Scha gen-nieuws. Maandag 27 Januari 1936. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9900 SPORT VAN ZONDAG S.R.C. en Hollandia deelen de puntjes. Schagen 2 wint van Texel 2. N.V.V. 3 door Schagen 3 met 7—2 geslagen. S.R.C.—HOLLANDIA. Op een blijkens onbespeelbaar terrein werd Zondag middag de wedstrijd S.R.C.Hollandia uit Tuitjehorn gespeel d. Men was bij de S.R.C. leden eenige malen ontstemd geweest over hun bestuur doordat dit steeds het veld vorige malen afgekeurd had. Thans had het bestuur het terrein niet afgekeurd en konden de hee- £en in den modder rond scharrelen. Meer was het ook niet. Het veld was betrekkelijk met een vette kleilaag bedekt, wat het loopen bijna onmogelijk maakte, laat staan dat men op een goede manier een bal kan voort- trappen. Als inzet gold voor dezen wedstrijd de tweede plaats op de ranglijst. Had S.R.C. verleden jaar alle moeite Om van de onderste plaats verwijderd te blij van, thans heeft men zich op weten te werken tot een kampioenscandidaat. In de D.H.V.B. komen de nummers 1 en 2 in aan merking om promotie-wedstrijden te spelen tegen nummer laatst van de hoogere klasse. In dat geval de laatste uit de tweede klasse. Indien nu S.R.C. zich handhaaft op de tweede plaats, moeten ze met num mer 1 tegen de laatste van de tweede klas een halve competitie spelen om twee plaatsen in de tweede klasse. Een van de drie vereenigingen blijft of degra deert naar de derde klasse, terwijl men uit de vier de klasse de kampioen over krijgt. Om even over tweeën laat de arbiter beginnen. Di rect is S.R.C. in den aanval, maar door den mod der kunnen ze niet tot schieten komen. De meeste Schoten zijn van den schoen af gegleden ballen, wel ke alle richting missen. Voor den doelman om van te grillen, maar voor het publiek om helsch te wor den. Ook Hollandia speelde natuurlijk op een dre- gelijk terrein ver beneden haar kunnen en zoo kregen We dan ook een laag staande wedstrijd te aanschou wen, die nauwelijks het woord voetbal verdiende. Daarbij kwam nog het feit dat men voor deze ont moeting de beide junioren elftallen van S.R.C. en Hollandia had laten spelen, in welken wedstrijd de Hollandia junioren met 21 zegevierden over de kraaien. Mede door deze ontmoeting die onder leiding van den heer J. v. d. Gracht tot een goed einde werd gebracht, was het veld er niet beter op geworden. Men kan de partij voetbal tusschen S.R.C. en Hollan dia het best vergelijken met het voetbal uit een jaar of 12 geleden. Alle spelers op een hoopje en dan trachten den bal in het net te werken door dik en dun heen. Beide partijen wisten op deze manier ook nog tweemaal te scoren, waarmede ze tevreden mo gen zijn, daar geen van beide elftallen de overwin ning had verdiend. Laten de S.R.C.'ers den moed niet zakken, zeer zeker zal hun de tweede plaats niet ontgaan en kunnen we nog eenige zeer spannende promotie-wedstrijden tegemoet zien. SCHAGEN 2—TEXEL 2. Ruig mist een penalty. De eerste periode van den strijd kenmerkt zich doordat beide partijen elkaar zeer weinig toegeven. Het spel verplaatst zich uiterst snel en om beurten iverkeeren beide doelen in gevaar. De achterhoedes blijken echter de respectievelijke voorhoede's ver de baas te zijn, totdat na een half uur spelens de Texel linksbinnen Texel 2 de leiding bezorgt. Het spelpeil zakt ook hierna niet en vol enthousiasme wordt door de Schagenaars gestreden om den gelijkmaker. Aan val op aanval wordt op de Texel-veste ondernomen. Een dezer aanvallen werd dermate gevaarlijk, dat 1 der Texelbacks teveel van zijn lichaamsgewicht ge bruik maakt, waarvoor de arbiter een penalty toe kent Deze wordt door D. Ruig op bijzonder slechte wijze genomen, waardoor keeper De Graaf geen moeite had dit schot te stoppen. De kans om nog voor de rust gelijk te maken, ging hiermede verlo ren. Na de rust komt het Schagen elftal in het veld met den heiligen wil het tot een overwinning te brengen. Wanneer op een moment P. de Vries ls doorgebroken en zal schieten, wordt hij gehaakt. Opnieuw een penalty, welke wederom door D. Ruig wordt genomen. Thans geeft hij echter de Graaf geen schijn van kans, 1—1. Dit gaf de Spartanen eenigen moed en wordt aanval op aanval op de groenzwarte veste ondernomen. Wanneer P. de Vries wederom is doorgebroken, weet deze thans de Graaf ten tweeden male te passeeren, daarmede Schagen de leiding bezorgende, 21. Na den aftrap blijft Schagen 2 sterker. Op wonder baarlijke wijze ontkomt eenige malen het Texeldoel aan doorboringen. Het schieten is bij Schagen 2 ver re van goed. Toch moeten er goals komen, als Scha gen 2 op dezelfde wijze blijft voortgaan. Inderdaad gelukt het Biersteker tenslotte na uitstekend spel de Graaf met een laag en diagonaal schot in den linkerbeneden hoek Schagens 2 voorsprong te ver- grooten. 31. Bij Texel gaat men thans alles op den aanval zetten. Zelfs keeper de Graaf gaat in de voorhoede. Eenige minuten voor het einde weet Te xel 2 haar achterstand te verkleinen, 3—2, waar mede het einde kwam. Schagen 2 heeft een goede wedstrijd gespeeld, en verdiende de overwinning volkomen. N.V.V. 3—SCHAGEN 3. Schagen 3 was op bezoek bij Nieuwe Niedorp 3 en behaalde daar een ferme 72 overwinning. Zie voor uitvoeriger verslag N.V.V.-verslag. SUCCES b—SCHAGEN b. Het Succes-terrein werd wederom niet bespeelbaar geacht voor de b'tjes. Het lijkt wel of deze wed strijd geen doorgang mag vinden. Het is reeds de derde maal dat deze wedstrijd werd afgelascht. NIEUWE NIEDORP. Nieuwe NiedorpAndijk 44. N. Niedorp 3—Schagen 3, 2—7. Flevo IN. Niedorp 2, 3—1. Sirijd zonder noogiepunten. In een vrij goed gespeelde (de omstandigheden van het terrein in aanmerking genomen) hebben Andijk en N. Niedorp de punten gedeeld. Ieder wist. vier maal te scoren. De uitslag geeft de verhouding tame lijk goed weer, het is mogelijk dat N.N. meer sco ringskansen heeft gehad dan Andijk, maar het An dijker spel heeft ons verrast door haar snelheid en de wil om er wat goeds van te maken. Het kwieke en vlugge Andijlcspel verraste de Niedorper ploeg blijkbaar ook, anders had Andijk toch op een mo ment geen 31 voorsprong kunnen hebben. Het An dijker team had eenige wijzigingen ondergaan, o.a. was van Beek niet in het doel en zagen we een nieuwe opstelling der backs. Weststraten was opge steld als rechtsbinnen, de wijziging der ploeg leek ons wel een verbetering. Al kon de nieuwe spil ons Galis en v. d. Braber niet doen vergeten. N. Niedorp bracht ook al een andere opstelling in het veld, hier golden de wijzigingen slechts de voor hoede, deze bestond uit Peereboom, Toepoel, Faus, Klaver en Kaaij. We zien dus dat Deugd niet is op gesteld. Of Deugd nu minder is als Tocpoel en Kla ver, is wel een vraag die moeilijk is op te lossen. Staat Deugd in 't veld, dan is 't Toepoel die beter is, staat daarentegen Toepoel binnen de lijnen dan heet Deugd weer beter te zijn. Zoek het maar uit heeren der E.C. Het begin van den strijd is veelbelovend. Aan beide zijden wordt een levendig spel te zien gegeven. Goede aanvallen werden opge zet, voorloopig waren echter de verdedigingen de aan vallers de baas. Het duurde tot 20 min. na den aanvang, als Faus met een goed geplaatst schot de score opent, 1—0. Lang heeft zij hier geen plezier van, met een goed §chot weten de Andijkers den stand gelijk te maken. Kort hierop wordt het 21 als Bakkum een bal niet vast heeft; de Vos krijgt den bal voor zijn voeten en maakt dankbaar gebruik van de hem geboden kans. 2—1. N. N. heeft pech als Faus tegen de paal knalt. Andijk doet het aan den anderen kant beter, met een hard schot wordt Bakkum ten derde male gepas seerd, 31. N. N., geenszins door haar achterstand ontmoedigd, doet heftige pogingen om haar achter stand in te loopen. Nog voor de rust zien zij hun harde werken beloond door een punt, gescoord door den in het nauw zittenden Andijker back, 3—2. Na de rust zien we weer een flink aanvallend N. Niedorp, het gevolg hiervan blijft niet uit; het is Toepoel, die met een schot juist in de hoek den stand gelijk wist te brengen, 33. N. Niedorp wordt nu gedurende eenigen tijd op eigen helft terugge drongen, Andijk gaf nu de toon aan, dank zij het stugge verdedigen van Reijne en van Herwerden wer den doelpunten voorkomen. N. Niedorp werkt zich langzamerhand wat los, Faus krijgt een vrije schop te nemen; hij doet dat zeer goed ook, Peereboom doet het nog veel b^er; op waarlijk fraaie wijze geeft hij den Andijker doelman niet de minste kans, 4—3. Zou N. Niedorp het nu nog gaan winnen? Het had er alles van. N. N. was goed in den aanval en het liep al aardig tegen het einde. Maar het mocht niet zoo zijn. Als Andijk een vlugge uitval doet, krijgt Bak kum een goed schot te verwerken. Hoewel dit schot o.i. niet onhoudbaar was, verdween de bal toch in het net, 44. De tijd was nu te kort meer om een der partijen de gelegenheid te geven nogmaals te scoren, onveranderd kwam het einde. Met de ver kregen uitslag kunnen beide partijen tevreden zijn. Nieuwe Niedorp 2 kon het in Middenmeer niet bol werken; tegen Flevo 1 gingen zij met 31 ten onder. Flevo's kampioenskansen zijn nu wel zeer goed. Het verwondert ons tot nog toe steeds hoe laksch het Voor 50 jaar terug, op den 29sten Januari 1886, werd aan den Duitschen ingenieur, Karl Benz, het patent gegeven voor de eerste, bedrijfszekere auto ter wereld. Aan dezen genialen man is het te danken dat de verkeersontwikkeling in den loop der laatste 50 jaren zoo'n geweldige vlucht genomen heeft. De foto hierboven toont Benz op zijn eerste „automobiel" bij een rit, die hij ter'gelegenheid van een jubileum heeft gemaakt. Hij stierf dan 3den April 1929. N.H.V.B.-bestuur optreedt, in de zaak Flevo, aangaan de de dispensatie van een tweetal spelers. Dat is loch niet in de haak. N. Niedorp 3 kreeg van het bezoekende Schagen 3 een gevoelige afstx-affing, met niet minder dan 72. Schagen 3 verdiende door haar beter spel de over winning zeer zeker, maar een dergelijke groote zege was wel wat al te rijkelijk beloond. Zij troffen het wel bijzonder dat de anders toch zoo goede N. N. verdediging voor de rust finaal uit vorm was. Dit .bracht den Schagers 5 doelpunten op. Het was nu Hoor de Niedorpers hopeloos, lusteloos en zich niet geheel gevende, werd het verdere deel van den strijd afgespeeld. Na rust wist Schagen nog 2 maal .te sco ren, het einde bi'acht Schagen een groote 72 zegeé VOORWAARTS I—E.S.V. I, 4—0. Voorwaarts naar het kampioenschap. De negende overwinning in successie. Zoo hadden we dan eindelijk weer eens een thuis wedstrijd. Stond het er 's morgens niet zoo gunstig voor, het terrein was goedgekeurd, en werd het met weinige handen zoo goed als het maar eenigszins kon bespeelbaar gemaakt. Daar kwam ook nog bij dat het weer. al liet het zich ongunstig aanzien, ook nog meewerkte, zoodat, als er om half drie begon nen wordt, het terrein zich prachtig laat aanzien, al is het dan, wat later uitkwam, zwaar te bespelen. Scheidsrechter was de heer W. v. Beek, die de wedstrijd op uitstekende wijze leidde. Voor de rust gaf E.S.V. goed partij, maar de schutter ontbrak nu eenmaal. Bij Voorwaarts was dit anders.. Kregen ze een kans, een hard schot volgde. Na de rust was het Voorwaarts, die het spel geheel in handen nam en komt den E.S.V.-keeper zeker een woord van lof toe voor zijn fraai keeperswerk, wat hij vooral na de rust verrichtte. Bij Voorwaarts blonk de nog jonge speler Jan Grootjes uit, die na de rust .rechtsbuiten speelde en prachtig werk verrichtte. Over het geheel genomen is de wedstrijd dan ook door den sterkste gewonnen en mag E.S.V. nog van geluk spreken er met 40 te zijn afgekomen. Over den wedstrijd het volgende. E.S.V. won den toss, zoodat Voorwaarts de bal aan 't rollen bi-engt. Dadelijk hebben ze meest succes, maar de bal vliegt rakelings langs de paal. Als er 5 minuten gespeeld is, komt het eerste doelpunt, als de linksbuiten doorbreekt en de keeper geen schijn van kans geeft (1—0). Dit prikkelde de bezoekers, want gaan- PROGRAMMA N.H.V.B. 2 Februari 1 A: K.F.C. 4-Alkm.Boys 2, Zilvermeeuwen 2 O.S.V. 3, Z.F.G. 5-K.V.V- 3, W.F.C. 5-Vrone t 1 D.: Schoorl-Petten, Wieringerwaard-JV.C., At las-Succes 2, Held. Boys 1-Watervogels 1, Helder 3-H.R.C. 4. 2 D: D.T.S. 2-Egm- Boys 1, Alkin. Boys 4-Mevol Koedijk-Oudorp. 2 E: Sport 1-Flevo 1, Aartswoud 1-Hollandia 4, N.Niedorp 2-Oudendijk 1. 2 F: H.R.G. 5-Helder 4, M.L.D. 1-Oudeschild, Sparta 2-Helder 5: 3 E: Vrone 2-Schoorl 2, llrsem 1-G S.V. 2, Ber gen 2-Alcmaria 5, Alkmaar 3-Egm. Boys 2. 3 F: J.V-C. 2-B.K.C. 2, H.R.G. 7-H.R.C. 6, Suc ces 3-Zeemacht 2. 4 F: D.T-S. 3-Ursem 2, Koedijk 2-Oterleek 1, A- kersloot 2-Alkm. Boys 5, Oudorp 2-M.E.V.0. 2 4 J: Callantsoog 1-B.K.C. 4-, Dirkshorn 2-Cal- lantsoog 2, Sparta 3-Dirkshorn 1, N.Niedorp 3- Wieringerwaard 2. 4 K.: Hoogkarspel 2-Hem. 2, Flevo 2-M-O.C. 2. Adsp.K.: Alcm. Boys A-D.T.S. A., Alkm. Boys B.-Uitgeest A. Adsp. L-: N.Niedorp A-C.S.V. A., Akersloot A.- Bergen A., Alcmaria G.-Schoorl A. Adsp. P: V.C.L. A.-Twisk B., Berkhout A.Flevo.A Adsp. R- B.K.G. A.-Helder B., H.R.G. B.-H.R.G. A, Adsp. S.: Succes A.-Helder D. Adsp. T..: Succes B.-Helder E., Sparta B.-Helder F., Helder G.-H R.G. E. PROGRAMMA K.N.V.B. 2 Februari Afd. 1 Eerste klasse nog niet geheel bekend gemaakt. Zeker wordt Ajax-Sparta gespeeld en Xerxes-R.G.H. 2 A: Blcemendaal-Alkmaria, Zeeburgia-U.V.V- D.O.S.-'t Gooi, Kinheim-A.F.G.. 2 B.: W.F.G.-Velox, West-Frisia-Hercules 3 A.: Zaandijk-Volew ijkers, Purmerstein- 11-R.C. 4 A.: Alkmaar- Texel. Zeer waarschijnlijk zal nog meer worden vast gesteld daar 2 Februari als „inhaaldag" be schouwd wordt. Wijzigingen zie men dus als ge woonlijk Zaterdag a.s. tegemoet deweg komen ze meer in den aanval. Tweemaal achtereen moet de Voorw. keeper te hulp komen, om net op tijd de bal voor een E.S.V.'er weg te halen. Toch krijgt E S.V een pracht kans om gelijk te ma ken, als bij een duel een Voorw. "speler de bal met de hand bewerkt. Deze penalty wordt genomen, maar hard naast gekogeld. Dë partijen zijn nu weer aan elkaar gewaagd, en zien we een gelijk opgaanden strijd. Toch is de thuisclub veel gevaarlijker voor het doel, maar de E.S.V.-keeper weet met de moeilijkste ballen wel raad. Als er een half uur gespeeld is, krijgt de Voorw. linksbuiten den bal te pakken, zet hoog voor en Seek is er vlug bij, om via een E.S.V.cr hard in den bovenhoek te schieten (2—0). E.S.V. is nu in het veld niet de mindere, maar wat wij hier al boven vermeldden, de schutter was zoek. Een paar goede schoten op het Voorwaarts doel worden gestopt, een prachtkans aan den anderen kant wordt om zeep ge bracht, als de heele Voorw. voorhoede op een me ter van het doel den bal mist. f.let Voorwaarts in den aanval, breekt even later de rust aan. Als er weer begonnen wordt, is het dadelijk de thuisclub die fel op den bal zit. E.S.V. wordt geheel terug gedrongen, maar de verdediging, al is het dan ook met eenig geluk, weet steeds den bal weg te werken. Even later komt een Voorw. speler in bot sing met een E.S.V.er, zoodat eerstgenoemde het veld verlaat. De met 10 man spelende Voorwaarts ploeg wordt steeds sterker en E.S.V. kan niet anders doen dan verdedigen. Steeds is het nu J. Grootjes, die de ballen mooi voor het E.S.V. doel plaatst, doch steeds zonder succes. Steeds moet de E.S.V. keeper in actie komen en dit gaat hem goed af, want de moeilijkste ballen worden door hem gehouden. E.S.V. bepaalde zich nu tot enkele doorbraken, maar ze stuiten steeds op de hechte Voorw. achterhoede. Een paar corners op het E.S.V.. doel leveren niets op; weer volgt een corner. Deze wordt prachtig voor het doel geplaatst, waar S. Mettes klaar staat, om zuiver in den hoek te koppen (30). E.S.V. geeft zich nog niet gewonnen, zelfs krijgen ze een paar mooie kansen, maar de Voorw. keeper staat op zijn plaats, om den hal ie stoppen, en het veld weer in te werken. Met E.S.V. raakt het nu gedaan en is het alleen de thuisclub die steeds maar aanvalt. Een paar harde kogels zijn voor den E.S.V. keeper. Weer een hard schot, maar nu werkt hij den bal vallende corner. Deze wordt ge nomen, maar achter het doel geplaatst. Toch is het slechts uitstel, want als Leek even later een kans krijgt, schiet hij schuin hard op doel. De E.S.V. kee per raakt den bal maar half en deze vliegt in den bo venhoek, 40. De laatste minuten zijn geheel voor Voorwaarts, maar gedoelpunt wordt er niet meer. Een hard schot in de laatste seconde, wordt even fraai door den E.S.V. keper gehouden. Dit beteekende ook het einde. Het fluitje van den scheidsrechter klinkt voor het laatst en heeft Voorwaarts haar 9den wed strijd verdiend gewonnen. Oranje Wit IIIVoorwaarts II. 04. HOOGWOUD. V.C.L.-adsp.And Boys 10. De adspiranten van VCL.ontvingen hun collega's uit Andijk. VCL. was vertegenwoordigd door tien man. Dit was wel van eenigen invloed op de krachtsuitoefening der VCL-ers. Het was een vlotte wedstrijd en aan beide kan ten is met animo gespeeld. VCL., dat den toss won koos natuurlijk het voor deel vaa den sterken wind. Voor de rust VCL. van dit belangrijke voordeel niet in die mate daarvan geprofiteerd als alge meen verwacht werd. Wel zagen we de VOL-ers steeds op het terreln-gedeetle der Andijkers, maar van een krachtig doorbreken wash oegenaamd geen sprake. Slechts eenmaal deed Piet Lak uit een BOUWSTEENEN VAN IJS. Uit het Rieser meer worden groote ijs blokken gesneden, die daarna in mooie vier kante blokjes worden gezaagd (links) en waarmee men dan (rechts) de bochten van de bobslee-baan te Gar- misch Partenkirchen voor dekomende Olym pische Spelen versterkt

Schager Courant | 1936 | | pagina 5