Tegen elkaar gebotst Uit onze omgeving. RAPMAN^ 1 Drukwerk in moderne uitvoeringen 4 Marktberichten. N.O.G. Vergadering van de afd. Schagen van het N.O.G. De Voorzitter heette de aanwezigen welkom en deelde mede, dat, ingevolge het besluit der vorige vergadering, het Bestuur aan de verschillende ge meenten, die neg niets van zich hadden laten hooren omtrent de plannen voor tanheelkundige verzorging op de scholen, een verzoekschrift had gericht, alsnog deze zaak in overweging te nemen Dit verzoekschrift had gunstige resultaten. Sedert dien hadden B. en W. van Schagen zich tot de Oudercommissies der scholen gewend; in Anna Paulowna was een circulaire aan de ouders verzon den; ook in de gemeenten Harenkarspel en St.- Maarten was de zaak in onderzoek genomen. Van het gemeentebestuur van Oude Niedorp was een schrijven ingekomen, waarin medegedeeld werd, dat heden nog niet voldoende medewerking der ouders verkregen was, maar dat niettemin het gemeente bestuur de noodige aandacht aan de zaak zou schen ken. Het plan om een groote vergadering te hou den over dit onderwerp werd nu niet meer noodig geacht In de commissie tot nazien der rekening van den penningmeester werden benoemd de heeren De Vries en Beunder te Schagen. Als bestuurslid werd herkozen de heer C. Warde naar te Schagen en in de vacature van mej. S. Wa tertor werd mej. P. A. Visser te Schagen gekozen. Van het Ondersteuningsfonds waren de bekende Kerstklokjes toegezonden. De Voorzitter drong er op aan, dat zooveel mogelijk klokjes geplaatst wer den, omdat het Ondersteuningsfonds versterkt dien de te worden. Bij de rondvraag bracht de heer Wolters ter sprake, de eigenaardige wijze, waarop een paar leerlingen van zijn school genomen waren, om naar een bijzondere school overgebracht te worden, juist voor de laatste teldatum der leerlingen. Een scherp licht werd hier weer geworpen op de vreemde wijze, waarop het bijzonder onderwijs aan leerlingen weet te komen. Het dankzegging aan de aanwezigen voor de pret tige bespreking sloot de voorz. de vergadering. Toen de heer P. de B. Maandagmorgen met zijn auto weer huiswaarts keerde, ontmoette hij* in de Hoep, in de nabijheid van de spoorwegovergang, de auto van de firma C. B., bestuurd door den heer v. d. H. De slechte weg maakte het remmen moeilijk en er kon dan ook niet worden voorkomen, dat de auto's met elkaar ln aanraking kwamen. Deze bot sing had vervolgens tot gevolg, dat de auto van den heer de B. een halve slag ommaakte en met den rechter-zijkant tegen één der boomen terecht kwam. Gelukkig bepaalde het ongeval, zich tot materi- eele schade, een zij portierraam kapot, treeplank ontzet, de carrosserie aan den bovenkant bescha digd, ook aan den linkerkant het voorwiel ontzet, spaken kapot, spatbord ingedeukt, enz. De tweede auto die van de firma BI., bekwam geen schade. SCHAGER ORKESTVEREENIGING. Een verslaggever is als een automobiel, hij moet ook verschillende „versnellingen" bezitten, n.1. bij- de beoordeeling van de hem geboden „kunstuitingen". Je kunt niei alles over één kam scheren en moet wel degelijk rekening houden met tal van omstandighe den. En wat de Orkestvereeniging onder leiding des heeren Hovenier betreft, is ons wel eens verweten, dat wij aan de prestaties daarvan niet zulke hoogc eischen mogen stellen. Het heette: zie je die raen- schcn spelen voor hun plezier. En als ze zelf nu maar genoegen scheppen in wat ze doen, is 't al lang mooi. Zoo geredeneerd, moet onze beoordeeling dus gezet worden op de eerste versnelling, en ja, dan kunnen wij zeggen, dat het vrij goed liep, niet al te groote ongelukken en menigmaal klonk het gespeel de deuntje zoo gezellig, dat hoofd en handen rustig irice deinden. Werkelijk wel knus en je kon 't best merken dat directeur en leden voor hun genoegen en tot hun genoegen mueiseerden. De heer Hovenier dirigeerde ook nog een dames koor nu kunnen wij op de tweede versnelling overschakelen dat wij met waardeering hebben ge hoord. Het koortje is klein, maar er werd over het algemeen niet onverdienstelijk gezongen. Dit kan vooral gezegd worden van 't laatste nummer: Perrette en de melkkan, waarbij de sopraansoliste een apart complimentje verdient Mejuffrouw M. de Veer begeleidde een paar num mers als steeds musicaal. Jammer was 't, dat de op stelling van 't koor bij deze nummers met piano begeleiding zóó was, dat de middenstemmen geheel achter de piano verloren gingen. Waar het koortje zoo klein is, en geen „mannetje" gemist kan wor den, had de directeur o.i. zijn clubje niet zoo moe ten verspreiden, een euvel dat trouwens den gehee len avond zijn nadeeligcn invloed uitoefende. De belangstelling was ook voor dit concert gering. VERGADERING WIELERCLUBS IN N.-HOLLAND BENOORDEN HET IJ, TE ALKMAAR. Zondagmorgen en een gedeelte van den Zondag middag, hebben de afgevaardigden van bijna allo Wie lerclubs uit Noordholland benoorden het IJ noodig gehad om te komen tot een bevredigend uitgangs punt. om een Belangenvereniging op te richten. Het initiatief hiertoe was uitgegaan van de R. en Tv. „West-Friesland" te Schagen, welke na eenige besprekingen met haar zustervereeniging de A.S.V. „Viri"^" te Alkmaar, bovengenoemde vergadering uifsch.eef. Het was even over elf uur, toen de heer Sluijs uit Alkmaar de vergadering opende, de hoop uitspreken de, dat elk der afgevaardigden hun belangen naar voren zullen brengen. Vervolgens geeft de heer Sluijs het woord aan den heer J. Lutjeharms uit Schagen, die een uiteenzetting gaf over het doel en streven van een federatie. Na eene uiteenzetting van een twintig minuten, wat met een warm applaus beloond v\erd, konden de besprekingen een aanvang nemen. De heer L. Noorden, afgevaardigde van de Wieringer Wielerclub, verzocht om een uittreksel van de gege ven uiteenzetting, zoodat spreker dit zijn vereeni- ging kan voorleggen. De heer F. Cleere, IJmuiden Oost vindt dit niet noodzakelijk, aangezien toch reeds in een circulaire een en ander ter kennis is ge bracht, al is het dan veel beknopter. Verder brengt de heer Cleere de aanwezigen op de hocgte van de werkwijze der N.W.U en federatie Nd.-Holland. Spr. 1 haalt er practische punten bij, welk een schel licht werpen op het doen en laten van renners. Eenige j afgevaardigden begeven zich min of meer op glad ter I rein, door over wielerbanen te beginnen. De heer Ver ver, Alkmaar, bepleit aansluiting bij de federatie Nd. Holland te Amsterdam, welk standpunt de heer Cleere niet deelde. Onomwonden deelt spreker mede, dat hij daar geen enkel lichtpunt inziet, terwijl de kosten van aansluiting zeer hoog zijn, zelfs hooger dan bij de N.W.U. Na eenige uren het voor en tegen te hebben bespro ken, wordt door Alcmaria voorgesteld, dat men het hondje, thans bestaande, zal uitbreiden. De heer Noorden, Wieringen, is hier tegen. Immers dat is het doel niet. Tenslotte worden de drie uitgangspunten samengesteld: 1. Overleg met de baandirecties tot het komen van samenwerking en houden van wedstrijden op na der te bepalen voorwaarden. 2. Het medewerken aan open wedstrijden of courses. 3. Betreffende leden en contributies. Vooral punt 1 en 2 zijn van groot belang voor de goede samenwerking. Deze 3 uitgangspunten werden in stemming ge bracht: Hoorn, blanco, Medemblik blanco, Enkhuizen voor, Schagen voor, Victrix, Alkmaar, voor, Alcmaria blanco, Wieringen voor, Ons Genoegen, Langendijk, tegen, Kennemerland voor. Besloten werd dus om deze drie punten als uit gangspunt te nemen. Na uitwerking zal wederom dan te Alkmaar een vergadering worden gehouden. AANBESTEDINGSNIEUWS. Te Haarlem werd aanbesteed' het éénjarig onder houd van Militaire gebouwen en werken te Den Hel der, volgens bestek no. 43/1936, voor rekening van de Genie. Laagste inschrijver was: G. F. van Os te Den Helder f 13320.—. Opvolgers: P. H. van Essen, Halfweg, f13460—, fa. J. Lutjeharms te Schagen f 145S5. De gunning is aangehouden. WIERINGEN HOMO-TRAININGSWEDSTRIJD. Door de wielerclub „Wieringen" is Zondag ƒ.1. in Cinema de Haan een homo-trainingswedstrijd gehou den, waaraan door „Flevo" van Medemblik, „Wierin gen" van Wieringen werd deelgenomen. Te ruim 8 uur opende de voorzitter de heer J. J. Rooker de wedstrijden. Spr. heet bijzonder welkom de gasten van den avond, de leden van de rijwiel club „Flevo", het slechte weer zegt spr., is er zeker de oorzaak van dat de zaal niet geheel gevuld is met rijwielenthousiasten. Hierna werden de renners voorgesteld, waarmede de voorz. de wedstrijden voor geopend verklaarde. De eerste wedstrijd, welke verreden werd, ging over 500 M. Hier volgen de uitslagen: H. Ottens Oz., 22 sec.; F. Wilkens, Flevo 23.4 sec.; C. Jongert 24 sec. J. Kreijger 21 sec.; J. Deeman, Flevo 23.2 sec.; T. Nijboer, Flevo, 23.4 sec.; 2e serie: H. Ottens Oz., 20.4 sec., J. Deetman, Flevo, 24 sec., C. Jongert 21.6 sec., F. Wilkens, Flevo 22 sec., J. Kreijger, 20 sec., T. Nijboer, Flevo, 23.2 sec. Met de rollen was men zeer ongelukkig, omdat er tweemaal een kapot ging. Dit kon echter in de pau ze weer hersteld worden, in deze pauze reikte de voorzitter van „Wieringen" de prijzen uit, welke ge wonnen zijn in de wedstrijden, welke aan de Haukes verreden zijn. Dit waren: Aan W. Geerligs als kampioen op de lange baan en korte baan een shirt; aan C. Korshuize als kampi oen langen afstand A-klasse een medaille; aan C. Hegeman op den langen afstand B-klasse een medail le; aan M. Hoep, 2e op den langen afstand A-klasse een medaille; aan C. Hegeman, 1ste in de sprint een medaille; aan C. Jongert, 2e in de sprint een medail le; aan W. Geerligs, 1ste langen afstand B-klasse, 'n medaille; aan P. Plooij, 2e, langen afstand B-klasse, een medaille; aan S. Lont, 3e langen afstand B-klas se een medaille; aan S. Lont als kampioen sprint B- klasse een medaille; aan W. Geerligs 2e prijs sprint B-klasse een medaille; aan S. Lont en C. Hegeman elk een Mol-shirt beschikbaar gesteld door de Mol- fabrieken, vert. alhier P. Kreijger; aan S. Lont een lsten prijs in een 40 K.M. rit, een medalile, beschik baar gesteld door C. Korshuize. De uitreiking ging natuurlijk gepaard met geluk- wenschen van den voorzitter en daverend applaus in de zaal. De muziek zal net weer inzetten, maar de voorz. heeft nog een mededeeling. Hij spreekt ongeveer als volgt: Dames en heeren, het is mij een groot genoe gen u te kunnen mededeelen dat onze plaatsgenoote Mej. Geer Snooij no. 3 is geworden voor het kampi oenschap der K.N.G.V. van Nederland. Hij spreekt verder, maar de woorden zijn niet verstaanbaar; een donderend, overweldigend applaus en geroep breekt los. Na eenige minuten, als het applaus wat geluwd is, vervolgt de voorz.: Zij heeft het hoogst aantal punten 19%, dat nog nimmer door een dame behaald is bij het voltigeercn van het paard. Zij had totaal 90 p., No. 2 had 91% p., dus slechts een verschil van 1% p. Bravo Geer. Weer een overweldigend applaus. Dan krijgen we de 1Ö00 M. ie serie: S. Lont 45 sec., T. Nijboer 47 sec., D. Veld 46 sec., H. Herder 47.2 sec., Voor den winnaar f 1.— materiaal besch. gesteld door P. de Graaf; D. v. d. Wijk 44 sec., J. Muntjewerf 45 s. 2e serie: S. Lont 41 sec., T. Nijboer 50 sec., voor den winn. 'n krentebrood, besch. gest. door de Koornsclioof 3e serie: H. Herder 43 sec.. D. Veld 49.6 sec., voor den winn. 1% P- taai taai besch. gesteld door Jb. Wagemaker; J. Muntjewerf 41 sec., D. v. d. Wijk 48 sec, voor van Wijk V/2 p., taai taai, besch. gest. door Jb. Wagemaker. 3000 M. lste serie: II. Schekkerman 2 m. 15 sec., M. Hoep 2 m. 28 sec., W. Geerligs 2 m. 22.2 sec., Cor Kok, 2 m. 40 sec., Verschil 275 meter, Steeman 2 m. 30.6 sec. C. Korshuize 2 m. 33.8 sec. 2e serie: M. Hoep 2 m 22 sec., H. Schekkerman 2 m. 22.6 sec., voor den winn. kistje mandarijnen, be- schikb. gest. door D. Doves, W. Geerligs 2 m. 17 sec., Cor Kok 2 m. 46 sec., met een verschil van 500 meter. Voor de winn. 'n kren tebrood, besch. gest. door Kees en Koos. C. Korshuize 2 m. 25.2 sec., Steeman 2 m. 36 sec. Voor den winn. een y2 blik Kerstkransen, besch. gest. d. Rits Kat. Dan over 500 meter: Manshanden 24.2 sec., P. Plooij 25.2 sec., voor den winn. taai en speculaas van bakkerij C. Visser; Jb. Visser 24 sec., de Jong 26 sec., voor den winn. een worst van slager Blaauboer. Dan doet de voorz. nog een vreugdevolle mededee ling: Euwe is Wereldkampioen schaken. Louwerse no. 1, Tieben 2, met 250 m. verschil, hier voor een worst van slager Blom uit Workum; H. Ottens Pz., no. 1, de Groot no. 2, hiervoor was ene worst besch. gest. d. Blaauboer. Meijer, Flevo en Glim, winn. Glim. Hiervoor heeft de Wieringer Radiocentrale een medaille besch. ge steld, welke Glim dus kreeg. Meijer heeft zich taai gehouden en zeer voel strijd gegeven. Achtcrvolgingswedstrijd tusschen N. Bakker en M. Deykes over 2000 M. Winnaar werd Bakker met 200 M. voorsprong. Hiervoor had D. Minnes een armbandhorloge beschikbaar gesteld. Dan tot slot de voorzitter van Flevo tegen den voorzitter van Wieringen. Onder groote hilariteit werd de voojrzitter van Flevo winnaar. I Na een dans krijgen we de prijsuitreiking. Wielerclub Wieringen, lste prijs, een zilveren pla- cette met een tijdverschil op alle afstanden van 40 I sec. Totalen tijd is 20.54.4 sec. Wielerclub Flevo 2e prijs, een zilveren beker, to talen tijd 21.34.2 sec. J. Kreijger lste prijs 500 M., een wegtube beschik baar gesteld door O. J. Bosker; II. Ottens Oz., 2e pr. 500 M., een zilveren medaille; S. Lont Gz. en Muntje werf op de 1000 M. even snelle tijd, de prijs is een zilveren lauwert&k en een zilveren medaille. Deze worden weer aan de club geschonken; S. Lont had. het eerst den snelsten tijd, hiervoor had P. Kreijger een complete rijwiellamp beschikbaar gesteld. Aan Muntjewerf worden bloemen aangeboden. W. Geerligs, een zilveren tak als op de 3000 M. Ie prijs, ook hij kreeg bloemen; Schekkerman 2e pr. 3000 m., een zilveren medaille. De heer J. J. Bosker reikte met eenige korte woor den de prijzen uit. Een taart, Amerikaansch verkocht, bracht f 11. op. Kooper was Sjors Waiboer van Anna Paulowna, waarna een gezellig bal, dezen zoo goed geslaagden avond sloot. Vanwege de I.R.H. werd j.1. Zatredagavond een feestavond georganiseerd in „Concordia" van den heer S. Halfweeg te Hippolytushoef. Bij dezen feestavond zou optreden de bekende Martien Beversluis, doch te elfder ure moest deze bericht van verhindering zenden wegens ziekte. De avond is evengoed doorgegaan, doch een an der gezelschap vulde het programma. Hoewel dit als begrijpelijk een tegenvaller was voor de organisa toren van dezen avond, ish et feest toch goed ge slaagd. De opkomst was ook goed. DEN OEVER. Bal-masqué Mandolinevereeniging „Oost. Wieringen". Een buitengewoon geslaagd bal-masqué werd Zon dagavond door de Mandolinevereeniging „Oost-Wie- ringen", Directeur de heer S. Bruul, in de concert zaal van den heer Jurrie Lont te Den Oever gegeven. Het weer werkte danig mede om de stemming bin- nenzaals zoo hoog mogelijk op te voeren en te half 9 werd het feest voor de talrijke aanwezigen door de Wieronband ingezet. 21 Gecostumeerden meng den zich tusschen de dansende paren in de feeste lijk versierde zaal, waar weldra een zeer gezellige sfeer heerschte. die werd verhoogd door het rad van avontuur, dat met veel succes vrijwel den geheelen avond doordraaide. Aan de noodige attractie ont brak het niet en het uur van scheiden was reeds daar voor men er erg in had. Circa een uur in den nacht eindigde dit. dank zij dp goede zorgen van vele medewerkers, zeer geslaagde feest. Een goede pro- paganda-avond tevens voor de mandolinevereeni ging, welke bij monde van den heer V. Bakker nog deed mededeelen, dat Donderdagavond a.s te 8 uur in de concertzaal de gelegenheid bestaat voor begin nelingen zich op te geven voor een nieuwen, gratis te volgen, cursus. De jury, bestaande uit de dames Steehouwer en Joffriet en de heeren Kuiper, Steehouwer, Joffriet en Snoijink, bekroonde het werk der gecostumeerden als volgt: Individueelen, groep mooiste costume: Truus Koorn, Hartenvrouw, le prijs; Trijnie Bakker, Pier rotte, 2e prijs: Marie Bakker, Zigeunerin, 3e prijs; Marie Smit, Fantasie, 4e prijs. Paren: groep mooiste costume: Nelie Zomerdijk en Miek Poppen, Japansche dames, le prijs; eenige prijs in deze afd. Individueelen: groep origineelste costume: Geertje Verfaille, vogelverschrikker, le en tevens extra prijs voor het grootst aantal punten; Marie Poel, zigeune rin, 2e prijs; Cor Tijsen, Pinguin, 3e prijs; Volina Ver faille, Holl. molen, 4e prijs; Marie Cornelissen, Voor 't misdeelde kind, 5e prijs; Arie Bakker, kok, 6e pr.; Guus Doves, schoorsteenveger, 7e prijs. Paren: groep origineelste costume: Jac. Koorn en Jan Bakker, berentemmer met beer, le prijs; Dina Brinkman en Teunie Bakker, musiceerende Vol en- dammers, 2e prijs; .Marie Lont en Maaike Timmer mans. oud-Wier. paar, 3e prijs; Tony Timmerman en Geertje Lont, Zeeuwsch paar, 4e prijs. De prijzen be stonden uit fraaie kunst- en verbruiksartikelen. HOOGWOUD V.C.L.-ADSP—HEM, 1—3. De adspiranten van V.C.L. speelden Zondag tegen die van Hem, te Hem. De VCL-ers moesten in de Hemmers hun meer dere erkennen. VCL. kwam met negen man in het veld en kon er niet in slagen den bal goed weg te werken. Den geheelen wedstrijd door werd het VCL doel bewerkt. Niettegenstaande de sterke aanvallen van Hem, konden zij het tot voor de rust niet ver der brengen dan 20. Het spel van de VCL-adsp. was voor de rust ondanks hun voordeel van den wind slap te noemen. Na de rust konden de VCL- ers zich wat herstellen, maar ze waren niet in staat den Hemmer doelman de noodige afleiding te be zorgen. De keeper van de VCL-adsp. had meer werk te verrichten en zag tevens nog Vele malen den bal over of naast het doel schieten. Toch hadden de beide clubs nog eenmaal het ge noegen te scoren, zoodat de stand er na afloop uit zag als 1—3. AARTSWOUD. Zondag speelde het tweede elftal op eigen terrein een wedstrijd tegen Wijdenes II. In een vlot ge speelde match wisten onze jongens beslag te leggen op de puntjes. Einde 21. Van Oudendijk was bericht van afkeuring terrein ingekomen, zoodat het eerste rust had LANGEND IJ K NCORDSCHARWOUDE. Nat. Tooneelwedstrijd. Zondagavond werd in „Concordia" de derde wed- strijdavond gehouden vand en Nationalen tooneel- wedstrijd. De tooneelvereeniging „Hierna Beter" van Koog aan de Zaan, kwam voor het voetlicht met „Najaarsstormen", comedie in 3 bedrijven van Henk Bakker. Het stuk voert ons in een jong ge zin, dat dreigt te worden verwoest, doordat de man steeds z'n vrouw als de kleine Robbedoes blijft beschouwen, die hij heeft leeren kennen en liefhebben. Hij spaart haar al z'n zorgen, maar zij wil slechts zijn vrouw en kameraad zijn. Door een samenloop van omstandigheden rijst er een verdenking tegen haar omtrent een verhou ding met een ander. Dit is echter een misverstand dóch doordat tenslotte de man z'n eigen trots en zelfgenoegzaamheid weet te overwinnen, komt alles tot een gelukkig einde. Er is prachtig spel geleverd van begin tot einde, zoodat aan het einde vele malen gehaald moest worden. Jammer was het kleine incident met de gramofoonplaat ln het tweede bedrijf, dat aan het spel echter geen afbreuk deed. ZUIDSCHARWOUDE. Tot ouderling, bij de Ned. Herv. Kerk, is geko zen de heer P. van Exter. In de plaats van wijlen Jb. Frederiks is als brand meester benoemd de heer H. Metselaar. SCHAGEN Couranten - Folders Systeemkaarten Bh Brochures - Precisie- en f BW Stanzwerk - Kleurendruk Schitterend geoutilleerde drukkerijen in Schagen en Alkmaar LANGENDIJK. Baldadigheid der jeugd. De directeur van het Postkantoor te Broek op Langendijk vestigt er de aandacht op, dat tenge volge van het in de brievenbussen werpen van sneeuw door de jeugd, op verschillende in deze bussen aangetroffen brieven onvoldoende adressen waren te lezen of geheel onleesbaar waren. De di recteur verzoekt de ouders, er de kinderen op te willen wijzen, dat een dergelijke baldadigheid groo te schade kan veroorzaken. NOORDSCHARWOUDE. De kolfwedstrijden van den Langendijker Kolfbond. De wedstrijden van den Langendijker Kolfbond, welke 29 December 1936 zouden worden vervolgd in de kolfbaan van den heer J. de Bakker, zullen zeer waarschijnlijk niet in die zaal kunnen worden gehouden op dien datum, daar op dien dag de vier de uitvoering van de gymnastiekvereen. Hercules en Hygiea wordt gehouden. Misschien, dat met een der andere banen wordt geruild. AMSTERDAM, 16 December 1935. Ter veemarkt Waren heden aangevoerd: 834 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 4952 ct^ 2e kw. 4248 ct., 3e kw. 3240 ct. per Kg. slachtge- wicht; 80 melk- en kalfkoeien f 160190 per stuk; 92 vette kalveren: le kw. 5460 ct., 2e kw. 4854 ct., 3e kw. 4447 ct. per Kg. levend gewicht; 35 nuchtere kalveren f 49 per stuk; 107 schapen en lammeren: schapen f 1317, lammeren fll13 per stuk; 514 varkens: vleeschvarkens, wegende 90110 Kg. 48—50 ct., zware varkens 4748 ct. vette var kens 46—47 ct. per Kg. slachtgewicht; 16 paarden f 60—100 per stuk. Overzicht: Slachtrunderen zeer ruime aanvoer, handel niet vlug. Prijzen onveran derd. Aan het eind neiging tot daling. Melkkoeien iets betere aanvoer. Handel stil. Vette kalveren korte aanvoer, vlugge handel, prijzen onveranderd. Nuchtere kalveren geringe aanvoer, vlugge handel. Schapen iets ruimere aanvoer, handel niet vlug, iets hoogere prijzen. Varkens ruimere aanvoer, gedrukte handel, vleeschvarkens iets hooger. Paarden korte aanvoer en weinig handel. AMSTERDAM, 16 December 1935. Aardappelmarkt. (Berichtv d. mak. Jac. Knoop). Z. Bonten f2.502.70, idem Blauwen f2.502.70; idem Eigenheimers f 1.80—2, idem Blauwen eigenh, f 22.20, idem Bontenstar f 22.20, idem Roodstar f 1.70—1.80, idem Roodstar poters f 1:30—1.40, idem bonten en blauwen poters f 1.501.70. Alle soorten, kleibonken f 1.601.80, Haarlemmermeer en IJpoldetf Bevelanders f 1.701.80, Dito Bonten f 2.302.60, Flakkeesche eigenheimers f 1.80—2, Dito poters f 1.501.60, Spuische eigenheimers f 1.802, Dito poters f 1.50—1.70, Hillegommer zandaardappelen 2.103, Anna Paulowna zandaardappelen met ring- vuur f 1.501.60, dito bonken f 1.501.70, alles per 70 kilo. Verder per 100 kilo: Nieuwlandsche zand aardappelen in balen van 50 kilo f2.603, bonken f 2.40—2.60. ALKMAAR, 16 December 1935. Aardappelen f 2.202.70, andijvie f 0.502.20, Bloemendaler kool f 1.503. bloemkool I f 812, n f 35, boerenkool f 3.507.90, bieten f 2.603.60, gele kool f 1.705.20, groene kool f 16, kropsla f 0.90knolselderie f 25.20,, koolrapen f 2.70, pe ren f 36, prei f 1.605.60, peterselie f 2.70, roode kool f 38.50, selderie f 4.10, spruiten, f 26, toma ten f 412, uien f 13. witte kool f 1.30, wortelen f 0.701.50, waspeen f 812, witlof I f 4.506, II f 2.50—3.50. ALKMAAR, 16 December 1935. Aanvoer: 102 vette koeien f 80—210, handel rede lijk; 20 vette kalveren 30—100 ct. per Kg. 275 var kens 40—43 ct. per Kg. Handel goed.

Schager Courant | 1935 | | pagina 8