Oplaaiende Ylammen VERMICELLI GRATIS De Langendijker OOG Groentenveilingen. Holl. Maatsch. van Landbouw. leder pak H 0 MI G'S ELINOR GLYN Uit onze omgeving. Triest en somber beeld aan de veilingen. - Geen verdere dan vage mededeeling over steun. Intrekking loontoeslagregeling na- deelig. - Slecht weer voor de be- waarkool. - Lagere prijzen voor roode kool. - Zeer ongeregelde aanvoer. - Idem voor gele kool. Lagere prijzen voor Deensche witte koel. - Zouters nemen veel af. - Aanvoeren bestaan vooral uit tweede kwaliteit Uien lagere prijzen ondanks bevredigende ex port - Peen en bieten nog het minst slecht. - Weinig aanvoer van andijvie. - Aanvoer ruige gele kool. - Zeer afwisselende prijzen. Het beeld, dat zich de laatste week weer aan onze groentenveilingen afteekende, was somber en ti-iest. Het is wel in staat den meest luchthartigen tuinder tot neerslachtigheid neer te drukken cn hem den moed te ontnemen nog hoop te koesteren voor een betere toekomst. Als men de hoeveelheden kool, die de laatste week weer aan de veilingen werden ver handeld, vergelijkt met die, welke in normale jaren worden aangevoerd, dan wordt het den tuinder wel eens te machtig, om nog de verwachting te koeste ren, dat hij ook dit jaar nog het hoofd boven water zal kunnen houden Van een uitkeering van steun aan .hen, die zoo goed als geen bewaarkool hebben geteeld door den misoogst, hoort men, na de vage berichten van f25 f30 ineens voor aankoop van bedrijfsbenoodigdheden, niets meer. Als dat geen grooter bedrag wordt, dan beteekent die steun niets. Dan is daar verder gekomen de intrekking van de loontoeslagregeling op den grondslag van 1/3 toe slag op het loon door de overheid. De nieuwe rege ling is voor deze tuinbouwstreek onpractisch. In de groote landbouwbedrijven en in de bloembollenstreek moge zij voldoen, hier in deze streek met zijn over- heerschend kleinbedrijf beteekent zij niets. Te mid den van diep treurigen toestand, waarin de Langen dijker tuinbouw verkeert, durft de Minister het aan, om die tuinders, die in den zwaren strijd om het blijven voortbestaan van het bedrijf, nog eenige ver lichting ondervonden van de toeslagregeling, ook nog van hun laatsten steun te berooven. Juist in den tijd, dat zoovele betalingen moeten worden ge daan, verrast deze bewindsman in den slechten zin van het woord de Langendijker tuinders met een beschikking, die wel verre van aangenaam is. Het is wel een trieste boel. Behalve andere omstandigheden werkte ook deze week het weer niet mee, om een opgewekte stem ming op de beide Langendijker gioentenveilingen te doen heerschen. Wind en regen, gepaard met een hooge temperatuur, zijn oorzaak van een vlug voort schrijdend rottingsproces, vooral thans, nu de kwa liteit van het product veel te wensclien overlaat en het weinig weerstandsvermogen bezit. Er werden aan beide veilingen nog winteraard appelen aangevoerd,cn ook buiten de veilingen ver handeld. Do vraag was over 't algemeen wat beter, doch in de bestede prijzen was daarvan maar weinig te bemerken. Voor blauwe eigenheimers werd f2.30 f 2.60 besteed, hij groote uitzondei ing f 3 Bevelan ders werden zelfs voor f 1.80—f2.20 verkocht, uiterst lage prijzen alzoo voor puike winteraardappelen. De aanvoer van roode kool was vrij ongeregeld, vooral aan de veiling van den Noorderinarktbond, zoodat zelfs de handelaars over dezen toestand be ginnen te klagen en op een meer gelijkraatigen aan voer aandringen. Het grootste deel van wat deze week werd aangevoerd, behoorde tot de tweede kwa liteit. De prijs was helaas weer iets lager. Voor eer ste kwaliteit van de sorteering van 2 tot 3 pond werd fö tot f7 per 100 Kg. betaald; enkele partijtjes gnigen daar bij wijze van uitzondering boven uit en brachten f7.40—f7.80 op. Ongeveer dezelfde prijzen werden betaald voor de iets zwaardere sorteering, terwijl de prijzen voor kool boven de 4 pond tus- schen de f6 en f7 lagen. De prijzen van de tweede soort kool liepen vrij ver uiteen, zoodat voor kool van 2 tot 4 pond van f3—f6 werd betaald, soms tot bij de f7. De zwaardere van de tweede kwaliteit bracht het tot f4 ii f6.50. Sterk afwijkende hoedanig heid bracht flfl.50 minder op. Voor het klein- of stortgoed werd flf2.50 betaald. Gering was ook de aanvoer van gele kool. nog ge ringer, in verhouding van normale jaren, dan roode kool. Nochtans waren de prijzen ervan lager dan de laatste weken. Een prijs van f8 werd zelfs niet be reikt voor de mooiste partijen, terwijl de laatste we ken zelfs tot f9 werd betaald Gele kool van 2 tot 4 pond bracht f 417 op, zwaardere van ruim 4 pond en op werden voor f6 tot ruim f7 verkocht. Voor tweede kwaliteit werd voor de sorteering tot 4 pond DOOR 23. Courtenay hield haar op armslengte van hem ver wijderd, en er was een eigenaardige uitdrukking in zijn oogen verschenen. Het volgende oogenblik had hij haar tegen zich aangedrukt en op een woeste, gro ve manier gekust. „Ia, ik houd genoeg van je om dat te doen. Over een uur ben je dus aan het vliegstation." En toen werd Natasha eensklaps bang, want ze zag de grimmige uitdrukking van zijn oogen. Wat was hij van plan? „Mon amour", bracht ze heesch uit, „je maakt me angstig." „Werkelijk?" Er was een harde, bittere klank in zijn stem. „Ga nu weg: over een uur zien we elkaar weer." Ze wierp hem een kushand toe, en liep naar den geheimen gang die op het park uitkwam. Ze was niet langer bang. Wat kwam het er per slot van rekening op aan wat hij wel of niet voelde. Het voor f3 a f6 betaald, enkele partijen brachten het tot f7. Voor kool boven de 4 pond werd f6 of iets meer besteed. Het kleingoed bracht prijzen op tusschen f 1.en f3.al naar kwaliteit. Deensche witte kool was ook iets lager in prijs. Veel wordt door de zuurkoolfabrieken afgenomen. Daar de kwaliteit niet best is, kan ze niet 'ianger worden bewaard, zoodat de aanvoer wel iets te groot is. Eerste soort van 2 pond brengt f3 a f4 op; tot bijna 4 pond f4 tot f5, soms iets meer en groo- tere f4.50 tot ruim f5. De lichtste sorteering tweede kwaliteit werd voor fö.70f2.50 verkocht, van 3 4 pond voor f 4 tot f 4.50, terwijl de zwaarste f 4.50— f4.90 opbrachten. Stortgoed werd voor 70 cent tot f 1 verkocht. Ondanks de vrij groote export van uien, was de markt voor dit product weer gedrukt. Prachtige grove uien brachten niet meer dan f2f2.50 op, middelgroote werden voor fl.80 tot f2.20 verkocht. Drielingen zakten in tot 60 a 70 cent en nep bracht f3—f3.60 op. Het best gaat het nog met peen en bieten, die be vredigende prijzen opbrengen. Groote peen werd voor f 1.30 tot fl.50 verkocht, kleine voor 60 tot 80 cent. De aanvoer van andijvie had niet veel te be- teekenen. De minst gewilde werd voor 70 tot 90 ct. verkocht, niooie voor f 1.50 tot f 1.90. Verschillende partijen ruige gele kool werden ver handeld. De prijzen waren zeer afwisselend, al naar gelang van kwaliteit en grootte: meestal f0.90f2, enkele partijen f2.80f3.50. ANNA PAL' LOXVNA Zaterdagavond hield de afd. van de Holl. M. van Landbouw een goedbezochte vergadering in Veer- burg. Voorzitter, de heer C. D. Rezelman, heette hij de opening in het bijzonder het nieuw gekozen be stuurslid, den heer Lindenbergh, welkom en dank te de afgetreden bestuursleden, de heeren D. Schenk en K. Brugman, voor hetgeen zij in die functie in het belang van de afdeeling hadden ge daan. Aan de voedingsvoorlichtingscursus is f 10 sub sidie gegeven; besloten werd voor dit jaar f 5 be schikbaar te stellen. Nadat mededeeling was gedaan van de resultaten van het onderzoek naar öe voordeelen van geza- menlijken inkoop van motorolie, werd besloten ook elders nog informaties in te winnen en later, bij de rondvraag, daarbij ook naar de benzine- en petroleumprijzen te vragen, indien een groot kwan tum wordt afgenomen. Onder de vele Ingekomen stukken waren er van het Prov. bestuur van den Bond van pachters en hypotheekboeren en van het Hoofdbestuur van de Holl. M. v. L. over een vergadering en een lezing (over gemengde voeders), beiden in Schagen te houden. Op een schrijven van de afd. Den Helder die voorstelde samen met andere afdeelingen in Anna Paulowna een vergadering te beleggen, waarin bekwame sprekers het zullen hebben over de voor- en nadeelen van devaluatie, was geant woord. dat de afd. hier bereid was medewerking te verleenen om dat plan te doen slagen. Er is ech ter nog geen nader bericht van Den Helder ont vangen. Naar aanleiding van het schrijven van de afd. Putten, dat vroeg zich te stellen achter de motie Braat: iemand die een „crisisbaantje" bekleedt, kan geen hoofdbestuurder zijn, werd breedvoerig gediscusieerd. Voorz. was het niet eens met de mo tiveering in het schrijven, n.1. dat hoofdbestuurders die zitting hebben in een crisisorganisatie zich niet niet meer vrij kunnen uiten. De heeren Komen en Van Balen Blanken wezen er op dat er ook voor deelen aan de combinatie van fucties verbonden zijn, maar de laatste stelde daar toch ook tegen over, dat de uitvoering van den L.C.O. dienst wel eens indruischt tegen het belang van de bedrijven, waardoor stemming ontstaat tegen de bestuurders die in de crisisorganisatie zitten, hetgeen tot scha de is van de eigen organisatie. Werk met overheidssteun. De heer C. D. Rezelman hield daarna een inlei ding over tewerkstelling van werkloozen bij par ticulieren met overheidssteun. Verleden jaar gold HO Feuilleton naamste was dat hij beloofde haar in veiligheid tc zulten brengen. Daarop kwam het neer: de rest in- teresseerde haar minder. Toen Natasha het vertrek had verlaten bleef -de Hertog eenige oogenblikken in diep gepeins verzon ken naar buiten staren. Ze kende de beteekenis van het cijferschrift; elk oogenblik kon dus verwacht worden dat ze het geheim aan een van de overige leden van de bende in Europa verraadde. Zoolang zij in leven bleef was niets dus meer veilig. Er was slechts één enkele oplossing te vinden om uit de moeilijkheden te raken Er kwam een vastberaden trek om zijn lippen en op dat oogenblik nam hij een besluit. Hij belde het vliegterrein Hendon op: een van zijn vroolijke, jon ge vrienden was aan het toestel. „Hallo. Met wie?... Je spreekt met John Dayrc!" „Hallo, oude jongen. Uitgerust van de bruilofts- fuif?" Courtenay drukte zich zooveel mogelijk uit op de wijze als John placht te doen en gaf te kennen, dat hij een machine tot zijn beschikking wilde hebben om een tochtje te maken. „Ik veronderstel dat je het laatste model wilt pro- beeren dat je hier zag toen je op weg was naar Lon hier de „1/3-regeling", d.w.z. onder bepaalde om standigheden vergoedde de overheid 1/3 van het netto-loon van nieuw aan te stellen personeel. Een commissie voor de richtige uitvoering van de ge stelde regelen, bestaande uit een wethouder, als vertegenwoordiger van de gemeente, en de heeren C. Rezelman en J. Dekker, die de werkgevers en de arbeiders vertegenwoordigen, stelde eerst het loon vast op f3 per dag, later op 30 ct. per uur met een minimum van f 2.50 perd ag. Enkele werkge vers hebben in 't begin van deze regeling geprofi teerd door werkzaamheden met meer personeel vlug ger te laten uitvoeren. Een voordeel voor de arbei ders was het op peil houden van het loon, maar een nadeel voor de jongere, dat zij niet aan den slag kwamen. Thans heeft bovengenoemde regeling afgedaan en een nieuwe, de 50 pet. regeling, zal voor den landbouw niet voor 1 Mei 1936 ingaan en dan gel den tot 30 April 1937. Aan de hand van het bouw plan 1936 en de werkelijk in het boekjaar 1935 '36 uitbetaalde loonen in een bedrijf, moet de bo vengenoemde commissie vast stellen welk* minimum loonbedrag iri dat bedrijf in het komend boekjaar zal moeten worden verloond, alvorens de loonbij- slagregeling in werking treedt. Als dit minimum loonbedrag door de inspectie voor de werkverschaf fing is goedgekeurd, wordt 50 pet. van het loon, dat in '36'37 boven het minimumbedrag is uit betaald, van overheidswege vergoed maar alleen, als dat extra-bedrag aan loon is uitbetaald aan arbeiders die voor werkverschaffing of hulo ingevolge steunregeling in aanmerking ko men. De mogeliikheid is niet buiten gesloten, dat naast de loonbüslpsrregelini? nog afzonderliik sub sidie wordt verleend voor uitgesproken extra-werk zaamheden, ontginning, graven van nieuwe slooten. draineeren, woeden, die^soïtten, kleidelven. ophalen van bestaande waterleidingen. Deze werkzaamhe den kunnen, nok als men ze laat uitvoeren vóór 30 April, dus vóór de loonbiis1 aoT^eling in werking treedt, voor subsidie in aanmerking komen. Voor het biopmbol1enber'rjif mo°ten. om aan spraak te maken cm loonbeslag, het teeH^ian 1936 en ongaaf van de uitbetaalde loonen in 1935 bii de commissie worden incre^ignd. Het m'r»'mum loonbe drag voor 1936 wordt dan vastgesteld, rekening houdend met de gewassen, export, en1*, en gasrOitst voor de perioden Jan.-Febr.; Maart-Mei, Juni-Jull, Aug.-Oct. Nov.-Dec. De inleider prefereerde de „50 pet. regeling" bo- van de „l/3regeling" omdat bij algemeene deel name ieder er gelijkelijk van kan profiteeren en zij sterk werkverruimend kan werken. Een moeilijk heid zal zijn het minimumloonbedrag te bepalen en een nadeel, dat dé minst-kapitaalkrachtige be drijven er het minste voordeel van zullen hebben. Bij de discussie, die op de inleiding volgde, werd opgemerkt, dat onder de „1/3-regeling" soms geen arbeiders waren te krijgen, en de vrees geuit, dat men, om daar tegen gevrijwaard te zijn, nu z'n toe vlucht zou nemen tot arbeiders van elders, waar door de werkloosheid hier weer zou toenemen. Bierbereiding en brouwgerst. De heer N. Raap hield hierop een inleiding over: bierbereiding en eischen aan brouwgerst te stellen. De heer Raap begon met z'n verwondering er over uit te spreken, dat zoo weinig landbouwers tegenover zooveel bierbrouwers lid zijn van NaCo Brouw (Nationaal Comité voor Brouwgerst), de vereeniging die zich ten doel stelt de teelt in Ne derland van geschikte brouwgerst en het gebruik daarvan in Nederlandsche mouterijen en brouwe rijen. De landbouwers hehben toch zeker niet minder belang bij het nastreven van dit doel, dan de brouwers. Spr. gaf daarop eerst een beschouwing over de gerstrassen, welke geschikt zijn voor de brouwerij, wees er op voorzichtig te zijn met cijfers van op brengst, die soms verstrekt worden en kwam tot de conclusie, dat de Deensche soorten voorkeur schijnen te verdienen. Bij de beoordeeling van de geschiktheidskwaliteiten dient in de eerste plaats gelet te worden op gelijkmatigheid van het gewas, want bij een ongelijk gewas krijgt men ook onge lijke korrels en daardoor ongelijke kieming en een regelmatige kieming is vcor de bierbereiding van buitengewoon groot belang. Aanbeveling verdient de gerst eenigen tijd te laten narij pen in het stroo. Vergelijking van de samenstelling der korrels van buitsnlandsche- en inlandsche gerst leert, dat in- landsche procentsgewijze meer water en eiwit en daardoor minder zetmeel bevat. Door het grootere vochtgehalte is er meer kans op broeiing bij de inl. soorten en wel speelt het eiwit, bii de omzetting van het zetmeel tot stoffen, waaruit na gisting de alcohol ontstaat, een belangrijke rol, maar het grootere zetmeelcehalte van de buitenlandsche soorten is een van de belangrijkste factoren, waar om men deze bovenal verkiest. Daar komt nog bij, dat de bierbereiding grootendeels ervarin^swerk is, men kan niet vooruit zeggen: als aan die en die scheikundige eischen is voldaan is het verkrijgen van goed bier gegarandeerd en dus is de brouwer huiverig een hem onbekend soort zaad te gebrui- den om de huwelijksplechtigheid bij te wonen?" Courtenay zuchtte van verlichting. Het kon niet beter loopen. „Dat was juist mijn bedoeling." „Het zal moeilijk wezen, maar ik zie het wel voor je gedaan te krijgen." „Over een uur ben ik er. Adieu." Alles was thans bijna in gereedheid gebracht, en de Hertog ging voor zijn bureau zitten. Caesar kwam op hem toe en legde een van zijn dikke pooten op zijn knie. Zijn meester boog zich tot hem over en streelde zijn ruigen kop. Daarna liet hij zijn blikken door het vertrek dwa len, alsof hij van al die bekende, dierbare voorwer pen afscheid nam. Het langst staarde hij naar het schilderij van den grooten soldaat. Lord John, die honderdvijftig jaar terug met zijn Garde den toe stand in Vlaanderen had gered. Welnu, hij, Courtenay, zou den 'huldigen toestand eveneens redden. Lord John Dayrc, de vliegenier, moest ophouden te bestaan, en de Hertog van Ar- dayre zou met zijn bruid op Ardayre wonen, geres pecteerd en geliefd door elkeen. Er heerschte geenerlei bitterheid in zijn gedach ten, want John was het eenige wezen van wien hij waarachtig had gehouden. John zou zooveel beter voor zijn hooge positie geschikt wezen dan hij, Cour tenay, ooit had kunnen zijn. Hij moest hem echter schrijven, teneinde hem een verklaring te geven. Hij nam zijn vulpenhouder op om een brief te beginnen, en daarna drukte hij op een electrisch schelletje van zijn bureau, waarop Hargreaves verscheen. De titel van dit boek zou duidelijker spreken dan een brief, oordeelde hij. Het eenige wat hij er bij schreef was: „En ik was bereid te boeten voor het WOENSDAG 22 JANUARI. HILVERSUM (M75 M.) VARA-uitzending. 8.00 Grampl; 9.30 Kookpraatje 10.00 Morgenwijding VPRÖ; 10.15 Gevar. concert en lezing; 12.00 Grampl; 12.15 Orgelspel en Grampl; I.15—1.45 Grampl; 2.00 Voor de vrouw; 2.15 Gram. pl; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Grampl; 6.30 R.V.U: Lezing; 7.00 Sportuitzending; 7.15 Pianorecital en voordracht; 8.15 Operette-uitzending, mmv. solisten, het VARA-Orkest en Opera Voor; Ind e pauze: Be richten, toespraak; 10.15 Grampl; 11.00 Orgelspel J. Jong; ll.j)012.00 Grampl. HILVERSUM (301 M.) NCRV.-uitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.15—9.30 Gram.pl; 10.30 Morgendienst; 11.0012.00 en 12.15 Ensemble van der Horst; 1,15 Grampl; 2.00 Quatre- mains; 3.15 Chr. lectuur; 3.45 Grampl; 4.00 So praan en piano; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Landbouw- praatje; 6.30 Afgestaan; 7.00 Berichten; Reportage 7.30 Causerie; 7.45 Grampl; 8.00 Berichten; 8,05 So praan en orgel 9.00 Lezing; 9.30 Orgelspel; 10.00 Berichten, causerie; 1.2011.30 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) II.2011.50 Grampl; 12.05 Orgelspel; 12.35 Populair concert mmv. solist; 1.35—2.20 BBC-Schotsche or kest; 3.10 Pianorecital; 3.35 Sted. Orkest Bourne- mouth mmv. solist; 5.05 Kwintetconcert; 5.35 De Karl Caylus Players; 6.20 Berichten; 6.50 Tenor zang; 7.10 Lezingen; 7.50 Dansmuziek; 8.50 BBC- Symphonie-orkest.mv. solist; 10.05 Berichten; 10.20 Vervol concert- 11.00 Harpkwintetconcert 11.35 12.20 Dansmuziek. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.35 Gramofoonplaten 11.20 Populair con-; eert; 2.50 Orkestconcert; 4.20 Zang; 4.35 Grampl; 5.50 Orkestconcert; 9.05 Opera-uitzending mmv. so listen, koor en orkest; 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN (456 M.) 5.50 Populair concert; 11.20 Kamerorkest; 1.35 2.20 Gevar. concert; 3.50 Voordracht en concert; 5.20 Concert mmv, solisten en orkest; 8.05 Omroep kleinorkest; 9.5011.20 Populair concert en dans muziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Dansmuziek; 1.302.20 Constantin- orkest: 6.20 Grampl; 6.35 Vioolrecital; 7.20 Dito; 8.20 Grampl: 8.50 Operette-uitzending; 10.3011,20 Grampl. 484 M.: 12.20 Constantin-orkest; 1.30 2.20 Dansmuziek; 5.20 Dito; 6.20, 6.50 en 8.20 Gram pl.; 8,30 Radiotooneel; 10.55—11.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.05 Concert; 9.20 Berichten; 9.50 Fluit en piano; 10.05 Weerbericht; 10.20—11.20 Dansmuziek. ken en houdt hij zich het liefst aan de nu een maal gunstig bekend staande rassen. Ook na deze inleiding, die we slechts heel ver dort weergeven, werd eenige discussie gevoerd en nadat voorz. den heer Raap bedankt had voor z'n met schematische voorstellingen verduidelijkte uit eenzetting volgde de rondvraag. Rondvraag. De heer Stammes greep deze aan, om namens de vergadering ook den heer Rezelman te danken voor diens inleiding. Naar aanleiding van een paar vragen van den heer D. Schenk werd besloten bij het hoofdbestuur aan te dringen alles in het werk te stellen om de verlaging van den richtprijs voor de tarwe van f 10 op f9 te keeren en er op te wijzen dat door het spreken over zand- en kleiaardappelen bij het toe kennen van den denaturatie-toeslag, thans hande laars in den Westpolder aardappelen goedkoop trachten te koopen,"met het motief, dat toch maar 80 ct. denaturatietoeslag wordt uitbetaald, terwijl toch zeker de bedoeling is ook voor die aardappe len f 1.50 toeslag te geven. Hierna volgde sluiting. VOEDINGSCURSUS. We vernemen, dat, waarschijnlijk weer in Bree- zand, nog een derde cursus gegeven zal worden in het bereiden van smakelijk, voedzaam eten uit upfirii'^no grondstoffen. Bovendien zal aangevraagd worden nog twee andere cursusenen te mogen ge ven. n.1. èèn gewüd aan het bereiden van vijf ver schillende zoroerdnvrsntsoenen én het inmaken met eenvormige hulpmiddelen, terwijl dan op de andere naaien en wesschen een beurt zullen krijgen en o.a. het vervaardigen van kinderonderkleeding uit oud goed zal worden behandeld. geen ik deed." Daarna pakte hij het boek zorgvuldig in en zegelde de groote envelop. „Heeft Uwe Hoogheid gebeld?" Hargreaves stond in de kamer. „Ja. Leg een van Lord John's uniformen uit, die je in zijn kamer zult vinden." Wat beteekende dit alles, vroeg de oude, trouwe dionaar zich verbaasd af. Wat ging zijn meester nu uithalen? „Hoogheid... waarom..." begon hij haperend. De Hertog wierp hem een killen blik toe. „Dat komt er niet op aan. Geef dit pakje aan Lord John wanneer hij hier komt." Hargreaves durfde niets meer vragen: daarvoor was de houding van zijn aangebeden heer te streng en te trotsch. Hij boog clan ook en zei slechts: „In orde, Hoog heid." Courtenay nam Anthea's portret van zijn bureau en keek naar dat lieflijke, reine gezichtje. Hoe geluk kig had hij kunnen worden indien hij het karakter van zijn broer had bezeten! „Castor en Pollux" was hun bijnaam geweest tóen ze in 1918 in het Garde Regiment kwamen, voordat John den vliegdienst had gekozen. Er bestond gee nerlei twijfel, wie de god en wie de zwakke sterve ling was geweest. Courtenay kon allerminst sentimenteel genoemd worden. Hij ging nu iets doen waartQo een gentleman onder ernstige omstandigheden verplicht was. Het had geenerlei nut er langer over te denkenHij moest boeten voor hetgeen hij misdeed. Slot volgt. H bevat ter kennismaking een HONIG's BOUILLONBLOKJE

Schager Courant | 1936 | | pagina 6