BOEK Is St.Nicolaas P. DEKKER wij weten 't wel Adverteert in dit blad. Weer een schip bij Egmond gestrand Vreeselijke ontdekking Wed. T. LANGEDiJK-Bruineman D. BREED, Bij L.v.R. in Schagen, Kunt ge altijd slagen Een mooi met ST. NICOLAAS Boekhandel TRAPMAN en kunnen U uit voorraad leveren tegen lage prijzen! HET EMBARGO OP PETROLEUM. Plaatselijk Nieuws. Leeren chauffeeren ten koste van een msnschenleven. Kustvaartuig op de banken geloopen De bemanning van 5 koppen veilig aan land gebracht SPORT. Ongeluk dat god afliep. Marktberichten. Hiermede geven wij kennis van het overlijden in „Huize Avond rust" te Schagen, van onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. in den ouderdom van ruim 89 jaar. Uit aller naam, Familie LANGEDIJK Anna Paulowna, 1 December '35 De teraardebestelling zal plaats I hebben te Anna Paulowna op Woensdag 4 December 1935, des namiddags 2 uur. Algemeene kennisgeving.. Heden overleed, in het Tehuis voor Ouden van Dagen, onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Echtgenoot van TRIJNTJE MOSK in den ouderdom van 84 jaar* Uit aller naam, Fara. BREED Wieringerwaard, 1 Dec. 1935 Heden overleed, zacht en kalm, onze innig: geliefde Echtgenoote, Moeder, Groot" en Overgrootmoe der TRIJNTJE BOOTS. in den ouderdom van 95 jaar. Uit aller naam: P. PLUISTER Winkel, 1 December 1935 De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 4 December 's namiddags 2 uur nog niet goed weet, wat hij zal geven, Lacht-buksen, Rolbezems, Wringers, Brood trommels, Wasehpatenien, Petroleumver- gassers, Schaatsen, Bedkruiken, Knippa troonapparaten, Vulemmers, Broodmessen, Broodzagen, Slijpers voor Scheermesjes, Hamers, Beitels, Schaven, Zagen, Boren, Boorijzers, Timmerkaarten, Timmordoozen, Aluminium Fluitketels, Pannen, Ketels, enz. Emaille Pannen, Zakketels, Fluitketels, Keukenuitzetten, enz. - Een groote collectie Stofzuigers, Waschmachines, met en zonder Electrische Wringer en nog veel meer prac- tische dingen. IJZERHANDEL LAAN TEL. 110 SCHAGEN 1 Ilenige persstemmen er tegen. PARIJS. De Parijsche pers wijdt uitvoerige be schouwingen aan het pro en contra van het leggen van een embargo op petroleum. De Echo de Paris is van meening, dat de reeds in practijli gebrachte sanctiemaatregelen zeer langzaam hun uitwerking doen gevoelen, terwijl een petroleum uitvoerverbod binnen korten tijd voor Italië op on aangename ijze merkbaar zou worden. Het blad vraagt zich af, of het werkelijk noodig is Mussolini en het Italiaansche volk tot wanhoop te brengen. Zonder het Volkenbondspast te schenden zouden de mogendheden zoo lang kunnen wachten tot dat de houding der Vereenigde Staten definitief zal zijn bepaald. De aldus gewonnen tijd zou moe ten worden benut voor vredesonderhandelingen. Ook de Petit Parisicn wenscht, dat men den tijd tot 12 December zoo goed mogelijk besteedt. Het blad meent, dat hot den schijn heeft dat men de bespre kingen wil hervatten. Wladimir d'Ormesson verklaart in de Figaro, dat de toepassing van sancties ook zekere rechten tegen over Abessinië medebrengt, Abessinië heeft in het conflict alleen politieleen, moreelen steun ontvangen. Men mag het te verstaan geven, dat men nu ook een prestatie wenscht. De links-georiënteerde Quotidien ziet in de tegen woordige. diplomatieke bemoeiingen niets anders dan een poging der Italianen tijd te winnen. Onbevoegd autobestuurder rijdt wielrij der aan. Jutphaas: Zaterdagavond omstreeks 11 uur heeft op den Utrechtschen straatweg ter hoogte van et complex der Amsterdamsche Ballast Maatschap ij een ernstig ongeluk plaats gevonden. De 25-jarige h. J. Bos, uit Utrecht, bracht zijn "erloofde naar itfaas, waar zij woont. De beide jonge menschen 'den per rijwiel rechts van den straatweg, toen zij •hterop werden gereden door een auto, bestuurd door m heer De V. uit Vreeswijk, die nog slechts enkel* 'alen een auto had bestuurd en geen rijbewijs had. 'aast den bestuurder zat de heer U. uit Doorn, die 'cl een rijbewij i heeft en toezicht op het besturen !eld. De heer Bos werd door het rechtervoorspatbord an den auto gegrepen, tegen de voorruit geworpen 'i 25 meter meegesleurd, waarna hij in een sloot recht kwam. De auto kwam eerst 80 meter verder 't stilstand. Het slachtoffer werd op den berm ge- •acht en nadat een medicus ter plaatste was geko- von, moest geconstateerd worden, dat de heer Bos at leven had gelaten. Het lijk is in beslag genomen, yenals de auto, die vrij ernstig gehavend was, zoodat Ie botsing wel zeer hevig moet zijn geweest. Behalve gemeente- en rijkspolitie Was ook de bur- ^mopster op de plaats van bet ongeluk verschenen. ALGEMEENE LEDENVERGADERING REN- EN TOURVEREENINGING WEST-FRIESLAND. Zondagmorgen vergaderde bovengenoemde ver- eeniging ten lokale van den heer Prins aan de Markt. Het was reeds over tienen toen de vooi'zitter de heer Klos de aanwezigen hartelijk welkom heette en hoop te dat de besprekingen in het belang van de mooie J wielersport zouden zijn. Ingekomen stukken waren reeds de vorige vergadering alle doorgenomen, zoo dat het punt verkiezing van een penningmeester, door het beschikbaar stellen van deze functie door den heer K. Smit, aan de orde was. Na eenige be sprekingen werd benoemd de heer B. Visser, die gaarne deze functie aanvaardde. De heer Klos dankte daarop den heer K. Smit voor al hetgene deze in het belang van de vereeniging heeft verricht. De bespreking over het aanschaffen van een Home Trainer kostte niet veel tijd, aangezien ierier dor aan wezigen er van ovortuigd was dat het aanschaffen van een dergelijk mecaniek beslist noodzakelijk was om de renners voor het komende seizoen fit te hou den. Er werd besloten tot aanschaffing van een Home Trainer, indien door B. en W. toestemming werd ver leend voor het houden van een loterij. Van deze gel den wil men dan een Home Trainer aanschaffen. In verschiet liggen dus zeer aardige Home Trainer wed strijden in Schagen tegen andere rennersclubs uit Hollands Noorderkwartier. De heer D. Klos Pz. deelde dan mede, dat alle leden mee moeten helpen om de loten zoo spoedig mogelijk te verkoopen; zoo veelste vlugger is de Home Trainer er. Aldus besloten. Bij monde van den voorzitter wordt dan mede- deeling gedaan datt het bestuur in samenwerking met A.S.V. Victrix heeft besloten een federatie op te richten, die ten doel zal hebben de wielersportbe- langen in Noordholland Noord te behartigen. In de. commissie van voorbereiding hebben zitting geno men de heeren Sluijs, Alkmaar, voorziter, J. L. Lutjeharms, secretaris en de heeren J. Zandvoort, Alkmaar en D. Klos, leden. Deze heeren zullen ge zamenlijk trachten om tot oprichting dezer federatie te komen. Niets meer aan de orde zijnde, sluitt Voorzitter met een woord van dank deze vergadering. CHINEEGCHE VEERBOOT IN HAGELSTORM STORM GEKENTERD. Meer dan 60 slachtoffers. Sjanghai. Twee Chineesche veerbooten met on geveer 100 pasagiers zijn op de Lioetang in Noord- Kiangsoe tijdens een hevigen hagelstorm gekenterd. Meer dan 60 opvarenden verdronken. Voor de tweede maal binnen korten tijd heeft een hevigen storm bij Egmond een stranding veroor zaakt. De bemanning van het kustvaartuig Jos Ma ria heeft met moeilijkheden te kampen. De Jos Maria is een motorjacht van 230 ton., die met een lading van 200 ton stijfsel van Zaandam vertrokken was en Zaterdagmiddag 4 uur In IJmuiden passeerde. Zaterdagavond om U unr geraakte de motor defect en alle pogingen om hem te repareeren bleven zon der resultaat. Tenslotte heeft de kapitein besloten tot 2 nur voor anker te gaan (eigenaar van het schip is de kapitein de heer H. Fleurbaai). Het schip was toen tusschen IJmuiden en Egmond. In den loop van den Zondag was het weer steeds ongunstiger geworden. Bij een der hevige stormvla gen raakte het vaartuig los en dreei hopeloos at. De bemanning, die uit 5 koppen bestond, kon niets uit richten in deze omstandigheden. Om half 2 Maandag ochtend liep het schip op de banken, 2 K.M. ten Zuiden van Egmond aan Zee. De kapitein gal onmid dellijk een noodsein met het knalsignaal, doch dit werd op de kust niet opgemerkt. Toen schoten zij 3 vuurpijlen af, die door inwoners van Egmond gezien werden. Terstond werd de bemanning van de red dingboot gewaarschuwd en deze werd om 2 uur uit gebracht; tegen 3 uur kwam de boot langszij van het gestrande motorjacht, er stond toen nog 7 voet water, zoodat het langszij komen met betrekkelijk weinig moeilijkheden gepahrd ging. De bemanning stond op het achterschip gereed en kon goed overstappen. Tegen 4 uur werden de opvarenden van het gestrande schip te Egmond veilig aan wal gezet. De geredden werden café „de Boei" binnengebracht. OUDESLUIS. DOSKO. II had bezoek van Sparta 3, en hield zich uitstekend, door S. met een 31 nederlaag naar huis te zenden. S. speelde met 10 man. D. speelde voor de rust met den wind mee, en was daardoor het meest in den aanval, en met succes, want al vrij spoedig had D. een 2—0 voor sprong. Toch waren de uitvallen van S. lang niet zonder gevaar, zij wisten dan ook den achterstand te verkleinen, 21. Aan beide zijden kreeg men neg mooie kansen, vooral D., doch de rust ging in met 2—1 voor D. S. kreeg na de rust de wind jnee, toch ging de strijd vrijwel gelijk op. De S.-aanvallen konden het echter zelden verder brengen dan de goed spelende D.-backs, zoodat de S.-keeper het nog wel zoo druk kreeg als de D.-keeper. Uit een doelworsteling weet D. den goedspelenden S.-keeper voor de derde maal te paseeren, waarbij het bleef. A.s. Zondag ontvangt DOSKO II om 10 uur Wie ringerwaard 2. SCHOORL. De wedstrijd Succes II—Schoorl I ging niet door, wegens afkeuring van het Succes-terrein. Schoorl II moest spelen tegen Egm. Boys II, van Egmond, doch daar de Boys slechts met 5 man verschenen, moesten èn scheidsrechter Friedt en Schoorl II onverrichterzake huiswaarts keeren. WIERINGERMEER De voor Zondagmorgen aangekondigde wedstrijd Adspiranten FlevoHem a werd uitgësteld wegens terreinmoeilijkheden. Zondagmiddag werd aange vangen met den wedstrijd Flevo 1—Hem 1 op het nogal zware doch evenwel bespeelbare Flevo-terrein. De rust ging in met 10. De wedstrijd eindigde met 21 voor onze jongens. Flevo II had Hem II op bezoek. De wedstrijd eindigde met gelijken stand, 11. SCH0 0Rl Brand. Gisteravond te pl.m 11 uur is het huis „De Toe vlucht van den heer K. E. Bernhart tot den grond afgebrand. De heer B. werd door het geknetter wak ker en wist met groote moeite zijn ziekelijke doove zuster te wekken en te redden. In pyama moesten beiden het huis verlaten. Er ging veel goud, zilver en oudheden verloren. Verzekering op beurspoks dekt de schade. Auto-ongeluk. Een vrachtauto, komende uit de richting Helder is te Schoorldam in de bocht voor de spoorbrug recht uit den berm opgereden. Door sterk remmen heefi men kunnen voorkomen dat hij in het N.I-I. kanaal reed. De lading, bestaande uit garnalen is geheel ver loren gegaan, daar de wagen op den kant van hel water is omgevallen en de garnalen dus weder hun natuurlijk element konden opzoeken. Persoonlijke on gelukken kwamen gelukkig niet voor. Een kraan wagen heeft den wagen naar Alkmaar gesleept. Eerste nutsavond te Groet. In café Huibers heeft gisteravond de eerste nuts avond plaats gehad. Om precies kwart voor acht heette de heer C. Duin de tot in alle hoeken der zaal zittende aanwezigen welkom. Na voorlezing der notulen werden eerst voorgedra- Lijk in een tweede kïasse coupé van den trein gevonden. Een van de conducteurs deed gisteravond in den trein, die om half zeven uit Bazel aan liet Holland- sche Spoorstation te Den Haag was binnengekomen, een vreeselijke ontdekking. Op den grond van de coupé lag namelijk een beer van middelbare leeftijd, wiens levensgeesten bij onderzoek reeds geweken ble ken te zijn. Hij had een schotwond in het hoofd, ter wijl een revolver naast liem lag. De wagon, waarin het drama zich had afgespeeld, werd uit de trein gehaakt en op dood spoor gere den, waarna de inmiddels gewaarschuwde politie een grondig onderzoek instelde. De medereizigers in dezo wagon werden aan een verhoor onderworpen, doch. niemand kon verklaren een schot te hebben gehoord. Bij het verder ingestelde onderzoek wees alles er op, dat hier geen misdrijf in het spel is geweest, ter wijl aangelnomen wordt, dat het gebeurde zich tus schen Rotterdam en Den Haag heeft voorgedaan. Da Geneeskundige Dienst heeft het lijk naar het zieken huis aan den Zuidvval overgebracht. Naar het „Vsbl." verneemt, is de bewuste persoon V. de G. 64 jaar oud, directeur eener melkfabriek, uit Gouda afkomstig. Autobus bekneld geraakt tusseken brug leuning en tram. Appingedam: Gisteravond tegen acht uur is op dc brug over het Eemskanaal een ongeval ge schied, dat nog goed is afgeloopen. Een autobus van de N.V. Van Dam geraakte be kneld tusschen de brugleuning en de Oost-Groning- sche tram. Dank zij het. krachtige remmen van de bestuurder van de tram kon een ernstig ongeluk worden voor komen. De zijwand van de autobus werd gedeeltelijk weg gescheurd.. Persoonlijke ongelukken hadden evenwel niet plaats. De passagiers van de bus zetten in een andere autobus hun reis voort. De tram had ruim een kwar tier vertraging. GROOTE BRAND TE GALATZ. Boekarest. In de Joodsche wijk van de haven stad Galatz aan de Zwarte Zee heeft een groote brand gewoed, waarbij o.a. tien huizen afbrandden. De materieele schade is enorm. Persoonlijke onge vallen kwamen gelukkig niet voor. gen de coupletten „Amsterdam". Dc dames Modder— Nolteiman en Koeten, als Arusterdamsche straatty pen gekleed, hebben hiermede groot succes gehad. Daarna zong met krachtige basstem de heer P. Da- Jenberg het aardige liedje: „Schil toch iets zachter". De één-acter „Henk* met Mej. A. Duin als. moeder, Cor Hoogvorst als vader en S. Gutker als zwager, werd zeer goed gespeeld. Ontroerend vertolkte Mep Duin het leed van dij muudcr, als haar man dronken thuiskomt, terwijl ze in spanning zit te wachten op terugkomst van haar zoon Henk. Mooi oii gaaf werd de gelukkige ontknooping ten tooncele gevoerd. Het bedrogen Drietal, gespeeld door de dames Mod der en Mevi HoogvorstSchenk was een waar suc ces en hebben met een zelfde man een rendez-vous op denzelfden tijd en plaats, terwijl deze niet"verschijnt. Typeering en spel waren zeer goed. Daarna komt Cor Hoogvorst op de planken mei: „Lot is verzot op een IJscoman". Het versje wercl vlot gezongen met mooie stem en de zaal zong de laatste copletten spontaan mede. Ook liet klücht- stukje „Mietjes trouwdag" sloeg in. Er is smakelijk gelachen om de komische uitdrukkingen en gezich ten. Vooral toen de doodbidder en de baker om de klandizie vroegen. Als laalste stuk voor dc pauze werd door de da mes Modder verdienstelijk voorgedragen „Duivcls- vorstinnen". Na de pauze werd opgevoerd liet tooneelslukje „Op gemakkelijke conditie". Hot tooneelstuk laat ons zien ccn arm doch degelijk huisvader, die de afbe- talingscontracten door moeder en dochter en zoon af gesloten, niet kan betalen. De artist kan niet aan de kost komen en loopt een rijk meisje na. Bij hun bezoek spreken de schoonpapa en -mama bun af schuw uit over het afbetalingssysteem. Tenslotte komt de directeur van 't Verkoopkantoor de goede ren, welke in afbetaling zijn gekoeld, doch waar van de termijnen niet worden betaald, weghalen. Hierbij is ook de schoonpapa tegenwoordig, die daar door met. den zoon niets meer te maken wil hebben. Als echter de directeur ook van hem de goederen in afbetaling gekocht, terug eischt, volgt de ontknooping Het tooneelslukje werd vlot gespeeld. Daarna zingt P. Dalcnberg nog „liet steegje", een gevoelig stukje dat veel bijval oogstte. Als komisch slot van deze uitmuntend geslaagde avond 2 bakers, die op eigenaardige wijze met de hun toevertrouwde baby omspringen. Een waar lach salvo was de belooning voor de aardige wijze waarop deze klucht werd opgevoerd. De voorzitter sluit en bracht het publiek voor de aandacht, waarmede is geluisterd dank, den heer N. Schuijt voor de begeleiding. De grimé was keu rig door den heer Jac. Groothuizen uit Alk-maar ver zorgd. Tot 2 uur volgde neg een geanimeerd Dal. ALKMAAR. 30 November 1935. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 110.000 kipeieren: 56- 68 Kg. f 4.20— 4.90. 58—60 Kg. f 4.90—5.10, 60—62 Kg. 1 5—5.20, 62 64 Kg 1 5.205.60, kleine eieren f 3.404,10: eend eieren f 2,40—2.60. per 100 stuks. MEDEMBLIK, 30 November 1935. Borgers 1 1.15, gele kool f 2.50—2.70 per 100 Kg., uien 1 1—1.10, gele nep f 1.25—1.55 per 50 Kg., kro ten f 2.40—2.80, wortelen 91—95 ct. per 100 Kg. ALKMAAR, 30 November 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 melkkoeien f 130—150; 4 nuchtere kalveren (slacht) f 6—12, 19 vette scha pen f 12—17 en 2 bokken of gelten f 2.507. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor groothandel 70—75 cent en kleinhandel 72.5— 77.5 cent. Handel stug. Kipeieren f 3.50—5.35 en eendeieren f 2.50. Handel matig. NOORDSCHARWOUDE, 2 December 1935 Aanvoer: 600 Kg peen f 1, 1100 Kg. roode kool doorschot f 4.80, 750 Kg. D. witte, doorschot f 1.60. BROEK OP LANGENDJ.TK. 2 December. Friso f 1.80, bi. eigenh. f 2.80—2.90, uien f 2.10—2.4' drielingen f 1—1.10, grove f 2.50— 2.80, nep f 3.50- 4.20. Roode kool f 3.20—6.10, gele kool 1.106.80. Deensche witte kool 11—1.40.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3