RUISENDE EUGD U)i den Langendijk* ZUIDSCHARWOUDE. OFFICIEELE OPENING VAN DE KLEU- t TERSCHOOL. In de kolfbaan van den heer Kramer alhier had Zaterdagmiddag de officieele opening plaats van de, op initiatief van de afd. Langendijk van Volks onderwijs gestichte Kleuterschool, ondergebracht in een der leegstaande lokalen van de lagere school aldaar. Een groot aantal personen en collega's wa ren daarbij aanwezig, zoodat de voorzitter, de heer J. Keizer, welkom kon heeten de burgemeesters en wethouders der gemeenten Zuid- en Noordschar- woude en Oudkarspel, den heer KL de Vries, H.B.- lid van Volksonderwijs, en tal van andere autoritei ten. De voorzitter sprak er in de eerste plaats zijn verheuging over uit, dat het doel, de stichting van een Kleuterschool te Zuidscharwoude is bereikt. Hij herinnerde er aan, hoe 6 maanden geleden op een vergadering van Volksonderwijs het voorstel aan de orde werd gesteld om een commissie van onder zoek te benoemen naar de mogelijkheid van stich ting van een Kleuterschool aan Langendijk. Voor zitter herinnert aan de benoeming van die Com missie, bestaande uit inwoners der 4 gemeenten, aan de belangstelling, die al spoedig van de zijde der ingezetenen werd getoond, zoo zelfs dat be sloten moest worden tot de stichting van 2 scholen een te Zuidscharwoude en een te Oudkarspel. Ver schillende omstandigheden zijn oorzaak geworden, dat de stichting te Oudkarspel stagneerde, maar dat dezer dagen een vergadering met betrokken ouders zal worden gehouden, om hun goedkeuring te vragen voor de plannen, die door de Commissie van voorbereiding zijn uitgewerkt. Spreker bracht daarna aan Burgemeester en Wet houders van Zuidscharwoude en in het bijzonder aan den Burgemeester, dank, alsmede aan den alg. secretaris van Volksonderwijs, den heer KL de Vries, voor de wijze, waarop zij de commissie van advies den weg wezen, waardoor een gefundeerde onder bouw is aangebracht voor de verdere uitbreiding van het Kleuteronderwijs aan Langendijk. Met dank werd gememoreerd den financieelen steun van het Fonds tot Steun van de vereen. Volks onderwijs, aan hen, die door het nemen van rente- looze voorschotten het benoodigde geld bijeenbrach ten, aan de afd. Santpoort, die de schoolmeubelen verschafte tegen betaling van de vervoerkosten desnoods voor niets! Dan werd herinnerd aan de medewerking van de hoofden van scholen, om de meest geschikte leerkracht te krijgen, die in mej. Leijding te Hoorn werd gevonden Spr., zich tot mej. L. wendende, wijst op de mooie en moeilijke taak, dienen en geven. Een geven aan anderen, aan kleine menschen, die ook eenmaal zullen wor den geroepen tot het vervullen van een taak in ons maatschappelijk leven. Liefde kwéeken voor het mooie en goede, dat rondom ons is, het licht ont vankelijk kinderhartje te leiden in een richting, die van hen eenmaal nuttige menschen zal doen wor den. Tevens is u de taak opgelegd, de ouders door uw optreden te binden, belangstelling te wekken voor en daardoor mede te werken aan de uitbrei ding van het kleuteronderwijs. De voorzitter biedt de onderwijzeres een bouquet aan. Hij brengt daar na nog dank aan den oud-voorzitter van de afd. den heer Zaal, aan de heeren doktoren, die het ge neeskundig toezicht zullen uitoefenen, aan zijn medebestuurders en in het bijzonder aan den secre taris, den heer Bankersen, voor het vele werk, door hem verricht. De burgemeester van Zuid- en Noordscharwoude, verkrijgt daarna het woord om het Bestuur hulde te brengen voor wat is verricht. Hij herinnert er aan, hoe in normale tijden wel pogingen zijn ge daan om van gemeentewege een kleuterschool op te richten, doch dat de gemeente zijn medewerking al leen zou hebben kunnen verleenen door het geven van een subsidie. Thans wordt deze Kleuterschool gesticht door het particulier initiatief, waardoor dit warmen dank en hulde verdient. Hij brengt het Bestuur van Volksonderwijs en hen, die aan de voorbereiding hun beste krachten hebben gegeven, dank voor de bemoeiingen, die zij zich voor deze nuttige instelling hebben getroost. Hij complmenteerde de onderwijzeres en hoopte, dat het haar gegeven moge zijn haar beste krach ten aan de school en het kind te wijden. De heer KI. de Vries, H.B.-lid van Volksonderwijs, bracht de afd. dank voor de uitnoodiging.Hij ver heugde zien over de totstandkoming van deze Kleuterschool en zeide met te meer genoegen naar Zuidscharwoude te zijn gekomen, daar familieban den (het vroegere hoofd der o.l. school, de heer Ham, was zijn schoonvader), hem aan deze plaats waarvan hij hield, bonden. De heer Bosschaart sprak in kwaliteit van voor zitter van het Bestuur van den Kring Kinheim. de heer Bakker, als wethouder van Oudkarspel, de heer P. van der Molen namens Het Belang der Jeugd, die allen hun bewondering over het tot stand gekomene uitspraken. Nadat heer De Vrij uit Hoorn, als stiefvader van de benoemde onderwijzeres, en mej. Leijding zelf nog enkele woorden hadden gespreken, beantwoord de de Voorzitter alle sprekers met een vriendelijk en toepasselijk woord. De aanwezigen hebben daarna de school bezich tigd, die geheel voor de ontvangst der kleintjes ge reed is. Mej. Leijding heeft daarna nog een korte uiteenzetting gegeven van doel en beteekenis van sommige leermiddelen, die er alle even keurig uit zagen, evenals de geheele aankleeding van het schoollokaal. Zuidscharwoude is een instelling rijker geworden die, als de belanghebbende ouders zelve medewer ken, van beteekenis kan zijn voor het opgroeiende geslacht. Tot onderwijzer aan de Vakteekenschool van de afd. Langendijk van de Vereen, tot bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland is benoemd de heer De Graaf, hoofd der o.l. school te Broek op Langendijk. NOORDSCHARWOUDE. Ren- en tourvereen. Onderling Genoegen. De ren- en tourvereeniging „Onderling Genoegen" hield een algemeene ledenvergadering in hotel Con- cordia alhier. De opkomst van de leden was goed. De voorzitter, de heer P. Nap, opende de vergade ring met woorden van welkom. Na vaststelling der notulen van de vorige vergade ring werden de ingekomen stukken behandeld. Hierbij was een protest van de rijders Strijbis en Boon tegen den uitslag van de gehouden tijdrace. Men ging daar niet mee accoord. Het bestuur stelde voor, een neu trale protest-commissie te benoemen. Hierin zullen zitting nemen een bestuurslid, een lid en een onder steunend lid. Deze commissie zal de zaak onderzoe ken en de appellanten zullen zich, evenals het be stuur, bij de uitspraak van de commissie moeten neer leggen. Aldus werd besloten. De penningmeester gaf een kort overzicht van den stand van de kas. Het kas- en banksaldo is thans f 273.36. Hieruit blijkt dus, dat O. G. er finantieel niet. slecht voorstaat. Nog werd medegedeeld, dat de kascommissie niet geregeld komt controleeren. Het bestuur zou daarvan de reden wel eens willen weten. Nu de vereeniging een nieuwe home-trainer heeft aangeschaft, zal getracht worden de oude te verkoo- pen. De afrekening, van Hoogerheide kon niet doorgaan, daar de betrokken leden niet present waren. De werklooze leden zullen in het vervolg kunnen volstaan met halve contributie-betaling. In Januari 1936 bestaat de vereeniging 12Vfc jaar. Men zal trachten, dit jubileum niet ongemerkt voor bij te laten gaan. Het bestuur heeft reeds stappen in die richting gedaan. Vervolgens werden de prijzen uitgereikt. De heer P. Nap deed dit met een toepasselijk woord, aan de volgende leden: Juniores B-klasse. Lange afstand 28 K.M.: Tonny Woldhuis le prijs. Juniores A-klasse. Kampioen C. Groen, 2e prijs C. Zeegers, 3e prijs P. Zeegers. Sprint Juniores. Kampioen E. Bos; 2e prijs C. Groen, 3e prijs P. Zeegers. A-klasse. Kampioen J. Boon; 2e prijs J. Langendijk; 3e prijs H. Quant. B-klasse. Kampioen M. Schagen, 2e pr. W. Dekker. De andere prijzen konden nog niet worden uitge reikt in verband met de protesten. De uitslagen van de najaarscompetitie waren als volgt: 1. M. Strijbis, 2. M. Schagen, 3. J. Boon. Juniores: 1. E. Bos, 2. P. Zeegers, 3. C. Zeegers. Bij de rondvraag vroeg de heer P. Kort of het mo gelijk was, met de gymnastiekuitvoering in Hensbroek een demonstratie op home-trainers te geven. Het be stuur zal een en ander onderzoeken. Sjoelsport. K BoSSSJr.—P. Koeman 6—1—13 1261—1393. M. Sloovis—P. Visser 12—8 1239—1254. G. van Rijn—A. Kramer 17—3 1673—1420. 2de klasse* D. Drost-J. Duyvis 5—1—14 1318—1504. P. Veen—A. Kroon 146 1661—1563. G. Smit—P. Kat 9—1—10 1402—1445. J. Peetoom—J. H. de Laat 161—3 1493—1309. D. Peetoom—P. Pool 7—13 1246—1379. Jb. Peters—E. Bos Sr. 17—3 1442—1193. H. Oudshoorn—J. v. Dort 7—3—10 997—1057. G. AmelingH. Lichtenberg 812 11911303. J. Beenken—P. Smit 10—10 1175—1154. J. Smit—D. Man 18—2 1466—1170. OUDKARSPEL. Kleuterschool. De kleuterschool in deze gemeente begint thans ook meer vaste vormen aan te nemen. Spoedig zal een vergadering worden gehouden van het bestuur van Volksonderwijs met de ouders van de hiervoor in aanmerking komende kinderen. 7j JJ PE SCHAGERBRUG. Zaterdagavond j.1. werd in het lokaal van den heer Van der Poll een algemeene ledenvergadering ge houden van de vereeniging tot behartiging van alge meene belangen in de Zijpe en IJsclub „De Een dracht." Aanwezig zijn 14 leden. De voorzitter, de heer H. Rezelman, opent met een woord van welkom, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen door den secretaris, den heer W. L. Correljé, en onveranderd, onder dankzeg ging, worden vastgesteld. Wordt medegedeeld: a. dat is ingekomen een afschrift van een besluit van Ged. Staten, waarbij vergunning is verleend aan de N.V. Habo, tot het in werking brengen van auto busdiensten Slootdorp-Alkmaar en Noordscharwoude- St. Maartensvlotbrug. De voorzitter zegt, dat het weer tot stand komen van deze autobusdiensten door de inwoners van de Zijpe ten zeerste zal worden toegejuicht en dat de Zijpe hiermee kan worden gefeliciteerd. b. Dat door het bestuur een adres is gericht aan den Directeur-Generaal der Posterijen om te bevorde ren, dat er verbetering wordt gebracht in de verzen ding der poststukken, ter post bezorgd na des na middags half 6. Deze stukken blijven thans tot den volgenden morgen op het hulpkantoor te Schagerbrug liggen, terwijl er 's avonds tusschen 8 en 9 uur een verzending per Habo-bus zou kunnen plaats hebben. Naar aanleiding van dit verzoek is van den Directeur- Generaal een schrijven ontvangen, dat deze zaak wordt onderzocht Vervolgens wordt overgegaan tot het nazien dei- rekening van den penningmeester, den heer H. de Graaf. Door een commissie, bestaande uit de heeren J. A. de Boer en S. Jaring, worden boeken en be scheiden onderzocht en tot goedkeuring geadviseerd. De rekening wordt onveranderd, onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn goed beheer en aan de commissie voor het onderzoek, vastgesteld. De ont vangsten hebben bedragen f 195.83, de uitgaven f150.29, batig saldo alzoo f45.54. De contributie voor 19351936 wordt bepaald op f0.55 per lid. Een bestuursvoorstel, om in het voorjaar van 1936 wederom een huisvlijttentoonstelling te organiseeren, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Deze ten toonstelling te houden uitsluitend voor inwoners van de Zijpe. De heer Jaring vraagt, of het niet mogelijk is een aparte rubriek aan de tentoonstelling toe te voegen voor schoolwerk van schoolkinderen. De voorzitter is van oordeel, dat hier niets tegen is, mits het onderwijzend personeel zijn medewerking hieraan verleent. Algemeen wordt goedgevonden een rubriek „school werk" aan de tentoonstelling te verbinden. Aan de hoofden van openbare en bijzondere scholen zal hier over bericht worden gezonden met verzoek om mede werking. Hierna heeft een verkiezing plaats van 4 bestuursle den, wegens periodieke aftreding van de heeren M. Schipper, P. Vries, W. J. van Loenen en W. L. Cor reljé, die allen met op een na algemeene stemmen worden herkozen. Aan de IJsfeestcommissie wordt machtiging ver strekt, om, indien er ijs is, zoodra mogelijk wedstrij den te organiseeren. De heer Schipper vraagt naar de mogelijkheid, om, indien er geen ijs komt, voor de leden van de ijsclub een tochtje te organiseeren naar Amsterdam, tenein de daar de kunst-ijsbaan in oogenschouw te nemen. Algemeen voelt men er voor, dat de vereeniging zich hiervoor in verbinding stelt met een of meer autobus-ondernemers, opdat een dergelijke tocht indien er geen ijs komt in Februari of Maart van het volgend jaar wordt gemaakt. De vereeniging zal deze zaak organiseeren om de kosten voor de ieden zoo gering mogelijk te doen zijn. Bij de rondvraag brengt de heer Vries het stichten van een ijsbaan te Schagerbrug ter sprake. Hierover ontspint zich een zeer uitvoerige discussie met als resultaat, dat een onderzoek zal worden inge steld naar de stichtings- en exploitatiekosten van een ijsbaan. Voorts wijst de heer Van der Poll op de in de Dub bele Buurt nabij zijn perceel staande transformator- zuil van het P.E.N., die z.i. het dorp ten zeerste ont siert. Spr. vraagt of de vereeniging haar bemiddeling niet kan verleenen om dit onding verwijderd te krij gen. De heer Jaring ondersteunt dit verzoek. De zuil levert zeer veel gevaar op in verband met het ver keer, dat de kinderen er veel spelen, terwijl er vlak bij een groot aantal auto's passeeren. WOENSDAG 20 NOVEMBER. HILVERSUM (1875 M.) NCRV.-hitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.159.30 Gram.pl; 10.30 Morgendienst; 11.0012.00 Viool en piano; 12.15 Gram.pl; 12.30 Kwintetconcert; 2.00 Gram.pl; 2.15 Zang en piano; 3.15 Gram.pl; 4.00 Christelijk Liederenuurtje; 5.00 Kinderuur; 6.00 Landbouwcauserie; 6.30 Afgestaan; 7.15 Reportage; 7.30 Lezing over „Abessinië'; 8.00 Berichten; Het Stichtsch Salon-orkest; 9.00 Causerie; 9.30 Orgel concert (Om 10.00 Berichten); 10.3011.30 Gram.pl, HILVERSUM (301 M) VARA-uitzending; 10.00 VPRO. 8.00 E. Walis en zijn orkest; 9.00 Gram.pl; 9.30 Kookpraatje; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Lezing, solistenconcert en de clamatie; 12.00 De Bohemians; 1.001.45 Fantasia; 2.00 Voor de vrouw; 2.15 Viola en piano-recital; 2.30 Gram.pl; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Dansmuziek; 6.00 Orgelspel; 6.30 Populair concert; 6.55 Sportuit- zending; 7.10 Vervolg populair concert; 7.30 Cau serie; 7.57 Herh. SOS-berichten; 8.00 Berichten; 8.05 Residentie-orkest mmv. pianosoliste; 9.00 Hoor spelfragmenten (gr.pl.)9.35 VARA-orkest mmv. solisten; 10.15 VARA-Varia, Berichten; 10.25 Ver volg concert; 11.00 Causerie; 11.20 Cymbaal-recitalj 11.3012.00 Gram.pl. en Pianospel. DROITWICH (1500 M.) 11.20—11.50 Gram.pl; 12.05 Orgelspel; 12.20 Ch. Manning's orkest; 1.502.20 Gram.pl; 3.10 Piano recital; 3.35 Sted. Orkest Bournemouth mmv. cello solist; 5.05 Western Studio-orkest; 5.35 Trioconcert; 6.20 Berichten'; 6.50 Pianorecital; 7.10 en 7.25 Le zingen; 7.50 Het BBC-Dansorkest; 8.35 Causerie; 8.50 BBC-Symphonie-orkest mmv. P. Casals (cello); 9.50 Berichten; Vervolg concert; 11.05 Cabaret. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl; 12.35 Orkestconcert; 2.50 Dito 4.20 Kamermuziek; 5.50 Kamerconcert olv. Cloez; 9.05 Radiotooneel; 11.0512.35 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 11.20—1.20 Strijkorkest; 2.20 Gram.pl; 2.50—4.50 Omroeporkest; 6.50 Zang; 7.10 Gram.pl.; 7.20 Re portage; 935 Omroeporkest; 10.1511.50 Dansmuz. KEULEN (456 M.) 5.20 Havenconcert 7.50 Orgelconcert; 9.50 Koorzang; 11.20 Orkestconcert; 12.25 Kamermuziek; 2.20 Cello en piano; 3.20 Populair concert; 6.05 Vocaal en in strumentaal concert; 7.0 Het Peterkwartet; 8.05 Voor Oud-Strijders; 8.45 Orgelconcert; 9.5011.20 Orkestconcert. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl; 12.50 Salonorkest; 1.502.20 Gram.pl; 6.20 Kamermuziek; 7.35 Gram.pl; 8.20 Sa lonorkest; 8.50 Hoorspel; 9.35 Salonorkest; 10.30— 11.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gram.pl; 12.50 Om roeporkest; 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.35 Gram.pl; 8.20 Omroeporkest; 9.35 Weensche muziek; 10.30 11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.20 Brahms-Reger-concert; 9.20 Berichten; 9.50 Viool en piano; 10.05 Weerbericht; 10.2011.20 Con cert uit Flensburg. De heer De Boer zegt, dat dit geen zaak is van van daag of gisteren, doch dat het Gemeentebestuur reeds jaren geleden heeft geprobeerd de zuil verwijderd te krijgen. Het stuitte toen op financieele bezwaren. Na derhand is er vanwege het P.E.N. medegedeeld, dat de zuil zou verdwijnen en op een andere plaats een nieuw transformatorgebouw zou verrijzen. Dit plan is echter nog niet tot uitvoering gekomen. Algemeen is men van oordeel, dat de zuil thans op een ongelukkige plaats staat en besloten wordt het Gemeentebestuur te verzoeken om bemiddeling, opdat tot verwijdering er van wordt geraakt. Wan neer het Gemeentebestuur hierover aan het P.E.N. schrijft, zal door de vereeniging adhaesie worden be tuigd, terwijl dit eveneens zal worden verzocht aan de K.N.A.C., den A.N.W.B. en den Bond van Bedrijfs autohouders. Hierna volgt sluiting onder dankzegging voor de aangename besprekingen, die, naar voorzitter hoopt, zullen zijn geweest in het algemeen belang. Nut en Genoegen. In een dezer dagen gehouden bestuursvergadering van de vereeniging „Nut en Genoegen" is besloten een gezellige avond van eigen krachten te houden op Zaterdag 14 December a.s. Men zal eenige personen aanzoeken hieraan hun ne medewerking te verleenen, zoodat men weer met een gevarieerd programma voor den dag zal kun nen komen. door MARGARET PEDDLER. F e u il leto n 34. „Luister nu eens goed naar me, liefste", drong hij aan. „Je moet één ding voor oogen houden. Het geld is van geenerlei beteekenis. Ik moet je eerlijk beken nen, dat het me voordat ik jullie ontmoette, nooit bijster geïnteresseerd heeft met vrij veel van „het aardsche slijk" gezegend te zijn, doch den laatsten tijd ben ik er dankbaar voor geworden. Hierdoor werd ik immers in staat gesteld heel wat wenschen te vervullen." Hij zweeg en ging daarna opgeruimd voort: „Venetia zal dus naar haar dierbaren Chiara- valle gaan om zanglessen van hem te krijgen, en ik heb een kleine farm op het oog, niet ver hiervan daan, waar Budge met het fokken van ponies kan beginnen. Het huis ziet er niet onaardig uit en is in Tudorstijl opgetrokken. Ik denk dat tante Jem het heel prettig zal vinden voor hem te kunnen zorgen." „Tante Jem?" Hij knikte. „Ja. Je moet niet vergeten dat ik voor jou heb te zorgen." Er kwam een donkere blos op haar wangen en vaag begon nu tot haar door te dringen wat hij doen zou. „En... en „The Grange" dan?" vroeg ze. 1-Iij aarzelde een oogenblik voordat hij antwoordde. „Tante Jem heeft me indertijd verteld, hoe in het testament van jullie vader werd bepaald, dat jullie met zijn vieren hetgeen hij achterliet gelijkelijk zou den deelen. Ik wilde „The Grange" koopen en..." Phil barstte in een luid gelach los. „Eindelijk en ten laatste is er een millionnair ge komen, die wat voor het riddergoed voelt." Daarna vertelde ze hem hetgeen ze dien eersten dag na haar vaders dood besproken hadden." Wing lachte eveneens. „Je bent dus van plan, „The Grange" te koopen en..." „En er te wonen", vulde hij aan. „Met jou! Piers en de anderen krijgen nu een vierde gedeelte van de koopsom, om zich in het begin een weg door het le ven te banen." De lach verdween van haar gelaat en haar lip pen trilden. „Oh, Timothy!" bracht ze heesch uit. „Oh, Timo- thy!" En toen kwam er een prop in haar keel, zoodat ze geen woord meer kon uitbrengen. Hij had alles zóó fijngevoelig behandeld dat ze meer dan ooit voel de hoe bitter weinig ze hem had aan te bieden in vergelijking met zijn groote liefde. Volkomen onbe wust, gedreven door zijn verlangen de vrouw die hij liefhad van alle lasten te bevrijden, bond Timothy haar met de sterkste banden, die er konden bestaan op aarde... banden van een groote, onverwoestbare dankbaarheid. Haar stilzwijgen vervulde hem met wantrouwen. „Phil, ben je niet tevreden over mijn plan? Vertel me eens hoe je er over denkt, kindje." Er lag een stralende glans in haar oogen toen ze die op hem richtte. „ïk weet dat er dingen bestaan, waarvoor men niet eenvoudig „dank je" kan zeggen," zei ze. „Din gen die men slechts kan voelen.' En hierop voegde ze er impulsief aan toe: „Oh, Timothy, ik hoop dat ik je nooit zal teleurstellen." „Daarvan ben ik overtuigd... ik weet dat zooiets nimmer zal gebeuren, liefste", zei hij teeder. En, opnieuw onbewust, maakte zijn onomstootelijk vertrouwen in haar de onzichtbare banden nog on- verbreekbaarder. HOOFDSTUK XXII. Geestverschijningen uit het verleden. Piers liep op het perron van het kleine station van Torrenby, en het viel niet te loochenen dat zijn houding nog arroganter was dan anders. In het eind van de maand Juni was zijn laatste opstandige bui over hem gekomen en nu, ternauwernood een maand later, was alles voor hem veranderd. Wing's aanbod „Wetherby Grange" te koopen, werd aangenomen, en nadat deze zaak was geregeld vormde het overige nog maar een kwestie van tijd. Het was een genot te kunnen bedenken dat hij voor het eerst van zijn leven volmaakt onafhankelijk zou zijn... terwijl het vooruitzicht van een betrek king in het verschiet lag. Vandaag dan ook zijn trotsche houding. Hij liep op de kiosk toe, en keek even naar de rei zigers, die uit den trein uit Londen kwamen, welke juist was binnengestoomd. Piers' donker uiterlijk wekte altijd de noodige belangstelling en ditmaal ontbrak het ook niet aan bewonderende blikken. Hij scheen -er evenwel niets van te bemerken en bleef voor de kiosk stilstaan waar hij een boek voor tan te Jem uitzocht en voor zichzelf een courant kocht. Toen hij een en ander gekocht had, was het perron vrijwel verlaten. Een slanke vrouw leip er echter heen en weer en keek onafgebroken in Piers' richting. Zoodra hij zich had omgewend ging ze aarzelend op hem toe, en vroeg met een innemenden glimlach, of hij wellicht mijnheer Wetherby was? Piers keek in een paar prachtige donkere oogen, welke de grootste attractie van een hartvormig wit gezichtje vormden. „Ja, mevrouw, mijn naam is Wetherby", antwoord de hij. „Dat dacht ik wel", klonk het nu, en er verscheen een glimlach om de roodc, opgemaakte lippen. „U ziet er precies uit volgens Timothy's beschrijving." Wing had haar onder meer eens geschreven: „De oudste, Piers, ziet er uit als een Spanjaard of Itali aan en maakt den indruk van een jongen, boozen God.") „Ik ben mevrouw Darnley", ging zij voort. „Timo thy's vriendin." „Piers liet een uitroep van ontsteltenis hooren. „Ik vrees dat er een vergissing in het spel is," zei hij. „We verwachten U eerst morgen". Ze knikte. „Dat weet ik. De vergissing ligt bij mij. Ik ont dekte het eerst in den trein, toen ik den brief van Uw zuster nog eens over las. Ik ben een dag te vroeg gearriveerd, en het spreekt vanzelf dat ze niet op me gerekend heeft. Het is werkelijk eeh tragedie, vindt U ook niet?" „Heelemaal niet", zei Piers op beslisten toon. Ze schonk hem nu weer een van haar verleidelijke glimlachjes. „Het is buitengewoon aardig van U dat te zeg gen", gaf ze te kennen. „U moet echter niet vergeten dat ik zelf een vrouw ben, en ik weet maar al te goed hoe onaangenaam het is volkomen onverwacht gas ten te krijgen. De mogelijkheid bestaat zelfs dat er op „The Grange" vandaag geen enkele kamer vrij is. Is het niet het beste als ik vanavond maar naar een hotel ga?" „Zeer zeker niet", zei Piers heftig, Als er geen kamer voor haar in gereedheid was gebracht, dan kan ze met liefde de zijne krjjgcn. Hij zou dan wel op een divan, mat, of de hemel moge weten wat slapen. „Ik ben er van overtuigd dat het geregeld kan worden", verzekerde hij haar. „Ik ga nu eerst even voor Uw bagage zorgen." „U schijnt een man te zijn die alle moeilijkheden uit den weg weet te ruimen", zei ze even later, toen ze naast hem in een taxi was gezeten. „Ik houd van zulk soort menschen." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6