Sport van Zondag Van de Alkmaarsche Sportvelden Nieuwe Niederp-DlS. 5-2. Maandag 6 Januari 1936. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9885 Schagen-nêeuws. Berger Sportvereeniging. -x. - - Het reusachtige Amerikaansche vliegtuig „Douglas" heeft dezer dagen te Santa Monica in Ca- lifornië de eerste proefvlucht gemaakt. Het zeer luxieus ingerichte toestel bezit acht ruime ca bines voor passagiers en heeft een spanwijdte der vleugels van niet minder dan 50 M. Slechte dag voor Sparta. Alle spelen de elftallen verliezen. Schagen I was op bezoek bij B.K.C. aan de Kleine Sluis, waar met eere werd verloren 21. Schagen 2 speelde in den Helder tegen H.R.C. 5 en moest in de Roodjakken hun meerderen erkennen De ze wedstrijd werd nog door een strafschop beslist. Eerst had Schagen 2 nog de leiding. H.R.C. maakte na de rust gelijk om tenslotte uit een strafschop de overwinning te behalen. Schagen b wat naar Succes b moest, op het vroe gere eiland Wieringen, kon thui6 blijven, daar het Succes-terrein niet bespeelbaar bleek te zijn. In Schagen vond alleen de ontmoeting Schagen aH.R.C. a plaats, welke wedstrijd voor H.R.C. gold als kampi oenswedstrijd. C. de Jager trapt onder leiding van den heer Nap voor Schagen a af. Onmiddellijk ne men de Roodjakken den bal over en moet Schagen A's achterhoei»* alle zeilen bijzetten om erger te voor komen. Dank zij goed werk van Slikker gelukt het hun om erger te voorkomen. In de voorhoede klopte het niet al te best. Koch had bericht van verhinde ring gedaan, waarvoor te elfder ure Heemsbergen inviel. Na eenige gevaarlijke H.R.C.-aanvallen komen de Geel-zwarten toch even beter los en maken het ook den H.R.C.-keeper nog even lastig. Deze is ech ter in uitstekende conditie en stopt alles. Joos Wit speelt in deze periode klaar om eenige malen ach tereen van de hem geboden kansen niet te profitee- ren en zijn schoten langs het doel te jagen. Kort voor die rust weet H.R.C. a nog de leiding tet nemen 01 Na de rust heeft hun leider hun bepaald op het hart gedrukt op te passen en beter te gaan spelen. Het klopte thans tenminste beter en er werd met overleg gespeeld. Met regelmatige tusschenpoozen werd de Schagcn-keeper gepasseerd, totdat de score 5—0 voor H.R.C. stond. Toen is men pas iets kalmer gaan spelen, en kon Joos Wit van een fout van den Racing-keeper dankbaar gebruik maken om de eer te redden, 51. Door deze overwinning heeft H.R.C. a het afdee- lingskampioenschap weten te behalen voor haar stadgenoote Helder a. Gefeliciteerd boys! VIOS a—S.R.C. a, 3—1. Do Jeugdige S.R.C.'ers hadden geen geluk in War- menhuizen tegen Vios a. Met de rust hadden zij een voorsprong van 10 verkregen, door bijzonder vol houdend te spelen, waardoor de zwaardere Vios-ad- spiranten volkomen werden verrast. Na de rust had den ze geen ausdauer genoeg om hun voorsprong te handhaven. Vios kwam steeds meer opzetten. De ge lijkmaker hing in de lucht en waarschijnlijk ook de nederlaag. En het is zoo afgekomen ook. Eerst maak te Vios gelijk om vervolgens de leiding te nemen en even voor het einde de score nog op 31 te bren gen. Daar ook de andere Schagen-elftallen hebben verloren, is het voor het Schagen voetbal een bijzon der slechten dag geworden. Laten we hopen dat de volgende Zondag eens wat overwinningen kunnen worden geboekt. ALKMAARSCHE BOYS—SUCCES. 3—0. Wanneer we in 't kort onze meening over dezen wedstrijd zouden moeten weergeven, dan zouden we zeggen: de minst slechte heeft verdiend gewonnen. Wat de Wieringers ons te aanschouwen gaven was, met uitzondering van het werk van den keeper, vrij wel hopeloos. Van samenspel was geen spoor te ont dekken, het was een trappen in het wilde weg, zoo als we dat nog zelden hebben gezien en zooals we dat in de derde klasse niet hadden verwacht. De voorhoede, die geen enkele behoorlijke schutter bleek te bevatten, liet de weinige geboden kansen onge bruikt voorbijgaan en slaagde er niet in de rood-witte achterhoede, die toch waarlijk niet feilloos is, te pas- seeren. Ook het door de Boys vertoonde spel kon ons niet bevredigen. Over 't algemeen ontbrak ook bij de gast- heeren een soliede opbouw. Dank zij echter het feit, dat ze de beschikking hebben over een aantal spelers, die een klasse boven de rest uitsteken, wisten ze de score geleidelijk op te voeren tot 30. Vooral de bei de vleugelspelers de Grand en Indri waren voor de blauwzwarten een voortdurend gevaar en zij waren het ook, die direct of indirect voor de drie doelpun ten hebben gezorgd. In het middenveld haperde er bij de Boys nog al het een en ander aan het plaatsen, zij het, dat af en toe goede passes werden gegeven. Men hoort soms zoggen: een ploeg speelt niet beter, dan de tegenpar tij toelaat. Welnu,er kan geen sprake van zijn, dat Succes aan de Alkmaarsche Boys niet zou hebben toegestaan, het spel te ontwikkelen, wat onze plaatsge- nooten het beste lag. Dat onder deze omstandigheden de rood-witten er niet meer van terecht hebben ge bracht, hadden we, eerlijk gezegd, niet van hen ver wacht. Het was overigens oen partij, die af en toe nog al ruw was. Hiervan waren schuld zoowel eenige spelers van Succes als van de Boys. We zagen aan weerszij den dingen, die niet door den beugel konden en zoo als zoo dikwijls het geval was, muntten de aanstich ters wel uit door gevaarlijk, niet echter door fraai spel. De scheidsrechter was tegen een en ander niet goed opgewassen, hij gaf te veel en soms verkeerde beslissingen, waardoor we langzamerhand een zekere nervositeit meenden te ontdekken onder de spelers. En zulks voornamelijk bij Succes, dat een onophaal- bare achterstand had en dat zich steviger dan ooit wist op de onderste plaats. De wedstrijd. Na een oogenblik van verkennen neemt de thuis club het initiatief in handen. We noteeren enkele uitstekende aanvallen, opgezet door de rood-witte bui tenspelers, die in den regel met goede voorzetten wor den besloten. De op dreef zijnde Succes-doelman weet echter alle gevaar af te wenden en ook de talrijke door de Boys genomen en steeds zeer goed geno men! corners leveren niets op. Na ongeveer een kwartier speelt de Grand haar fijn over naar Kwadijk, die keurig inkopt 1—0. Het spel blijft na dit doelpunt hetzelfde karakter vertoonen. De Boys in de meerderheid en Succes over t algemeen over alle linies hopeloos knoeiend. Wel weten de blauwzwarten den bal enkele malen tot ln de nabijheid van het Boys-doel te krijgen, ze heb ben soms zelfs een kans, maar er wordt dan niet geschoten. En dan is het na ongeveer een kwartier spelens weer de Grand die voorzet. Een Succes-man trapt hard weg, de bal springt van een rood-wit been te rug, onhoudbaar langs den Succes-keeper. Op geluk kige wijze zijn de Boys in het bezit gekomen van hun tweede punt. Met dezen stand komt de rust. In de tweede helft weer hetzelfde schouwspel. De Boys uitgesproken in de meerderheid, voornamelijk als gevolg van het slechte spel der gasten. En het is weer ongeveer een kwartier na de her vatting, als Indri, naar binnen zwenkend door een goed, hard schot nummer drie produceert. Voor Succes wordt het een hopelooze geschiedenis. Wel doen de Wieringers hun best, werken ze als paarden, maar succes hebben schijnt iets anders te zijn dan succes heeten. En als de scheidsrechter ein digen blaast, hebben de Alkmaarders zich een flink stukje verder van de onderste plaats afgewerkt. A.F.C.ALCMARIA VICTRIX, 5—1. Om 2.10 werd begonnen. Alcmaria won den toss en aanvoerder de Grand verkoos met wind te spelen. Na enkele wederzijdsche aanvallen speelde Lungen den bal naar zijn rechts-buiten, die zich vrij speel de, alleen voor Jongmans kwam te staan en onhoud baar doelpuntte, 1—0. Binnen enkele minuten was ook reeds nummer twee daar. Lungen kreeg de bal toegespeeld en kop te over den opspringenden Jongmans heen de bal in het doel, 2—0. Dat begon er voor Alcmaria slecht uit te zien! Maar de supporters, der withemden, begonnen weer moed te krijgen, toen Gerritse uit een pass van Hara- stra den bal even eerder wist te bereiken, dan de Amsterdamsche doelman en dezen het nakijken gaf, 21. En het was wéér enkele minuten later, toen de voor 't eerst meespelende Hamstra den rechts-back om- dribbelde, naar binnen zwenkte en met een strak, onhoudbaar schot de partijen op gelijken voet bracht. Een mooie aanval van A.F.C. strandt op buitenspel waarop even later Hamstra uitstekend overgeeft aan Gerritse, die feilloos hard intrapt en aan Alcmaria de leiding geeft. Het was een ware doeipuntenregen in deze periode. Lungen mist een kans door te individueel spel, Homan probeert het met een onverwacht schot van even buiten het strafschopgebied, dat rakeling langs gaat, totdat het weer Gerritse is, die de bal aange geven krijgt van Hiemstra en nummer 4 voor Alcma ria scoort, 24. Er zijn dan ongeveer 20 minuten gespeeld. Tot dus verre had de Alkmaarsche voorhoede goed produc tief spel laten zien en opvallend is het betere werk van Gerritse op de rechts-buiten plaats. Tot de rust kwam er geen verandering meer. Wel zagen we nog fraaie spelmomenten, maar de stand bleef ongewijzigd. Zelfs toen Homan het ongeluk had, geheel vrijstaande, het leer juist in handen van den A.F.C.-doelman te spelen. Ook het Alcmaria-doel had het echter soms zwaar te verduren en over en weer werd goed spel geleverd. Drie minuten na de rust begon de misère voor Alc maria met het uitvallen van Hiemstra. die door Jo Bos slechts matig werd vervangen. De half-linie, die door het opnemen van v. d. Vall was verzwakt, bleek vooral in de tweede helft niet in staat te zijn de voorhoede voldoende te steunen. Ook Rootring en de Grand waren niet zooals an ders. Waarom de middenlinie geheel omver moest worden geworpen, is ons onbegrijpelijk. Spelers als Rootring en de Grand, die het heele seizoen naast el kaar hebben gestaan, zijn op elkaar ingespeeld. In- plaats van dit deel der half-linie die altijd uit stekend werk heeft geleverd in tact te laten, werd nu bovendien nog het verband weggenomen. Zooals gezegd, we vinden het onbegrijpelijk." Van een oogenblik, waarop Bijlsma gewond op het veld lag, het gevolg van een duw in den rug! maakte de linksbinnen van A.F.C. gebruik om num mer drie te maken. Uit een door Rootring veroorzaak te corner krijgen we een heen-en-weer gptrap voor het Alcmaria-doel, er volgt een schot, dat naast zou zijn gegaan, doch de Grand heeft, onnoodig, de bal met de hand aangeraakt: penalty! De strafschop wordt tegen Jongmans aangeschoten, door de kracht vliegt de bal echter over diens schou der in het doel: 4—4. Weer zijn beide ploegen op denzelfden voet, maar in deze periode is A.F.C. veel meer aanvallend. En ongeveer een kwartier vóór het einde voltrekt zich het noodlot over de withemden. Jongmans ziet zich voor de vijfde maal gepasseerd. Hoewel Alcmaria alle pogingen in het werk stelt om ten minste gelijk te maken, blijft succes uit en als de scheidsrechter ophouden blaast, heeft A.F.C. met 5—4 gewonnen. Een overwinning; twee gelijke spelen en een nederlaag; dat is de oogst van Óen eersten ^voetbal-Zondag ..in het Nieuwe jaar. Er was gistermiddag heel wat publiek aan den Kerkedijk aanwezig om te zien hoe B.S.V. het er tegen W.F.C. 5 zou afbrengen en wij durven gerust zeggen, dat men in de eerste helft van een goeden en snellen wedstrijd heeft kunnen genieten. Het tweede gedeelte v/as beduidend minder en zoo kon het gebeuren, dat wij dankbaar, maar niet geheel voldaan huis-toe gingen. Dankbaar, omdat de beide puntjes binnen waren; onvoldaan, omdat het peil van het spel zoodanig was gezakt, dat BSV. ten slotte met deze magere overwinning nog dubbel en dwars tevreden kan zijn. Nu dient onmiddellijk te worden gezegd, dat de thuisclub weinig geluk had en vooral voor de rust had het agressieve spel der voorhoede beter beloond moeten worden. Maar, zoo als gezegd, het zat den BSV-ers niet mede en keer op keero ntsnapte het doel der gasten als door een wonder aan een doorboring. Een openbaring was voor ons in dit eerste gedeelte het uitstekende werk van den linkervleugel Rampen-Tuin. Al dadelijk bleek, dat het weder medespelen van Rampen een geduchte versterking van den aanval beteekende, want fraai gevoed als hijw erd door Jaap Tuin en Huig Fillet, dreigde van die zijde herhaaldelijk groot gevaar. De rechtervleugel kon ons nimmer bekoren. De buitenplaats werd door Kroon onvoldoende bezet Hij miste de noodige kracht om een aanval solide op te zetten en gaf indien hij den bal vrij had veel te laag voor, zoodat het leer steeds weer een prooi werd van de uitstekend spelende WFC-backs. Jammer, want Ab. v. d. Berg was keurig op dreef en was technisch zeker een der allerbesten van het veld. Fillet in het midden fungeerde als schakel en deed onophoudelijk uitstekend werk. Vooral z'n spelverdeelen was goed in orde. In de middenlinie schitterde ook al wéér in die eerste helt de spil Dirk de Jong en beheerschte het middenveld volkomen. Vooral z'n koppen was perfect. Van Diepen was o.i. minder dan anders en Coevert sukkelde met een onwillige knie. Beeldman en Min vormden weer een hechte ver dediging. De eerste was de doortastende speler, de laatste de tacticus. Jan de Moor in het doel heeft weinig moeilijk werk gehad en kweet zich naar behooren van z'n taak. Nadat na een kwartier spelen BSV. de leiding had genomen door een prachtig en keihard schot van Fillet, maakte WFC nog voor de pauze gelijk door een misverstand in de BSV-achterhoede. Zooals gezegd had B.S.V. met wat meer geluk met de rust een behoorlijken voorsprong kunnen hebben, want in het laatste deel van de eerste helft speelde feitelijk alleen de Berger club en moest W.F.C. alles op de verdediging zetten. Maar het bleef 11. Wie gedacht had, dat B.S.V. na de pauze met het windje achter gemakkelijk zou winnen, kwam bedro gen uit. Het was of er in die tweede helft een heel ander elftal speelde. Fillet was slechts een schim, van wat hij voor de rust was, Arie Rampen bleek zwaar gehandicapt door de lange rust, welke hij had gehad. Van de uitstekend spelende voorhoede was weinig meer over gebleven en zooals gezegd, mocht B.S.V. blij zijn, dat na keurig veldwerk van Dirk de Jong, Kroon in staat werd gesteld het winnende punt voor B.S.V. te maken. Het tweede elftal deed zeer verdienstelijk werk door in Akersloot den stand dubbel blank te houden tegen de club van dien naam. De verdediging was weer in orde, maar ook nu bleek opnieuw de gerin ge schotvaardigheid van de voorhoede. Jammer, dat de spil ten Herkei zich meende te moeten mengen in de beslissingen van den scheidsrechter, en na de pauze naar de kleedkamer werd gezonden. "Zooiets moet toch niet voorkomen! De a-adspiranten hebben tegen C.S.V. a met 1—t gelijk gespeeld. Een goede prestatie, temeer omdat het doelpunt van Castricum een ongelukje was van keeper Colnot en zeker niet had behoeven te zitten. Veel beter was de gelijkmaker. Nick v. d. Berg, de technicus bij uitnemendheid, gaf den bal keurig door naar Jan Eriks. Deze tikte het leer langs den back, om het daarna met een listig boogballetje over den keeper heen, hoog in het doel te plaatsen. Aanvoerder Kuipers, Jan Eriks, Rein Maasen, Jan v. d. Plas, Dick Zwakman, maar vooral Nick v. d. Berg speelden een fraaie partij. Toch hebben we a wel eens heel wat beter gezien. Wat mankeerde Hans Busselman? Hulde aan de 9 jongens van B.S.V. b, die in de morgenuren in Alkmaar, Alcmaria Victrix d partij gaven en eervol met slechts 10 verloren. En dan nog door een misgrijpen van Dick Bakker, die ove rigens z'n doel goed verdedigd heeft. Kees Jansen speelde een zeer fraaie partij als back en heeft met Fokke Jonker, die ook stug verdedigde, B.S.V. voor een zwaardere nederlaag behoed. Ook Jan Willig en Wolly Rensink waren behoorlijk. De uit drie jon gens bestaande voorhoede kon weinig uitrichten, toch kregen Jan Willig en Jackie Buys ieder nog een kansje om gelijk te maken, maar -benut werd het niet. O Aan het einde van ons overzicht gekomen, willen we niet eindigen, alvorens scheidsrechter C. Smit, die B.S.V. 1W.F.C. 5 leidde, een pluim te hebben gegeven voor z'n correcte rechtspraak. Het zich herstellend N. Niedorp gaat door. Wederom is D.T.S. er niet in geslaagd Nieuwe Nie dorp in eigen huis te kloppen, zooals de laatste tijd traditie gewordne is, won N. N. en nu met flinke cijfers, met niet minder dan 52 werden de wit hemden geklopt. Hoewel deze uitslag sterk geflatteerd is, verdiende N. Niedorp de overwinning zeer zeker. Vooral door haar uitstekende meerderheid in het eerste en laatste kwartier. Deze twee kwartieren ble ken beslissend te zijn voor het gehecle verloop van den strijd, toch het eerste kwartier was de stand 21 voor N.N., terwijl in het laatste kwartier N.N. er in slaagde den stand van 32 op 52 te brengen. Voor de rust hebben we genoten van goed spel van beide kanten, er werd toen snel gespeeld, met entho- siasme wierpen beide ploegen zich in den strijd. Zoo als met alle N. NiedorpD.T.S. ontmoetingen werd er ondanks de fel bestreden punten uitermate fair ge speeld. De wedstrijd begon met een wederzijdsch verkennen van terrein. Peereboom doet als rechtsbuiten goed werk, het is uit een van zjjn goede voorzetten, waaruit Toepoel er in slaagt Plak te 'passeeren. 10. Dit was 5 min. spelens. Lang plezier had N.N. niet van haar voor sprong, bij een D.T.S. aanval krijgt Van Herwerden den bal ongelukkigerwijze op zijn hand, en hoewel de straf zwaar was, deed scheidsrechter Augustein wat hij moest doen, hij kende D.T.S. een penalty toe. Carnas kende geen pardon. 11. N. Niedorp kwam nu weer gevaarlijk opzetten en slaagde er al spoedig in een buitenspel-goal te scoren. Kort hierop deed Sepers wat hij als voorspeler niet kon, hij bracht met een schitterend schot den stand op *21 en nu als spil. Het N.N. doel ontsnapt enkele malen op wonderbaarlijke wijze aan doorboring, had D.T.S. toen een rechtsbuiten gehad die scholvaar dig was, dan had het er voor N.N. slecht uitgezien. Vlak achter elkaar krijgt Pcereboom vier corners te te nemen, allen goed genomen, leverden niets op. Even voor de rust passeerde Faust op fraaie wijze de D.T.S. achterhoede en gaf met een goed gerichte ko gel geen kans. 31. Het mooiste punt van den geheelen wedstrijd. Vlak hierop was het rusten.: Na de rust werd er het eer ste half uur door beiden uitermate slordig gevoetbald zonder eenig systeem. Het was in deze periode dat D.T.S. uit een pracht voorzet van den oud-N. Niedorp speler Kooijman een goed doelpunt wist te maken, 32. Nu werden beide ploegen zich eerst goed ge waar, dat er aangepakt diende te weiden. Het was N. Niedorp dat het best aanpakte. D.T.S. werd op eigen helft teruggedrongen. Het was dan ook geheel volgens de verwachtingen dat Toepoel na flink vol houden de stand op 4—2 wist te brengen. Het D.T.S. doel werd fel bestookt, speciaal Peereboom knalde er lustig op los. Zooals steeds had hij ook nu weer geen geluk met zijn schoten, toch was hij het die met een onhoudbaar schot Plak voor. de vijfde maal pas seerde, 52. Onveranderd kwam het einde. Tenslotte iets over de elftallen. Bij D.T.S. viel de sterke halflinie op, Kooij, Tromp en Langedijk vormden een zeer sterke linie, vooral de terrier Kooij was goed op dreef. De achterhoede Kroon, Schrieken en Plak in het doel was minder safe, Kroon is stukken minder als eenige jaren terug, vooral in snelheid komt hij te kort. Plak was niet gelukkig vanmiddag, enkele schoten had hij zeker moeten houden. De voorhoede was bijwijlen zeer gevaarlijk, do linkerwenk was het sterkste wapen. Al met al bezit D.T.S. tegenwoordig weer een flink elftal, waarmee menig tegenstander kennis zal maken. N. Niedorp had weer eens een gewijzigde opstel ling. Toepoel stond rechtsbinnen en Deugd linksbin nen., hoewel wij hem liever op de buitenplaats zien. Over Deugd zijn we- minder tevreden hedenmiddag Nee, op de linksbinnen plaats heeft Kees er weinig van terecht gebracht, hij is nu eenmaal een uitgespro ken rechtsche speler De halflinie was aardig op dreef, vooral Sepers kan op een goeden wedstrijd'te- rug zien. De achterhoede met Reijne aan het hoofd was als steeds goed. Bakkum in het doel heeft, even als in de voorgaande wedstrijden, getoond een be trouwbaar doelman te zijn. N. Niedorp mag van ge luk spreken een dergelijk, reserve-keeper te bezitten. OP DE KROKODILLENJACHT IN HET OERWO UD. Een merkwaardige scène uit een der laatste Amerikaansche wildernis-filmen, die sp eciaal het levend vangen van groote roofdieren laat zien. Hierboven wordt een vijf me ter lange krokodil met het net buitgemaakt.

Schager Courant | 1936 | | pagina 5