Auto te water gereden 6 tafelmessen Broodtrommels Verpachting EAU BE COLOGNE ,,'t Groene Kruis" HAAR van SCHMALZ! Terlep's Drogisterij fa. G. Ranke fa. G. Ranke fa. G. Ranke ,'t GROENE KRUIS" Polder Wieringerwaard Openbare Uitvoering J. H. VRIELINK KAYSER Reeds lang een Bril noodig?? Opzettelijk geschonden twes en een halve cent-stuliken. Auto's rammen een gevel. Seasaüoneele ontvlucliuagspoging. Tragisch einde van een jong leven. Melk voor Britschen vierling. De storm op de Zwarte Zee. Opwindende jacht op twee misdadigers, „IJzer, zilver en goud voor het vaderland." f 1.45 f 16.75 f 2.90 Foto-Albums J. H. VRIELINK Dijken, Kaden, Weiland, Wegen en Vischwater, SCHAATSEN J. NOOITGEDAGT Sr ZONEN-YLST op Zondag 8 December a.s., Een Geschenk dat altijd welkom is! Kayser Naamachine 't Publick dat zegt MenkanbijLv.R. goed terecht! Vier jonge mannen om het leven gekomen Gisternacht heeft te Dorpleln onder de ge meente Werd een ernstig ongeval plaats ge had, waarbij vier personen om het leven zijn gekomen. Eergisteravond hadden 4 jongemannen een zekere H. Gielen, twee gebroeders Peeters en een vierde, wiens naam nog niet bekend is, bij den garagehouder Jac. A. M. Jongen te Weert een auto gehuurd om daarmede naar Maastricht te gaan- In den nacht zijn zij via België naar Weert terug gereden. De weg loopt langs de Zuid Willemsvaart Bij de zinkfabriek van de N.V. Kempensche Zink Maatschappij DorpleinBudel maakt de weg op de plaats, waar in den weg een brug ligt over den ingang van de haven der zinkfabriek, een bocht naar rechts. Op deze plaats is de auto, waarschijnlijk met groote vaart, doordat de bestuurder van den wagen, de on geveer 25-jarige H. Gielen, den bocht niet heeft be merkt, in de haven der zinkfabriek gereden. Deze haven is ruim 2 meter diep, zoodat het voer tuig nagenoeg geheel onder water verdween. In den nacht heeft niemand iets van het ongeval bemerkt. Eerst gisterochtend bij het aanbreken van den dag vonden schippers in de haven de auto en toen realiseerden zij zich, dat zij omstreeks 1 uur in den nacht een hevige plons hadden gehoord, veroorzaakt door het te water rijden van den auto. Met de kraan van de zinkfabriek werd het voertuig op den wal geheschen. De vier jon gemannen, allen van ongeveer denzelfden leeftijd en afkomstig uit Nederweert, zaten nog in den wagen. Bij allen waren de levens geesten reeds lang geweken. Voorloopig zijn de lijken op het terrein van de zinkfabriek opgebaard; in den loop van den ochtend werden zij naar Weert vervoerd. Over de oorzaak van het ongeval tast men nog in het duister. De auto was een bijna nieuwe vierdeurs Chevrolet. Vermoedelijk heeft men te hard gereden en in den bocht van den weg geslingerd. ITt r e c h t, 30 Nov. 's Rijks Muntmeester schrijft ons: Onder de circuleerende 2^-centstukken komen in de laatste jaren verscheidene exemplaren voor, waar in den rand op verschillende manieren een beschadi ging is aangebracht. De reden voor het aanbrengen eener dergelijke be schadiging is gelegen in de volgende omstandigheid. Terwijl vroeger de muntgasmeters uitsluitend wa ren ingericht, om door het inwerpen van een of meer 2V£-ccntstukken zich gas te kunnen verschaffen, is een groot aantal gasfabrieken er toe overgegaan spe ciale penningen ter grootte van dit muntstukje in te voeren ten gebruike in deze meters. Die zoogenaamde igaspenningen zijn voor een bepaalden prijs verkrijg baar, b.v. 11 cent en geven bij inwerping in den me ter dan 1 M3. gas. Om tegen het gebruiken van 2V£- centen in plaats van gaspenningen gevrijwaard te zijn, worden de penningen in verschillende en juist groote gemeenten, waar vele muntgasverbruikers wo nen, van een halfronde inkeeping in den rand voor zien en tevens de gleuf voor het inwerpen der pen ningen zoodanig ingericht, dat het gebruik van een onbeschadigde 2%-centstuk niet meer mogelijk is. Doch hiermede is het paard van Troje binnenge haald, want nu worden 2^-centstukken maar ruw weg ook ingekeept om toch als gaspenning te wor den gebruikt. De muntgasverbruikers, die hiermede bezig zijn, maken zich op wederrechtelijke wijze meester van gas en maken zich schuldig aan munt- schcnnis. De aldns mishandelde manten zijn opzet telijk geschonden. Als zoodanig hebben zij opgehouden wettig betaalmiddel te zijn, zoo dat zij in 's' Rijks Schatkist niejt worden aangenomen en niemand gehouden is ze aan te nemen Artikel 16 van de Muntwet 1901). Het behoeft geen betoog, dat het in omloop zijn Van deze geschonden stukken zeer ongewenscht is en voor velen hieruit een niet onbelangrijk geldelijk nadeel het gevolg kan zijn. De directies der gasfa brieken, die bij het ledigen der geldbakken van de muntgasmeters dergelijke stukken aantreffen, nemen de geschonden exemplaren in beslag en de verbruiker moet het hiermee verkregen gas voor den vollen prijs betalen, zoodat het gas hem ongeveer 25 pet. duurder kost. Toch blijft het euvel doorgaan Het is daarom, dat de medewerking van het publiek wordt ingeroepen in den strijd hiertegen. Laat een ieder uitdrukkelijk weigeren een geschonden munt in betaling aan te nemen en vooral laten de munt gasverbruikers het onbehoorlijke van hunne handels wijze inzien, waardoor zij in de eerste plaats zich zelve benadeclen. Voor zoover do gegevens thans ter beschikking staan zijn reeds meer dan 332.000 2^-centen, een waarde vertegenwoordigend van rond f 8300.als geschonden aan de circulatie onttrokken, terwijl de nog in omloop zijnde stukken zelfs niet bij benade ring zijn te schatten. Ook dit aantal zal zeker vrij belangrijk wezen. Er is dus periculum in mora. Tractor bij botsing In een kamer terecht gekomen. Ofstenhlddag ls op .den Rijksstraatweg onder de gemeente Zwammerdam een vrachtauto, die uit Culemborg afkomstig was, in botsing gekomen met een grooten tractor met aanhangwagen, waarop 10.000 K.G. kalk in zakken werd vervoerd. De wa gens raakten elkaar, zoodat de vrachtauto een geheelen slag maakte, waarna beide auto's tegen de woning van den timmerman de Bruin terecht kwamen. De voorgevel van dit huls werd totaal ingedrukt. De tractor kwam in de voorkamer te recht, doch gelukkig werd niemand gewond. De aangerichte schade was echter zeer groot. Ook de beide chauffeurs kwamen er zonder noemenswaar dig letsel af. Het verkeer op dezen drukken weg moest geruimen tijd worden omgelegd. Beddelakens waren iets te kort. Coe- vorder raadslid trachtte uit Duitsche gevangenis te ontsnappen. Sedert Augustus j.1. zit het gemeenteraadslid van Coevorden, H. L., in verband met een smokkelpartij van deviezen, in Lingen (Duitschland) in gevangen schap. Een der nachten van de vorige week echter heeft hij naar de „Asser Crt." meldt, een poging gedaan om daaruit te ontsnappen, iets wat hem bijna was gelukt. Naar het blad mededeelt, heeft men hem door middel van een boek een vijl in handen gespeeld, waardoor hij de tralies van de cel heeft doorge- vijld. Om te voorkomen, dat de oppassers hiervan lucht zouden krijgen, heeft hij de tralies, op de plaats waar zij waren doorgevijld, met broodresten besmeerd. Een medegevangene in de daarnaast gelegen cel, die werd ontslagen, heeft hij Mk. 3000 belooning aangebodën, wanneer deze met een loopende motor op 60 K.M. van de gevangenis zou zijn, om hem, di rect na het uitbreken, naar de grens te brengen. L. heeft dien nacht de beddelakens aan elkaar ge knoopt en zich daarlangs laten zakken. Doordat de lakens echter 2 meter te kort waren, moest hij zich laten vallen. L. werd gegrepen en opnieuw geborgen, terwijl ook de motorrijder, die L. bij zijn ontvluchtingspo gingen zou helpen in handen van de bewakers is gevallen en dus zijn pas herwonnen vrijheid even eens zal moeten prijsgeven. Naar het schijnt wordt volgens het in Duitschland geldende recht de straf van L. wegens deze ontvluchtingspoging met een derde verlengd. Omdat een school-vriendinnetje niet mee* naar de bioscoop wilde. Een droevig voorval, waarbij ditmaal de film, naar het schijnt, slechts zijdelings, het boek echter recht streeks het tragisch einde van een jong leven hielp veroorzaken, had dezer dagen te Northwich (Cheshi- re) plaats. De hoofdpersoon in deze tragedie was een 16-jarige jongen, die volgens de verklaring van zijn leermees ters buitengewone begaafdheden bezat, maar helaas overgevoelig was. De knaap had een meer voorkomend ongezond verschijnsel in dezen tijd reeds „kennis" aan een meisje, dat dezelfde school als hij bezocht en had dit meisje uitgenoodigd, om met hem naar den bioscoop te gaan. Het kind had de uitnoodiging echter afge slagen. Dit was voor den jongen voldoende reden, om uit het scheikunde-lokaal zijner school een dosis vergif te halen en dit in te nemen, tengevolge waarvan hij een verschrikkelijken dood stierf. Toen men de slaapkamer van den knaap inspec teerde, vond men daar een open boek. Op een der opengeslagen bladzijden stond te lezen, dat de held van het verhaal „op romantische wijze" gestorven was, namelijk door vergiftiging. Alvorens te sterven, verklaarde de jongen, dat hij de daad bedreven had, omdat hij door het meisje was afgewezen. Bij de gerechtelijke vaststelling van den dood van den jongen zooals zulks in Engeland in dergelijke gevallen gebruikelijk is speelden zich dramatische tooneelen af tusschen het betrokken meisje en de diep bedroefde moeder van den knaap. Dagelijks per vliegtuig overgebracht. De „Daily Telegraph" meldt uit St. Neots, dat schikkingen zijn getroffen voor het transport per vliegtuig uit Londen van gesteriliseerde moedermelk voor de vierling der familie Miles. Mevrouw Crossley, de dochter van dr. Harrisson, die de moeder van den vi rling bijstond is van plan dagelijks met haar vliegtuig naar Londen te gaan om de melk te halen. De gesteriliseerde melk zal per auto van het Queen Charlotte's ziekenhuis naar het vliegveld worden ge bracht en vandaar naar St. Neots worden vervoerd. De kosten voor de voeding van den vierling zal op die manier ongeveer 100 pond sterling per week be dragen. MOOIE KIEKJES BEHOOREN IN EEN MOOIE Sofia. (A.N.P.) Boven de Zwarte Zee stormt Ket nog steeds zeer hevig. Het Italiaansche stoomschip, „Corona Primo", dat uit Constantsza op weg was naar Istanboel, is nadat het twee dagen met den storm te kampen had gehad, te Burgas binnenge vlucht. Te Burgas heeft men noodseinen opgevangen van een onbekend schip, dat zich in moeilijkheden be vindt. Slechts één hunner kon gegrepen worden. Bromberg: Gisternacht heeft hier een opwinden de jacht op twee misdadigers plaats gehad. De poli tiemannen wilden binnendringen in het huis, waar men vermoedde, dat de misdadigers zich verborgen hielden, toen plotseling twee mannen, slechts in een hemd gekleed, door een venster op straat sprongen, met oen revolver in de hand. Het bleken de beide gezochtcn te zijn en de politie zette hen terstond achterna. Zij trachtten de politie door schoten op een af stand te houden. Eén van de misdadigers slaagde er in te ontkomen, de ander werd gegrepen. Een rijke gave van koning Victor Emanuel. Rome: Uit Gaéta wordt gemeld dat een ijzeren brug, met een totaal gewicht van 300.000 kilo voor de oud-ijzerinzameling bestemd is. Uit Brindisi en omgeving zijn alleen reeds Zondag zeventig autotreinen met oud-ijzer aan de autoriteiten afgeleverd. Rome: De koning heeft Mussolini een aan zienlijke hoeveelheid baren goud en zilver gegeven, welke bestemd zijn voor de Bank van Italië. De kamerleden hebben hun medailles, welke zij als kamerlid ontvingen, teruggegeven. De Italianen in Tunis hebben veertien kilogram goud bijeengebracht. In Genua is gisteren tweehon derd kilogram goud verzameld. Roestvrij In doos verpakt Schagen lste "kwaliteit Edy 21 deelig Schagen Prima kwaliteit Emaille Schagen Speciaal voor de St. Nicolaas heb ben wij een enorme sorteering tegen prijzen, geheel pas voor dezen tijd. Komt U maar eens kijken bij Centr.«Drog. HOOGZIJDE 115 SCHAGEN. OPENBARE van op Zaterdag 14 Dec. e k voormiddags 10 uur, in lokaal v. d. WOUDE. VERKOOP UITSLUITEND AAN WEDERVERKOOPERS IN PLAATSEN WAAR WIJ VERTEGENWOORDIGD ZIJN HET BESTUUR der Gymn.-Ver. „Sportlust" te Julianadorp, in de zaal van den heer A. KOSSEN. Aanvang 8 uur. Afgewisseld door een Tooneelstukje BAL NA op den nieuwen spiegelgladden dansvloer. imiiiiraiiiraii Een fijne flesch Wij hebben een geweldige sortee ring in alle merken en prijzen. Boldoot, Coty, 4711, Dralle, Houbi- gant, Cheramy, enz, LUXE ZEEPEN in diverse merken. Prijzen voor elke bears bij Centr.-Drog. Hoogz. 115 Schagen Het mooiste Geschenk wat U kunt geven is een Geeft er U zelf een als St. Nico- laasgesch'enk. Hoe heerlijk is het als U 's avonds na volbrachte dagtaak Uw krant of boek gemakkelijk kunt lezen! Maar moet de bril aan de hoogste eischen voldoen, dan moet het een TERLEP's BRIL zijn, want een TERLEP's BRIL past U en de prijs ook! Apothekers-Assistenten Hoogzijde E 103 Schagen. Te koop: 3000 DWARSLEGGERS, kunnen ook aan andere maten ge zaagd worden. 10.000 HE KPALEN, lang 1.30 M. 10 cent per stuk. Al les afkomstig spoorlijn Ewijcksluis Schagen. Beleefd aanbevelend, J. KOSSEN - C. VADER, .Julianadorp. VIOOL, en MANDOLINELESSEN van JOH. STROBEL, ex-eerste violist en solo-altist Kon. Mar. Kapel. Hertzogstr. 62, Den Hel der. Br. a, h. Bur. van dit blad Qf bovenst, adres.

Schager Courant | 1935 | | pagina 4