Van de Alkmaarsche Sportvelden Uil Bergen. Berger Sportvereeniging. Gemeenteraad. hoekschop het leder in het net vna Andylj belan den. De scheidsrechter kende dit puntje, om nog steeds onverklaarbare redenen, niet toe. Zooals gezegd, de verdediging van Andüs was pri ma in orde en de keeper had een zacht kostje ver der, want deze wist de doorgebroken ballen steeds nog te smoren. Maar Andijk wist een enkele maal ook de bal in de richting van het VCL-doel te krij gen en we zagen dan ook nog wel eens een goed schot, maar de belooning bleef steeds uit. Toen dan ook de rust inging was de stand nog 0—0. We hadden intusschen gezien dat de Boys goéde krachten bezaten en gaven daarom de VCL- ers een zeer geringe kans om onverslagen uit den strijk te komen. Toch is VCL. overwinnaar gewor den en met eere. Dit was geen toevalligheidje,maar zuivere voetbaltechniek, die VCL. toepaste. Na de rust zagen we vanzelfsprekend weer steeds de bél voor den wind af zeilen en geregeld het VC L-doel bedreigen. De VCL-ers weerden zich duchtig. De gebr. Lak bezetten nu de achterhoede en dat was goed gezien, maar de voorhoede was te zwak om den bal naar de anderg zijde over te brengen en hem. daar vast te houden. Toch hebben we het een paar maal gezien en die moeite Is beloond ge worden. Op een gegeven moment zien we uit het middenveld Glas met den bal er vandoor gaan. Glas heeft den bal goed vry en plaatst naar Klaas Silvcr. Silver geeft goed door naar Piet Warnaar en Piet werkt meteen het leer In het net van An dijk. Dat was ongeveer vrij min. voor het einde, het werd dus tijd ook om nog de leiding te nemen. Warnaar had dan ook eenr hulde in ontvangt te ne men. Maar VCL. is overmoedig geworden en we zien waarachtig het zelfde spelletje zich herhalen. Weer is het Piet Warnaar, die den bal goed in de richting van het net der Andijkers trapt, maar nu heeft de keeper het genoegen het leer te houden. Dat was waarlijk van deze jongens kranigw erk om den bal zoo laag mogelijk te houden en de wind te tarten. Het Is werkelijk altijd een aardig gezicht, de VCL- junioren te zien strijden, ze doen dat met een lust, die voorbeeldig is. Minder aangenaam is het, dat gecommandeer van enkele spelers over de anderen, dat is ook voor het publiek zoo onaangenaam. Vooral monden dicht houden. VCL. 1 zou naar Medemblik gaan, maar kreeg afbericht wegens de terrein-gesteldheid. De Boys maken Purmersteijn in mei 6—2. Dat was goed werk, wat de Boys ons te zien ga ven. V ooral voor half-tiuie was er een eltfal aan het werk, waar de zaak sloot als een bus. Nu eens geen gepingei, maar fraaie open aanvallen, de een al gevaarlijker dan de andere. Het mag waar zijn, dat de 1'urmerender backs aan de rood-witt© voor hoede geen al te groote bezwarep in den weg leg den, do doelman der bezoekers was goed op streek en alles bijeen genomen, hebben we kunnen genie ten van uitnemend voetbalspel. De uitblinkers wa ren de Grand, in zijn vorm van heden stellig üe beste links-builen uit Alkmaar, K wad ijk en voor de rust v. d. Hilst. Het was jammer, dat deze laatste het na de thee weer meer ging zoeken ln robuust spel, want de kracht van zijn vleugel was ons inziens daardoor belangrijk verminderd. Ook de anderen verrichtten echter hun werk met eere en do ploeg als geheel verdient een woord van lof. Het leek, naast wat we de laatste weken af en toe ge zien hebben, een herboren elftal. Dat was vóór half-time. Nadien was het minder en dachten we soms aan de Boys uit de afgeloopen periode, waarin zooveel nederlagen werden geboekt. Ken enkele maal flitste het spelpeil weer hoog op, zoo b.v. toen het laatste doelpunt tot stand kwam. In 't algemeen kan men in de tweede speelhelft dik wijls een terugslag ccnstateeren, vooral wanneer één der partijen, zooals hier het geval was, ver de leiding heeft. We willen daarover dus zwijgen, en met voldoening vaststellen, dat de Boys voor de rust hebben bewezen een team te zijr», dat in staat is tot groote dingen. De wedstrijd begon voor de gasthecrcn zoo succesvol, dat na en kele minuten reeds kon worden gezegd, dat ze, wan neer er geen bijzondere dingen gebeurden, de over winning in hun zak hadden. Do bal was nog maar aan 't rollen, toen de Grand opbracht, 't leer belandde bij Schenke en deze gaf den Purmerendcr keeper geen kans. Onmiddellijk na den aftrap kreeg Kwadijk een vrije trap te ne men, onmiddellijk buiten het strafschopgebied, die keurig in den linkerhoek werd geplaatst- Het spel was nog geen vijf minuten oud en de stand was reeds 2—0 voor de Boys Geleidelijk kwamen nu echter de gasten meer op zetten. Deze beschikten ovet een zeer behoorlijke ploeg, verschillende spelers waren technisch uitste ken, maar voor het doel treuzelden ze meestal op een dusdanige wijze, dat Keesen nauwelijks iets te verwerken kreeg. De zwakke plek van de bezoekers lag bij de backs, die tegen de roodwitte voorhoede bij lange na niet opgewassen waren. Ze werkten niet weg en liepen ten overvloede den eigen doel man soms op een onbegrijpelijke manier in den weg. Op één van dergelijke momenten ontstond het derde doelpunt der Boys. Het was weer de goed op dreef zijnde linkervleugel, die den bal had opge bracht en voor het dool deponeerde. Hoewel daar op een gegeven oogenblik slechts geelhemden ston den, wisten deze elkaar zoodanig te hinderen, dat geen van hen liet verder bracht dan enkele trappen in den grond. De bal rolde voor de voeten van Schenke, die er weinig moeite mes had met een zacht rollertje de score op te voeren tot 30. Even later meenden we eenzelfde spelletje te zul len zien, maar de keeper wist den bal op hot nip pertje nog te bemachtigen en weg te gooien. Intusschen doorleefdo ook het rood-witte doel en kele oogenblikkcn, dio gevaarlijk hadden kunnen worden, indien in dc voorhocdo der bezoekers een schutter had gestaan. Maar aangezien die er niet was, bicven tegendoelpunten uit. Dan is hot weer do Grand, dio door de heelo ach terhoede der Purmercndcrs heen loopt, op het laatst keurig afgeeft en de Boys leiden met 4—0. Nogmaals en nogmaals is het diezelfde speler, die, goed gesteund door van der Hilst, het leder haar fijn voor het vijandelijk doel speelt. Maar de score blijft onveranderd. En dan, als na een uitval van de linkervleugel der gasten den bal goed wordt voor* gezet, schiet dc middenvoor der geelhemden en Kee sen is voor de eerste maal gepasseerd. Onmiddellijk na den aftrap fluit de scheidsrechter voor half time, dio dus ingaat met een veilige voor sprong van 41 voor de Boys. Na de rust is het spelheeld volkomen veranderd. De Purmersteijners hebben blijkbaar den moed nog niet opgegeven en pakken onstuimig aan, zoodat de roodwittcn geheel in de verdediging worden terugge drongen. Af en toe hebben ze prachtkansen, maar het doelpunt, dat in de lucht schijnt te hangen, blijft uit. Het was trouwens hopeloos, wat zo er voor de goal van terecht brachten. Op drie meter afstand voor een open doel over te trappen, ls een van de prestaties, die werd geleverd. Dan krijgen de Boys even buiten het strafschop gebied der Purmersteijners een vrije trap toegekend, de vrije trap wordt tot corner en als de bal voor het doel is, ziet de scheidsrechter een overtreding en geeft een strafschop, die onhoudbaar in het net ver dwijnt. 5L Eindelij'k is het nu de beurt der bezoekers. De voorhoede breekt door de Alkmaarsche verdediging en het Is 52. Van een overwicht der Purmerenders kan intus schen niet meer worden gesproken. Vooral Kwadijk, die, zooals reeds gezegd, op een uitstekenden wed strijd kan terugzien, speelt in deze periode eminent. Ver terug komend, zuivert hij met verre passes naar zijn voorhoede herhaaldelijk het terrein. Uit één daarvan ontstaat het zesde doelpunt. Hij plaatst den bal ver weg naar de Grand, die aalvlug om enkele Purmerenders heen dribbelt, om dan den doelman van de gastheeren voor de zesde maal het nakijken te geven. Dan komt spoedig het einde van dezen wedstrijd, waarin de Boys zich van hun goede zijde lieten zien en die ze verdiend wonnen. Het zag er Zaterdagavond somber uit, toen bekend werd dat B.S.V. 1 met invallers voor Jaap Tuin, Huug Fillet en Mat Kroon in de voorhoede naar Krommenie moest om KW te bestrijden. Maar er kwam een gelukje bij een ongelukje, want t KW- terrein werd agekeurd end us kon de gehavende BSV-ploeg thuis blijven. De b-adspiranten trokken zonder aanvoerder Mays naar Oterleek en dit gemis deed zich zoo sterk gevoelen, dat van het toch heusch niet goed spelende Oterleek a met 21 verloren werd. Maar de omzetting van Jan Willig van de linksbinnen- naar de spilplaats had tot gevolg, dat alle stuw kracht uit de voorhoede verdwenen was. Wel speel de de aanval lang niet onverdienstelijk, maar de jongens waren stuk voor stuk te lich om er eens flink doorheen te gaan. En daar het voor de pauze in de achterhoede ho peloos rammelde, wisten de Oterleekers handig te profiteeren van de fouten welke er achterw erden gemaakt en scoorden zij twee doelpunten. Het eerste was onhoudbaar voor Dik Bakker, het tweede had de doelverdediger met een drogen bal zeker niet laten glippen. Maar dit ongelukje mag hem zeker niet te zwaar worden aangerekend, want hij heeft vele malen fraai gered. De beide backs, Kees Jansen en Fokke Jonker misten, zooals gezegd, in de eerste helft veel te veel. Zij kwamen er na de pauze gelukkig beter in. Vooral Jansen heeft toen weer een keurige partij gespeeld en heel wat opgeruimd. In de middenlinie zwoegde Willig weer dat het een lust was, de eenige fout welke hij maakte was, dat hij te veel naar de vleugels afdwaalde en dan het midden vrij liet. We zullen dit maar op reke ning van de hem onwennige plaats schrijven. Ook Wolly Rensink was weer aardig op dreef en was de taaie vasthouder, van altijd. Sim ten Holt deed naast goede, ook dikwijls heel domme din gen. Hij dient zich behoorlijk te trainen om meer soepelheid te krijgen. In den aanval voldeed ons ditmaal Dirk Mosk wel het best, vooral ook omdat hij het meest agressief was. Hij moet echter meer zijn lijn houden. Jackie Buijs komt er iederen wedstrijd beter in en vormde met Karei ten Bruggencate een vlotten vleugel. Er werd echter veel te weinig op rechts gespeeld. Trouwens het spel werd veel te kort gehouden, vooral tusschen Thijs Kroon en Wim Nap. Laatstge noemde kreeg een pracht kans om gelijk te maken, welke hij helaas onbenut liet. De eenige goal voor B.S.V. scoorde Buijs en 't was een heel mooi puntje ook. Volgende keer beter jongens! De a-adspiranten speelden aan den Kerkcdijk een zeer nuttigen oefenwedstrijd tegen het UX.O.-elftal en moesten voor de tweede maal de meerderheid van de U.L.O.-school erkennen. Met $—1 werd verloren en laten wij dadelijk zeggen: zéér verdiend! De B.S.V. jongens waren bijna allen te klein van stuk en dat gaf tenslotte den doorslag. Zelfs de hulp van hun oud-aanvoerder Jan Lud- ding kon geen redding brengen. De U.L.O. vormde een pootig elftal, waar weliswaar weinig tactiek in zat, maar dat wist van aanpakken. Door eenige spe lers werd wel wat al te forsch gespeeld. Een paar trapvaste backs, een puike spil en een hard werken de voorhoede. Bij de UX.O. scoorde Fred Urhanus éénmaal en maakte Kees Zijdewind twee doelpunten. Het eerste was, wat men noemt „geheid" buitenspel. Het doel punt van B.S.V. werd gemaakt door Nick v. d. Berg, nadat eerst Kuipers tegen de lat had geschoten en daarna Jan Eriks met een kopbal, diezelfde lat op z'n weg naar het doel had gevonden. De wedstrijd, waar spanning genoeg in zat, vooral toen de stand 1—1 was, had zeker zijn bekoring. Toen het gelijk spel was, probeerde aanvoerder Kui pers het spel te forceeren, ging zelf met Jan Liid- ding naar voren en we zagen twee voorspelers naar achteren verhuizen. En toen liep 't mis en werd er verloren! DIVERSEN. Overschrijving Verleend: G. Bobeldijk van Vrone naar Wie- ringerwaard per 20 Januari 1936. A. Veneina van M.F.C. naar Flevo per 17 Januari- v H Straffen Naar aanleicttng van Succes 3-H.R-C. 6 op 15 Dec. j.L heeft de N.H.V.B. besloten P- J. Bruul (H.R.G.) vpor drie wedstrijden te schorsen we gens onsportiviteit, in aanmerking nemende dat deze speler al eerder geschorst is. J. Bres en \V. Boonstra (heiden H.R.C.) te schorsen voor een wedstrijd wegens verlaten van het veld zonder vorkennis aan den scheidsrechter N.A.V. Wijdenes-Aarts woud 2 op 29 December W. Tromp (Aartswoud) te schorsen voor drie wedstrijden wegens beleediging van den scheids rechter en ruw spel. N.A.V., D.O.S-K.O, 2-Dirkshorn 1 op 29 Dec. P. de Vries, (Dirkshörn) ernstig te berispen we gens aanmerking op de leiding. N.A.V., Vrone 2-Alkmaa? 3 op 29 Dcc. P. Schoorl (Vrone) ernstig te berispen wegens forsch spel. Het College stelt voor den Minister te berichtten, dat zoolang deze den Raad door een weerlegging der door het Gemeentebestuur aangevoerde motieven niet heeft overtuigd, dat salarissen en loonen van het Gcmeentepersoneel en Gemeentewerklieden boven de Rijksnoraien uitgaan, voor alsnog bezwaar bestaat, tegen de door den Minister gegeven richtlijnen in, tot verlaging van salarissen en loonen over te gaam. Het voorstel van B. en W., 't welk den Raad bij de behandeling van de Gemcentebegrooting voor 1936 zal worden gedaan, om tijdelijk op de salarissen ea loonen van ambtenaren en werklieden 5 te korten, is uitsluitend een gevolg van de slechte financieel© positie der gemeente, welke noodzaakt tot allerwege bezuiniging. De Commissie van Georganiseerd Overleg deswege gehoord, heeft tegen bedoeld voorstel ernstige bezwa ren. Zij meent dat in deze met de financieele positie der gemeente geen rekening mag worden gehouden. De Regeering zelve heeft zich uitgesproken dat in de noodlijdende gemeenten de salarissen van het ge- meentepersoneel en de loonen der werklieden niet lager behoeven te zijn dan de algcmecne nonnen. B. en W. achten net niet gewenscht op hun vooi> stel tot tijdelijke korting vooruit te loopen. GYMNASTIEK-VEREENIGING „BE-QUICK". Het was Zaterdagavond meer dan vol in de Rus tende Jager, toen de voorzitter der Gymnastiek-vcr- «eniging „Be-Quick", de heer Blokker, met een welkomstwoord de jaarlijksche uitvoering leidde en allen van harte welkom heette, speciaal den be schermheer der vereeniging, den heer E. J. Voute, Idem afgevaardigden der zustervereenigingen en de pers. Niettegenstaande de slechte tijden waarin wij le ven, zeide spr., gaat de vereeniging steeds vooruit. Iets waarover spr. zich ten zeerste verheugde. Na deze welkomstrede werd begonnen niet de af werking van het zeer omvangrijke programma. War© de afwerking niet zoo wondervlot in haar werk ge gaan, waarvoor wij de organisatoren zeker hulde moeten brengen, wel dan zaten wij er op 't oogenblik, dat we dit neerschrijven misschien nog. Het zou ons te ver voeren de 21 programma-num mers alle aan een bespreking te onderwerpen, doch mogen tot onze blijdschap constateeren, dat deze uitvoering inderdaad veel en veel beter was dan die van het vorige jaar. De bekwame hand van den goeden leider was dui delijk merkbaar. Alleen aan één punt dient de heer Van Zonnen z'n speciale aandacht te besteden, dat is namelijk het meer dan slordige opkomen en afgaan van de jongens B. Van afstandhouden was niet veel te bespeuren, telkens was er een van de jongens uit de pas en er wat en zelfs bij die op slordige, nonchalante wijze om de hoeken vielen. En waar juist netheid en stiptheid bij een uitvoe ring eerste vereischten zijn, is het onzen harlgron- digen wensch, dat ook dit onderdeel 't volgend jaar beter verzorgd zal zijn. De heer Van Zoongn, over wiens werk we alle respect hebben, vergeve ons deze welgemeende op merking. Begonnen werd met een vlotten opmarsch van alle leden der vereeniging, gevolgd door den vaan- delgroet; daarna kregen we keurig kleuterwerk te zien. Het was een lieve lust die 25 kleine peuters aan het werk te zien: de oefeningsstof was bijzonder goed gekozen. Het meest genoten natuurlijk de talrij ke ouders, die vol trots waren over de verrichtingen hunner peuters De jongens A voerden correct eenige halteroefe ningen uit en de meisjes A volgden met eenvoudig werk op de evenwichtslat. En als we dan de heele programma-nummers ver der noemen, dan denke wc allereerst aan de fraaie be hendigheids-, lenigheids- en houdingsoefeningen van de dames, aan het zeer verdienstelijke werk van de meisjes en jongens B, aan de brug en aan de hou- dingsoefeningen der jongens B. Na de pauze hebben de heeren ons verrast met uit stekend werd aan brug en hoogrek en hebben ook de vrije oefeningen der heeren onze bijzondere aandacht gehad voor de zeer correcte wijze, waarop ze werden uitgevoerd. Van de rhythmische oeefningen der dames, die wij reeds den vorigen zomer in het Openlucht-theater za gen, kregen wij een reprise, welke ook ditmaal we der een groot succes oogstten. Wij zouden de dames te kort doen, als we geen melding maakten van hot mooie werk, wat zij aan de brug te zien gaven. Slechts een kleine bemerking over de toestel-oefe ningen. De leider hoede er zich voor, dat deze niet in acrobatiek vervallen! Het kleurige en goedverzorgde klokken-ballct was een origineele vondst en vormde een waardig slot van dezen succesvollen avond. Het woord van dank, dat de voorzitter na afloop tot den directeur richtte, was volkomen verdiend en was voor den heer v. Zoonen zeker geen reden om zoo bescheiden op den achtergrond te blijven. Een gezellig, hoewel ietwat rommelig bal, dat tot vroeg in den Zondagmorgen voortduurde, besloot de ze jaarlijksche uitvoering. Donderdag a.s. des namiddags om 'wee uur komt de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen, ter behandeling van de ondervolgende agendapun ten: 1. Vaststelling der notulen van de openbare verga dering van 17 December 1935. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding van de Gemeentebegrooting, dienst 1936, met begrootingen van het gemeente-efectiïci- teitsbedrijf; gemeentelijk Woningbedrijf en Burger lijk Armbestuur van denzelfden dienst. 4. Benoeming van een Commissie uit den Raad, be staande uit 3 leden tot nazien der rekeningen en verantwoordingen van de Bijzondere Schoolbesturen in verband met de 3 jaarlijksche afrekening der St.; Ürsulaschool, St. Antoniusschool en der Berger Schoolvereeniging over de jaren 1931, 1932, en 1933.! 5. Verzoekschrift van het bestuur der St. Ürsula school te Bergen om vergoeding uit de gemeentekas van de jaarwedde der aan die school in 1935 verbon den geweest zijnde boventallige onderwijzeres. B. en W. stellen den Raad voor, over 1935 aan het Bestuur der St. Ürsulaschool te vergoeden de jaar wedde ad f 1160 van de aan die school over dat jaar verbonden geweest zijnde boventallige onderwijzeres Mej. F. A. W. Boelens). 6. Benoeming van 2 leden van het Burgerlijk Arm bestuur wegens periodieke aftreding van de heeren J. H. W. Schmidt en J. Stroomer Pz. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de tus schen de Provincie Noordholland en de gemeente Bergen gesloten overeenkomst d.d. 10/14 Aug. 1928, inzake het onderhoud en de verzorging van openbare brandkranen. 8. Voorstel vaii B. en W. tot aanvulling der Alg©- meene Politieverordening. 9. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening ter voorkoming van bosch- en heide- en duinbranden. 10. Rondvraag. 11. Behandeling belastingreclame's. DE MOTIE VAN HET WERKLOO ZEN-COIVIITé. Prae-advies van B. en W. Van het Werkloozen-comité is bij den Raad zooals wij reeds meldden een motie ingediend, waarin wordt aangedrongen pogingen in het werk te stellen, de gemeente Bergen in een hoogere steunklasse geplaatst te krijgen, alsmede een ad- haesiebetuiging van de afd. Bergen van den Alg. Ned. Bouwvakarbeidersbond. Naar aanleiding van deze motie deelen B. en W. den Raad mede, dat zij een onderhoud hebben ge had met het Bestuur van genoemd Comité, waarbij toezegging is gedaan pogingen in 't werk te zullen stellen Bergen in een hoogere steunklasse inge deeld te krijgen zoodra de door genoemd Comité toegezegde gegevens omtrent den levensstandaard in Bergen zijn verstrekt. Blijkens van een ambtenaar van het Dept. van Sociale Zaken verkregen inlichtingen, is de kans tot eenig succe3 uiterst gering. Het College is van oordeel, dat de steunnormen nauw verband houden met het loon in werkver schaffing, zoodat zoolang het loon hetzelfde blijf, geen kans bestaat dat de steunnorm wordt ver hoogd. Niettemin blijft het College diligent. Alsnog een Kerst gave. In verband met het feit. dat ook B. en W. het als een onbillijkheid voelen, dat er werkloozen zijn, die tengevolge van het doormaken van een wachtweek juist in de Kerstweek, door de toepassing van de Regeeringsvoorschriften, buiten de Kerstgave vielen, stelt het College voor aan degenen, die in de Kerst week hun wachtweek doormaakten, en in de Nieuwjaarsweek steun trokken, over 't steunbedrag in laatstgenoemde week, alsnog een Kerstgave uit te betalen. Het betreft hier een 20-tal personen en vordert een uitgaaf voor de gemeente van c.a. f 35. DE WERKVERSCHAFFING. Rouleering toegestaan, doch geen huur- toeslag. De minister van Sociale Zaken heeft aan B. en W. de mededeeling doen toekomen dat met het voorstel inzake rouleering bij de werkverschaffing accoord wordt gegaan, doch aan het verzoek om goedkeuring dat aan de bij de werkverschaffing geplaatste arbeiders een huurtoeslag wordt ver strekt, niet kan worden voldaan. B. en W. deelen mede, dat In verband met het in werking stellen van de steunregeling voorbereiden de maatregelen zijn getroffen teneinde van een vlot te uitvoering verzekerd te zijn. Controleur benoemd. Aanstelling van een tijdelijken controleur bij de steunverleening en werkverschafing heeft reeds plaats gehad en is als zoodanig op arbeidsover eenkomst benoemd de heer F. Jongedijk te Alk maar, die reeds op het Bureau voor Sociale Zaken te Alkmaar als zoodanig is werkzaam geweest. Het bleek niet mogelijk iemand uit Bergen te vin den, van wie verwacht kon worden dat hij de aan de betrekking verbonden werkzaamheden met vrucht zou volbrengen. Het zou althans geruimen tijd vorderen, alvorens een oningewijd persoon zich geheel in de materie had ingewerkt. Het aanvangssalaris is bepaald op 20 per week. plus rijwieltoelage berekend naar f 20 per jaar. Voorts hebben B. en W. in verband met de kleine behuizing op het Raadhuis, het noodzakelijk geacht, de geheele administratie voor werkverschaffing, steunverleening en distributie te concentreeren en ish iervoor een geschikte gelegenheid gevonden in het nog steeds onverhuurde perceel Karei de Groo telaan no. 15. De belde ineenloopende benedenka mers, annex serre zullen op de meest sobere wijze voor bureau, wacht en stempellokaal worden inge richt. Met den benoemden controlèur is een regeling getroffen voor het schoonhouden en de verzorging der verwarming van de lokaliteiten. De bovenwo ning en keuken beneden, worden aan hem ver huurd voor f 4 per week, terwijl hij voor genoemde werkzaamheden zal zorgdragen tegen een vergoe ding van f 2 per week. Tevens is met den binnendienst tijdelijk belast de heer J. Punt op een salaris van f 750 per jaar, waar op de tijdelijke korting van 5 pet,, zal worden toege past. De ambtenaar P. N. Baltus tevens agent der Ar beidsbemiddeling, blijft de administratie .der werk verschaffing verzorgen en wordt mede belast met de distributie van goedlcoope margarine, vlcesch en ge hakt in blik en van goedkoop© groenten. Het Collego is van oordeel dat met de in te voeren reorganisatie het meest nuttig effect wordt verkre gen. Voor de inrichting van het bureau wordt een cre- diet gevraagd van ca. f 150 waarbij nog komen de kosten van een telefoonabonnement 't zij voor een aparte lijn rechtstreeks verbonden met het Raad- Huis, 't zij voor een afzonderlijk telefoontoestel, de keuze waarvan zal afhangen welke verbinding het goedkoopste is. BURGERLIJK ARMBESTUUR. Voor de benoeming van 2 leden van het Burgerlijk Armbestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren J. II. J. Scbmidt en J. Stroomer Pzn., bie den B. en W. den Raad de volgende aanbeveling aan: Vacature Schmidt: 1. J. II. J. Schmidt; 2. J. J. Schouten. Vacature Stroomer: 1. A. B. M. Kollmcr; 2. C. do Wit. De heer Stroomer wenscht voor een herbenoeming niet in aanmerking te komen. ONDERHOUD BRANDKRANEN. B. en W. deelen mede, dat het vastrecht voor openbare brandkranen, dat tot dusverre f5 per jaar eu per brandkraan heetf bedragen, VQor het eerste honderdtal of gedeelte daarvan is verlaagd tot f 4.25: voor het 2e honderdtal is dit vastrecht bepaald op f4. enz. In verband hiermede moet de gesloten overeen komst het de provincie Noord-Holland worden ge wijzigd. DE ELECTRICITEITSLEVERING. Van Ged. Staten werd de mededeeling ontvan gen, dat dit College heeft besloten met 1 Janüarl 1938 de stroomlevering en gros aan de gemeente Bergen te beëindigen, van dien datum af de leve ring aan huis door het P E.N te doen geschieden, terwijl daarbij de thans geldende overeenkomst te gen 1 Januari 1938 wordt opgezegd. B. en W. stellen den Raad nu voer om in samen werking met de gemeenten, Wier overeenkomsten eveneens tegen genoemden datum zijn opgezegd, een actie te voeren, ten einde de levering van electrici- teit aan huis voor de gemeente te behouden. SALARISSEN GEMEENTEPERSONEEL. Geen verlaging mogelijk, zeggen B. en W. Bij B. en W. Is een afschrift ingekomen van het Kon. Besluit van 6 Januari 1936, houdende ©en aan maning, krachtens art. 126 der Ambtenarenwet 1929, tot herziening van de wedden en loonen van het per soneel der gemeente, met uitzondering der veldwach ters. B. en W. deelen mede, dat zij den Minister mede deeling hebben gedaan van het oordeel van den Raad, dat tot verlaging der bezoldiging van de ambtenaren der gemeente né toeitsing aan het Rijkssalarispeil en tot verlaging van do loonen der gemeente-werklieden, na toetsing aan den plnafselijken loon- en levensstan daard, geen reden bestaat.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6