Uitvoering „Hut en Gtnoep" Uit onze omgeving. ANNA P AU LOW N A Bij de ballaro-gooiwedstrijd, die Zaterdag werd gehouden, waren de prijzen voor: 1. P. Prose (9912) 2. W. WaiUoer; 3. B. Zon; J. Grin; T. de Graaf; mej. Winr/ubst; A van Zandwijk; J. Twisk; D. Len stra; m?j. Muntje werf; fnej. R. Mulder; W. v. d. Plas; J de Boer; P. v. d. Berg; J. Hoexum. BREEZAND. Bond van Staatspensionneering. „ïhternie", de tooneelclub van de afd. Breezand van den Bond van Staatspensionneering gaf Zon dagavond een tooneelavond bij den heer Borst en de heer C. van der Linden, voorzitter van de afd., had het genoegen een volle zaal het welkom toe te roe pen. Als het er om gaat het streven van den bond in wijder kring bekend te maken, ziet men na tuurlijk ook graag zooveel personen bijeen, als er nu v/aren en daarom speet het den voorzitter, dat er dezen avond geen spreker was ,om een propa- gandarede te houden. Intusschen hoopte hij, dat men toch niet enkel om het tooneel, maar ook uit waardeering voor het werk van den bond was ge komen en dat ieder, die dit nog niet was, zich als lid zou opgeven van de afdeeling. „Internie" voerde als eerste stuk het driebedrij- vige „Gebroken Levens" op. Doodstil volgde de zaal het gebeuren op het tooneel en liet daardoor ondub belzinnig blijken en gaf den medewerkenden de voldoening, dat de inhoud van dit dramatische stuk en ook het spel zeer in Gen smaak viel. Juist, omdat het zoo licht vergeten wordt, willen we hierbij even wijzen op het mooie, fijne vioolspel, dat de heer N. Rijkers daar, waar het stuk dit voor schreef, ter verhooging van de stemming, liet hoo- ren. Ook al werden aan het eind, voor zoover dat nog ging de „scherven" van de „Gebroken Levens" zoo goed mogelijk aan elkaar gelijmd, het stuk in z'n geheel was, zooals we reeds zeiden, erg drama tisch. Na de pauze bracht de club iets geheel anders ten tooneele en had ook daarmee veel succes. „De schoone slaapster en de verliefde prins" was de titel van een dolle filmstudioklucht, waarom har telijk is gelachen en waarin een aardige vondst is, dat het publiek er zelf ook nog even in meewerken i moet. Er waren heel wat attributen noodig voor deze klucht en daaronder waren veel dingen, waar over men maar niet zoo gemakkelijk de beschik king kan krijgen. De heer V. A. v. d. Kruk, die te vens de regie over beide stukken voerde, vervaar digde deze dingen echter zelf, waarvoor de voor zitter, aan het einde van den avond, hem een wel verdiend compliment maakte. De heer Van der Linden sloot met den wensch op den volgenden propaganda-avond van de afdeeling wederom zoo'n volle zaal te mogen zien. SINT MAARTEN STROET, Zaterdag had alhier de eerste seizoen-Nutsavond plaats. Te acht uur opende voorz. voor een geheel bezette zaal deze bijeenkomst. Op verzoek van den voorz. werd staande door de aanwezigen in een oogenblik van stilte het droevig heengaan van den heer T. Koordes herdacht, waar na door den heer H. B. de Pee een gedicht door hem naar aanleiding van dit droeve feit vervaar digd, werd voorgelezen. Hierna werd begonnen met het afwerken van het varieerende programma. Lezing, voordrachten, zang en tooneel werden vlot en goed gespeeld en met 'n hartelijk applaus beloond. Het was dan ook weer een echte gezellige Stroeter avond. Na afwerking van dit programma bracht voorz. dank aan allen voor het gepresteerde benevens aan dem uzikanten en in het bijzonder aan den heer P. Hartland van Koedijk en riep een elk een tot weerziens toe. Politie. Gevonden: een bagagedrager met mand. Inlichtingen bij de gem.-politie. CALLANTSOOG Uitslag openbare verhuring der Armbe- stuurslanderijen. Zaterdag had ten huize van den heer P. de Haan de 4-jaarlijksche openbare verhuring der Armbe- stuurslanderijcn piaats. De uitslag is a.v. (de tus- schen haakjes geplaatste bedragen gelden voor het tijdvak 19321935). 1. Het Uillandje f 56 per jaar (f 70); 2. De Mout f 40 p. j., (f 45); 3. Groote Bosk f 110 p. j., (f 140); 4.- Kleine Bosk f 40, p. j., f 45); 5. Werf niet verhuurd, hoogste bod f 7.50 (f 15); 6. Armenschulpen niet ver huurd, hoogste bod f 50 (f 100); 7. Glooitje f 45 (f 60), 8. Armenst.uk f 50 (f 50), 9. Gr. en KI. Bosch f 91 f 75) 10. Gr. Bouwstuk f 66 f 65); 11. KI. Bouwstuk f 33, (f 35); 12. Vierkantje f 17.50 f 20.) De opgehouden perceelen zullen onderhands ver huurd worden. HOOGWOUD Van den Minister van Sociale Zaken is bericht in gekomen, dat hij besloten heeft de steunregeling gel dig te verklaren voor de alhier wonende werkloozen voor het tijdvak van 24 November tot en met 28 De cember 1935. Door B. en W. is aan de R.K. voetbalclub „Storm vogels" vergunning verleend tot het houden van een verloting. Vorige jaren de het de gewoonte, dat op 5 Decem ber St. Nicolaas, vergezeld van zijn zwarte knecht, zich per auto naar de scholen liet rijden en daar zijn goede gaven over de kinderen verdeelde. Dit jaar is evenwel besloten, dat St. Nicolaas op Woens dagmiddag a.s. wel de scholen te Hoogwoud en te Aartswoud met zijn bezoek zal vereeren, maar dan alleen zijn vaderlijke vermaningen zal laten hooren I-Iij gaat dan om 1 uur naar de school te Aartswoud en gaat na een half uur per schimmel naar Hoog woud. Des avonds om 6 uur wordt het feest voortge zet in de zaal van café Schermer, waar ook ouders en belangstellenden welkom zijn. De kinderen van Aartswoud, Gouwe en Veenhuizen worden per auto bus naar café Schermer vervoerd, waar dan de goede Sint zal verschijnen en elk kind zal geven wat hem of haar toekomt, hetzij de koek, hetzij de gard. Na afloop van het feest voor de kinderen krijgen de grooten ook nog een beurt. Danslustigen zullen in de gelegenheid zijn hun hart op te halen, muziek van gebr. Schermer, die in eigen omgeving hun presta ties ten beste zullen geven. Tevens zij nog vermeld, dat ook volwassenen mee rijden kunnen met de bus 10 cent per persoon. AARTSWOUD. Vrijdagavond kwam de afd. voor Plattelandsvrou wen in de Stompe Toren bijeen. Bij deze gelegenheid werd door de heeren Kuilen borg en Van der Zee een demonstratie gegeven van Butogas, hetgeen op duidelijke en onderhoudende wijze werd gedaan. Hoe kan men goed en goedkoop koken? Deze vraag werd door hen uitgebreid be handeld, onderwijl tevens een maaltijd was opgezet. Voor verlichting is genoemd gas ook zeer geschikt. Een en ander had zeker aller belangstelling voor de dames, omdat de aanschaffingslcostcn niet zo® bij zonder hoog zijn. W I E R I N E HWAARÜ Zaterdagavond had de plaatselijke afd. van de Soc. Dem. Vrouwenclub een avond in de zaal van den heer Schenk georganiseerd. De opkomst was, hot slechte weer in aanmerking genomen, vrij goed te noemen. De Voorzitster heet allen welkom, in _'t bijzonder de spreekster van dezen avond. Hierna bracht de zangvereeniging W.A.Z. enkele strijdliederen ten gehoore. Volgde een heel mooie voordracht van mej. A. Zwaag, waarmee ze een welverdiend applaus oogstte. Voor de pauze sprak nog Mej. MiedemaZondervan, die in een gloed volle rede het Plan van den Arbeid belichtte. Er na kregen we allereerst een tooneelstukje in twee bedrijven en tot besluit enkele liederen van W.A.Z., waarvan de Internationale door allen staande werd meegezongen. De voorzitster kon dan ook op een geslaagde avond terugzien, dankte alle medewerkers en wekte de dames die nog geen lid waren, op, zich bij de Soc. Dem. Vrouwenclub te scharen. BARSINGERHORN KOLHORN. „Jasper en Maraike". Succesvolle avond voor den Bond van Staatspens Zondagavond gaf de Afd. Kolhorn van den Bond voor Staatspensionn, de eerste gezellige avond van dit jaar. Hoewel om half acht zou worden begon nen, duu?de het nog wel tot over achten, vóór een aanvang kon worden gemaakt. Velen waren gekomen om het eerste optreden in Kolhorn bij te wonen van het Duo Wi-Jo met Nico Splinters Revue: „Wat doet het er toe". Tot groote teleurstelling kon echter het Duo Wi- Jo door een plotseling sterfgeval van een der naaste familieleden van een der spelers, dezen avond niet optreden. Het duo had echter voor een paar uit stekende plaatsvervangers gezorgd. Want tot groote verrassing van de aanwezigen volgde een onverwacht optreden van „Jasper en Maraike". De avond werd zoo toch een groot succes. Het is moeilijk te zeggen, wat het meest in den smaak viel, het propagandastukje Vooravond", of de lied jes, schetsen, enz. enz. Ook voor Jasper en Maraike was dit optreden heel onverwacht, zoodat zonder de noodige decors noest worden gespeeld en ook wel iets uit een oud programma moest worden ingelascht. Maar het publiek genoot er niet minder om. Er klonk dan ook een welverdiend applaus. Namens de afd. dankte de voorz. hen voor de bereidwillig heid, waardoor het Bestuur op een uiterst moeilijk oogenblik „uit den brand" was geholpen. Intusschen ook voor het duo „Wi-Jo" een voldoe- Wat is er met jou aan de hand, Jansen ga je op reis naar de Noordpool? Nee.maar Kareltje neemt alleen le vertraan in, als ik eskimo met hem speel! Z IJ P E ST. MAARTENSBRUG. (Niet van onzen gewoneü correspondent.) Zaterdagavond 30 Nov. 1935 heeft in het lokaal van den heer Kossen de bijeenkomst, de eerste in dit win terseizoen plaats gehad van leden van „Nut en Ge noegen". De zaal was tot achter toe bezet en geen wonder, want de talrijk opgekomencn wachtte een avond van genieten, bekend als zij waren met het mooie, het verheven spel, hetwelk „de Maskerspelers" van Bergen reeds in vroeger jaren op tooneelavon- den in Sint Maartensbrug hebben ten beste gegeven. Deze vereeniging n.1. zou deze eerste Nutsavond op treden en wel met het blijspel „De Privé-Secretaresse". Nadat de bezoekers zich een plaatsje hadden ver overd, sprak de voorzitter tot allen een woord van welkom, in het bijzonder tot den burgemeester en diens echtgenoote, die een dankbaar gebruik had den gemaakt van de uitnoodiging tot bijwoning van dezen avond, zulks ter kennismaking met de vereeni ging „Nut en Genoegen". Voorts zegt voorzitter, dat het 't bestuur is mogen gelukken, ondanks het feit, dat de kas der vereeni ging zeer „schraal" is, voor de leden weer eens te doen optreden de hun zoo bekende Maskerspelers. Daar dit veel kosten met zich brengt, heeft het be stuur besloten tot stijving van de kasmiddelen in de pauze van het tooncelstuk een kleine verloting on der de aanwezigen te houden, waarvoor bereidwillig eenige prijzen zijn beschikbaar gesteld. Verder hoopt voorzitter van harte, dat allen een genotvollen avond zullen hebben. Alvorens echter met de opvoering van het tooneel- stuk werd begonnen, vraagt de vicö-voorzitter, de heer G. Groot Sr. het woorda. Hij maakt den aanwe zigen bekend, dat zich thans in hun midden een jubi- 'aris bevindt en wel de voorzitter, die gedurende 25 'aren het voorzitterschap van „Nut en Genoegen" leeft waargenomen. Hij bestempelt voorzitter als een man, altijd vol humor, maar daartegenover zakelijk, altijd bereid medewerking te verleenen, waar het noodig blijkt te zijn, er steeds naar strevende de ver eeniging „Nut en Genoegen" te steunen en hoog te houden. Nog nooit heeft de voorzitter maar een en kele avond voor bestuursvergadering of ledenverga dering gemist, altijd was hij present. Voor deze trouw aan de vereeniging heeft het bestuur gemeend dit jubileum niet ongemerkt te mogen laten voor bijgaan en biedt den Voorzitter een leeren zakporte- .feuille aan met bloemenmand, de wensch uitspre kende, dat voorzitter nog tal van jaren tot heil van de vereeniging het voorzitterschap mag blijven waar nemen. Na deze woorden zingen alle aanwezigen eensgezind een „Lang zal hij leven". Hierop zegt voorzitter geheel perplex te zijn. Geen moment heeft hij dezen avond aan dit jubileum ge- lacht. Hij is volkomen overvallen. Zijn gedachten 'aat hij teruggaan over de 25 jaren, die zijn gepas seerd, naar de eerste avond, waarop hij de voorzit fershamer heeft gehanteerd. De benoeming had hij aangenomen, echter zich niet kunnende indenken, dat hij volkomen voor zijn taak berekend zou zijn. ning, dat de avond toch is geslaagd en het is te ho pen, dat zij later in minder treurige omstandighe den toch nog hun Revue kunnen brengen. Na afloop van het programma bracht de voorz. dank aan het vertrekkende bestuurslid J. Slot, voor zijn veeljarige arbeid in het Bestuur. Hij was een geziene figuur, die door zijn levenslust altijd een lach om zich heen weet te verspreiden. Met enkele hartelijke woorden nam Slot toen afscheid van de oudjes, waarvoor hij al die jaren zich met zooveel toewijding heeft ingespannen. Daarna besloot een gezellig bal dezen geslaagden avond. De taarten die verloot werden, vielen ten deel aan N. Keesman en J. Kossen (27 en 61). Dezen stelden hun prijs ter beschikking om te verkoopen waardoor nog een flinke versterking voor de kas werd gekregen. W 1 %E RINGEN Succes-verloting. Zondagavond heeft de verloting plaats gehad van de voetbalvereeniging „Succes", alhier. Prijs no. 1 viel op het nr. 2996, de hoofdprijs, een fiets, werd gewonnen door Mej. Tr. Boslcer Od. Voorts vielen nog belangrijke prijzen op: 2e pr. no. 2536; 3e prijs 2556, 4e prijs 1283; 5e prijs 705; 6e prijs 677; 7e prijs 1401; 8e prijs 2963; 9e prijs 2337 en 10e prijs 1S24. En verder nog tientallen andere prijzen. Loop der bevolking over de maand Nov. Ingekomen: A. A. van Oers en gezin, uit Medem- blik; L. H. Kerckhoffs en gezin uit Barsingerhorn; G. Arwert en gezin uit Zuidbrock; J. A. de Reuver e.e. uit Den Helder; Mw. S. Pefsem uit Hardinxveld; J. Goslinga uit Eenrum; Mw. J. Meering uit Wierin- gerwaard; Mw. M. M. Seelemeijer uit Emmen; S. Pa- pegaaij en gezin uit Den Helder; D. v. d. Bergh uit Den Helder; Mw. G. Duimering-Wiebenga uit Hee renveen; Mw. A. Smit uit Emmen. Vertrokken: N. de Boer en gezin naar Transvaal; H. Sepers en gezin naar Dreumel; A. Poeze naar Hindeloopen; A. Boelens naar Amsterdam J. ;A. van Hoesel en echtgen. naar Beesd; Jan van der Mei en gezin naar Zoutkamp Mw. J. te Brinke naar Hen- •-relo; R. Kuiper en gezin naar Vlagtweddc; J. Daal- ler en echtgen. naar Den Helder; J. Poot en gezin mar Medemblik; T. Ippel en gezin naar St. Pancras; J. Renlcema naar Grootcgast. Zuiderzeesteunwet. Ten Rijkstelegraafkantoren te Amsterdam bestaat voor mannelijke jongelieden gelegenheid tot plaat sing op een cursus ter opleiding van personeel op arbeidsovereenkomst bij den Holland-Radiodienst. Vereischt wordt het bezit van een M.U.L.O.-diplo- ma B of A (met Fransch, Duitsch en Engelsch), af gegeven door een der vereenigingen voor M.U.L.O. of een gelijkwaardig diploma. Sollicitanten moeten Nederlander zijn en bij plaat sing 17 jaar doch niet ouder dan 21 jaar. Het salaris bedraagt tijdens de opleiding voor thuiswonenden f 45, en voor niet-thuiswonenden f 65, kan daarna in 4 jaar stijgen tot f 95 per maand. Zoons van belanghebbenden ingevolge de Zuider zeesteunwet, die aan deze eischen voldoen zullen bij sollicitaties op steun van de zijde van den Rijksdienst kunnen rekenen. I A N G E N D JJ K We vernemen, dat in de Commissie voor het Ge organiseerd Overleg tusschen de vertegenwoordigers van het personeel der Lichtbedrijven en de vertegen woordigers van de Commissie van Beheer geen over eenstemming is verkregen over de voorgestelde loons verlaging. Men deelt ons mede, dat eerlang de beslissing mag worden tegemoet gezien, van den Minister van So ciale Zaken inzake het verzoek om, door misgewas gedupeerde tuinders, in eigen bedrijf te werk te stellen. De drukte in de zuurkoolfabrieken aan Langen- dijk is veel minder dan in vorige jaren op dezen tijd. Toen werd er op volle kracht ingemaakt en vonden tal van arbeiders er werk, meestal tot Kerstmis. Thans werken er nauwelijks de helft yan het nor male getal. De hoofdoorzaak van dezen toestand is Hij heeft altijd veel voor de vereeniging gevoeld en heeft het voorzitterschap dan ook, nu 25 jaar lang, volgehouden. Hij heeft zooveel hij kon in het be lang van de vereeniging gewerkt en heeft gemeend hiermede niet meer dan zijn plicht te doen. Hij dankt den heer Groot hartelijk voor de waardeeren- de woorden, tot hem gesproken en voorts het be stuur voor de hem overgereikte geschenken. Hierna volgt opvoering van het tooneelstulc. Reeds spoedig nadat het eerste bedrijf een aanvang had genomen, konden de aanwezigen genieten van het spel van mevr. BeeldmanRensink, die de hoofd rol in het stuk vertolkte, n.1. die van Joyce Alling- worth, de tenniskampioene, in het 2e en 3e bedrijf de privé-secretaresse van den fabrikant Francis Darnley. Door haar vlotte, beheerschte spel had mw. Beeldman terstond na haar verschijnen ten tooneele de harten van alle aanwezigen veroverd en volgde elkeen met bewondering haar bewegingen, haar op treden tegen haar medespelenden, haar gedwongen onderdanigheid aan haar tante en in het 2e en 3e bedrijf in het bijzonder haar spel, haar geraffineerd optreden tegenover den fabrikant. Bijzonder mooi was ook het spel van den heer Gerard Meijer in de rol van Markham en van mevr. Oldenburg-van Gee- men in de rol van tante van Joxce. De rol Francis Darnley, die vertolkt werd door den heer J. Beeld man, bleek een heel moeilijke te zijn. De heer Beeld- man heeft gegeven, wat in hem was; niet verzwegen mag worden; dat het al spoedig bleek hoe uiterst moeilijk het voor den vertolker is geweest in het weergeven van zijn rol zich te plaatsen boven het spel van mevr. Beeldman. Ook de overige medespe lenden hebben goed spel gegeven, hebben allen hun uiterste best gedaan het geheel een mooi geheel te doen zijn. Nog speciaal mag genoemd worden hot spel van den heer Chris Meijer, den heer Oldenburg, mevr. Meijer-van Geemen en dat. van mej. B. Mooij in haar rol van Dicky. Zeker is zij nog een beginne linge, maar vaak gaf zij werkelijk goede spelmomen ten. Mag tot slot nog genoemd worden, dat de aan kleeding van de tooneelen en de grimage der spelers uitstekend geslaagd zijn. Na de opvoering van het tooneelstuk zegt. de voor bitter uit naam van alle aanwezigen, dat gebleken is, dat inderdaad de Maskerspelers aan de leden van „Nut. en Genoegen" een genotvollen avond hebben 'oereid. Hij roept hen van harte een welgemeend tot weerziens toe. Hierna vraagt de Burgemeester het woord en zegt namens zijn vrouw hartelijk dank voor de uitnoodi ging om dezen avond te komen bijwonen. Heel veel genoegen heeft hij gehad in het spel van de Masker spelers. De roep over deze vereeniging was reeds voor uit gegaan. Gaarne sluit hij zich bij het woord van hulde dat voorzitter aan de vereeniging bracht. Voorts feliciteert spreker den voorzitter met zijn ju bileum. Reeds eenige jaren heeft hij met hem deel uitgemaakt van het bestuur van „Het Witte Kruis". Nu heeft hij Blaauw leeren kennen als voorzitter „Nut en Genoegen" en gehoord de geestige wijze, waarop Blaauw deze bijeenkomst heeft geleid, kan hij zich indenken, dat het bestuur dit jubileum niet ongemerkt heeft willen laten passceren. Hierop dankt Voorzitter den Burgemeester voor ziin vriendelijke woorden en sluit de bijeenkomst, tot allen een hartelijk tot weerziens toeroepende tot den volgenden Nutsavond, Die apen van jongens.Trekken den healen dag aan de bel.en als je bene den komt, zijn ze weg!! vooral gelegen in het ontbreken van voldoende ge wone witte kool. Wel wordt er Beensche witte kool als vervangster gebruikt, doch ideaal is dit niet. Men zal dit jaar wel een heel eind van de 10000 va ten, het normale getal, blijven. BROEK OP LANGENDIJK. Bij de gehouden verkiezingen voor ambtsdragers in de Geref. Kerk zijn gekozen tot ouderlingen: J. C. Koolaard en P. Pasterkamp en tot diakenen: G. Stins Jz. en H. Wagenaar. ZUIDSCHARWOUDE. Alhier is een Moedercursus geopend, uitgaande van de afdeeling van het Witte Kruis, met 16 deel neemsters. H A RE N K A RSP EL Bliksem in een boerderij geslagen. In den nacht van Zondag op Maandag te ongeveer 3 uur sloeg tijdens een zware hagelbui de bliksem in de boerderij van den heer A. Fijnheer en bewoond door P. Wit Jz. in den polder Schagerwaard. De bewoner ontdekte gelukkig spoedig onraad en ach tergekomen bemerkte hij al een begin van brand. Hij wist het vee er uit te krijgen en ook het overige gezin zijnde vrouw en 3 kinderen. Een koe lag hij zijn komst in de stal al dood. Voorts is er van de inboedel niets gered kunnen worden. KORT VERSLAG VAN DE ALGEMEENE VERGA DERING VAN DEN BOND TOT BEVORDERING DER PLUIMVEEHOUDERIJ EN TAMME KONIJNENTEELT, van 27 ovember 1935. Ter vergadering waren benevens het bestuur, de afgevaardigden van elf af deelingen aanwezig en bovendien de Bondsadviseur, den heer v. Asperen Vervenne, eenige belangstellende leden der afdee- lingen en de Pers. Voorzitter, Burgemeester Drost, heet allen wel kom, waarna de notulen der vorige vergadering on veranderd werden vastgesteld. Vervolgens deelde de Voorzitter mede, dat de af deeling Bussum practisch had opgehouden te be staan. Voorts de antwoorden, welke waren ingeko men van de Regeering en het N.P.F.-bestuur naar aanleiding van de genomen besluiten ter alg. ver gadering van Maart j.1. Deze antwoorden waren bereids aan de afdeelingen medegedeeld. Daarna leest hij een ingekomen overzicht van hetgeen het N.P.F.-bestuur heeft gedaan en verkregen in ver band met haar vergaderings-besluiten te 's-Herto- genbosch. Voorts dat vier leden van het N.P.F.- bestuur met het Dag. Bestuur van den Bond eenige bedrijven in Noord-Holland hebben bezocht, waar bij de gelegenheid is benut om de bijzondere be langen van Noord-Holland te behartigen. Dat daar na met het N.P.F.-bestuur besprekingen zijn ge houden, met als resultaat dat dit bestuur met een. lid zal worden uitgebreid om de Westelijke provin ciën gelegenheid te geven een vertegenwoordiger daarin te benoemen. Voorzitter stelt namens het bondsbestuur voor, om den bondssecretaris Kwant voor die functie candidaat te stellen. Hiermede gaat de vergadering accoord. Omreden Noord-Holland met de piepkuiken en eendenteelt belangen heeft die in de andere orga nisaties (Zir'd-Holland. Utrecht en Zeeland) min der dringend zijn en dit resultaat door Noord-Hol land is verkregen, hoopt hij dat de overigen hier mede wel acoord zullen gaan. Hierna volgen eenige mededeelingen over de in zending te Brussel, waar de bond met een trio Noord-Hollandsche blauwen is uitgekomen. Bij de indiening der begrooting voor 1936 blijkt wel dat de tijdsomstandigheden ook van invloed zijn op de inkomsten voor den bondskas. Contribu- tieverhocging acht de voorzitter gevaarlijk omre den dat dit misschien tot verlies van leden zal lei den. Het bestuur moet maar trachten rond te ko men. Indien de afdeelingen vanwege hun kas vrij willig eenige bijdrage kunnen verstrekken, zal dat dankbaar aanvaard worden. De afdeeling Kwadijk gaf f 10.Schoor! f 5.Heiloo en Den Helder zullen hun vereenigingen raadplegen Bergen en Warder hadden reeds ieder f 10.— bijgedragen voor de inzending naar Brussel, terwijl allen de reis kosten van hun afgevaardigden voor hun rekening nemen. Bij de verkiezing van twee bestuursleden, werd de heer G. Dekker herkozen en de heer Jb. Gouds blom gekozen in de vacature-Stolp. Bij de behandeling van het voorstel der teelt regeling, bleek wel uit de mededeeling van de cor respondentie met de overige organisaties, over dit onderwerp, dat de overgroote meerderheid vóór de teeltregeling is. zocdat verdere moeite tevergeefs geacht moet worden. Het voorstel om te breken met de N.P.F. werd niet aangenomen. Het verzoek van Dirkshorn om eerder bekend making van het aantal eieren dat na 1 Januari gebroed mag worden, zal worden overgebracht. (Is inmiddels reeds door de N.P.F. gevraagd aan de Pluimvee-Centrale) Het verzoek van Bergen om de restitutie der heffingen, welke nu op piepkuikens door toeslag bij export wordt verstrekt, doch naar de meening der betreffende fokkers dcor voortdurende over voering der markt niet tot zijn recht komt op an dere wijze te regelen, zal ter bevoegder instantie worden ingediend. Aan het verzoek van Wijdenes om een verslag van deze vergadering door middel van de Pers te verspreiden, zal zoo mogelijk voldaan worden. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7