„DE KOOPHANDEL" Biologische Volksgeneeskunde. „Hulp in Nood" Vereeniging van Groothandelaren in Groenten en Aardappelen dien avond als getuige a decharge had doen dag vaarden. Ds. H. G. L. Ouwerkerk, Evang. Luth. pred. te Purmerend, verklaarde dat hij als naar gewoonte bij het eindigen der bijeenkomst had aangekondigd het zingen van het le couplet van het Wilhelmus, doch Beek bleef volhouden, dat Ds, Öüwerkerk had gesproken van een strijdlied en cteafom wenschte. deze getuige niet op te staan. Volgens Ds. Ouwerkerk zou Beek gezegd hebben, dat hij het Wilhelmus als het strijdlied der "N.SJB. beschouwde. Beek verklaarde desgevraagd* gezegd te hebben, dat hij als ambtenaar zich, staande buiten elke politieke partij beschouwde^ Verdachte zou bij gelegenheid van een bezöek x/an minister Oud, bij het vertrék van dëeê'n minister, vanaf een dak tergend hebben geschreeuwd.. De Officier noéindë het. beledigende deel „het vuile in je kafakter", achtte zulks bewezen en requireerde f50 boete of 25 dagen. Mr. yaü Leeuwen, die de politiek uit de rechts zaal tfüde houden, hield een pleidooi voor de eer biedwaardigheid van het volkslied en noemde het een plicht van een staatsdienaar om dit volkslied eerbied te bewijzen. Voorts besprak pleiter de in consequenties in dit proces en concludeerde tot vrij spraak. subsidiair eon voorw. geldboete. Bij de re- en dx>pliek werd door Officier en ver dediger nog van gedachten gewisseld. Uitspraak ten slotte f25 boete of 15 dagen. Alkmaar. FRANS AAN HET WOORD. De in Alkmaarsche societykringen welbekende heer Franciscus B. had zich op 2 December veroor loofd rien Sint Nicolaasmarkt-koekkraamhouder v. d. Broek de woorden toe te voegen: oplichter en dief en zoo voort, voor welke beleediging hij heden terecht moest staan. Frans, die de kat zeker eens uit de boom wil kijken, was niet verschenen en werd alsnu bij verstek veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Er zal wel 'n verzetje vqjgen! Castricum. HIJ WAS AL TE BEHULPZAAM. Vermoedelijk uit solidariteit had in de Castri- cummer duinen de Egmonder Job Gr. aan een strooper uit Wijk aan Zee, Jan Sch., die door den jachtopziener Castricum achter de broek werd gezeten, zijn rijwiel geleend, teneinde zich aan een eventuoele aanhouding te kunnen onttrekken. Ter zake deze strafbare bemoeiing stond Jobje he den tereoht en liet het nu voorkomen, alsof hij dacht met een ontvluchte krankzinnige te doen te hebben gehad, doch.deze vlieger weigerde op te gaan en werd Job voor zijn ongewenschte hulp veroordeeld tot f 20 boete of 10 dagen. Het was een precedent, want misdrijf art. 189 was nog nooit voor deze rechtbank behandeld. Callantsoog. ï>e ziekenkas „Hulp in Nood" hield Zaterdag J.1. haar algemeene ledenvergadering in de zaal van den heer Jac. van Scheijen. Voorzitter was de heer J, Hollander Sr., die de vergadering opende met traditioneel vast te stellen, dat de opkomst slecht was. Spr. memoreert voorts, dat de vereeniging 25 jaar bestaat; had dit niet een reden moeten zijn voor meer belangstelling? Na de lezing en ongewijzigde vaststelling der notulen, werd een schrijven behandeld van den Prov. Bond van Ziekenkassen, dat op aansluiting aandringt. Gezien de ervaringen met de N.V.Z. wordt beslo ten dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer P. de Haan dringt op het inwinnen van nadere inlichtingen omtrent deze zaak, aan. In zijn jaarverslag wijst de secretaris, de heer Jb. Vriesman er op, dat veel jongeren nog hun belang niet inzien. In dezen tijd is H.I.N. een ver eeniging, die alle steun verdient. Zij werkt in het belang der gemeenschap en voorkomt vaak een gang naar het Armbestuur. Daar zijn zittings periode voorbij is, dankt de secretaris zijn mede bestuurders voor de prettige samenwerking. Financieel Jaarverslag. Uit dit verslag, uitgebracht door den heer J. Weij Pz., halen wij het volgende aan. Inkomsten: saldo 1 Jan. 1935 f891.391/2, contributies f430.921/2, donaties f 26.50, rente f 20.97. Uitgaven door uit- keeringen f321.door 20 pet. bij ongevallen f 87.49, door 20 pet. bij ziekte f 165.65, diversen f 125.38, Totaal der ontvangsten f 1369.79. Totaal der uitgaven f 699.52. Batig saldo per 1 Jan. 1936 f 670.37. Dit is een achteruitgang van f 221.13. Het aantal volle uitkeeringsdagen bedroeg 196. Uitkeeringen bij ongevallen ad 20 pet. 165 d., bij ziekte 20 pet., 200 dagen; ziekte-dagen vrouwen 55. Het ledental liep terug van 75 op 72. Het aantal donateurs is verminderd van 24 tót 22, Zes 70-ja- rigen genieten vrijstelling voor contributie. Achter stallige contributie bedraagt slechts f 3.75, hetgeen niet heel ernstig is, gezien de werkloosheid. De heer J. Zwaan bracht verslag uit namens de financieele commissie. Vier keer is er controle uit geoefend. Alles werd in de beste orde bevonden. Bestuursverkiezing. Gekozen worden de aftredende bestuursleden, de heeren P. Zwaan Cz. en Jb. Bakker Hz. De aftre dende secretaris, de heer Jb. Vriesman, stelt zich niet herkiesbaar. In zijn functie wordt gekozen de heer A. Toes. De controle-commissie wordt samen gesteld uit de heeren T. Borst, KI. Hollander en W. Roos. Verlaging der uitkeeringen? Bezui niging! Gezien de achteruitgang van de kas (f221. ruim), stelt het bestuur voor om de uitkeeringen te verlagen tot f8 per week en de 20 pet. uitkee ringen van max. f5 tot f4 terug te brengen. Een tweede bezuiniging is: de 70-jarige (vrijgestelde) leden gedurende een jaar contributie te laten bij dragen. De heer A. Toes is hier tegen. Beter vindt spr. de uitkeeringsperiode te bekorten. Inplaats van 6 weken, kan dit nu 5 weken worden. Dit is trouwens reglementair. De heer Toes stelt voor om het reglement in dezen te handhaven en dus voortaan 5 weken volledig uit te keeren. De 20 pet. uitkeeringen wenscht spr. dan van 10 op 9 weken teruggebracht te zien. Na langdurige discussies wordt het voorstel Toes met 18 tegen 3 stemmen aangenomen. De rondvraag. Van een jubileum en een voorzitter, die niet van jubileeren houdt. De heer Toes vraagt of het feestje ter eere van het 25-jarig bestaan der vereeniging nog gehouden zal worden. Dit is toch op de laatste algemeene vergadering besloten? De voorzitter deelt mede, dat hij den secretaris der feestcommissie heeft mede gedeeld, dat hij het niet aandurft. Daarom zijn er nu ook geen stappen tot een gedenkavond genomen De heer P. de Haan laakt de handelwijze van den voorzitter. Het gaat toch niet aan om een be sluit van de algemeene vergadering zoo maar te negeeren? Bovendien had er zeer veel propaganda van uit kunnen gaan. En ook financieel zou de avond een Succes zijn geworden. Spr. stelt voor .om alsnog stappen in deze richting te nemen. De Voorzitter wil hier niet aan meewerken. „Jul lie kunne^ feestvieren, maar ik blijf thuis", luidde zijn be^heid. Hierop trekt de heer de Haan zijn voorstel maar in, want aldus deze spr., „het zou een blamage v_ror de vereeniging zijn als de voorzitter bij een herdenkingsavond niet verscheen". Hiermee werd dit incident besloten. De heer R. Hollander dringt aan op krachtige propaganda en huisbezoek. Het bestuur zal hier aan de aandacht schenken. Op een vraag van den heer Toes wordt meegedeeld, dat iemand, die vertrekt uit de gemeente, gedu rende een half jaar de lidmaatschapsrechten be houdt. Tijdens de sluiting wordt uit de vergadering opgemerkt, dat de voorzitter den scheidenden se cretaris vergeet te bedanken. De voorzitter weigert den secretaris te danken voor zijn diensten. De heer Hollander meent dat het onnoodig is dit te doen en is ook niet tot andere gedachten te brengen. Spr. zal dit nog wel eens op de bestuurs vergadering doen. Als er dan opgemerkt wordt, dat de heer Vriesman geen bestuurslid meer is, en dat hij in het bestuur ook niet bedankt kan worden, zegt de Voorzitter: „Ja, dat kan nou wel zoo we zenen sluit met een forsche hamertik de vergadering. Na de sluiting, heeft de heer J. Weij, penning meester, nog even een hartelijk woord van dank aan het adres van den heer Vriesman gesproken, waarmee de vergadering, grootendeels, instemde. Hef vliegtuig van 'Vifforio Mussolini door granaat getroffen. Vittorio ongedeerd. Asmara. Na een bombardement van enkele da gen op Amba Arradem bereikten Italiaansche vlieg tuigen de basis Avaci, waar zij werden ontvangen met geweervuur en vuur uit luchtdoelgeschut. Het toestel van Vittorio Mussolini, een zoon van den Duce, werd door een granaat in de cabine ge troffen, een deel van de mitrailleur werd weggescho ten en verscheidene andere instrumenten werden eveneens beschadigd. Als door een wonder bleef Vittorio zelf evenwel ongedeerd, hij wist het toestel in zijn macht te hou den en naar het vliegveld terug te brengen. Ook zijn broer Bruno nam deel aan deze lucht- raid en gaf bewijzen van grooten moed en lucht- vaardigheid. Hij bestookte met succes een vijande lijke afdeeling met mitrailleurvuur. Aanlokkelijk aanbod voor het schrikkeljaar. New York. Henry Wallenstein, kantonrechter te Waukegan in Illinois, heeft aangekondigd dat in het jaar 1936 die huwelijken gratis zullen worden gesloten, waarbij het voorstel van de vrouw uitgaat. Bruid en bruidegom moeten dan verklaren, dat het de jongedame was, die haar uitverkorene uitnoo- digde, het leven gezamenlijk verder te slijten. Indien de kantonrechter van de waarheid van hun verkla ring overtuigd is, zal hij het huwelijk kosteloos tot stand brengen, om daarmede te toonen, hoeveel waardeering hij heeft voor het oude gebruik van het schrikkeljaar. In 1932 heeft Wallenstein dezelfde aankondiging gedaan, met het gevolg, dat 29 echtverbintenissen kosteloos werden gesloten. te BROEK OP LANGENDIJK. Buitengewone alg. vergadering. Maandagmiddag te drie uur hield bovengenoemde vereeniging een buitengewone algemeene vergade ring in cafe „De Roode Leeuw" van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude. Een dertigtal leden was aanwezig, benevens de heeren S. de Boer Kz. en P. Slot, vertegenwoordigers van de L.G.C. en de veiling te Warmenhuizen. Voorzitter, de heer C. Wagenaar Kz., opende de vergadering met een woord van welkom, in het bij zonder tot de heeren De Boer en Slot. Deze vergadering, aldus Voorzitter, is bijeengeroe pen naar aanleiding van een door eenlge leden aan het bestuur gericht verzoek. De aanvragers waren niet allen lid van Koophandel, doch men wil met pleizier eens midden in het seizoen vergaderen. Er is wel zoo een en ander te bespreken. De secretaris, de heer P. F. Slot, las de notulen der vorige vergadering, deze werden onder dank zegging aan den samensteller goedgekeurd. De groenten-distributie moet weg! Hierna werd aan de orde gebracht het verzoek van de leden om maatregelen te nemen tegen het inkoopen en distribueeren van groenten door de Nederlandsche Groenten- en FruiLCentrale. De Voorzitter deelde mede, dat door het bestuur reeds schriftelijk was geprotesteerd naar aanleiding van de vorige vergadering, terwijl Voorzitter ook op meerdere vergaderingen, welke hij bezocht, heeft geprotesteerd. Voorzitter constateerde, dat de inkoopen op de veiling niet zoo veel hebben te beteekenen. Te Broek op Langendijk is het veel minder dan ver leden jaar. Als ondersteuning van het eerste adres was van een tiental kooplieden uit Noordscharwou- de ook een schrijven ontvangen. De goede kant van de distributie is, volgens de voorzitter, dat de distributie het meest onooglijke goed, waar de tuinders anders niets voor krijgen, koopt; als de N.G.F.C. er niet was, zou deze minderwaardige kwaliteit zeker doordraaien en de tuinders er niets voor krijgen. De heer D. Paarlberg, Warmenhuizen, een der onderteekenaars van het verzoek zeide, dat hem vooral uit Gouda klachten bereiken. Alle werkloo- zen gaan naar de distributie. De zaken houden op te bestaan. Men kan het goed niet meer verkoopen Spr. noemde een heel rijtje artikelen welke door de Centrale gedistribueerd worden. Zelfs worden zoute boonen gedistribueerd voor drie cent per kilo. Het zijn juist de eters, die naar de distributie loopen. Voorzitter geloofde gaarne, dat het in Gouda slecht was door de distributie, maar verzocht na men te noemen van de firma's, die hun zaken had den moeten sluiten. Noodlottig ongeval. Uit de autobus gesprongen. Marienberg. Toen de autobus van den onderne mer Winkel te Vriezenveen, waarmede werkloozen van Hardenberg naar Vroomshoop worden vervoerd, Maandagmiddag omstreeks zes uur, ter hoogte van den spoorwegovergang te Marienberg was gekomen, meende een der inzittenden, dat de stuurinrichting defect was geraakt. Niet zoodra had hij aan dit ver moeden uiting gegeven, of de arbeiders C. Dogger en F. Venenberg, beiden uit Vroomshoop, sprongen naar buiten. Zij werden dientengevolge ernstig gewond en moesten naar het ziekenhuis te Almelo worden over gebracht, waar Dogger gisternacht aan de bekomen verwondingen is overleden. De ander heeft een ern stige hersenschudding opgcloopen. DONDERDAG 16 JANUARI. HILVERSUM (1875 M.) AVRO-uitzending; 5.30 VPRO. 8.00 Gram.pl; 9.00 Kookpraatje; 9.05 Omroeporkest; 10.00 Morgenwij ding; grampl; 10.30 Omroeporkest; 1.00 Ensemble Lismonde en voordracht; 12.30 Kovacs Lajos en Grampl; 1.45 Grampl; 2.00 Omroeporkest en solis te; 3.00 Kniples; 3.45 Grampl; 4.0Ó Voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Grampl; 4.45 Voor de kin deren; 5.30 Causerie; 6.00 De AVRO-Decibels en soliste; 6.30 Sportpraatje; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Vocaal concert; 7.30 Engelsche les; 8.00 Be richten; 8.10 Calvet-kwartet; 8.35 Radiotooneel; 8.55 Gram.pl; 9.30 Concertgebouworkest, Wlasof- koor en solisten; 10.15 GramDl: 10.30 Kovacs Lajos' orkest; 11.00 Berichten; 11.10 Uit Carlton, Amster dam: Veres Lajos en zijn orkest; 11.3012.00 De AVRO-Decibels. HILVERSUM (301 M.) 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Grampl; 10.15 Mor gendienst; 10.45 Grampl; 11.3012.00 Godsd. half uur; 12.15 Grampl; en orkestconcert; 2.00 Handwerk les; 3.15 Voor de vrouw; 3.45 Grampl; 4.00 Bijbel lezing; 4.45 Handenarbeid voor de jeugd; 5.15 Gr. pl; 5.50 Concert; 6.45 Causerie; 7.15 Renortage; 7.30 Journ. weekoverzicht; 8.00 Berichten; 8.05 Gram.pl 9.00 Causerie; 9.30 Orgelconcert (Om 10.05 Berich ten); 10.3011.30 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 11.25 Orgelspel; 11.50 Grampl; 12.20 Populair con cert; 1.35 Grampl; 2.35 Mantovani's Tipica Orkest; 3.20 Vesper; 4.1Ö Causerie; 4.30 Grampl; 5.05 Or gelconcert; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.50 Zang; 7.15 Spaansche Jes; 7.50 Lezing; 8.20 Het Campoli-Trio; 8.50 Operaconcert mmv solisten, koor en orkest; 9.50 Berichten; 10.20 Kerkdienst; 10.40 Het Parkington-kwintet mmv. solisten; 11.35 12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Grampl; 11.20 Omroeporkest olv. An- drè; 3.20' Grampl; 4.20 Gevar. concert; 5.20 Radio tooneel; 8.20 Zang; 9.05 Nat. orkest; 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 8.35 Volksliederenconcert11.20 Omroeporkest, koor en schrammelensemble en so- .llsten; 1.35 Grampl; 3.20 Gevar. programma; 5.20 Omroepkleinorkest; 7.30 „Egimont", Beethoven, m. m.v. het Omroeporkest; 9.50—11.20 Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Omroeporkest olv. Ga- son; 1.502.20 Grampl; 5.20 Religieuze muziek; 6.35 Orgelconcert; 7.20 Grampl; 8.20 Salonorkest; 8.50 Hoorspel; 9.20 Cabaret; 10.30—11.20 Grampl; 484 M.: 12.20 Grampl 12.50 Salonorkest; 1.50—2.20 en 5.20 Grampl; 6.50 Zang; 7.35 Grampl; 8.20 Om roeporkest; 8.50 Cabaret; 9.35 Omroeporkest; 10.30 11.20 Gram.pl. Deze waren niet direct bij de hand, maar de heer J. Kamp bevestigde, hetgeen de heer Paarlberg had gezegd. Wij worden niet meer betaald. Spr. noemde een voorbeeld. Een groentenhandelaar had met z'n vieren f5.25 per week verdiend. Daarvan moest f5 huur af. Dit was iemand die voornamelijk werkloozen tot klant had. Voornamelijk Gouda en Hengelo krijgen distributiegroenten. Soms was het magazijn te klein. De heer Rijper noemde als voorbeeld Amsterdam. De distributie en de markthallen maken het daar voor den handelaar slecht. Al wordt er minder waardige kwaliteit gedistribueerd, dit maakte wei nig uit. Wij kunnen daar niet verkoopen. De heer H. Kamp zeide, dat te Utrecht ook ge distribueerd wordt, doch daar gaat het beter, over de handelaren. Voorzitter herinnerde in verband met eenige me- dedeelingen over slechte betalingen, aan rijn waarschuwingen om niet te langen tijd te veel cre- diet te geven. Het is echter ook teekenend, wat de heer Val- star heeft gezegd, dat er 40.000 handelaren zijn op 40.000 tuinbouwbedrijven. Vele varkens maken de spoeling dun. Spr. memoreerde de pogingen van de andere organisaties om verandering te krijgen. Ze hebben al eenige malen met den Regeeringscom- missaris gesproken, maar het geeft niets. Ze doen het eenmaal niet. Er zijn in de steden nog zooveel menschen, die geen warm eten krijgen, omdat de groente te duur is, dat men met de distributie wil doorgaan. Het viel spr. niet mee, dat er niet meer klachten wa ren van de betrokkenen. Voorz. vroeg feiten. De heer Greeuw merkte op, dat door de inkoo- pers van de Centrale soms wel partijtjes voor de neus van de handel werden weggepikt. Als men het nu alleen bij doorgedraaide producten hield. Voorzitter merkte op, dat het dan niet meer noo- dig was. De heer K. Mosch voegde hier aan toe, dat men met de Centrale niet kan concurreeren. Wij heb ben onze onkosten, terwijl het bij de Centrale het er niet op aan komt, of er geld op toegelegd moet worden. Verscheidene sprekers voerden nog het woord. Verschillende voorbeelden werden nog genoemd. De heer Stenneberg merkte op, dat er 40.000 handelaren zijn, waar is dan het instituut voor noodig. Er zijn er meer dan genoeg. De Centrale moet weg. Als de doorgedraaide producten worden gedistribueerd, kunnen wij naar de Wieringermeer. Als alles gecentraliseerd wordt, rijn we allemaal overbodig. De heer J. Kramer wilde met andere organisaties in verbinding treden. Men was van overtuiging, dat de distributie gerust aan de handel kon worden overgelaten. Zouden we den Minister daarvan niet kunnen overtuigen? De Voorzitter stelde tenslotte voor, den Minister een goedgedocumenteerd schrijven te richten, en daaroo adhaesiébetuiging vragen van de andere organisaties. De heer J. Hoogland zette de bedoeling der dis tributie uiteen. Hij moet er wel iets bij koooen, maar er wordt op aangedrongen, het niet te for' ceeren, zooals voorheen wel is geschied. Nog werd een schriiyen voorgelezen van de orga nisaties, die een distributie „over den handel" vroe gen. Na ampele besprekingen werd met 24 tegen 10 stemmen besloten, opheffing van Biologische geneeswijzen zijn voor alles de Natuurgeneeswijzen en de Ilomoeopathie. De biolo gische volgt in haar zicktenbehandeling de natuur lijke levensuitingen. Volksgeneeswijzen waren zij reeds altijd; sedert enkele jaren echter staat ook de schoolgeneeskunde er meer tegemoetkomend tegen over. In Duitschland heeft de Homocopathie eindelijk per 1 Uct. 1934, de verdiende erkenning en tegemoet koming van overheidswege verkregen. De vóór 140 jaar door den arts Dr. Samuel llahne- mann wetenschappelijk gegrondveste Homoeopathie schijnt tot bemiddelaarster der eens zoo vijandig te genover elkaar staande richtingen m de'geneeskun de geroepen te zijn. Zij bedient zich zoowel van phy- sikalische en diaetetische maatregelen als ook van artscnijgiften in den vorm van druppels, poeder en tabletten en bovendien van korrels. Maar die midde len zijn en willen iets geheel anders als de andere dergelijke gebruikelijke praeparaten: zij veroorzaken fijne celprikkels, die niet met geweld ziektestoffen in het lichaam vernietigen, maar willen dit in staat stellen zich zelf daartegen te verweren om tot den gezonden toestand terug te keeren. Een door Hahnemann aangegeven, maar ook met de nieuwe inzichten rekening houdende, bijzondere wijze van bereiding langdurig schudden en uren lange verwrijviug van kleine hoeveelheden van het geneesmiddel met onwerkzame middenstof ^verdunde alcohol, melksuiker, e.a.) trapsgewijze, d.i. horaoeo- pathisch gesproken: van potentie tot potentie ver leent die middelen een buitengewoon hoogen graad van verdeeling van het werkzame bestanddeel# die door hare kleinheid de genezende werking waar borgt. Het spotten met „homoeopathische nietigheden heeft onze tijd van hormonen en vitaminen, van stralen en electrische golven grondig verleerd; men begint ook den zin van het zeker op het eerste ge zicht vreemd schijnend grondbeginsel voor - de ho moeopathische keuze der middelen te begrijpen. Dit lijnrecht tegenover de schoolgeneeskunde staande grondbeginsel luidt: Similia, similibus curentur, d.w.z. Gelijk worde met Gelijksoortig be handeld. Dit was reeds in de geneeskunde der oud heid niet vreemd, nl de volksgeneeskunde was dit beginsel van ouds cn is het nog heden verankerd; want we bevroren ledematen met sneewafwrij- vingen en verbrandingen met warmte behandelt, volgt bovengenoemd principe. Hahnemann leerde dit als algemeen geldend kennen en leerde als genees middel zoodanige artsenij te gebruiken, die in groote giften bij den gezonden mensch een gelijksoortig ziektebeeld veroorzaakt, als de te behandelen per soon vertoont De Greifswalder Professoren Arndt en Schulz vonden daarna (1885) de biologische wet, die aan Hahnemann's beginsel den wetenschappelii- ken grond geeft: dat n.1. kleine giften omgekeerd werken als groote een feit dat uit de ervaring ieder een bekend is, die de opwekkende werking van een glas wijn, en den verlammenden invloed van over matig gebruik van alcohol kent. Eerst in 1925 gelukte het echer aan de autoriteit van een beroemd arts, den Berlijnschen chirurg, Prof. Dr. Bier om de medische wereld tot ernstig na-onderzoek der Ilomoeopathie te brengen, nadat zij zich aan hem zelf als onschat bare zegen voor zijn patiënten betoond had. De Ho moeopathie is niettemin steeds een volksgeneeswijze gebleven. En zij zal het blijven, omdat zij de nauwste verbindingen met de natuur heeft en daarom ver mag iedereen minstens zoo ver in haar binnenste door te dringen als ter voorkoming en voor hulp in noodgeval en vereischt wordt Een aantal goede tijdschriften en een ruime keuze van gop.de boeken staat hem daartoe ten dienste, ook in de diergenees kunde wordt de Homoeopathie hoe langer hoe meer toegepast. Verdere inlichtingen hierover zoowel aan artsen als aan leeken worden steeds gaarne Ijelanceloos verstrekt door Dr. Willmar Schwabe te Zaandam. C. K. de groentendistributie te vragen, terwijl een deputatie, bestaande uit de heeren H. Stenneberg, D. Paarlberg en P. Kamp, het adres mondeling zal toelichten. Het veilen te Broek op Langendijk. Van den heer H. Kamp was een schrijven ont vangen, waarin werd voorgesteld, den veilingmees ter, namens „Koophandel" een stok aan te bieden, waarmee hij de diverse partijen kan aanwijzen, waardoor een groote verbetering zou ontstaan. De heer J. Kramer zeide,-dat heir al veel over ge sproken was, maar hij verdhet gewoon. Het voorstel had aller instemming. De heer S. de Boer Kz. zegde toe, dat aan het verlangen van de vergadering zal worden voldaan, evenals aan het verzoek om de hoeveelheden op te lezen, die geveild worden. IJsbestrijding. De vereen, voor ijsbestrijding, „IJsstrijd", ver zocht als lid der vereen, toe te treden. Aan dit ver zoek werd na eenige besprekingen voldaan. De ijsploeg der schippers zou er desnoods later in kunnen worden opgenomen. Bij de rondvraag vroeg de heer P. Rijper, hoe het gaat met het besluit, dat de leden van „Koophan del" niet voor ni'et-leden van „Koophandel" mogen koopen en andersom. Het bleek, dat er geen klachten waren. Er zal op worden toegezien. De heer P. de Boer stelde voor, de kool te doen aanvoeren op gewicht, zoodat men niet behoefde te wegen en er niet zulke groote verschillen zou den ontstaan. Het zal geprobeerd worden. De heer de Boer verzocht, bij eventueele ver schillen daarvan opgave te doen. De overtreders zullen gestraft worden. Reeds bij de eerste over treding. De heer G. Bekker wilde het contract met de transoortarbeiders veranderen, in dezen zin, dat men meer vrij blijft, zelf te laden. Spr. heeft daar mee veel last ondervonden. De Voorzitter vond het moeilijk daarover zoo maar te beslissen. We zouden moeten beginnen het con tract op te zeggen. Niet vergeten moet worden, dat er hier twee nartiien zijn, en dat wij de werkne mers ook noodig hebben. Ze krijgen tegenwoordig steun én hebben een moeilijk bestaan. De heer Greeuw was voor betere handhaving van het contract. De transport wordt wel wat ge passeerd, den laatsten tijd. De heer S. Kramer vond, dat men zich eigenlijk moest schamen om over oozeggen te spreken. De loonen, die de transportarbeiders verdienen liggen tusschen f 1.en f 2.50 per week. Toen we ze wel noodig hadden, waren we ook blij, dat ze er wa ren. Men moest er eigenlijk een ander standpunt bii innemen. De heer Jb. Smit steunde het voorstel-Bekker en zal het contract worden ongezegd. Het is echter nog. lang niet zeker, dat het verslechtering zal geven. (Kan het nog slechter?). Voorzitter deed nog de mededeeling. dat de hee ren Bonnet en Kramer zijn gekozen in de Kamer van KooDhandel. in do nlaat" van de heeren Wage naar en Hoogland. Voorz. feliciteerdé de heeren met deze verkiezing terwijl de heer Kramer dankte voor de op hem uitgebrachte stemmen. Daarna sluiting te pl.m. zes uur.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7