Feestelijke Opening Xoord-llollandsGh Koffiehuis. Sport. Alkmaarsche Kaasmarkt. van Sint Maarten met het tooneelstuk „Levens zon" van Mevr. G. J. LoevensJongejan. Het was de eerste maal dat dit geestesproduct van Mevr. Loevens werd opgevoerd en dit was aanleiding voor Mevr. Loevens om op dezen avond aanwezig te zijn. Met groote aandacht is de vertolking van dit propagandastuk gevolgd en de beste belooning voor de wijze, waarop Sint Maarten's Propaganda-clubje „Levenszon" voor het voetlicht bracht, was zeker wel gelegen in de hartelijke woorden van dank die de afgevaardigde van de federatie Enkhuizen aan schrijfster en spelers bracht voor de ontroering die inhoud en spel bij hem hadden teweeggebracht. Het was reeds half één, toen de Voorzitter, na allen voor. hunne medewerking dank te hebben ge bracht, tot sluiting van dezen goedgeslaagden pro- paganda-avond kon overgaan. FILMAVOND. Over de hoofdfilm „Morgen begint het leven", van den Propaganda-Filmavond van het Overheidsperso neel op Maandag a.s. werd o.a. in de „Ambtenaar", het orgaan van den Centralen Nederlandschen Amb tenaars Bond, het volgende gemeld. Deze film, on der regie van Werner Hochbaum vervaardigd, is een cinematografisch meesterwerk, knap van techniek, treffend in beeld en geluid, ontroerend van inhoud. Groote gebeurtenissen bepalen soms 's menschen lot, doch vaker de kleine dingen. De misicus Robért Sand, die door een misdaad, waarvoor echter een redelijke verklaring bestaat, vijf jaren in de gevan genis heeft doorgebracht, zal weder worden vrijge laten. Morgen begint voor hem opnieuw het leven. In het verloop op de film redt een toevallige duw van een autobus hem van verdere maatschappelijke en zedelijke ondergang. Waar de toegangsprijs voor dezen filmavond zeer laag is gesteld, 30 ct. met belasting inbegrepen, mag worden verwacht, dat zeer vele deze mooie, sobere film, waarvan de schoonheid niet in woorden is weer te geven, zullen willen hooren en zien. THEATER ROYAL „Duivels der lucht", een film vol sensationeele momenten, grotesk van opzet en waarin de span ning tot het hoogste wordt opgevoerd. Zij wordt vanaf heden avond in Theater Royal gedraaid. Tommy O'Toole (James Cagney), een gezond en zelfbewust jongmensch, en geboren vlieger, komt uit dezelfde stad als Brannigan (Pat O' Brien), die luitenant bij de marine is. Door be middeling van Brannigan wordt Tom bij de op leidingsschool voor Marine- officieren geplaatst en de jongeman is zich dikwijls aan het oefenen in een vliegmachine. Voordat Tommy tot een landing overgaat, haalt hij meestal allerlei bra- vourstukjes uit, hetgeen hem een standje bezorgt van den commandant van de vliegschool. Tommy heeft talent als vlieger, maar niet het minste be grip van discipline. Hij kan de verschillende of ficierrangen evenmin uit elkaar houden. Op ze keren dag, dat hij met zijn machine oefent, is hij na een korte vlucht genoodzaakt een noodlanding te maken. Hij belandt voor een café, waarvan de eigenares Betty Roberts is! Hij maakt Betty het hof, waarvan zij niet gediend is en ze beklaagt zich bij Brannigan- Op een proefvlucht met Brannigan vat de machine vlam. Brannigan weet in zijn angst niet wat te doen, maar Tom mij behoudt zijn tegenwoordigheid van geest en weet de machine snel en veilig op den grond te doen landen. Door dit bravourstukje is hij nu de held van den dag. Tot groote ergenis van Bran nigan zet Tommy zijn poging om bij Botty in de smaak te vallen, voort- Betty, die een hevige ru zie tusschen Tommy en Brannigan voorziet, kiest de wijste partij en laat zich niet meer in gezelschap van Tommy zien. Tommy verkeert daardoor in de veronderstelling, dat Betty wer kelijk van Brannigan houdt. Tommy slaagt voor zijn examen als luitenant, doch op een vlucht met Brannigan, komt hij in botsing met een ander vliegtuig, toen hij weer één van zijn bravour- stukjes uithaalde. Brannigan weet echter op het juiste moment in te grijpen, waardoor ze veilig landen! Tommy heeft berouw van zijn waaghal zerij en erkent, dat niet hij, maar Brannigan door zijn koelbloedig optreden een held is. Bran nigan wordt overgeplaatst, maar voor hij de vliegschool verlaat, drukt hij Tommy de hand, en zegt, dat Betty op hem wacht. VERRASSEND f snel, langdurig en krachtig werkt bij rheumatiek Aspirin Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. <0 ets. passen op me af den kearel was tien jaren jon ger. „Dré, ge zult veel last van me krijgen, jonk." „Zal nogal losloopen, mijnheer Schmoelen.'' Toen nam ie uit den slip van zijnen jas 'n pak brood en zei: „Ik blijf heel den dag op den buiten." Ik lachte. Dat pakske brood kost in mijnen hollen kies, bij wijze van spreken. ,,'k Zal oe 'ns wat vertellen, Dré!" Toen kwam ie dichtbij. Ging op z'n teenen staan. Den rand van z'nen grooten, zwarten hoed nam ef- kens al m'n morgenzon weg. „Ik—-heb—den—burgerlijken—stand—overgedaan aanWillem!" „Hebt g' oew zaak aan kaant gedaan?" Toen ging ie 'nen pas achteruit, ging „mooi" staan en kwekte: „SjuustU Hoe zie ik er nou uit?! Feli citeer me, Dré!" Ik stond 'n bietje verbouwereerd bij zooveul „geluk". Toen: „ja Dré! Daar is tóch" hij kreeg iets over z'n eigen als 'nen profeet: „daar is tóch 'nen God!" „Hadde daar aan getwijfeld, mijnheer Schmoelen?" „pikkels, Dré! Nie, als ik op den buiten was, maar telkens als ik als ik den rommel met Willem Jansen zag. Willem, die 'nen bruigom perbeerde wijs te maken, dat zijnen das niet scheef zat op 't portret. Of 'n bruid perbeerde te overtuigen van 't belangwekkende feit. dat heur gezicht toch „belang rijker" was voor de foto, dan den sluier...!" Ik lachte. „Ja, dan wier ik dol, razend, Dré. Dan vroeg ik Onzenlievenheer, God vergeve me nou, wat Hij er mee had bedoeld zulke wezens op de schoone wea- reld te zetten! Wat 't beteekende, dat „Stop, mijnheer Schmoelen. Ik snap 't best. Gij zou-d-ok nie geschikt zijn veur den groentenwagel, man! Gij kunt nie genogt lachen!" ,Dat heb ik voor 'n deel afgeleerd Maar nou Hahaha Zijnen lach kroop den noteleer in, als 'n reeks zeepbellekens. Als ie 'n maand „gelukkig" was geweest, dan be- Gister, Vrijdagavond had de feestelijke heropening plaats van het Noordhollandsch Koffiehuis onder algemeene en groote belangstelling. Van voor tot achter waren alle localiteiten met belangstellenden bezet en er heerschte een geest van opgewektheid en meeleven met dit voor de heeren Schenk en Boon zoo heugelijk feit. Trouwens, er was alle reden tot een officieele opening, herboren als de café-zalen van het Noord hollandsch Koffiehuis waren tot een paar zeer smaakvolle en van alle comfort voorziene zalen. Keurig gemeubeld, en niet minder keurig gestoffeerd biedt het Noordhollandsch Koffiehuis alle gemak ken die zelfs de meest verwende bezoeker maar wenschen kan. De architect van deze verbouwing, de heer Jo Overtoom, is in alle opzichten geslaagd om een in terieur te verkrijgen, dat zoowel wat aankleeding als wat ruimte-indeeling betreft buitengewoon gezel lig en aantrekkelijk is geworden. De mahoniehouten lambrizeering in de beide zalen en daarboven in groen en goud het Hasco-relief-werk, het bijpassend glas in lood, zich daarbij aansluitend fijn getint schilderwerk, 't geeft alles getuige van een wel overwogen keuze en inzicht in de eischen die aan een café-ruimte gesteld moeten worden. Een paar eerste klasse biljarts geven voor biljartliefhebbers alle gelegenheid hun zoo geliefkoosde sport te be oefenen. Een geheel in stijl gehouden verlichting, in kleur en tint aanpassende gordijngarneering, alles is tot in de puntjes verzorgd om een sfeer te brengen die gezellig en prettig aandoet. Werlceli,ik. het is buitengewon goed geslaagd deze metamorphoseering van het Noordhollandsch Kof fiehuis. Wij noemen dan ook met genoegen alle leveran ciers, die het hunne hebben bijgedragen om dit zoo fraaie geheel te verkrijgen. En dan eerst de aanne mer, de heer P. de Geus, St, Maarten, de firma J. Bak, Baarn, die het Hasco relief verzorgde; de heer J. Koning. Schagen, als uitvoerder van het schil derwerk. De centrale verwarming, waarvan alle lo caliteiten werden voorzien, leverde de Firma De Vries te Alkmaar. Meubileering en stoffeering werd uitgevoerd door de firma's Poorter, Schmalz en J B. Schene. allen te Schagen. De firma Schaafsma, Schagen, verzorgde de electrische aanleg, terwijl de heer C. Zwart, Scha gon, hetzelfde deed ten opzichte van het sanitair. Want wij mogen niet onvermeld laten, dat ook in dit opzicht een zeer groote en gewenschte verbete ring werd aangebracht,. Ook het aanzien van buiten hoewel nog niet ge heel gereed, van het Koffiehuis is ook verfraaid. De onderpui is geheel gemoderniseerd en groote ramen, die zomers hoog opgeschoven kunnen worden, ge ven een ruim en vroolijk uitzicht over de Gedempte Gracht. Een werkelijke opsiering is het opschrift dat de gevel draagt „Noordhollandsch Koffiehuis", in spre kende letters naar een speciaal procédé, nl. Terraiite. van de firma Linthout in Oisterwük Straks nog een paar lichtreclame's aan den gevel en een ieder zal kunnen constateeren dat hot Noordhollandsch Kof fiehuis in alle onzicht.cn gereed is om zijn bezoekers en gasten naar behooren te ontvangen. Toen wij om ongeveer 8 uur 't Noordhollandsch Koffiehuis binnenstapten, toen was het daar als een bloemenhof. Overal waar men keek, bloemen en nog eens bloemen, .allen zooveel getuigenissen van har telijkheid en vriendschap mét deze voor de families Zwaag, Schenk en Boon zoo heugelijke avond. Wij kregen onwillekeurig de neiging om eens te gaan tellen. Maar wij ga*-en 't op, want nog steeds droge de firma Kruit nieuwe bewijzen van haar kunst binnen, men had daar in den letterlijken zin handen te kort. De bezoekers vulden weldra de groote bekende kolf baan en kon onze Harmoniekapel, onder directie des heeren Jac. Jansen als le in de rij der medewerken den, beginnen. Juist dat zoovele plaatselijke vereenigingen die daarvoor in aanmerking kwamen, allen zoo spontaan hun medewerking verleenden, was al weer een bewijs, dat men meeleefde met deze heropening van de ver nieuwde zaak. Achtereenvolgens kwamen na de Harnioniekapcl de Arbeiders Sportbond, The Magnus Follies, Lycur- gus, V.V.V. en het Dameskoor van de Schager Orkest- vereeniging „aan 't woord". Het was een afwisselend en voor dezen avond als bij uitstek geschikt pro gramma. En laat het ons maar dadelijk neerschrijven, een van goede kunst. Schagen bewees, dat het op allerlei gebied nog iets weet te presteeren. Het spreekt vanzelf dat van 't programma een punt van beteekenis zou uitmaken, 't complimenteéren van den nieuwen exploitant, den heer Schenk en zijn vrouw. De heer Starreveld, die in deze als de ceremonie meester 'optrad, kon achtereenvolgens verschillende sprekers aankondigen, die allen in verschillender- gost ie op z'n vrijgezel-kamers ruimte tekort te ko men voor al z'n schoone „stukskens". Dan kwam weer twijfel, ziekmakenden twijfel in z'nen grijzen tobberskop woelen. Toen stuurde-n-ie eindelijk de dingen naar kunst tijdschriften, maar die kosten zijn prijzen niet be talen. Daarna naar de kranten, maar die vroegen huwelijksportretten van sporthelden, baronnen en purgemeesters. Opnamen van brand, van „het per ceel waarin het slachtoffer werd aangetroffen, ba dend in zijn(haar) bloed", snapshots van den gehou wen penalty of „poes in 't voor (dok na)-jaarszonne- ke" en zoo. Dat deed Mijnheer Schmoelen voorgoed den das om. Zijn oogkons wieren dof. Die zochten niet meer. Den buiten verloor voor hum de attractie, want hij kost 'm alleen zien met n lijstje erom, in mooie „stukskens". Ten slotte stierf ie aan d'een of andere ziekte, ik ben 't vergeten. Maar ik heb 't voor m'n eigen be grepen als: hoogmoed. 't Was 'nen goeien, vreemdsoortigen kwiebus, 'nen tiep, die niet alleen onder fotografen voorkomt. Willem Jansen stelt 't nog goed. Maar altij staat nog onder z'n portretten met de zelfde sieriijke, slordige letterkens: „Schmoelen." Ze noemen Jansen dan ook meestal Willem Schmoelen. Den Willem is getrouwd, begrijpt ge. Zoodat „Schmoelen" tóch 'nen voornaam gekregen heeft. Maar dat zijn dingen waar den Willem z'n eigen weinig druk op maakt. Hij heeft genoeg te schaften aan z'n scheeve das sen, sluiers, heldere streepen, enzoovoorts. Hij vraagt en verwijt niks aan Onzenlievenheer: hij pakt den dag aan als 'nen appel en bijt 'm door Met en zonder worm. En toch toch ligt Schmoelen z.g. dichter aan m'n hart. amico! Veul groeten van Trui en als altij geen haarke minder van oewen toe a voe DRé. lei vorm, in allerlei toonaarden, zongen den lof van Schenk en zijn vrouw, roemden hun ondernemings geest, 'hun vriendelijke en tegemoetkomendehou ding, "het vertrouwen dat zij zich allerwegen hadden verworven, enz. De heer J. Schoorl Pz. sprak zoowel als wethouder onzer gemeente, ook als vriend. De heer W. Niestadt complimenteerde namens do Middenstandsvereeni- ging. De heer Starreveld deed dit zelf namsns al de vereenigingen die dezen avond meewerkten. De heer C. Schmalz sprak eenige hartelijke woorden uit naam van V.V.V. De heer Orsel deed het in verschil lende functies, n.1. als vertegenwoordiger van de af- deeling Schagen der S.D.A.P., Instituut voor Arbei dersontwikkeling, Schager Bcstuurdersbond en de Vara. De heer Waiboer, Ewijcksluis, vertegenwoor digde de afd. Schagen van den Bond van Vergun ninghouders en de heer London, Alkmaar, de afd. Alkmaar van denzelfden Bond. En al deze hoe ren gaven behalve hun hartelijke woorden en hes-te wenschen, bloemen. De heer Starreveld overhandig de een mooie ets. De heer V. Kaan sprak, namens de Band Stipriaan en namens het gansche personeel der beiden zaken en deed zijn felicitatie vergezeld gaan van een schil derij, waarop het oude Noordhollandsch Koffiehuis. De heer Nonnekes, Kolhorn sprak namens onze Esperantoafdeeling, en ook hier was de tolk een bloe menhulde. En was het wonder dat toen de beurt aan den heer Schenk was, om dank te brengen voor al deze woor den van warme erkentelijkheid en toegenegenheid, dat het hem niet mogelijk was om allen apart te noemen, die aan dezen avond het hunne hadden bij gedragen en om ze voor hem en zijn vrouw en de familie te maken tot een onvergetelijke. Spr. dankte allen voor hun cadeaux, voor hun bloe men (60 stuks), alle vereenigingen, alle aanwezigen, zijn personeel, allen te zamen voor hun overstelpen de bewijzen van belangstelling, vriendschap, waar deering. En toen klonk een spontaan: lang zullen ze leven!! Het. is voor de families Schenk en Boon een mooien avond geweest, een avond die den burger moed geeft voor het nieuwe tijdperk, dat voor den exploitant, den heer Schenk is aangebroken, en voor mevrouw Zwaag zeer zeker niet minder een avond, waarop zij met groote blijdschap zal kunnen terugzien. Jaren van hard werken liggen achter haar, maar in deze herboren zaak, die haar natuurlijk in allerlei opzich ten aan 't harte ligt, zal zij mogen zien een belofte voor de blijde toekomst. En nu met nieuwe moed die toekomst in en willen wij eindigen met ook van onzen kant de beste wen schen te uiten voor het „Koffiehuis" en de nieuwe bewoners. JEUGDDAG. Zondagmorgen heeft, zooals elk jaar op den laat- sten Zondag van Januari, in de Herv. kerk de Jeugd- dagviering plaats. De V.H.L. werkt ook nu weer mee in den dienst, die bestemd is voor jongeren en oude ren samen. In dezelfde godsdienstoefening zal de heer Ant. Wit, die 25 jaren deurwachter geweest is en nu ontslag aangevraagd heeft, voor 't laatst zijn werk verrichten. MARKTOVERZICHT. Minder vette koeien waren er aangevoerd als dat wij gewoon zijn dezen tijd. De handel was trek kend. Gemiddelde prijzen 23 ets. De hoogste no teering was een pracht schot, werd verkocht door R. Schoen alhier aan slager Kuiper alhier voor den prys van f 200, dus wordt dat 25 ets. Hoogste noteering van koeien was ook f 200. Over het algemeén waren er beste koeien aangevoerd. Maar het is met de handel zeer matig, er is nergens veel noodig. De handel in kalfkoeienwas heel goed. Deze .worden duur verkocht, de handel was weer in de stallen. Geldekoeien met veel melk werden duur verkocht, hier was vraag naar. In de vaarzen stugge handel. De handel in gras kalveren was goed. Nuchtere kalveren duur, vlug. De handel in overhouders als je de een hoor ma tig, een andere koopman zegt goed. Dus dat ging. Jonge vette schapen heel goed, tot f 22 werd ge zegd, duur. Oude vette schapen handel goed. De handel in vette varkens aan den stuggen kant, 1/2 ct. minder bij de vorige week. Biggen matige handel, niet minder in prijs. Op de kippenmarkt weinig drukte, iets lagere prijzen. De hoogste prijs was weer 118.50, maar de markt was ontegenzeggelijk beter, in doorsnee misschien een halve galden. Voor een vrij groot aantal stapels werd f 17.betaald. De verhooging mag dus vrij gering zijn, men kreeg toch den indruk, dat er een so- liede ondertoon in de markt zat en naar de stemming te oordeelen, mogen we voor de volgende week eerder weer een kleine verbe tering verwachten dan het omgekeerde. De aanvoer was betrekkelijk gering en de gedachte scheen te zijn, dat deze voor de ko mende Vrijdag eer kleiner dan grooter zal zijn. Dit werkte vermoedelijk de iets betere gang in de hand, terwijl daarnaast de vraag uit het binnenland een tikje levendiger scheen. Enkele pessimistische stemmen wer den natuurlijk ook gehoord, zoo ten aanzien van den afzet naar Spanje. Men moot daar zeer lang op de betalingen wachten. Voor de clearing zijn thans eerst aan de beurt de leve ringen van ongeveer zeven maanden terug. Alles bijeen echter leek het wat beter. BESMETTE KIPPEN GESTOLEN. Ze waren met cholera-bacilien ingeënt. Groote ongerustheid in de Hongaarsche hoofdstad. Boedapest. Uit het instituut voor experi menteel bacteriologisch onderzoek zijn dertig kip pen gestolen, die waren ingeënt met cholera-bacil ien. Deze diefstal heeft groote onrust veroorzaakt, aangezien men vreest, dat de dieven de kippen zullen verkoopen. UIT DE SNEEUW GERED. In een school te Neptune, een dorp in de nabijheid van Celina, in den Amerikaanschen staat, Ohio, zijn drie onderwijzers en 35 leerlingen gedurende 30 uur opgesloten geweest, doordat de school was inge sneeuwd. Eerst Donderdagavond is het gelukt, den toegang tot het gebouw vrij te maken en de opge- slotenen te verlossen. SCHAPEN IN ENGELAND STERVEN VAN KOUDE. Londen. (A.N.P.) In Noord Engeland is het zeer 'koüd. 'Br is veel sneeuw gevallen. Tengevolge van de hevige vorst zijn tal van schapen bevroren. Bij het neerschrijven van dit overzicht zullen we maar geen rekening houden met de mogelijkheid dat er weer heel wat velden zullen worden afgekeurd. We sluiten die ordevei'storing geenszins uit, maar. men begrijpe dat we ons niet bovendien op kunnen gaan toeleggen de al of niet bespeelbaarheid der velden te gaan voorspellen. In tusschen staat ons weer een programma te wach ten, dat er zijn mag. Het valt enkel te betreuren dat de agenda voor Zondag niet nog interessanter ge maakt is. Men heeft n.1. zooals een aparte opsom ming hierna zal aantoonen, enkele belangrijke ont moetingen Uitgesteld. Daarbij is ook Alkmaar—Texel, reikhalzend verbeid door talloozen in onzen Noord- kop. 2 A. Hier heeft men E.D.O.—Kinheim uitgesteld, moge lijk in verband met R.C.H.—Sparta. en Haarlem Xerxes, waardoor de spoeling voor de tweede klasser al te dun had geworden. Zoo ook U.V.V.—Vrienden schaar, die het veld moet ruimen voor de plaatse lijke ontmoeting VeloxHercules. Alcmaria Victrix gaat op bezoek bij Zeeburgia. Het ziet er naar uit alsof de mannen uit de kaas stad weer zullen gaan verliezen. Z. lijkt ons er de ploeg niet naar, aan haar nog niet afgelegde kampi oensplannen ontrouw te worden, tenminste niet op eigen terrein. 2 B. West Frisia heeft o.i. alleen op papier nog een kansje op de eerste plaats. Dat kansje loopt niet wei nig gevaar Zondag a.s. nog meer verkleind te wor den, want het bezoek aan O.V.V.O. mag men lang niet onderschatten. 3 A. De spanning in de derde klasse wordt met de week toegespitst. Met betrekking tot de bovenste plaats gel den K.V.V.H.R.C. en Hollandia—Zaandijk als de belangrijkste. Op den achtergrond, die we echter vooral niet moeten geringschatten, speelt zich Vole- wijekers—Beverwijk af. Alkm. BoysPurmersteijn en HelderSucces zijn van directe beteekenis voor de laatste plaats. Van de 3 betrokken clubs treffen de Wieringers het in zooverre het beste, dat zij uitkomen tegen een ploeg die niet onmiddellijk bij de degradatiekluwen be hoort. Anderzijds moet echter niet uit het oog ver loren worden dat wij allen Helder misschien wel uitgeschakeld achten voor de bovenste plaats, maar Helder zelf aanvaart die uitspraak niet zoomaar. Over het geheel genomen heeft Succes dus geen gunstiger vooruitzicht dan de anderen. Alleen in haar hoedanigheid als „derde man", als toekijker mag zij de prettige conclussie trekken, dat wat er op het Boysterrein gebeuren moge, minstens één van beide puntenverlies zal boeken. Wij verwachten dat de Boys een kleine overwin ning: zujlen weten te behalen. Wat Succes betreft: de Wieringers behoeven geenszins te wanhopen. Een zelfde enthousiasme als tegen Hollandia zal veel uitzicht bieden op een gelijk spel. Uiteraard zal de productiviteit beslissen. Hopen we maar dat die niet beneden normaal zal zijn. 4 A. Het is heel jammer dat Alkmaar—Texel uitgesteld is. We hadden de ontknooping zoo graag bijgewoond. In verband met de belangrijkheid blijft het te hopen dat beiden hun vorm nog eenigen tijd weten te be houden. B.K.C. moet naar Strandvogels. Wij zouden niet zoo'n zwaar hoofd hebben in deze ontmoeting voor de Poldersche club, als zij niet met 2 invallers moe?* ten aantreden. K. Steenvoorde is ziek en A. Blok i& verhinderd. Hierdoor zal Van Teulingen Jz. voor het eerst na zijn volbrachten diensttijd (\x/i jaar) weer in B.K.C. 1 meedoen en wel op de rechtsbackplaats, waardoor Tauber linkshalf wordt. Een en ander is dus een gokje, waarvan de juist heid nog moet blijken. Nochtans blijft o.i. de moge lijkheid om te winnen voor B.K.C. ten volle bestaan, al moet men niet schrikken als de Strandvogels haar. tot een gelijk spel dwingt of zelfs den das omdoet! N. Niedorp—Andijk biedt N. N. gelegenheid op* nieuw puntenwinst te boeken. In hard werken en.., vooral in eendrachtig aanpakken ligt voor de Nie* dorpers het beginpunt van den weg naar de over winning. Als N.N. dien weg weet te vinden, dan ach ten wij Andijk in haar huidigen vorm niet in staat' haar den voortgang te beletten. Ingelascht is de wedstrijd: D.T.S.—Texel. Dit kart een aardige ontmoeting worden. Texel zal er alles op zetten om. ongeslagen te blijven en D.T.S. heeft redenen genoeg om te probeeren het den leiders eens dwars te zitten. Elk winstpuntje immers is eervol. Een kleine nederlaag kan zelfs al tot voldoening strekken. Texel kan dan ook vast op een warme ontvangst rekenen. N.H.V.B. Wij geven Bergen weinig kans in Krommenie te gen K.V.V. 3. Dit kan voor de B.S.V.'ers echter ook' een reden tot extra-aanpakken zijn. We wachten nieuwsgierig af, maarwe vreezen toch dat een nederlaag niet zal kunnen uitblijven. O.S.V. 3 zal haar positie verbeteren ten koste van het bezoekende Vrone. Toch moet een gelijk spel niet te zeer verbazen. In 1 D zal Watervogels over Succes 2 zegevieren, Schoorl, „uit haar winterslaap ontwaakt", speelt minstens gelijk tegen H.R.C. 4. Petten zal het tegen Helder 3 niet redden, buiten gewone gebeurtenissen voorbehouden. Wieringer- waard maakt een goede kans om in Den Helder van Atlas te winnen. Elk verliëspunt zou ons van de roodbroeken tenminste tegenvallen. In 2 F. is Sparta 2 van plan opnieuw van zich te doen spreken, tegen Texel 2. Stelt ons niet teleur, Schagers! Dosko gaat naar Zeemacht. Vermoedelijk zal daar het doodvonnis over haar kampioenskans worden uitgesproken. Maar... voetbal is een rare sport. Voor uit, zwarten, je kan nooit weten. PROGRAMMA WIJZIGING 26 Januari. K.N.V.B. Afd. I 2 A: E.D.O.—Kinheim uitgesteld: U.V.V. Vriendenschaar uitgesteld. 4 A: AlkmaarTexel uitgesteld. N.H.V.B. 2 F: Uitgesteld Sparta 2—Helder 5. IngeTaschtt Sparta 2—Texel 2. 3 F: H.R.C. 6B.K.C. 2 vervalt. Ingelascht: H.R.C. 6—J.V.C. 2; B.K.C. 2—H.R.C 7, K„: 2—Sijheltarspcl 2 vervalt; Ingelaschtf Hem 2—Wijdenes 1 Adsp. K: D.T.S. aUitgeest a vervalt. Adsp. M: D.T.S. bUitgeest b vervalt. Adsp. T: Sparta bHelder f vervalt. Ingelascht Succes b—Sparta b, H.R.C. e—Helder U. Ingekomen wijzigingen: 4 A: ingelascht D.T.S Texel. Rectificatie: B.K.C.—Strandvogels moet zijn? Strandvogels—B.K.C.

Schager Courant | 1936 | | pagina 11