oog plaaiende Vlammen Uit onze omgeving. ELINOR GLYN w<xz is cLLe rüeuutë HONIG'5 KALFSSOE P LANGEND IJ F We vernemen, dat afwijzend is beschikt op het verzoek van het gemeentebestuur van Noordschar- woude, om den heer Hoogvorst, kweekcling met akte aan de U.L.O.-school met 1 Jan. tijdelijk te mogen aanstellen. Gedurende den tijd, dat de weldra te benoemen on derwijzer nog niet in functie zal kunnen treden (en dat zal wel enkele maanden zijn) zal dus een wacht gelder moeten worden aangesteld. Het met Amerika afgesloten handelsverdrag is voor Langendijk gunstig uitgevallen. De invoerrech ten op kool zijn tot f 500 p. 10.000 kg., dus met 50 verminderd; die van tulpen van 6 op 3 dollar per 100 Kg. gebracht, die van hyacinthen van 4 op 2 dollar, en die van alle bijgoedartikelen tot op y2 ver minderd. Deze verminderde invoerrechten zullen het ongetwijfeld mogelijk maken tegen meer aanneem bare prijzen te verlcoopen. Nog altijd is niet bij alle gemeenten van den Vlceschkeuringsdienst goedkeuring ontvangen op het besluit tot verhooging van de keurloonen. Het gevolg hiervan zal zijn, dat de dienst weer met een belangrijk tekort zal hebben gewerkt. Het bestuur van de centrumgemeente Oudkarspel, heeft nu naar de voorwaarden van aansluiting bij den kring Bar- singerhorn gevraagd. Daar de destructie van afge- keur vee en vleesch met 1 Juni 1936 in een des tructor moet geschieden, zal het wel tot aansluiting bij dien kring moeten komen, tenzij de voorwaarden al te bezwarend zouden zijn. ZUIDSCHARWOUDE. De arbeider M. S. kwam zoodanig te vallen, dat hij een rib brak. De dochter van den heer K. W., wonende aan de Raadhuisstraat te Noordscharwoude, kwam door de gladheid Dinsdag zoodanig te vallen, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De heer C. Kroon heeft thans zijn ontslag inge diend als lid van het bestuur van de banne Zuid- scharwoude, welk ambt hij ruim 50 jaar heeft be kleed. Hij blijft zitting houden tot den dag, dat zijn 'opvolger zal zijn benoemd, wat de volgende maand zal plaats hebben. Men deelt ons mee, dat momenteel nog slechts zooveel kool aanwezig is bij de tuinders, aangesloten aan de veilingen van den Noordermarkthond en de L.G.C. als den vorigen winter op half April! Dat tee kent den droevigen toestand voor hen, die het van de bewaarkool moeten hebben. BROEK OP LANGENDIJK. Aanrijding. Tijdens het inrijden op de werf der firma K. Waganaar, kon de chauffeur M. de W. met zijn beladen vrachtauto niet dadelijk de gewenschte richting krijgen, waardoor hij genoodzaakt was halverwege de dorpstraat staande, achteruit te rij den. Juist op dat moment wilde de chauffeur eener luxe auto achterom passeeren met als gevolg dat een aanrijding niet voorkomen kon worden en over de geheele zijkant de ruiten van deze auto werden verbrijzeld. Over de schuldvraag werden door de heeren nogal enkele woorden gewisseld, welke niet in een bevredigenden zin konden worden opgelost, zoodat er toe overgegaan werd tot het opnemen der nummers en later ter bevoegder plaatse alzoo wel uitgemaakt zal worden aan wiens oorzaak het ongeval te wijten zal zijn. OUDKARSPEL. Tooneelver. „Jong Leven" Woensdagavond, (1ste Kerstdag), werd door de tooneelver. Jong Leven een opvoering gegeven in het lokaal van C. Vis, met het blijspel in 3 bedrijven, „De Privc-secretaresse". De zaal was geheel bezet en werd het spel met be langstelling gevolgd. Van de tweede uitvoering zullen wij een uitvoeriger verslag geven. Door de Langedijker Polo- en Zwemclub is be sloten om binnen korten lijd een balmasque te hou den. NOORDSCHARWOUDE. De anti-Rev. kiersvereen. hield een vergadering in de groote zaal achter de ger. kerk. Naar aanleiding van een gesprek met de perscom missie eenerzijds en het bestuur der kiesver. ander zijds, zal getracht worden zooveel mogelijk lezers te krijgen voor het anti-rev. blad „De Noordhollander". De heer J. Swager hield een inleiding over „onze landsverdediging". Op dit onderwerp volgt een breed voerige gedachten wisseling. Als afgevaardigde naar de vergadering der Cen H DOOR Onbemerkt greep Natasha naar het bont, dat zich aan de mouwen van haar japon bevond: ja, het poeder zat daar nog goed en wel verborgen. Op nieuw begon ze hem te liefkoozen. Eensklaps begreep ze echter dat ze de zaak niet langer mocht uitstellen. „Geef me een van mijn lievelingscigaretten, lieve ling", fluisterde ze hem in het oor, en terwijl de Hertog zich omwendde om 't bewuste doosje te voor schijn te halen boog Natasha zich voorover en strooide een van de poeders in zijn likeurglas, dat reeds gevuld was met benedictine. Toen haar minnaar de aangestoken cigaret tus- schcn haar lippen stak zag ze er even onschuldig uit als cen kind. „We moeten op de liefde drinken, mijn jongen", drong ze tusschen liefkoozingen door aan. De Hertog knikte. Ze overhandigde hem het glas, waarin het poeder was gestrooid, terwijl ze het an dere nam en met kleine teugjes van de likeur ge noot. De jongeman dronk het glas met een paar slokken ledig, en opnieuw sloeg hij zijn armen om haar heen. „Houd je van me?" vroeg ze zacht, en ze wist welk antwoord ze zou krijgen. „Jij bent de eenige vrouw, die ik liefheb." Plotseling veranderde haar stemming en er kwam cen gevaarlijke glans in haar oogen. „Ben ik de eenige vrouw die je liefhebt? En morgen zul je den trale te Broei: op Langendijk wordt de heer F. van Dijk gekozen. Hierna sluiting. De gladheid. Dinsdag voor Kerstmis was de straat in de Langen- dijker dorpen weer buitengewoon gevaarlijk. Talloo- zc ongevallen van minder ernstige aard werden ons medegedeeld. De bussen ondervonden veel last. 's Mid dags hadden de bussen een vertraging van bijna een kwartier. Op de Spoorstraat te Noordscharwoude had een ongeval plaats, dat wonder boven wonder goed is afgeloopen. Mej. V. uit Zuidscharwoude reed per fiets in de richting van het dorp, toen achter haar een vracht auto aankwam, welke haar passeeren wilde. Bij het uitwijken gleed mej. V. onderstboven en kwam onder haar rijwiel te liggen. Ze boog zich zoover mogelijk naar den kant van den weg, maar kon toch niet verhinderen dat de auto over het voorwiel van haar fiets reed. De chauffeur, die het ongeval zag aan komen, haalde zoover mogelijk uit, zoodat een ernstig ongeval voorkomen was. Begrijpelijkerwijs was mej. V. zeer overstuur. De aanrijdende chauffeur heeft haar, met haar beschadigde rijwiel, naar haar wo ning gebracht. Een jubileum. Eerste Kerstdag heeft de heer C. Voogt een jubile um herdacht; een koperen jubileum op 26-jarigen leeftijd, wel een bijzonderheid alzoo. De heer V. was dien dag n.1. 12V2 jaar in betrekking bij den heer C. Keeman Tz., betaalmeester van den Noordermarkt hond te Noordscharwoude. Het heeft den heer V., die ook in het vereenigingsleven te Oudkarspel ver schillende bestuursfuncties vervult, dien dag niet aan belangstelling ontbroken. ANNA PATJLOWNA Uitvoering Ormenio. „Muggen om de kaars", was de titel van het tragi komische tooneelspel in drie bedrijven, dat de too- neelvereeniging „Ormenio" Donderdag in Veerburg opvoerde. We hoorden, dat Ormenio ditzelfde stuk ook in eenige andei'e plaatsen zal opvoeren en willen dus van den inhoud niet al te veel verklappen, om de aardigheid van de onverwachte ontknooping der ver wikkelingen niet voor de toeschouwers der komen de uitvoeringen weg te nemen, maar willen toch wel even in het algemeen zeggen, dat het stuk door z'n geestigheid boeit van het begin tot het einde. De hoofdrollen waren in oude, beproefde handen. Hoe fijntjes speelden de heeren C. Rezelman, V. Kaan en W. Kaan, de drie oude heertjes, die op hun ouden dag nog zoo zwaar verliefd werden op hun huishoudster. Jo, welke rol uitstekend vertolkt werd door mevr. LiefhebberSpeets. Mej. P. Rezelman, ook nog een van de oude garde deed met haar crea tie van de manhaftige sollicitante naar het huishoud sterschap, het publiek schateren. En de andere rollen? We zijn wel eens bang geweest, dat Ormenio, dat ons zooveel goeds op tooneelgebied heeft geschonken, op den duur gebrek aan goede krachten zou krijgen. Maar wij gelooven dat deze vrees niet langer behoeft te worden gekoesterd, daar Ormenio een paar heel goede krachten gevonden heeft. Het spel toch van de dames A. Groneman en M. Kaan, die voor 't eerst in dit milieu optraden, was een verrassing voor ons en veel belovend voor de toekomst en ook de heer G. Meijer gaf van zijn rol een aardige uitbeelding. Het was een echt-genoeglijke avond en we voor spellen Ormcn'o met de opvoeringen van dit stuk ook elders veel succes. Een afscheid aan school III. Op den laatsten dag vóór de kerstvacantie verza melden zich personeel der o. 1. school III en de kin deren, in een der lokalen, om afscheid *te nemen van meester Zaadnoordijk, die wegens daling van het aantal kinderen per 1 Jan. 1936 op wachtgeld gesteld moest worden. Het hoofd der school, de heer S. T. van Dijk, schetste wat meester voor de kinderen en voor de school was geweest, dankte hem daarvoor en, mede namens mej. Oudshoorn, ook voor den pret- tigen .omgang onderling. Uit naam van allen werd meester een vulpen aangeboden, als herinnering a^n het werk aan school III verricht. Ook mevr. Zaad noordijk, die mede aanwezig was, werd dank ge bracht, voor alles wat zij in 't belang der kinderen had gedaan. De heer Zaadnoordijk dankte voor de bewijzen van sympathie, die de droefheid van dezen dag eenigszins verlichtte, waarna allen met een handdruk van meester afscheid namen. ring aan de hand van je water-en-mclk bruid schui ven. Hoe ziet ze er uit?" „Wilde je dat erg graag weten?" Ilij kon zijn oogen ternauwernood openhouden van den slaap en zijn tong sloeg dubbel. „Oh, ja", klonk het antwoord. Wellicht begon het verdoovingsmiddel reeds te werken, of kwam het gedeelte van zijn karakter dat door Dick zoo terecht als „bruut" werd beschreven, te voorschijn: in ieder geval haalde de Hertog van Ar- dayre uit zijn portefeuille een kielde van Anthea te voorschijn en toonde dit Natasha. Er verscheen een blik van woede en jaloezie in de vreemde oogen der spionne. Ze had zelfs niet de vol doening een leelijke mededingster te kunnen zien. „Ze is mooi, bijzonder mooi." Courtenay glimlachte uitdagend: hij genoot er al tijd van haar te plagen. „Dus niet zoo waler-en-melk- achtig als je wel dacht, hè?" Natasha legde de foto neer en zei op droomerigen toon: „En zij zal den tijd hebben je te veroveren, terwijl mij nog maar enkele uren resten." Courtenay's hersenen raakten nu hoe langer hoe meer beneveld. Het eenige wat hij in die oogenbllk- ken wist, was dat hij haar in zijn armen wilde hou den. „Je hebt daarvoor steeds den tijd gehad, Na tasha", fluisterde hij, terwijl hij haar kuste. Door dit gezegde werd haar woede opnieuw opge wekt, en met een bijna ruw gebaar bevrijdde ze zich •it zijn armen. „En toch neem je vanavond afscheid an me", verweet ze hem. „Dat moet wel. Het moet." BBEEZAND. Uitvoering D.O.K.E.V. Den tweeden Kerstavond gaf de gymnastiekver- eeniging D.O.K.E.V. voor ongeveer tweehonderd be zoekers een uitvoering in de zaal van den heer Borst. Meer dan twintig nummers, te veel om aan alle afzonderlijk een woord te wijden, vólgden el kaar vlot, in snel tempo op en vormden dus te za- men een non-stop-programma, dat door het pu bliek met belangstelling gevolgd werd. Behalve de goede gymnastiek zoowel bij de vrije- als de toe steloefeningen door alle afdeelingen (dames, heeren, meisjes en jongens) vielen vooral de dansen in den smaak en werd de aankleeding daarvan bewon derd. Het ,vraagteekennummer", het kleine jonge tje, dat zoo gemakkelijk met den zwaren halter wegwandelde, waaraan een ander zoo moeilijk tilde, gaf bovendien nog gelegenheid eens hartelijk te la chen. Aan het einde van den goed geslaagden avond nam mevr. K. MeeldijkVader met een aardig speech je afscheid van de vereeniging,nadat haar te voren door de dames een bloemenmand en door de meisjesafdeeling, die zij leidde, een portret van de groep was aangeboden. WIEHJNGERWAARD Ter gelegenheid van het feit, dat de VARA kort geleden haar 10-jarig bestaan vierde, had de af- deeling Wieringerwaard in de zaal van den heer Schenk een feestavond georganiseerd. Hiertoe had zij zich de medewerking Verzekerd van het bekende cabaret-gezrlschap Lotte en Alex Wins. Voor de kinderen werd 's middags een spe ciaal voor hen samengesteld programma opgevoerd. Pl.m. 180 jeugdige bezoekers hebben 2 uur lang genoten van de grappen en liedjes van „Oom Lex en Tante Lotte". Vooral de poppenkast en de goocheltoeren vielen bijzonder in den smaak. De jongens en meisjes hebben dan ook een prachtigen middag gehad. Ook 's avonds was de zaal uitstekend bezet. Ook nu was het gebodene van uitstekend gehalte. De heer Wins bleek een goed conferencier te zijn en samen met zijn vrouw bereidde hij den bezoe kers een aantrekkelijk programma, waarin naast het element ontspanning, ook de propaganda niet vergeten werd. Nog voor de pauze sprak de heer Veldman uit Oudesluis een korte propaganda-rede uit. Hij wees op de talrijke moeilijkheden die de VARA in den loop der jaren had moeten overwinnen en weesop de taak die nog voor haar was weggelegd. Ook het tooneelstukje, dat na de pauze werd opgevoerd kon, vooral door het optreden van me vrouw Wins, veel bijval oogsten. De afdeeling Wieringerwaard van de VARA kan op een goedgeslaagde avond terugzien. NIEUWE N I E DO R P „Excelsior." Woensdagavond le Kerstdag gaf het fanfarecorps dir. B. Koolhaas te Twisk, een openbare uit\ ^ring met welwillende medewerking van een damesafdee- ling van de gymnastiekver. o.l.v. Mej. Sepers in de zaal van Kossen. De voorzitter, de heer P. Strijder, heet de aanwezi gen van harte welkom en spreekt zijn genoegen uit over de groote opkomst. Excelsior is op dat punt niet verwend. In 't bijzonder worden de dames van de gymnastiekver. welkom geheeten. Excelsior zet direct in met een pittige marsch en geeft als tweede nummer Ouverture Pathétique van Edmond Avon. Dan is het de beurt aan Jong Excel sior, bestaande uit een achttal jongens, die onder lei ding van Mevr. Kossen de opkomst van een repeti tieavond demonstreeren om tenslotte het publiek een door Mevr. Kossen zelfopgemaakt lied, bestaande uit een tiental versjes op rijm met refrein toe te zin gen, waarmede de jongens een daverend applaus oogstten. Vervolgens treedt op de oudere damesafd. gymna stiekver. Vlug en correct waren de bewegingen en de bondsoefening voor 1936 werd door deze twaalf bijna allen gehuwde dames op schitterende wijze uit gevoerd. Hulde voor deze prestatie. Vervolgens krijgen wij van Excelsior te hooren: Suite Oriëntale van F. Popv. Dit niet gemakkelijk uit te voeren nummer, werd op lofwaardige wijze vertolkt. Met de feestmarsch van v. d. Glas werd het eerste gedeelte voor de pauze besloten. Ter afleiding en versterking der kas werd tijdens de pauze een verloting gehouden. Een der prijswin naars stond zijn prijs af aan Jong Excelsior. (Applaus). Na de pauze volgde allereerst de opvoering van een tooneelstukje door een tiental leden van Excelsior, Indien hij op dat oogenblik de uitdrukking van haar oogen had gezien, zou hij voldoende gewaar schuwd zijn geweest voor hetgeen hem wachtte, doch hij keek haar niet aan. Ja, ze zou het doen, dacht Natasha bij zichzelf. Ze wilde een tweede poeder in zijn likeur strooien. Hij mocht niet met haar mededingster trouwen, en hij moest slapen op het uur dat de trouwplechtigheid voltrokken zou worden. Ze veranderde nu ineens van tactiek en werd één en al teederheid en verleiding. „We zullen nog eens op je geluk drinken, mon ami." Ze wees op de cham pagne in den koeler. De Hertog die thans vrijwel geheel versuft was en gehoorzaam werd, nam de flesch uit het ijs en vulde haar glas en het zijne. Toen drukte hij ineens zijn handen tegen zijn voorhoofd. Groote God, wat ge beurde er met hem? Natasha zag dat gebaar en ze begreep dat haar nu nog slechts enkele oogenblikken restten. Stel je voor dat hij in slaap viel voordat hij de tweede dosis had genomen? Ze moest hem met geweld nog wakker zien te houden. „Mon chérï, het is hier erg warm. Wil je het raam voor me openmaken?" vroeg ze zacht. Wankelend kwam Courtenay overeind om aan haar verzoek te voldoen: dankbaar frissche lucht in te ademen. Voor een kort oogenblik sloeg Natasha hem gade: daarna haalde ze haastig het pakje poeder vanuit de voering van haar mouw te voorschijn. Het lag in haar bedoeling er nog maar één in de champagne te strooien, doch terwijl ze dit deed viel haar oog opnieuw op Anthea's portret. Een onbeschrijflijk gevoel van razernij maakte zich van haar meester. Nee, ze moest er zeker van wezen: het was beter Courtenay met eigen handen te dooden dan hem aan haar mededingster te gunnen. Het volgende oogenblik was 't tweede pakje poeder ook in het glas gestrooid. Hij had het raam geopend en liep op den divan toe. Ze moest nu uiterlijk kalm zien te blijven, en met een gebaar van eindelooze teederheid sloeg ze o.l. van den heer Bougoor, waarmede de heeren een welverdiend applaus behaalden. Onder hen schuilen zeer goede tooneelkrachten en een volgend optreden wordt met belangstelling tegemoet gezien. Dan geven de dames gymnasten een gecostumeerd nummer aan de brug en toonden hierin hun humoristische gaven. Na de door Excelsior uitgevoerde Wals Juanita, neemt de voorzitter het woord en dankt allen, die hebben medegewerkt tot het welslagen van dezen avond. Een gezellig bal besloot den avond. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Op den len Kerstdag heeft de Chr. Gem. Zang- vereeniging „Crescendo" een uitvoering gegeven in de Geref. Kerk te Dirkshorn onder leiding van haar directeur, den heer Paul Kok. Te half acht opende de heer S. Greving, hulp prediker alhier, de uitvoering, sprak er zijn ge noegen over uit dat de kerk bijna geheel bezet was, riep het koor, directeur en den heer Arie Post, voordrachtkunstenaar, een woord van welkom toe, liet vervolgens Psalm 103 1 zingen en ging voor in gebed. Hierna begon „Crescendo" haar programma, een 12-tal liederen, af te werken. Om verschillende no.'s afzonderlijk te bespreken, zou te veel plaats ruimte vragen. Over het algemeen is er goed ge zongen, behoudens een enkele afwijking, wat stemming betreft, doch de heer Kok weet zelf de „zwakke plekken" wel. De pauze's werden gevuld met een tweetal voor drachten van ernstigen en vroolijken aard door den heer Post. Aan het einde bracht de heer Greving dank aan den heer Post, directeur en koor, en meende te mo gen constateeren dat het een mooien avond was geweest, waarbij wij ons gaarne aansluiten. Politie. Alhier gevonden een sjaal. Z IJ PE Burgerlijke stand van 20 t.m. 24 Dec. Geboren, ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden: Nelly Agatha Slik, oud 4 jaar (overle den te Alkmaar.) ST. MAARTENSBRUG. Voor een tot achter toe dicht bezette zaal gaf de gymnastiekver. S.S.S. en Dindua Woensdagavond een uitvoering in het lokaal van den heer Kossen. Medewerking verleende de gymnastiekvereeniging „De Westfries" van Barsingerhorn. Na het welkomst woord van den voorzitter, den heer Ni erop, in het bijzonder aan De West fries, werd een aanvang ge maakt met de werkzaamheden. Het was weer een mooi en rijk voorzien program en ook nu weer is gebleken, dat de leiding bij den heer Met in uitstekende ..handen is. Mooie en goed uitgevoerde oefeningen kregen wij te zien, zoowel op het hoogrek als op de brug en het paard. Van de tC5g®pen van meisjes en jongens willen wij alleen dit zeggen, dat zij, voornamelijk de jongens, in het ver volg beter moeten .opletten. Niet alle kanten heen kijken, maar correct uitvoeren jongens, zooals de directeur jullie dat, geleerd heeft en waarmede je hem en het publiek een groot genoegen kunt doen. Echt genoten hebben wij van de kleine kaasdrager- tjes, meisjes van de 2de afd. Dat was heel lief en goed uitgevoerd. De verschillende balletten die gegeven werden, wa.- ren wel het glanspunt van den avond. Zoowel de da mes van De Westfries als van Dindua, hebben zich in deze uitstekend van hun taak gekweten. Aanklee ding en uitvoering, 't, was alles even keurig verzorgd. De solodanseres mej. A- de Graaf, ons compliment, soepel en elegant als deze dans door haar werd uitge voerd. De verschillende voordrachten die ten beste gege ven werden, waren voor velen een prettige afwisse ling. „De ster valt van den hemel", uitgevoerd door eenige dames van De West fries, was een prachtig en waardig slot, dat evenals andere nummertjes een da verend applaus ten deel viel. Het was een mooie en uitstekend geslaagde avond en het woord van dank dat voorzitter bracht aan al len die hiertoe hadden medegewerkt, was welver diend. Een gezellig bal met opgewekte muziek van den heer Stipriaan en zijn Band, hield de aanwezigen nog langen tijd bijeen. SINT MAARTEN Politie. Verloren: een portemonnaie met inhoud, een zwarte lage heerenschoen, een rijbewijs. haar armen om Courtenay heen. Daarna nam ze zijn champagneglas op en terwijl ze het aan zijn lip pen hield, liet ze hem drinken. „Op de liefde", lachte ze en kuste hem. Zijn hoofd viel achterover in de kussens en haperend kwamen enkele woorden over zijn lippen. „Ik... ik... voel... me erg vreemd." Onmiddellijk maakte ze zijn boord en das los en trok zijn overhemd open. Er lag een glazige uitdruk king in zijn oogen. „Natasha, wat heb je met me gedaan?" kreunde hij. Angst leek haar op dat oogenblik de keel dicht te snoeren. Had ze haar aangebeden Courtenay ver moord? Woest kuste ze zijn lippen en wangen, en fluisterde hem de teederste woordjes in het oor, woorden van liefde en hartstocht. Hij bewoog zich even. Nee, hij was niet dood, en een zucht van verlichting ontsnapte aan haar lippen. „Hij is van m ij vanavond en morgen ook. Hij zal niet met een andere vrouw trouwen." Natasha Boleska bezat eigenlijk twee naturen: de eene aarzelend en onzeker, de andere practisch en scherp. Nadat ze zich er dan ook van overtuigd had, dat de hertog niet dood was, liet de herinnering aan haar doel zich gelden. Met lenige, zekere bewegingen doorzocht ze de zakken van den verdoofde en vond de sleutels. Caesar was er aan gewend geraakt de jonge vrouw in de kamers van zijn meester te zien. Daarom blaf te het dier ook niet. Zijn melancholieke oogen straal den haar echter zóó verwijtend aan, dat ze er ze nuwachtig door werd. Ze liep op de boekenkast toe waarachter de brandkast stond. Ze had Courtenay eens de looze boekdeelen terzijde zien schuiven, waarachter de ijzeren deur verscholen was, dus wist ze hoe ze te werk moest gaan. •Ze had de kast dan ook gauw open en de geheime lade werd zichtbaar. Haar handen beefden volstrekt niet, toen ze den tweeden sleutel in het slot stak. Haar geoefende oogen zouden onmiddellijk tusschen de vele andere documenten het papier ontdekken, Feuilleton

Schager Courant | 1935 | | pagina 14