Uit Bergen. Raad Bergen De raad dezer gemeente komt. morgenmiddag om 2 uur in openbare vergadering bijeen, ter behande ling van de navolgende agendapunten: 1. Vaststelling der notulen van de openbare raads vergadering van 29 Octobcr 1935. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorloopige vaststelling der gemeenterekening, dienst 1934 en vaststelling der rekeningen 1934 van het gem. Electriciteitsbedrijf, het gem. Woningbe drijf en het Burg. Armbestuur. 4. Voorstel van B. en W. om hun te machtigen aan liet hoofd der O. L. S. toestemming te verleenen, voor liet jaar 193G een kweckelinge met acte tot genoem de school toe te laten, op een wedde, nader door den raad te bepalen. 5. Voorstel van B. en W. om goed te keuren, dat de Commissie der Buitengemeenten voor liet Cen traal Ziekenhuis ter voorziening in de vacature van 2 leden van het College van Regenten over het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar, wegens periodieke af treding van de heeren C. Haringhuizen, oud-burge meester der gemeente Wieringerwaard en S. G. L. F. Baron van Fridagh, burgemeester der gemeente Schoorl, deze aftredende leden aan het College van B. en W. van Alkmaar, ter herbenoeming voordraagt. G. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring der Bouw- rekening betreffende de werken voor gasvoorziening van Bergen over 1934, overeenkomstig art. 1 van het met de gemeente Alkmaar gesloten contract inzake gaslevering. 7. Voorstel van B. en W. om te besluiten, de vast stelling van een plan van uitbreiding voor de ge meente, omvattende het geheele gemeentelijke terri toir, zooals op bijbehoorende teekening is aangege ven, voor te bereiden. 8. Voorstel van B. en W. om de door de Binnenland- sche Exploitatie Mij. van Onroerende goederen te Haarlem nieuw aangelegde wegen, gelegen tussrhen de Prins-Hendrikstraat-Emmastraat en Dr. van Pelt- laan de namen te geven van „Nassaulaan", „Emma- plein" en „Waldeck Pyrmonthlaan." 9. Voorstel van B. en W. om van Mw. R. Huizinga te Bergen onderhands te koopen een strook grond van haar perceel langs de Breelaan voor verbrceding van dien weg en langs den Notweg grond te ruilen, waardoor deze weg op 10 M. breedte kan worden ge bracht, tegen betaling door de gemeente van een vergoeding ad. f 42.— en onder voorwaarde, dat de noodige verplaatsing van de scheidingen door en voor rekening der gemeente geschiedt., bij verschil van werkelijke grootte geen verrekening zal plaats hebben en de kosten op de overdracht vallen de, voor rekening dor gemeente wQrden genomen. 10. Voorstel van B. en W. om hen te machtigen de huur der woning Karei de Grootelaan no. 17 met in ging van 1 Januari 1936 te bepalen op f 9.— per week en de huur der onverhuurde woning, Karei de Groo telaan No. 15 vast te stellen op minimum f 8.50 per week, kosten van waterverbruik voor beide woningen voor rekening van huurders. 11. Voorstel van B. en W. om aan de huurders van gemeente-eigendommen, die bereid zijn de voor 1935 gehuurde perceelen voor 1936 tegen denzelfdn huur prijs in te huren, deze perceelen te gunnen en de overige perceelen voor het jaar' 193G publiek te verpachten, doch echter den Zuurdijk en een perceel weiland, oorspronkelijk groot 1.2910 H.A., ge legen aan de Banscheiding, onderhands te verhu ren, resp. aan P. Meijer tegen een huurprijs van f4.50 rivas over 1935 verhuurd aan C. F. Roobeek voor f4.50, welke huurder op inhuring geen prijs stelt) en aan C. van der Zei voor f 60 (deze huurder betaalde een pacht over 1935 van f75, doch wordt een huur prijs van fCO billijk geacht in verband "mét het feit; dat van dit perceel 10 Are is onttrokken voor het woonwagenpark en het risico 't welk de nabijheid van een woonwagenpark voor huurder kan opleve ren). 12. Voorstel van B. en W. om onder intrekking van het Raadsbesluit d.d. 23 Juli 1935 te besluiten ten behoeve van de verbreeding'en de strekking van den Bergerweg voor de melkfabriek „Wilhelmina" en zooals met erfpachtster is overeengekomen, een strook grond van het fabrieksterrein, waarop zich oen steenen schuur en een wei-installatie bevinden, welke verplaatst en opnieuw opgetrokken moeten worden, aan de erfpacht te onttrekken; dat de kosten hiervan, alsmede van den aanleg van een toegangsweg langs de fabriek naar de nieuw te bouwen schuur tevens garage en nieuwe rioolleidingen en bijkomende werken, tot een bedrag van f4000 voor rekening der gemeente zullen worden genomen, een en ander onder nader door Burgemeester en Wethouders in overleg met de N.V. tot Exploitatie van de Melkinrichting en Stoomzui- velfabrick „Wilhelmina" te bepalen voorwaarden. 13. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het reglement van het Burgerlijk Armbestuur. 14. Voorstel van B. en W. om aan de Afd. Ber gen der Vereeniging „Volksonderwijs" met ingang van 1 Januari 1936 tot wederopzegging het lokaal voor handenarbeid der O.L.S. ten behoeve van een op te richten kleuterschool in gebruik af to staan, tegen betaling van een vergoeding volgens de van kracht zijnde verordening, onder toezegging van een subsidie gelijk aan 80 der te betalen vergoeding, behoudens in dit percentage bij de behandeling van de Gemeentebegrooting 1936 door den Raad wijzi ging mocht wordengebracht. 15. Vasstelling van ecnige pensioens-grondslagen. (Betreffen: den Burgemeester, Secretaris, Ontvanger, P. Baretta (onderwijzer a. d. cursus Fransch) en de Gemeente-veldwachters). 16. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de door den Minister van Sociale Zaken voorgestelde steunregeling en om met ingang van 1 Februari 1936 een rouleeringssysteem in te voeren en wel 6 weken werkverschaffing, af te wisselen met 4 weken steun- verleening. 17. Rondvraag. GEMEENTEREKENTNG 1934 EN REKENIN GEN DER LICHTBEDRIJVEN. B. en W. stellen den raad voor, de gemeentereke- ning over 1934 als volgt vast te stellen: de ontvangsten van den gewonen dienst op f 479.047.15, de uitgaven van den gewonen dienst op f 483.449.49 en alzoo het nadeelig slot van den ge wonen dienst op f 4.402.34. De ontvangsten van den kapitaaldienst op f 637.721.89, de uitgaven van den kapitaaldienst op f 610.890.14, en alzoo het batig slot van den kapitaaldienst op f 26.831.75.. De rekening van het G.E.B. ware als volgt vast te stellen: Het bedrag der ontvangsten en uitgaven van de rekening van het Gem. Electr. Bedrijf vast te stellen als volgt: Afdeeling I. totaal baten f 83.958.51, totaal lasten f 83.958.51, waarin begrepen uitkeering aan de gemeente wegens winst 23.474.74 Afdeeling II. Kapitaalsinkomsten totaal f 28.220.27, idem uitgaven totaal f 24.680.60, batig saldo X 3.539.67. Van het Gem. Woningbedrijf als volgt: Het bedrag der ontvangsten en uitgaven van de sekening van het Gew. Woningbedrijf vast te stel len als volgt: Afdeeling I: totaal baten f 9.237.93, totaal lasten f 11.748.62, nadeelig saldo f 2.510.69. Afdeeling I: totaal kapitaalsuitgaven f 1.465.90, Idem uitgaven f 1.465.90. En van het Burgerlijk Armbestuur op een totaal ontvangsten van f 30.567.09, totaal, uitgaven f 30.247.40, batig saldo f 319.69. Geldleenlng goedgekeurd. Het raadsbesluit tot het aangaan eener vaste geldleening groot f 66.000 is door Ged. Staten goed gekeurd. Het stichten van een badhuis. Bij den raad is een adres ingekomen van de afd. Bergen van het Witte Kruis, houdende verzoek tot stichting en inrichting van een badhuis en dit aan de afdeeling in exploitatie te geven. B. en W. stellen voor, dit adres te behandelen bij de gemeentebegrooting 1936. De subsidie is niet noodig. Het bestuur van het Dokter Dekkerhuis heeft aan B. en W. doen weten,, dat over het vereenigings aar 1 September 1934—31 Augustus 1935, geen ge bruik zal worden gemaakt van het toegezegd ge meentelijk subsidie, ten behoeve der jeugdige werkloozen. WIERINGERWAARD De afd. Wieringerwaard van Landbouw en Maat schappij hield Zaterdagavond een propaganda-avond in het lokaal van den heer H. v. d. Woude. De kolfbaan was daarvoor in orde gemaakt, want er werd veel publiek verwacht. Doch dit was niet het geval, zoodat de voorzaal groot genoeg was. Bij de opening door den heer J. Saai waren slechts 20 personen aanwezig, wat na 'n halfuurtje met een tiental werd verhoogd. De heer Saai sprak zijn misnoegen hierover uit. On ze afdeeling moest bloeien, wanneer elk lid nu eens één nieuw lid aanbracht, was het al veel gewonnen. In 't bijzonder werd welkom gelieeten de heer Ba- rendregt, van Houtrakpolder, die dezen avond een lezing zou houden met als onderwerp: „Moet de boer zich organiseeren?" Dit is zeer noodig. In Wieringerwaard is het er nog verre van af. Ze schijnen niet te beseffen in wat tijd we leven. We moeten hand aan hand aan 't werk. Wat stilstaat, gaat achteruit. Van alle kanten worden we tegengewerkt. Onze boer is technisch goed uitgerust. In Assen, waar 20 duizend menschen ter vergadering waren, werd begrepen, dat er een taak was te vervullen. Spoedig werd daar de Boe renbond opgericht, wat later Landbouw en Maat schappij is geworden. Zonder dat we er iets van merkten. De boer is de vijand van zich zelf. Vele boeren gaan zich aansluiten bij bonden, die onzen bodem minder maken. De bodem toch is de bron van welvaart, waar alles vanaf hangt. De vak organisaties, geholpen door de wetgeving krijgen een belooning naar behoefte, niet naar prestatie. In de jaren 19141918 is wel gebleken dat de landbouw onontbeerlijk was. Zoo ging spr. nog eenigen tijd door. Het kwam hier op neer, wat de heer de Lange verleden jaar hier al zoo duidelijk heeft uiteen gezet. Met een krachtige opwekking tot aansluiting bij Landbouw en Maatschppij eindigde spr. zijn rede. Het was maar een korte rede, doch spr. gaf gele genheid om vragen te stellen, wat misschien nog meer vruchtdragend kan zijn dan een lange rede. Van deze gelegenheid werd door enkele personen gebruik gemaakt, in 't bijzonder door den heer H. Jonker Jr., die begon te vragen wat de grondslag was, waarop Landb. en Mij. wilde bouwen. Dit werd over en weer een tamelijk breed debat, waarbij de heeren zoo'n beetje langs elkaar heen praatten. De heer Barendregt kon den heer Jonker niet ten volle overtuigen, wat later door den heer Joh. de Veer uit voeriger werd toegelicht, waarmee de heer Jonker zich ten slotte vereenigde. Verder nog wat onderling gepraat, waarna slui ting met den wensch dat de aanwezige leden pro paganda zullen maken. Verpachting. Zaterdag werd in de zaal van den heer H. v. d. Woude door Dijkgraaf en Heemraden van den Pol der een openbare verpachting gehouden van dijken, kaden, wegen en vischwater. Enkele perceelen zijn onverpacht gebleven. De verpachte perceelen hebben opgebracht f 3930, zijnde ongeveer gelijk aan twee jaar geleden. Van de wegen is bijna niets verpacht, zoodat eventueel liefhebbers alsnog met het bestuur van der polder zich in verbinding kunnen stellen. Het perceel weiland ter grootte van ongeveer 3 H.A. tot dusver verhuurd aan den heer A. de Car- pentier, voor f 215, werd nu gepacht door den heer D. Kooij Cz. voor f 225. De heer de Carpentier was geen gegadigde meer. GALLANTSOOG Debatavond der „Vrije Groep" van Win- keL I* Constandse spreekt. Zaterdagavond sprak in hotel De Haan, de heer L. Constandse van Den Haag, over het onderwerp: „Het Italiaansch—Abessijnsch conflict en het chris tendom". Na de inleidende woorden van den heer J. Bak ker, voorzitter van de „Vrije Groep", welke hier er zijn verwondering over uitdrukte, dat de opkomst zoogering was, kwam de spreker aan 't woord. De overproductie, aldus de heer C„ is oorzaak, dat Italië de handen naar Abessinië heeft uitgestoken. En die overproductie is weer een gevolg van het feit, dat de arbeiders die bij die productie betrokken zijn, doordat hun loon in de productiekosten begrepen is, niet liet geproduceerde ten volle kunnen afnemen; het restant hoopt zich op, totdat tenslotte de bom barst. Werkloosheid, dumping en productiebeperking komen over de crisis-slachtoffers. Het teveel aan pro ductie wordt vernietigd, omdat bij distributie zon der betaling, het kapitaal geen rente zou geven. Vol gens spr. is het kapitalistische stelsel aan den grond geloopen en het zal nooit weer los komen. „Het Plan van den Arbeid" heeft 600 millioen gulden noodig. Maar aan aflossing en rente moet ook gedacht wor den. „Het Plan" is daarom onmogelijk, omdat de overbodige producten niet van de hand kunnen wor den gedaan. Wie zal het benoodigde kapitaal voor dit project der s.d.a.p. leveren. Geen bankier zal hiertoe bereid gevonden worden! En wat ziet men thans in het conflict Italië—Abessinië? Engeland is de moedige beschermheer en spreekt van Volken bondsprincipes, etc. Het is echter niet de moreele overtuiging, die Engelands politiek in deze bepaalt, maar een zeer nauw te omschrijven belangencomplex. Spr. noemt Engelands activiteit een gulden leu gen. In den Soedan gebruikt men water uit het Ta- na-meer (Abessynië). Mocht Italië beschikking over dit meer krijgen, dan zal de katoencultuur in den Soe dan een geweldige klap worden toegebracht. Boven dien heeft Engeland er belang bij dat aan de Roode Zee geen sterke Italiaansche kolonie ontstaat, dit in verband met zijn zeeweg naar Indië. Volgens spr. zijn de artikelen, die onder de z.g. sanctiebepalingen vallen allen artikelen, die of weinig voordeel leve ren, of die onbetaald bleven. Schepen b.v. worden wél verkocht, want die werden contant betaald. Ko- lentransport naar Italië uit Duitschland mag ook. daar aan de overlading verdiend wordt. Nederland heeft veel belang bij een sterk Engeland, vandaar zijn houding. Dit is ook het geval met Frankrijk, dat met de befaamde bemiddelingsvoorstellen geko men is. De laatste voorstellen doelen op een verdee ling van Abessinië, in dezen zin, dat Engeland zijn macht in Afrika behoudt en Italië eveheens tevreden kan zijn. Spr. memoreert in dit verband de verdragen waarbij bepaald werd, dat de drie genoemde landen elkaar zouden bijstaan om voordeelen te verwerven in Abessinië. De tegenstelling Italië—Volkenbond is in wezen niets anders dan een strijd ItaliëEnge land, waarin de laatste zijn „rechten' in Oost-Afrika bedreigd ziet. De Volkenbond is, aldus spr., het instru ment om goede legers en vloten te kweeken. Arbei dors en bourgeosie strijden broederlijk samen om den vrede te handhaven. Men ziet wat er van te recht komt. Het is 'n vrede door bewapening. De arbeiders kunnen door collectief optreden in inter nationalen zin den krijg verhinderen. De kerk bevor dert echter het nationalisme. Zij is een gevaarlijk wapen in de handen der bourgeoisie. Spr. concludeert ten slotte dat gezamenlijk optreden der arbeiders het ecnige redmiddel is. Als de productiemiddelen in handen der arbeiders zijn, zal de ellende verdwij nen. Aangezien ne de rede van den heer Constandse geen debater zich aanmeldt, sluit de heer J. Bakker de vergadering met den oproep aan de aanwezigen om over het besprokene na te denken en hun con clusie te trekken. Z IJ P E SCHAGERBRUG. „Nut en Genoegen". Zaterdagavond vond in het Wapen van de Zijpe de eerste win terbij eenkomst van de vereeniging „Nut en Genoegen" alhier plaats. De zaal was flink bezet. De heer S. Kuiper, opende met een woord van welkom en zeide dat het gelukt was een pro gramma te vullen van eigen krachten, terwijl ook enkele gasten uit Zuidscharwoude en Kolhorn hun medewerking zullen verleenen. Door een ernstig feit is in de vereeniging het roer van het schip ge raakt. De voorzitter, wijlen de heer Van Loenen, die altijd mooi en goed werk voor de vereeniging heeft gedaan, is ons door den dood ontvallen. Om deze reden neemt spreker thans het voorzitterschap waar. Binnen enkele weken zal een ledenvergade ring worden belegd, om in een tweetal bestuursva- catures te voorzien en spreker hoopt dat men dan evenzeer van zijn belangstelling zal doen blijken als vanavond. Mede in verband met groote plannen die er voor het volgend jaar bestaan. Hierna werd met de afwerking van het pro gramma bsgonnen en trad allereerst op mej. Marie Kliffen van Zuidscharwoude, die op keurige wijze een drietal liederen zong, t.w.: Wiegelied, Das Veil- chen en De Heilige Stad. Werkelijk heel mooi! De heer Anneveldt kwam vervolgens op de plan ken met een tweetal voordrachten, getiteld: En tochen Hart van goud, welke een dankbaar ap plaus verwierven. Verder maakten we kennis met den heer P. Kroonenburg als declamator, die op keurige wyze een schets voordroeg, uit het boek Malle Gevallen van Hans Martin, Door dë dames Jongerling en de heeren Schoen en Jongerling werd op verdienstelijke wijze opge voerd De gestoorde Nachtrust. De heer P. Schoorl droeg er verder niet weinig toe bij om de stemming er in te brengen. Eenige smakelijk opgediende moppen en De trouwdag van Mietje brachten de vroolijkheid op het hoogtepunt. Het zangstukje Heeft U een sigarenbandje, van de dames M. van der Werff en G. Ott oogstte even eens veel bijval. De heer S. Kuiper trad hierna voorh et voetlicht met: In het Woud, Weet je wat het ergste is en Toen Ds. Talma Minister van Landbouw werd welke voordrachten ook het noodige succes hadden. Na de pauze kregen we achtereenvolgens een voor dracht van de dames T. en N. Kuit: De nieuwe dienstbode, optreden van den heer Anneveldt met Ze zeggen en Houdt er den moed maar in, de da mes Bakker en Wit van Kolhorn met Willem en Trijn voor en na de voetbalmatch, een tooneelstuk- je Het Kind van H. Heyermans, opgevoerd door de dames Kuiper en Keurisvan Zoonen en de heeren Kuiper en Keuris van Kolhorn, een drietal liederen van mej. Kliffen: Allerseelen,, Maman, dites mooi, Heute nacht oder nie; de heer K. Keuris met Ik heb rooie, Savoye, ik heb heele mooie; Witte rozen en een potpourri van bekende wijsjes, uit vole borst meegezongen door het publiek. Zonder aan de anderen iets tekort te willen doen, een ieder heeft naar eigen kunnen het beste gepresteerd zouden we echter een com pliment willen maken aan mej. Kliffen voor haar sublieme zang en aan de gasten van Kolhorn voor de uitstekende wijze waarop „Het Kind" werd ver tolkt. Een en ander was werkelijk af. Té ongeveer 1 uur 's nachts werd de bijeenkomst door den heer S. Kuiper „op rijm" gesloten, waarbij allen, die tot het welslagen van dezen avond had den medegewerkt, op hartelijke wijze werden be dankt. Aand e leden werd nog medegedeeld, dat op 28 Dec. a.s. een algemeene vergadering der vereeni ging zal worden gehouden. Tot slot rest ons nog te vermelden, dat de heer v. Stioriaan en z'n band het muzikale gedeelte op de bekende, goede wijze verzorgde. 'T ZAND. De heer A. W. Hettema, opzichter bij den Rijkswater staat alhier, wordt met ingang van 1 Januari a.s. overgeplaatst naar Alkmaar. LANG END IJ K DE VERKOOP VAN SLÜITKOOL IN DUITSCHLAND Kwaliteitseischen gesteld. Voor den verkoop van sluitkool is thans ook een regeling getroffen, evenals voor sommige andere pro ducten. Er zijn een veertiental gesloten teeltgebieden aangewezen, waarin plaatselijk en districtsgewijze verzamelplaatsen, dépots, worden aangewezen, aan welke verzameldepots de kweekers dan hun groen ten moeten aanbieden. De districtsverzameldepots zijn alleen bevoegd de kool aan de distribuanten, verwerkers en verbruikers (grootverbruikers) verder af te geven, terwijl de laatstgenoemden de kool al leen van deze depots mogen betrekken,' deelt de Tuinderij mede. In de niet-gesloten gebieden mag de verkoop van kool alleen volgnns de nadere aanwij zing van den voorzitter van de hoofdorganisatie van de Duitsche tuin- en wijnbedrijven geschieden. Voor gebruik op het eigen bedrijf en voor verknop aan den kleinhandel ter plaatse is deze bepaling niet geldig. De commissiehandel in kool, alsmede de verzen ding van niet vast-verkcchte of -gekochte partijen kool is verboden. Speculatie is dus uitgesloten. De kwaliteit van de kool is nader omschreven. De kwaliteit B, roode kool, moet zijn gezond, goed rijp, vast- en gelijkmatig van kleur zonder scheuren, dekbladen, zonder stootplekken of andere beschadi gingen, vrij van insectcnvreterij en zieke plekken, in den winter absoluut vorstvrij, de stronk niet te ver weggesneden, zoodat de dekbladen nog goed vast zitten. Hieruit volgt dus, dat men in Duitschland ook betere kwaliteit wenscht te verbouwen. Aan de sorteering worden thans eveneens eischen gesteld. De kool wordt ingedeeld in zes groottematen. Groot te 1 is kool van gemiddeld 1 pond (14 tot 114 pond) en zoo vervolgens. Grootte zes is kool van meer dan vijf pond. De kosten van de regeling moeten worden betaald door de distribuanten. Het Bestuur van de Gemeenschappelijke Lichtbe- drijven voor Langendijk en St. Pancras besloot, aan de Commissie van Beheer voor te stellen, de salaris sen en loonen van ambtenaren en werklieden op nieuw te verlagen. Het Bestuur doet dit voorstel na een onderzoek te hebben ingesteld naar de salaris regeling in andere bedrijven, van ongeveer denzelf den omvang. Bovendien wordt vqorgesteld, over te gaan tot het aanstellen van een boekhouder Tot nu toe geschied de de administratie door den Directeur. De voordracht voor onderwijzer aan de gemeen schappelijke U.L.O.-school der gemeenten Oudkar spel, Noordscharwoude en Zuidscharwoude bestaat uit: 1. P. J. Dijkema, te Akkrum: 2. M. de Weger, Neede; 3. J. de Vries, Nijmegen. Er waren 11 solli citanten. DINSDAG 17 DECEMBER. HILVERSUM (1S75 M.) KRO.-uitzending; 4.00—5.10 HIRO. 8.00—9.15 Gram.pl; 12.15 Gram.pl en orkestconcert; 1.15 Schla- germuziek; 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Modecursus; 4.00 HIRO; 5.10 Gram.pl. en Schlagermuziek; 6.15 Orkestconcert; 6.40 Lezingen; 7.35 Gram.pl; 8.00 Berichten; 8.05 Orkestconcert en lezing; 8.35 Cau serie; 8.40 Symphonieconcert; 9.30 Sport; 9.45 KRO- Troubadours; 10.30 Berichten; 10.3512.00 Gr.pL HILVERSUM (301 M.) AVRO-uitzending. 8.00 Gram.pl; 10.00 Morgen wijding, gewijde muziek; 10.30 Ensemble Rent meester; 11.00 RVU.: Causerie; 11.30 Ensemble Rentmeester; 12.30 Omroeporkest; 2.00 Gevar. pro gramma; 3.00 Kniples; 4.00 Gram.pl.; 4.30 Kinder koorzang; 5.00 Voor de kinderen; 5.30 VPRO.: Bijbel vertelling; 6.00 Gram.pl; 6.30 RVU.: Causerie; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Schaakpraatje; 7.30 Engel- sche les; 8.00 Berichten; 8.05 Concertgebouworkest en soliste; 8.50 Radiotooneel9.40 Omroeporkest en solisten; 10.25 Bridgeles; 11.00 Berichten; 11.10 Gr. pl.; 11.1512.00 Dansmuziek. DBOITWICH (1500 M.) 11.20 Orgelspel; 12.00 Gram.pl; 12.50 Leicester Ope ra-orkest; 1.50 Gram.pl; 2.35 BBC-Schotsche orkest mmv. solist; 3.35 Trioconcert; 4.20 Lezing; 4.40 Trio en soliste; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.50 Pianorecital; 7.15 Fransche les; 7.50 Causerie; 8.20 Variété-orkest mmv. soliste; 8.35 BBC-Orkest mmv. soliste; 9.50 Berichten; 10.20 Voordracht; 10.40 Bridgewa ter-kwintet mmv. soliste; 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl; 12.35 Orkestconcert olv. M. Flament; 4.20 Orkestconcert; 5.50 Dito; 9.05 Zang en declamatie; 11.05 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 5.50 Gram.pl; 11.20 Dresdensch Philh. orkest en so listen; 1.35 Gram.pl; 3.30 Trioconcert; 4.20 Omroep orkest, koor en solisten, 7.35 Radiotooneel; 8.35 Omroepkleinorkest. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl; 12.50 Salonorkest; 1.50—2.20 en 5.20 Gram.pl; 6.35 Salonorkest; 7,35 Gram.pl; 8.20 Symphonieconcert; 10.3011.20 Gram.pl.; 484 M.: 12.20 Gram.pl; 12.50 Omroeporkest; 1.502.20 Gram.pl; 5.20 Salonorkest: 650 Grampl; 7.05 Harp- recltal; 8.20 Russische muziek; 9.35 Symphonie concert; 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.35 Radiotooneel; 8.35 Operettemuziek; 9.20 Be richten; 9.50 Pianorecital; 10.05 Weerbericht; 10.20 —11.20 Kamermuziek. Als de oberkellner met zijn zoontje gaat wandelen LANGENDIJK. Hoe bedroevend slecht het met de koolvoorraden staat kan blijken uit de mededeeling dat in één der Langendijker gemeenten de helft van de aanwezige voorraden werd geteeld, door 8 tuinders, die de kool verbouwden „buitenom" en dat de andere helft, door tientallen andere bouwers in het Ambacht werden geteeld. ZUIDSCHARWOUDE. Damlust alhier speelde een geanimeerden wed strijd met de damclub W.O.D. te Alkmaar, met als uitslag 23—15 in het voordeel van Damlust. Alhier is een comité gesticht voor de behartiging van de belangen der jeugdwerkloozen. Als leden zijn aangewezen de heeren C. Kramer en Jb. Rutsen. NOORDSCHARWOUDE. Sjoelsport. Ie klasse: P. Koeman—P.V igser 26113 3189—2972 P. Nieman—E. Bos Jr. 21118 2661—246S. A. Kramer—M. Sloovis 23116 2658 2570. G. Smit—D: Drost 28—2—10 2935—2662. P. Veen—J. Peetoom 17—1—22 3106—3157. D. Peetoom—P. Kat 11—0—29 2764—3002. J. Duijvis—P. Pool 30—0—10 3102—2710. Ant. Kroon—Jb. Peters 18—4—18 2639—2538. 3e klasse: J. BeenkenH. Oudshoorn 18—2—20 2248—2171. D. HanH. Lichtenberg 20—1—19 1890—1869. J. Smit^-G. Ameling 30—0—10 2778—2529. J. v. Dort—P. Smit 15—1—24 2145-2431. H O O G W O V D AARTSWOUD. Vrijdagavond hield de Afd. Plattelandsvrouwen hare maandelijksche vergadering ten lokale van den heer Visser. Voor deze gelegenheid was een vertegenwoordiger der Maggi-producten aanwezig, voor het houden van een lezing. Op een alleszins duidelijke wijze werd het gebruik en de hooge voedigswaarde van deze produc ten naar voren gebracht De dames werd een kop bouillon aangeboden x werd men in de gelegenheid gesteld een der vele soepen te proeven. Beide lieten zich goed smaken. Deze heer bezorgde de dames een mooien en leerzamen avond. Daarna las mej. D. HelderBrugman nog voor een Kerstvertelling, welke aandachtig werd aange hoord. Besloten werd om in do volgende bijeenkomst op 10 Januari mej. Managé Challa uit Hoog Soeren te laten optreden en dan ook niet-leden toe te laten» Hierna sluiting.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2