algemeene stemmen herbenoemd de heer J. Rampen, tot lid van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs de heer P. G. de Wit Az., tot leden van de commissie van bijstand van deze commissie de dames p. Blaauw—Bossen en A. Schipper—Koopman. De leden van de commissie van toezicht op de agentschappen der arbeidsbemiddeling, worden op nieuw gekozen, tot voorzitter dier commissie de heer Mr. D. Breebaart. Op zijn verzoek verkrijgt de heer J. de Moor op de meest eervolle wijze ontsiag als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. In zijn plaats wordt benoemd de heer Mr. D. Breebaart, die deze gelegenheid te baat neemt op te merken dat het wel eens verwondering heeft opgewekt,, dat spr. geen huwelijken voltrok, doch tot nu too had spr. daartoe niet het recht. Vastgesteld wordt het 1ste suppletoire kohier der belasting op de honden, dienst 1935, tot een bedrag van f 13.75. Op voorstel van B. en W. wordt besloten Ged. Sta ten te verzoeken vrijstelling te verleenen van de ver plichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oeferyfng voor de o. 1. scholen te Burgerbrug, St. Maartensbrug en 'tZand. en W. stellen voor goed 'te vinden dat het Bur gerlijk Armbestuur aan de R.K. Armbesturen te HZand en Burgerbrug respectievelijk 65 en 75 der gewone ondersteuningskosten over 1936 terug be taalt, gelijk zulks ook in 1935 is geschied. Aanvan kelijk was voor 't Zand 60 ger amd, maar gebleken is dat dit onvoldoende is. In de vergadering van het Burgerlijk Armbestuur van Dinsdag j.1., aldus de heer v. d. Sluijs, heeft men het noodzakelijk geacht het percentage van het Arm bestuur Noord-Zijpe te brengen van 60 op 65. Er moet naar bezuiniging gestreefd worden, maar zulks mag voor zoover in ons bereik ligt niet gaan ten loste van het R.K. Armbestuur. Den heer Dignum doet het genoegen, dat men met dit voorstel gekomen is, spr. spreekt zijn vreugde uit over de goede verstandhouding tusschen het Burg. Armbestuur en het R.K. Armbestuur. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Begrootingen Algemeen Weeshuis en Burg. Armbestuur 1936. ï)e begrooting van het Algemeen Weeshuis sluit in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 15.223.38; onvoorzien f763.38. De post landhuur was geraamd op f3000.—, doch dit wordt f 3.282.50. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur sluit op een bedrag van f38.554.95; voor onvoorzien is f321.79 uitgetrokken. Deze begrootingen worden met algemeene stemmen goedgekeurd, waarna de vergadering wordt verdaagd tot 's middags half twee. De begrooting der gemeente. In de middagvergadering wordt de begrooting der gemeente dienst 1936 behandeld. De heer Bruin is afwezig. Van de gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen maakt de heer Veldman gebruik, die een woord van waardeering spreekt, tot de samenstel lers van de begrooting, van hoog tot laag. Spr. gaat dan terug tot de vergadering van 3 Sept., n.1. de motiveering van den heer Doorn t.a.v. zijn afwijkend standpunt van de V.D. raadsleden bij de wethoudersbenoeming. Al te licht gaat. de heer Doorn wel eens over de zaken heen. Bij het naslaan van de notulen ontmoette spr. geen enkel voorstel van den heer Doorn in het belang van den middenstand, wel heeft hij een schandelijke houding aangenomen t.o.v. dien middenstand, want hij heeft zich doen ken nen als een verwoed voorstander van loonsverlaging aanpassingspolitiek. Spr. doet uitkomen dat die heide zaken tot schade van den middenstand zijn. Het zijn spr.'s partijgenooten geweest die zich steeds tegen die verlaging hebben verklaard. Spr. meent verder, dat de heer Doorn, met zijn verklaring, ook geen rekening heeft gehouden met. den uitslag van de verkiezing. Hij deelt mede, hoe de Vrijz.-Dem. zich wendden tot den Vrijheidsbond om samenwerking. Verder gaat spr. de gemeenteraadsverkiezing na en wijst op den zetelwinst der S.D.A.P., die daardoor vol komen recht hadden op een wethonderszetel. In dat opzicht had de heer Doorn dus geen bezwaar kunnen hebben op het bezetten van een wethouderszetel door een S.D.A.P.er. Wat de heer Doorn critiek noemt is stemming maken, een gevaarlijke taktiek, waarbij men van het een in het andere valt. Spr. bespreekt dan de verklaring van den heer Van der Sluijs t.a.v. de houding bij de burgemeestersbenoe ming. De heer Van der Sluijs zei toen, dat hij sprak namens de geheele burgerij, maar spr.'s partij wenscht dan in dit opzicht niet tot die burgerij te behooren. Komende tot de begrooting, wijst de heer Veldman dan op de vitale belangen die worden getroffen, ter wijl belastingverlaging achterwege blijft. Uitvoerig gaat spr. na de moeilijkheden om een begrooting sa men te stellen en spr. zegt dat de S.D.A.P. dan ook als eisch stelt, dat het rijk de gemeenten ontheft van de kosten verbonden aan werkloosheid en werkver schaffing, eerst dan is een gezonde gemeentepolitiek mogelijk. Wijzende op de politiek van de regeering, vraagt spr. aandacht voor het Plan van den Arbeid. De Voorzitter zegt, straks de verschillende sprekers te zullen beantwoorden, behalve dan wat de alge meene politiek betreft, welke bespreking meer in Den Haag thuis behoort. De heer Doorn zegt, dat de heer Veldman hem wel blij kan maken, maar niet bang. Wat spr.'s hou ding tegenover den middenstand betreft, spr. wijst op het feit, dat hij reeds vijfmaal zijn mandaat als raadslid hernieuwd zag. Reeds langen tijd heeft spr. de belangstelling van den heer \jpldmar. gehad, voor heen in ingezonden stukjes, waarin dan kleineerend werd gesproken over het „bek-vechtertje" Doorn. De wijze van bestrijden daarover drukt spr. meer zijn spijt uit voor den heer Veldman, niet voor zichzelf, maar er blijkt uit, dat de afkomst zich ook hier niet verloochent. Spr. wijst dan op het feit, dat de eene arbeider het den anderen arbeider misgunt als deze laatste een paar guldens uit het vrij bedrijf vandaan naar huis brengt. Spr. is overtuigd dat 80 der ar beiders het met hem eens zijn. De heer Van der Sluijs merkt op, dat hij altijd heeft getracht de politiek uit den gemeenteraad te houden en in dat opzicht heeft hij eeen bezwaar ge zien tegen de poging om samenwerking van den Vrij heidsbond. Of daarin nu moet worder gezocht het gevolg dat de S.D.A.P. met ruim 1 stem een zetel winst heeft behaald, is voor spr. nog de vraag. Bij de installatie van den burgemeester heeft spr. 2 passages gesproken, waarbij hij zeide, namens de burgerij te spreken. In het eene geval was dat waar het betrof de teleurstelling over het feit dat onze secretaris niet tot burgemeester was benoemd; in de tweede plaats meende spr. uit naam der geheele bur gerij te spreken dat, wanneer de burgemeester een bekwame leiding zou geven en een welwillende hou ding zou aannemen, hij op de samenwerking van het gemeentebestuur, ja van de geheele bu.gerij zou kun nen rekenen. Spr. blijft van oordeel dat hij in dit op zicht namens de geheele burgerij kon spreken; had hij de S.D.A.P. daarvan buitengesloten, dan zou dat voor die partij een beleediging zijn geweest. De heer Dignum zal niet op het gesprokene van den heer Veldman ingaan, omdat spr.'s partij niet wordt gemoeid, maar spr. oordeelt, dat die politieke beschouwing hier op vele plaatsen misplaatst was. De heer Nannis wijst er op dat de Raad niet in de gelegenheid is voor steun van den middenstand een post uit te trekken. De middenstand kan alleen van bovenaf worden geholpen en die middenstand is al leen aangewezen op de koopkracht der burgerij. Om die koopkracht te verhoogen, dient stelling te worden genomen tegen de salarisverlaging. Spr. zegt, dat zijn partij door minstens een derde van den middenstand bij de gemeenteraadsverkiezingen gesteund is. Spr. wijst ook op de toezegging van steun door de R.K. fractie. De heer Dignum zegt, dat die toezegging gegeven is als het college in het algemeen het belang van de gemeente voorstond. De heer Doedens sluit zich t.a.v. het betoog van den heer Veldman uitsluitend en alleen aan bij de eerste zinsnede, n.1. die» waarbij de heer Veldman hulde brengt aan de samenstellers van de begrooting. Ook spr. oordeelt dat het alleen de middenstand is, die aan zijn lot is overgelaten en waar nu ook te Schager- brug een middenstandsvereeniging is opgericht, hoopt spr. dat weldra in deze gemeente een com missie van advies zal worden benoemd, terzake de re- geeringssteun met f2 millioen aan den middenstand en dat van die commissie de burgemeester deel zal willen uitmaken. De Voorzitter wijst er op dat bij de algemeene be schouwingen geen bezwaar is gemaakt tegen het be leid van B. en W. en dat alleen personen zijn aan gevallen, waarbij spr. er tot nu toe goed is afgeko men. Op die persoonlijke aanvallen zal spr. niet in gaan, beter als het hem toeschijnt, dat we ons bepalen tot de zaak waarvoor we hier bijeen zijn gekomen, n.1. de behandeling van de begrooting. Allereerst wordt dan mededeeling gedaan van de correspondentie met den Minister van Binnenland- sche Zaken omtrent de salarieering van het gemeen- tepersoneel en daaruit blijkt dat B. en W. niet voor nemens zijn met voorstellen tot salarisverlaging te komen, wat de ambtenaren ter secretarie betreft. Wat het overige gemeentepersoneel betreft, zullen straks verschillende voorstellen aan de orde komen. De heer Doorn misgunt in geen enkel opzicht den eersten ambtenaar ter secretarie zijn salaris van f2400 maar spr. acht het salaris ongemotiveerd, omdat in de omliggende gemeenten de secretarissen 1/3 minder ontvangen. Spr. is overtuigd, dat dit systeem in elkaar zal vallen. Hij gaat 3040 jaar terug, toen een ambtenaar ter secretarie f 8 per weck verdiende en toen de burgerij een hooger inkomen had. En om zich nu tegen een verlaging met 5 te verzetten, daar gaat spr. niet meer accoord. De Voorzitter zegt. dat 3040 jaren geleden de jaarwedde van den burgemeester nihil was, Maar de werkzaamheden waren in dien tijd niet het twin tigste deel van nu. Men mag het salaris niet bepa len naar wat de burgerij aan inkomen heeft. Spr. gaat dan uitvoerig na wat in andere gemeenten voor den len ambtenaar ter secretarie wordt betaald en spr. concludeert daarbij dat de bezetting van de se cretarie veel te gering is, dat de salarieering zeer schraal is en nimmer zal hij dan ook zijn medewer king verleenen die lage salarissen nog lager te stel len. Spr. kan het niet voor zijn verantwoording ne men om daartoe over te gaan, want dan verliest de gemeente haar goede werkkrachten De heer Doorn wijst er op, dat het voor de gemeente niet te betalen is en uit hoofde van die wetenschap komt spr. tot zijn standpunt. De heer Nannis wijst ook op de vele werkzaamhe den ter secretarie en feitelijk moest er een ambte naar bij. De heer Veldman meent, dat de paar procenten verlaging, die de heer Doorn wil, geen belastingver laging zal brengen. De heer De Boer wil niet het salaris van den len ambtenaar ter secretarie verlagen, maar in 't alge meen acht spr. toch een betere verhouding noodig. Tot een voorstel tot salarisverlaging van het secretariepersoneel komt het niet. Aan de hand van de circulaire van den minister wordt de belooning der twee doktoren belast met dooclschouw, en vaccinatie, met f25 verlaagd, de jaar wedden der beide wijkverpleegsters met 5 pet. ver laagd. Goedgevonden, dat de gemeente toetreedt als dona trice van de politiehondendresseervereeniging. In verband met een verzoek van de te 't Zand op gerichte afdeeling van de vereeniging „Katholieke kinderuitzending in het Bisdom Haarlem", stellen B. en W. voor tot wederopzeggens toe een subsidie toe te kennen aan de afd. 't Zand van „Vacantieko- lonies", idem aan de afd. Oudesluis en idem aan de afdeeling Zijpe van de Vereeniging Katholieke Kin deruitzending in het Bisdom Haarlem. Het subsidie zal bedragen 50 per verpleegkosten. doch niet meer dan een bedrag berekend naar 50 cent per ver- pleegdag voor eiken patiënt uit deze gemeente, tot een maximum bedrag van 1/3 van het oo de gemeen- tebegrooting geraamde bedrag van f 200. De heer Dignum verkrijgt do toezegging dat hier bij niet te eng zal worden gehandeld. In verband met een verzoek van den heer S. Ja- ring om verlaging van womnghuur stellen B. en W. voor de huren der zes onderwijzerswoningen met 6 te verlagen, ingaande 1 Januari 1936. De heer Veldman acht deze verlaging, mede in verband met de salarisvermindering' te gering, maar misschien laat de begrooting verdere verlaging niet toe. De heer Jansma meent, dat voor de onderwijzers woning te Oudesluis die huurverlaging grooter dient te zijn, want de bewoner van die woning mag niet de dupe zijn van den duurbouw van enkele jaren terug. De heer Diguum acht een extra verlaging verkeerd, want de woning is naar de eischen van den bewoner gebouwd. De heer Van der Sluijs zegt, dat de bewoner juist een kleinere woning had willen hebben. I7e lieer Dignum ziet dan het toenmaals genomen besluit gaarne eens opgezocht. De heer Nannis onderschrijft de mededeeling van den heer Van der Sluijs en spr. wijst verder op de hooge personeele belasting. De heer Doorn vindt een huur van 5 6 gulden niet te hoog. De heer Jansma stelt voor de huur voor de woning te Oudesluis in plaats van op f 390 op f340 te be palen. B. en W. nemen naast hun voorstel tot verlaging van 6 van de overige woningen, het voorstel- Jansma over. Beide voorstellen worden aangenomen, tegen de verlaging met 6 stemde de heer Doorn. B. en W. stellen voor de Middenbuurt tc Petten te verbeteren, kosten f300. Goedgevonden. Afgewezen wordt het verzoek van het Hoofdbestuur der Noordholl. Vereeniging „Het Witte Kruis" om subsidie. Van leden van Oudercommissiën verzoek om over te gaan tot wederinstelling van het vervolgonder wijs. B. en W. staan zeer sympathiek tegenover dit ver zoek, maar de begrooting kan deze uitgaaf van f 1900.niet dragen. Zij vestigen de aandacht op de land- en tuinbouwcursussen, die nóg te weinig leer lingen hebben, terwijl ze toch voor allen toeganke lijk zijn. Ook de heer Nannis stelt het groote nut van ver volgonderwijs in 't licht, maar de begrooting laat in voering niet toe. Laten we in de toekomst trachten te komen tot het geven van vervolgonderwijs. De heer Dignum bepleit deelname aan de land- en tuinbouwcursussen, spr. bejammert dat er zoovele jonge kerels zijn, die van deze gelegenheid geen ge bruik maken. De heer Jansma meent dat er teveel jongens zijn die wel een herhalingscursus zouden willen volgen, maar die het onderwijs aan een landbouwcursus niet zullen kunnen volgen. Een voorbereidende cursus zou in dit opzicht een oplossing zijn. De Voorzitter dacht dat het landbouwonderwijs aansluit aan het onderwijs der lagere school. De heer Jansma zegt, dat het veelal jongens zijn die reeds een paar jaar van school zijn. Met de leeraren zal nog eens overleg worden ge pleegd over de mogelijkheid een voorbereidende cur sus te houden. De heer Veldman hoopt, dat die poging moge geluk ken, de aandacht moet allereerst gevestigd worden op het vervolgonderwijs. Thans wordt overgegaan tot artikelsgewijze behan deling der begrooting. De lieer Doorn kan zich niet vereenigen met arti kel 12, belastingen, omdat z.i. de belastingen ver laagd hadden moeten worden, met name de perso neele belasting. Bij den post jaarwedde van don burgemeester f3950.stelt de heer Doorn voor, dezen post met 10 te verlagen. In dezen tijd kan spr. zich niet met een salaris van f80.per week vereenigen. Spr. wijst op de nevenbetrekkingen door den burgemeester, hij is bijv. ook secretaris van de gemeente Cal- lantsoog. Op die manier blijven er-weinig uren voor de gemeente over, niet dat de burgemeester het werk in die uren niet zal kunnen doen, daar acht spr. den burgemeester mans genoeg voor. De Voorzitter: Ik dank u. Van die f 3950.gaat af 10 pensioen verhaal, zoodat de heer Doorn zijn zin heeft. Spr. hamert en wil doorgaan met de ver dere behandeling. De heer Doorn vertet zich daar tegen, hij wil zijn voorstel in stemming gebracht zien. De Voorzitter zegt dat deze zaak in de vorige ver gadering behandeld is, bovendien wordt het salaris niet door den Raad bepaald. Het heeft dus geen zin hier lang en breed over te praten. De heer Doom: Dan heeft het ook geen zin de be grooting te behandelen. De Raad kan toch Ged. Sla- ten voorstellen het salaris te verlagen. Spr. vraagt stemming over zijn voorstel. Niemand steunt het voorstel-Doorn, zoodat. de post onveranderd blijft. Bij enkele posten worden inlichtingen gevraagd, waarbij de Voorzitter er op wijst, dat als de uitge trokken bedragen niet worden verbruikt, de gelden over blijven. De heer Doorn acht het toch niet goed, dat de posten hooger worden geraamd dan noodig is, want daardoor wordt verlaging van belasting tegengehou den. De Voorzitter zegt, dat als dan een kleine verla ging van sommige posten mogelijk zou zijn, de post „onvoorzien" daarmee zou worden verhoogd. Van be lastingverlaging zou dan nog geen sprake zijn. De heer Doorn meent dat nog weinig gebleken is van het werken door de Vereeniging van burge meesters en secretarissen in het kanton Schapen. De Voorzitter zegt, dat de vereeniging toch wel actie ontwikkelt. De lieer Dignum vraagt dan een verslag van de handelingen der Vereeniging. De Voorzitter zal dezen wensch in de Vereeniging ter sprake brengen, bijv. het verschijnen van een ver slagje in de courant. Op meerdere straatverlichting is bij de begrooting nog niet gerekend, de begrooting liet dit niet toe. Voor bijdrage in de kosten van den keuringsdienst is uitgetrokken f1915 en de heer De Boer vraagt of die post niet verlaagd zal kunnen worden. De Voorzitter wijst op de poging om meerdere ge meenten bij de destructie aangesloten te krijgen en in de toekomst verwacht spr. vermindering van de bijdragen door de gemeenten. Voor 1936 zal er echter niet op gerekend kunnen worden. Bij den post jaarwedden van en hulpmiddelen voor schoolartsen f 100, vraagt Mevr. Vriesmas-Slot of aan de schoolartsen wordt gevraagd, hoe hoog de vergoeding moet zijn om de functie goed te doen vervullen. De Voorzitter zegt, dat verhooging van den post niet mogelijk is. De heer Doedens denkt, dat mevr. Vriesman-Slot bedoelt, dat als er zoo weinig door de schoolartsen wordt gedaan, de post wel geschrapt kan worden. Opgemerkt wordt, dat de doktoren pas in de gemeente zijn en de Voorzitter zegt toe, dat deze zaak onder de oogen zal worden gezien. De heer Doedens noemt het eigenaardig, dat de ge meente bijdraagt in de kosten van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, Spr. heeft gemerkt dat een zeer groot percentage verpleegden in het Sint Elisa- beth gesticht uit met-katholieken bestond. De Voorzitter zegt, dat het hier betreft het gevolg van het aangaan van een contract voor 10 jaren. De heer Doedens meent, dat deze post niet noo dig is. Anderen weerspreken dit en wijzen op het veel vuldig gebruik van dit ziekenhuis, een ziekenhuis waarvan te voren bekend was, dat de exploitatie kosten niet zouden zijn gedekt. De heer Doedens stelt voor de gemeente te doen bedanken voor aansluiting bij de Adviescommissie voor bouwontwerpen. Om de meest onbenullige din gen wordt de bouw tegengehouden. De Voorzitter stelt het z.i. goed werken dezer commissie in 't licht. De heer Doorn schaart zich aan de zijde van den heer Doedens. De heer Jansma wijst er op. dat de eindbeslissing toch bij B. en VV. is. De post blijft gehandhaafd, tegen slemden de hee- ren Doedens, Doorn en JJe Boer, terwijl blanco stem den' de beeren Dignum en Blom. Mevr. VriesmanSlot meent, dat meer in het be lang van de Volkshuisvesting dient ie worden gedaan. In diverse dorpen is gebrek aan betere woningen. Spreekster vraagt namens haar fractie een onder zoek. De Voorzitter heeft geen bezwaar tegen het in stellen van een onderzoek, maar er staan woningen leeg, en een post kan niet worden uitgetrokken. De heer Veldman wijst er op, dat de huur van de voor arbeiderswoningen bestemde woningen te hoog is en daarom kunnen die woningen niet door de ar beiders worden bewoond. Ook spr. wijst op den on- gelukkigen toestand, waarin meerdere woningen ver- keeren. De Voorzitter zegt, dat van de 4 woningen in den Ruigeweg, die f 1.50 huur doen. er 2 leeg staan. De heer Doedens beaamt, dat er te Oudesluis en 't Zand gebrek is aan goedkoope woningen. De heer Doorn zou een grond.g onderzoek ingesteld willen zien. De heer Jansma vraagt, of hier de woningbouw vereniging gben bemiddeling kan verleenen. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Nannis zegt, dat huiseigenaren den laat- sten tijd B. en VV. vragen achterstallige huur bin nen te krijgen. De huurders moeten zorgen voor be taling van de huur. De Voorzitter zegt tenslotte onderzoek toe. Mevr. Vriesman-Slot en de heer Veldman verlaten de vergadering, omdat ze het is inmiddels half 5 geworden geen licht aan hun rijwiel hebben. De heer Doorn zegt, dat met den post van f800 voor steun aan behoeftige veehouders en land-, en tuinbouwers niet veel gebeuren kan. Hoeveel goeds is er niet met de f 3000 gedaan! De Voorzitter zegt, dat B. en W. de post van f500 op f 800 hebben gebracht, aan de aanvragen om steun is voldaan kunnen worden. De heer Doorn heeft de overtuiging dat er met dit kleine bedrag weinig gedaan zaï kunnen worden. De heer Dignum vindt de post ook te laag, en het heeft dan ook tot gevolg dat kleine boertjes naar de werkverschaffing worden gejaagd, een noodmaat regel, die niet tot bevredigende oplossing leidt. Stuurt de menschen zoo min mogelijk naar de werkver schaffing. De Voorzitter zegt toe, dat B en W. een zoo ruim mogelijk standpunt zullen innemen. Nadat nog diverse inlichtingen zijn gevraagd en verstrekt, wordt de begrooting aangenomen. Bij de rondvraag verzoekt de heer Doorn den Voor zitter in de Vereeniging van Burgemeesters en Se cretarissen ter sprake te brengen, dat het platteland er zoo slecht aan toe is, wat de steunregeling en de werkverschaffing betreft. De Voorzitter zal deze wenk gaarne ter harte nemen. De heer Doedens zegt, dat vandaag herhaaldelijk Dynamietontploffing in een huis. Zeven dooden. In de nabijheid van de Spaansche stad Salamanca is een groote hoeveelheid dynamiet, die in een woonhuis was opgeslagen, des nachts tot ontploffing gekomen. Het huis werd volkomen verwoest; een ge zin van zeven personen is om het leven gekomen. ERNSTIG MIJNONGELUK IN NOORD-JAPAN. Tokio. Op Hokkaido heeft ten Noorden van Sap- pore een zware mijngasontploffing plaats gehad. Tot dusver zijn 18 dooden geborgen. gewezen is op het weinige dat voor den midden stand wordt gedaan. Spr. wijst op de vele houtver- koopingen langs het kanaal, tot schade van ingeze tenen en spr. vraagt of de gemeente op dergelijke verkoopingen geen belasting kan leggen. De Voorzitter zegt, dat dit niet mogelijk is. De heer Doedens vraagt, of het voor de verpleeg sters niet verplichtend is bij de verlossingen behulp zaam te zijn. De Voorzitter antwoordt ontkennend, maar deze zaak wordt onder de oogen gezien. De heer De Boer geeft in overweging de vandaag plaats gehad hebbende benoemingen voortaan in December te doen plaats vinden. De Voorz'tter deelt mede, dat dit niet is geschied, omdat de begrooting in December niet behandeld kon worden. Het is 5 uur als de Voorzitter dan tenslotte de vergadering sluit. Het spreekt vanzelf, dat we van deze langdurige raadszitting slechts een beknopt verslag hebben kunnen maken. RADI6 VRIJDAG 17 JANUARI. HILVERSUM (1875 M.) 8.— VARA, 12.— AVRO, 4.— VARA, 8.— VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Orgelspel; 8.30 Grampl.; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Voordracht; 10.35 Grampl; Hierna: Voordracht; 11.20 Grampl; 12.00 Dito; 12.30 Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl; 2.00 Voordracht en kamermuziek; 3.10 De AVRO- Decibels; 4.00 De Zonnekloppers; 5.00 Voor de kin deren; 5.30 Orvitropia en Grampl; 7.00 Lezing; 7.20 Grampl; 7.50 Berichten; 8.00 Vrijz. Godsd. Persbureau: 8.05 Causerie: 8.30 Zang en piano; 9.00 Lezing; 9.30 Grampl; 10.00 Filmkroniek; 10.45 Be richten; 11.00 Jazzmuziek; 11.3012.00 Gram.pl. HILVERSUM (301 M.) Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing; 8.159.30 Grampl; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Grampl; 11.15—12.00 Pianorecital; 12.15 Grampl; 12.45 Ensemble van der Horst; 2.30 Chr. lectuur; 3.15 Tenor en piano; 4.00 Grampl; 5.00 Solistenconcert; 6.30 Causerie; 7.00 Berichten; 7.15 Reportage; 7.30 Literaire causerie; 8.00 Be richten; 8.05 Arnhemsche Orkestvereeniging: 8.55 Grampl; 9.25 Vervolg concert; Om 9.55 Berichten; 10.2011.30 Grampl; In de pauzes: Reportage Damwedstrijd. DROITWICH (1530 M.) 11.20 Orgelspel; 11.50 Populair concert; 12.50 Dans muziek; 1.35 Kamermuziek; 2.20 Grampl; 2.50 Or kestconcert mmv. solist; 3.50 BBC-Midland-orkest mmv. solist; 5.05 Grampl; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.50 Zang; 7.10 Lezingen; 8.20 Concert uit Leipzig, 9.20 Dansmuziek, 9.50 Berichten; 10.20 Nieuws uit Amerika; 10.40 BBC-orkest en soliste; 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (lb4S M.) 7.20, 8.35 en 11.35 Grampl; 12.35 Orkestconcert;' 2.50 Grampl; 4.20 Kwartetconcert; 5.50 Orkestcon cert; 9.05 Operette-uitzending; 11.05—1.05 Gr.pl. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 11.20 Weragkamerorkest; 1.35 Grampl; 5.20 Dresden Philh. orkest en solisten; 7.30 Voor soldaten; 8.30 Omroepkleinorkest; 10.20 11.20 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.30 Omroeporkest mmv. solist; 9.20 Berichten; 9.40 Causerie; 9.50 Zang en piano; 10.05 Weerbericht; 10.2011.20 Dansmuziek. ZATERDAG 18 JANUARI. HILVERSUM (1875 M.) VARA-uitzending. 8.00 Grampl; 10.00 Morgenwij ding VPRO; 10.15 Voor arb. in de Continubedrijven VARA-tconeel en gevar. concert; 12.00 Grampl; I.001.45 Ensemble Jacques van Kinsbergen; 2.00 Gramol; 2.20 Vervolg ensembleconcert: 3.Ö5 Gram. pl; 4.00 Lezing; 4.20 Gramol; 5.40 Literaire lezing; 6.00 Orgelspel R. Foort; 6.30 Esoeranto-uitzending: 7.00 Gronlngsch uurtje: 3.00 Herhaling SOS-ber.; Nieuwsberichten: 8.15 Jubileum Alg. Ned. Metaal- bëw. Bond, gevar. programma: 9.45 Toespraak: 9.55 VARA-Varia; 10.00 Nieuwsber.; 10.05 Sportreporta- ge; 10.3012.00 VARA-Orkest, Dubbelmannenkwar- tet, The Ramblers, de Wielewaal en solisten. HILVERSUM (301 M.) KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Grampl; 11 30—12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Grampl en KRO orkest: 2.00 Voor de jeugd: 2.30 Sport: 3.00 Kinder uur: 4.00 Grampl: 4.15 KRO-orkest: 5.00 Opera muziek; 5.40 KRO Melodisten: 6.20 Causerie; ê.45 7-00 Grampl: 7.15 Lezingen; 8.00 Berichten; Repor tage 8.25 Causerie: 8.30 Voor Padvinders; 9.30 Gr. pl; 9.45 KRO-orkest en KRO-boys; 10.15 Voor dracht; 10.0 Berichten; 10.35 Vervolg van 9.45; II.15—12.00 Gram pl. DROITWTCH (1500 M.) 11.20 BBC-Northern-orkest mmv. solist: 12.35 Gr. pl.; 1.20 Commodore Grand Orkest; 2.20 Grampl; 2.55 Verslag rugby-match Wales-Eneelcnd; 4.35 Gr. pl: 4.50 Het> Serge Krish Septet: 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.50 Sportpraatje; 7.05 Welsch In termezzo; 7.20 Week-end-programma; 8.05 Militair orkest; 8.50 Varlete-programma: 9.50 Berichten; 10.20 BBC-orkest mmv. solist; 11.20—12.20 Dans muziek. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten; 11.20 Populair con cert; 2.50 Grampl; 4.20 Pascal-orkest; 5.50 Gram. pl; 7.20 Saxofoon en viool; 9.05 Opera-uitzending; 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert, 11.20 Militair orkest, kapel en solisten; 1.35 Grampl; 3.20 Vroolijk programma; mmv. solisten, mannenkoor en orkest; 5.50 Trio- concert en voordracht; 7.30 Omroeporkest, dans- orkest en solisten; 9.50— 11.20 Leipz. Symphonie- orkest, koor en solisten. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.30 Bonte avond uit Stuttgart; 9.20 Berichten; 9.50 Gitaar- en pianorecital; 10.05 Weerbericht: 10.2012.15 Dansmuziek.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7