 3 K MAAND GELEDEN NOG NIETS TE ZIEN WAS, IS NU EEN MONUMENTAAL GE BOUW VERREZEN, DAT ZIJN HOOG EN TOREN VER BOVEN DE OMGEVING UITSTEEKT EN DE- GE GEHEEL BEHEERSCH. EEN- FRAAI WERK VAN ARCHITECT SAAL. ALKMAAR. Het was op 25 Juli van dit jaar, dat op het open plein achter het Gymnasium met eenige plechtigheid de eerste betonpaal in den grond ging voor den bouw van de nieuwe Alkmaarsche overdek te zweminrichting. We schrijven nu 15 November, dus nauwelijks drie en een halve maand later en toon we vanmiddag op datzelfde stuk leege grond een kijkje gingen nemen, hebben we verbaasd ge staan, over hetgeen daar in dien korte spanne tijds verrezen is. Een monumentaal gebouw verheft er zich ver boven de omgeving uit en beheerscht deze met haar hoog opgaanden toren volkomen. Ongetwij feld is de Overdekte, waarover alreeds zooveel te doen is geweest, een pracht van een gebouw gewor den; een sieraad voor de stad. Toen wij den breeden ingang, welke aan den plein kant gelegen is, binnentraden, waren tal van werk lieden bezig met koortsachtigen ijver het werk te voltooien. Want over een maand moet de Overdekte officieel worden geopend. De heer K. Langendijk, die ons op onze rondwande ling geleidde en ons over de détails inlichtte, ver telde, dat eiken dag ongeveer 60 man hier werk vinden, waaronder 40 Alkmaarders. Alles wordt vol gens dagstaten afgewerkt en de directie heeft dan ook goede hoop, dat nog vóór de Kerstdagen het bad voor het publiek kan worden opengesteld. Timmerlieden, stucadoors, tegelzetters, installa teurs van electriciteit, centrale verwarming en wa tervoorziening, zij allen krioelen er dooreen, om er het beste van te maken, wat er van te maken is, opdat het mooie bouwwerk van den Alkmaarschen architect Saai ook inwendig aan de hoogste eischen van onzen modernen tijd voldoet. Het geheele ge bouw is opgetrokken uit beton, het is een z.g. beton- skelet, overmanteld met een frisschen rooden steen. De ramen zijn alle vervaardigd van roestvrij staal, terwijl de vloeren in het geheele gebouw worden be tegeld. Dadelijk, links van den ingang bevindt zich de ruime kapperszaak, met winkels, wachtkamer en sa lons voor dames en heeren. Rechtuit komt men in het gezellige restaurant met zijn stemmige betimmering met donker bruin tri plex, afgezet met een rand van frissche kleuren. De vloer is bier van een nieuw procédé, hout met rub ber; de meubelen worden van staal. Langs dè wanden zullen fraaie étalages worden aangebracht. Wanneer we nu vertellen, dat de exploitatie van het restaurant in vakkundige handen berust., dan behoe ven wij niet te zeggen, dat het er goed en prettig zal zijn. Aan de andere zijde van den ingang bevindt zich de hall met de kassa en het loket voor afgifte van badgoed, terwijl een aparte ingang van de Molen buurt af, waar zich de rijwielbewaarplaats bevindt, eveneens toegang tot dit gedeelte verleent. Gelijk vloers bevinden zich voorts de douches en de kuip baden, opgetrokken in roomkieurigen badcelsteen. Deze staan menscben, die niet zwemmen ten dienste. In deze hall komt tevens het trappenhuis uit, waarlangs men in het eigenlijke bad komt. In een aparte ruimte op de eerste verdieping be vinden zich de kleedcellen voor de dames, ingericht volgens het wisselsysteem. De cellen voor de heeren zijn een verdieping hooger gelegen. Door de instel ling dezer wisselcabines is het mogelijk, dat tege lijkertijd 120 personen van het bad gebruik maken. Deze kleedruimten nu hebben één ingang en één DE JAARVERGADERING. De Schager IJsclub hield. Vrijdagavond-haar jaar vergadering ten huize van den heer Huiberts. Om c.a. half negen opent de voorzitter de heer J. Koes man Cz., de vergadering en heet de aanwezigen (pl.m. 15 leden buiten het bestuur) welkom. Het zal do laatste vergadering zijn, die spr. leidt. De secretaris, de heer Gorter, leest daarna de notu len van de twee vorige vergaderingen; ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Ingekomen stokken en mededeelingen. De Banne en Polder Schagen zond bericht De Wiel weer te zullen verpachten voor fl.—De banen zul len moeten worden aangelegd en het publiek toege laten. Het bestpurslid de heer Stam was voor deze ver gadering verhinderd; hij berichtte tevens zich niet meer beschikbaar te stellen; hij moet al te veel ver gaderingen bezoeken. De voorzitter brengt den heer Stam dank voor z'n bemoeiingen; de heer Stam was een prettig bestuurs lid. De tweede leening is geplaatst, de baan kon vlak gemaakt worden en dat is gebeurd. Het bestuur heeft een onderhoud gehad met den eigenaar van het land van de ijsbaan en heeft ge meend het heele terrein te moeten bijhuren voor f 90.per h.a., van Maart tot de Kerstdagen en dus hebben we het voor een heel jaar. We kunnen het terrein weer onderverhuren. Het vlakmaken is aanbesteed en gegund aan den heer M. C. Tuinman voor f590.Het beleggen van den Zuiddijk vordert aan bijkomstige kosten f 50. Als het nu gaat vriezen, dan zijn we klaar om een ieder te ontvangen. Wat De Wiel betreft, daar kunnen we mee doen wat we willoft; we hebben de touwtjes in handen; dus zal De Wiel nooit een concurrent van de IJsbaan worden. Het jaarverslag. Door den heer Gorter werd het jaarverslag voor gelezen. We nemen er o.a. uit over, dat het ledental een kleine teruggang ondervond. Aan het einde van het boekjaar stonden 291 leden ingeschreven. In de samenstelling van het bestuur kwam geen veran dering. Ook het batig saldo van de zuivere exploita tierekening liep terug en bedroeg f293.03. Er waren dan ook geen bijzondere inkomsten. Gereleveerd werden de groote zorgen die de stich ting van de ijsbaan baarde. Een 2e leening van f1000 moest worden geplaatst en nu ziet de baan er dan ook prima uit. Het jaarverslag eindigt met den wensch uit te spreken, dat ook in de toekomst de leden het bestuur in staat zullen stellen het goede werk te verrichten. (Applaus.) De commissie tot het nazien van de rekening brengt rapport uit bij monde van den heer v. d. Ben: alles was wolkomen in orde bevonden. De voorzitter dankt de commissie cn den penningmeester, den heer G. Ko ning, voor hun arbeid. De heer Wissekerke brengt vervolgens verslag uit als afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering van den Koninklijken Nederlandschen Schaatsenrij- dersbond. Op die vergadering brak de heer Gorter een lans om de eindwedstrijden van de proefwedstrijden in Schagen te krijgen. En hij kon de voldoening sma ken, dat z'n opzet gelukte. De heer Kniiwer vraagt of we die wedstrijden nu krijgen. De voorzitter gelooft dat zeker. Vorig jaar zijn ze niet doorgegaan, bij gebrek aan ijs, stilzwijgend wor den dan de wedstrijden een jaar verschoven. Voor de algemeene vergadering van dit jaar van den K.N.S.B. worden tot afgevaardigde, resp. plaats vervangend afgevaardigde benoemd de heeren Gorter en G. koning. Het wordt zeer nuttig geoordeeld voe ling met het hoofdbestuur te houden, bovendien laai men zien, dat Schagen er ook nog is en als zoodanig is de afvaardiging zeker op baar plaats. Do Alge meene Vergadering is Zaterdag j.1. gehouden te Leeuwarden. Verkiezing vier bestuursleden. Wegens periodieke aftreding van de heeren Wisse kerke en Breet (beiden herkiesbaar) en bedanken van de heeren J. Keesman Czn. en Stam. De heeren Wissekerke en Breet worden herkozen; tot nieuwe bestuursleden worden benoemd de heeren Knüwer en Tolle; allen nemen zij hun benoeming aan. De heer Knüwer wil het voor één jaar probee- ren. (Vroolijkheid.) De voorzitter weet dat de herkozenen flinke werk krachten voor de vereeniging zijn, spr. hoopt dat de nieuw gekozenen het zullen worden. Tot commissieleden voor kascontrole worden be noemd de heeren v. d. Ben en v. Ketel; tot plaats vervangers de heeren D. Wit en Schotten. Statutenwijziging en vaststelling huishou delijk reglement. Aangezien de statuten in 1936 verlengd moeten worden (dan zullen zij n.1. 29 jaar van kracht zijn geweest) wordt meteen een wijziging voorgesteld, wat ook zoo de gewoonte is. Volgens de loopende statu ten hebben de huisgenooten stemrecht. In de nieuw- ontworpen niet, ziedaar de belangrijkste wijziging. De wijziging wordt goedgekeurd, evenals het huishou delijk reglement, dat op het oogenblik niet bestaat, hoewel er in de statuten wel naar verwezen wordt. Als bepaling van belang noteeren we: Een lid, dat wegens wanbetaling wordt geroyeerd, betaalt, wan neer hij zich weer opgeeft als lid, dubbele contributie. Dit om te voorkomen, dat leden die zien: er komt geen ijs, bedanken om vrij van betalen te zijn en zich later weer opgeven. Naar aanleiding van het huish. reglement vraagt de heer J. J. de Vries of kostgangers ook tot leden van het huisgezin worden gerekend, wat niet het ge val blijkt te 2ijn. Verder zegt de heer De Vries, dat niet wordt ge sproken over benoeming en aftreding kascomtnissie. Zulks is op een algemeene vergadering al vast gelegd, maar zal daaruit worden overgenomen in het huishoudelijk reglement. De heer J. Keesman Czn. benoemd tot Eere-Voorzitter. De lieer Wissekerke krijgt het woord cn zegt onge veer het volgende: Op de vorige bestuursvergadering uitte onze voorzitter den wensch, om te bedanken als voorzitter. Hij wees daarbij op z'n drukke werkzaam heden en oudeédom, jongeren moeten deze functie maar gaan vervullen. De heer Keesman is gedurende 12 a 13 jaar niet alleen bestuurslid, maar ook voor zitter geweest. Natuurlijk is er wel wat verkeerds gedaan in die periode en dan krijgt het bestuur en vooral de voorzitter op z'n kop. Wij weten echter al len, wat de heer Keesman voor onze vereeniging is geweest en daarom vraagt spr. of de vergadering er mee accoord kan gaan den heer Keesman tot eere voorzitter te benoemen. (Teekenen van instemming). De heer Wissekerke feliciteert hierop den voorzit ter cn hoopt dat de heer Keesman de vereeniging steeds met belangstelling zal volgen; moge zij groeien en bloeien. Spr. rekent ook op den heer Keesman bij vergaderingen en wedstrijden. De heer Gorter wijst op het vele, wat gedurende den heer Keesman's voorzitterschap tot stand is gebracht; spr. brengt hem daarvoor dank. Dat de heer Kees man het bestuur op haar vergaderingen met raad en daad terzijde zal staan en een onverflauwde belang stelling voor de vereeniging aan den dag zal leggen is z'n grootsten wensch. (Applaus.) Ook de heer Koning brengt dank voor de immer prettige samenwerking. De voorzitter antwoordt z'n functie altijd met ge noegen te hebben waargenomen en dankt het bestuur en de vergadering voor het in hem gestelde vertrou wen. Wat de opmerking van den heer Wissekerke be treft, hij wil om den drommel niet oud wezen! (Vroo lijkheid.) Dit jaar is onze club 40 jaar oud. Het bestuur wil echter geen feesten organisecren, eer we het geld hebben. Komt er echter geld, dan zullen we in een gepasten vorm feest vieren. De vergadering gaat hier mee accoord. Rondvraag. De heer De Vries vraagt of ieder lid een huishoude lijk reglement krijgt. Besloten wordt te wachten tot het voorjaar, dan kunnen we zien hoe het met de financiën gesteld is. De heer Dekker vraagt of er vanwege de IJsclub ij de Wiel voor reddingsmateriaal gezorgd zal wor- 'en. Het bestuur zal deze zaak bespreken. De heer Joh. Raven vraagt of het land, wanneer het .lroog komt, bij inschrijving zal worden verhuurd. Het verdient aanbeveling het land een maand droog to laten liggen. uitgang. Bij den ingang bevinden zich de voorreini- gingsdouches, waar een ieder alvorens te gaan zwemmen eerst behoorlijk gaat wasschen met zeep. Het bad zelf, dat een oppervlakte heeft van 25 X 11 M., en is verdeeld in 3 bassins, elk van 3Yi M. De grootste diepte is 3% M., terwijl er eenige kleine bassinB zijn, die niet meer dan 40 c.M. diep zijn en waarin de ouders, als ze gaan zwemmen, hun klein tjes rustig, zonder dat ze gevaar loopen, kunnen la ten ploeteren en plassen. Het bad is op den bodem en rondom met witte en groene tegels bezet; het fraaie verwarmde plafond is in witte kleur gehouden. Het water zal door deze kleurschakeeringen tot op den bodem helder door schijnend zijn en zal een eenigszins groenachtigen tint hebben. Rond het fraaie bad loopen de perrons, alle afge dekt met stroeve tegels, om uitglijden te voorkomen. De enorme glazen ramen rondom zullen het licht in ruime mate doen binnenstroomen, terwijl 's avonds drie enorme lampen voor een zee van licht zullen zorgen. Eén verdieping hooger bevindt men zich op het ruime balcon, vanwaar men een prachtig gezicht heeft op het geheele bad en zeker een mooie plaats vindt indien er wedstrijden of demonstraties worden gehouden. Er is in totaal ruimte voor ongeveer 250 toeschouwers. Wij vermelden nog de fraaie gymnastiekruimte, op de eerste verdieping, direct grenzend dus aan het bad en onder de groote kuip de afdeeling voor de waterreiniging, de filters, de ketels voor de ver warming van het gebouw en het water en de was- scherij voor handdoeken en -badgoed. Alles is zoo hy giënisch mogelijk ingericht. Wat tenslotte de tarieven betreft, verzekerde de heer Langendijk ons, dat er rekening zal worden gehouden met alle klassen der bevolking en zeker ook met den huidigen, finantieelen toestand der menschen. De tarieven zullen dan ook lager worden gesteld dan in de meeste badinrichtingen in den lande, zoodat een ieder in de gelegenheid zal zijn van deze waarlijk schitterende inrichting gebruik te maken. Aan het einde van onzen rondgang hebben wij de zekerheid mede naar huis genomen, dat Alkmaar staks een Overdekte Bad- en Zweminrichting zal rijk zijn, welke zeker behoort tot een der allermooi ste in den lande. Bij het verhuren zal de -heer Berkhouwer de voor keur hebben. De heer J. Schenk licht toe, dat wanneer Berkhou wer hetzelfde bedrag geeft als een ander, hij zeer ze ker huurder zal worden. Wil Berkhouwer een abnor maal lage prijs besteden, dan zijn we natuurlijk niet aan hem gebonden. De heer Knüwer vraagt of er geen contract bestaat. Dit is er en de tekst luidt op het betreffende punt: Bij het onderverhuren moet Berkhouwcr het eerst in de gelegenheid gesteld worden. Men kan de quaestie dus gevoegelijk aan het bestuur overlaten. De heer Raven vraagt verder of er nog een con sumptietent op De Wiel komt De heer Schenk zegt, dat onze club De Wiel in handen heeft en dus in deze vrijheid van handelen. Komt er sterk ijs, dan houden we de menschen toch niet op de baan. De heer Raven vraagt voorts nog of het rondbren gen van ledenkaarten vergoed wordt. Dit is inder daad het geval, was het andersom geweest, dan had spr. wel een handje willen helpen. De heer Tolle heeft nog geen contributie betaald en zou het daarom beter achten eerst de kaarten uit te reiken en dan vergaderen. Men kan hier wel praten en voorstellen doen en straks weigeren te betalen. De heer Gorter zegt dat men in zoo'n geval ver plicht is te betalen. Bedankt men, dan moet het ge beuren voor 1 November. De heer Tolle vindt het toch niet goed eerst te vergaderen. Wat de bepaling betreft van het huishou delijk reglement, omtrent royeering door wanbetaling, daar kun je doorglippen, aldus de heer Tolle. Men kan gewoon vrijwillig bedanken als lid en zich la ter weer opgeven. Besloten wordt de bepaling dan aan te vullen, zoo dat hij nu luidt: Een lid dat wegens wanbetaling wordt geroyeerd of bedankt als lid, betaalt, enz. Dat de omstandigheden hierbij een rol spelen, be hoeft geen betoog. Iemand, die bedankt omdat hij b.v. door werkloosheid zijn contributie niet kan betalen, staat er anders voor dan hij, die bedankt, omdat hij denkt, dat er wel geen ijs zal komen. Het is tenslotte de heer Schenk, die den heer Keesman toespreekt. De voorzitter heeft, jaren lang z'n werkkracht aan de vereeniging gewijd; de stich ting van de ijsbaan was goeddeels zijn werk. Namens de geheele gemeente feliciteert spr. den voorzitter; de ijsbaan is zeker een mooie vooruitgang. De bespre kingen met voorzitter hebben altijd tot resultaat ge leid en daarom wenscht spr. de vereeniging geluk met haar eere-voorzitter. (Applaus.) De voorzitter sluit dan de vergadering; het doet hem genoegen zoo'n dank te mogen ondervinden. Spr. zegt toe, ook in de toekomst z'n beste krachten voor de vereeniging te zullen geven. (Instemming. Applaus). AUTO ONGEVAL. Onze plaatsgenoot de heer de R. met z'n zoon wa ren op weg per auto naar Burgerbrug, waar een koe gekocht moest worden bij een aldaar wonenden vee houder. Op een moment moest men een paard en wagen passeeren. Doordat het paard ter zijde sprong reed de heer de R. in de langs den weg gelegen sloot. De auto verdween nagenoeg geheel onder wa ter. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Al leen wat materieele schade. OVERGANG ZAKEN. Naar men ons mededeelde is de zaak in fruit., groenten, comestibles enz. van den heer D. Leijen alhier overgegaan aan den heer N. Tuinman te Den Helder. Algemeene vergadering der „V.V.V." Vrijdagavond te half acht werd in hotel De Haan de gebruikelijke ledenvergadering belegd. De op komst wa9 zooals gewoonlijk slecht, hetgeen door den heer P. Vos Jbz. in zijn openingswoord werd ge memoreerd Spr. was blij enkele nieuwe gezichten te zien uit een andere gemeente. De voorzitter brengt het gehouden gymnastiekfeest en de diverse strand feesten in herinnering; alle medewerkenden brengt hij nogmaals dank. De heer Brussaard, secretaris, leest hierna de no tulen, welke zonder op- of aanmerkingen ongewij zigd worden vastgesteld. De heer Tuinman informeert naar de openstelling van het Kooibosch. De voorzitter heeft hieromtrent een onderhoud met Jhr. v. d. Poll gehad, maar de directe uitslag der conferentie is niet bekend. Vóór de voorjaarsvergadering zal er zeer zeker een be slissing'zijn. 4 De voorzitter deelt nog mede, dat er met den Rijks waterstaat in overleg is getreden omtrent plaatsing van een reclame-bord bij de Stolpen. De correspondent der V.V.V., de beer Brussaard, heeft bedankt; het bestuur zal een nieuwen be noemen. De pensxonlijsten. Voorzitter zegt, dat wanneer de opgaven der pen sionhouders niet vóór 15 Jan. binnen zijn, zij niet op de pensionlijst. zullen voorkomen. Hij verzoekt- om aller medewerking. Zitdagen correspondent. In Let nieuwe seizoen zullen er zitdagen worden vastgesteld, van den correspondent, Alle aanvragen om pension of zomerwoning zullen voor de V.V.V. leden ter inzage liggen. Hierdoor zal elk idee van be voorrechting verdwijnen. Alle aanwezigen zijn bet hiermee eens. Aldus wordt besloten. Verslagen. Mr. D. Breebaart, bestuurslid brengt hierna verslag uit van het congres der A.N.V.V. te Valkenburg ge houden. Besloten wordt de notulen der Comm. v. Noordzeebadplaatsen op de volgende vergadering te behandelen. Do heer Brussaard geeft eveneens verslag van de vergadering van V.V.V. Secretarissen te Amsterdam. Voorzitter brengt beide afgevaardigden een woord van dank. Aan de orde is de agenda voor de Federatieverga dering. Het blijkt, dat de Federatie van V.V.V.'s een verloting en tevens als noviteit een sterrit zal orga- niseeren. Afgevaardigden worden de heeren Mr. Bree baart en A. C. Brussaard., de laatste als plaatsver-^ vangend lid. De betaling van 2 of f 0.10 per persoon, volgens gewijzigd art. 5 Huish. Reglement Voorzitter zet uiteen, dat sommige pensionhouders of verhuurders weigeren deze bijdrage in de beloo- ning van den correspondent te voldoen. De heer G. Kuiper vraagt, waar het staat, dat men 2 moet betalen. Voorzitter: In het reglement- De heer Kuiper: Wie heeft er een reglement? Voorzitter: Elk lid heetf er indertijd een gehad. De heer Tuinman zet uitvoerig uiteen wat zijn motieven zijn geweest om te weigeren de bedoelde bijdrage te voldoen, lo heeft spr de idéé dat de resultaten van de 2 bijdrage in de belooning v. d. correspondent, vrijwel waardeloos zijn; 2o. spr. be taalt. niet voor bemoeiingen die er niet geweest zijn. Het betreffende besluit is ook trouwens aangenomen op een vergadering waar spr. niet aanwezig kon zijn. Wat doet de V.V.V.? De heer Breebaart, den heer Tuinman beant woordende, zegt dat bet ongemotiveerd is om te be weren, dat het werk van de V.V.V. geen resultaat heeft. Dit kan niemand vaststellen. Wie gasten krijgt kan niet zeggen," dat men ze buiten de V.V.V. om verkregen heeft. Als de V.V.V. niet van haar oprich ting geijverd had voor bezoek, dan zou Callantsoog niet zijn wat het. is. Dit kan niemand ontkennen. Trouwens de ledencontributie bedraagt f 1. Dit is laag. Spr. is geen bewonderaar van het 2 of dub- beltjesstelsel. omdat er buiten de pensionhouders, nog de winkeliers en zakenmenschen zijn. die_ bijna allemaal het minimum bedrag aan contributie be talen. Dit bedragje staat lang niet in verhouding tot het werkelijk voordeel, dat zij tenslotte gekregen hebben, door het volhouden van de vereeniging. De heer Vos is het eens met Mr. Breebaart, Voorzitter zegt het volkomen met spr. eens te zijn. Dat de heer Tuinman er anders over denkt, spijt hem erg. De heer S. Kooger vraagt of er niet een prettiger regeling door het bestuur ontworpen kan worden. De heer G. Kuiper, zegt dat hij weigerde te voldoen, omdat hij iets had tegen den correspondent- Deze had hem, volgens een gerucht, gepasseerd bij aanvrage om pension. Voorzitter zegt, dat hij een bij eenkomst zal houden, waarin de overbrenger van de laakbare zegswijze mede verzocht zal worden tegen woordig te zijn. De nieuwe regeling. De heer Mr. Breebaart doet thans een tusschen- voorstel; de belooning van f50.voor het correspon dentschap moet bijeengebracht worden. Spr. stelt voor om over 1935 dit in verhouding te verdeel en over de pensionhouders. Dan zal dus de heer Tuinman een vermindering krijgen van zijn bijdrage. Toegevoegd wordt, dat de wanbetalers zullen worden geschrapt en dat er de hand aan zal worden gehouden. Aldus besloten. In de commissie tot nazien der rekening 1935 wordt gekozen de heer A. W. H. de Wit, die van zijn benoeming op de hoogte zal worden gesteld. De be grooting 1936 sluit in ontvangsten en uitgaven op f395.De heer Tuinman vindt de lidmaatschappen der Com. v. Noordzeebadplaatscn en de Federatie, be nevens de reiskosten der afgevaardigden te hoog in een kleine V.V.V. als deze is. Spr. wil het bedrag voor de trap verhoogd zien. Het jaarlijksche dessert: de trap, De heer Tuinman wil minstens f100.besteden voor een goede trap. Met het uitgetrokken bedrag kan niets gedaan worden. De heer Vos is het hier niet mee eens; spr. vindt het bedrag voldoende. Ten slotte wordt de begrooting ongewijzigd aangenomen met de opmerking, dat de trap de voortdurende zorg van het bestuur zal hebben. Nieuwe Gids. De nieuwe gids zal op dezelfde voet als de oude worden gefinancierd en uitgegeven. Rondvraag. De heer A. Kruit wijst op de slechte staat van het hek en het ontbreken van een bord bij het denne- bosch. Voorzitter zegt dat een hek eigenlijk niet noodig is en een bord evenzoo. De heer G. Kuiper vraagt, wat de heer Mr. Bree baart bedoelde met z'n voorbeeld van de bestuurs leden Van Meerten en Schut, ter illustratie van men schen, die werk doen zonder er profijt van te trek ken. De heer Breebaart: Ik heb het ter illustratie ge bruikt, in tegenstelling met anderen, die van hun gulden contributie veel voordeel hebben en aan de V.V.V. geen werkzaam aandeel hebben. De heer Kuiper: Ik heb hun niet gevraagd om in het bestuur te komen; daar kan ik niets aan doen. En moeten ze daarom een pluim hebben? De heer Breebaart antwoordt nogmaals, dat het ter illustratie bedoeld was. Tevens vraagt de heer Kuiper hoe de nieuwe cor respondent wordt benoemd. Voorzitter zegt, dat dat de taak van het bestuur is. De heer Tuinman verzoekt pogingen in het werk te stellen tot plaatsing van een lantaarn op het ter rein van houten zomerwoningen. Voorzitter zegt dit toe. De heer A. v. Meerten zegt, dat na de woorden van den heer G. Kuiper, het beleefd is om thans uit het bestuur te treden. De heer Breebaart stelt de vertrouwenskwestie aan de orde. De heer Tuinman is hier op tegen en vindt het onnoodig. Enkele heeren, die waarschijnlijk tegen de even- tueele stemming opzien, rarlaten de vergadering, zoodat de heer Vos tenslotte zonder de traditioneelen dank voor de aangename besprekingen, opstaat, waarna de vergadering is afgcloopen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2