Sport voor Zondag* De kwestie Kelder-Succes. Geleidelijke uitbreiding der Diesel- electrische tractie De strafzaak-Schaap Inhaaldag met klein programma. ï:":idHootd. Dampo VOORTREFFELIJK Aspirin Heeft de Londensche politie gefaald? „Duitschland zal vredelievend zijn". Het zal vele lezers getroffen hebben dat het ver slag je dat we Maandag publiceer den van dezen wedstrijd wat „eigenaardig" was uitgevallen. Opdat de lezers het ver trouwen in onze Heldverslaggever door dat inderdaad zeer onhebbelijke en eenzij dige verslag niet zullen gaan opzeggen, is een kleine toelichting noodzakelijk. Het bewuste verslag is nl. niet van onzen gewo nen correspondent geweest maar van een collega die tevens het verslag voor de Heldersche Crt. moest maken. Onze corr. had plotseling in zijn betrekking Zondags dienst. Daarom vroeg hij zijn vriend, on ze collega van de Held. Crt. of deze hem even wilde vervangen. Natuurlijk, luidde het antwoord van den jongeman die tot 1 Oct. j.lvoor ons werkte, bij ons en onder onze leiding heeft geleerd hoe hij schrijven moest. Die vriendendienst zou hij wel even bewijzen. Het is duidelijk dat hij een erkend Helder aanhanger de Schager Grt. misbruikt heeft om zijn te leurstelling over het gelijke spel lucht te geven in termen die niet verantwoord wa ren. Indien zijn verordwaardiging nog echt geweest ware, welnu dan hadden we in de Held. Crt., die een dag na ons ver schijnt, eveneens de zelfde tendenz moeten opmerken. Dat relaas was echter een en al gematigdheid, over slechte faam etc. werd niet gerept. Op onze vraag of zijn redactie soms geschrapt had in zijn ver slag antwoordde hij ontkennend. Alleen een kleine opmerkirtg over den scheids rechter was er uitgelaten. Het behoeft nauwelijks meer te worden gezegd hoe deze gang van zaken ons spijt De lezers van goede wille echter zidlen met deze rechtzetting wel genoegen nemen. Onze gewone Held. Verslagg. schenke men zijn vertrcuwen gerust. Bij eventueele verhindering zullen wij hem zelf vervan gen om niet meer de dupe te worden van een „collegiale vriendendienst"! Het moet betreurd worden, dat men niet meer wed strijden heeft vastgesteld. Het zal toch al niet zoo vroeg afgeloopen zijn. 2A. D.O.S. krijgt nu 't Gooi thuis. Zij zal de Hilver summers de revanche niet gunnen. Zeeburgia wint thuis van U.V.V. Kinlieim krijgt een kans om tegen A.F.C. in Beverwijk eep paar punten te behalen. In dit verband is de match Bloemendaal—Alcma- ria van groot belang voor de stad Alkmaar. Verliezen de withemden en wint Kinheim, bovendien, dan is Kinheim nog slechts één punt achter. Deze mogelijk heid is voor ons echter nog geen werkelijscheid. Alc- maria heeft haar lot o.i. in eigen hand. Een gelijk spel in Blocmendaa! achten we bijv. lang niet uit gesloten. Denkt er toch aan, Alcmaria, dat het nu oppassen is! 2B. West-Frisia krijgt Hercules thuis en kan. zich zoodoende herstellen van haar slecht gespeelde match tegen O.V.V.O. verleden week. Velox slaat W.F.C. in Wormerveer. 3A. II.R.C. moet opnieuw naar Purmercnd. De eerste ontmoeting tusschen Purmersteijn en H.R.C. werd 10 min. voor tijd door den scheidsrechter afgebroken wegens het slechte weer. liet stond toen reeds 41 voor H.R.C. Zal het nu even gemakkelijk gaan? ."We vreezen van niet: Pur mersteijn is ondertusschen onderaan gekomen en voelt zich de kat in het nauw. H.R.C. denke dus niet aan den aanvankelijk behaalden 41 voorsprong, noch aan de laatste 62 nederlaag van de Purmerenders tegen Alkm. Boys. Daarin schuilt groot gevaar voor onderschatting! Als H.R.C. zich volledig bewust is van de moeilijkheden die haar wachten, dan zal het resultaat weinig anders dan een, hoewel misschien kleine, overwinning zijn. Zaandijk—Volevvijckers zal uit maken of de Vol. Inderdaad in staat zijn den achterstand in te loo- pcn. Wij verwachten nog steeds van wel, dus Zaan dijk zal haar kans waarschijnlijk weer kleiner zien worden. 4A, Alkmaar—Texel. Groote belangstelling, ook van de eilanders is te wachten. Wie zal het winnen? O.i. moet indien de wedstrijd niet wederom op gelijk spel uitloopt (een nieuwe 0O uitslag is niet onmo gelijk)het eerst aan een winstkans van Alkmaar worden gedacht. De achterhoedes zijn beide goed. Wellicht is die van Texel iets solieder. Maar de voorhoede van Texel is ons niet productief genoeg. Daarom: óf ge lijk spel óf een minimaal kleine Alkmaar overwin ning. De cijfers zullen vrijwel zeker aan den lagen kant zijn. Hoe het ook zij: zelfs indien Texel verliest is haar kampioenschapskans niet verloren. Zij heeft immers thans een voorsprong van 2 punten op Alkmaar. Moge de strijd vooral sportief verloopen! N.H.V.B. In Schoorl vindt de match Schoorl—Petten plaats. Helaas is aan dezen wedstrijd niet dezelfde luister verbonden als vorig jaar. We zien ons nog met de geheele Pettemer bevolking optrekken 10 Nov. 1934. Wat een titanen-kamp; welk een en thousiasme met de eerste plaats als inzet! Nu is het weinig meer dan een wedstrijd die zijn belang kan ontleenen aan de rivaliteit der nabuurschap enhet bemachtigen van een uiteindelijk niet al te slechte plaats op de ranglijst. Van de uitslag valt heel weinig te zeggen. Op Schoorl is gewoonweg geen peil te trekken. We houden het daarom heel voorzichtig op een gelijk spel aan. Wieringerwaard—J.V.C. zal hopenlijk eindelijk eens doorgaan. Aan een zege der roodbroeken dur ven we niet twijfelen. Atlas zal, als ze haar best doet, Succes 2 er on der kunnen houden. Helder 3—H.R.C. 4 wint Helder, tenzij onvoor zienbare factoren de Racers tot bovenmatige krachtsontwikkeling in staat stellen. Held. Boys- Watervogels zal, naar wij hopen, weer vreedzaam verloopen en naar wij verwachten een overwin ning voor de leiders opleveren. In 2F moet men de mogelijkheid niet uitsluiten dat Oudeschild aan Zeemacht het hoofd weet te bieden. Sparta 2 is nu verplicht ook van Helder 5 te winnen. In IA tenslotte zal Alkm. Boys 2 zich tegen C.S.V. handhaven, doch niet dan na hard werken. Ber gen kunnen we weinig kans geven bij K.V.V. 3 te Krommenie. PROGRAMMAWIJZIGING. 2 Februari. N.H.V.B. 2 F: H.R.C. 5Helder 4 en M.L.D.Oudeschild ver vallen. Ingelascht: OudeschildZeemacht; M.L.D. H.R.C. 5. 3 D: Berkhout 2—Sport 2 vervalt. 4 J: N. Niedorp 3Wieringerwaard 2 vervalt. K.N.V.B. Ondanks de inhaaldag is het beperkte program ma niet vergroot. BESTUUR N.H.V.B. D. K. Jongejans gekozen. In de vacature Stuurman is voorzien doordat de heer Jongejans te Zaandam is gekozen. Door de ver- cenigingen waren uitgebracht 204 stemmen; hiervan waren blanco 7 stemmen. Geldig dus 197. Hiervan verkreeg Jongejans er 109, C. ten Bruggencate (Ber gen) 69 en J. M. v. d. Horst Sr. (Alkmaar) 19. Keel en Borst Doos 30 cent „Wat Mijnhardt maakt is goed" Kijk, zooiets zal ik me dezer dagen ook eens aanschaffen! Aardig patroon tje, hè?.... „Lekkerbek"» RECHTBANK. EISCH: ZES JAAR GEVANGENIS STRAF MET AFTREK VAN VOOR ARREST EN MET LAST TOT AF GIFTE DER GESTOLEN STUK KEN AAN DE EIGENAARS. In de strafzaak tegen den bankier Schaap, waarover we in ons Donderdagnummer reeds een uitgebreid bericht opnamen is door de arrondissementsrechtbank te Haar lem zes jaar gevangenisstraf geëischt met aftrek van voorarrest en met last tot af gifte der gestolen stukken aan de eige naars. De Officier van Justitie, mr. W. M. Paardekoo- per Overman, merkte in zijn requisitoir op, dat dit de eerste maal is, dat een dergelijk misdrijf voor den Nederlandschen rechter wordt behandeld. Hij vestigde de aandacht op het raffinement, waarme de verdachte te werk is gegaan. Een woord van me deleven met de gedupeerden is hier wel op zijn plaats. Spr. had er prijs opgesteld, dat alle gestolen effecten ter zitting overgelegd werden. Het is nl. niet alleen de plicht van den Officier om den ver dachte te doen straffen, maar ook om den besto lenen hun eigendom terug te geven. Spr. hoopte, dat uit het vonnis zou blijken, dat het algemeen rechts gevoel in deze bevredigd zou worden. Overgaande tot een beschouwing over de ten laste gelegde feiten, stelde spr. vast, dat het misdrijf ge rangschikt moet worden onder diefstal met behulp van valsche sleutels. Voorts vestigde spr. er de aan dacht op dat de firma Schaap reeds jaren met fi- nanc'eêle moeilijkheden te kampen liad en dat ver dachte, instede van orde in zijn zaken te scheppen, overgegaan was tot de bekende handeling en wél met ongeloofelijke brutaliteit. De Officier vond hier een zware straf op zijn plaats en eischte wegens diefstal met behulp van valsche sleutels zes jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest en rnet last van afgifte van de ge stolen stukken aan de eigenaars. MAXIMALE BOETE GEëlSCHT Zaak tegen directeur van meelfabriek te Rotterdam. De -officier van Justitie bij de rechtbank te Rotterdam heeft de maximale geldboete geëischt namelijk 10.000 of .180 dagen hechtenis tegen den directeur van de 1N.V. Meelfabriek der Ne- derlandsche bakkerij te Rotterdam wegens valschheid in geschrifte. I werkt bij I pijn steeds UHiluilend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjeï van 20 tabl. 70 cli. en oranjezakjes van 2 Jabl. a 10 ds. DE ONTAARDE PLEEGMOEDER TE MEGEN. J 1 Den Bosch. De 61-jarige vrouw M. W. te We gen. die op 27 Januari jl. door den politierechter te Den Bosch is veroordeeld tot zes maanden ge. vangenisstraf, wegens mishandeling van de voogdij* kinderen A. en E. Hollaar, heeft tegen dit vonnis hooger beroep aangeteekend. ZIJN BEIDE KINDEREN VAN HET LEVEN BEROOFD. Verdachte tot twintig jaar gevangenis* straf veroordeeld. Het Gerechtshof te Arnhem heeft arrest gewezen, in de zaak tegen den 31-jarigen arbeider J. Sche pers te Lochem, die terecht heeft gestaan wegens moord op zijn beide zoontjes, in den nacht van 12 op 13 Juni 1935, die hij door ophanging van het le ven heeft beroofd. De eisch was levenslange ge vangenisstraf. Het Hof heeft verdachte heden wegens doodslag, tweemaal gepleegd, veroordeeld tot twintig jaar ge-> vangenisstraf. «i f Gunstige ervaringen met de gewijzigd4. Maybach-motoren*m Utrecht, Omtrent het gebruik der Diesel- Electrische Tractie bij de Nederlandsche Spoor wegen verneemt het A.N.P. dat de tot nog toe opgedane ervaring hij de proefnemingen met de gewijzigde Maybach-motoren, hoewel nog over langere ervaringen met meerdere motoren be schikt moet worden, zoo gunstig was, dat de Nederlandsche Spoorwegen tot geleidelijke uit breiding der Diesel-Electrische Tractie hebben besloten. Met ingang van Maandag 3 Februari a.s. wordt de DieselElectriscbe Tractie van 110.000 tot ruim 150.000 treinstel-k.m. p. maand uitgebreid, en binnen korten tijd zal een uitbrei ding tot 175.000 treinstel-k.m- per maand vol gen. Het verdere verloop der uitbreiding, diö geleidelijk zal geschieden, is nog niet vastgesteld. Onderzoek naar ongeregeldheden bij de uitvaart van koning George. Londen. De „Daiiy Herald"' meldt, dat een on derzoek wordt ingesteld naar de vertraging van den begrafenisstoet op Dinsdag jl.. naar het gedrag van de menigte en naar het verbreken van de afzetting bij Marble Arcli. I-Iet onderzoek wordt gevoerd door Scotland Yard en andere instanties, doch men acht het niet waarschijnlijk, dat mededeelingen over de resultaten zullen worden gedaan. Bij de eerstvolgende zitting van het parlement zullen vragen betreffende de gebeurtenissen van Dinsdag worden gericht tot den minister van bin* ncnlandsche zaken en men gelooft, dat deze dan een verklaring zal afleggen, namens de politie. Er wordt aan herinnerd, dat volgens de aankon* diging van Zondag jl. 7800 politiemannen voor de af* zetting zorg zouden dragen, terwijl voor de veel kor* tere route, die de bruiloftsstoet van den hertog cn' de hertogin van Kent volgde. 3300 beambfen meer m dienst waren. We is het aangekondigde aantal agenten uitgebreid, doch aldus de „Daily Herald" de autoriteiten weigerden te zeggen in welks mate. DE ONAANTASTBAARHEID VAN EER EN RECHTEN. VOOR HET BEREIKEN VAN RESULTATEN MOETEN OFFERS GEBRACHT Berlijn. Bij 't appel over de Oude Garde der S.A. in den Berliner Lustgprten heeft Hitier een redevoe ring uitgesproken, waarin hij onder meer zeide, dat voor velen, vooral buiten Duitschland op 30 Januari 1933 en in de daarop volgende weken en maanden een wonder geweest was, voor hem en zijn S.A.-ka- meraden niet anders dan de vervulling was geweest van een zwaren strijd van 14 jaar. In dien strijd, aldus Hitier, heb ik jullie leeren kennen. Ik weet, alles wat jullie zijt, is door mij en wat ik ben, ben ik alleen door jullie. Intusschen zijn ook diepe bressen geslagen in de gelederen van hen, die afzijdig bleven. Wat op het oogenblik nog tegenover ons staat, doet dat niet, om dat wij Nationaal-Socialisten zijn, maar omdat wij Duitschland weer vrij en sterk hebben gemaakt. Het zijn de eeuwige vijanden van ons volk, in ons eigen land, die wij kennen uit den tijd van den Grooten Oorlog, uit den tijd van den droeven opstand van 1918, en uit den tijd van ons verval. Zij willen niet alleen den weg naar ons niet vinden, maar, zij kun nen dien ook nooit vinden en wij zelf doen van hen afstand. Zoo staan wij thans, na een strijd van drie jaar, in de macht weer voor den strijd voor ons Duitsche volk in de toekomst, een strijd die nooit eindigen zal. Deze beweging maakt dien strijd slechts gemak kelijker voor het Duitsche volk. De innerlijke ver scheurdheid is voorbij, een element van eenheid en eensgezindheid is ontstaan, dat tot in de verste toe komst zijn uitwerking zal doen gevoelen. Allen vergissen zich, die gelooven dat deze bewe ging thans nog aan één enkelen persoon zou zijn ge bonden. Ik ben de roeper dezer beweging geweest Uif een roeper zijn er thans echter reeds millioenen ge worden. Deze beweging zal niet meer vergaan. Zij zal Duitschland verder leiden, al willen onze vijan- den dat ook niet gelooven. Duitschland zal niet meer vervallen in den toestand van treurige schande, dien hebben moeten beleven. Dat dit zoo is, daarvoor z»Jt fUJ, S.A., S_S.-mannen en politieke soldaten de waarborgen. Gij zijt de garanten ervoor dat deze geest niet zal uitsterven. Uit U zal een jonge gene ratie opgroeien, die van denzelfden geest zal zijn. bezield, en die in U het voorbeeld ziet en navolgt. Wij willen tegelijk echter ook, gelijk wij in het binnenland steeds den vrede in ons volk gepredikt hebben, een vredelievend element onder de andere volkeren zijn. Wij kunnen dat niet vaak genoeg herhalen. Wij zoeken den vrede omdat wij hem lief hebben. Maar wij houden vast aan de eer, aangezien wij zonder die niet willen leven. Zoo "taan wij thans drie jaar na het overnemen van de macht aan het einde van een zeer korte periode der Nationaal-Socialistische regeering. Wat bereikt werd is geweidigi Wij kunnen ons weer met trotsch als Duitschers voor de wereld vertoonen. Het Duitsche Volk heeft zijn eer terug. Wij zijn niet meer weerloos. Zijn rede vervolgende zette Hitier uiteen, dat voor het bereiken van resultaten offers gebracht moeten worden. De Nationaal-Socialistische bewe ging geeft de garantie, dat deze offers niet te ver* geefs zullen zijn en zoo. aldus eindigde Hitier, wil Ien wij mannelijk op dezen dag onze oude strijd- belijdenis afleggen. Zonder vrees en zonder, schroom op te treden voor ons volk, voor de be weging die dit volk leidt. Zonder vrees en zonder schroom iederen strijd te aanvaarden, die ons op gedrongen wordt en zonder vrees en zonder schroom besluiten te nemen, die genomen moeten worden. Dat heeft ons tot den dag van heden geleid en dat zal ons een groote toekomst tege moet voeren. Met een drie-voudig „Sieg Heil!" op het Duif* sche Rijk. bet D",+c,cbe Volk en de een'ge Natio naal Socialistische Beweging, besloot Hitier zijd rede.

Schager Courant | 1936 | | pagina 11