list Plai van den Arbeid en de Landbouw Cursusvergadering van de Vereen, van Oud-leerlingen der Rijks- landbouwwinterschool te Schagen Uit onze omgeving. door Ir. H. VOS te Amsterdam. De tweede Cursusvergadering van de Vereeniging van Oudleerlingen der R.L.W.S., die Maandag 20 Januari 1936, des middags half 2 in het Noordhol- landsch Koffiehuis werd gehouden, was wederom zeer druk bezocht. Ook het aantal aanwezige dames neemt steeds toe, terwijl ditmaal al bijzonder veel gasten aanwezig zijn, waaronder vele partijgenoo- ten van den inleider. De Voorzitter, de heer P. Blaauboer Gz., heet in zijn openingswoord in het bijzonder welkom den heer Ir. Vos, die bereid werd bevonden een uiteenzetting te geven van 't Plan van den Arbeid, in verband met den landbouw. Wij achten het, aldus spr., ons een voorrecht, een van de eerste studieverenigingen te zijn, die dit. actueele onderwerp laat behandelen. Als er een onderwerp stof tot bespreking heeft gegeven, dan is 't zeker wel het Plan van den Arbeid en we hebben dan ook in tal van bladen het vóór en tegen kunnen lezen. Daarom wordt het door ons Bestuur op zoo'n hoogen prijs.gesteld, dat Ir. Vos dit groote vraagstuk in verband met den landbouw wil behan delen. De grondgedachte van het Plan van den Arbeid, dat geen steun brengt maar werk, zoowel lichamelijk als geestelijk, is zeker toe te juichen. Ik hoop, dat de geachte spreker aan kan toonen dat een verhoogde belasting, die hierdoor zal ontstaan, voor den land bouw mogelijk is. De landbouw toch heeft niet in zijn macht de prijzen van zijn pioducten op te voe ren en hangt geheel af van de. buitenlandsche markt en op 't oogenblik van den steun, dien de regeering ons geeft. Het Plan van den Arbeid zal volgens mij, zegt spr., dan ook alleen kans van slagen hebben, in dien de landbouw rendabel gemaakt kan worden. Hierdoor alleen reeds zou veel werkloosheid worden opgeheven. Spr. heet dan voorts in het bijzonder welkom de eerelcden, de heeren Ir. Lienesch, Ir. De Vries en Ir. Hazeloop, den heer D. de Boer Dz., den heer H. K. Koster, voorzitter van de Commissie van Toezicht op de R.L.W.S., den Voorzitter van Hollands Noor derkwartier, de dames-oudleerlingen van de Land- bouwhuishoudschool, zoomede den heer Brakman, be- drijfsconsulent en de pers, om vervolgens het woord te geven aan den heer Ir. Vos. De algemeene stellingen. Do heer Ir. H. Vos begint met zijn dank uit te spreken voor de ontvangen uitnoodiging, waaraan hij wel met aarzeling heeft voldaan, oiftdat hij wel den titel ingenieur draagt, maar niet is landbouwkundig ingenieur,doch electro-technisch ingenieur. Men moet dus van spreker niet venvachten, dat hij op de hoogte is van Jandbouw-technische zaken en in dat opzicht roept hij dan ook bij voorbaat clementie in, hij hoopt de moeilijke klippen te ontzeilen, al zal hij trachten aan te toonen dat hij de algemeene maat schappelijke richtlijnen t.a.v. den landbouw heeft be studeerd. Spr. zal zijn inleiding in twee gedeelten behan delen, n.1. voor de pauze de algemeene stellingen en de invloed van de crisismaatregelen van het Plan op den Landbouw, om dan na de pauze te behandelen de fouten die o.i. aanwezig zijn in de tegenwoordige regeeringspolitiek t.a.v. den landbouw en de posi tieve maatregelen die voor den landbouw in het Plan zijn opgenomen. Komende dan tot de algemeene stellingen, die spr. za! verdedigen, zegt hij, dat de toestand van den Ne- derlandschen landbouw en de mogelijkheid om maat regelen te treffen tot verbetering van dezen toe stand, zoodanig samenhangen met de algemeene si tuatie van de Nederlandsche volkshuishouding, dat een landbouwprogram slechts dan kans van slagen bezit., wanneer het een deel is van een algemeen pro gram, zooals dit het geval is in het Plan van den Ar beid. Spr. wil daarmee niet zeggen, dat de landbouw niet zijn eigen eischen stelt en evenmin dat er niet ze kere tegenstellingen zijn in de belangen van de land bouwende bevolking en in die van de stedelijke be volking.- En waar spr. dan als sociaal-democraat tot de aanwezigen spreekt, wil hij erkennene dat in dit opzicht zijn partij in het verleden fouten heeft be gaan, een verklaring die hij voor zijn rekening neemt. Voor ons is de toestand zoo, dat in het Plan van don Arbeid de agrarische productie beschouwd wordt als een wezenlijke en gelijkwaardige bijdrage tot het totale volksinkomen. Wij staan niet op het standpunt dat de cultuur gemaakt wordt in de steden en dat hetgeen het plat teland voortbrengt van nul en geener waarde is. Maar eveneens wijzen wij af de opvatting als zou de natie steunen op den landbouw en wij de industrie en steden zouden kunnen missen. Op 't oogenblik komt juist die groote wederzijd- sche afhankelijkheid van elkaar tot uiting. In het Plan van den Arbeid wordt dus in 't alge meen aanvaard, dat wij moeten komen tot de opvat ting dat de bevolking van het platteland deel uit maakt van de eenheid van ons volk. Als derde algemeene stelling geldt dan, dat het doel van het Plan van den Arbeid is het winnen van een grootere bestaanszekerheid, ook voor de in den landbuow werkenden, welke bestaanszekerheid ernstig is ondergraven, en het verkleinen van het verschil in levenspeil tusschen stad en platteland. Voor spr. geldt nog meer het belang van een gere geld bestaan, zij het dan desnoods op een iets lager niveau, dan het in sommige perioden sterk omhoog gaan, zooals we dat in de laatste jaren gekend heb ben en om daarna weer in de diepte neer te vallen. Wat. het verschil in levenspeil tusschen stad en platteland btereft, wij hebben ons ernstig af te vra gen welke maatregelen getroffen moeten worden om te komen tot een betere verhouding van de loonen die in de steden en op het platteland gelden. Na deze algemeene stellingen komt spr. dan tot de concrete dingen, en wel tot: De Invloed van de crisismaatregelen van hel Plan op den. landbouw. Dezo stelling houdt zeer sterk verband tusschen den tuisland van den landbouw en die van ons land in 't algemeen. Wij stellen ons voor. door de uit voering van het program van openbare werken aan 200.000 man werk te verschaffen, daarnaast een ver mindering van vaste lasten, zoodat dan wordt ver kregen een koopkrachtverhooging tot 150 millioen gulden. Een dergelijke koopkrachtverhooging betee- kent een verhoogde binnenlandsche afzet van land bouwproducten. Door zeer nauwkeurige berekenin gen is getracht na te gaan, hoeveel van die 150 mil lioen gulden koopkrachlverhooging den landbouw ten goede zou komen en wij kwamen dan tot de conclusie dat 10 van dat verhoogde inkomen, dus 15 millioen gulden de landbouwende bevolking zou toevloeien. Hangt dus de toestand van den landbouw nauw samen met den toestand in t' land, daar komt nog bij, dat de uitvoering van het program van open bare werken en de koopkrachtverhooging beteeke- nen een grootere invoer. Hoe moet die verhoogde invoer worden betaald? Met dien verhoogden invoer kan een grooteren uitvoer worden bedongen. Wel heeft onze regeering deze stelling bestreden en geeft spr. toe, dat bij den huidigen stand van zaken het heel moeilijk is nieuwe uitvoer te bedingen, doch het Plan van den Arbeid beteekent, dat er een schep boven op komt en wanneer wij nu de zaken in de hand houden, wij met groote orders op de markt komen, dan zal er toch wel geen land zijn of het is tegenover een meerderen invoer bereid een groo tere uitvoer door ons toe te laten. Bij inkrimping van de markt moge het moeilijk zijn nieuwe uit voer te bedingen, anders wordt het bij het Plan van den Arbeid. En aan welke takken van bedrijf zal deze nieuwe uitvoer ten goede komen? Er is geen twijfel aan of onze landbouwexport zal er 't sterkst door worden bevorderd. In de derde plaats moet gewezen worden op de werkloosheidsvermindering in de gemeente, een ont lasting dus van het gemeentelijk budget, en deze verbeterde begrootingspositie zoowel van de gemeen te als van het rijk, zal het mogelijk maken om maat regelen te treffen, die voor het platteland in 't al gemeen wenschelijk zijn. In 't hijzonder zij gewezen op een verbeterd en meer uitgebreid landbouwon derwijs. Dat is dus de algemeene invloed die het Plan op den landbouw heeft. De invloed van de conjunctunrpolitiek op den landbouw. Maar het Plan van den Arbeid is meer dan een programma om uit de crisis t.e komen. Het algemeen gevoelen toch is dat onze landbouw lijdt door deze algemeene crisis niet alleen, doch dat dezelfde toe stand onherroepelijk zal terugkeeren. Daarom is in het Plan van den Arbeid opgenomen een uitge werkt systeem tot het zooveel mogelijk voorkomen van een volgende crisis en tot het opvangen van schokken in het economische leven. Wij erkennen do onmacht om dit systeem v^or Nederland alleen toe te passen, doch zijn bezig dit systeem op inter nationale basis te plaatsen Maar reeds nu maatre gelen te treffen is van groot belang voor de landbou wende bevolking. Immers het zal de bestaanszeker heid van de landbouwende bevolking ten goede ko men, ja het opvangen van schokken in het economi sche leven is voorwaarde voor het behouden van een belangrijke mate van bestaanszekerheid. Vooral voor den landbouw is stabiliteit 'veel gewenschter dan van industrie, want de landbouw is reeds van nature onderhevig aan vele schommelingen. En als we nu nagaan welke maatregelen moeten worden getroffen, dan zal de eerste maatregel moe ten zijn do credietheheersching. De credietbeheer- sching maakt ook een eind aan de groeiende afhan kelijkheid van de agrarische ondernemers van het bankkapitaal. Slechts binnen een algeheele crediet- verleening kan de behoefte aan landbouwcrediet op de juiste wijze tot zijn recht komen, terwijl als voor deel van de credietheheersching ook genoemd moet worden dat de voor den landbouw nadeelige specu latie in grond en landerijen wordt gebroken. De grond mscr geen speculatie-object zijn. Spr. wijst er dan verder op dat in dit verband niet van belang is ontbloot -de kwestie van de ar beidsmarkt in landbouw en industrie. Het groote overschot van bevolking dat er thans is en dat niet in den landbouw kan worden opgenomen, heeft in vloed op de grondprijzen en op de pachtprijzen. Zelfs een zeer goede pachtwet, met continuatierecht e.d. zou onherroepelijk worden doorbroken, als men er niet in slaagt een zeer groote overvraag naar plaats in den landbouw te doen verdwijnen, evenmin als een middenstandsbedrijfordening zou baten bij den werkloosheidstoestand van thans. De beheersching nu van de uitbreiding van de on dernemingen van de rationalisatie en de in het Plan voorziene industrialisatie scheppen een verhoogd op nemingsvermogen van de arbeidsmarkt in de indus trie. Daardoor zal het overmatige aanbod van ar beidskrachten in den landbouw verminderen. En ook in dit verband is verkleining van het verschil in le venspeil voor stad en platteland gewenscht. De handelspolitiek en de landbouw. Komende tot „de handelspolitiek en de landbouw", zegt spr. dat de sociaal-democraten steeds op het standpunt van den vrijhandel hebben gestaan en zij deden dit om zeer verdedigbare redenen. Immers toen de arbeiders nog niet waren georganiseerd, had den zij niet de mogelijkheid om bij het duurder wor den der levensmiddelen, te bewerkstelligen dat de loonen werden opgevoerd. Vroeger werd de strijd tus schen vrijhandel en protectie gevoerd tusschen voor uitstrevende industrieelen en conservatieve groot grondbezitters. Het thans niet meer aanvaarden van den vrijhan del als gesloten systeem van handelspolitiek is van groot belang voor den landbouw, omdat voor vele landbouwproducten de toestand bestaat, dat bij een betrekkelijk kleine wijziging in vraag of aanbod, de prijzen sterk schommelen, waardoor de totaalop brengst van het product zeer onzeker wordt. Maar als wij vrijhandel prijsgeven, dan wijzen wij daarnaast protectie en autarkie af. Immers het afwij zen van protectie en autarkie is vooral voor den Ne- dcrlandschen land- en tuinbouw noodzakelijk, omdat land- en tuinbouw op export zijn aangewezen en hun bestaan afhangt van liet blijven voortduren van een sterke internationale arbeidsverdeeling. Het Plan van den Arbeid nu stelt voor om in de handelspolitiek te komen tot ruilregelingen tusschen de Staten, waardoor zoowel de invoer als de uitvoer voor een bepaalden tijd wordt gestabiliseerd en de grondslag wordt gelegd voor een internationale or dening van de productie. De agrarische productie heeft behoefte aan zulk een ordening. Spr. wijst als voorbeeld op het bezoek van Minister Deckers aan Denemarken en Polen en zegt dat een van de beste dingen die de Minister in Denemarken heeft kunnen doen en misschien wel heeft gedaan, zou zijn met Denemarken te behandelen de vraag, hoe handelen we tesamen het beste ten aanzien van het verschijnen met onze producten op de Engclsche markt? Hier is overleg mogelijk, is een der grond slagen tot het maken van een behoorlijken prijs aan wezig. Deze, onze stelling, is in tegenstelling met de re geeringspolitiek. Wel doet de regeering aan contin- genteering enz., maar dat geschiedt gedwongen en Minister Colijn zou het van harte toejuichen, wan neer straks de vrijhandelspolitiek weer haar intrede deed. Wij echter wenschen internationaal overleg, ten einde te komen tot internationale overeenstem ming ten aanzien van de productie. De in het plan voorgestelde structuurs wijzigingen en de landbouw. Spr. behandelt nu de ordening van de productie binnenlands en wijst er op dat deze ordening en het doen aansluiten daarvan bij de volksbehoeften, een wezenlijke invloed zullen uitoefenen op den land bouw, juist omdat voor de lagere inkomensgroepen het gedeelte van het inkomen, dat naar de agrari sche producenten gaat,, het grootste is. De ordening van het bouwbedrijf, voorgesteld in het Plan, maken een goedkooper woning en een goedkooper kleeding mogelijk. De landbouwende bevolking profiteert hier van op directe wijze, maar ook indirect, doordat een grooter deel van het inkomen van de groote massa dan besteed kan worden aan artikelen, die thans nog luxe voor hen zijn (groente, vleesch, eieren, natuurbo ter, bloemen). De eigen Nederlandsche consumptie wordt dus sterk opgevoerd. En dan de ordening van de distributie. De orde ning van de distributie en van het verkeer is voor den landbouw al zeer wenschelijk, omdat de tegen woordige toestand bij den verkoop (en het transport) van de artikelen, welke zij voortbrengt, prijsverhoo- gend werkt en daardoor de afname belemmert. Spr. wil bij de beëindiging van dit gedeelte van zijn betoog voorop stellen, dat hij in deze bijeenkomst heeft willen wijzen dat de landbouw nauw betrok ken is bij den conjunctuurpolitiek en dat de land bouw gezien moet worden als deel van één geheel cn niet, zooals Landbouw en Maatschappij doet, te veel den nadruk leggen op Landbouw; dat stad en platteland samen moeten streven naar een oplossing tot het verwijderen van de tegenstellingen tusschen stad en platteland, en tot het verkrijgen van een be teren toestand voor ons geheele land. Hierna wordt gepauzeerd. BARSINGEREORN KOLHORN. Uitvoering „Burgernut", Zaterdagavond gaf de plaatselijke vereeniging „Ons Genoegen", in de wandeling meestal het ,3ur gernut" genoemd, haar tweede uitvoering van dit seizoen. D© animo voor dezen voordrachtavond was zoo groot, dat vele oude bekenden dit jaar eens in de zaal konden plaats nemen, om te zien hoe de nieuwe „sterren" het eraf brachten. Ondanks het feit, dat door omstandigheden geen generale repetitie was gehouden, verliep het pro gramma zeer vlot en volgde een bonte rij van voordrachten,! iedjes, enz. die getuigden van ijver en toewijding om zich van de goede zijde te too nen. Hetp rogramma is te groot om de nummers en de namen der medespelers te vermelden. Een be lofte voor de toekomst is het vioolspel der beide „debutantjes". Heel jammer was het, dat de beide dames, die uit bescheidenheid hun naam niet in de krant wenschen, niet wat meer liedjes zongen. De lied jes werden zoo eenvoudig en zuiver gezongen, dat wij dit gerust rekenen onder het beste van dezen avond. Het mag voor hen en voor het Bestuur een aanmoediging zijn een volgende maal in deze richting het programma uit te breiden. Van de voordrachten kieze men dan de allerbeste, want er was ook nu wel wat bij, dat gemist kon worden. Enkele minder gewenschte elementen werden door scherpe controle buiten de deur gehouden, zoodat het bal ditmaal weer zooals gewoonlijk, een gezellig verloop had. RGB OO RL SCHOORLDAM. Zondagmorgen had in cafe Ens een bijeenkomst plaats met het doel, te komen tot definitieve oprich ting van een reisclub. Dat in dit kleine plaatsje hiervoor veel animo bestond, blijkt uit het feit, dat tot oprichting van een genoemde vereeniging is overgegaan en 27 leden zich hebben opgegeven. Het Bestuur is gevormd uit de heeren D. Duin Dz., voorzitter, C. Akkerman Az., secretaris en Jn. Jongerling penningmeester. Na gehouden bespreking is door de vergadering besloten dat de opgerichte vereeniging zal worden genaamd: „De knijper op de staart" en dat de contributie bedraagt 10 ets. per week. T A N G E N D hl F De Commissie uit de 50 West-Friesche gemeenten heeft aan de betrokken gemeentebesturen meegedeeld, dat met medewerking van den Rijksinspecteur voor do Werkverschaffing pogingen in het werk zijn ge steld, om in plaats van de loonbijslagregeling van 2 Januari 1.1., de zoogenaamde 1/3-regeling weer toe gepast te krijgen. Zoo noodig zal een weistandsgrens worden aanvaard voor den werkgever. Verder zal clan worden getracht, de gebreken, welke aan de 1/3-regeling kleven, weg te nemen. De Rijksinspectie voor de Werkverschaffing in Noordholland heeft zich reeds tot de gemeentebestu ren om inlichtingen gewend, teneinde uit de opge dane ervaringen haar oordeel vast te stellen. ZUIDSCHARWOUDE. Een aantal tuinders uit deze gemeente hebben een adres aan het gemeentebestuur gericht met het ver zoek te willen bevorderen, dat in werkverschaffing sloot- en greppelwerk kan worden verricht op dezelf de voorwaarden, als dit in naburige gemeenten reeds geschiedt. OUDKARSPEL. Door de afdeeling van „Volksonderwijs" is thans definitief besloten om tot oprichting van een Kleu terschool in deze gemeente over te gaan. NOORDSCHARWOUDE. Reddingsbrigade. De reddingsbrigade „Langendijk en Omstreken", hield een ledenvergadering in hotel Concordia. De opkomst der leden was zeer.goed. De voorzitter, de heer S. R. Rood, opende deze eer ste vergadering met welkom. De heer Jb. Balder las de notulen van de vorige vergadering, welke onder dankzegging werden goed- gèkeurd. Van Dr. de Wit was een schrijven ingekomen, om trent de te houden oefenavonden. Eventueel zou kun nen worden begonnen met kunstmatige ademhaling etc. De volgende winter zou, wanneer de examen- eischen van de reddingsbrigade en de E.H.B.O. niet veel verschillen, gezamenlijk het verder medisch on derricht kunnen worden gegeven. Naar aanleiding van een onderhoud dat de voor zitter had gehad met den burgemeester van Noord- scharwoude werd een verzoek opgesteld om aan het Gemeentebestuur beschikbaarstelling te vragen van een verlicht en verwarmd lokaal. De voorzitter deelde mede, dat er vanavond een verkiezing van een voorzitter zal moeten plaats vin den, omdat voorzitters superieuren bezwaar maken tegen het vervullen van oen bestuursfunctie in deze vereeniging. De heer Leurink hield een uivoerig betoog over jle MET MACHINEGEWEREN OP DE TIJGERJACHT, Honkong. De politie van Wowloon, een Britsclie bezitting aan de kust tegenover Hongkong, heeft een jacht op een tijger, die verschillende menschen heeft aangevallen en gedood, op touw gezet. De geheele omtrek wordt afgezocht. De agenten maken bij de jacht gebruik van machinegeweren. In dit gebied zijn tijgers overigens zeer zeldzaam. De laatste was in 1914 gezien, totdat de streek thans opnieuw is opgeschrikt. BOETE VOOR ONJUIST BERICHT. Tegen buitenlandsche correspondent iq Spanje. De prefectuur van Barcelona heeft den correspot> dent van de Daily Express een boete van 1000 pesetai opgelegd, omdat hij aan zijn blad een bericht heef Ij doorgegeven, dat onjuist was. Hij had bericht, datj een misdadiger, die kort geleden was gearresteerd^ een aanslag had gepleegd op den president van dq republiek. DE WERKLOOSHEID IN CANADA NEEMT AF. Ottawa. Edward Beatty, de president van dq Canadian Pacific Railway verklaarde ten aanzien! van de afnemende werkloosheid in Canada dat d0 deur voor immigratie weer moet worden opengezet teneinde de economische ontwikkeling te helpen. De minister van Landbouw is van gelijke meening en zeide dat een meer rechtvaardige verdeeling van de bevolking over de aarde een garantie is voor dem wereldvrede. noodige verschillende capaciteiten van den voorzie ter. Hierna stapte men voorloopig van dit punt af en ging men over tot de behandeling van de statuten! en reglementen van de reddingsbrigade. Medegedeeld werd, dat een aantal nieuwe leden zich had opgegeven, de brigade verkeert dus nog iqj een groei-stadium. De reglementen werden hierna vastgesteld. Be* sloten werd de Koninklijke goedkeuring nog niet aan te vragen. Aan de orde was daarna de bespreking van dfl richtlijnen voor het jaar 1936. Voorzitter wilde een verzoek richten tot de zweminrichtingen te Oudkar* spel, Broek op Langendijk en Heerhugowaard om de leden gratis van die inrichtingen gebruik te la* ten maken, teneinde hen in staat te stellen het zwem* men te leeren. Dr. de Wit zal het medisch onder» zicht verzorgen, Verder stelde voorzitter voor op verschillende ge* vaarlijke plaatsen materiaal te plaatsen. Dan heeft men het jaar 1936 goed besteed. Het volgende jaa< zou men een instructeur kunnen aanstellen. De heer Madderom vestigde er de aandacht op, da| verschillende personen, leden van de tuinbouwverp een iging en ijsclub in het bezit zijn van dreggen. Als voorzitter werd gekozen de heer C. Schriekefl te Zuidscharwoude met elf stemmen, terwijl tot nieuw bestuurslid werd benoemd de heer A. Bou* wens te Noordscharwoude, die zijn benoeming aan* nam. Bij de rondvraag stelde de heer Boon voor, on^ indien het lokaal beschikbaar gesteld werd. aan Div de Wit te vragen les te geven in E.H.B.O. en te* vens of de heer Kooij te Broek op Langendijk daij dienzelfden avond onderricht kan geven in de z.g„ .droge grepen", zooals de heer Leurink het noemde* De heer Rood stelde dan voor zooveel mogelijk te komen als Dr. de Wit les geeft. De Reddingsbrigade heeft dus thans zijn werft zaamheden aangevangen. NIEUWE N J E DO RB Callantsoog H—N. Niedorp III. 0—8. Akersloot AN. Niedorp A (terrein afgekeurd). Nieuwe Niedorp III behaalde haar eerste overwin ning in een uitwedstrijd en evenals de vorige zeges, was het er weer één met groote cijfers. Callantsoog II werd met niet minder dan 80 in de pan gehakt* Hoewel deze uitslag wel wat geflatteerd is, was N* Niedorp toch wel stukken sterker dan Callantsoog* 5—2 had heter geweest. Het zat het arme Callantsoog niet mee, niet alleen dat zij een penalty onbenut liet, ook enkele andere goede scoringskansen wisten zij niet in doelpunten uit te drukken, door hun goede volhouden hadden de fair spelende kustbewoners ze ker een paar goals verdiend. Nu dient gezegd te woi* den, dat de N. Niedorper defensie geen pardon ken de, zoowel Bakkum onder de lat, Bras en Mevelaar waren in goeden vorm. De halflinie speelde zeer be neden haar kunnen, afijn, een volgende keer maan weer overgedaan. Jn. Stammes was door familieom standigheden verhinderd zijn krachten voor zijn team, te geven, Chr. Speets van het adsp. elftal nam zijn' plaats op goede wijze in. De voorhoede had het niet bijzonder moeilijk, daan het Callantsooger verdedigingsblok zeer trefbaar was. Van Zoonen scoorde op fraaie wijze het eerstej doelpunt. Albert Bakker wist den doelman twee maal te passeeren waarvan een uit een penalty. Da midvoor wist van de hem geboden kansen vijf maal te profiteeren. N. Niedorp III heeft nu zeven punten en is sterk van plan uit de resteerende wedstrijden nog een flink aantal punten te beha-- len, wat gezien de homogeniteit der ploeg zeer wel mogelijk is. Het symbool van N. Niedorp Hl hing daar zoo terecht in het kleedlokaal te Callantsoog*.) „Eendracht maakt macht". Voor de tweede maal werd de wedstrijd Akersloot aN. Niedorp a door terreinafkeuring uitgesteld. 470ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 1ste Ijjst Trekking van Maandag 20 Jannari 1936 Hooge Prijzen f 1000.— 2754 6002 8473 f 400.— 2897 f 20011821 14361 17951 f 1003887 10667 11069 17312 20885 Prijzen van 70. 168 384 464 733 740 798 870 961 1013 1170 1463 1606 1704 1773 1787 1820 1951 2045 2084 2096 2125 2187 2280 2292 2377 2861 2864 2908 2996 3113 3165 3396 3800 3828 3931 4184 4590 4757 5190 5229 5360 5376 5449 5936 6032 6086 6365 6744 6873 6977 7011 7129 7207 7300 7401 7580 7597 7681 7713 7732 7787 7788 7969 8116 8297 8645 8663 8740 8829 8910 9036 9251 9263 9322 9340 9380 9388 9399 9416 9433 9586 9607 9767 9998 10223 10334 10409 10588 10665 10738 10750 10781 10813 10822 10932 10989 11014 11259 11485 11520 11763 11809 11911 11950 12276 12306 12323 12425 12531 12605 12625 12689 12830 12928 13009 13041 13193 13309 13378 13411 13446 13650 13859 13868 14069 14196 14216 14538 14576 14784 15722 15757 15840 16067 16082 16204 16376 16555 16581 16719 16890 16913 17180 17444 17550 17610 17782 17875 17915 18079 18332 18438 18542 18560 18593 18692 18743 18803 18929 19168 19330 19576 19761 19795 19889 19943 20173 20270 20329 20548 20640 20709 20713

Schager Courant | 1936 | | pagina 8