Uit onze omgeving. Goed zoo! Plaatselijk Nieuws. Nederlandsche Blindenbond. De Bilt seint Predikbeurten. Z IJ PE J-'e Rijks- en Gemeentepolitie te 't Zand en Scha gerbrug werken nog steeds met succes. Het is hen nu weer gelukt een oude zaak tot klaar heid te brengen. Omstreeks Juni 1934 brak brand uit in een oude woning aan de Grootesloot nabij Keinsmerbrug. Hoe wel steeds vermoeden van kwaadwilligheid bestond, kon tot nu toe geen licht in de zaak gebracht worden. Thans hebben bovengenoemde politiemannen van den eigenaar van de verbrande woning een beken tenis weten te verkrijgen, dat door hem zelf die brand was gesticht. De verdachte is reeds aangehouden en zal heden ter beschikking van de Justitie naar Alkmaar wor den overgebracht. Hulde. STOLPERVLOTBRUG. Aangereden. Dinsdagavond ongeveer 6 uur werd de heer H. S., wonende te Schagerbrug, toen hij met zijn rijwiel aan de hand op den Rijksweg liep, aangereden door een uit de richting Den Heldor komende auto. De automobilist wilde, S. achteroprijdende, links passee rt: n, doch S., die vermoedelijk de auto niet heeft ge zien, ging onverwachts iets meer links op den weg loopen, waardoor een aanrijding onvermijdelijk was De aangeredene werd over een afstand van ongeveer 10 Meter meegesleurd en bleef gewond op den weg liggen. Ilij is het huis van brugwachter Dekker binnengedragen. Dr. Steen, assistent van Dr. Van Slootcn to St. Maartensbrug, verleende geneeskun dige hulp en constateerde bij het slachtoffer een ge broken rib en eenige kneuzingen. Auto en rijwiel werden licht beschadigd. Door de politie is proces verbaal opgemaakt. 'T ZAND. Openbare N.S.B.-vergadering. Dinsdagavond 10 dezer hield de N.S.B. in Neder land alhier in de groote zaal van den heer Schrie- ken een propagandavergadering. Mede tengevolge van het zeer slechte weer waren maar 60 70 men- schen aanwezig. De kringleider, de heer Van Frp te Schagen opende den avond, waarna hij het woord verleende aan den spreker voor dezen avond, kame raad Stet van IJmuiden. Spr. zette allereerst het doel van de beweging uit een: de opbouw van het Ned volk in zijn geheel; zij wil geen politieke partij zijn, doch iedereen in haar gelederen opnemen. Uitvoerig schetst hij het heden- daagsche parlementaire stelsel en de resultaten daar van. De strijd van de N.S.B gaat dan ook zoowel te gen liet marxisme als het liberalisme. Wel is door de socialistische beweging goed gedaan in ons land, maar spr. veroordeelt den klassenstrijd Samenwer king tusschen kapitaal en arbeid is noodig. Het ka pitaal weg, dat gaat niet, evenmin als de zaak gelijk vcrdeelcn. Spr. doet dan verder uitkomen, dat elk land op zichzelf zijn eigen socialisme behoeft. Wij behoeven een socialisme, dat voor den aard van ons volk geschikt is en de N.S.B. heeft dan ook een plan voor den geheelen hernieuwden algeheelen opbouw van ons Nederlandsche volk. Bij haar is de arbeider niet meer de loonslaaf van thans, doch wordt een te respecteeren onderdeel van het bedrijf. De politieke partijen komen slechts met leugens tot de massa, zij hebben nog altijd slechts noodig de helft plus een. Spr. doet in zijn betoog dan verder uitkomen, dat de katholieken evengoed lid van de N.S.B. kunnen zijn. Dat de beweging groeit, is een bewijs dat de andere stelsels hebben afgedaan. Met uw medewerking en Gods hulp zullen wij datgene bereiken, wat wij be oogen: het socialisme, maar dan het zuivere socia lisme, aangepast aan de geste van ons Ned. Volk, aldus eindigde de heer Stet zijn met enthousiasme uitgesproken rede. Gedurende de pauze werd een 3-tal vragen schrif telijk ingediend, die later door den spreker uitvoerig werden beantwoord, waarna op verzoek van den heer Van Erp de avond werd besloten door het staande zingen van het eerste couplet van ons volks lied. WIERINGEN Aanbestedingen, Aanbesteed zal worden het onderhoud gedurende ü>36 van de navolgende Rijkswerken, in en langs het noordelijk en westelijk gedeelte van de Wieringer- meer; het gemaal Leemans met de Stontelersluis (f2100); de vaarten en slooten (f8500.de Slootsluis (f350.—); de straatwegen (f22.800.—); de vaste en beweegbare bruggen (f1550.de gewalste wegen (f5800.—); de kanalen, waterkeeringen en kunstwer ken, tot de Amstelmecrboezem behoorende (f7.900. Tol aal der raming f49.000.—. Verder zal worden aanbesteed het onderhoud ge durende 1936 van de navolgende Rijkswerken in het oostelijk en zuidelijk gedeelte van de Wieringermeer, te Mcdemblik en te Andijk: Gemaal Lelv (f1600.—); vaarten en tochten (f 6700.de Hoekvaartsluis (f200.—); de straatwe gen (f44,750.—); de gewalste wegen (f4500.—); de vaste en beweegbare bruggen (f 1600.het Overle- kerkanaal te Medemblik met de kunstwerken (f550); het gemaal cn arbeiderswoningen in den proefpolder te Andijk (f 100. Totaal der raming f60.000. VISSCHERIJ. Dinsdagmiddag heeft de heer Van Hengel, Inspec teur der 'Visscherijen, een bijeenkomst belegt in de zaal van den heer J. Lont, teneinde de plaatsen voor kom- cn kamervisscherij voor het aanstaande seizoen zoo billijk mogelijk te verdeelen. Bij zijn openingswoord deelde de heer Van Hen gel mede, dat hij een verloting der plaatsen niet voor stond en hiertoe dan ook niet zou overgaan. Wel was cr door een visscher een schrijven naar den Minister gezonden, waarin was gezegd, dat de Inspecteur be paalde visschers bevoordeelde, doch de heer Van Hen gel deelde mede, nog nooit iemand bevoordeeld te hebben en wenschte op deze aantijging dan ook niet verder in te gaan. Voordat men tot de definitieve bespreking der plaatsen zou overgaan werd door enkele visschers op niet bepaald gepaste wijze ernstig geprotesteerd tegen de wijze waarop ihans de plaatsen werden ver deeld. De Inspecteur diende de heeren van antwoord waarbij harde woorden vielen. Deze opposanten wil den alle plaatsen verloten. Verder zeiden zij dat er nog veel meer visschers waren die deze meening waren toegedaan. Na een heftige discussie stelde de heer van Hengel voor dat zij die dan voor verloting waren, moesten gaan staan. Thans zag men juist het omgekeerde van wat heeren opposanten beweerden; slechts een vijftal visschers gingen staan. De meeste visschers waren dus blijkbaar in de gemoede overtuigd dat het voorstel van den inspecteur dus het billijkst en meest verkiezelijk was. Verder blijkt dat het aantal kamer- en komvis- schers zich nog steeds uitbreidt. Wederom werden aan een vijftal nieuwe belanghebbenden plaatsen toegewezen. Nadat nog enkele technische dingen werden be sproken, werd deze, in den beginne nogal rumoerige bijeenkomst gesloten. DEN OEVER. Zuiderzeewerken. De volgende onderhoudswerken 1936 worden bin nenkort aanbesteed: A. het Gemaal Leemans met de Stontelersluis (raming f 2100); de slootsluis, raming f 350; de straatwegen, raming f 22800; de gewalste wegen raming f 5800; de vaste en beweegbare bruggen f 1550; de kanalen, waterkeeringen en kunstwerken tot den Amstelmeerboezem behoorende, raming f 7900. Perceelen 1 tot en met 7 in massa geraamd op f 49009. Bovenstaande onderhoudswerken uit te voeren in en langs het noordelijk en westelijk ge deelte van de Wieringermeer. B. het gemaal „Lely", raming f 1600; de vaarten en tochten, raming f 6700; de Hoekvaartsluis, ra ming f 200; de straatwegen, raming f 44750; de ge walste wegen raming f 4500; de vaste en beweeg bare bruggen raming f 1600; het Overleekerlcanaal te Medemblik met kunst.w f 550; het gemaaltje en arb.woningen proefp. Andijk, raming f 100; Percee len 1 t.m. 8 is massa geraamd op f 60.000. Bovenstaande onderhoudswerken uit te voeren in het Oostelijk en Zuidelijk ged. v. d. Wier.-meer, te Medemblik en te Andijk. T. ANGEND IJ K Voor de beide veilingen aan Langendijk is van de 3.5 tnilliocn tuinbouwsteun ongeveer f 225000 beschik baar gesteld. Dit bedrag zal onder ongeveer 2500 tuinders moeten worden verdeeld. Bij de eerste inventarisatie van stapelproducten in 1931 waren er 11100 spoorwagens bewaarkool, thans zijn er... 2600 of ongeveer het vierde gedeelte van 4 jaar geleden! ZUIDSCHARWOUDE. Alhier zal een Kerstfeest worden gehouden voor kinderen van leden der Ned. Herv. Kerk. Door B. en W. is bepaald, dat met ingang van 1 Januari a.s. de huwelijken zullen worden voltrok ken door den burgemeester Jhr. A. L. van Spengler, bij ontstentenis vau dezen door den heer G. G. Post, die tevens met de overige werkzaamheden van den Burgerlijken Stand is belast. In de plaats van den heer G. Bekker, aan wien als zoodanig eervol ontslag is verleend, zal geen an dere ambtenaar worden aangesteld. De schippers in onze gemeente hebben zoo wei nig emplooi,, dat zij verzoeken, ook in de werkver schaffing te mogen worden opgenomen. Zij behooren daartoe op te geven, wat zij in het afgeloopen jaar hebben verdiend en welke onkosten zijn gemaakt, al- zoo overlegging van een exploitatie-rekening. Het vreemde van 'het geval echter is, dat dit moet ge schieden door den agent van de Bevrachtingscom missie, die wel de ontvangsten, maar niet de uitga ven kent. Daarop strandt op het oogenblik de ver dere afwikkeling van deze zaak. Is hierbij bureau cratie, of iets anders in het spel, zou men geneigd zijn te vragen. De werklooze schippers wachten in- tusschen maar steeds. ZANGUITVOERING „GEMENGD KOOR". "Woensdagavond werd door de zangvereeniging „Ge mengd Koor", onder leiding van den heer P. Pranger, een zanguitvoering gegeven in de zaal van den heer P. Kramer alhier. De belangstelling voor deze uitvoering was goed, maar toch beduidend minder dan wij het bij uitvoe ringen van dit koor gewend zijn. Eerst werd een viertal liederen op verdienstelijke wijze door Gemend Koor voorgedragen, waarna de kleinste, koorklas A, met pianobegeleiding van mej. N. Kramer, zes aardige kinderversjes ten gehoore bracht, zooals „De Spoortrein" van Joh. Veth, „Nici" van F. C. Palmboom, „Jarig Jetje" van Van Praag, allemaal bekende versjes van voor de radio. Aardig was het, de kleine peuters, met ernstige snuitjes, de oogen op den directeur gevestigd, maar toch onbe vangen en vrij, hun liedjes te hooren en te zien zingen. Bij de koorklas B, de grootere kinderen, viel een belangrijke verbetering te constateeren; er werd veel zuiverder gezongen dan wij het van dit koor gewend waren. Men beschikt werkelijk over goed materiaal. Eén der versjes van deze klas, „Het zonnetje van binnen", had slechts één coupletje. Dat was geen be zwaar, want één der jonge zanerers, de 14-jarige D. Schouten, heeft er een couplet bijgemaakt. Daarvoor werd hem door een dubbel applaus hulde gebracht. Bij de vier laatste door Gemengd Koor gezongen liederen waren het verplichte en het vrije nummer van het concours te Santpoort: „De dag des oordeels" door J. H. Boedijn en „het Onuitgezongen Lied" van Wierts; over het algemeen werd goed gezongen. Het was een mooie zangavond. Door eenige leden van de zangvereeniging werd daarna een tooneelstukje in één bedrijf: „Oom Leer- man is dood", opgevoerd. Het was een leuk schetsje, dat door de jonge dilet tanten vlot gespeeld werd. Het Amsterdamsche dialect van de familie Lob bes is echter wel iets te verbeteren. Niettemin werd er hartelijk om gelachen. Een gezellig bal besloot den avond. OUDKARSPEL. Bedrijfsongeval. De arbeider D. v. d. H., werkzaam op de zuurkool- fabriek van de fa. Hart, had het ongeluk zich bij het boren van kool zoodanig aan de pink te verwonden, dat de geneesheer, dr. De Wit, die de eerste me dische hulp verleende, hot noodig oordeelde, dit lichaamsdeel te amputeeren. ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. A. M. L. van Langeraad van Schagen; mej. P. A. Bierman van Verlaat; mej. M. Naber, van Zijpe. Vertrokken: Mej. N. Mosk van Den Helder; A. Wauman en gez. naar St. Gillis (België); J. J. Willig naar Wieringen; H. Waterman en echtg. naar Den Helder; P. Hijman en gez. naar Den Helder; A. J. Lerastra naar Den Helder; A. Blom en gez. naar Sas- senheim; W. A. S. v. d. Plas naar Noordwijk; mej. M. van Vondel naar Wieringen; mej. E. M. van Dijk cn mej. E. J. Kunnen naar Castricum. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Alida, d. v. A. Kranenburg en G. J. v. d. Berg; Jacob Pieter, z. v. J. Rentenaar en C. G. v. d. Duin; Trijntje, d. v. H. Raven en N. A. Hoogschagen; Grietje, d. v. O. Jansma en D. Tuinstra. Ondertrouwd: A. Helmus en G. Dwarswaard. Getrouwd: F. Koning en S. Spruit. Overleden: A. Boersen-Korver. oud 65 j.; A Wou denberg, oud 31 j. D. F. Webeling, oud 57 j.; E. van Kooten, oud 6 j. Politie. Gevonden: Zak pootaardappelen, handschoen, kistje koek. Verloren: Rijwielplaatje, motorhandschoen, tasch met portem., enz. Aan komen loopen: Grijze hond met br. vlekken; klein zwart hondje. Bouwvergunning. B. en W. verleenden vergunning aan J. B v. d. Rum tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Balgweg. Biljarten Van de biljartclub speelde bij dn heer Slikker groep 5 tegen groep 1. Van groep 5 won C Philipsen i50) 3 part., Joch. Rlaaubocr (30) 3 part., P. Wilms (50) 2 part en K. de Groot (40) 3 part. Van groep 1 won H. Ruizenaar (30) WET OP DE UITVERKOOPEN EN OPRUIMINGEN. In verband met de vele gestelde vragen inzake het houden van balans-opruimingen, brengt de ka mer van Koophandel te Alkmaar aan belanghebben den ter kennis, dat in de periode tusschen 1 Jan. en 1 Febr. en tusschen 15 Juli en 15 Aug. opruimin gen in verband met jaars- of seizoenswisseling ge houden mogen worden zonder vergunning van de Kamer van Koophandel. Het is echter verboden deze verkoopen aan te kondigen onder een andere aan kondiging dan een der navolgende: „jaarlijksche opruiming", „halfjaarlijksche op ruiming", „scizoenopruiming", „balansopruiming" of „inventarisopruiming." Voor opruimingen die om een andere reden worden gehouden, dan in verband met jaars- of seizoenwis seling, of voor uitverkoopen, dienen derhalve ook voor de boven aangegeven perioden vergunningen bij de Kamer te worden aangevraagd. 1 partij, Jb. Dekker (50) 3 part. en Jb. Rozenbroek (60), 1 partij. Groep 5 won dus met 11 tegen 5 van groep 1. Tot tijdelijk onderwijzer aan school I is benoemd de heer C. van Twuiver van Oudorp. Biljarten. Onze plaatsgenoot, de heer C. Slikker, is door de Alkmaarsche biljartver. uitgenoodigd 1000 carambo les 35 c.M. kader te spelen tegen den heer H. Hoog land, kamp. van Nederland le klasse klein biljart. St. Nicolaasattractie. De winnaars van de hoofdprijzen bij het ballero- spel waren: D. J. van der Heuvel en H. Jonker, die beiden 9995 gooiden en den eersten prijs, f 50 en den tweeden prijs f 25, samen deelden en dus ieder f 37.50 kregen; 3e prijs f 10 was voor C. de Bol met 9991 en 4e pr. f 5 voor C. Kossen Pz.. met 9988. OUDE NIE DO RP Portefeuille. Dinsdagavond vergaderde de lezerskring van de portefeuille bij den heer Feijs. Na een geanimeerde bespreking werd besloten het leesgeld te verlagen tot f 0.60 per maand. Eenige verandering van tijdschriften zal ook plaats hebben, terwijl er tevens nieuwe portefeuilles aange schaft zullen worden. Daar er nog 3 portefeuilles be schikbaar zijn, zal men probeeren hiervoor lezers te vinden. Daarna volgde de verkooping van tijdschriften en boeken, die vlot verliep en waardoor men voor wei nig geld aan winterlectuur kan komen. De heer C. Witstneer heeft zijne benoeming tot lid van de commissie van toezicht op de Protestantsche armvoogdij aangenomen. HOOGWOUD Dinsdagavond vergaderde het Crisis-comité op het gemeentehuis, onder voorzitterschap van den burge meester. Deze opent om 8 uur de vergadering, waar na de notulen van de vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De penningmeester, de heer L. Glas deelt mede, dat de collecte, die door de geheele gemeente gehou den is, ruim f 320.— heeft opgebracht, waarvan 10 aan het Nationaal Crisis-Comité te 'sGravenhage moet worden afgedragen. Besloten werd aan het Nationaal Crisis comité eeni ge goederen en brandstofen aan te vragen, terwijl voor de eene helft van het beschikbare geld flanel, molton, enz;, zal worden aangeschaft, terwijl voor de andere helft brandstoffen zullen worden gekocht, welke goederen over de gezinnen, die daarvoor in aanmerking komen en door de vergadering worden aangewezen, zullen worden verdeeld Dit betreft on geveer 130 gezinnen De rondvraag levert niets op, waarna de voorzitter de vergadering sluit,. BLOEMBOLLENVEILING WEST-FRIESLAND TE BOVENKARSPEL. De aanvoer was heden ook al weer beduidend minder. De prijzen handhaafden zich vrijwel. De volgende week wordt voorloopig de laatste gladiolen- veiling gehouden. De noteering was heden: America 2838; Ave Maria 110; Afterglow 20; Betty Nuthal 8 op 115; Baron Jules Hulot 4858; Baron van Wijnbergen 20—34; Boule de Neige 2449; Be- linde 3450; Brillant Star 40; Catharine 80; Corry 85; Crimson Glow 2141; Charles Dickens 6585; Commander Koehl 630; Early Sunrise 3146; Em- pres of India 3242; Early Orange 1829; Flaming Sword 24—39; Gen. Petain 13; Halley 8—17; Her- mione 1538; 1'Immaculee 3049; Jacoba van Beieren 3364; Krelage's Favoriet 65; Lady Boreel 2035; Lilac Wonder 2847; Mac Laren 54—105; Maagd van Orleans 110125; Mar. Foch 6—18; Mevr. van Konijnenburg 140—190; Mount Everest 5463 Maidenblush 12—23; Mont Oenis 43—50; Mr. Mark 65; Niagara 53; van der Neer 3865; Nancy Hanks 5265; Odin 1426; Peace 63; Panama 23 41; Pink Perfection 24—47; Pfitzers Triumph 140 160; Rosette 2840; Red Emperor 3258; Roi So- leil 33—51; Souvenir 1321; Schwaben 3262; Sla- monea 62; Scarlet cardinal 33; Trudel Grotz 115; Vennus 2437; White Giant 115; War 31—57; Wolf gang van Goethe 2841; Yvone 3542; Yellow Ham mer 46; Alles in centen per 100 stuks. Lilum Regale 24 op 2.40—3.80; 20—24 1.80—2.10; 18—20 0.90—1.10; 16—18 0.50—0.70 per 100 stuks. „Beklaag de blinden niet, zonder li^n te helpen, maar help hen, zonder ze te be klagen," Gisteravond dan werd in Theater Royal een jubi leum-avond gegeven, georganiseerd door het Comité van voorbereiding, bestaande uit de heeren Mr. Dr. J. A. E. Buiskool, Dr. H. U. Nanninga en C. D. Schmalz, ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den Nederl. Blindenbond. De heer Mr. Dr. Buiskool sprak het openings woord uit, heette daarbij allen welkom en betreurde de geringe opkomst. (Inderdaad, treurig.) Het wordt dikwijls zóó voorgesteld, aldus spr., of de blinden ons medelijden behoeven. Dit is geenszins het geval; de blinden willen onze gelijken zijn, een wensch, die ook later de spreker, de heer Joh. van den Berg nog zou uiteenzetten. De Magnus Follies lieten zich daarop hooren, die zich voor dit goede doel belangeloos hadden beschik baar gesteld. Nadat nog was genoten van de kleur-opnamen van de film „Amerika's Westkust", werden na een korte inleiding van den heer Van den Berg de eerste twee deelen gedraaid van de film: „Wat wij willen", dee- len die staan in het teeken van het blinde kind. En we konden zien, wat er in de inrichtingen voor de kleinen'wordt gedaan, om het tekort door het gemis van hun gezicht zoo klein mogelijk te doen zijn, en wat prachtige resultaten daar worden bereikt. Het woord was daarna aan den heer Van den Berg, bondspropagandist, zelf blind, die een rede hield over het onderwerp: „De Blinde Mensch" In een gloedvol en overtuigend betoog vertelde spr. uit- Verwachting: Meest matige Oostelijke wind, af nemende bewolking, weinig of geen neerslag, aanvankelijk iets kouder. Verdere vooruitzichten: Opklarend en des nachts iets kouder. BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 776. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 5 gr. C. 41 gr. F. RHEUMATIEK? Haal nog heden een flesch Terlep's rheuma- tieksmeerseL Het geeft onmiddellijk verlichting Prijs per flesch f 0.65. TERLEP'S DROGISTERIJ, Hoogzijde 103, Schagen. voerig van het werk van den Bond, die er naar streeft een wettelijke blindenzorg in het leven te roe pen. Spr. wekte op den Bond voor haar goede werk te steunen. De blinden hebben recht naast u te gaan als volwaardigen, medelijden vragen zij niet. Spr. sprak tenslotte de hoop uit, dat door de film, de band tusschen de zienden en de blinden, zou worden ver sterkt. Applaus.) Voor de pauze en direct daarop waren het weder om de Magnus Follies, die onze aandacht vroegen. Daarna eischte de heer van den Berg ons weer op, die van z'n veelzijdigheid blijk gaf, door het decla- meeren van eenige gedichten van Adema v. Schel- tema. Mr. Buiskool zei het zoo juist, deze prestatie ging ver boven het middelmatige uit. Toen dan ook de laatste 2 deelen van ,Wat wij willen" vertoond wa ren die meer sloegen op het werk van volwassen blinden kon Mr. Dr. Buiskool in z'n slotwoord dan ook gerust van een goed geslaagden avond spreken. Spr. dankte allen die medegewerkt hadden om dezen avond te organiseeren en onthield zich daarbij niet een speciaal woord te richten tot den heer van den Berg, ongetwijfeld volkomen verdiend. Het succes van dezen avond immers, was voor een niet gering deel aan aan hem te danken. Hulde voor dezen strijder!! NIEUW RAADSLID. De heer W. Dekker heeft van de Directie der Ne derlandsche Spoorwegen bericht ontvangen dat hij de functie van raadslid mag vervullen. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer C. J. Zwart, slaagde Dinsdag te Den Haag voor de acte Wiskunde L. O. SCHAGEN-NIEUWS. Oudesluis ISchagen II. Vertrek per bus 1 uur. J. Everts. J. Peetoom A. Slikker P. Boon J. Weel and P. Boontjes H. Veenstra D. Schoorl P. de Vries D. Ruig W. J. Biersteker. Res.: G. Paulusma, S. Breebaart. Schagen 3—Petten 2. Aanvang 2 uur. T. Bij post J. Broer J. Franzen M. Slikker T. Moransart J. v.d. Oord P. Schoorl J. Boontjes N.N. Jb. Brocrsma, Res.: H. Naber. J. Gelder. Schagen A—H.R.C. A. Aanvang 12.30 uur. J. J. Slikker A. Molenaar C. Slikker W. Geerts G. Koch G. Zwaan C. de Jager P. Timmerman J. P. Wit A. v.d. Pijl P. Slik. Succes bSchagen b. Vertrek per bus 10.45. J. Oostwouder P. Dekker J. Slikker J. Schram P. Hofland K. Klaijer J. Heemsbergen J. v. d. Ben R. v. Haren S. Vries Res.: N. Prins. Jb. Molenaar. ZONDAG 15 DECEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Godsdienstige bijeenkomst onder leiding van Mej. van Vliet. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Eikema. Doop. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Reddingius. Aarts woud, geen dienst. Schoorl, zie Groet. Groet, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Huisduinen, voorm. 10 uur. Ds. M. van Wichen. Julianadorp, nam. 7.30 uur, Ds. M. van Wichen. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Poel. Zang. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur Ds. Witkop. Extra collecte. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, nam. 25 uur Bezichtiging van kle dingstukken voor kinderen der Zondagsschool. Valkkoog, nam. 7 uur Ds. Tinholt. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Warmenhuizen, geen samenk. wegens ziekte. Winkel, geen samenkomst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. D. Haars. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Meihuizen. GEREF. KERK. Kolhorn, voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur, Leesdienst. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. ter Linden, van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef. voorm. 10 uur. de heer Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur en nam. 7 uur, de heer I. Kuiper van Bilthoven.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2