De opstand in Brazilië. De uitbreiding der Het luchtschip „Graf Zeppelin' kan niet landen. DE POLITIEKE SPANNING IN FRANKRIJK. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. De opstand neergeslagen. sanctie*maatregelen Uit onze omgeving. Marktberichten. Rio de Janeiro, 26 Nov. Volgens officieele mede- deelingen moeten de opstanden in Pernambuco en Katal onvoorwaardelijk als communistische omwen telingspogingen beschouwd worden. Aangezien voorts in Para en in Maceio in den laatsten tijd om- wentclingsplannen ter kennis van de autoriteiten zijn gekomen en verder geheime munitiedepots wer den ontdekt, neemt ment aan, dat de communisien ook in andere staten opstanden hadden beraamd, doch deze door de onmiddellijk genomen voorzorgs maatregelen niet tot uitvoering konden brengen. In den staat Pernambuco bezetten muitende solda ten van het 29stebataljon jagers met behulp van de communistische massa de stad Olinda, die echter spoedig door de regeeringstroepen heroverd kon wor den. De opstandelingen trokken zich in de kazernes terug, waaruit zij echter volgens de laatste berichten eveneens weer verdreven zouden zijn. Aangezien de regeeringstroepen thans door vlieg tuigen gesteund worden, hoopt men den opstand spoe dig meester te kunnen zijn. Het luchtschip „Graf Zeppelin" kon giste ren tengevolge van de bezetting van het vliegveld door de opstandelingen niet te Per nambuco landen. Gistermiddag tegen half 5 heeft het do post te Maceio afgeworpen en in afwachting van de mogelijkheid om te landen kruist het thans heen en weer. In Natal is de toestand ernstig. De stad bevindt zich in handen van de opstandelingen van het 21ste bataljon jagers. Alle verbindingen van den staat Rio Grande del Norte met de rest van Brazilië zijn ver broken. Ook omtrent het lot van den gouverneur van dezen staat, die klaarblijkelijk in handen van de opstandelingen is gevallen, verkeert men in het onzekere Men vermoedt, dat het te Natal gestation- neerde Condor-vlicgtuig-escadcr eveneens in handen der opstandelingen is. Het federale parlement heeft gisteravond besloten den staat van beleg over geheel Brazilië af te kondigen en en een sensuur op telegrammen in te stellen. Volgens de loopen- de geruchten zou de toestand onder leiding Putsch-geruchten van links en rechts. P a r ij s: De „Oeuvre" maakt, zij het ook met het Voorbehoud van een vraagt'eèkën, melding 'Van1 een staatsgreep, die dc fascistische Groix du Feu Donder dag bij gelegenheid van het bijeenkomen van dc Ka mer, zou willen uitvoeren. De leider der vuurkruisers- beweging, overste de la Rocque, die dikwijls genoeg op liet aanstaande uur van de beslissing heeft ge wezen, zou volgens het blad ditmaal den aandrang van zijn aanhangers, in het bijzonder van een deel van zijn onder-commandanten, niet meer kunnen te genhouden. Het aanvalsplan zou aldus zijn samenge steld: Bestorming van het parieinent, de bestuurs centra, de ministeries en de gebouwen van de groo- t'o republikeinsche linksche dagbladen. Reeds in het eerste uur zouden talrijke terechtstellingen uitge voerd moeten worden en tal van namen worden reeds genoemd. Zoo zouden b.v. alle voormalige radicaal- socialistische ministers op de zwarte lijst staan, even als een aantal hooge ambtenaren van de verschillen de ministeries en van de politie. In tegenstelling tot dit sensationeole bericht staan dc onthullingen van de rechts georiënteerde „Jour", die beweert, dat in alle rondom Parijs liggende voor steden en gemeenten, dus in den z.g. „rooden gordel" ónder het voorwendsel van verdediging der democra tische vrijheden overal gewapende weerafdeelingen van het roode volksfront zijn gevormd, die in de raad- li uizen of gemeentegebouwen gereed zouden liggen. Ook de z.g. roode brandweer is persoonlijk opgeroe pen en staat ter beschikking van de burgemeesters. Overal is men voorbereid op de sirene-signalen en de kanonschoten, die de „verdedigers van de repu bliek" bijeen zullen roepen. SLACHTOFFERS VAN OVERSTROOMING. Bogota: Tengevolge van overstroomingen, ont staan door het noodweer, dat verleden week boven den staat Columbia heeft gewoed, zijn thans 19 per sonen verdronken. BEN LINDSEY WEER ERKEND. Denver: De Amerikaansche rechter Ben Lind- sey, bekend om zijn later weer teruggetrokken the orie over het huwelijk in kameraadschap, die in den staat Colorado van de lijst der advocaten was afge voerd, is weer op het tableau der erkende advoca ten geplaatst krachtens een beschikking van het ge rechtshof van genoemden staat. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 26 Nov. Uitspraken 19 Nov. Jan P., arbeider Enkhuizen, diefstal van rijwielbe- lüstingmerken (eisch 10 maanden gev.), 4 maanden gevangenisstraf. Aulce S., bakker Enkhuizen, rijwieldiefstal (eisch 6 maanden gev.. Tusschenvonnis: stukken venvezen naar den Rechtercommissaris. W. J. M. H. S., adjunct dir. V. en D., Alkmaar, overtreding loterij wet 1905. Vrijgesproken. M. A. W. B. Dir. V. en D., Alkmaar, idem, niet bewezen, Vrijgesproken. Theorodrus Petrus R. autohandelaar Schcvenin- gen, dood door schuld, 8 dagen aangehouden. A. v. F., Helder, hooger beroep, overtreding art. 22 Motor- en Rijwielwet, vonnis bevestigd. Cor Z., Cor W., Egm. a. Zee, hooger beroep Jacht wet overtreding vonnis bevestigd. Lourens Leen II., schilder, Helder, hooger beroep, niet ontvankelijk verklaard. staan van den bekenden communistischen leider Luiz Carlos Prestes. Teneinde uitbrei ding van den opstand te voorkomen zijn in alle hoofdsteden de bekende communistische leiders gearresteerd, waaronder te Pernam buco de staatssecretaris van binnenland- sche zaken. De regeering beschouwt den toestand met kalmte en verklaart, dat zij in staat is in korten tijd de orde te herstellen en alle nieuwe omwentelingspogingen in den kiem te kunnen smoren. Natal echter nog in handen der oproer lingen. De gouverneur van Rio Grande do Norte aan boord van Mexicaansch oor logsschip gevlucht. Volgens de laatste berichten verneemt men in Braziliaansche kringen te Londen, dat de communistische opstand is onderdrukt. Te Olinda werden de rebellen verslagen; in Per nambuco moesten zij zich terugtrekken in do kazernes, waar zij thans omsingeld zijn. Men verwacht, dat zij zich over enkele uren zullen overgeven. Te Rio de Janeiro en in de overige groote steden is alles kalm. Een eskader bombardementsvliegtuigen is van Rio de Janeiro naar Pernambuco gevlogen. Verder hebben kruisers uit de havens van Rio Grande do Sul en Bahia zee gekozen. De stad Natal bevindt zich nog steeds in handen van de insurgentcn, hoewel men er ook hier in slaagt, langzaam den opstand te ondedrukken. Door de federale troepen werd voorts de stad Pa- nellas ingenomen. De stad Mocaiba daarentegen be vindt zich nog in handen der oproerlingen. De „Graf Zeppelin" nog steeds niet ge land. Rio de Janeiro: Het Duitsche luchtschip „Graf Zeppelin" bevindt zich nog steeds in de lucht. Momenteel beweegt, het zich in Zuidelijke richting langs de kust, om de voor Europa bestemde post op te nemen. De bemanning van het luchtschip weet op het oogenblik echter nog niet, waar deze post zich bevindt. Ze hoopt echter in Bahia de postzakken te kunnen innemen. Tot Donderdag heeft het luchtschip een voldoenden voorraad brandstof aan boord. De „Deutsche Lufthansa" deelt nog mede, dat het luchtschip een radiotelegrafisch bericht heeft uitge zonden, volgens hetwelk het van een stoomschip 110 kilogram versche levensmiddelen aan boord heeft ge nomen. De bemanning is voornemens langs de Braziliaan sche kust te blijven kruisen, om dan, indien moge lijk, te Pernambuco te landen. BESPREKINGEN IN HET BRITSCHE KABINET. LONDEN, 26 November. De diplomatieke me dewerker van de „Daily Telegraph" schrijft, dat in de Kabinetszitting van heden ook de vraag aan de orde zal komen of het wenschelijk is de sanctie maatregelen tegen Italië door het verbieden van den uitvoer van belangrijke grondstoffen als pe troleum, steenkool en ijzer uit te breiden. Een langdurig uitstel van de bijeenkomst der commis sie van achttien van den Volkenbond verwacht men niet. Inmiddels heeft echter de Britsche re- geering de taak, te beslissen of het resultaat der reeds in werking getreden sanctie-maatregelen zoo doeltreffend is, dat men de toepassing van nog krachtiger maatregelen kan uitstellen, of dat de toestand onmiddellijke toepassing daarvan nood zakelijk maakt. Indien men tot uitstel besluit zal te Genève opnieuw de vraag onderzocht worden, of het mogelijk is Abessinië op eenigerlei wijze finan- cleele hulp te .verleenen. De schrijver'wijst er op, dat het bezoek van den Britschen ambassadeur te Rome bij Mussollni van Zaterdag j.1. een tweede Britsche vredespoging be- teekent. Tengevolge van de buitengewone voorzorgs maatregelen te Londen is in officieele kringen niets er van bekend, dat Baldwin een persoonlijke boodschap aan Mussolini heeft gezonden. Het is steeds de Britsche opvatting geweest, dat het in Au gustus te Parijs ontworpen Engelsch-Fransche plan de grondslag voor den vrede moest zijn. Dit plan hield o.a. in gebiedsuitwisseling tusschen Italië en Abessinië en internationaal toezicht op Abessinië. De Britsche deskundige Maurice Peterson en de Fransche deskundige Saint Quentin hebben te Pa rijs aan de verdere uitwerking van dit plan, ge werkt. Hun besprekingen waren aan het einde der vorige week beëindigd, doch thans is besloten dat Peterson zijn terugkeer naar Londen toch nog eenige dagen zal uitstellen. Fransche persstemmen over een eventu eel petroleum uitvoerverbod. PARIJS, 26 November. Het in overleg met En geland genomen besluit tot uitstel van de bijeen komst van de commissie van achttien werd ook in de Parijsche bladen van gister nog uitvoerig bespro ken. In het algemeen wordt het uitstel toegejuicht, omdat een verdere verscherping van den toestand erdoor vermeden wordt. Bovendien staan velen op. het standpunt, dat een uitvoerverbod voor petrole um toch nog een halve maatregel is zoolang andere landen als b.v. Amerika er niet aan deelnemen. De Amerikaansche regeering zou volgens deze bladen echter zonder besluit van het congres geen utvoer- verbod kunnen uitvaardigen. Het „Journal" schrijft, dat het stopzetten van den olie-toevoer volgens sommigen het einde van den oorlog zou beteekenen, en dat dit tenslotte het doel van det gemeenschappelijke actie te Genève was, doch anderzijds dient men er rekening mede te houden, dat het doel der sanctie-maatregelen is, den vrede zoo spoedig mogelijk te herstellen. De vraag is echter of dit door een dergelijken maatregel bereikt wordt, wanneer men Italië in het nauw drijft valt te vreezen dat het tot een laatste wanhopige daad zijn toevlucht neemt en alles op een kaart zet. Bovendien mag men een olie-uitvoer verbod slechts overwegen wanneer het betrokken land alle voorzieningspogingen afwijst, wat blijkens de nota van 11 November van de Italiaansche re geering niet gezegd kan worden. De „Oeuvre" gelooft, dat Engeland zoo gemakke lijk in het uitstel heeft toegestemd, omdat men ook te Londen de uitwerking vreest, die deze maat regel op Italië zou hebben. Tenslotte uit Pertinax in de ,Echo de Paris" zijn twijfel, of men inderdaad tot een petroleum-uitvoerverbod tegen Italië zal durven overgaan. BOUWEN. De bouw van een woonhuis met garage en pak huis, voor de nieuw te. vestigen zaadhandel van den heer Geert de Boer, op het Kruispunt, Waardpolder, Kolhora, is onderhands gegund aan den heer .C. Blaauboer alhier. NIEUWE KAPPERSZAAK. De heer W. Domper zal op het Noord dezer dagen een kapperssalon annex sigarenzaak vestigen. TANDVERZORGING OP DE OPENBARE LAGERE SCHOOL. Ook de Oudercommissie van de Openbare Lagere School alhier heeft zich met een kaartschrijven ge wend tot de ouders van de schoolgaande kinderen, met het verzoek te willen medewerken tot het verkrij gen van een regelmatige tandverzorging van de kin deren van de Openbare Lagere School alhier, door een daartoe aan te stellen tandarts. Evenals voor de U.L.O. school worden de hieraan verbonden kosten geraamd op ongeveer 2 cents per week en per kind, welk bedrag wekelijks door de ou ders moet worden betaald. AANBESTEDING. Dinsdag 26 Nov. werd door den heer Chr. Dekker architect te Schagen, namens den heer D. Wit aan besteed: Het bouwen van een boerderij op een per ceel aan de Grootesloot, gemeente Zijpe. Ingekomen waren 14 biljetten, t.w.: Gebr. Boekei, Oude Niedorp f9885; A. v. Eekeren, Keinsmerbrug f9500, M Schipper. Schagerbrug f9200, Gebr. Vee ter. idem. f9090: Th. Boekei, Schagen f8985; Dirk Eriks, Burgerbrug f8900; W. Uitterdijk, Wieringer- waard f SS93.N. Hoogzand, -Spanbroek f8890.—; B. P. Zeeman, Sint Maartensbrug f8840.Cor de Leeuw, 't Zand f8636.—; Doorn's Bouwbedrijf, Sint Maartensbrug f8480.P. de Graaf, Julianadorp fS450—D. de Leeuw, Sint Maartensbrug f8325. Jan Veuger, Sint Maartensbrug fS290. De gunning is aangehouden. LANGEN DIJ K Vanwege de r.k. en christelijke arbeiders-organisa ties, is aan de gemeentebesturen verzocht, tijdens het trekken uit de werkloozenkassen, een zoodanigen toeslag op de uitkeering te verstrekken, dat het in komen der betrokkenen minstens even groot wordt, als de steunuitkeering volgens de gemeentelijke steunregelingen. Verzocht wordt, ook tijdens de trek kingsperiode een kolentoeslag te verstrekken. Ter vergelijking van de voorraden stapel groen ten, welke op 20 November 1934 aanwezig waren bij alle tuindersorganisaties, aangesloten bij de Langen- dijker Groentencentrale, en die volgens de inventa risatie van 20 Nov. 1935, dienen de volgende cijfers: 20 Nov. 1934 20 Nov. 1935 Roode kool 540V2 wagens 209 wagens Gele kool 1036*4 wagens 169 wagens Deensche witte kool 740 wagens 275 wagens Uien - 160 wagens -■•.17.0%,wagens Peen 63*4 wagens. 38 'wagens Wat hierin opvalt is de buitengewoon kleine voor raad gele kool, n.1. ruim 16 pet. van het vorige jaar. Waren er in 1934 nog 2317 spoorwagens (ad 10.000 K.G.) bewaarlcool in het gebied van de L.G.C., thans is dit slechts 653, of in procenten uitgedrukt, 28 pet. Waar tal van bouwers in 1934 geen inkomen hadden, zal dit jaar, als geen beteelcenende hulp wordt ver leend, groote verliezen opleveren en zullen vele be drijven moeten worden opgeheven. BRIDGEN. In het lokaal van den heer C. Vijzelaar te Broek op Langendijk werd de eerste bridge-drive van dit seizoen gehouden. Er bestond voor dezen wedstrijd veel belangstelling. Deelgenomen werd door 56 brid gers, welke speelden in twee groepen van 7 tafels. Er werd heel vlot gespeeld, waardoor de wed strijd te pl.m. 12 uur beëindigd was. De heer P. v. d. Molen, die allen hartelijk verwelkomde, deelde mede, dat de eminente leider van deze bridge-avon- den, de heer J.-Deutekom, niet aanwezig kon zijn. Na eenige technische aanwijzingen te hebben gege ven wenschte spr. allen een prettige wedstrijd toe. De uitslag was als volgt: Groep A. Oneven nummers Eerste prijs B. Schouten en P. van der Molen, Broek op Langendijk, met 9 1/2 punt. Dit is een buitengewoon goede slag als men weet, dat het min ste aantal punten dat behaald kon worden, zeven was. De heeren Schouten en Van der Molen waren aan vier tafeltjes nummer een, aan twee tafeltjes nummer twee, terwijl aan één tafeltje door hen een gelijk aantal punten werd behaald met een ander paar, zoodat beiden 1 1/2 punt kregen toege wezen. Toen' deze uitslag dan ook bekend werd ge maakt, ging een luid applaus op. Tweede prijs: de heer èn mevr. P. Schagen, Broek op Langendijk 28 wedstrijdpunten. Derde prijs: de heeren C. Smit en M. Wagenaar, Broek op Langendijk 29 pnt. Groep A. Even nummers: Eerste prijs de heeren P. Eecen Jr. te Noordscharwoude en Kuilman Jr. te Oudkarspel, 22 1/2 p. Tweede prijs: de heeren A. Bruin en J. Bruin te Noordscharwoude, 23 pnt. Derde prijs: de heer en mevr. T. Leek, Obdam, 27 pnt Groep B. Oneven lijn: Eerste prijs de heeren C. de Waard en M van der Molen Pz., 21 pnt.; tweede prijs de heer Abr. van der Welle en mej. Lies Voogt Zuidscharwoude, 29 pnt.; derde prijs: P. Eecen Sr. en P. Kuilman Sr., Oudkarspel, 29 pnt. Het eerste paar met 29 punten had een hoogere score. Even lijn: Eerste prijs: H. Kramer en J. Komen, Zuidscharwoude, 22 nnt.; tweede prijs de heeren K. Sijpheer en G. van Rijn. Noordscharwoude, 23 pnt.; derde prijs de heeren J. Zijp en M. Goudsblom, Noordscharwoude, 25 pnt. Bij de puntentelling werd zoo te werk gegaan, dat het beste resultaat aan een tafeltje één punt kreeg en zoo vervolgens. Deze cijfers werden aan het einde van den wedstrijd opgeteld. Dit is de meest-zuivere puntentelling. Kweekeling-onderwijzer. Naar wij vernemen is de heer J. van Eeten te Broek op Langendijk aangesteld als kweekeling-on derwijzer met acte, aan de O.L. school aldaar, in de olaats van den onderwijzer den heer Van Duijn, die wegens een te gering aantal leerlingen moest v/orden ontslagen. ZUIDSCHARWOUDE. Bij de bekende bierbottelarij van den heer Krul p het Zuideind der gemeente zal een woonhuis wor- 'en aangebouwd. ST. PANCRAS. Tot Kerkvoogd van de Nod. Herv. gemeente is ge- ozen de heer D. Hartman en tot Notabel de heer J. Bakker. NOORDSCHARWOUDE. Tn een gehouden .vergadering van de manslidma- ten der Geref. kerk werd de heer H. Reek tot ouder ling gekozen en de heer J. Swager tot diaken. In de gehouden h.h. vergadering van de afd. der S.D.A.P. werd een motie van de afdeeling Pur- merend ter bijeenroeping van een buitengewoon con gres voor kennisgeving aangenomen. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor de a.s. te houden gewestelijke jaarvex-gadering te Alkmaar. Als afgevaardigde werd gekozen de heer J. v. d, Na afloop der agenda werd door een der leden nog een hoofdstuk uit het Plan van den Arbeid n.1, over de Middenstand, behandeld. Z IJ PE SCHAGERBRUG. Naar wij vernemen bestaan alhier plannen om te komen tot de oprichting van een Middenstandsver- éeniging, Mooi politiewerk. Het is den veldwachter Hom&n, alhier, en Overhand van 't Zand, na ijverig speuren in Alkmaar, Schagen en Den Helder mogen gelukken reeds Maandagavond den persoon te arresteeren, die j.1. Zondagnacht den heer G. Kuit van 't Buurtje op den Schagerweg heeft aangereden, en, zonder naar zijn slachtoffer om te kijken, is doorgereden. Verdachte, zekere F. de G. uit Koegras, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Voorwaar een kranig stukje politiewerk, als men bedenkt, dat de eenige aanwijzingen waren een vleu gel van een i-adiator-adelaar en een trekklem van de motorkap, welke voorwerpen werden gevonden op de plaats van de aanrijding. Omti'ent den toestand van den heer Kuit vernemen wij dat hij nog steeds het bed moet houden en klaagt over inwendige.pijn. W 1 E R 1 N G E N DEN OEVER. Genie. Bij Koninklijk Besluit van 21 Nov. 1935 No. 43 is met ingang van 1 Januari 1936 bij het wapen der Genie de eerste luitenant E. S. Zeevenhooven te Den Oever bevorderd tot kapitein. Wadden visscherij. Bij beschikking van den Minister van Landbouw en Visscherij van 22 Nov. 1935 no. 6398 afd. Visscherij is bepaald dat het gedeelte van de Waddenzee be oosten Texel, genummerd 36 op de bij die beschik king behoorende kaart met ingang van 1 December 1935 wordt onttrokken aan de openbare visscherij, teneinde tijdelijk aan een bijzonder persoon in uit sluitend gebruik te worden afgestaan onder nader vast te stellen voorwaarden. BARS1NGERHORN KOLHORN. Naar wij vernemen is de bibliotheek van het Dep, Kolhora der Mij. tot Nut van 't Algemeen ook dit jaar weer belangrijk uitgebreid. Ruim twintig nieuwe lxoeken, waarbij o.a. „De Groote Zomer" van A. M. de Jong en vele andere bekende werken zullen on getwijfeld in den komenden winter weer vele lezers trekken. Aanvullingen op de catalogus zullen reeds de volgende week verkrijgbaar zijn, zoodat dan ook al spoedig tot het uitgeven der nieuwe boeken kan worden overgegaan. HOOGWOUD Bij het steeneïirijden op den dijk te Aartswoud gebeurt het herhaaldelijk, dat groote stukken steen van de vrachtauto's vallen en op den rijweg blijven liggen, zonder dat deze .opgërüimd worden. Dat dit een .gevaarvoor liet verkeer vormt, behoeft wel geen betoog. Maandagavond ondervond dit een bestuurder van een luxe auto, die, uitwijkende voor een trailer, tegen een van die keien botste. Deze botsing had ge lukkig geen ernstige gevolgen, maar voorzichtigheid blijft hier geboden en het wordt tijd, dat de bestuur ders van die vrachtauto's zoodanige maatregelen ne men, dat dit niet meer voor kan komen, anders zal ingrijpen van hoogerhand zeker niet uitblijven. PURMEREND, 26 November 1935. Gemeentelijke Kaasbeurs, verhandeld 18 partijen, wegende 33.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 18. 5 kleine boerenkaas per 50 Kg. met rijks- merk f 18, 3 Goudsche kaas per 50 Kg. met rijks- merk f 20.50, volvette kaas per 50 Kg. met rijks- merk f 21.50; 754 kilo's boter f 1.401.55 per Kg.; 585 runderen totaal: 375 vette koeien 3848 ct. per Kg., handel matig; 112 geldekoeien f 80—165 per stuk, handel matig; 85 melkkoeien f 110—175 per stuk, handel matig; 13 stieren 3238 ct. per Kg., handel stug; 14 paarden f 60—130 per stuk, handel matig; 118 vette kalveren 30—45 ct. per Kg., handel matig; 229 nucht. kalveren: voor de slachterij f 5 —11, voor de fokkerij f 813 per stuk, handel vlug; 183 vette varkens: voor de slachterij 3638 ct. per Kg., handel vlug; 26 magere varkens f 1626 per stuk, handel matig; 288 biggen f 712 per stuk, handel matig; 1134 schapen f 918.5 per stuk, han del matig; 39 bokken f 310 per stuk, handel ma tig; kipeieren f 55.50, eendeieren f 2.10 per 100 stuks; piepkuikens f 5562.5 ct. per Kg., oude kip pen en hanen 2040 cent per Kg., konijnen f 0.40 1.55 per stuk; eenden 2060 ct. per stuk; duiven 40 cent per paar; 675 ganzen f 2.102.75 per stuk; 42 zwanen f 3.50 per stuk; 448 kipeieren f 5.40 per 100 stuks. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Aanvoer: 130.000 eendeieren f 1.95—2.55; 60.000 kip eieren: 70—80 Kg. f 5.60—6, 65—66 Kg. f 5.20—5.40, 63—64 Kg. f 5.10—5.30, 60—62 Kg. f 5—5.20, 58—59 Kg. f 4.80—5, 50—57 Kg. f 4.50—4.60, 53—55 Kg. f 4—4.50, 50—52 Kg. f 3.30—3.80, 45—49 Kg. f 2.80— 3.20, alles per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 26 Nov. Roode kool, 2e kw. f 3.10-5.90, kale f2.30—4.60, gele kool, le kw. f3.60—5.30, kale f23.60, D. witte kool, le kw. f3.104.50, kale f2.50—3.80, peen fl.50. Andijvie f0.90. Aanvoer: 20400 kg. rode kool, 8500 kg gele kool, 10100 kg. D. witte kool, 400 kg. Peen, 800 st. andijvie. MEDEMBLIK, 26 November 1935. Borgers f 1.30, per 50 Kg.; gele kool f 11.20, bloemkool*! 5.706 per 100 Kg., uien f 11.10, per 50 Kg., kroten f 2.50—2.80, wortelen 9297 ct., wit lof f 7—7.70, per 100 Kg. AMSTERDAM, 26 Nov. Aardappelmarkt. Z. bonten en blauwen f 2.30—2.60, id. bl. eigenh. f 2—2.20,, id. bonte star f 2—2.20, di. eigenh. f 1.60 1.80, id. eigenh. poters f 1.40—1.60, id. bl. poters f 1.50 1.70, id. bonten poters f 1.501.70, id. Roodstar po ters f 1.20—1.30, id. Bevel, f 1.70—1.80, id. bonken f 1.601.80, ÏJpolder eigenh. f 1.60—1.80, id. bl. eigenh. f 2—220, id. egienh. poters f 1.40—1.60, id. Bevel, f 1.701.80, id. bonten f 2.502.60, id. Anna Paulow* na zand f 2.80—3150, Hilleg. zand f 2.80—3.50, Noord- wijker zand f 2.803.50, per 70 Kg., Drentsche eigenh. f 2.90—3 per 100 Kg., Flakkeesche eigenheimers f 1.60 —1.80, id. eigenheimers poters f 1.40—1.60, Spuische eigenheimers f 1.701.80, idem eigenheimer poters f 1.501.70, Limburgsche Industrie f 1.60—1.80 per 70 Kg.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6