Plaatselijk Nieuws. K.N.V.B. KIMers in Noordholiand De uitkeering aan kleine tuinders Ingezonden stukken. Go Ahead en Be Quick loopen uit. B.V.V. eindelijk geslagen. Overzicht van 29 December. In vergelijking met de achter ons liggende Zonda gen was dit er weer eens een, die het voetbalhart kloppende doet blijven. Een tamelijk volledige lijst van uitslagen ligt voor ons, die niet vrij is van ver rassingen. AFDEELING L Het Westen hield zich vrij rustig, in beide afdee- lingen. Weliswaar valt H.B.S.A.D.O. 1) van H.B.S. nogal mee, maar V.S.V.K.F.C. 1—0 en Haar lemH.D.V.S. 33 liggen in de lijn der verwachtin gen In den mach H.B.S.—A.D.O. speelde Bakhuys weer uitstekend en maakte met een vrije schop van 25 meter afstand de winnende goal. De situatie is niet veel veranderd. V.S.V. 10 6 2 2 20-17 14 Sparta 9 5 3 1 24—17 13 A.D.O. 11 6 0 5 27—28 12 Ajax 9 5 1 3 28—16 11 AFDEELING IL D.F.C. en Fijenoord waren vrij. Daardoor kon Blauw Wit dank zij een 50 overwinning op V.U.C. de leiding nemen. Stormvogels won ook al met 5—0 en wel van H.F.C. De IJmuidenaren houden dus ernstig rekening met hun kansen en terecht Hier kan nog van alles gebeuren. Z.F.C. kwam aardig uit de hoek door D.H.C. er piet 3—2 onder te houden. Excelsior won, voor haar doen heel fraai, met 1—0 van D.W.S. Het wordt nu voor V.U.C. en H.F.C. weer uiterst moeilijk. Blauw Wit 9 6 2 1 18— 6 14 D.F.C. 9 6 2 1 16— 8 14 Stormvogels 10 6 2 2 29—12 14 Feijenoord 9 6 1 2 28—10 13 en onderaan: H.F.C. 10 1 3 6 12—31 5 V.U.C. 10 1 2 7 13-33 4 AFDEELING UI. Als Go Ahead geweten had wat zich te Enschedé tusschen Enschedé en Heracles aan het afspelen was had zij het tegen Z.A.C. misschien wel wat kalmer aan gedaan. Enschede hield Heracles er n.1. met 31 onder, ter wijl Go Ahead Z.A.C. terzelfder tijd met 10—1 in maakte. De voorsprong van de Deventenaren be draagt nu 3 punten op haar naaste concurrent wel ke Enschedé in plaats van het zooeven geslagen He racles is geworden. Hoe eervol S.C.H. ook van A.G.O.V.V. verloor (34) het is opnieuw een nagel aan de Nijmeegsche kist... De 2—1 overwinning van Ensch. Boys op Tubantia maakt den toestand nog hopeloozer dan hij al was. P.E.C. werd door Wageningen bedwongen (0—0). Go Ahead 10 8 2 3 33— 7 18 Enschedé 10 7 1 2 27—14 15 Heracles 10 7 0 3 21—12 14 P.E.C 10 5 2 3 21—10 12 AFDEELING IV. De Bossche reus is geveld. B.V.V. heeft in Maas tricht met 3—2 het onderspit tegen M.V.V. moeten delven. Dit telt zwaar, want M.V.V. is' haar naaste concurrent. Die rol spelen de Maastrichtenaren nu nog in versterkte mate, omdat P.S.V.—N.A.C. gelijk speelden (2—2) en dus feitelijk ieder een punt kwijt raakten. N.O.A.D. is ongeveer in een hopelooze positie ge raakt. Niet alleen verloor zij zelf met 3—2 van Julia- na, maar Roermond liet weer een nieuwe scalp aan haar gordel bengelen: Eindhoven zag zich door de niewelingen met 20 geslagen worden. Blcijerheide Longa werd afgekeurd. B.V.V. 11 6 4 1 24-17 16 M.V.V. U 5 4 2 26—19 14 N.A.C. 10 3 6 1 16—12 12 en onderaan: Longa 10 2 5 3 16—14 9 N.O.A.D. 11 1 2 8 17—26 4 AFDEELING V. De leiders, Be Quick, klopte Sneek met groote cij fers (9—0) terwijl Velocitas opnieuw verloor, n.1. te gen H.S.C. en nog wel op eigen terrein met 4—5. Veendam deed het beter en behield door een 53 ze ge op Achilles een theoretisch kansje. Hoogezand won verdienstelijk van G.V.A.V. (3—1) en Leeuwar den won den plaatselijken kamp van Friesland met BeQuick Veendam Velocitas 10 11 11 42— 9 35—23 25—17 2A. De nieuwe daden van Kinheim, waarvoor we Alcmaria Zaterdag hebben gewaarschuwd, hebben zich ook gisteren gemanifesteerd. Want Alcmaria ging in eigen huls met 2—0 tegen haar Bever- wiiksche visite ten onder. Dit was de eerste overwinning van de hekkeslul- ters. We zouden niet opkijken als Kinheim op de ingeslagen weg voortging. Het lijkt ons bijvoor beeld wel geraden dat Alcmaria zich veiligheidshalve voor het komendè gedrang ziet te vrijwaren. Ten slotte hoeft er men aanschouwe den stand o zoo weinig te gebeuren of het wordt weer knijpen voor de kaasstedelingen. De beide leidende ploegen hebben beiden gelijk gespeeld. Menw eet dat we de mogelijkheid ervan aangestipt hebben, maar onze gedachten waren toch anders. Dat E.D.O. in Utrecht tegen D.O.S. ge lijk kon spelen (3—3) kwam ons aannemelijker voor dan dat Vriendenschaar - voorbereid op A.F. C.'s wisselvalligheid in Amsterdam een punt zou laten ilggen (33). Door een en ander is de kans van 't Gooi terug gekeerd, dat bovendien ,den dag plukte" door met 2—1 van Zeeburgia in de hoofdstad te winnen wat wij toch altijd nog mooi werk blijven vinden. U.V.V. rook bepaald onraad uit de Kinheimsche hoek en klopte Bloemendaal met 4—1; laatstge noemde staat er nu 'vrij slecht voor. Vriendenschaar 11 4 6 1 24—16 14 E.D.O. 10 4 5 1 25—21 13 't Gooi 9 5 2 2 21—16 12 D.O.S. 9 4 3 2 22—15 11 O.V.V. 10 3 4 3 19—25 10 Zeeburgia 10 2 3 4 22—20 9 Alcmaria ..10 3 3 4 25—25 9 A.F.C. 10 2 5 3 26—30 9 Bloemendaal 10 2 3 5 17—24 7 Kinheim 11 1 4 6 13—22 6 3A. Het eindresultaat van dezen Zondag is geweest dat drie clubs met gelijke punten aan den kop staan. Helder zorgde voor de kleine overw inning die wij haar hadden toebedacht (2—1 en Zaandijk HRC. deelden de punten (11). een uitslag dus die de voorlooDige beslissing heeft verdaagd. HollandiaKW is. naar verluidt, niet gespeeld. Succes—Volewijckers ging helaas wegens terrein afkeuring niet door. Purmersteijn verraste ons enwellicht het meest het slachtoffer zelf, Beverwijk (32) dat we van onderschatting verdenken. De wedstrijdenachterstand van Volewijckers werkt niet storend, hij werkt ook gezichtsbedrog in de hand. Eenerzijds zijn de N.-Amsterdammers met hun 6 punten degradatie-candidaat, anderzijds kunnen ze met hun 8 verliespunten nog best een woordje meespreken in het koor der kampicens- candidaten. De stand is: Zaandijk 9 5 2 2 16—9 12 H.R.C. 9 5 2 2 18—12 12 Helder 9 5 2 2 21—16 12 Hollandia 9 5 13 16—13 11 K.V.V. 9 3 3 3 ..14—17 9 Beverwijk 11 4 1 6 .1720 9 Purmersteijn 8 4 0 4 1915 8 Alkm. Boys 11 3 1 7 15—27 7 Volewijckers 7 3 0 4 2314 6 Succes 10 3 0 7 12—23 6 4A. Toen de terreinafkeuring te Wieringen ons bekend was, heeft de gedachte ons nog even parten ge speeld naar Texel te gaan. We hoorden des avonds uit Texelsche mond dat we verstandiger hadden gedaan, maar aan den vasten wal te blijven. Texel speelde nog slechter dan vorige week in den Polder. Desondanks won zij van Sparta met 1-0 en de pun ten zijn dus weer binnen. Alkmaar deed het royaler; naar ons idee zelfs zeer royaal, want we hadden gedacht dat DTS. zich op eigen terrein niet zoomaar onder de voet zou laten loopen. N. Niedorp won met klein verschil, dank zij een penalty van B.K.C. AndijkStrandvogels was niet te krijgen. Van te lefonische doorverbinding weet men in Andijk niet af. Bovenkarspel dito dito. Tens'otte is deze uitslag niet van zooveel gewicht dat daarvoor de stand achterwege moest blijven. Texel 9 8 1 0 21—5 17 Alkmaar 9 6 3 0 27—9 15 BKC. 9 4 0 5 16—15 8 N. Niedorp" 9 2 2 5 13—21 6 Strandvogels 7 2 1 4 13—14 5 Andijk 7 1 3 3 7—13 5 D.T.S. 8 1 3 4 17—25 5 Sparta 8 2 1 5 14—26 5 2B. Hoewel West Frisia vrij was, willen we 2B toch nog even aanstippen. WF.C. won met 2—0 van Hilversum en Spartaan ontfutselde een jpunt aan Velox (1—1) BFCO.V.V.O. werd 0—0. Velox 9 7 2 0 32—16 16 West Frisia 8 6 0 2 19—13 12 W.F.C. 8 5 1 2 20—16 11 O.S.V. 10 5 1 4 21—23 11 Spartaan 10 3 3 4 26—23 9 .V.V.O. 10 3 3 4 13—17 9 Hilversum 10 3 2 5 25—20 8 Z.V.V. 8 3 1 4 15—20 7 B.F.C. 10 1 4 5 12—17 6 Hercules 9 0 3 6 7—25 3 ANNA PAULOWNA. De laatste nederlaag tegen Nieuwe Niedorp is meer dan een verloren wedstrijd alleen. Hij geeft ons reden om eens een paar fiksche opmerkingen te maken. In de allereerste plaats is het nu wel duidelijk ge worden dat de reeks van overwinningen in de eer ste seizoenhelft op bijzondere wijze zijn verkregen. Deels lagen de oorzaken in de personen van de spe lers, maar ook (en wellicht vooral) buiten de macht van de B.K.C.'ers. B.K.C. is gestart met een zeer hoog toerental, be reikt door heel veel, misschien wel 't maximum aan wilskracht. Dat was de persoonlijke verdienste van de spelers. Maar daarnaast was er het geluk. For- tuna was het die door haar grillen de energie van B.K.C. tot overwinningen liet worden. De bekermatch tegen D.O.S. was de ommekeer: er was wel enthousiasme, maar geen geluk. En toen na dien het geluk geheel wegbleef is het met het en thousiasme ook slechter geworden. Dat hebben we de laatste wedstrijden gezien. Wilskracht plus geluk brachten B.K.C. zelfs tijde lijk aan den kop. Wilskracht alleen is het blijkt maar al te vaak niet voldoende. B.K.C.'ers van goeden wil! Hoort dit aan! Aan den vooravond van een nieuw jaar kan het zoo goed ter harte worden genomen! Neem de absolute nood zakelijkheid van dat geluk uit bet optelsommetje weg. Wil het er toch te hnol en te flras bij komen, ook best, het zal dan dienen om cw prestaties des te luis terrijker te doen zijn! Neem de geluksfactor weg, zeiden we, en zet er voetbalkennis en voetbalkundigheid voor in de plaats. Er moet getraind worden, heeren. en niet zoo wei nig! Het spelersmateriaal is er voor de beenen en de hersenen zijn er voor aanwezig. Voert hun op brengst op door training, in de zaal en op het veld. Wat den match in N N'edorp betreft, onze colle ga aldaar zal u ongetwijfeld in zijn impressies la ten deelen. Terug komende B K.C.-supporters zeiden dat gelijk spel de verhouding was. maar dat het kleine ongelukje van Sfeenvoorde, die de bal op de verlaten doellijn met de hand stopie, de beslissing ten gunste van N.N bracht. B.K.C. 4 sloeg thuis N. Niedorp 3 met 3—1. B.K.C. 2 toog tevergeefs naar HR.C. 6, daar scheidsrechter Govers weg bleef. - SCHOORL. Schoorl 1Helder 3, 25. SchoorI 2Ursem 1, 20. Zooals uit bovenstaande uitslag blijkt heeft Schoorl 1 het weer lang niet tot een overwinning kunnen bren gen. Schoorl mist Geurts in het doel en Prins op de backplaats, hetgeen vooral wat de laatste betreft, een geweldige verslechting der achterhoede teweeg bracht Het is dan ook in hoofdzaak de Schoorl-achterhoede te wijten dat met 5—2 moest worden verloren. Helder 3 speelt eerst tegen den wind in, hetgeen niet belet dat ze al spoedig voor het Schoorlscho doel zit. Als kort na den aanvang keeper Das een bal uit zal trappen, wordt deze uit z'n handen ge- loopen en in het verlaten doel geplaatst. (Dit doel punt had o.i. niet geldig mogen worden verklaard, daar de aanvaller bij den uittrap vlak bij den keeper stond, terwijl deze ïn zoo'n geval toch buiten het strafschopgebied behoort te staan). Niettemin was het 1—0 voor Helder 3. De Schoorlvoorhoede gaat thans met vollen moed op het H.-doel af en nog geen vijf minuten later weet Jo Klop met een prachtig hard schot gelijk te maken. Dan is het Helder weer, die als het ware een doelpunt van de Schoorl achterhoe de cadeau krijgt, als deze geweldig voor het doel prutst en de S.-keeper genoodzaakt is uit te loopen. hetgeen hem noodlottig wordt. Nog voor de rust maakt Schoorl weer gelijk door een harde schuiver van Jo Klop, die door den H.-keeper niet voldoende kan worden gestopt. Helder weet nog 3 maal van de tekortschietende S.- achterhoede te profiteeren, tenvijl Schoorl geen kans ziet er ook nog maar een doclpuntje bij te maken. Scheidsrechter Raayen leidde den wedstrijd uit stekend. Schoorl 2 had Ursem 1 op bezoek, en wist ondanks ze met 3 invallers uitkwamen een 2—0 zege te beha len. Het eerste doelpunt kwam uit een strafschop, het tweede was een mooie doorbraak der S.-voorhoe- de. Invaller Selhorst zette beide doelpunten. JULIANADORP. J.V.C. nieuws. Na eenige weken van gedwongen rust, konden Zon dag de vastgestelde wedstrijden op het J.V.C.-terrein doorgaan. Het terrein was in uitstekenden toestand. Eerst kwamen de J.V.C.-adspiranten in het veld te gen Helder d en wisten, hoewel ze met hun achten waren, met 3—1 te winnen. Een volgende week, allen present hoor. Daarna kwamen J.V.C. II en Succes III in het veld. J.V.C. II kon het niet bolwerken tegen Succes III en verloor met 20. 's Middags 2 uur, bonden J.V.C. en Succes II den strijd aan. Het werd een mooie, gelijk opgaande wed strijd, waarin aan beide kanten verschillende kansen onbenut bleven. Toch wist Succes voor de rust te doel punten. Rust ging in met 1—0 voor Succes II. Na de rust bleef de stand vrij lang dezelfde. Eindelijk had J.V.C. succes. De ver opgedrongen back gaf een keu rige throug-pass naar den rechtsbinnen en deze wist met een hard schot te doelpunten. Nu kwam J.V.C. geducht opzetten en bij een dezer aanvallen wist de middenvoor van J.V.C. met een keurigen kopbal den stand op 21 te brengen, waarmee het einde kwam. BILJARTEN. B.V. HOLLANDS NOORDERKWARTIER. Zaterdagmiddag kwam de B V. Holl Noorderkwar- ties in de Cérès te Schagen bijeen in algemeene ver gadering, onder voorzitterschap van den heer J. Schenk Dz. Er was van den kant van de (30) leden weinig belangstelling, hetgeen een bewijs mocht, wor den genoemd voor de verminderde animo die er heerscht voor de huidige werkwijze van de ver- eeniging. Het bestuur had dan ook reeds eenigen tijd een plan klaar dat de vereeniging zou maken tot een bond, tot een centraal orgaan, waarin allerlei plaat selijke biljartclubs zich zouden kunnen vereenigen. De bond zou dan competities uitschrijven tiisschen vijf- of zestallen van verschil ende in eikaar s om geving gelegen clubs, evenals dat bij andere sporten, als voetbal bijvoorbeeld, geschiedt. In lang niet alle plaatsen zijn echter biljartclubs. Deze dienen zoo spoedig mogelijk opgericht te wor den. Tot a.s. zomer bestaat daartoe gelegenheid, want in den eerstvolgenden herfst wil men liet com petitieschema uitvoefen. De heeren C. Slikker te Anna Paulowna en .1. Schenk Dz. te Schagen verklaarden zich bereid de oprichting van biljartclubs in verschillende plaatsen in de hand te werken door een propaganda-biljart- match. Hiertoe zal ook de heer Hop te Alkmaar wor den aangezocht. Op deze wijze hoopt de B.V. Noorderkwartier de veranderde tijd te hebben verstaan. Schoorldam, 27 Dec. '35. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik eenige plaatsruimte in Uw blad. Met groote belangstelling las ik de uiteenzetting vand en heer Lienesch, waar hij in Alkmaar sprak over het aanpassen aan de gewijzigde omstandig heden van de graslandbedrijven. Het is wel jam mer, dat op dergelijke bijeenkomsten de armste boeren niet kunnen verschijnen vanwege hun werk of hun beurs. Daarom is het mij vergund om een paar uitdrukkingen van den heer Lienesch aan cri- tiek te onderwerpen. De heer L. zegt: „de pachten zijn te hoog, maar daar is weinig aan te doen". Dat de heer L. constateert dat de pachten te hoog zijn, is een bewijs voor de pachters dat zij het recht en de plicht hebben om te strijden voor pachtverla- ging. De heer L. heeft niet het recht om te bewe ren, dat er niets aan te doen is. Integendeel, als de heer L. zijnl uisteraars opwekt om de grasbedrij- ven zooveel mogelijk rendabel te maken en de heer L. wijst er dan op dat de pachten te hoog zijn, dan is hij verplicht om de boeren den weg te wij zen, -hoe of pachtverlaging het best is te verkrijgen Economische voorlichting van de grasboeren heeft dan alleen zin, als de heer L. tevens de.sociale po sitie der boeren ook wil verbeteren. De tweede karakteristieke uiting van den heer L. is: „Maar ook de loonen zijn te hoog". Dit is al een zeer vreemde uiting voor een gezaghebbend man. Een ieder weet dat de loonen, die betaald worden door de boeren aan hun arbeiders b.v. schromelijk laag zijn. Een boerenarbeider heeft onmenschelijk* lange werktijden, plus veel Zondagsarbeid, zonder eenige vacantie. De belooning van al dien arbeid is dan ook schandelijk laag te noemen. Doodleuk ver klaart de heer L. ook de loonen zijn te boog. De so ciale positie van de boeren veroorlooft niet om de arbeiders hoogere loonen te betalen. Een van de oor zaken dezer sociale positie is, de te hooge pachten en verder ook de veel te hooge rente, die moet wor den opgebracht. Erg voorzichtig zegt de heer L.: maar daar is niet veel aan te doen. We willen dat, de boe ren naast economische voorlichting, ook sociale voor lichting zullen krijgen, en dan een soort dat duide lijk de groote fouten van onze samenleving blootlegt Beweringen als bovenstaande van den heer L. hou den in dit opzicht geen steek. Veel dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Schoorldam. P. WILDEBOER. KERSTFEEST BETHEL. Eersten Kerstdag vierde de Zondagsschool haar Kerstfeest. Na opening door den heer Boom van Bree zand volgde de Kerstgeschiedenis. De kindeken zongen vervolgens eenige kerstliederen, welke goed ten ge hoore werden gebracht. Nadat bij lichtbeelden nog eenige verhalen waren verteld, werden de kinderen, die de Zondagsschool verlieten, als herinnering met een kerkboekje bedacht. Verheugd en voldaan togen de kinderen met hun kerstgeschenken huiswaarts en behoorde het kerstfeest weer tot het verleden. BEGRAFENISVEREENIGING. Naar wij vernemen werd in de Vrijdag gehouden bestuursvergadering van de Begrafenisverecniging benoemd tot secretaris-penningmeester, de heer C. Smit, in de plaats van den overleden heer A. de Heer. WONINGBOUWVER. „SCHAGEN." In de Vrijdagavond gehouden ledenvergadering der woningbouwvereniging „Schagen" werd tot lid van verdienste benoemd de afgetreden voorzitter, de heer Ch. H. Th. Schmalz. In de door het aftreden van den heer Gorter ont stane bestuursvacature werd gekozen de heer H. de Raat. Tot huurophaler werd benoemd de heer Jb. Fijn heer. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: van Nuland Hendricus Franciscus, oud 42 jaar, echtgenoot van Bakker Cornclia. POLITIE. Gevonden: een rijwiel, een geldstuk. Verloren: een dameshandschoen, een blauwe gebreide muts. Uit den Langendijk. Wat beteekenen de i 25 of I 30 per bedrijf? Eet oordeel van een hoofdbestuurslid van den N.T.B. Omtrent de in het Zaterdagnummer geplaatst mc- dedeeling van den minister van Landbouw en Vis- scherij over de uitkeering aan noodlijdende kleine tuinders hebben wij ons gewend tot een der voor aanstaande leden van den Ned. Tuindersbond, die ook zitting hoeft in de commissie, welke eenigen tijd geleden werd ingesteld voor de misoogst. Deze rne- dedeeling van den Minister lijkt zoo op het eerste gezicht óp twee manieren uit te leggen. Men zou er uit kunnen lezen, dat voor de kleine tuinders, die zijn getroffen door de misoogst tengevolge van de luizenplaag, een uitkeering zal worden gedaan, even als aan de kleine boeren, n.1. f 25 a f 30 per bedrijf, ter aanschaffing van bedrijfsbenoodigdheden. Hier uit zou men kunnen opmaken, dat deze toezegging is gedaan naar aanleiding van de door de organi saties gedane voorstellen aan den minister. Aangezien echter de voorstellen van de commissie geheel anders zijn, zou dit ecii heel groote teleur stelling zijn. Het voorstel van de commissie luidde, dat een garantie werd gegeven van een opbrengst van f 700 per H.A., in dien zin, dat aan degenen, die minder dan f 700 per H.A. haalden lot dat be drag werd 'aangevuld vanwege de regeering. Als men weet. welke oogsten sommige mensohen hebben ge had, kan men begrijpen, dat dpze bedragen heel wat hooger zouden zijn dan f 25 of f 30 per bedrijf. Het Hoofdbestuurslid van den N.T.B., dat wij hiernaar gevraagd hebben, zeide het ook wel een beetje vaag te vinden, maar hij ge loofde niet, dat dit de steunverleening zou zijn. waarmee de tuinders zouden moeten te- verder zijn. Eerder vermoedde hij, dat dit een uitkeering was aan de allerarmsten, op dat deze zich het een en ander zouden kun nen aanschaffen, al vond hij het bedrag wel klein daarvoor. De steunverleening. zooals is aangevraagd per H.A. zou niet eerder kunnen worden uitgekeerd, dan na beëindiging van het seizoen, waar een heel tijdje mee heen zal gaan. als men nagaat welke berekeningen hiervoor noodig zullen zijn. Voor de tuinders is het te hopen, dat het niet hij deze eene uitkeering blijft. Anders 7:et het er voor velen hunner zeer droevig uit. Met belangstelling zal het verdere verloop van deze steunregeling worden tegemoetgezien. DE UIENOOGST IN DUITSCHLAND. Volgens de Tuinderij is de oogst van uien heel wat minder dan oorspronkelijk de ta-a'ic lirdde. Dientengevolge zijn de prijzen der uien al eenige ma len verhoogd geworden. ZUIDSCHARWOUDE. De 7-jarige S. werd, spelende in de Dorpsstraat, door een auto gegrepen en togen den muur van het huis van den heer Kout geworpen. Met een licht© hersenschudding werd het ventje opgenomen., We vernemen, dat de tuinbouwerswoning met groo te hooischuur van den heer T. Kliffen, hij ondeliand- sche verknoping in eigendom is overgegaan aan den heer E. Vlug alhier. NOORESCHARWOUDE. LANGENDIJKER KCLFBOND. De wedstrijden van den Langendijker Kolfbond wer den in verband met de uitvoering van Hercules en. Hygica, voortgezet in de kolfbaan van Concordia, ter wijl de wedstrijden in de baan van den heer De Bak ker op de datum worden gehouden welke eerst was vastgesteld voor Concordia. De uitslagen waren als volgt, (cijfers tusschen haak-; jes van de eerste ronde). Korpsen. Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude, W. Kuin (103) 55 p.; J. Engeringh (88) 102 p.: totaal (284) 261 p. Op Maat, Zuidscharwoude, J. Kramer (95) 70 p.t P. Langendijk (100) 111 p.; M. Vlug (126) 111 p.; totaal (321) 292 p. Volharding, Oud karspel, .T. Deufekom (114) 57 jd.; F. Moeijes (89) 61 p.; S. Ton (67) 113 p., totaal (207) 231 p. Ons Genoegen, Noordscharwoude: K. Ruiter n. g.) P. van Dam (126) 136 p.; H. Aarts (139) 98 p Totaal (265 234 p. Onder Vrienden. Oudkarspel: Jb. Strijbis (96) n.g. A. Timmerman f69) 125 p.; D. Plakman (99) 103 p. Totaal (264) 228p Personeele kolvers: J. van der Ham, Gez. Samen zijn, Zuidscharwoude (106) 104 n.: D. de Lange. Gez. Samenzijn. Noordscharwoude (i03) 117 p.; A. Boon, On Maat, ZuidschT-oude (851 95 o.; A. Mooy, Op Maat, Zuidscharwoude. sajet f69) 75 n.; C. Blokker Volharding. Oudkarc~fii tRf?> m p.; k. Dekker. Vol harding, Oudkarspel (95) 83 o.; J. Bakhuys Volh. Oudkarsoel (102') 89 n.; S. Timmerman, Vrienden kring, Noordseharwoude, (91) 94 p.: H. Kuiner id. (103) n,g. sa iet. C. Lan°:edijk Cz. idem sajet (115) n.g. G. Ens id. sajet (86) ng, St de Rijke id sajet (ng.) 43 p. ANNA P A V LO W N A Comité van Overleg. Het comité van overleg, gekozen uit en door de hesturen der plaatselijke vereenigingen, dat tot doel heeft een goede en billijke verdeelipg en vaststelling der uitvoeringsdata te verkrijgen, had voor Zaterdag avond de 18 aangesloten vereenigingen ter algemeene vergadering opgeroepen. Negen ervan gaven aan den oproep gehoor. Voorzitter Wijers constateerde, dat de regeling in de eerste helft van den winter bevredigend had ge werkt. Helaas werd van zekere R.K. zijde een minder sportieve tegenstan''. ondervonden. Desondanks was men eenstemmig van oordeel, dat oo den ingeslagen weg moest worden doorgegaan. De data voor de periode Januari—Mei 1936 werden vervolgens vastgesteld. In de bestuursverkiezing, die volgde, werden de heeren W. de Jong, secretaris en C. Raap. penning meester herkozen. In nlaa's van den heer C. Wijers, die wegens persoonlijke omstandigheden bedankte] werd de heer II. Jonker Hz. als voorzitter gekozen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7