Tuinbouwvereeniging „Oe Mooist". Steun eau de kleine boeren gelegd en ook met de rechterlijke autoriteiten druk gediscussieerd. Door den getuige a decharge werd verklaard, dat hij f5 van verdachte in ontvangst had genomen. Het was geld dat hij van verdachte te goed was. De Officier wees op de vele moeilijkheden, die het constateeren van dergelijke feiten opleveren en vorderde f 25 boete of 15 dagen. Mr. Scholten ontkende dat het vereischte bewijs hier zou zijn geleverd en concludeerde na een uit voerig pleidooi tot vrijspraak. Vonnis f 25 boete of 15 dagen. Ten slotte werd behandeld de analoge zaak tegen Simon de VI., varkenskooper te Wijdenes. Het was hier weer èèn toet mem. Ook deze amateur-book maker zou gelegenheid heben geboden tot wedden, wat door den tongvaardigen varkenskooper echter vurig werd ontkend. Hij zou zijn favorites hebben geanimeerd tot harder loopen. De onwrikbare v. d. Sluijs liet zich echter niet van zijn stuk brengen en persisteerde bij de waarneming in zijn proces verbaal vastgelegd. Barslngerhorn. TAMME EENDEN ACHTEROVERGEDRUKT. Een klein mannetje, dat zich voorstelde als Pie- ter D., landbouwer te Barslngerhorn, had de Of ficier in de schoenen geschoven, dat hij 3, althans eenige tamme eenden wederrechtelijk zich had toegeëigend, eigendom van den heer M. v. Leijen, die 7 exemplaren had gemist en er drie aan de bekmerken als zijn eigendom had herkend. De heer Pieter D. nam echter die beschuldiging niet en ver scheen heden op de zondaarsbank, met mr. Wynne als raadsman en verdediger. Deze jurist deed de dubbelzinnige vraag aan den getuige, of hij bekend was met het „bekmerk" van verdachte! De heer C. Slijkerman uit Heerhugowaard had eenden verkocht aan v. Leijen en deze eenden wa ren in de korf van Slijkerman gemerkt, alvorens ze aan v. Leijen werden overgedaan. En op de Purmerender markt had Slijkerman drie eenden gezien, die het bekmerk van bovengedoelde eenden droegen. De heer Slijkerman deed dienaangaande een mooi geillustreerd, humoristisch getint verhaal, dat ech ter niet in het voordeel was van den zich van den domme houdenden verdachte. De Officier vermeende dat het bewijs er vol doende dik op lag en vorderde 4 maanden gev. Mr. Wynne was onvoldoend voorbereid en refe reerde zich, doch vermeende dat de gevorderde straf wel wat hoog was, reden waarom pleiter ten dien aanzien de clementie inriep en verdachte zou opleggen een voorw. straf of een geldboete. De Officier protesteerde! Een voorw. straf voor iemand die niet wil bekennen, is onbestaanbaar en een geldboete kan de man niet betalen, ergo de Officier persisteerde. Vonnis f25 boete of 15 dagen en bovendien 2 maanden gev. voorw. met 3 proefj. Alkmaar. EEN BRUTALE DIEVEGGE. De niet verschenen mej. Alida Wilhelmina A., had op verschillendetijdstippen in October de fa milie de BoerDuits te Alkmaar in kwaliteit van werkster benadeeld voor een bedrag van f 167. door zich uit de spaarpot van mevr. de Boer het bedrag toe te eigenen. Onder het gestolene be vonden zich diverse gouden tientjes. De langvinge- rige juffrouw was al te voren voorw. veroordeeld en nota bene was de proeftijd nog niet eens om Ge requireerd werd tegen deze brutale en verstokte dievegge 5 maanden gev. Uitspraak conform. Den Helder. MET EEN GUMMISLANG HELDERS OH GEMEEN TEG AS AFGETAPT. Aan dit listige feit had zich op 19 November schuldig gemaakt de 69-jarige weduwe Naatje de B. ehuwd geweest met A. H. H. wonende te Den Helder. Bij het opnemen van den meter had de beambte der gemeente H. Reekers deze clandes tiene leiding ontdekt. Zij stond heden deswege te recht en erkende zelf de leiding op boven omschre ven wijze tot stand te hebben gebracht. Zij deed het reeds 3 jaar lang en 8 jaar geleden had ze dat kunstje al geleerd van een kennis uit Amsterdam. De kwade opzet was hier dus duidelijk aange toond. Bovendien was de juffrouw reeds eenmaal wegens diefstal veroordeeld door de rechtbank te Alkmaar. De politierechter noemde haar handel wijze wel treurig. De Officier bleek ook niet bijster met het oude vrouwtje te sympathiseeren en vorderde f 55 boete of 30 dagen, waarin inbegrepen het bedrag van f 30 aan gestolen gas, waarmede zij de gemeente Den Helder volgens lage schatting had benadeeld. Mr. Arnold -Veltman, verdediger, stelde het geval wat meer gunstig en onschuldig voor en verzocht het opleggen van een meer aannemelijke boete voor het oude mensch, dat van f 13 perw eek moet leven. Uitspraak f 25 boete of 10 dagen. Den Helder. WEER DIE VERVELENDE HELDERSCHE FAMILIE-RUZIE. Er bestaat in Den Helder een familie, die voort durend in de Alkmaarsche rechtszaal verschijnt, als gevolg van veelvuldig voorkomende conflicten. Heden was het weer de petroleumventer Age Jan B., die zijn nicht, mej. A. v. d. SelRunnenberg op 23 November met een steen in het gelaat zou heb gegooid, waardoor zij bloedend werd ver wond. Volgens verdachte had zijn nicht die aan 't straatschrobben was, met een bezem zijn paard ge liefkoosd. Wat thans door nicht werd ontkend. Ook dezen morgen waren er weer onaangenaamheden gerezen in de boezem der familie. Verdachte had twee klachten tegen zijn familie ingediend bij de Heldersche politie. Op verzoek van den verdediger werden twee leden van de familie Bethlehem, 'n Jeugdige stalknecht en de 63-jarige Sieze Rijkers als getuige a decharge gedagvaard. De Jeugdige stalknecht aJn Age verklaarde dat niet zijn broer maar hij de steenn had gegooid. Nicht v. d. Sel liet zich echter niet van de wijs brengen en zei, op verdachte wijzend: Hij heeft het gedaan! op den morgen van de terechtzitting was er nog weer oneenigheid tusschen de familie leden voorgevallen. Den Officier hingen deze voortdurende Bethlehem- sche en Runningburgsche twisten danig de keel uit en requireerde, in casu het feit tewezen achtende, f30 boete of 15 dagen hechtenis. Mr. Dr. Buiskool beriep zich op de verklaring van den jongen Bethlehem en achtte de zaak te twijfelachtig voor een veroordeeMng en conclu deerde vrijspraak, subsidiair een lichtere boete. Vonnis niet malsch: 1 maand onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Groote broek. TWEE ROODE KOOLEN GESNAAID. De tuinder Paulus D. te Grootebroek had op 19 October met behulp van een scherp voorwerp en 'n vaartuig, ontvreemd ten nadeele van L. Boek weit, wiens kooien blijkbaar zeer begeerlijk zijn, twee roode kooien. Door Paulus werd het feit er kend en volgde veroordeeling wegens strooperij met behulp van een vaartuig tot f 20 boete of 10 dagen. De volgende roole-kooldief gaat de bak in, laat hem dat gezegd zijn. Enkhulzen. I EEN KEUZE GROOTE MOND OPGEZET. De niet verschenen heer Jan Klein had op 9 De cember den Enkhuizer politie-agent Christiaans bedreigd met doodaslg of althans zware mishande ling, hem bovendien nog bedreigd met de klamp en hem nog de huid volgescholden. Deze combinatie was voldoende om hem een vonnis te bezorgen van 2 maanden liklogies. Hoorn. MET DE VUIST GEWERKT. De 24-jarige slager J. Groot te Hoorn werd op 10 November onthaald op een stomp van den heer Adr. Chr. D., wien hij om geld maande. Eisch en vonnis f20 boete of 10 dagen. Den Helder. EEN ZUINIG ADRES. De visscher Okke P., woonachtig te Den Helder, reeds eenige malen veroordeeld wegens minder eer volle feiten, had zich nu weer te verantwoorden we gens mishandeling van zekeren Frans Pronk, die er met zijn meisje vandoor was gegaan. Hij er kende loyaal en werd veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Hoorn. NOG EEN OUD KLUSJE. Een landarbeider uit Grootebroek, Nicolaas B., was in 1932 bij verstek veroordeeld tot 2 maan den gev. ter zake een te Enkhuizen gepleegde open bare schennis der eerbaarheid. De man, die inmid dels in Keulen was gaan wonen, was thans nog tegen dit vonnis in verzet gekomen. De zaak werd op grond van het zedekwetsende met gesloten deuren behandeld. Finis. 25-jarig bestaan. ZUIDSCHARWOUDE. Maandag vergaderde de tuinbouwver. „De Toekomst" ten lokale van den heer P. Kramer, Er was een groote opkomst van de leden, ongetwijfeld mede te danken aan het 25-jarig bestaan der vereeniging. Openingsrede van den voorzitter. De voorzitter, de heer S. de Boer Kz., heette allen welkom, in het bijzonder de heeren Visser en Spaans van de L.G.C., terwijl hij de verontschuldiging voor afwezigheid van burgemeester Slot en den heer Duif van St. Pancras overbracht, daar deze niet aanwe zig konden zijn, maar niettemin hun hartelijke fe licitaties aanboden. Voorzitter wees op de versiering der zaal, die reeds op een bijzondere gebeurtenis de aandacht vestigde. Do vergadering wordt intusschen onder zeer bij zondere omstandigheden gehouden en wel zeer slech te voor den tuinbouw. Nooit hadden we kunnen denken, dat bij het 25-jarig bestaan de tuinbouw af hankelijk zou zijn van den steun der regcering, dat er een toeslagregeling zou moeten worden inge voerd en de kleine tuinders voor elkander zouden moeten kunnen baggeren, om nog eenige inkomsten te hebben. Al deze maatregelen zijn bitter noodig. waarvoor hij de regeering van harte dank zegt, al zijn we nog niet volkomen tevreden, daar de steun van 1932 tot en met 1934 zeer onvoldoende is geweest. Later is de steun wat verbeterd: voor 1935 is er 12 millioen en ook voor 1936 is steun toegezegd. Het jaar 1935 is voor onze leden weer bijzonder slecht geweest. Voorzitter prijst de getroffen regeling voor de door gedraaide aardappels, die uitstekend heeft voldaan, prijst de regeering en in het bijzonder den rageerings- commissaris voor hun bemoeiingen in dezen. Nog werd gememoreerd, hoe verschillende producten lage prijzen opbrachten. Hij geeft ons eenige wenken die mogelijk de luizenplaag voor het vervolg zouden kunnen temperen; in het bijzonder wordt de rein heid van het land aanbevolen, vóór den winter alle onreinheden reeds opruimen, om minder voedings bodem aan het ongedierte te geven. In herinnering wordt gebracht de groote actie, wel ke is gevoerd voor het verkrijgen van steun op het bedrijf en niet op het product, die immers voor hen, die niet geteeld hebben, toch geen effect zou sort.ee- ren. Hij roemt daarbij de groote eensgezindheid en do prachtige samenwerking der gemeente- en tuinders- besturen en brengt in het bijzonder dank aan den burgemeester, wien geen moeite te groot was, om deze actie te doen slagen. Hij hoopt, dat de actie resultaten zal opleveren, of schoon op het oogenblik nog geen daadwerkelijk re sultaat is te boeken. Dan brengt de voorzitter nog de verplichte andij- vie-veiling in herinnering en is van oordeel, dat, evenals voor andere producten ook deze verplichting op den duur tot goede resultaten moet leiden, evenals bij alles, waarbij in vrije concurrentie kan worden gekocht en verkocht. Tenslotte spreekt hij de hoop uit. dat de tuinders betere tijden tegemoet gaan. Do tuinbouworganisaties Daarna geeft de voorzitter in groote lijnen weer het organisatieleven met betrekking tot den tuin bouw. Hij gaat daarbij na de ontwikkeling van de organisatie gedurende de laatste 25 jaar. De veiling te Broek stond in 1911 geheel onder leiding van het gemeentebestuur van Broek op Langendijk. Voor den tuinbouw werd door de organisaties veel ge daan, contante betaling werd ingevoerd, het weeg stelsel werd verbeterd, enz. Er werd een Commissie van Beheer ingesteld. Als landelijke organisatie werd de Ned. Tuinbouwraad gesticht, de Tuinbouw Onderlinge werd opgericht, die de verzekering der arbeiders tegen ongevallen in eigen hand nam, later de ziekteverzekering. In 1916 werd de Groep Veilin gen georganiseerd, de Provinciale Commissies wer den opgericht als onderdeelen van het Centraal Bu reau uit de Veilingen in Ndfcrland. Getracht werd door de L.G.C. de Broeker veiling te koopen. Dit is niet geschied, doch bepaald is dat de burgemeester van Broek voorzitter zal zijn van het Bestuur der L.G.C. Geroemd wordt de steun en medewerking, die de veiling en de tuinbouw in het algemeen van den vroegeren burgemeester, wijlen den heer A. Slot, en den vertegenwoordiger, den heer P. Slot steeds van hen hebben ondervonden. De L.G.C. telt thans 1305 leden. Memoreerende het 25-jarig jubileum van De Toekomst, wijst spreker er op, dat hij, S. de Boer Kz. en C. de Boer Cz., 25 jaar als bestuurslid fungeeren. Hij memoreert het vele werk, dat de heer C. de Boer, als secretaris in die 25 jaar heeft verricht en de punctueele wijze, waar op hij dat heeft gedaan. Altijd stond hij voor ieder een klaar en hij hoopt, dat de secretaris dit ook in het vervolg zal doen. De secretaris resumeert de verloopen 25 jaar. Nadat de secretaris de notulen heeft voorgelezen, geeft hij een uitvoerig overzicht van de geschiedenis van de 25 jaren bestaan van De Toekomst. Van de oprichting van 1911 af tot heden memoreert hij de verschillende bestuurssamenstellingen, de talrijke bemoeiingen, die de vereeniging heeft verricht, het wel en wee van de afdeeling, de werkzaamheden op verschillend gebied, de moeilijkheden, waarmee men te kampen had, de medewerking van zoovelen, die in het belang van den tuinbouw zijn werkzaam, geweest, de ups en downs, en de verdere bijzonder heden, om ten slotte den voorzitter dank te zeggen voor alles, wat hij in een kwari eeuw heeft gedaan in het belang van tuinbouw en tuinders, en dank te zeggen voor de vriendelijke woorden, tot hem door den voorzitter gericht. De vice-voorzitter aan het woord. Daarna krijgt de heer W. Muller, als vice-voorzit ter het woord. Hij dankt den voorzitter en den secre taris, die 25 jaar lang de tuinbouwvereeniging met hun beste krachten hebben gediend. In de handen van den voorzitter waren de belangen wan de ver eeniging en haar leden veilig en de wijze waarop hij de zaken heeft voorgestaan, getuigden van samen werking en solidariteit. Ten slotte biedt hij beiden jubilarissen een prach tige bloemenmand aan als blijk van waardeering, door de 5 overige bestuursleden. In hartelijke woorden zegt de heer S. de Boer, me de namens den heer C. de Boer, dank voor dit blijk van waardeering. Waardeering van de zijde der leden. De heeren A. Tuinman en D. de Graaf zijn de tolk van de vergadering, als zij bepleiten, dat ook door de leden een blijk van stoffelijke waardeering zal worden gegeven. Straks zal daarover bij afwezigheid van de betrokkenen nader over beraadslaagd worden. Dank op rijm. De heer D. de Geus leest daarna in dichtvorm een betuiging van dank en waardeering voor opwekken de tevens voor den strijd tot een mooiere samen leving. Nog meer waardeering. De heer Jb. Kramer voegt zijn gelukwenschen bij die van de anderen en wijst op den moeilijken strijd voor een menschwaardig bestaan. Hij bepleit de noodzakelijkheid van een sterke organisatie, die door eensgezindheid en samenwerking tot gezonder toestanden moet komen. Dank. Voorzitter dankt den heer Kramer, zich erover ver heugende, dat hij weer hersteld in ons midden is. Tevens brengt hij dank aan hen en in het bijzonder aan den heer J. Klingeier, die alles, wat voor Kra mer is gedaan, heeft geregeld. Nog felicitaties. De heer Visser, bestuurslid van de L.G.C. brengt de hartelijke gelukwenschen van deze veilingsvereeni- ging over. Schriftelijke felicitaties waren nog ingekomen van de heeren A. Kast en C. Blom. Mededeelingen. Meegedeeld wordt, dat door de provinciale com missie weer koolzaad beschikbaar wordt gesteld voor tusschensoort en een nieuw tusschensoort, die iets vroeger klaar is. Van den heer Van Zuylen te Broek was een schrij ven ingekomen, waarin hij zich aanbeveelt voor het bijhouden van de boeken der tuinders en de aangifte voor de inkomstenbelasting. N.a.v. een ingekomen schrijven over een middel voor rattenbestrijding werd besloten dat het bestuur daarmee proeven zal nemen. Het jaarverslag. Het jaarverslag van den secretaris, den heer C. de Boer Cz., wijst op den droevigen toestand in het tuin bouwbedrijf. Optimist te zijn is bijna onmogelijk. Vooral het verloopen jaar is voor deze streek bijzon der ongunstig verloopen, daar behalve de economi sche toestand er ook nog bijkomt de luizenplaag, waardoor zeer weinig win terkool is geteeld. De steun zal dientengevolge nihil zijn, zoodat, indien er geen extra-steun wordt verleend, het er voor onze tuin ders zeer donker uit zal zien. De vereen, telt 90 leden, 2 zijn vertrokken, 3 nieu we leden zijn toegetreden, zoodat het ledental met 1 is vermeerderd. In het bestuur was geen verandering gekomen. Er zijn 3 ledenvergaderingen gehouden, 5 bestuursvergaderingen. Bijgewoond is de alg. verg. der L.G.C. Er zijn weer coop. inkoopen van kunst mest, manden enz. gedaan. Een motie-P. de Geus ter verkrijging van meer steun, is naar de regeering gezonden. Verschillende verzoeken aan gemeente en polderbesturen zijn gedaan. Er is weer gelegen heid gegeven tot het houden van cursussen en praat- avonden. Er bleek weinig animo voor te bestaan. Verandering, uit het bezuinigingsoogpunt is ge bracht in de vertegenwoordiging op vergaderingen. Er zijn conferenties gehouden met verschillende ge meentebesturen en standsorganisaties der tuinders, om de regeering te verzoeken den tuinders steun te verleenen, door op eigen bedrijf te mogen werken. Toezegging daaromtrent is nog niet ontvangen. Het jaarverslag besluit met den wensch, dat betere tijden voor den tuinbouw mogen aanbreken. Rekeningen. Uit de rekening van den penningmeester, den heer H. Schrijver, bleek, dat de ontvangsten hadden bedra gen f 302.25, de uitgaven f 287.48, waarvan f 85 voor vergoeding bestuur en f 65 bodeloon. Er was alzoo een batig saldo van f 14.77. Het vorig jaar had een saldo van f 113.73, zoodat het nadeelig saldo thans f 98.96 bedraagt. De reserve bedroeg bij den aanvang van het jaar f 423.10, de rente ervan f 8.15, zoodat thans in kas is f 431.25 aan reserve. Verslag werd daarna uitgebracht door den admini strateur van de Kunstmestrekening. Er is dit jaar aangekocht 67575 Kg. tegen het vorige jaar 93340 Kg. De ontvangsten hebben bedragen f 3357.36, de uitga ven f 3379.23, zoodat er een nadeelig saldo was van f 21.87. Met dat van het vorig jaar ad f 9.57, maakt dit een totaal nadeelig saldo van f 31.44. Den administrateur alsmede den penningmeester wordt dank gebracht voor de vele bemoeiingen, door hen verricht, nadat de heer P. de Graaf had meege deeld, dat alles in orde was bevonden. Bestuursverkiezing. Bij de nu volgende bestuursverkiezing in de vaca ture C. de Boer Wz. wijdt de voorzitter eenige harte lijke woorden van waardeering aan het adres van dit bestuurslid, dien hij heeft leeren kennen als iemand, die op oprechte wijze de belangen, waarvoor hij was geroepen, behartigde. Het Bestuur heeft nog getracht den heer De Boer van zijn besluit, om zich niet verkiesbaar te stellen, af te brongen, doch tot spijt van het bestuur is dat niet gelukt. C. de Boer Wz. bedankt. De heer De Boer wees er op, dat men, wil men een goed bestuurslid zijn, zich op de hoogte moet houden van veel en velerlei. Ook zijn eigen zaken vergen veel van zijn krachten, zoodat hij meende in het belang van beide te handelen, zich niet langer beschikbaar te stellen. Hij dankte intusschen voor de aangename samenwerking en het in hem gestelde vertrouwen. Herkozen als bestuurslid werdd aarna de heer H. Schrijver, penningmeester en gekozen in de vacature-De Boer de heer D. de Geus Jbz. in herstemming met den heer P. de Geus Uitkeeringen vastgesteld in drie categoriën. Zooals reeds bekend is, ligt het in het voorne men van den Minister van Landbouw en Vissche- rij over te gaan tot het doen van een geldelijke uitkeering aan de kleine boeren. Voor zulk een uitkeering komen alleen in aan merking rundveehouders* a. Wier hoofdberoep bestaat in het uitoefenen van akkerbouw of veehouderij voor eigen reke ning (landbouwers); b. die bij de inventarisatie van Mei 1935 ten hoogste 5 H.A. cultuurgrond in gebruik haddenf c. te wier name bij een der rundveetellingen^ te weten die van Mei 1935 of December 1935 ls 2 of 3 melk en-of kalfkoeien werden geinventa- riseerd, d. die na 1 Januari 1936 niet In een van Rijkswege gesubsidieerde werkverschaffing zijn opgenomen of na dat tijdstip geen steun hebben genoten ingevolge een door den Minister van Sociale Zaken goedgekeurde steunregeling, e. die op 1 Januari 1936 niet waren aange sloten bij de werkloozenkas eener vereeniging,- gesubsidieerd ingevolge het Werkloosheidsbe sluit 1917, f. die niet zijn aangeslagen in de inkomsten en-of vermogensbelasting over het belastingjaar. 1935-1936. De uitkeering aan degenen die tot voornoemde categorie gerekend kunnen worden zal bedragen voor veehouders met 1 melk- of kalfkoe 25, voor veehouders met 2 melk- en-of kalfkoeien 40,voor veehouders met 3 melk- en-of kalf koeien 50, Bij de bepaling van het bedrag zoowel als bij de vraag of en voor welk bedrag een veehouder in verband met eventueel verschillende resultaten der tellingen in aanmerking komt, zal worden uitgegaan van het normale bedrijf van den be- treffenden veehouder. Alle veehouders, die volgens de voorhanden gegevens voorloopig in aanmerking zouden ko men voor een uitkeering, krijgen een formulier ter onderteekening toegezonden, waarbij de des betreffende inspecteur der directe belastingen wordt gemachtigd tot het verstrekken van de hierboven onder f bedoelde inlichtingen. Personen, 'die op 10 Februari a-s. nog geen formulier hebben ontvangen en meenen toch aan bovenomschreven voorwaarden te voldoen, kun nen na dezen datum, doch uiterlijk vóór 23 Fe bruari 1936 een formulier, hetwelk bij den secre taris hunner districtscommissie gratis verkrijg baar is, onderteekend inzenden bij de Landbouw- Grisis-Organisatie, waarbij zij aangesloten zijn. Boor misgewas getroffen tuinders. De door misgewas getroffen tuinders zijn in vorenbedoelde categorie niet begrepen. Voor hen is eveneens een regeling in voorbereiding, waar over t.z.t. nadere mededeelingen zullen volgen. Jnz. Beiden namen hun benoeming aan. Als bestuurslid van de L.G.C. werd herkozen de heer S. de Boer Kz., die ook zijn benoeming aan nam. Contributie. De contributie bleef bepaald op 2 cent per snees. Geen voorstellen L.G.C. Voorstellen voor de Alg. Verg. werden niet in gediend. Varia» De heer D. de Geus maakte aanmerking op het onduidelijke schrift der veilingsnota's. Zal onder de aandacht worden gebracht. In dank werd aanvaard een aanbod van den heer Reine om het aanplakbord, waar nu nog huur voor moet worden betaald, gratis aan zijn boet te bevestigen. De heer C. de Boer Wz. wijst nog op het nood zakelijke vertrouwen dat de leden in het Bestuur moeten stellen. De laatste paar jaar was er te veel ongemotiveerde critiek. Stoffelijk blijk van tle leden. Intusschen werd bij afwezigheid van de 2 jubila rissen besloten, dat ieder lid een kleine financieele bijdrage zal offeren, ten einde ook door hen een blijk van waardeering te geven voor het werk der jubilarissen. Leest De Tuinderij. Voorzitter bepleit de wenschelijkheid en nood zakelijkheid van het lezen van De Tuinderij, des- gewenscht collectief. Men kan er buitengewoon veel uit leeren en blijft er door op de hoogte van wat op tuinbouwgebied omgaat. Verder doet hij me- dedeeling van de verschillende voorschriften on zake teeltvergunpingen. Werkverschaffingsobject. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek om te trachten gedaan te krijgen, dat sloot- en greppel- werk op de basis van de baggerregeling kan wor den uitgevoerd, zal afgewacht worden, wat de L.T. B. beslist en desgewenscht in samenwerking van de 3 tuindersorganisaties daarvoor actie te voeren. Verband tusschen Arolla- en luizenplaag. De heer Jb. Kramer zette in een kort betoog uit een zijn vermoeden, dat er verband bestaat tus schen de luizenplaag en de onnoemelijk groote hoa* veelheid Arolla, dat in de slooten voorkomt. Hij be pleit opruiming van dit lastige goedje in den vorm van werkverschaffing. De voorz. wijst er op, dat de Plantenziektenkundige dienst heeft besloten den strijd tegen de plantenziekte met kracht en in tensief aan te pakken. Daaraan zal de tuinder behooren mee te werken in dezen zin, dat hij alles wat een broedplaats kan zijn voor ongedierte, ver wildert en zoo noodig vernietigt. Nog kwam bij monde van den heer S. de Ruiter de invoer van kool uit het buitenland ter sprake, wat hij als een concurrent voor onze kool be schouwde. Uit de discussie ,die daarop volgde bleek, dat dit gevoelen niet algemeen wordt gedeeld Het ligt op den weg van den handel en vooral van de zuurkoolfabrikant, nu hier geen voldoende kool is, de grondstof van elders te betrekken. Daarna sloot de voorzitter deze buitengewoon geanimeerde vergadering.

Schager Courant | 1936 | | pagina 8