Raad Oude Niedorp. RUISENDE •PEUGD Kantongerecht te Alkmaar. Vergadering van den raad op Vrijdag 13 December 1935, 's avonds om 7 uur. Voorzitter de lieer C. G. M. van Baar, burgemees ter, tevens secretaris. Afwezig is de heer Bierman. De Voorzitter opent de vergadering;, de notulen zijn nog niet lciaar wegens drukte. Ingekomen stukken. We vermelden o.a.: Ben schrijven van den Ned. Bond van arbeiders in het landbouw, tuinbouw en zuivelbedrijf en van den it.K. Landarbeidersbond te Uude Aieuorp en t Veld, houdende verzoek om beschikbaarstelling van fl.— kolentoeslag hoven de uitkeeringen uit de werk lozenkassen aan trek kenden. Waar deze uitnemingen in de praktijk, in die ge vallen, waarin zulks volgens de door den Minister van Sociale Zaken getronen regeling is geoorloofd, reeds geschieden, stellen B. en VV. voor het adres voor kennisgeving aan te nemen, onder niededeeling aan de bonden, dat de gevraagde regeling reeds be staat. Aldus wordt besloten. Een adres van de afd. 't Veld van den R.K. Land- arueidersbpnd fcSt. Deus Dedit, om invoering van een regeling, waarbij 1/3 van de contributie voor het zieisenlonds te Alkmaar voor werkloozen door de ge meente zal worden betaald. Unitrotit deze aangelegenheid zijn tusschen de ver- ecniging van Burgemeesters en secretarissen in het voormalig kanton Schagen en het ziekenfonds te Alkmaar langdurige onderhandelingen gevoerd, die niet tot een resultaat hebben geleid. B. en W. stel len voor tot een regeling als gevraagd niet over te gaan, zoolang de contributie te betalen door de leden in het algemeen niet is verlaagd. De quaestie tusschen de Vereeniging van Burge meesters en Secretarissen wordt door den Voorzit ter uitvoerig toegelicht. De heer Kolkman kan niet geheel en al accoord gaan met de redeneering van de Vereen, van Burge meesters en Secretarissen. Zoo spr. het begrepen heeft, willen de doktoren 1/3 laten vallen, wanneer de gemeente dat ook doet. We kunnen nu wel vast houden, maar aan den anderen kant wil'en de dok toren toch verlagen. En de actie tegen de hooge ta rieven is blijkbaar het drijven van eenige burge meesters, en niet van allen. Men zal er toch wel geen bezwaar tegen hebben, dat menschen, die gelijk met de werkloozen staan, zooals arme tuinders etc., ook 1/3 contributie betalen. Dit nu is juist wel het geval, waardoor bij inwil liging van het verzoek onbillijke verhoudingen zou den ontstaan. De heer Van Zoonen oordeelt de contributie te hoog; er dient op algemeene verlaging aangestuurd te worden en die zal tegengehouden worden, wan neer op dit verzoek wordt ingegaan De vrees van den heer Molenaar, die bang was, dat de menschen zouden aankloppen bij het ge meentebestuur of Burg Armbestuur, wanneer zij niet meer in staat zullen zijn de contributie te betalen, kan de Voorzitter niet deelen, die schilderde een en ander te zwart af. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt dan besloten. Verpachting moestuin. B. en-W., stellen voor, 'om over. te gaan tot verpach ting van den moestuin tot dusverre in gebruik bij den gemeentegeneesheer, bij publieke -inschrijving^ voor den duur van 3 jaren, ingaande 1 Januari 1933. Waar de gemeente-geneesheer den tuin niet op de bestaande voorwaarden ad. f45.per jaar verder wenscht te huren en het besluit van den raad tot verlaging geen goedkeuring heeft kunnen verkrijgen, stellen B. en W. voor thans tot publieke inschrijving over te gaan. De lieer Waiboer informeert of de geneesheer het huis heeft gehuurd met inbegrip van tuin. De Voorzitter antwoordt ontkennend; de tuin is hij afzonderlijk contract gehuurd. De heer Waibcer vindt den tuin in een verwaar loosden toestand verkeeren. De dokter is zeker lief hebber van een wildernis. Zou het niets wezen om den tuin in werkverschaffing te laten opknappen, vraagt spr. Zóó zal men er weinig voor krijgen. De Voorzitter antwoordt, dat. dit wel niet zal gaan: de kwestie van uitvoering moet overigens maar aan .B. en W. overgelaten worden, waarmee de heer Waiboer accoord gaat. Het. voorstel wordt z. h s. aangenomen. Nieuw contract met het P.E.N. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst tot straatverlichting voor den duur van 5 jaren, ingaande 1 Januari 1935, met het P.E.N. Waar het ontwerp-contract geheel tegemoet komt aan de wenschen van het gemeentebestuur, stellen B. en W. voor tot het aangaan der overeenkomst te besluiten, volgens de in het ontwerp neergelegde voorwaarden. Conform besloten. De vergoeding zal nu berekend worden naar 49 lantaarns, verder zijn in het contract de bekende tariefsverlagingen opgenomen. Slootwerken in werkverschaffing. Voorstel Van B. en W. tot het uitvoeren van sloot werken in den W.O.L.-polder in werkverschaffing, conform het verzoek van het bestuur van dien pol der. B. en W. zijn van meening, dat ter plaatse uit te voeren werken, voor zoover mogelijk, de voorkeur verdienen boven het zenden van arbeiders naar de werkverschaffing in den Wieringermeerpoldcr, waar om zij voorstellen aan het verzoek van den W.O.L.- polder mede te werken en over te gaan tot de uit voering van naar schatting 5000 M3. grondwerk, waarvan de looncn c.a. worden geraamd op f 3714, en de materiaal- en toezichtkosten op f 716 een en ander in overleg met de Heide Mij. Laatstbedoelde kosten blijven voor rekening van den polder, terwijl wij ons voorstellen de loonen geheel uit werkver- schaffingsgelden te betalen. De heer Kolkman vraagt of de gemeente nog iets over het toezicht te vertellen heeft. Do Voorzitter antwoordt bevestigend. Door den correspondent van de arbeidsbemidde ling? vraagt de heer Kolkman. Dit is waarschijnlijk niet het geval; deze zal wel het administratieve gedeelte voor z'n rekening krij gen. Begrooting 1936. De begrooting sluit voor den gewonen dienst op een bedrag van f 84.074.15 met een post onvoorzien var} f 500.De kapitaaldienst sluit op een bedrag van f 15.333.30. Reeds 2 weken terug vermeldden we Zitting van Vrijdag 13 December. Alkmaar. DEINING TUSSCHEN DE DAMES EN DE HEEREN Het Alkmaarsche stadsgedeelte, dat voorheen in 't algemeen werd aangeduid als „De Bergerhout" is thans in het belang van het moderne verkeer, vooral wat betreft eventueele bekeuringen, inge deeld in met name genoemde lanen en zoo had on langs op de kruising van de Heeren- en Vrouwen laan een aanrijding plaats tusschen 'n auto en 'n aangespannen voertuig, waarvan de bestuurder, de koetsier Jan N., de auto, als komende van rechts, voorrang had moeten verleenen. Nu hij dat niet deed, raakte het verkeer in de knooo en had een aanrijding plaats, waarvoor de Koétsier moest op draaien. Aangezien echter heden de bestuurder van den auto, J. G. Eecen, verzuimd had zijn neus te laten zien, werd het noodig geacht de zaak tot a.s. week aan te houden. Bergen. VERKEERSINCIDENT IN DEN WINDERIGEN HOEK. Heden had de voortzetting plaats van de ver- keersstrubbeling in den Winderigen hoek te Bergen, waarbij de wielrijder Zeeman uit Oudorp gevaar had geloopen, de pisang te zijn geworden. De autobus chauffeur S. T., die de vrijheid en veiligheid van het verkeer dan in gevaar zou hebben gebracht, bleef nog altijd op het standount staan, dat het hier meer kon worden beschouwd als een noodlottigen samenloop van omstandigheden, doch de ambtenaar nam allèèn aan verzachtende omstandigheden en reauireerde f 10 ooete of 10 dagen, wat volgens het systeem van dezen magistraat, die bij zijn eischen niet op 'n achterwiel minder of meer kijkt, zeer billijk moet worden geacht. De Kantonrechter zal a.s. week uitspraak doen. H,eerhugowaard. EEN WEINIG PAEDAGOGISCH GEZIN. De landbouwer A. Gr. te Heerhugowaard had te recht gestaan ter zake het feit, dat hij zijn leer plichtig zoontje Wilhelmus Theodorus op onder- eenige cijfers, die een duidelijk beeld gaven van den minder rooskleurigen toestand. Van de gelegenheid tot het houden van algemee ne beschouwingen wordt geen gebruik gemaakt. De begrooting is eigenlijk in den loop der jaren al dood- gepraat, aldus de voorzitter. De commissie had geen belangrijke opmerkingen Zoo zal de Banne worden verzocht, een bijdrage te doen voor het bestraten van een stuk weg bij Zijde wind. Het bedrag voor de commissie van schoolver zuim beschikbaar, f 25, werd zeer gering geacht. Ver zocht zal dan ook worden, dit te stellen op f 1 per lid per vergadering tot maximaal f 50. De subsidie voor het Burg. Armbestuur bedraagt I 4000, wat wel niet toereikend zal zijn. De heer Kolkman wees nog op de post van f 118, voor het schilderen van een gang en een trap bij den dokter; spr. vond dat zeer hoog. De Voorzitter geeft het toe, maar opknappen van den gang b.v. schijnt zeer noodzakelijk te zijn. De begrooting wordt daarna met algemeene stem men goedgekeurd. Gewijzigd wordt de rekening 1934. Hierdoor wordt het saldo van den gewonen dienst nadeelig bein- vloed met f 2.883.50. Het nadeelig slot van den ka pitaaldienst bedraagt nu f 71.92. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. Aan de orde is de benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens periodieke aftreding van den heer W. Langedijk per 31 Dec. a.s. De af tredende wordt met algemeene stemmen herkozen. Rondvraag. De heer Bakker wijst op het groot.e getal bedelaars, muziekmakers en straatventers etc. Het loopt de spuigaten uit. De heer Kolkman: Er zijn d'r bij, die lillijk wor den ook. De Voorzitter zegt toe, met voorstellen te komen. Er zijn dagen, dan is er 'n ware inphasie uit Scha gen. De heer Bakker heeft het ook niet. op de harmoni caspelers begrepen; ze kunnen er niks van, zegt spr. Hierna sluiting. scheidene dagen in Juni, Juli en September, niet behoorlijk ter school had gezonden. Het verweer van den vader, dat zijn kinderen op school niet prettig werden behandeld, had den kantonrechter aanleiding gegeven, heden daaromtrent het hoofd der school, den heer H. J. Jansen, eens te interpel- leeren en liet dit schoolhoofd een geheel ander ge luid hooren. De kinderen van vader Gr. waren ta melijk lastige en zenuwachtige scholieren en de jongen wordt niet thuisgehouden, omdat hij op het land kan werken, maar hij doet, wanneer hij zon der motief de school verzuimt, niet anders dan lanterfanteren. De schooljuffrouw kan ook slecht met den knaap opschieten en het was dezer dagen nog voorgekomen, dat de jongen door het openstaande raam was ge sprongen en doodleuk de beenen had genomen, zonder zich om het onderwijs verder te bekomme ren. Zijn broertje had iets dergelijks gelapt, omdat, zooals hij beweerde, er geen nota was genomen van zijn wensch. zich te mogen absenteeren. Het schoolhoofd achtte een dergelijke wijze van optreden door deze leerlingen, waarbij zij worden gesteund door de ouders, 'n onmiskenbare tegen werking van het schoolgezag, 'n meening, die vol komen werd gedeeld door kantonrechter en ambte naar, welke laatste heer dan ook f 10 boete of 10 dagen requireerde. A.s. week vonnis. Oudorp. HARD VAN BEGRIP. Ho wel driemaal gewaarschuwd, was zekere Jan K. ongestoord doorgegaan den Boven weg te Oudorp die wegens werkzaamheden voor het verkeer was ge sloten, met zijn motor te berijden, waardoor de weg bovendien nog werd beschadigd. Wie echter niet hooren wil, moet voelen en werd hem heden op gelegd een boete van f 7.50 subs. 5 dagen hechtenis Zijpe. BEHOORLIJK UITKIJKEN ALS EISCH GESTELD. Diverse verontschuldigingen van weggebruikers worden onverbiddelijk van de hand gewezen als een ongeval het gevolg is van onachtzaamheid en dus moest ook de Friesche chauffeur E. v. d. Z. uit Alkmaar, het onderspit delven, teen hij terecht stondw egens het veroorzaken van een aanrijding met zijn vrachtauto en een motorrijwiel, dat door hem op den hoek Schagerweg—Grootesloot geen voorrang was verelend. De motorrijder, Pieter de Vries uit Obdam, sloeg met zijn motor tegen de vlakte, en beliep een schade van f 18.55 aan zijn machine. De chauffeur werd veroordeeld tot f 6 boete of 4 dagen, plus betaling van het aan de Vries toegewezen schadebedrag. Alkmaar. HET VERDERFELIJKE VERKEERSSNIJDEN. Hoewel de heer J. J. P. Spr., koopman te Alkmaar, reeds achttien jaar het autostuur bedient, zonder eenige ernstige aanrij ding geboekt te hebben, week hij op 22 Augustus van dien veiligen weg af en liet zich verlokken op den Rijksweg tusschen Limmen en Castricum een voor hem rijdende auto, door zekeren heer Heenk bestuurd, te passeeren, terwijl op eenigen afstand een automobilist uit Haarlem', Jan Dollemans als tegenligger van de andere zijde naderde. Het gevolg van deze onvoorzichtige manoeuvre was een aan rijding met het rijtuig van den heer Dollemans, waardoor een schade van f 15 werd veroorzaakt. De heer Dollemans, die op het voor hem rechter- weggedeelte reed en dus vermeende dat hij geheel vilj uitging, schreef den heer S. een brief en ver zocht hem deze schade te willen voldoen, waarop hij ten antwoord kreeg, dat de heer S. vermeende geen schuld te hebben, omdat de heer Dollemans had nagelaten voldoende naar rcehts uit te wijken Hierop deed de heer Dollemans aangifte bij den Officier van Justitie te Haarlem, die natuurlijk deze klacht doorgaf aan den ambtenaar van het OM. bij het kantongerecht te Alkmaar,e met het resultaat, dat de heer S. heden terecht stond ter zake overtreding van art. 22 motor- en rijwielwet. Ook thans scheen de heer S., die inmiddels de schade heeft vergoed, niet volkomen in te zien dat hem alléén de schuld zou treffen, aangezien het meer uitwijken naar rechts van den tegenligger het ongeval had kunnen coupeeren, tegen welke opvatting de ambtenaar scherp stelling nam en den verdachte toevoegde, dat indien door hem dergelijke onjuiste opvattingen werden gekoesterd omtrent de regels van het cerkeer, de ambtenaar overwoog, ont neming van de rijbevoegdheid als bijkomende maat regel van veiligheid voor te stellen. Het snijden toch van het verkeer achte de ambtenaar een zeer gevaarlijke verkeersfout. Niettemin zou de ambte naar zich voor ditmaal nog bepalen tot het eischen van een hooge geldboete, namelijk f 100 boete of 40 dagen hechtenis. De kantonrechter, die ook nog nie* slemaal het idéé, intrekken van het rijbewijs sc ,-n te willen loslaten, zal over 1 week schriftelijk vonnis wijzen. H e i 1 o o. HIJ HAALDE DEN VRIJSPRAAK-PRIJS. Een crisisspijsvetwet-ambtenaar uit Den Haag', Hen drik B., tevens onbez. rijksveldwachter, had op 18 Sept. te Heiloo een den rijksweg overstekenden auto aangereden. Hij beriep er zich op dat deze wagen te laat richting had aangegeven en dit met zooveel bijval, dat vrijspraak volgde. Majoor Steen zal het wel niet met dit vonnis eens zijn! Alkmaar. GEVEN ZE AAN DE AMBACHTSCHOOL OOK CH AUFFEURSLESSEN De 15-jarige telg van den rijwielhersteller Adr. R. te Heiloo, had tijdens de ongesteldheid van zijn va der dienst gedaan als chaufeur en een juffrouw naar het station gereden, doch hij werd onderweg gesnapt zonder rijbevoegdheid. De vader draaide er voor op en stond heden terecht. Hij gaf het feit toe, doch voegde er bij, dat zijn jongen schitterend reed Hij is leerling op de am bachtschool te Alkmaar en een der leeraars geeft de jongens les in chaufeeren, nog wel op den Ilelder- schenweg. Geen wonder dat bij dit sensatiebericht onze vurige ambtenaar hapte! Hij zegde direct 'n onderzoek toel Op den openbaren weg practisch les geven aan jongens beneden den leeftijd van 18 jaar! Je reinste sabottage van artikel 15 primo van de Mo tor- en Rijwielwet! De vader gaf intusschen de plechtige belofte, dat dezè ongerechtigdheid niet meer zou plaats vinden en kwam er nu nog genadig af met f7.50 boete of 5 dagen. Zuidscharwoude. IIET WITTE SPATBORD DEBUTEERT IN DE RECHTZAAL. De 18-jarige tuinder KI de B. te Zuidscharwoude had op 13 Oct. gefietst op een rijwiel niet voorzien van een wit spatbord en werd, mede ter waarschu wing voor andere lichtvaardigen veroordeeld tot f2 boete of 1 dag. Broek op Lan gen d ij k. DE NOOIT ONTBREKENDE INZENDING FIETSERS ZONDER LICHT. De heeren Gerrit S. uit Broek op Langendijk en Willem Z. te Bergen, vormden de inzending fietsers zonder lampje en werden eendrachtiglijk veroordeeld ieder tot f2.00 boete of 2 dagen. door MARGARET PEDDLER. Feuilleton 53. Terry scheen volmaakt uit haar leven verdwenen te zijn. Het drong nu ten volle tot haar door dat hetgeen er tusschen hem en haar bestaan had een glimp van het wonderbaarlijke geluk was geweest, dat merischenkinderen hier op aarde nimmer ten deel valt. Niemand kon venvachten zóó gelukkig te mogen worden, als zij met Terry was geweest. Inplaats daarvan gaf men een standvastige gene genheid, die geenerlei heftige emoties tot grondslag had. Méér niet... Ze werd uit haar gepeins opgewekt door het ope nen van de deur, en het volgende oogenblik stond Timothy over haar heengebogen. „Lieveling", fluisterde hij, terwijl hij zijn annen om haar heensloeg. Hij kuste haar met een rustige tcederheid, zonder eenigen hartstocht. Slechts vrien delijkheid en zachtheid... Daarna ging hij voor den divan zitten en ze be gonnen te praten. Over alle mogelijke dingen, haar ziekte, en het feit, dat ze weer aardig op «weg was de oude, sterke Phil te worden, over Budge, Piers en Venetia, en hij sprak verder over een nieuw boek, dat hij bijna voltooid had. Daarna vroeg hij haar of de veranderingen, welke aan „The Grange" waren aangebracht naar haar zin waren, en toen ze die vraag bevestigend had geant woord, kwam er een blijde uitdrukking in zijn oogen. „Dat doet me genoegen", zei hij. „Want ik ga je het oude huis als huwelijksgeschenk geven. Het is nu jouw huis, Phil." Een gloeiende blos verspreidde zich over haar ge zichtje en voor een kort oogenblik kon ze niet ge regeld ademhalen. Daarna lukte het haar evenwel haar zenuwachtigheid te boven te komen. „Wanneer... wanneer .wil je trouwen, Timothy?" Inplaats van haar te antwoorden, stond hij op, en liep met groote passen het vertrek op en neer. Ten slotte hield hij voor den divan stil, en nam haar met een eigenaardige uitdrukking in zijn oogen op. „Herinner je je, hoe ik je eens vertelde dat ik je in de eerste plaats gelukkig wilde maken? En ik zei er dan ook bij, te gelooven dat het me zou ge lukken." Phil's gedachten gingen terug, naar dien avond, aan het strand... den avond, toen Timothy haar be kend had haar lief te hebben en ze hem ten antwoord had gegeven hem geen liefde terug te kunnen ge ven... tenminste niet helielfde gevoel dat hij haar schonk. „Ik houd heel veel van je, doch niet op die manier", had ze gezegd. En indien hij haar dien dag weer dezelfde vraag zou stellen, kon zc hem geen ander antwoord geven. „Ja, ik herinner het me", zei ze zacht. „Welnu, ik geloof dat de dag nu is aangebroken waarop ik mijn wensch verwezenlijkt kan zien." Hij nam haar handje in de zijne, en zonder er zich van bewust te zijn, drukte hij dit heftig. Er lag een droe vige glimlach om zijn lippen. „Nee, het is niet noo dig... het zal nooit meer voor je noodig zijn moed te verzamelen om mijn vrouw te worden kindje. Ik vraag je dat ook niet. Lieveling, ik houd te veel van je om je tot de mijne te maken, terwijl ik weet dat j§ hart en ziel een anderen man toebehoort... Aan Terry." Haar hand bewoog zich onrustig in de zijne en ze keek hem met groote, verwonderde oogen aan. „Je moet namelijk weten dat de volle waarheid me bekend is", vervolgde hij. „En die kende ik vóór dien tijd niet... Dit is dan ook mijn eenige excuus je gevraagd te hebben met me te trouwen. Ik wist niet dat er een éndere man bestond dien je liefhad. Doch thans weet ik het. En vandaag ontsla ik je van je belofte aan mij. Je bent vrij... volmaakt vrij." Het kwam Phil voor alsof ze droomde: dit kón toch geen werkelijkheid zijn. Het volgende oogenblik had hij zijn lippen hartstochtelijk op haar hand ge drukt en daarna hoorde ze hem de deur openen en kort daarop sluiten. En toen onderscheidde ze voet stappen... jonge, triomfantelijke, dierbare voetstap pen. Voor een kort oogenblik staarde Phil hem sprake loos aan, en daarna sloten 'ferry's armen zich om haar heen... haar zóó vast omklemd houdend alsof hij haar op deze wereld nimmer meer los zou laten. „Oh, Terry, Terry!" snikte zc. „Mijn eigen, kleine liefste", klonk het heesch. Zoodra Timothy Terry in de speelkamer had ge duwd, was hij langzaam naar het vertrek geloopen waarin tante Jem zich bevond. Ze stond voor het raam en staarde naar buiten. Toen hij binnenkwam sprongen er tranen in haar oogen en ze moest zich haastig afwenden, zoodat hij die niet zou zien. „Ze zijn nu samen", zei hij rustig. „Beste Jemina, waarom glimlach je niet?" „Timothy, je had me niet verteld dat het in je voornemen lag Terry hierheen te brengen. Het was was een wondermooie daad." „Zorg altijd voor een goed einde," zei hij gewild luchtig. „Dat is al het minste wat men kan doen." Ze praatten daarna over algemeenheden, en plot seling vroeg Jemina wat Elspcth nu zou beginnen. „Ze trouwt met mij", gaf hij te kennen. „Ze trouwt met mij", gaf hij te kennen. „Wat? Bedoel je... Oh, Timoty, je bent toch een groote dwaas!" Hij schudde met het hoofd. „Dat ben ik niet", zei hij. „Ik doe slechts mijn uiterste best iels in orde le brengen, wat ik zelf in de war heb gestuurd". Bij de laatste woorden glim lachte hij onzeker. „Het is maar een bitter beetje", viel hij haar in de rede. „Twee of drie jaar hoogstens... Per slot van rekening is het slechts heel weinig wat ik kan doen voor een vrouw, van wie ik eens heb gehouden. Geen sterveling kan bovendien zeggen dat onze leeftijden niet goed bij elkaar passen", eindigde hij met een poging tot scherts. Zijn gedachten gingen terug naar dat oogenblik, nu drie dagen geleden, toen hij Elspcth verteld had, hoe nadat hij Phil had gesproken zijn toekomst haar toebehoorde... als ze hem tenminste nog wilde hebben. „We zijn van dezelfde generatie, beste kind" had hij tot haar gezegd. „Daarom zullen we elkander zonder twijfel beter begrijpen." En door die herinnering gedreven merkte hij nog het volgende tot tante Jem op. „Per slot van rekening kan ik door alles heen toch op één enkel voorbeeld wijzen, waaruit valt op te maken, dat ik niet heelemaal krankzinnig ben ge weest... het geluk van Nell en Dick. Er bestaat een leeftijdsverschil van elf jaar tusschen hen, en nog al liefst aan de verkeerde zijde... aan den kant van Nell." Jemina schudde met haar hoofd. „Je kunt de Mathesons niet als argument ne men", zei ze bedaard. „Ze zijn nu eenmaal wonder baarlijke menschenkinderen en ze hebben iets ge daan wat gewoonlijk slechts hij één op de honderd gevallen gebeurt.,. Ze konden de kloof overbruggen. Ik geloof niet, dat het wanneer we in den hemel te recht komen, eenig verschil maakt of we ouder of jonger zijn dan degenen die we liefhebben. En ik heb altijd het gevoel gehad, dat Nell en Dick op hun eigen manier heel dicht bij den hemel leven." „Ik geloof dat je gelijk hebt", gaf Timothy toe. En daarna keek hij droomerig naar de gestalten van een man en een meisje... twee jonge menschen, die hand in hand over het breede grintpad liepen. Terry en Phil. Ze zagen slechts elkander en zoo nu en dan weerklonk een zacht gelach, een gelach dat een ondergrond van ernst had. En zóó zouden ze het leven samen onder de oogen zien... Oh, stralende, jeugd! EINDE.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6