Arbeid in winkels in verband met St Nicolaas-, Kerst- en Oudejaarsdrukte. Uit onze omgeving. DRAlSljlAvANVALKEMBURG'S-- eA ••iLEVERTRAAjl vïXv èS v UT'LEEUWARDEN- NOORD-CHINA ZELFSTANDIG! 4700 ITALIANEN GESNEUVED. Rust in Egypte. Bij het smokkelen verdronken. Van 25 November t.m. 5 December, en van 18 tot en met 24 December gelden voor winkels de vol gende werk- en sluitingsuren: Opening en sluiting op werkdagen: tusschen v.m. 5 en n.m. 10 uur (door bet Gemeen tebestuur kan een later sluitingsuur worden vast gesteld); Opening en sluiting op Zondagen (1 en 22 December): gedurende de uren welke in gewone omstandig heden voor den Zondag gelden. Jongeren wel ïn den smaalt vief, want Kef arrange ment was zeer mooi. Onze hulde, mijnheer Pranger. Tot slot de schitterende „Populaire marschpot- pourri" van Inconnu. Op het aanhoudend applaus werd nog een pittige marsch toegegeven. Hiermede was het succesvol con cert afgeloopen. In zijn slotwoord dankte de voorzitter den direc teur, den heer S. van der Oord en zijn hengelaars, benevens den heer V. Koster, grimeur, voor de mede werking en sprak den wensch uit, dat meerderen de goede zaak zouden steunen door zich aan te melden als donateur der vereeniging. Geanimeerd bal na. Tot leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Ge meente alhier zijn door de stemgerechtigde leden herkozen de heeren; P. Biesboer, J. Homan en J. Smit Az. WERKTIJDEN. Personeel van 18 Jaar en ouder: a. van 25 November tot en met 5 December gedu rende ten hoogste 11 uur per dag en 66 uur per week (zoodanig te regelen, dat van 24 November t.m. 14 December a.s. in totaal ten hoogste 172 uur wordt gewerkt); b. van 18 tot en met 24 December gedurende ten hoogste 11 uur per dag en 62 uur per week. Personeel van 16 en 17 jaar: Van 25 November tot en met 5 December gedu rende ten hoogste 10 uur per dag en 60 uur per week, uitsluitend op werkdagen tusschen v.m. 8 en nm. 8 uur (zoodanig te regelen, dat van 24 Novem ber tot en met 14 December a.s. in totaal ten hoog ste 166 uur wordt gewerkt). Deze personen mogen geen arbeid verrichten op Zondag. N.B. Jeugdige personen van 14 en 15 jaar mogen geen overwerk verrichten. Vrife ochtend of middag: Deze mag alleen gedurende het tijdvak van 25 November tot en met 5 December voor alle personen in winkels éénmaal vervallen, echter voor personen van 14 en 15 jaar met behoud van het weekmaxi- mum van 53 uur. Deze ontheffing geldt bijvoorbeeld niet voor kap- jers. indien bij Gemeentelijke Verordening een ver plichte ochtend- of middagsluiting is vastgesteld, tenzij deze verplichting voor een of meer dagen in bovengenoemd tijdvak door het Gemeentebestuur buiten werking is gesteld. Brood-, banket-, suikerwerk, en rhocoladewinkels: In winkels, waar deze artikelen uitsluitend of in hoofdzaak worden verkocht, mag door mannen en vrouwen van 18 jaar of ouder or 3. 4 5 en 24 De cember gedurende ten hoogste 14 uren per dag en op 31 December gedurende ten hoogste 13 uur wor den gewerkt. Bloemenwinkels: In deze winkels mag door mannen en vrouwen van 18 iaar of ouder op 23. 24 en 30 December ge durende ten hoogste 14 urn- per dag worden gewerkt. Afwijkingen arbeidslijst. In alle winkels moet de afwijkende werk- en rusttijdindeeling op een naast de arbeids op te han gen papier nauwkeurig zijn aangegeven. Bij niet stipt opvolgen van deze voorwaarde, gel den de toegestane uitzonderingen niet. De Hoofdinspecteur van den Arbeid, Hoofd v.h. 6o district der Arbeidsinspectie, Ir J. H. J. HUYGENS. HAREN KARSPEL Algemeene vergadering van het Onderlinge Vee fonds alhier, gehouden in het lokaal van den heer P. Pijper te Dirkshorn. Aanwezig 18 leden. De directeur de heer N .Groot opent de vergadering. Hierna las de boekhouder de notulen voor van de vorige alg. verg., die ongewijzigd werden goedge keurd. Hierna wordt door denzelfden persoon een over zicht gegeven van de rekening over 19341935, waar uit bleek dat verzekerd waren over de maanden No vember 1934: 1265 koeien en 136 pinken; Dec. 1279 en 132; Januari 1935 1274 en 125; Febr. 1254 en 120; Maart 1210 en 119; April 1214 118, Mei 1072 en 130, Juni 937 en 146, Juli 917 en 145, Augustus 1024 en 81, Sept. 10T2 en 85 en Oct. 1108 en S9 stuks vee. De omslag was geweest van 1 Nov. 1934 tot 31 Oct. 1935 f 3.60 per stuk, de kalveren voor half geld. Aan verloren vee werd uitbetaald over het eerste kwartaal voor verlies van 13 stuks f 678.23, 2e kw. voor verlies van 16 stuks f 839.67, 3e kw. voor 15 st. f 747.35 en het 4e kw. voor 12 st. f 640.70, totaal f 2950.95; rekening veeartsen f 242.20, drukwerk f 26.61 vergaderkosten f 62.46, brandverzekering f 124.44, rente boerenleenbank f 37.05, salaris bestuur f 787. verschotten etc. secr. penningm. f 35.60. Namens de commissie zegt de heer Jb. Blanken- daal dat de rekening in alle opzichten in orde was en adviseert tot goedkeuring, waarna de directeur de commissie bedankt voor hun moeite en den boek houder voor zijn goed beheer. Tot commissieleden voor de rekening 1935—1936 worden aangewezen de heeren J. Rentenaar, S. Ve ter, en K. Oudeman; de laatste zal van deze benoe ming kennis worden gegeven. Daarna volgt verkiezing commissarissen, aftredend de heeren J. Bel en D. Dekker Az.; beiden werden herbenoemd en verklaarden desgevraagd die her benoeming weder aan te nemen. Het volgende punt: Vaststelling salaris volgens art. 22 van het reglement. Het bestuur stelde voor het zoo te laten. De vergadering ging met dit voorstel accoord. Bij de rondvraag werden nog eenige vragen tot den directeur gericht van ondergeschikt belang, zoo dat de vergadering onder dankzegging door den di recteur werd gesloten. DIRKSHORN. Onder leiding van den heer P. Pranger gaf de mu- ziekver. „Onder Ons" een concert in de zaal van den heer Pijper alhier. De voorzitter der vereen., de heer J. Smit, verwel komde de zeer talrijke aanwezigen. Hierna zette de muziek in met een opgewekte marsch, ..Unter dem Siegesbanner" van Fr. von Blon, gevolgd door de schoone, machtige ouverture: „La Reine Mand", van Louis Bover, uitstekend weer gegeven. Vervolgens nog de mooi welluidende „Chant du Soir", wals van Sam. Vlessing. Applaus. Na de pauze werd het publiek onthaald op een voordracht: „De hcngclclub van Kneppelveen", wel ke de lachspieren in beweging bracht. Voorts toonde de heer S. v. d. Oord, dat hij de voordrachtkunst nog niet is verleerd. Van zijn repertoire noemen we: „De uitvinding van de kus", „Kerstliedje", en „Jan Olie bol". Bij het. laatste nummer zong het publiek het re- rein flink moe. Daverend applaus aan het einde. Daarna speelde het orchcst nog: „Une NuitA Ve- nise" van F. Anrlrieu, waarbij vooral „Rêverie" en „Tarantelle" uitblonken. En toen volgde: „Serie bekende liederen", arr. P. Pranger, een vriendelijke attentie voor de ouderen onder het gezelschap, welke intusschen ook bij de WAARLAND. Inventarisatie. Na de gehouden inventarisatie over de stapel producten bij de vereeniging Harenkarspel-Oost waren aanwezig: 80 wagons roode bewaarkool, 86 w. Deensche witte bewaarkool, 8 w. gele bewaar kool, 12 1/2 uien, 3 w. peen. Explosie. Voor de tweede maal had een explosie plaats in den heetwateroven bij den bakker G., alhier. Zater dag j.1. was de ovenist van de Prolatfabriek aan het proefstoken van bovengenoemde oven, met het gevolg dat deze voor de tweede maal uiteensprong Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. WARMENHUIZEN VERPLICHT VEILEN VAN TUINBOUW PRODUCTEN. „De Vierbond" maakt in een in dit nummer voor komende advertentie bekend, dat de tuinders ver plicht zijn al hun producten, zonder uitzondering, te veilen, tenzij een speciale toestemming tot onder- handschen verkoop wordt verleend. De partijen, wel ke met toestemming onderhands worden verkocht moeten onder controle van de betrokken veiling wor den verladen. De tuinders, die dit voorschrift overtre den worden van alle steunuitkeeringen uitgesloten. WINKEL De Gj'mnastiekvereeniging „Sparta" alhier gaf op Zondag 24 November een openbare uitvoering in de zaal van den heer De Bruin. Jammer genoeg was de zaal matig bezet, wat ech ter niet aan dc reputatie van de vereeniging te wij ten is, doch vermoedelijk aan de vele uitvoeringen in de omgeving. Precies te 8 uur werd begonnen met het eerste num mer en wel stok-oefeningen door de dames, die mooi werden uitgevoerd, doch het was jammer dat een der dames op het eind een fout maakte, waardoor meerdere van haar stuk werden gebracht. Brugoefeningen voor de jongens gaven ons de ze kerheid, dat men zich voor de toekomst van „Sparta" niet ongerust behoeft te maken, want daar schuilen goede krachten onder. De paardoefeningen door de dames waren in één woord af, evenals de volgende nummers, knots- en brugoefeningen. Iets bijzonders was bepaald het drietal dames M. Kossen, S. Speets en M. Plantinga, dat ons een aan tal gezamenlijke vrije oefeningen liet zien, dat zeer zeker het resultaat moet zijn van veel oefening. Bij het nummer brugwerken voor heeren, die over het algemeen zwaardere oefeningen moeten maken dan de dames, deden zelfs twee dames mee, die heusch niet voor de heeren behoefden onder te doen en het lijkt ons een gezonde stimulans voor de hee ren om de superioriteit van het „sterke geslacht" te handhaven, want het zwakke geslacht zal er straks misschien geen been in zien om de heeren op het hoogrek naar den kroon te steken, want zij schijnen tot alles in staat! Het nummer hoogrek voor heeren doet ons ech ter het ergste nog niet vreezen, want acrobatiek was het en dwong algemeene bewondering af. Na de pauze werd door eenige leden nog een too- neelstukje voor het voetlicht gebracht, getiteld: „Mijn schoonmoeder en ik" en vond veel bijval en het was jammer, dat er zoo weinig schoonmoeders dit stukje hebben gezien, want in tegenstelling met anders was dit nu eens een pleidooi voor schoonmoeders over 't algemeen. Het was een móoien avond, welke met een bal werd besloten. ZIJ PE SCHAGERBRUG. Tooneelwedstrijd. Zondagavond is een aanvang gemaakt met den tooneelwedstrijd, uitgeschreven door „Euphonia" al hier. Als eerste trad in het strijdperk de tooneel- vereeniging „Liefdadigheid" van Barsingerhorn met „De Violiers", een tragi-comedie in 4 bedrijven door W. Schürmann. Te ruim 8 uur opende namens „Euphonia" de heer Van Veen, die er zijn genoegen over uitsprak, zoovelen aanwezig te zien (de zaal was bijna ge heel bezet). Spreker bedankte de dames en heeren, die zoo bereidwillig waren zich als jurylid beschik baar te stellen, alsmede „Liefdadigheid" voor het feit dat zij den eersten avond reeds wilde optreden. Vervolgens werd dan „De Violiers" opgevoerd, en, we mogen ge*ust schrijven, met succes. De aan dacht bleef geboeid van het begin tot het einde en men heeft volop genoten. We gelooven dan ook stellig, dat niemand van de aanwezigen zijn gang naar dit stuk zal hebben betreurd, doch integen deel met belangstelling de komende opvoeringen zal tegemoet zien. ANNA PAÜLOWNA BREEZAND. R.K. Tooneel. De r.k. tooneelvereeniging gaf Zondagavond in de zaal van den heer Jb. Borst een opvoering van het tooneelstuk „Onder één dak". Een mooi stuk, dit tooneelspel in drie bedrijven, een stuk dat een behoorlijk stel dilettanten niet voor al te zware opgaven stelt en toch den toe schouwer van het begin tot het einde boeit. Zóó kenden we het van een vroegere opvoering door een andere tooneelclub. We zagen het Zondag dus voor den tweeden keer, maar niettegenstaande voor ons het nieuwe er dus af was, boeide het toch weer. Kwam dit alleen door den inhoud van het stuk? Natuurlijk niet; het zou zeker niet weer zoo'n gun- stigen indruk op ons gemaakt hebben, als het spel niet goed was geweest. En dat was 't nu juist over 't geheel wel. Vooral de belangrijkste rollen werden verdienstelijk gespeeld. De wijze waarop b.v. de heer J. Mulder den ouden en ouderwetschen boer speelde, was bijzonder goed. (Zijn grime, werk van den heer Polman uit Den Helder, trouwens ook). Maar Dora, Wol ter en Jan, resp. gespeeld door mej. H. van Emmerik en de heeren Th. Weijers en J. Timmer, deden niet veel voor hem onder. Jacob, den schoolmeester, dien we immers herhaaldelijk door Jan „schijnheilige koster" hoorden noemen, hadden we liever iets zal vender gezien en gehoord. Maar ook zijn spel, evenals dat der anderen, die we niet noemen, was toch zoo, dat een geheel ont stond, waarin de sterk contrasteerende karakters goed tot hun recht kwamen. Het decor was in den vereischten stijl gebracht en daarin was dus de vogelkooi zeker op z'n plaats, 't Was echter wel een wat gewaagd experiment er een levend, -levenslustig vogeltje in te zetten, Zoo'n beestje zingt wel eens op heel ongelegen momenten, hè? Ongetwijfeld is er door alle aanwezigen genoten van het mooie stuk en 't goede spel, zoodat de r.k. tooneelvereeniging en haar leider, de heer E. Lig- teringen met tevredenheid op den avond kunnen terugzien. HOOGWOUD AARTSWOUD. Waren we de laatste jaren van de af deeling voor Staatspensionneering gewoon dat men een tooneel vereeniging van elders liet optreden, voor dit jaar was men er van afgeweken en de aandacht gevallen op het echtpaar Groot van Sint Pancras, bijgenaamd Jasper en Meraike. Laten we maar dadelijk zeggen, het idéé is uitstekend geweest, ook al meer in de lijn van de afdeeling. De zaal van den heer Visser was vol, met een gemengd aandachtig publiek, dat voldaan huiswaarts ging. De heer Veerman opende met een kort welkomst woord en een verzoek tot de jongelui om aandachtig te luisteren. Hierna traden op Jasper en Meraike, in hun geheel eigen repertoire. Als eerste nummer: Vooravond, een triest spel, waarin weer duidelijk wercl aangetoond oud en arm zonder pensioen. Uitstekend weergege ven, maakte dit indruk. Na eenige praatjes en Hollandsche liedjes, gaven zij een anti-militaristisch stukje, getiteld: Gas. Ook dit sloeg in, getuige het aandachtig gehoor. Na de pauze: Zotternij, met name: Tante Daatje heeft huwelijksplannen, waarom hartelijk werd ge lachen. Tot slot praatjes en liedjes in het Westfriesch. Hierin zijn ze beslist goed thuis. Alles was eigen werk en werd in de puntjes weergegeven. Al met al een mooien avond. We kunnen een ie dere vereeniging dit echtpaar aanbevelen. De muziek van Gebr. Schermer was als gewoonlijk in orde. De heer Veerman sloot met een hartelijk dank woord. SINT MAARTEN VALKKOOG. Zaterdag hield de vereeniging „Nut en Genoegen" haar eerste seizoenavondje in het lokaal van den heer Kuiper alhier. Toen voorzitter te 8 uur de bij eenkomst met een gepast woord opende, was de zaal geheel gevuld met leden en belangstellenden, het welk een gezellig aanzien en voldoening geeft. Het programma was rijkelijk voorzien en bood voor een elk wat wils. Door het kerkkoor werden na opening een 3-tal liederen ten gehoore gebracht, waarna voorzitter een gedicht van wijlen onzen Alkmaarschen dichter, den heer Hofdijk, getiteld: „De Popel" voorlas. Voorts was het een afwisselend programma van voordracht en tooneelstukjes, welke den geheelen avond vulde en de aanwezigen een genotvollen avond hebben bezorgd. Naast de oude bekenden op de planken, kregen wij ook jongere krachten te hooren, waarvan voor het Nut nog wel iets is te venvachten, daar deze hun te vervullen rol goed vertolkten. Te 1 uur, sluitenstijd, bracht voorzitter dank aan allen voor het gebodene, waarna een ieder weer vol daan huiswaarts ging. L A N G E N D IJ K Ged. Staten hebben den gemeentebesturen ver zocht, reeds thans de noodige maatregelen te tref fen voor de aansluiting aan den Destructor te Bar singerhorn. Aansluiting aan een Destructor moet voor 1 Juni 1936 hebben plaats gehad. ZUIDSCHARWOUDE. Hoe treurig het gesteld is met den kooloogst aan Langendijk, bewijst wel de gehouden inventarisatie van de voorraden op 20 November van dit jaar in vergelijking van die in het vorige jaar bij De Toe komst. Aan roode kool zijn thans aanwezig 25 spoorwagens tegen 56 het vorige jaar; gele kool 17 tegen 104; Deensche witte kool 23 tegen 68; uien 27 tegen 23; peen 5 tegen 14, alzoo aan kool 65 spoor wagens tegen het vorige jaar 228, d. i. dus pl.m. 29 procent van een normalen oogst. Aangezien het in tal van andere tuindersorganisaties niet beter is, is hiermee ten duidelijkste de noodzakelijkheid van een afzonderlijke steunregeling aangetoond. De werkloosheid in deze gemeente neemt weer op schrikbarende wijze toe. Aan de zuurkoolfabrie- ken kunnen lang niet zoo veel arbeiders geplaatst worden als voorheen, vaklui hebben geen werk en de schippers hebben zoo goed als niets te doen. Een groot aantal van hen melden zich ook voor de werkverschaffing aan. Dit gevoegd bij de tuinbouw- ramp, vraagt men zich af, waar een dergelijke toe stand heen wijst. Alhier zal een Comité gesticht worden voor de werklooze jeugd, ten einde werklooze jongelui ge plaatst te krijgen bij werkgevers, die werk zouden kunnen laten verrichten tegen een kleine vergoe ding, welk werk anders niet zou geschieden en waardoor ouderen niet werkloos mogen worden. NOORDSCHARWOUDB. Jubileum. Zondag 1 December is het 12*/2 jaar geleden, dat de heer H. Leurink als gemeente-veldwachter in deze gemeente werd benoemd. Wij twijfelen er niet aan, of het zal den heer Leu rink op dezen dag niet aan belangstelling ontbreken. BARSINGERHORN KOLHORN. Feestavond Soc. Dem. Vrouwenclub. Vrijdagavond belegde de Soc.-Democratische Vrou wenclub te Kolhorn een bijeenkomst waar mej. W. Krul een „praatje" hield, teneinde op eenvoudige wijze de groote vraagstukken van dezen tijd onder de aandacht der vrouwen te brengen. Spr. schetst eerst het ontstaan van een vrouwen beweging, wijst op de groote tegenstellingen die te constateeren zijn, om vervolgens op het Plan van den Arbeid te wijzen. Spr. schetst hoe dit plan in een paar jaar de werkloosheid terug brengt tot de helft en tracht dan verschillende critiek op het plan te ontzenuwen. De loonen worden te hoog. begt men? Daartegen over zegt spr., kijk naar Indië. Daar zijn de loonen toch zeker nooit te hoog geweest en evengoed gaan de bedrijven failliet- Er moet een dam worden opgeworpen tegen spe culatie, opdat niet de verkeerden met de vruchten van ons werk schoot gaan. Als voorbeeld haalt spr. de bollenkweekerij te Breezand aan. Dan bespreekt mej. Krul de toestand in sommige andere landen. Toch wijst spr. nog eenige lichtpun ten aan, die er op wijzen, dat toch niet alle hoop verloren hoeft te zijn. Zoowel in Duitschland als Ita lië leeft toch nog het verzet. Spr. zegt hartelijk dank aan hen die daartoe nog den moed hebben. Dan komt spr. aan het eind van haar „praatje", BREUK MET DE CENTRALE CHINEESCHE REGEERING. Uit Peking wordt gemeld, dat gistermorgen te 10 uur de autonome regeering van Oost-Hopei, een gebied dat 25 prefecturen omvat, waarvan 18 be- hooren tot de gedemilitariseerde zone, te Toengtsjau is geïnstalleerd. De leden der regeering, waaronder Yin Joe Keng, inspecteur der gedemilitariseerd^ zone en leider van de anti-communistische autono-- me commissie voor Oost-Hopei, werden beëedigd. Onmiddellijk na de installatie heeft Yin Joei Keng zich gewend tot generaal Soeng Tsje Yoean, commandant van de garnizoenen te Peking en Tientsin en tot de gouverneurs van de provincies Sjantoeng, Sjansie, Tsjahar, Soeyoetan, en tot de burgemeesters van Peking, Tientsien en Tsingtao. Gemeld wordt, dat de autonome regeering zieh£ tot eerste taak heeft gesteld de verlaging der be lastingen. Soeng Tsje Yoean zendt troepen naaf Toengtsjau. Japansch protest. De opperbevelhebber van het militaire district Peking-Tientsien, generaal Soeng Tsje Yoean, heeft onmiddellijk na de zelfstandigheidsverklaring van Oost-Hopei drie compagnies infanterie naar. Toengtsjau, de hoofdstad van het afvallige gebied, gezonden. Met een beroep op den wapenstilstand van Tangkoe waarbij Chineesche troepen het be treden der gedemilitariseerde zone verboden wordt, hebben de Japansche militaire autoriteiten tegen dezen maatrgel geprotesteerd. Volgens Japansche berichten uit Tientsien zou den 8000 Chineezen aldaar voor afscheiding van dö Nanking-regeering hebben gedemonstreerd en alle openbare gebouwen hebben bezet, waaruit zij echter door de politie weer zouden zijn verdreven. De Chineesche autoriteiten hebben den Japanschen militairen autoriteiten verzocht hen bij de hand having van rust en orde te Tienstsien indien noo- dg behulpzaam te zijn. De Abessyniërs maakten ïn de laatste 2| weken groote hoeveelheden oorlogsmate- riaal buit. Een Abessijnsch regeerlngscommunlqué beweert, dat in de laatste twee weken groote hoeveelheden] geweren, machinegeweren en munitie op de Italia nen zijn buitgemaakt. Er zouden in deze periode' 4700 Italianen zijn gesneuveld. In het Zuiden zouden' de Abessijnen een succes te boeken hebben in de' provincie Bale, waarbij 2000 Italianen zouden zijn' gedood. Het week-end in Egypte is rustig verloopen. In* plaats van betoogingen heeft men thans zijn toe vlucht genomen tot een campagne van pamfletten* De liberalen hebben een oproep gepubliceerd, waarv in de partijen worden aangespoord tot vorming van' een eenheidsfront tegen Engeland in den strijd om de onafhankelijkheid van het land en voor de terug keer van de grondwet van 1923 Tusschen Urmond en Stein in Limburg heeft zicK Zaterdagnacht op de Maas een smokkeldrama afge speeld dat een persoon het leven heeft gekost. Zekere J. J. B. uit Sittard had op een geïmproviseerd vlot plaats genomen, om smokkelwaar over de rivier de Maas te brengen. Nog op het Belgische gedeelte van de Maas is de man daarbij te water geraakt en jam* merlijk verdronken. B. was 33 jaar oud en ongehuwd. Zijn lijk is nog niet gevonden. dat welhaast een rede is geworden. Wat moet er nü ook te Kolhorn gebeuren? Er moet een plaatselijke. „Plancommissie" worden gevormd. Een 160 a 170 spre kers gaan dan het heele land in om te spreken op de door die commissies belegde avonden. Spr. doet' daartoe ook een beroep op de vrouwen. Deze vrouwen dag heeft dan ook een speciale beteekenis door hei lige kameraadschap. „Op voor het Plan van den Ar beid!" roept de spr. tenslotte uit. De aanwezigen zin gen staande de „Internationale". Na de pauze voeren een paar leden van de Vrou wenclub te Winkel een propagandastukie op. Mej, Kort zingt een paar liederen en mej. Krul leest een. hoofdstuk voor uit. het nieuwe boek van A. M. da Jong, „De Groote Zomer". Daarna besluit de voorzitster, mevr. T. Vries—» Kossen deze welgeslaagde avond met een hartelijk woord van dank aan allen die tot het welslagen heb ben meegewerkt. WIE RINGEN Autobusdiensten, De vergunning van de N.V. Waco te Hoorn, tot het uitoefenen van een autobusdienst van Den Oever over De Haukes, Slootdorp, Wieringerwerf en Medem- blik naar Hoogkarspel en terug, is gewijzigd in dien zin, dat het trajectsgedeelte Wieringerwerf—Slootdorp komt te vervallen. Aan de N.V. Habo te Alkmaar is vergunning vei* leénd tot het uitoefenen van een autobusdienst van] Den Oever over De Haukes en Slootdorp naar Wie ringerwerf en terug. Woensdag 18 December a.s. zal worden aanbe» steed het onderhoud gedurende het jaar 1936 van de kunstwerken in den Afsluitdijk te Den Oever en Kornwerderzand met bijkomende werken. De raming bedraagt f31.500. Ongeval, Jl. Maandagmorgen is de schipper J. Idema aan boord van een der motorschepen der fa. Gebr. Kaan te De Haukes een ongeval overkomen, dat door diens groote tegenwoordigheid van geest naar om standigheden nog goed is afgeloopen. I. was nl. de motor aan 't voorwarmen, toen plot1 seling de lamp uit elkander sprong. De brandende vloeistof werd alle kanten heen geslingerd, waar door I. zijn kleeding vlam vatte. Met brandwonden aan het gelaat, handen en armen sprong hij par does te water, zoodat het vuur spoedig was ce- bluscht. Weer op het droge geklommen, heeft hij da brandende massa in de machinekamer nog gebluscht en is toen per fiets naar zijn woning te Westerland gegaan. Aldaar aangekomen, werd onmiddellijk dok- tershulp ingeroepen, welke hem heeft behandeld. Zijn kordaat optreden is wel 's mans geluk geweest, omreden er niemand in de nabijheid was welke het ongeval bemerkte.

Schager Courant | 1935 | | pagina 8