RUISENDE •PEUGD De Langendijker Groentenveilingen. I U'T de OMGEVING Alle uitkeKfltaa Tan de Inventari satie nog niet bekend. Voor de L.G.C. is die wel bekend. - Het is er trenrlg mee gesteld. Spoedige hnlp noodzakelijk. - Geringe aan voeren over de heele linie. - Lage prijs voor de verschillende soorten aardappelen. - Prijzen van de ver schillende koolsoorten zijn be vredigend. - Eerste soort komt er zoo goed als niet. - Ook voor twee de kwaliteit redelijke prijzen. - Slecht voor bloemkool. - Idem voor nien, ondanks kleine aan voeren. - Kleine bieten redelijke prijs. - Te lage prijzen voor peen. - Met andijvie gaat het buitenge woon slecht. - Deels onverkoop baar. Het duurt vrij lang, eer alle uitkomsten van de gehouden inventarisatie bekend zijn. Ze zijn althans nog niet in zijn geheel gepubliceerd. Van de bij de Langendijker Groentencentrale aangesloten tuinders zijn ze bekend. De cijfers geven een treurig beeld van wat de bladluizen dezen zomer hebben vernield. Buitengewoon erg hebben deze diertjes huisgehou den op de gele koolakkers. Aan gele kool schijnen ze de voorkeur te geven. Als de normale oppervlakte met dit product was beplant, en we nemen aan, dat de teelt dezelfde zou zijn geweest, dan hebben ze voor 84 pet. vernield, daar er 16 pet. aanwezig is van wat verleden jaar aan gele kool was geoogst. Met de roo- dc kool staat het wat minder slecht en Deensche witte heeft weer wat meer weerstand geboden. Doch alles dooreen is toch maar 28 pet. aanwezig van wat het vorige jaar aan bewaarkool in voorraad was. Dat het er dus zeer bedroevend mee gesteld is, is duide lijk en nog sterker springt dit in het oog, als men weet, dat 't vorige jaar (of liever dit jaar) half April nog evenveel aanwezig was als nu half November. De jammerklachten van vele tuinders, die door deze ramp in den grootsten nood verkeeren, zijn zeer begrijpelijk en het is dan ook hoog noodig, dat in dezen raad wordt geschaft. Het blijft echter maar bij hopen, ofschoon we uit goede bron vernamen, dat de kansen op hulp en ondersteuning in den vorm, als door de gemeentebesturen is gevraagd, gunstig staan. Hoe spoediger die hulp komt, des te beter dus, want als we bovendien nagaan, hoe weinig er tegen woordig door de duizenden tuinders, bij de veilingen aangesloten, wordt aangevoerd, dan wordt de indruk van een débacle in den tuinbouw nog versterkt. Een zoo geringe aanvoer als tegenwoordig is bij men- schenheugenis nog niet voorgekomen. Van aardappelen werden weer verschillende soor ten aangevoerd, doch de kwantums zijn zeer gering. Schotsche muizen kwamen er in het geheel niet meer. Van blauwe Eigenheimers werden nog de groot ste hoeveelheden verhandeld. De prijzen waren nog lager dan de vorige week. Er werd niet meer dan 12.40—f2.70 voor betaald. Blanke Eigenheimers brachten niet meer op dan f212.30, een enkel par tijtje bracht het tot f2.50. Blauwe aardappelen wer den voor f2.80f3.10 verkocht. Zeeuwsche bonte golden 12.90. Duken liepen van f 1.50 tot f 1.60, Beve landers van fl.80f2.10. Voor Friso werd f 1.60 en voor Robijn f 1.70 betaald. Op 't laatst der week was de aanvoer van roode kool iets beter dan in het begin. Mooie groote komt er zoo goed als niet. Het gevolg ervan is, dat de prijs ervan, in tegenstelling met den gewonen loop der ■oarkt, het hoogst is. Voor kool boven de 2 kilo, eer ste soort wordt f 6.20—6.60 betaald, kool van 1—2 kg. brengt f4.50—f5.50 op. soms loopen de prijzen van f 5.5X>—f 6.20. Tweede soort werd verkocht voor f2.50 —f5, al naar de mate van afwijking. Stortgoed en kleine f 150—f 2.50. Geringer nog was de aanvoer van gele kool: Aan de veiling van den Noordermarktbond komt het zelfs voqr, dat er geen aanvoer van is. De prijzen waren niet slecht. Eerste kwaliteit bracht f5—f5.50 op, tweede soort f 1—f3, som9 nog meer, terwijl voor het kleingoed f 1.50—f2.50 werd betaald, al naar gelang van hoedanigheid. Met den aanvoer van gewone witte is het gedaan, 'dat is ongeveer een maand vroeger dan gewoonlijk Mooie, groote Deensche witte kool van 3—5 pond werd voor f 4f 4.40 verkocht. Tweede soort liep van flf2.50, kleine bracht 70—00 et op. Buitengewoon slecht is het gesteld met de bloem kool. Kwamen er in normale jaren nog verscheidene duizenden stuks, deze week was het er 120! Eerste kwaliteit bracht f3.90 en tweede soort f 1.60 op. De beste teelt is dit jaar nog wel de uien. Door de teeltbeperking van andere producten zijn er vrij veel uien verbouwd. Toch wordt er maar weinig aangevoerd. Men bewaart ze, in de hoop op betere prijzen, waarvoor de vooruitzichten niet slecht zijn. Nu lieten de prijzen nog veel te wenschen over. Al leen voor nep was vrij goede vraag, zoodat f3.20 f4 werd besteed. Drielingen daarentegen brachten 60 cent tot f 1 op. Slecht was het ook voor de middel bare uien: ze golden f2—f2.20, soms nog minder. Grove uien werden voor f 2.40f 2.90 verkocht Wat aan bieten werd aangevoerd behoorde voor verreweg tot de kleinste soorten. Deze zijn goed in trek en brachten f3—f3.60 op. Voor middelmaat werd f 1.70—f 1.90 betaald. Groote werden niet aangevoerd, iets beter was het met den aanvoer van peen. De groote bracht f 1.30—1.50 op, voor kleine werd 70— 80 cent betaald, soms 1 of 2 dubbeltjes meer. Met de andijvie liep het buitengewoon slecht. De prijzen waren bijzonder laag, soms is niet alles te verkoopen. Dat komt ook wel gedeeltelijk door de slechte kwaliteit van verschillende partijen. Het weer is dezen zomer niet bevorderlijk geweest voor een gezonden groei van dit gewas. De hoogste prijs, welke deze week werd gemaakt was 70 cent per 100 struiken. Voor zoover het andere verkocht werd, bracht het 50 cent op. Waar er veel andijvie als na- teelt is uitgeplant, is dit een ernstige tegenvaller. OUDE NI EDO RP St. Nicolaasfeest. Vrijdagavond bracht St. Nicolaas met zijn knecht zijn jaarlijksch bezoek aan Oude Niedorp, 't bezoek waarop zeker alle kinderen met groot verlangen hebben gewacht. Weken te voren werden St. Nico- laasliedjes gezongen, In de school, in de huiskamer en waar al niet. De zaal van den he,r Feijs was feestelijk ver sierd en was geheel gevuld met blijde kinderen en gelukkige ouders. Direct wanneer men binnenkwam kon men de St. Nicolaassfeer bemerken. Vele kop pen warme chocolademelk werden rondgedeeld en om den tijd te korten, zongen de kinderen de be kende liedjes. Eindelijk dan kwamen de goede Sint en zijn ijve rige knecht binnen. De heer Buddendorf, hoofd der school, heette de Sint en zijn knecht hartelijk welkom en liet ver volgens aan hem het woord. Al spoedig luisterden de kinderen met groote aandacht. De Sint vertelde van zijn voorspoedige reis en had Piet last gegeven vooral de zak mee te nemen. Je kon nooit weten. De kinderen kregen reeds een bang vermoeden en we zien enkelen een beetje achteruit schuiven. Het duurde echter niet lang of Piet mocht de zak in de hoek leggen. Hierna werden de vele cadeaux die Sint Nicolaas had meegebracht aan de kinderen uitgereikt. Ieder kind kreeg wat en voor ieder kind had hij een vriendelijk woord. Men kan zich indenken, hoe blij de kinderen hiermee waren en uit dankbaarheid zongen ze weer vele liedjes. Na het vertrek van Sint Nicolaas werd op het tooneel de poppenkast vertoond met Jan Klaassen en Katrijn, de lieve lingen van de jeugd. Het is verwonderlijk, zooals de kinderen met hen medeleven. Vervolgens leerde de meneer uit Rotterdam een paar aardige liedjes aan de kinderen en liet hen daarna op het tooneel bellen blazen. Wie de mooi ste bel blies, kreeg een verrassing. Er waren er bij die mooie resultaten bereikten, tot groot vermaak van de kinderen. Tot slot volgde nog een poppenkast-vertooning, die verhaalde de lotgevallen van een kabouter, die mensch wilde worden. Deze had zich echter de wereld veel mooier voorgesteld, dan zij in werke lijkheid was en aan het einde van de geschiedenis keerde de kabouter dan ook op raad van de goede fee spoedig naar zijn kameraadjes terug. Het was al laat geworden en kinderen kregen slaap. Spoedig na de verloting, die hierna werd gehouden ten bate van de melk voorziening op school, waarvoor groote animo bleek te bestaan, is men dan ook naar huis gegaan. Het was een gezellige, genotvolle avond. NIEUWE NIEDORP Algemeene vergadering van de vereeniging Zie- kenhuisverpleging in de Prins Maurits alhier. Aanwezig 20 leden. Na opening door den Voorzitter, den heer P. Pluister, volgt lezing der notulen, welke worden goedgekeurd. Uit het jaarverslag vermelden wij het volgende: Aan het einde van het boekjaar 1934 waren in geschreven, afd. lig- en verpleegkosten, 384 gezins hoofden, met 926 betalende en 321 van betaling vrij gestelde leden, alzoo te samen 1247 leden. Een to tale vooruitgang van 40 leden is hiermede te boeken Het ledental der afd. operatiekosten steeg met 10 en bedroeg einde 1934 603 leden. Het aantal be handelde gevallen bedroeg over 1933 en 1934 precies evenveel en wel 41. Het aantal verpleegdagen be droeg echter over de beide jaren respectievelijk 363 en 752. Aldus een opvallend verschil. De uitgaven over 1934 hebben die van alle voorgaande jaren dan ook belangrijk overtroffen. De kosten hebben over de laatste 3 jaar bedragen: ligkosten f 1672.50 f 1050.— en f 2081; operatiekosten f 695.f 556.— en f 1096; vervoerkosten f 145.20, f 255 en f 120. De ontvangen premiegelden hebben over die jaren be dragen f 2124, f 2278 en f 2426. Dat de reserve der vereeniging hierdoor belangrijk terug is geloopen is alleszins verklaarbaar en de destijds kleine ver hoogde premie is in elk opzicht te billijken, de pre mie voor de afd. ligkosten werd slechts verhoogd van f 1.80 op f 2.dus een verhooging van 20 ct. per jaar. De secretaris laat in zijn verslag uitko men, dat genoemde verhooging enkele leden helaas heeft doen besluiten hun lidmaatschap op te zeg gen, en vermeldt zeer terecht, dat een dergelijke opvatting inderdaad is te betreuren. Het is dan ook zeer jammer, dat nog niet meer deren het groote belang van verzekering tegen ziekenhuisverpleging en operatiekosten inzien. Dik wijls als het te laat is zou men nog spoedig lid willen worden, men is dan echter aan een wacht tijd van een jaar gebonden. Door den heer Rempt wordt namens de controle commissie verslag uitgebracht over de rekening van den penningmeester. Voorgesteld wordt de re kening goed te keuren en den penningmeester te dechargeeren, onder dank aan den penningmeester voor het beheer en aan de controlecommissie voor de bemoeiingen. Het blijkt dat 1934 een zeer on gunstig jaar voor de vereeniging is geweest. De uit gaven hebben bedragen voor de afdeellng lig- en verpleegkosten f 2435. De ontvangsten bedroegen f 1568, een verlies dus van f 867; de reserve hier voor bedroeg f 620, zoodat thans een tekort bestaat van f 247. De uitgaven voor operatiekosten bedroegen f 1195, de ontvangsten f 818, zoodat hier een tekort was van f 377. De reserve dezer afd. bedroeg f 1116, zoodat deze thans nog f 739 is. Door de controlecommissie wordt voorgesteld middelen te beramen een sluitende rekening te krijgen. Voorzitter licht echter toe, dat het jaar 1935 tot nog toe (en het is bijna om) een veel gunstiger verloop heeft gehad. De uitgaven worden voor beide afdeelingen door de ontvangsten gedekt. De vergadering keurt hierna goed, dat de tarieven voor 1936 ongewijzigd blijven. Men betaalt thans per persoon f 2.per jaar, kinderen beneden 14 jaar zijn vrij van betaling, doch hebben dezelfde rechten, ten hoogste worden 42 ligdagen a f 3 ver goed. Bij de afd. operatiekosten zijn de tarieven evenhoog, vergoed worden operatiekosten en kos ten van operatiekamer. Bij de rondvraag wordt onder meer de wensche- lijkheid naar voren gebracht om te komen tot verlaging der tarieven van specialisten en of mis schien beperking van het verblijf der patiënten in het ziekenhuis mogelijk is. Ook de mogelijkheid voor het verkrijgen van speciale tarieven voor de vereeniging wordt naar voren gebracht. Een en ander zal nader door het Bestuur onder de oogen worden gezien. Hierna sluit voorzitter met de wensch dat het de vereeniging goed moge gaan, wat insluit dat wei nig menschen de meestal zware gang naar het ziekenhuis behoeven te doen. BARS1NGERHORN Zaterdagavond trad voor de vereeniging „D.O.G." de Kon. Letterl. Vereeniging „J. J. Cremer" uit Haar lem op, met „Najaarsstormen", een comedie in drie bedrijven van Christien van BommelKouw en Henk Bakker. De gunstige indruk, welke deze vereeniging steeds heeft nagelaten, werd ook nu weer bevestigd. Najaarsstormen is een vervolg van „Robbedoes", dat dezelfde vereeniging vorig jaar voor het voetlicht bracht. Dit stuk speelt ruim drie jaar later en Robbe does is getrouwd. Het eerste jaar van het huwelijk is zij gelukkig, het tweede iets minder, maar in het derde voelt zij verschillende tekortkomingen, wat leidt tot verschil van meening met haar man, die voor zich zelf de overtuiging bezit, dat hij haar alles geeft, wat zij ook maar zou kunnen verlangen. In zome ren zin is dat ook zoo, doch de wijze waarop cn waar: in hij haar tegemoet komt, bevredigen haar niet meer. Terlaet gevoelt niet voor het meer moderne leven, waar zijn jonge vrouw behoefte aan heeft en hij is niet te bewegen van zijn inzichten en princi pes afstand te doen. Een jonge man, van Niverden, komt in het leven van Bob, iemand, die veel gereisd heeft, de wereld kent en er van weet te vertellen op onderhoudende wijze. Hij past zich gemakkelijk aan, hij kan omgaan met ieder mensch en met de vrou wen niet het minst. Hij is een charmeur. Veel vrou wen komen onder zijn bekoring en ook Bob. Hij leert Bob van naderbij kennen èn waardeeren, hetgeen al les bijeen genomen leidt tot echtelijke „najaarsstor men" tusschen Bob en haar man, Terlaet. Tante Guusje, de liefderijke, zorgzame tante, slaagt er even wel in Bob, zoowel als haar man tot nadenken te stemmen en als dan tenslotte van Niverden, uit de mond van Bob zelf verneemt, dat zij toch nooit zijn vrouw zal kunnen worden, omdat zij ondanks alles van haar man houdt, en hij, van Niverden, Terlaet, zijn dwalingen op ondubbelzinnige wijze heeft duider- lijk gemaakt, waarbij hij evenwel steeds „de gentle men"' blijft, en hem aan het verstand heeft gebracht wat zoo'n vrouw beteekent, vinden Bob en Terlaet elkander weer. Als wij bij deze korte uiteenzetting alleen de hoofd personen hebben genoemd, dan is dat niet, omdat wij de meer ondergeschikte rollen van geen belang ach ten. Integendeel, alle hebben ze haar waarde en vor men met de genoemde hoofdpersonen een stuk dat boeit Najaarsstormen vinden wij mooier, we zouden haast zeggen, beter dan „Robbedoes". De vlotte dia loog, maar bovenal de figuur van Van Niverden in dit stuk, maken het werk buitengewoon aantrekkelijk. Over de vertolking kunnen wij kort zijn. Dit was, zooals wij dat gewend zijn, ook nu weer prima ver zorgd. De grootste tot de meest ondergeschilctste rol, kreeg haar waarde, waardoor een prachtig geheel werd verkregen. Het publiek, de zaal was geheel bezet, was zeer voldaan en toonde dit door een spontaan applaus, eenmaal zelfs een open doekje, terwijl het na het der de bedrijf aangroeide tot een ovatie. Het was dank baar en terecht. De voorzitter van D.O.G., Dr. J. J. Wemer, dankte na afloop „Cremer" voor het gebodene. Het zou spr. niet verwonderen, indien na „Robbedoes" en „Na jaarsstormen" nog een tweede vervolg het daglicht zou zien. Een gezellig bal besloot deze uitstekend geslaagde tooneelavond. WOENSDAG 4 DECEMBER. HILVERSUM (1875 M.) NCRV.-uitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.15—9.30 Gramofoonplaten; 10.30 Morgendienst; 11.0012.00 Sopraan en plano; 12.15 Gramofoonpl.; 1.00 Het Hollandsch Harpkwintet; 2.30 Postzegelpraatje; 3.15 Gramofoonpl.; 4.00 Het Hendriks-trio; en gramo foonpl.; 5.00 Kinderuur; 6.00 Landbouwcauserie; 6.30 Afgestaan; 7.00 Berichten, reportage, causerie; berichten; 8.05 Dameskoor (Om 8.30 Causerie); 9.10 Causerie; 9.30 Gramofoonmuziek; 9.35 Kwintetcon- cert; 10.00 Berichten; Causerie; Vervolg concert; 10.5011.30 Gramofoonplaten. HILVERSUM (301 M) VARA-uitzehding. 8.00 Orgelspel; 8.30 Gram.pl.; 9.30 Kookpraatje; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Lezing, radiotooneel en concert; 12.00 Gramofoon platen; 12.3 VARA-Orkest; 1.30—1.45 Gramfoonpl.; 2.00 Voor de vrouw; Gramofoonpl.; 3.00 Voor de kinderen; 5.00 Orgelspel; 6.00 Het Residentie-orkest (Om ?.50 Sportuitzendimg)7.35 Causerie; 8.00 Be richten; Lezing; 8.26 „The Vagebond King", ope rette van Friml; 11.00 Nieuwsberichten; 11.05 Cym- baal en piano; 11.1512.00 Gram.pl. en piano. DROITWICH (1500 M.) 11.2011.50 Gramofoonpl.; 12.05 Orgelspel; 12.50 Orkestconcert; 1.502.20 Gramofoonpl; 3.10 Pia norecital; 3.35 Sted. Orkest Bournemouth en so list; 5.05 BBC-Welsh-orkest; 5.35 Kwintetconcert; 6.20 Berichten; 6.50 Schütz-concert; 7.10 Lezingen; 7.50 BBC-orkest mmv. solist; 8.35 Dansmuziek; 9.20 Mickey-Mouse-programma; 9.50 Berichten; 10.20 Trioconcert en solisten; 11.3512.20 Dansmuziek. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl; 12.35 Het Nationaal or kest; 4.20 Kamerconcert; 5.50 Orkestconcert; 9.05 Radiotooneel; 11.0512.35 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 10.05 Concert; 11.20 Orkestcon cert; 12.35 Militair orkest; 4.30 Gevarieerd program ma, mmv. orkest en solisten; 7.35 Rijkszending; 8.05 Voor oud-strijders; 9.50 Kleinorkest, kwintet en solisten. door MARGARET PEDDLER. Feuilleton 44. HOOFDSTUK XXVm. De bedevaart. Den volgenden dag was het weer vol beloften. Er hing vroeg in den morgen een lichte nevel over het land, welke weldra optrok. De zon verscheen stra lend aan den hemel, en hulde het land en de zee fn de wondermooie kleurenpracht. Phil, die bijna om regen en storm gebeden had, zoodat de picknick niet zou doorgaan, keek met een verdrietige uitdrukking in haar oogen naar bui ten. De schoonheid van den dag leek haar te be spotten. De zee wedijverde in kleur met den hemel, evenals op dien dag toen zij en Terry naar het eiland waren getrokken. Maar dat was al zoo lang geleden... eeuwen terug! Zo was toen jong geweest, wérkelijk jong. En nu voelde ze zich vaak als een oude vrouw. Er lag niets meer in de toekomst, waar ze tegen aan kon kijken en dat was toch wel het grootste bewijs dat men oud werd, oordeelde ze Vanaf het terras steeg 't geluid van blijde, lachen de stemmen omhoog. Begroetingen en vreugde! Er was afgesproken dat de ontmoeting op „The Grange" zou plaats hebben, daar het huls dichter bij de baai lag dan Hedcroft. Zoo nu en dan onderscheidde Phil duidelijk Nell's lieven lach, die aan het geluid van een nachtegaal in het voorjaar deed denken. Niette genstaande Nell meer dan tweemaal Phil's leeftijd had, was ze ongelooflijk jong In haar optreden en opvattingen en ze straalde altijd van geluk. Phil veronderstelde dat Nell's groote liefde voor piek haar zoo jong had gehouden: haar liefde voor hem en zijn liefde voor haar. Weer drong het geluid van stemmen tot haar door. Doch ditmaal werd er ongeduldig om haar geroe pen. Men wachtte blijkbaar op haar. Er viel dus aan geen ontvluchten meer te denken... Ze moest mee naar het eiland, hetwelk het korte geluk dat ze had mogen smaken, gezien had, en nu het einde daarvan zou meemaken. Vaag herinnerde ze zich op dat oogenblik wat Guy eens tegen haar gezegd had: „In dit leven val len de dingen die er nu eenmaal gebeurd zijn, niet te veranderen, dus is het maar het beste er verder van te maken wat er van te maken valt." Hij had dit een nuttige raadgeving gevonden. In gedachten zag ze zijn cynischen glimlach nog vóór zich, terwijl hij die woorden uitsprak. En thans, nauwelijks een jaar la ter, leerde ze de bittere waarheid kennen, welke ach ter die achteloos uitgesproken woorden verborgen lag. Met een zucht wendde ze zich van het venster af, zette een hoed op, en liep de trappen af naar het terras. Verschillende lunchmanden stonden al klaar: Jas sen en mantels lagen op een hoop op een der stoe len, en de heele atmosfeer scheen zon en geluk, te ademen. „Daar is ze eindelijk en ten laatste!' klonk het „Stralend weer, vind je niet, Phil?" Het wordt tijd om op weg te gaan." Het volgende oogenblik stond Terry naast haar en keek haar lachend in de oogen. „Ik dacht dat je op het laatste oogenblik zou probeeren er tusschen- uit te komen", fluisterde hij. Phil keek hem met verwonderde oogen aan. Hoe was het mogelijk dat hij in zulk een blijde, opgewekte stemming verkeer de, vroeg ze zich onwillekeurig af. Beteekende het dan totaal niets voor hem opnieuw een bezoek aan het eiland te brengen? Liet de herinnering zich hij hem niet op een wreede manier gelden? Ze was blij toen ze Luke Brodie's warmen hand druk voelde. „En hoe staat het met de kleine Phil?" vroeg hij glimlachend. „Is het geen schitterend voorstel van de Mathesons? Ik voel me als een kind dat een dag vrij van school heeft gekregen." Het gelukte het jonge meisje een glimlach te voor schijn te roepen. „En wat moet er met al Uw patiënten gebeuren, terwijl U weg is? Laat U ze kalm sterven, als ze er lust in hebben?" „Groote goedheid, nee! Ik kan het werkelijk niet bekostigen patiënten op een dergelijke engrosmanier kwijt te raken. Ik liet ze aan de teedere zorgen van mijn assistent over. Ik hem hem gezegd dat hij zich nu maar eens buitengewoon verdienstelijk moest ma ken," eindigde hij grinnikend. Er kwam een zachte uitdrukking in Phil's oogen. Meermalen was het voorgekomen dat een volkomen overwerkte en minder met aardsch slijk bedeelde dokter uit het sombere East-End van Londen in den zomer eenige weken een gastvrij tehuis had ge vonden bij Luke. En dan noemde hij een dergelijk iemand altijd heel vriendelijk „mijn assistent", niet tegenstaande hij hem vrijwel onafgebroken liet uit rusten. Een kwartier later zette het gezelschap zich in beweging. Aan het einde van het strand bij de klei ne baai wachtte een motorboot op hen, waarmede ze naar het eiland konden komen. Als in een droom stapte Phil in het roeibootje, dat hen naar de mo torboot zou brengen, en tot haar verlichting merkte ze dat Terry geenerlei pogingen aanwendde naast haar te komen zitten. Hij zat tusschen Elspeth en Budge in aan het andere einde van de boot. Al heel gauw moest ze evenwel ontdekken, dat niettegen staande hij onafgebroken praatte en lachte met de anderen, zijn oogen toch voortdurend op haar gericht waren. Het leek haar toe alsof hij zijn uiterste best deed uit te vinden wat er nu in haar gedachten omging en op die manier te kunnen peilen met welke gevoelens ze naar het eiland dat zooveel voor hen beteekend had terugkeerde. Oh, waarom wilde hij toch niet een anderen kant uitkijken en haar hierdoor met rust laten? En toen maakte ineens een gevoel dat veel op wanhoop geleek zich van haar meester. Waarom lag er zulk een eigenaardige, zegevierende glimlach om Terry's lippen? Wat ging er in hem om? Dacht hij werkelijk dat ze samen het verloren geluk konden terug vinden? En weer klonken haar Guy's woorden in de ooren. „Men kan nu eenmaal niet meer ver anderen wat er gebeurd is." Nee, ze konden nooit meer bij elkander komen. Dat was haar thans heel duidelijk. Er was zooveel gebeurd in dien tijd dien ze van elkander gescheiden waren geweest. Nee, Ter ry moest voor goed buiten haar leven blijven: ze diende hem daaruit met geweld te verbannen. „Hallo wordt eens wakker Phil", Budge's vroolijke stem wekte haar uit haar gepeins op. „Wanneer je niet langer zoo vreemd in de verte staart als de dorpsidioot, zal het je wellicht interesseeren te hoo- ren, dat wij al dicht bij het eiland zijn." Een overweldigend gevoel van smart maakte zich van haar meester toen ze de kade ontdekte, dezelfde kleine kade, waaraan zij met Terry de boot had vast gemaakt... „De laatste Hoop." Met een ongeduldig gebaar wreef ze over haar oogen alsof ze die hinder lijke herinneringen wilde verdrijven... tot eiken prijs verdrijven. Het bezoek aan het eiland" was inder daad zoo diep tragisch voor haar als ze wel gevreesd had. Ze moest zich echter geweld aandoen om hier van niets aan de anderen te laten merken. Zo mocht zich niet aan herinneringen overgeven. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6