RUISENDE EUGD Raad Wieringerwaard. Uit onze omgeving. Zaterdagmiddag 3 uur vergaderde de Raad voor de eerste rnaal onder leiding van onzen nieuwen Burgemeester Kaan. Allen present. liet is op de minuut af een week geleden, aldUB Voorzitter, dat ik op deze plaats geinstalleerd ben. Ik lieet u welkom, en verzoek den waarn. secreta ris de notulen der vorige vergadering voor te lezen. Op voorstel van den Burgemeester zullen de notu len van de afseheids- en installatievergaderingen niet worden voorgelezen. Mededeelingen. Ten 1ste, dat deze week een begin is gemaakt met werkverscnaiimg, nl. het uitbaggeren van de sloot achter de Nieuwesluis, terwijl er inmiddels nog weer werk is bijgekomen wat door den Polder gedaan wordt. Ten 2e, dat de burgemeester in verband met zijne benoeming als zoodanig heeft bedankt als lid van 't Burg. Armbestuur, als lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, enz., en dat in een volgende vergadering in deze vacatures kan worden voorzien. Het Dag. bestuur zal alsdan met een voor dracht komen. ingekomen van het Prov. bestuur een circulaire betreffende bezoldiging ambtenaren van den burg. Stand.' Onze gemeente valt onder klasse 111. Voor gesteld wordt een bedrag van f 100; het was f 110. Hierover wordt advies gevraagd. Het Dag. bestuur heeft geen bezwaar. Ook do Raad gaat hiermee accoord. Van Alkmaar is ingekomen de Balans, Winst- en Verliesrekening van de Keuring van Waren. Van den Minister van Binnen!. Zaken een bericht over distributie van rundvleesch in blik. Voortaan zal ook varkensvleesch als gehakt in blik verkrijg baar worden gesteld. Van de Commissie Buitengemeenten Centraal Zie kenhuis bericht, dat de heeren C. Haringhuizen en Baron Fridgh per 1 Januari periodiek moeien aftre den als leuen van het College van Regenten. Ge vraagd wordt, of de Raad zich kan verecnigcn om genoemde heeren wederom caudidaat te stollen. Al len voor. Dok is ingekomen een verslag van het Comité dat zich belast met het onderzoek naar Iepziekte. Voorzitter deelde nu nog mede, dat het in de toe komst de bedoeling is de agenda meer uitgebreid aan de raadsleden toe te zenden met prae-advies van het Dag. bestuur, opdat de heeren zich goed kunnen oriünteeren. Van de afdeeling Ned. Bond v. Arbeiders Land bouw, Tuinbouw- en Zuivelbedrijven is een verzoek ingekomen om voor wcrkeloozen een gulden toeslag brandstoffen te mogen ontvangen. Ken dergelijk verzoek is ook nog van drie andere vereenigingen ontvangen. 't Dag. bestuur stelt voor, voor zoover de voor schriften dit toelaten, daar gehoor aan te geven. Een bindende bepaling omtrent hel bedrag kan niet ge daan worden. De heer Goosens zeidc, dat dit niet de le maal is, dat dit door hem ter sprake wordt gebracht. Hij had gaarne gezien dat B. en W met een voorstel waren gekomen om die gulden desnoods uit de gemeente kas te betalen. Voorzitter gelooft niet, dat het Dag. bestuur Xlaar- we bevoegd is. Na nog eenige discussie .wordt toegezegd, dat ge probeerd zal worden indien eenigszins mogelijk iets uit de gemeentekas te doen. Ken verzoek van den heer A. Braaf om den tuin grond achter de begraafplaats wederom op dezelfde voorwaarden te mogen huren, kon algemeene in stemming verwerven. Van den oud-Burgemeester Haringhuizen is een schrijven ingekomen, waarbij wordt medegedeeld, dat ïiij bereid is in de secretariswoning te blijven wonen tegen 'n huurprijs van f 250 per jaar met we derzijds recht van opzegging binnen 2 maanden. B. en W. meenen dat dit voor de gemeente de meest goede oplossing is. Zij stellen voor hierop gunstig te beschikken. Allen voor. Van Gcd. Staten het bekende adres inzake verla ging jaarwedden Burgemeester, Secretaris en Ont vanger met 5 't Dag. bestuur heeft geen bezwaar en wil gunstig advisecren. De heer Rol is tegen verlaging. I)c heer P.V isser ziet het bezwaar van verlaging wel in, maar hoe pijnlijk het ook is, en gezien de indexcijfers is een verlaging wel gewenscht. De heer Goosens is ook tegen verlaging. Hoe meer salarisverlaging hoe meer benauwdheid. In stemming gebracht, wordt het voorstel van B. en W. met 4—3 stemmen aangenomen. Tegen stem den de heeren Rol, v. d. Kolk en Goosens. Punt 5 is vaststelling suppl begrooting 1935. Op de begrooting was een bedrag van f3009 geraamd, uit do algemeene reserve overgebracht naar den kapi- taaldienst 1935 en als extra bijdrage gevraagd uit het Wcrkloosheidssubsidiefonds. Van het Prov. bestuur is nu bericht ontvangen dat gerekend kan worden uit het subsidicfonds op een bedrag van f2000 onder voorwaarde dat op an dere wijze f 1000 wordt bespaard. Wethouder Koster lichtte toe, dat hij tijdens zijn waarneming als burgemeester in overleg met den waarn. secretaris geslaagd is om uit verschillende posten deze f1000 te verkrijgen. Deze diverse ver lagingen worden allemaal toegelicht, waarna de suppl. begrooting wondt vastgesteld. De heer J. de Groot, die tijdelijk was benoemd als gemeente-opzichter, werd nu met algemeene stem men herbenoemd op een salaris van f 150, in ver band waarmee ook d,e pensioengrondslag op dat bedrag wordt vastgesteld. Volgt benoeming gemeente-secretaris. Aanbeve ling: no. 1 W. J. Los no. ;2. Daan Kaan. Wethouder Koster lichtte toe, dat het amlbt van burgemeester-secretaris of wel het ambt van ont vanger-secretaris in een hand kan zijn. Bij het be zoek bij den Commissaris had spr. gezegd, dat het geen bezwaar was om het ambt ontvanger-secre taris te verecnigcn, omdat de ontvanger sinds jaren 't radicaal bezat. De heer P. Visser vroeg naar de mogelijkheid of de heer Los na eenigen tijd b.v. voor een der func ties kon bedanken. Voorzitter zeide, dat hij dan automatisch ook voor de andere functie zou bedanken. Intusschen zullen de instructies worden nagegaan en zoo noo- dig worden vastgelegd. De heer Los werd met algemeene stemmen ge kozen. Voorzitter feliciteerde den heer Los, alsmede de gemeente met dezen uitslag. Ik ben overtuigd, dat we prettig zullen samenwerken. De heer Los dankte voor de waardeerende woor den van den Voorzitter en de Raadsleden voor het in hem gestelde vertrouwen. Ik zal trachten, aldus de heer Los, mijn functie zoo goed mogelijk te ver vullen. Van deze benoeming zal worden kennis gegeven aan Ged. Staten. Z IJ P E 'T ZAND. Verslag van de algemeene vergadering der ver een. „Plaatselijk Belang", gehouden op Vrijdag avond 22 dezer bij den he§r C. Modder. Aanwezig zijn 10 personen. Vice-voorzitter, de heer W. Doedens, opent de vergadering met welkom, waarna hij hulde brengt voor het werk, door den thans vertrokken voorzit ter, Dr. Oterdoóm, voor deze vereen, gedaan. Secretaris, de heer A. F. Meijer, leest hierna de notulen der vorige gehouden alg. vergadering, welke worden goedgekeurd. Daar dit jaar deze vereen. 12 1/2 jaar bestaat, heeft secr. een verslag opge maakt van datgene hetwelk door de vereen, in deze jaren is gedaan. Hiervan noteerden wij het vol gende: 8 Februari 1923 werd de vereen, opgericht. Direct heeft men zich er toen voorgespannen om de wegen in ons dorp verbeterd te .krijgen, en met re sultaat! Achtereenvolgens vond verbetering plaats in de buurt, westzijde kanaal (rijksweg) en oost zijde kanaal. Vervolgens de toegang tot den vlot brug, westzijde, waarbij het brugwachtersposthuisje zoo leelijk In den weg stond. Medewerking tot de instelling van de C.V. Autobusdienst „Noord-Hol land", dienst Helder—Alkmaar werd verleend. Tevens is medegewerkt tot de destijds bestaande autobusdienst HelderSchagen via ons dorp, van den ondernemer Van Scheijen. De aanleg van een proeftuin, waarvoor destijds veel geijverd is, kon echter door omstandigheden niet doorgaan. Tenslot te heeft men gewerkt om hier langs den rijksweg een zoo broodnoodig rijwielpad te verkrijgen. Er werden totaal 5 algem. en 27 bestuursvergaderingen gehouden. Aan het slot van het verslag wordt nog maals hulde gebracht aan Dr. Oterdoom, onder wiens bekwame leiding dit alles geschiedde. Hierna volgt verkiezing van een nieuw bestuurs lid in de plaats van Dr. Oterdoom. Onze nieuwe arts, Dr. Boerma, verkrijgt bij eerste stemming 6 van de 10 stemmen, zoodat deze is gekozen. Door beroepsbezigheden is deze niet aanwezig, doch zal met de benoeming ln kennis worden gesteld. Volgt punt 4 der agenda: aanleg rijwielpad door ons dorp. Waterstaat heeft n.1. bepaald, dat bedoeld pad aan de westzijde van den rijweg (huizenkant) door ons dorp zal worden aangelegd. Dit heeft ech ter geenszins de sympathie der bewoners, welke ter plaatse wonen, welke bezwaren aanvoeren, welke wij alleszins kunnen begrijpen. Voorz. Doedens zeide over dit punt, dat hij reeds met Burgemeester Breebaart over deze kwestie had gesproken. Zij waren daarbij overeengekomen, om hier ter plaatse 2 paden, één rechts en één links van den rijweg trachten te krijgen met verwijzing rechts aanhouden voor doorgaand verkeer, doch deze bepaling niet toe te passen voor dorpsbewo ners. De heeren Zwart en Blaauw waren het hiermee Punt 8 was regeling bezoldiging ambtenaren van den Burg. Stand. Het voorstel van 't Dag. bestuur om de salarissen respect f40, f20 en f40 te stellen, werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Als 2e ambtenaar werd hierna gekozen de heer Daan Kaan. De heer Koster was en blijft le ambte naar, terwijl de heer Los 3e ambtenaar is. Voorheen waren er vier, doch men achtte drie voldoende. Als no. 2 op de voordracht was de heer Sij'brands ge plaatst. Hierna werd de pensioengrondslag van den Bur gemeester vastgesteld overeenkomstig het aanvangs salaris op f 1900. Rondvraag. De heer P. Visser zou gaarne zien, dat door 't Dag. bestuur stappen werden gedaan om ook in on rendabele gebieden waterleiding te krijgen, zoo noo- dïg met medewerking van de betrokken personen. Voorzitter meent, dat de heer Haringhuizen deze zaak ook al heeft besproken in de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen Voorzitter wil gaar ne toezeggen zoo mogelijk zijn medewerking te zul len verleenen. De heer Blaauboer zou met lichte maan de lan taarns niet willen laten branden, b.v. 4 dagen voor en na nieuwe maan. Op een 30 lantaarns geeft dit toch besparing. Weth. Koster zeide, dat de geheel e straatverlich ting in 1934 f 37.50 heeft gekost en meende dat het toch een geringe besparing zou zijn Voorzitter zal 't onderzoeken en wanneer het blijkt dat het besparing kan zijn, er werk van te zullen maken. De Secretaris deelde nog mede, dat volgens 't con tract de lichten alle avonden moeten branden. Hierna sluiting onder dank voor de prettige be spreking. waardoor het Voorzitter gemakkelijk was gemaakt deze eerste vergadering te leiden. Daarna comité voor vaststelling kohier honden belasting. lang niet eens, terwijl ook de overige aanwezigen lang niet accoord gingen met deze zienswijze. Ver schillende bezwaren werden n.1. aangevoerd bij aanleg van een rijwielpad langs de huizen, t.w. ge vaar bij in- en uitrij van auto's en andere voer tuigen vanaf de erven der bewoners; groote last bij in- en uitladen van goederen voor en van de vele winkeliers e.a.; de te geringe ruimte welke dan overblijft voor de voetgangers; de 3 benzine-pom- pen welke dan in den weg zouden staan; de par- keerende auto's welke men nu behoorlijk aan de westzijde van den rijweg af kan zetten, doch bij aanleg van een fietspad aldaar, zullen deze geheel op den rijweg moeten blijven staan en zullen daar door voor het doorgaand snelverkeer op den weg, welke toch al niet breed is, om uit te wijken, door de dikke boomenrij, een groot gevaar opleveren; de gevaarlijke hoeken westzijde voor een rijwielpad, bij de „Hollandia" en café Schrieken, en andere klei nere bezwaren. De vergadering sprak zich dan ook algemeen uit vóór een rijwielpad achter de boomen langs aan den kanaalkant door ons dorp. Voorz. Doedens zal zich, alsnu gewapend met deze overstelpende bezwaren, met Burgemeester Breebaart in verbinding stellen om alsdan, mede door diens bemiddeling het thans bestaande plan van Waterstaat in gewenschten zin gewijzigd te krijgen. Op voorstel van den heer F. Ranzijn zal tevens getracht worden ook den A.N.W.B. hier voor te spannen en een deskundige van dezen bond ter plaatse zien te krijgen. Bij de rondvraag verzoekt de heer K. Zwart om jaarlijks tenminste één alg. vergadering te houden. Toegezegd. De heer Zwart wil door leden contributie laten betalen. Blijkt echter bezwaarlijk. Voorzitter licht toe, dat alle inwoners van ons dorp in de wijken I en K, lid kunnen zijn; als zij willen kunnen zij allen op de vergadering komen en eventueele voorstellen indienen, welke betrekking hebben op het algemeen belang van ons dorp en inwoners, zonder daarvoor contributie te betalen. Bij de oprichting is éénmaal geld gestort en daar van is nu nog f 128.94 in kas. Is dit bedrag weer op, dan zullen opnieuw vrijwillige bijdragen wor den gevraagd. De heer Dekker zou in het reglement de woorden „lid kunnen zijn" willen wijzigen in: „lid zijn" met omschrijving daarbij. Dit vindt geen bijval. De heer Modder zou convocaties huis aan huis willen zenden bij volgende alg. verg. Goedgevonden. De heer Modder merkt op, dat door vele ingeze tenen erfpachtrecht aan het Rijk moet worden be taald voor boomen, hekken, enz. Hierover is echter op het oogenblik, volgens den heer Zwart, die deze zaak aan het rollen heeft ge bracht, een proces gaande tusschen het Kadaster en Waterstaat. De uitspraak hierin zal aangeven of Waterstaat al dan niet gerechtigd is tot deze hef fingen. Zoo neen, dan zal gezamenlijk, door middel van „Plaatselijk Belang" worden opgetreden. De heer Zeeman bracht nog ter sprake de onre gelmatige distributie van gemeentelijke grint op het wandelpad westzijde langs de hulzen. Zal 1* de toekomst verbetering getracht worden te verkrij, gen- Onder dank voor opkomst en zakelijke bespre kingen volgde sluiting van deze, voor ons dorp zoo belangrijke vergadering. BURGERVLOTBRUG. Zaterdagavond j.1. hield onze vereen. „Nut en Ge noegen" haar eerste gezellige bijeenkomst in dit seizoen in café de Nijs. De voorzitter, de heer J. Ploeger, mocht tot zijn genoegen constateeren, dat de opkomst behoorlijk was en riep allen een hartelijk welkom toe. De heer C. Kok hield de lezing, met een frag ment uit het boek van A. Coolen: „Dorp aan do rivier", waarna we twee zangnummers hoorden van den heer G. v. Schaik met „De mooie Molen" en Mej. N. Wezel met „Witte rozen". Beide num mers werden goed gezongen en kregen 'n dankbaar applausje, evenals een voordracht door 2 heeren, getiteld „Stoombad". Daarna kregen we het op treden van den tooverkunstenaar Johnny Frans uit Krabbendam, met Chineesche, Egyptische en eenige Hofkunststukken, die geweldig jnsloegen en een daverend applaus oogstten. De heer Frans heeft bewezen, een handige goochelaar te zijn, o.a. met het uit de lucht grijpen van sigaretten, laten ver dwijnen van stokken, het uit den zak tooveren van een willekeurig glaasje drank en kaarten. Zelfs een dame ging aan 't eieren leggen. De heer Frans oogstte veel succes en we kunnen zijn optreden elders aanbevelen. Toen werd opgevoerd het tooneelstuk in 2 bedrij ven: „Henkie". Daar is hartelijk om gelachen en de dilettanten hebben steeds de volle aandacht weten te houden, voornamelijk door het goed uitbeelden van de rollen, die er tamelijk inzaten. Mej. N. We zel wist de rol van de gestrenge, doch edelmoedige tante goed te spelen. Veel grappigheden bracht ons Jo Brouwer als „Henkie", het wonderkind tegen wil en dank en Jac. Raven als de losbollige student .Geues". G. Verschaik droeg ook het zijne bij als de verbaasde, doch galante „Dorus", de huis knecht. Noemen wij nog Geertje Eriks als de leven dige „Mina", Anna Groot als de charmante „Car- la" en Nel van Schaik als de degelijke „Trude". Ook deze dames droegen het hare er toe bij dat het ge heel tot zijn recht kwam. 't Is goed opgevoerd. Hierna kregen we nog een mooi zangnummertje van Mej. A. Groot, „te mooi om trouw te zijn", wat zeer goed klonk. Als laatste nummer nog een voor dracht door een groote onbekende, waarvan de mi miek uitstekend was. Tusschen de bedrijven door vroolijke muziek door de Jolly-band, wat een ver goeding was voor het gemis van „Tonegido". Al met al een zeer prettige, vroolijke vol afwis seling gezellige avond, waar de medewerkers en be zoekers steeds met genoegen aan terug zullen den ken. Wij kunnen alle omwonenden aanraden: wordt lid van deze mooie vereeniging. Voor een kleine contributie een schat van genot. Na een dankbaar woord volgde sluiting met een beroep op medewerkers voor de volgende Nutsavond. ANNA PA TJLOWNA Soc. Dem. Vrouwenclub. Mevr. Liefhebber—Borst, voorzitster van de S.D. V.C., heette Zaterdagavond in Veerburg van de aanwezigen in het bijzonder de spreekster, mevr. BarbiersSeelemeijer, mej. Kater, de dames die de vrouwenclub van Wieringerwaard vertegenwoordig den, en den Bravo-band welkom. Deze nieuwe band maakte daarop al dadelijk een goed debuut met het spelen van de Internationale, die door de aanwezigen staande werd meegezongen. En ook bij het verder optreden in den loop van den avond bleken de vier bandleden aan hun een voudig instrument (een mondorgel) een aardig stukje muziek te kunnen ontlokken, dat door allen zeer op prijs werd gesteld. Mevr. BarbiersSeelemeijer had de leuze van dit jaar: „Het plan van den arbeid wijst ons den weg", tot onderwerp van haar rede. Zonder over den in houd van het plan zelf te spreken, gaf ze als haar overtuiging te kennen, dat het plan geen slag in de lucht is en vond daarvoor ook een bewijs in de be langstelling van tegenstanders van de partij. Spr. wees vervolgens op den invloed van de vrouw in het gezin en wekte aan het eind van haar, met groote aandacht gevolgde en met warmte uitge sproken rede, iedere vrouw op te zorgen, dat in haar gezin man en oudere jongens niet onbekend blijven met het plan, om op die manier een steen tje bij te dragen aan den opbouw van het socia lisme. Een eigen tooneelclubje voerde nu het tooneel stuk .De twee zusters" op, waarin eveneens propa ganda werd gemaakt voor het Plan van den Ar beid. Luid applaus, terwijl bovendien de waardeering bleek toen den heer G. Meuleveld, den leider van het clubje, met veel vriendelijke woorden van de voorzitster een cadeautje werd overhandigd. Mej. A. Kater sloot het programma van dezen avond met de lezing van een gedeelte uit „Men- schen in oorlog" en de schets „De bons". door MARGARET PEDDLER. Feuilleton! 39. „Zoolang ze er iets mee bereiken kan", merkte Phil op. „Ze wil zich amuseeren, en Piers geeft haar afleiding, veronderstel ik. Dat is het eenige waar aan ze denkt." „Het is niet aardig van je zooiets te zeggen", oor deelde Budge. „Erg klein van je jaloersch te wezen omdat ze nu toevallig buitengewoon knap is." „Erg klein..." Phil kreeg het gevoel alsof ze hem had kunnen slaan. Het was juist iets voor een man den afkeer van de eene vrouw voor de andere aan niets anders dan kleingeestige jaloezie toe te schrij ven, zonder naar een dieperen grond te zoeken. „Wees niet zoo belachelijk, Budge, anders zal ik heusch gaan gelooven, dat ze jou óók onder haar in vloed heeft gekregen," zei ze met een ongeduldig schouderophalen. Op hetzelfde oogenblik had ze echter in snikken kunnen uitbarsten, omdat ze er toe gedwongen werd met haar dierbaren broer Budge te twisten. Was het Elspeth's doel onaangenaamheden te verwekken tus schen haar en de mcnschen van wie ze hield! In dat opzicht geleek ze dan volkomen op Terry. Met een gevoel van eindclooze eenzaamheid boog ze zich over den stapel rekeningen en papieren, wel ke Piers kalm op de tafel achtergelaten had. Het was maar goed dat zo nog heel wat te doen had, want hierdoor zou ze haar gedachten kunnen aflei den. Het was een raadsel hoe het gebeurde, maar het gelukte haar dien dag door de chaos heen te komen. Piers en Elspeth waren niet vóór het eten terugge keerd, en hun afwezigheid werd eerst ontdekt toen de gong voor het diner had geluid. Iedereen'had gedacht dat ze al lang thuis waren en zich naar boven hadden begeven om zich te ver- klceden. Doch toen Piers niet aan tafel verscheen en men tot de ontdekking raakte dat mevrouw Darn- ley niet in de algemeene eetzaal was, maakte een zeker gevoel van angst zich van allen meester.; Het werd acht, negen uur en nog steeds viel er op de. kalme, door de maan beschenen zee geen motor boot te ontdekken. Timothy gaf te kennen dat ze ver moedelijk een defect aan den motor van de boot had den gekregen, waardoor hun terugtocht vertraagd werd, en dat was een motief, hetwelk gebillijkt kon worden. En toch liet even later een zeker angstge voel zich niet verjagen. „Ze waren van plan de Fairbeach Rots te be klimmen. Het is een vreeselijk gevaarlijk gedeelte van de kust. Denk je, dat..." Phil hield ineens op; ze werd doodsbleek en ze kon niet verder spreken. In gedachten ontdekte ze Piers onbeweeglijk aan den voet van de rots, zijn lenig jong lichaam gewond en bloedend. Hoe ze er ook haar best voor deed, dat visioen liet zich niet verdrijven, en voor haar geest zag ze zelfs de hooge golven over hem heenspoelen... Ze maakte de afschuwelijkste kwellingen door, en bij de gedachte aan zijn mogelijken dood ver dween haar ergernis van dien ochtend als sneeuw voor de zon en zag ze niets anders dan zijn goede eigenschappen. Al bet andere was uitgcwischt. „Als er iels met Piers gebeurd is, dan zal ik het mezelf nimmer kunnen vergeven", mompelde ze. „Ik... ik was vanmorgen erg onaardig tegen hem". En het was zeer moeilijk voor Timothy haar tot kalmte te kunnen krijgen. Na Terry's plotselinge ver schijning was ze zenuwachtig en schrikachtig ge weest. Ze wilde zich echter met geweld kalm zien te hou den en dwong zich dan ook zelfs zachter over El speth te denken. Misschien had ze zich iets te ver over den rand van de rots gebogen en was Piers, die baar wilde helpen, in de diepte gestort. De mogelijk heid bestond dat ze nu alléén in een wanhopigen angst verkeerde en geen hulp had. Of... wellicht wa ren beiden verongelukt. „We hebben kans dat ze dadelijk voor onzen neus staan", verklaarde Jemina met geforceerde kalmte. „Als er iets met den motor niet in orde is, dan is het echter mogelijk dat ze pas morgenochtend terug kunnen komen. Gelukkig dat de zee zoo rustig is." Iedereen merkte niettemin, dat de uitdrukking van haar oogen in volkomen tegenspraak was met haar woorden. „Als ze er over een kwartier nog niet zijn, dan rijd ik regelrecht naar Fairbach om uit te vinden wat er gebeurd is. Zelfs al moet ik het heele dorp wakker trommelen", gaf Timothy te kennen. „Dan ga ik met je mee", zei Budge dadelijk. De oudere man knikte zwijgend en men bleef nog wach ten. En toen, voordat het bewuste kwartier verstreken was, werd vlak bij het open raam het geluid van stemmen gehoord. Piers en Elspeth waren veilig en wel teruggekeerd. Timothy ging hen in de hall te gemoet. „Goddank 1" mompelde hij met een zucht van ver lichting. Elspeth sloeg haar donkere oogen naar hem op en er lag een blik van verwachting in. „Heb je je bang over mij... over ons gemaakt?" vroeg ze zacht. Piers was intusschen druk bezig met het ontladen van de picknickmand en de ver schillende reisdekens en doeken, welke ze hadden meegenomen. „Ik dacht wel dat je ongerust zou wor den". Er was een eigenaardige klank in haar hee- sche stem. „Dat is nog al zacht uitgedrukt", gaf Wing grim mig te kennen. „Phil heeft zich heelemaal van streek gemaakt." „Oh... Phil!" Ze trok met een onverschillig gebaar haar schouders op. Het leek alsof alle glans ineens uit haar oogen verdween, en zonder verder een woord te zeggen wendde ze zich om en liep naar de huis kamer, waar de anderen haar wachtten. Het bleek dat er niets bijzonders gebeurd was. Ze hadden in een klein hotel in het dorp gedineerd en daarna den top van de Fairbeach Rots bestegen. „Elspeth wilde het uitzicht bij maanlicht bewonde ren", gaf Piers bedaard te kennen. Door die rustige woorden steeg het bloed Phil met heete golven naar de wangen en ze kookte inwen dig van woede. Dus enkel en alleen omdat Elspeth bij maanlicht wilde bewonderen, had hij hen allen in zulke angsten laten zitten. In die oogenblikken haatte ze Elspeth... de tengere, coquette vrouw met haar zwarte oogen en eigenaardige exotische charme, die alles maar aanvaardde alsof het haar goed recht was. Ze had hun Piers volmaakt ontnomen, met lichaam en ziel. En toch voelde Phil vaag, dat ze hem in werkelijkheid allerminst noodig had, en hem niets schonk voor zijn groote aanbidding en brandenden hartstocht, welke hij aan haar voeten legde. „Elspeth bederft hem heelemaal", barstte ze los, los, toen ze Timothy even later goedennacht toe- wenschte. Haar. stem trilde van verontwaardiging en verdriet. „Hij lijkt in geen enkel opzicht meer op onze Piers." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6