Voor Visitekaartjes Modellenboek Boekh. TRAPMAN - Schagen N.HV.B.=uitslagen. 3 U'T de OMGEVING Zie ons Nieuwe Bij al ome agsnten ligt dit nieuwe medeilenboek ter inzage teithoede die maar twee keer schaakmat werd gèaet. Ondanks het feit dat JB.K.C. na rust in de m&érder- heid was op het oog af welhaast even stérk als Alkmaar voor de doelwisseling achten we de uitein delijke cijfers (4—2 voor Alkmaar) jjjtèt geflatteerd, omdat Alkrq,aar veel beter speelde en zelfs in die periode dat zij het groote winXthadeel had, nimmer van haar stuk kon worden gebracht. Dit compliment kan helaas niet tot B.K.Q, worden uitgebreid! Van de totstandkoiriiiig van de doelpunten op het uitstekende en bijna kurkdroge terrein zagen de in de knusse tribune samenklittende toeschouwers het volgende. Nadat Prins in de eerste minuut slechts door weg trappen heeft kunnen redden, wordt de druk van Alkmaar, dat voor den wind speelt, pas in de 22e minuut noodlottig. Een hooge bal van rechts beoor deelt Prins verkeerd, hij springt niet hoog genoeg en Kranenburg kopt kalm in (0—1). Vijf minuten la ter ontstaat uit een vrije schop een schermutseling waaruit Kuis of Kranenburg een mooi schot lost dat tot groote verbazing van Prins langs de binnenzijde der paal gaat (0—2). Een van bovengenoemde trough- pass-manoeuvres slaagt in de 32e minuut en wordt door Kuis bekroond (0—3). Vlak voor rust krijgt Alkmaar een penalty te nemen, die een mooi voor beeld geeft van de ijverige gestrengheid des heeren scheidsrechter. Kranenburg faalde niet d>4). B.K.C. was na rust in de meerderheid en aanvoer der Prins had het gemakkelijk. Ten eerste met scho ten op zijn doel en ook met zijn bevelen, die op de vleugels van de Zuid-Wester tot in de verste uithoe ken van het slagveld doorklonken. Na 10 min. geeft kleine Van Wees zoo'n kogel, dat Duiveman slechts door den invloed van zijn lichaamsgewicht corner kan werken. Na 25 min ziet Post zijn zwoegen be loond met een goaltje van dichtbij (1—4) en Jaap van Wees brengt de cijfers 5 min. voor tijd tot de meest dragelijke verhouding, terug, door in het uiter ste hoekje te schieten (2—4). Scheidsrechter Van der Hoek leidde streng, maar uitstekend. 1 December 2 F: ZeemachtOudeschild 31. 3 F: Zeemacht 2—Watervogels 2 1—2. 4 J: Dosko 2Sparta 3 31; Callantsoog 2Petten 2 03. De verdere wedstrijden zijn allen wegens ter reinafkeuring afgelast. OVERZICHT. Het zeer schamele beetje uitslagen dat tot ons kwam is wel het beste bewijs hoeveel water er neer- geplenst is. Alleen hooge zandgrond is blijkbaar in staat geweest de regenvloed te verzwelgen Want on der de afgekeurde terreinen weten we er toch ook die kostbaar gedraineerd zijn, maar uit kleigrond be staan. De Noordhollandsche is er dus zeer bekaaid afgekomen. De regenval kunnen we met recht de Sinterklaasverrassing noemen, zonder de grijze Bis schop te ontwijden en het aureool zijner waardig heid van zijn vergulsel te berooven. In 2 F is 't wel net ?oo afgeloopen als we voor speld hebben: Oudeschild is de zooveelste die onder vindt dat de Zeemacht in niet te stuiten regelmaat naar de kopgroep omhoog streeft om daarna wie weet hoe gauw de anderen kort en bondig te ver tellen waar het op staat. Het is anders wel eigenaardig dat- Zeemacht van het eene uiterste in het andere vervalt: eerst een veld waarop de meeuwen zelfs na enkele droge da gen nog,Jiondcn dobberen en nu een terrein dat het meest „waterproof" blijkt' van heel Deii Helder! Waar onder alles, zelfs Racing—Helder, niet door ging. We laten hier de standen even volgen: 2F. H.R.C. 5 9 6 1 2 27—23 13 D.O.S.K.O. 10 6 1 3 30—21 13 Zeemacht 8 6 0 2 30—21 12 Oudeschild 10 4 2 4 25-20 10 Texel 2 8 4 1 3 22—15 9 M.L.D. 9 3 2 4 33-28 8 Helder 5 9 3 1 5 22—29 7 Sparta 2 8 2 0 6 22-33 4 Helder 4 7 1 0 6 18—38 2 3F. Watervogels 2 8 7 0 1 4015 14 H.R.C. 6 6 4 2 0 18—9 10 B.K.C. 2 6 3 2 1 30-15 8 B.K.C. 3 7 3 2 2 16—15 8 Zeemacht 2 7 3 1 3 20-14 7 II.R.C. 7 6 1 0 5 915 2 J.V.C. 2 7 1 0 6 430 2 Succes 3 5 0 0 5 4r-28 0 4J. Dirkshorn 1 8 7 0 1 47—10 14 Petten 2 9 7 0 2 38—11 14 Callantsoog 1 8 6 1 1 31—13 13 Sparta 3 9 4 1 4 28—21 9 D.O.S.K.O. 2 7 4 0 3 23—16 8 Wieringerwaard 2 7 4 0 3 24—21 8 B.K.C. 4 5 1 1 3 10-18 3 N. Niedorp 3 8 1 1 6 20—45 3 Callantsoog 2 8 1 1 6 7—40 3 Dirkshorn 2 9 1 1 7 17-50 3 Over enkele N.H.V.B.-kwesties. In een praatje met een der bestuursleden van den N.H.V.B. vernamen wij dat de heer Stuurman van Zaandam, die pas is gekozen als bestuurslid van den N.H.V.B. zijn heengaan heeft aangekondigd, omdat zijn drukke werkkring zoozeer opeischt dat de dokter hem verdere werkzaamheden ernstig heeft ontraden, Wat betreft een officieel orgaan hooren we de ge ruchten bevestigd worden dat de N.H.V.B. wel weer naar een vorm zoekt om uit den tegenwoordigen toe stand te geraken. De groote lezerskring merkt dat niet zoo wij hopen trouwens dat men oven 't al gemeen zijn wenschen op het gebied van sportnieuws in ons blad vervuld ziet maar de meer ingewijden, de echte clubmenschen willen weten wat er aan de Zaan, in Purmerend, in Enkhuizen gebeurt, Dat nu vernamen we tot 1 Nov. J.1. vrij aardig in het Groen tje, dat met als kurk het officieele N.H.V.B.-nieuws waardoor haar een behoorlijk aantal abonné's kon den worden gewaarborgd het net zoo wat kon uit zingen. Doordat echter de advertentie-opbrengst slonk was de uitgave voor den uitgever niet meer loonend geworden. Aangezien de N.H.V.B. niet over de brug wilde ko men het is de vraag nog of de toch al niet rijke N.H.V.B. zich na de instelling van het bondsbureau eenige subsidie aan een officieel orgaan zou kunnen veroorloven hield het Groentje op met zijn ze genrijk! werk in de sportwereld. Er is een leemte die vanzelfsprekend de ons toege zonden officieele berichten van den bond, niet kun nen aanvullen. Wij houden ons er van overtuigd, dat er iets zal terugkeeren. Het bondsbestuur is er voor bezig. Tenslotte nog iets over het N.H.V.B.-elftal, ons „stokpaardje". Het betrokken bestuurslid (de heer Sougé uit Alkmaar; men mag het wel weten) is de ziel van cle commissie die de aangelegenheden van ons bondselftal regelt. Men weet waarschijnlijk nog wel dat wij indertijd hamerden op een verandering in werkwijze. We vonden a. dat men te weinig Zon dagen aanwees voor oefening, ja zelfs pas drie we ken voor het Vierbondentournooi, het voetbalfestijn, waaraan het heele N.H.V.B.-elftal zijn noodzaak ont leent; b. dat de werkwijze niet de meest juiste was en dat er andere manieren waren om het doel be ier na te streven. De heer Sougé vertelde ons dat de commissie al tijd al ten zeerste aandringt bij het bestuur om meer vrije Zondagen. Het doet ons genoegen dat de com missie deze meening is toegedaan. Anderzijds verna men wij dat de bestaande proefelftallen zeer waar schijnlijk zullen worden afgeschaft en dat men over zal gaan tot een meer districtsgewijze voorbereidings actie. Zie zoo, dat is het punt van uitgang, dat wij als eisch aangaven om het doel met de meeste tref kans te benaderen! BEVERWIJK—SUCCES 2—1. Succes heeft zijn laatste uitwedstrijd in de eerste ronde tegen Beverwijk verloren, zoodat zij thans de onderste plaats heeft bereikt. Beverwijk is ech ter op gelukkige wijze aan de overwinning geko men, daar de linksbinnen van S. haar een handje heeft geholpen, door een bal in eigen doel te depo- neeren. Niettegenstaande dit doelpunt moet ik op merken, dat Beverwijk toch verdiend heeft gewon nen. Posthumus is de oorzaak dat B. geen hoogere score heeft behaald. Het begin was echter voor S., want In de 4e minuut scoorde de Succes-midvoor het eerste doelpunt, wat wel eenigszins vertrou wen kon stellen in de S.-voorhoede, doch daarna faalde zij volkomen, en werd door B. in den overi gen tijd volkomen in bedwang gehouden. Het B.- terrein was in zeer goede staat. Om 2 uur liet scheidsrechter Henneberke de beide elftallen tos sen. B. wint den toss en verkiest tegen wind en zon in te spelen. De S.-midvoor brengt den bal aan het rollen en B. neemt hem direct over. Doch de S.-achterhoede zendt retour. Nu volgt een S.-aan- val en meteen moet de B.-keeper er aan te pas komen. Dit gaat hem echter goed af, alhoewel hij geen gunstigen indruk maakt. De S.-aanvallen houden, door den wind gesteund, aan en als wij Albert zien doorbreken, scoort hij in de 4e minuut het eerste doelpunt en geeft S. de leiding 01. Dit is echter het eenigste doelpunt wat S. scoort. Na een halfuur krijgt B. een mooie kans, de bal wordt goed voor doel geplaatst. De S.-linksbinnen krijgt den bal te pakken en probeert achterover weg te werken, doch raakt den bal verkeerd en belandt in eigen doel, 11. Dit is een teleurstelling, doch S. pakt direct flink aan, doch voor het B.-doel is het spel te kort, waardoor de B.-backs gemakkelijk kunnen opruimen. Bij een B.-aanval wordt de bal corner gewerkt, die echter niets oplevert. Ook op het B.-doel worden eenige corners genomen, doch zonder resultaat. Als wij denken dat S. de score zal verhoogen, is het juist van de andere zijde; een goed opgezette aanval van B. brengt de achterhoede van S. zoodanig, in het nauw, dat een der S.-backs den keeper verhindert den bal te grijpen, welke zoo goed als zeker in zijn bezit was, hij mist hier door en een B.-speler schiet hierdoor gemakkelijk in, 21. Met deze stand gaat de rust in. Na de thee pakt S. flink aan, alhoewel ze tegen wind speelt; doch dit schijnt geen handicap te zijn, integendeel hun aanvallen -zijn gevaarlijker als voor de rust. Kuiper zet menigmaal goed voor, -doch S. is niet fortuinlijk en schiet naast of in de vei lige handen van den keeper. B. probeert het ook menigmaal, doch de S.-achterhoede weet erger te voorkomen, doordat ze met man en macht ver- deddigen. De tijd verstrijkt inmiddels en gelijkmaker wil niet komen. Menig goede kans wordt door het korte spel en slecht plaatsen verknoeid, zoodat de stand on gewijzigd blijft en wanneer Henneberke, die uitste kend leidde, het laatste signaal gaf, B. verdiend ;heeft gewonnen. S. heeft door deze nederlaag de onderste, plaats bezet en zal een heele toer hebben deze weer te verlaten. LANGENDUK OUDKARSPEL. Wedstrijden Langendijker Kolf bond. De uitslagen van de voortgezette wedstrijden van den Langendijker Kolfbond in de kolfbaan van den heer C. Vis te Oudkarspel waren als volgt: Corpsen. Eerste klasse: Gezellig Samenzijn, Zuid- scharwoude totaal 412 p., G. Mettes 150 p., Th. Rijper St. 111 p., Th. Rijper Jr. 151 p. Tweede klasse: Vriendenkring, Noordscharwoude, totaal 329 p.: L. Mallekote 98 p., J. Bakker 104 p., P. Kist 127 p. Derde klasse: Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude totaal 284 p.: W. Kuin 113 p., J. Engeringh 88 p., W. Bergen 93 p. Op Maat, Zuidscharwoude totaal 321 p.: J. Kramer 95 p., P. Langedijk 100 p., M. Vlug 126 p. Volharding, Oudkarspel totaal 270 p.; J. Deutekom 114 p., F. Moeijes 89 p., S. Ton 67 p., Ons Genoegen, Noordscharwoude, totaal 215 p., K. Ruiter niet ge kolfd, P. van Dam 126 p., H. Aarts 139 p.; Onder Vrienden, Oudkarspel totaal 264 p., Jb. Strijbis 96 p., A. Timmermans 69 p., D. Plakman 99 p. Personeel: K. Boot, Vriendenkring, Noordschar woude, 2e klasse: 111 p. Derde klasse: J. van der Ham Gez. Samenzijn 106 p., D. de Lange id. 103 p., A. Boon, Op Maat 85 p., A. Mooij, Op Maat 69 p., C. Blokker, Volharding, Oudkarspel 86 p., K. Dekker Volharding 95 p., J. Bakhuijs idem 102 p., S. Tim merman, Vriendenkring, Noordscharwoude 94 p., H. Kuiper, Vriendenkring 103 p., C. Langedijk Cz. Vriendenkring 115 p., G. Ens, 86 p. F. Muileboom, Ons Genoegen, Noordscharwoude, eerste klasse, 141 p. In de tooneelzaal van d«n heer C. Vis alhier werd een bijeenkomst gehouden door de afdeeling Oud- karspel van de V.V.S.U., waarvoor vrij veel belang stelling bestond. De heer C. Borst Pz. sprak het openingswoord en richtte zich in het bijzonder tot den spreker van dezen avond, den heer Gtrard Vanter en tot de too- neelgroep Het Signaal, alhier, welke voor het eerst voor het voetlicht zou komen. Mej. Van Gelder droeg hierna eenige fragmenten voor uit „De Ruitentikker" van Martien Beversluis, waarmee zij veel applaus oogstte. De „Komsomol", een tooneelgroep uit Amsterdam, verscheen hierop ten tooneele en vertolkte „Holland op z'n smalst", een serie scènes, waarin de tegen werking van de Nederlandsche Regeering, Veehou derij-Centrale, enz., scherp werd getoond, inzake de erkenning van Rusland. De heer Vanter, die hierna het woord voerde, be handelde „De Vredespolitiek van de Sovjet-Unie". Hierna was aan de beurt de tooneelgroep „Het Signaal'" Met dit eerste optreden werden eenige sce- nes opgevoerd, voorstellende de ontwaking en de op heffing van het proletariaat in Rusland. De tooneel groep heeft met dit eerste optreden wel succes be haald. Na de pauze had men nog eenige malen het op treden van de „Komsomol" en van mej. Jeanne van Gelder, waarna deze feestavond door den heer Borst werd gesloten. BROEK OP LANGENDIJK. Burg. Stand over de maand Nov. 1935. Geboren: Neeltje, dochter van C. Slot en S. L. A. Kippers; Dieuwertje, dochter van J. Kok en A. Kruk; Aagje, dochter van C. Kooij en C. G. Wiering Overleden: Sjoukje van der Veen, oud 71 jaar, weduwe van Klaas Bak, eerder weduwe van Pieter Balder; Cornelis Slot, oud 81 jaar, weduwnaar van Neeltje de Bree; Dirk Hoofd, oud 63 Jaar, gewezen echtgenoot van J. Molenaar. Jubileum. Zondag 1 December was het voor den heer Leurink gemeenteveldwachter alhier, een bijzonderen dag. Op dezen dag n.1. herdacht deze bekende politieman den dag, waarop hij voor 12tyk ja&r tot gemeenteveldwach ter dezer gemeente werd benoemd. Hoewel er heel weinig ruchtbaarheid aan gegeven was, heeft het den heer Leurink niet aan belangstelling ontbroken. Er is nu eens ondubbelzinnig tot uiting gekomen, dat de jubilaris de sympathie heeft v.h. grootste ge deelte van de bevolking van Noordscharwoude, zoo niet van de geheele bevolking. Het was een aanloop van jewelste. De deur stond feitelijk den heelen dag niet. Steeds kwamen inge zetenen hun gelukwenschen aanbieden, terwijl een stroom van kaartjes werd bezorgd. Toen wij den jubilaris Zondagmiddag een bezoek brachten, werd ons een presenteerblad vol kaartjes getoond, waarbij er telkens nog meer bij kwamen. De jubilaris vertel de ons, zeer verheugd te zijn, dat zoo velen van hun belangstelling blijk gegeven hadden. 's Middags heeft de burgemeester van Noordschar woude, Jhr, Van Spengler den heer Leurink te zij nen huize gecomplimenteerd en hem waardeerende woorden toegesproken. De burgemeester roemde de wijze van optreden van den heer Leurink. Z.E.A. had er nooit berouw van gehad, den heer Leurink als veldwachter te hebben gekregen. Namens de ge meente en namens den burgemeester als hoofd van de politie overhandigde deze den jubilaris een twee tal geschenken. Ook van andere zijde waren nog blijken van be langstelling gekomen. Het gemeentepersoneel, van hoog tot laag met den rijksveldwachter had den col lega een blijvend aandenken aan dezen dag een prachtige staande schemerlamp aangeboden, terwijl mevr. Leurink in de hulde deelde met een pracht bouquet bloemen. Verder waren nog enkele aardige souvenirs van buren ontvangen. Kortom, het is voor den heer Leurink een dag ge weest die hij niet licht zal vergeten. Wij kennen den heer Leurink als een man, die zijn plicht doet, weet op te- treden als het noodig is, maar ook als een humaan politieman, die ons steeds, waar moge lijk, bereidwillig ter zijde staat. Wij wenschen den jubilaris en zijn familie nogmaals veel geluk. W 1 E R J N G E N IJsclub oWasterland". Zaterdagavond jl. had te de Haukes een algemeene ledenvergadering plaats der ijsclub „Westerland" bij G. Omis. Een 27-tal personen was aanwezig. Te 8 uur opende de voorzitter, de heer Alb. Duijn- ker, de vergadering Spr. spreekt zijn leedwezen uit over de kleine opkomst. Dit is echter, zegt spr., te vens verheugend, want het bewijst dat men met de handelingen van het bestuur accoord gaat. Spr. ver klaarde hiermede de vergadering voor geopend en verzoekt aan den secretaris, den heer Janne Kooij, voorlezing der notulen. Na voorlezing worden deze zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd. Tot commissie tot nazien der boeken worden be noemd de heeren J. L. de Vos en C. Omis Pz. Nadat, deze heeren de boeken gecontroleerd hebben, brengt de penningmeester, de heer Hakvoort, het finantieel verslag uit De ontvangsten waren f448.05, de uit gaven f91.26.. zoodat er een voordeelig saldo is van f356.79. Worden de niet ge-inde contributies er bij ge rekend, dan heeft men over ongeveer f500 te be schikken. Dat is zeker een mooi saldo. De voorzitter brengt den penningmeester dank voor zijn accuraat beheer. Verkiezing. Aftreden moeten de heeren Hak voort. C. Doesburg, N, Rotgans Dz., allen zijn her kiesbaar. Uitslag der stemming is: K. Hakvoort 22, C. Doesburg 20, N. Rotgans Dz. 19, zoodat allen her benoemd zijn en hunne bennoemingen aannemen. De rondvraag, welke hierop volgde leverde niets op, waarna men overging tot de traditioneele ver loting. De uitslag luidt: le prijs N. Rotgans Dz., een half kistje sigaren; 2e prijs J. Omis Pz.. een kwart kistje sigaren; 3e prijs J. W. Koorn, een doos siga ren; 4e prijs K. Hakvoort, een doos sigaren. Hierna sloot voorzitter onder dankzegging voor de aangename besprekingen de vergadering. Nieuwe havenmeester benoemd. De heer M. Kooij ontving Zaterdag kennis van zijn aanstelling tot havenmeester te Den Oever. De uitslag der dagprijzen van de Winkelweek van jl. Zaterdag is als volgt: le prijs f 10. mej. G. de Haan Md„ Mekkenstuinweg; 2e prijs f5, Wed. D. Heijblok, Haukes; de 3e, 4e, 5e, 6 prijs, elk f2.50, zijn gewon nen door J. Doves, Elft, G. A. Bakker, Poelweg, Anna Kort., Den Oever en P. Janninga, Middenmeer. DEN OEVER. WIERINGEN NEEMT AFSCHEID VAN HAVENMEESTER BRINKMAN. In intiemen kring vond Zaterdagmiddag de hul diging plaats van den scheidenden havenmeester, den heer Brinkman, die 1 December den dienst na een langen en eervollen loopbaan te Wieringen met pensioen verliet. Te ca. 4 uur vereenigden zich ten huize van de familie Brinkman aan de Zwinstraat, voorzitter en secretaris, alsmede enkele bestuursleden van de Visschersvereeniging D.E.T.V. en de heeren O. J. Bosker en P. de Haan van Bosker's aannemers bedrijf. De administrateur der M.U.Z. had tot zijh leedwezen bericht van verhindering moeten zenden. Allereerst sprak de heer Tijsen in zijn kwaliteit van voorzitter van D.E.T.V. en het Visschersfonds den. lieer Brinkman toe. Spreker uitte hartelijke woorden van dank namens de visschers en schippers' van Wie- ringen voor hetgeen Brinkman voor hen in en bui ten den dienst om had gedaan. Steeds werd bij hem een gunstig gehoor ontvangen en met veel tact en beleid werd door hem steeds alles in goede banen geleid. Was het stormweer en dreigde er gevaar, im mer kon men Brinkman bij nacht en ontij op de haven aantreffen, om zijn domein, de uitgebreide vloot, te bewaken. Spreker zeide tenslotte dat, hoe wel de heer Brinkmdn nu wel van hen ging schei den als havenmeester, hij dit toch niet zou doen als vriend en kameraad. Namens bovengenoemde ver- eenigingen, de M.U.Z. en Bosker's aannemersbedrijf, bood spreker aan het slot van zijn toespraak den heer Brinkman een fraai radiotoestel aan, vergezeld van een bijpassenden tafel, waarop dit nuttige instru ment, waaraan in de nieuwe woning nog behoefte be stond, zou moeten prijken. Hierna voerde de heer O. J. Bosker als aannemer cn Wethouder het woord tot afscheid, mede namens het gemeentebestuur van Wieringen, dankte spreker voor het vele hetwelk Brinkman voor visschereij, schippers en aannemers gedaan had. Zichtbaar ontroerd dankte de heer Brinkman, die op deze in alle stilte voorbereide huldiging niet be dacht was geweest, allen die van hunne belangstele ling hadden blijk gegeven en niet het minste voor liet fraaie cadeau. „Een redenaar hen ik niet", aldus de heer Brinkman, „doch ik dank allen hartelijk, die dezen dag tot een onvergetelijken in mijn leven heb* ben gemaakt. Ook wij spreken den wensch uit, dat de heer Bi"ink-< man nog vele jaren van zijn welverdiende rust zal mogen genieten. Sint Nicolaas bij de Oversche Jeugd. Zaterdagmiddag wa^ het te Den Oever een drukte van belang. Te 2 uur arriveerde de groote kindern vriend, vergezeld van zijn zwarten knecht, die drei gend zijn roede hanteerde, in een open auto vanuit de richting Hippolytushoef te Den Oever,achtervolgd door de geheele Oeversche jeugd. Na een toch door het dorp werd voor de lunchroom van de wed. Keern halt gehouden. Sint en zijn knecht werd hier door het jonge volkje een enthousiaste ontvangst bereid, waarvoor hij dankte door met milde hand versna peringen rond te strooien. De auto werd geheel be legerd door de jubelende kinderschare, waarvan zich' een aantal aan de auto hadden vastgeklampt om als waardige palfreniers den tocht mede te rijden. Het hooge bezoek werd te half 3 op waardige wijze uitge leide gedaan. WIELERCLUB „WIERINGEN". Zondagmiddag j.1. is te de Haukes een 42 K.M. peletonwedstrijd gehouden. Een 7-tal renners na men hieraan deel. De uitslag is: No. 1 S. Lont Gz. 1 uur 2'0 min. 9 sec; No. 2 W. Geerligs 1 uur 20 min. 14 sec; No 3 H Herder 100 M. achter; No 4 M. Deij-< kes 100 M. achter; No. 5. J. Glim 250 M. achter. J. Kreijger en Jb. Visser gaven den strijd op. De tijd van de snelste ronde is 3 m. 50 sec. een ronde is 2 1/10 K.M. Ondanks den straffen wind is er uitstekend ge reden, vooral Harm Herder kan op een zeer fraaie wedstrijd terugzien. Ga zoo door Harm. Hij was nu No. 3 en dat als pas beginnend renner. S. Lont heeft ook zeer goed gereden, daar hij eerst een de fect aan zijn fiets had en daardoor een 500 M. achter raakte en toch nog als eerste over de streep kwam. Voor dezen wedstrijd had C. Korshuize een medaille beschikbaar gesteld, welke gewonnen is door S. Lont Gz. Korshuize heeft een mooi voor beeld gegeven. Wie doet dit na? Wie heeft iets over voor de Wielersport? Z IJ P E SCHAGERBRUG. Tengevolge van den drasstgen ondergrond en een daardoor ontstane verzakking van de rails, is Za terdagmiddag ongeveer 12 uur op het werk van de fa. Dan Breejen van den Bout aan het kanaal StolpenSchagen een locomotief van de rails ge kanteld en in de modder terecht gekomen. Het personeel wist zich door tijdig van de loco motief te springen, in veiligheid te brengen, zoodat dt ongeval gelukkig goed is afgeloopen. Geen angst juffrouw tegen vrouwen ben ik altijd galant! Oooo, weest U dan zoo vriendelijk om de politie even op te bellen!

Schager Courant | 1935 | | pagina 7