K.N.V.B. K.H.V.B.ers in Haordholland B.K.C.-Alkmaar 2-4. DIVERSEN. Wraaktocht van bergbevolking. NOG GEEN SPOORWEG OVER DEN AFSLUITDIJK. EGMOND KRIJGT IN DECEMBER NOG LICHT. Nog geen overeenstemming. de groote misère. De Jong speelt steeds naast de spil.-- Hierdoor krijgt Hauwert een mooi vrij spel, tot schade van V.C.L. In korten tijd laat I-Iauwert twee maal achter elkaar den hal in het net van V.C.L. be landen. De aanvoerder doet de Jong op zijn foutief spel wijzen, doch zonder resultaat, totdat de aanvoer der boos het veld verlaat. 'Van het binnentrio uit de voorhoede ging ook weinig kracht uit en toonde zelfs aarzeling, indien er nog eens een kans tot schieten was. De buitenspelers der voorhoede waren puik en ten volle hun plaats waard. De binnenspelers met uit zondering van den spil waren voor de rust niet for tuinlijk in hun spel en zagen hun zwoegen niet be loond. De achterhoede was weer als van ouds, goed op dreef, maar kan niet verhinderen dat Hauwert ongeveer vijf minuten voor het einde zijn vijfde doel punt scoorde. Veel bekoring is er dus van dezen wed strijd niet uitgegaan. Klink en Kuiper. Zooals men weet zijn de wielrenners Jb. Kuiper te Julianadorp en D. Klink te Den Oever al eenigen tijd in het „Wintersportpaleis" te Antwerpen in training. Hoe zouden ze het daar maken, vragen allicht vele hunner kennissen zich af. Blijkens een stkje ln de Sportecho kunnen ze het daar ln Ant werpen best vinden. De corr. van genoemd blad in Antwerpen heeft het even over den Leeuwarder renner Jaap Hlemstra en vervolgt dan: „Plotseling herkende Jaap eenige renners; hij riep hen toe af te stappen en weinige minuten later zaten zij gezellig bijeen in het kleedkamer tje van Kuiper uit Wieringen (dit moet natuurlijk Julianadorp zijn; hij is alleen maar lid van de Wieringer Wielerclub Red. Sch. Crt.) Kuiper droop van het zweet en zijn gezonde kop glom als een biljartbal. Dan waren er nog Klink uit Wieringen en School meester uit Middelburg. Deze laatste doet zijn naam eer aan, want zijn snater staat niet stil, net een gramofoonplaat. Ook geeft hij anderen goeden raad en demonstreert hoe zij moeten wegschieten en winnen. Een gezellige kerel. Allen waren het er over eens, hoe geweldig hard er hier geoefend wordt. Niet als te Brussel zei Schoolmeester, want daar blijven ze netjes achter elkaar fietsen, daar trainen ze aristocratisch. Mij dunkt, zal Jaap Hiemstra hier wel gauw zijn streng trekken, want een vent als hij moet het zeker ver brengen. Kuiper en Klink hebben Hiemstra bij zich in de box genomen. Overeengekomen werd dat zij alle dagen zouden trainen van 8.30 tot 12 uur op den weg en 's middags op de baan. lederen dag fietsen zij nu door regen of wind van Antwerpen naar Rijsbergen en terug, dat is ongeveer 90 K.M. Zij rijden een kleine versnelling om zich lenig te draal en. Des namiddags draaien ze hun rondjes af in de groote hal. Als zij er zoo niet komen, dan zul len ze ook wel nooit iets worden, dunkt me. Hun supporters in Holland kunnen gerust zijn, want hun troetelkinderen doen goed hun best." Deze aardige inlichting zal ongetwijfeld op prijs worden gesteld. Toch een Zesdaagsche? Hoewel vrij algemeen wordt aangenomen, dat Amsterdam het dezen winter zonder Zesdaagsche zal moeten doen, deelt het Belgische sportblad De Sportwereld mede, dat de directie van de Zesdaag sche reeds vergevorderde onderhandelingen voert met den Belgischen renner Deneef. Hieruit kan men besluiten, dat op het voornemen, om de Zes daagsche niet te houden, teruggekomen wordt. Sterrit naar Monte Carïo. De directie van de Fordfabrieken heeft een van haar leegstaande fabrieksgebouwen te Rotterdam ter beschikking gesteld van de a.s. deelnemers, om zich onder vrijwel gelijke omstandigheden als te Monte Carlo, te kunnen oefenen in de moeilijke klassementsproef, welke voor de klasseering van zoo bijzonder groot belang is. Overschrijvipg. Gevraagd: P. Kistemaker van Kolhorn naar Sparta; H. Zinn en W. Zinn van Oudeschild naar Texel. Verleend: C. Herman en A. Wagen van Kolhorn naar Wieringerwaard nader verleend per 23 Nov. 1935 (Zondag J.l. hebben ze reeds meegespeeld met W. 2 tegen B.K.'C. 4, hetgeen anders ongerechtigd geweest zou zijn); J. v. d. Ham van Sint Maar ten naar Petten per 16 Dec. 1935. Straffen. De Straf commissie van den N.H.V.B. besloot: naar aanleiding van Uitgeest aAlkm. Boys b op 27 October j.l. G. P. Hartland (Alkm. Boys) te straffen met een berisping wegens ongeoorloofd gedrag. Protest. De Protest-commissie van den N.H.V.B. heeft het protest van J.V.C. tegen het niet toekennen van een doelpunt in de match J.V.C.—Helder 3 (scheids rechter K. L. Slot) afgewezen, overwegende dat de scheidsrechter nadrukkelijk heeft verklaard, dat een der J.V.C.-spelers in hinderlijke buitenspel positie stond bij het maken van 't betreffende doel punt. Consulaat. In plaats van den heer G. Peetoom is tot consul van den N.H.V.B., belast met de geregelde keuring van het Nieuwe Niedorp-terrein benoemd de heer J. Peereboom te Nieuwe Niedorp. Europa-beker. Doordat Italië met 22 gelijk speelde tegen Hon garije heeft zij de competitie om den Europa-beker als eerste beëindigd met 11 punten uit 8 wedstrij den. Oostenrijk volgt met 9 punten. Hongarije, Tsjecho-Slowakije en Zwitserland sluiten de rij met 9, 8 en 3 punten. Dit is de tweede achtereenvolgende maal dat de Italianen den Beker winnen. En dat nog we lterwijl de vreemde spelers (Argentijnen) wegens de dienst plicht waren uitgeweken. EngelandDuitschland. Woensdagmiddag om half drie, Engelsche tijd, zal deze groote voetbalgebeurtenis te Londen plaats vinden. Vele duizenden supporters zullen met de gasten meekomen. Ook het Ned. Elftal zal tegen woordig zijn en van Londen uit doorreizen naar Ierland. Er zullen 78000 toeschouwers zijn, waar onder 10.000 Duitschers. Wat de kansen betreft, in Duitschland is men niet optimistisch. Men is niet erg zeker van de achterhoede. Men meent dan ook dat de bal tot eiken prijs uit het strafschopgebied zal moeten worden geweerd. De midvoor Cohnen is ziek en wordt in een boschrljke streek in een sanatorium verpleegd. De Duitschers zien erg op tegen de Londensche mist en het late uur waarop de wedstrijd eindigt. In "ingeland is men daarentegen wel optimistisch gestemd over de uitslag van dezen zeer belangrij ken wedstrijd. Dat komt voornameliik hierdoor, dat een Sparta-Slavia combinatie (vrijwel het Tsjechi sche eltfal) driemaal verloren heeft in drie wed strijden tegen Engelsche prof-clubs op haar zeer onlangs gehouden tournée in Engeland. En de Tstechen rolden in Engeland als de sterksten van het vasteland. De Tsjechen hadden naast de mist erge last var? de modderige velden, waarop de Britsche clubs zon- dex nadeel schenen te kunnen spelen. BJauw Wit geslagen. Ajax en H.B.S. spelen gelijk. Go Ahead overwint He- ra cles. B.V.V. geklopt Velocitas valt tegen. Overzicht van 1 December. De uitslagen van den grooten bond zijn in veler- -3i opzicht, interessant door de beschouwingen die er aan vast te kiioopen zijn. We zullen echter kort zijn. AFDEELING I. Ajax speelde tegen H.B.S, gelijk (00). Dit ver- liespunt is evenwel niet zoo erg, want V.S.V. speel de evenzoo gelijk en wel tegen R.C.H., ook een der gegadigden (11). A.D.O. verloor van Haarlem (1 5!) en Sparta won in plaatselijken strijd van Xer- xes (53). V.S.V. 9 5 2 2 19—17 12 Sparta 8 4 3 1 22—17 11 Ajax 9 5 1 3 28—16 11 R.C.H. 9 4 3 2 17—13 11 AFDEELING II. Wat velen vreesden, is bewaarheid. Blauw Wit's ongeslagen record is gebroken in Delft, waar D.H.C. tegenwoordig, onder leiding van Van Nellen, niet te houden is (30.) D.F.C. speelde, inplaats hiervan te profiteeren, met 0—0 gelijk tegen Stormvogels, wat ondertusschen lang geen peuleschilletje is. Feijenoord ging op den goeden weg voort, door Excelsior met 72 af te straffen. D.W.S. klopte het zwakke V.U.C. (40). HFC en ZFC. speelden ge lijk (1—1). D.F.C. Feijenoord Blauw Wit 8 17—9 14 28—10 13 13—6 12 AFDEELING III. Go Ahead heeft het er naar aller overtuiging best afgebracht tegen Heracles. Want na de kleine misstapjes van de Deventenaren was men zeer be vreesd voor deze wedstrijd. Go Ahead maakte aan die onzekerheid een einde door met 31 te winnen. Enschedé won de plaatselijke kamp van de Boys (32). ZAC. verpletterde Wageningen (81) en Tubantia overwon AGOVV met 51, wat voor We- ber geen compliment inhoudt. Intusschen is de afstand tusschen S.C.H., wier terrein tot overmaat van ramp niet geschikt was om er SCH.—PEC. op toe te laten, en de anderen nog grooter geworden. Go Ahead Heracles Enschedé 0 23—6 16 2 12—9 14 2 22—12 11 AFDEELING IV. Longa heeft BVV's ongeslagen record gebroken (3—2). NAC. sloeg Bleijerheide met 2—0 en MW. won van NOAD. met 4—1 in Tilburg. B.V.V. N.A.C. Eindhoven 4 1 5 1 2 2 17—13 12 14—12 11 21—16 10 AFDEELING V. Alleen Velocitas—Veendam ging hier door. Was Velocitas, volgens de berichten, weer geheel in de laatste 3—2 nederlaag in eigen huis, tegen Veendam doet iets anders denken. Be Quick 8 7 1 0 31—8 15 Veendam 9 7 0 2 2819 14 Velocitas 9 4 3 2 20—12 11 Leeuwarden 8 5 0 3 1816 10 2A. Het mag van Alcmaria een verdienstelijke presta tie genoemd worden, tegen Vriendenschaar te heb ben gelijk gespeeld (22). Minder goed deed Zee- burgia het Zondag door tegen Bloemendaal gelijk te spelen (1—1). Van hen mocht meer worden ver wacht. E.D.O. spint bij beide resultaten de spreek woordelijke zijde, zelfs ondanks de afkeuring van haar terrein voor den strijd.tegen U.V.V. Kinhei m heeft haar stand er niet op kunnen ver beteren. D.O.S. nam nl. de beide punten uit Velsen mee terug (0—2). Deze club heeft zich met 't Gooi, dat A.F.C. er met 4—1 onderhield, een fraaie positie verworven met slechts een punt achterstand op E.D.O. Desniettemin blijft het geringe krachtsverschil Kinheim uitgezonderd opvallen. Tusschen num mer een en nummer negen is 5 punten verschil 1 Het is daarom te verwachten dat er nog tal van ingrij pende verschuivingen zullen plaats vinden, alvorens de competitie haar beslag heeft gekregen. En voor een ieder geldt hier de leuze: aanpakken, want alles is nog mogelijk. Ook voor Alcmaria, dat uit haar laat ste gelijke spel nieuwe moed kan putten. Vriendenschaar E.D.O. 't Gooi D.O.S. Zeeburgia Alcmaria A.F.C. u.v.v. Bloemendaal Kinheim Velox handhaafde zich aan den kop door een 4—2 overwinning op O.S.V. Twee belangrijke wedstrijden gingen helaas niet door: Z.V.V.Ó.V.V.0 en West- Frisia—W.F.C. vielen ten proo! aan den regenngod. Hilversum sloeg B F.C. (3—2) en Hercules speelde voor haar doen verdienstelijk tegen Spartaan ge lijk (2-2). Velox West-Frisia O.S.V. W.F.C. Hilversum O.V.V.O. Z.V.V. Spartaan B.F.C. Hercules Vier van de vijf aangewezen terreinen werden af gekeurd. Alleen het Beverwijk-terrein kon de toets der keuring doorstann Hierop vond dan ook de uiterst belangrijke match BeverwijkSucces plaats, n© thuisclub won met. 2 -1, waardoor haar bezoek ster de zoozeer gevreesde laatste plaatst innpemt. Nu ••inden wij. gezien bet Beverwijkspel en het feit dat 'eze match een uitwedstrijd betrof, de nederlaag ->irvnl voor de Wieringers We hopen dan ook van harte dat ze zich vooral niet zullen laten ontmoed'gen. Het is hier niet die 'aatste nederlaag die van Wieringen don moed ont nomen kan, m*»ar do bezetting van de laatste plaats doet hard aan. Bedenkt evenwel dat de competitie nog 9 4 4 1 20-12 12 8 4 3 1 21-17 11 8 4 2 2 10-15 10 8 4 2 2 19—12 10 9 3 3 3 21—18 9 9 3 3 3 25—23 9 9 2 4 3 23-27 8 8 2 3 3 14—23 7 9 2 3 4 16—20 7 9 0 3 6 10-21 3 2B. 8 7 1 0 31—15 15 7 5 0 2 17—12 10 9 5 0 4 19—21 10 7 4 1 2 18—16 9 8 3 2 3 24—16 8 7 3 1 3 10-12 7 8 3 1 4 15—20 7 8 2 2 4 22—21 6 9 1 3 5 12—17 5 9 0 3 6 7-25 3 3A. X door. Dit jaar mag een leer- 7 5 1 1 15-7 11 8 4 2 2 19—15 10 7 4 1 2 14—11 9 8 4 1 3 13—12 9 8 2 3 3 12—17 7 8 3 1 4 13-20 7 9 3 1 5 14—17 7 7 3 0 4 23—14 6 7 3 0 4 16—13 6 9 3 0 6 12—20 6 4A. lang niet is afgeloopen en dat het krachtsverschil niet groot is. Blijft dus met begeestering spelen en vecht voor de punten, Zondag na Zondag. Al staat men wat in de onderste regionen van de lijst, speelt er met evenveel jaar zijn. Zaandijk Helder H.R.C. Hollandia K.V.V. Alkm. Boys Beverwijk Volewijckers Purmersteijn Succes De twee leiders hebben hun wedstrijden gewonnen en daarom zichzelf vereenzaamd aan het hoofd van de ranglijst. Texel en Alkmaar zullen het nu verder samen uit moeten vechten. De eerste ontmoeting (op het eiland) eindigde zooals zij was begonnen, (0—0) en het ziet er naar uit of de andere macht aan den Westerweg de ontknooping moet geven. Texel heeft een voorsprong van 2 punten en het is de eilan ders geraden deze als een kostbare schat te bewaren en haar niet als een zonder innerlijke schade aan spreekbare reserve te beschouwen. Dan kan het straks, als de nood aan den man komt, wat lijden! Intusschen moet men niet meenen dat de gartg der kampioenscandidaten over een pad, bezaaid met louter rozen gaat. Integendeel, de diverse tegenstan ders zijn er eens te meer op uit er doornen tusschen te strooien. Zondag zijn de heide kampioenen aan den dans ontsprongen. Texel wist Andijk er met 10 onder te houden en Alkmaar had, achteraf beschouwd, min der werk aan B.K.C. dan verwacht werd (4—2). De stand is nu: Texel Alkmaar B.K.C. D.T.S. Andijk Sparta N. Niedorp Strandvogels (Van onzen Sportredacteur.) Wat vaststaat na Zondag is, dat de zoo enthousiast begonnen Poldersche voetbalcllub teruggevallen is in de middelmoot en zoo goed als zeker geen aanspra ken meer zal maken op de eerste plaatst. Indien het nog niet duidelijk was voor velen dat B.K.C. boven haar stand heeft geleefd, dan hebben de betreffende supporters het nu wel gezien dat een ploeg als Alk maar veel meer in de mars heeft. En als men nu nog even nagaat dat Alkmaar weer wordt overscha duwd door Texel, dan is het duidelijk, dat B.K.C. ver der wel opbinden kan. Men hoeft B.K.C. nu niet in eens te misprijzen. Beschouwt u het maar eens van een anderen kant. De mooie resultaten waren zon der twijfel resultaten van goed spel (afgezien van het fortuin, waarover B.K.C. intusschen niet te kla gen heeft gehad). Zooals er gespeeld is tegen Nieuwe Niedorp, Texel en D.O.S., kon men het vorig jaar niet. Een schrede vooruit is gedaan, een volgende stap zal het zijn, wanneer B.K.C. niet alleen bij tijd en wijle, maar steeds zoo speelt. Men richtte zich naar wat werkelijk bereikt ia», en niet naar datgene wat in de verbeelding zoo dicht bij leek en als een gedroomd bezit ontglipte. Men make zelf maar uit wat voor zijn zelfvertrouwen be ter is. Een minuut stilte. Vrijdag is de trouwe penningmeester Webeling overleden. Het -moge zijn sportieve gezinsleden tot troost zijn, dat zijn nagedachtenis in eere zal wor den gehouden door de voetbal-wereld te Anna Pau- lowna. We kunnen ons nauwelijks herinneren dat een ander de financiën beheerde, of het moest in de prille jeugdjaren van 't Poldersch voetbal zijn, toen Visser over de kas ging. Maar sindsdien was Webe ling zoo'n vast bestuurslid en het penningmeester schap was zoo met hem samengegroeid, dat men ge heel in het duister tast over een eventueelen opvol ger. Uit piëteit voor den overleden bestuurder woei de vlag halfstok en verscheen B.K.C. met rouwband in het. veld, terwijl allen één minuut voor den aftrap, met ontbloot hoofd een oogenblik stilte in acht nam. Webeling is niet meer, hij ruste in vrede! Maar het leven gaat verder. Dat voelde men hard aan, toen onmiddellijk na den aftrap, vlak boven op de plech tige stilte, een luid geschreeuw en getrappel opklonk ten teeken dat men verwachtte dat B.K.C. er van meet af op los zou gaan. Even was het leven ge stuit. om een wijle stil te staan bij een betreurde doode, maar te harder stroomde het daarna weer voort, als om zijn vaart-verlies in te halen Over den match. Van B.KC.-standpunt is de wedstrijd een tegenval ler geweest. Er werd slecht gespeeld. Wat gaf het enthousiasme zonder spel? Haast even weinig als spel zonder enthousiasme. Alleen is het laatste nog onaangenamer om te zien. Wat gaf het. harde werken, als bijna alle ballen verkeerd terecht kwamen. Prins verkeek zich op de 'vveede goal op een moment dat men allerminst een eleurstelling kon gebruiken. Tauber heeft het heele eizoen nog niet zooveel ballen gemist als nu in lezen wedstrijd en bij heeft kilometers gerend om naar zijn vorm te zoeken, zonder hem te vinden. Van Teulingen alleen was uitstekend zonder even wel de achterhoed^ als geheel van blaam te kun nen zuiveren. En dé halflinie? Met te wijzen op het harde werken is alles gezegd. Tn de voorhoede had alleen Jan van Wees vlagen van uitstekend spel. Hij bleef voortdurend aan den eisch voldoen, maar de rest was, deels door gebrek aan ballen, deels door eigen overmacht niet in staat, hoven de middelmaat uit te komen. Bij de proefneming met van der Goes op de linksbinnenplaats (waardoor J. de Schipper Az. uit de nloeg was gelicht en Post, rechtsbuiten speol ie) mag de elftalcommissie er haa* voldoening dan ook in zooverre over uitspreken, dat de debutant niet slechter was dan de anderen. In dit bijzondere geval ochten we het verantwoord de proef daarom als ge daagd te beschouwen, omdat men van Van der Goes "n deze middelmatige omgeving en tegen het sterke Mkmaar, niet meer mocht verwachten. Als wij ons nu opmaken om over de winnaars te srhrijven, dan klaart ons gezicht on, omdat we daar door een afdeeling van de wereld der herinneringen 1 ontsluiten waar, in tegenstelling tot de andere, de UIT ONZE OOST. Veertien personen gedood, Aneta seint uit Manolcwari: De bergbevolking tusschen Oransban en Maroni organiseerde een wraaktocht. Vier personen zijn hier bij gedood. Twee huizen zijn verbrand tengevolge waarvan 12 personen gedood werden. De moordplaats ligt in de kampong Moepi. De oorzaak moet gezocht worden in een geloofskwestie. 7 6 1 0 19—5 13 7 4 3 0 20-7 11 7 4 0 3 15—12 S 6 1 3 2 16—18 5 7 1 3 2 7—13 5 7 2 1 4 14—25 5 7 1 2 4 9—17 4 6 1 1 4 10—13 3 Verdere organisatie van het spoorwegfce* drijf. Retourbiljetten met langer en le vensduur In de Memorie van Antwoord aan de Twee de Kamer over de begrooting van het Ver- keersfonds, deelt Minister jhr. ir. van Lidt de Jeude mede, dat voortgegaan zal worden met de verdere electrificatie der spoorwe gen, terwijl ook de Dieseltreinen eerstdaags weer in vollen omvang zullen worden in dienst gesteld. Tariefsverlaging en invoering van retour- biljetten met langeren geldigheidsduur zijn bij de Directie der Spoorwegen in overweging. Ook zullen eerdaags afgeronde voorstellen tot vermindering der spoorwegtekorten bij de Kamer worden ingediend. Het ligt in de bedoeling om voorloopig nog niet over te gaan tot het aanleggen van een spoorweg over den Afsluitdijk. Verbetering der tertiaire wegen zal ter hand worden genomen. De minister zal daartoe spoedig voorstellen indienen. De onderhandelingen tusschen P.E N. en ge meenten inzake de overname van de ge meentelijke electriciteitsbedrijven. Egmond aan Zee, 30 Nov. Nog steeds zijn de onderhandelingen gaande tusschen het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland en de ge meenten Naarden, Castricum, Egmond aan Zee, Dim men en Andijk, inzake overname der gemeentelijke electriciteitsbedrijven. Het ziet er niet naar uit, dat deze kwestie binnenkort haar beslag zal krijgen. Het P.E.N. wenseht de gemeentelijke bedrijven over te nemen voor de boekwaarde. De gemeenten wen- schen geen overname. Mochten zij daartoe gedwon gen worden, dan wenschen zij boven de boekwaarde een vergoeding wegens winstderving. De gemeenten die een gasbedrijf explniteeren wenschen bovendien een schadeloosstelling voor te voorziene exploitatie verliezen door concurrentie van het P.E.N. Hangende de onderhandelingen heeft het P.E.N. de levering engros aan de gemeenten, waarvoor het con tract 1 Juli 1935 was afgeloopen, tot 1 December 1935 voortgezet. Vóór dien datum diende overeenstem ming inzake overname verkregen te zijn. Deze overeenstemming is niet bereikt. Slechts heb ben de gemeenten haar standpunt uiteengezet. Het P.E.N. heeft thans aan de gemeenten bericht, waar het zich laat aanzien, dat de onderhandelingen 1 December 1935 niet zullen zijn beëindigd bereid te zijn, de stroomlevering engros ook nog gedurende de maand December op den bestaanden voet voort te zetten. De gemeenten zullen dus op 1 December a.s. nog niet in het duister komen te zitten! zon schijnt. We kunnen nu rondom lof strooien, waar we dat elders maar in zeer beperkte mate kunnen doen. Alkmaar heeft een besten indruk achtergelaten in den Polder. De voorhoede heeft het meeste ontzag ingeboezemd, om de snelheid waarmee zij de B.K.C.- veste de kroon van haar maagdelijkheid ontrukte. Maar we oordeelen misschien wat onbillijk tegenover de andere linies der Alkmaarders. Want vond in deze competitie wel één ploeg zoo'n lekke B.K.C.-ach- terhoede tegen zich? De Alkmaarsche voorhoede was uiterst snel en han dig, er werd niet getreuzeld. Midvoor Kuis en zijn huurlieden, Schoonhoven on Kranenburg vierden te gen de rust al zoowat het jubileum van den zilveren trough-pass. Zoo lekker sneed men door de B.K.C.- verdediging waar 't is ten tweede male dat 't er uit moet Tauber bitter slecht was. Een halflinie, die de juiste maat van aanvallen en verdedigen wist te vinden, diende do goed uitge ruste schutterij tot ruggesteun. Hoe groot die steun was, bleek na rust toen zij zich tot verdedigen be paalde daar men dat met 4—0 wel aandurfde. Weliswaar is Alkmaar na rust, tegen den harden wind, in de minderheid geweest, maar erg veel is haar doel niet in gevaar geweest. Het is de verdien ste van Ooms en Dingerdis, die' keeper Duiveman voor rust haast tot werkloosheid doemden, dat zo de grofste pijlen van de B.K.C.-boog hebben opgevangen *n hebben bewerkt dat B.K.C. slechts door bet aantal maar niet door den aard van haar aanvallen tenslotte 'e schaal, over den geheelen wedstrijd genomen, weer 'n evenwicht gebracht, scheen to hebben. Maar meer dan t a 1 rij k mogen we de B.K.C. aan- allen niet noemen. Naar hun aard waren ze minder gevaarlijk, omdat ze slechts ten deele door inzicht en anderdeels door den winddruk werden ge leid en dan te vaak ontzenuwd werden door een ach- 'n „VELO" TAFELBILJART brengt gezelligheid in huis, is van hoogste kwaliteit, belastingvrij en ongelooflijk goedkoop! fT*f f XVerkrijgbaar ln onze lOOtilialen in Nederland Contante betaling geen verelschtel

Schager Courant | 1935 | | pagina 6