IMFZIMEV /TUKKIN ZUIDSCHARWOUDE. „Onder Ons" tien Jaar. In een feestelijke bijeenkomst heeft de Vrouwen club Onder Ons haar 10 jarig bestaan herdacht. Ge releveerd werd, wat in dit decennium was verricht, waaruit wel bleek, dat zij een nuttige vereeniging is. Met zang en voordracht werden de aanwezigen ver der aangenaam bezig gehouden. Biljarten. Bij de gehouden wedstrijden tusschen de biljart clubs O.K.K. alhier en Kijk Uit te Alkmaar werden door de eerste 351 en door de laatste 251 carr. ge maakt, alzoo een mooie overwinning voor O.K.K. NIEUWE N I E DO RP De Provinciale Samenwerking op anti-militaris tisch gebied had tegen Woensdagavond, in de zaal van den heer Gelder, een vergadering uitgeschreven, waar als spr. zou optreden de heer A. L. Constandse, met het onderwerp: Mussolini, de kerk en de sla vernij; een en ander toe te lichten met lichtbeelden over den oorlog ItaliëAbessinië. De aangekondigde vergadering werd door den Burgemeester van Nieu we Niedorp verboden. De afd. WinkelN. Niedorp van de I.A.M.O. heeft hierop opnieuw een vergadering belegd zonder licht beelden en waar toen de heer Constandse sprak, nu met het onderwerp: Mussolini, Italië en de slavernij. De opkomst van het publiek was vrij goed. De heer Constandse wees er in den aanvang van zijn rede op hoe velen in de meening verkeeren dat in landen met een dictator de oorlog gemakkelijker kan worden gevoerd dan in landen met een z.g. de mocratische regeeringsvorm, wat volgens spr. geens zins het geval is. De invloed van één persoon op een jepaald stelsel kan nooit zoodanig zijn dat die dat stelsel geheel in dienst kan stellen van zich zelf. Oorlog is niet iets specifiek fascistisch. In de histo rie van het kapitalisme is het niets bijzonders. De 4 grootste koloniale mogendheden zijn landen met een democratische regeeringsvorm. Italië had dezen oorlog noodig en haar gansche politiek is er reeds naar gericht geweest op datgene wat alleen door een oorlog kan worden verkregen: een kolonie. Elk kapitalisme, elke nationale bour geoisie heeft behoefte aan export. Export is een van de hoofdzuilen van het kapitalisme. Het volk kan nooit koopen wat het zelf voortbrengt. In het bin nenland is altijd overproductie. De bourgeoisie ex porteert niet alleen goederen, maar ook kapitalen. Men belegt zijn geld in het buitenland. Het Euro peesch en Amerikaansch kapitalisme hebben in an dere werelddeelen industrieën in het leven geroepen. Elk werelddeel, dat meer voortbrengt, dan het ge bruikt, komt terecht in de blijvende crisis. Men moet alzoo een geheele economische omwen teling aanvaarden of den oorlog. Aan het publiek mogelijk te maken te gebruiken wat het zelf voortbrengt, beteekent de gansche in eenstorting van het geheele financieele kapitalis tisch systeem. De bourgeoisie die haar voorrechten niet prijs wil geven, zoekt een uitweg in een oorlog Dat geldt voor het kapitalisme in het algemeen en geldt niet alleen voor fascistische landen. Italië moet exporteeren omdat het zelf zooveel moet importeeren en het buitenland kan alleen worden betaald door export. Italië is de eerste die het gewaagd heeft uit de moeilijkheid te geraken door een veroveringsoor- 'og. Hierna wijst spr. er op hoe het zich achter de ancties scharen, der verschillende landen, niets an- lcrs is dan een nationalistisch eigenbelang. Italië is begonnen met dezen oorlog, omdat men een militaire nederlaag altijd nog beter vindt, dan een economisch ineenstorten. Hierna wordt besproken de houding van Mussolini in verband met de kerk. Nationale afhankelijkheid is voor de bevolking van Abessinië evënmin van be- teekenis als een overwinning van Italië. De bevolking wordt toch door het buitenlandsche kapitalisme ge ëxploiteerd. Zoolang er kapitalisme blijft bestaan, blijft in de koloniale landen de bevolking slaaf. De taak is niet te staan achter welke regeering ook, maar de vernietiging van het Europeesch kapitalis me, de eigen nationale bougcoisie, dat de hoeksteen is van het koloniaal imperalisme. De strijd tegen imperialisme en oorlog moet men niet aan de regee ringen overlaten. Er is een macht, die dat kan ver hinderen, dat is de arbeidersklasse zelf. Indien de arbeidersklasse geen oorlog verhindert, gaat ze ten onder aan den oorlog. Zoolang ze vertrouwen op sancties van regeeringen, gaan ze in den afgrond van een nieuwen krijg. In het kapitalisme is nooit de vrede gewaarborgd. De bekeering en ontwaking der arbeidersklasse is de voornaamste eisch van de vrede, die ons nader zal brengen tot de socialistische maatschappij. Door twee personen werd een en ander naar voren gebracht in verband met hetgeen spr. had gezegd over de R.S.P. Met groote belangstelling werd de rede van den spreker gevolgd. uren over om met twee of drie kinders, die op dat oogenblik nog toonbaar waren, naar z'n ouwe Moeder te gaan en onder 'n bakske koffie den ouwen tijd op te halen van „toen". Toen Vader er nog was. Toen Geert nog iederen dag naar den Kabouter stamp te. Toen ie Anneke voor 't eerst thuisbracht Toen, toen, toen! Niks vergat ie. Niemand vergat ie. Voor alles en allen had ie tijd. Ja, óls ie iemand vergat... z'n eigen. Z'n studeerkamer was voor de groote kinders nou. Geert werkte, tusschen bordjes en kommekes aan ta fel in de huiskamer. Dan kost hij meteen op de „kleintjes" letten! Den Geert en Anneke waren zoowat efkens in de veertig jaren, den Geert slank en jong, geren lachend en nog altij timmerhanden en den lap in z'n broek, Anneke rond als n' tonneke en veranderd van naam, ze heette nou Moeke, als er op zekeren voorjaarsdag, sjuust als den Geert stond te behangen, 'n taxi voorreed. Den Geert keek van zij nen trap door 't bovenlicht van z'n raam en hij liet de natte baan vallen, kwekte 'nen Indiaanschen zegeroep van de Kostschool, van vijf en twintig jaar gele jen daar kwam Drs. Karei J. M. Potters bin nengestapt met 'n dame! Den Geert veegde z'n han den aan z'n broek af, was dolgelukkig zijnen ouwen vrind te zien, schudde 'm de handen, maakte konnis met mevrouw Potters, klopte Potters telkens op de schouders, stuurde een van de kinders om tien siga ren en vertelde aan Moeke tien keer in vijf minuten: „en da's nou den Karei, waarvan ik oe dikkels ver telde!" Karei lachte dan weer efkens en mevrouw Pot ters keek geregeld rond heur rokken, bang dat ze vuil wieren in dit schoonmaakhuis. „Guilie treft 't slecht", zei Moeke telkens. Maar Mevrouw Potters antwoordde dan heel vrindelijk, opgelucht vrindelijk: „dat 't niets gaf. maar dat ze dan maar eens spoedig terugkwam." „Wegging", bedoelde ze, maar Geert en Moeke legden 't zoo leelijk niet uit. En", zei den Geert: „vertel me nouw eerst 's Karei, wa-d-is-t-er van jouw terechte gekomen?" „Ik heb D.R.S. voor m'nen naam", zei Potters iets te bescheien. En den goeien Geert, zonder eenige bedoeling, riep in hartelijke verbazing: „Maar Karei, wie had da nouw ooit van jouw gedocht Karei verwerkte den Geert z'n verbazing zooals 't 'nen Drs. Past en vroeg: „fïn gij, Geert?" „Ik Karei, ik ben Hoofd van de school geworren, ingaande 1 Mei a.s." „En gij? Hebt ge 'n baantje?" „Ik sta op twee voordrachten voor H.B.S." „Sodemearel, Karei en waar leven guilie dan van schrok den Geert. ANNA PAÜLOWNA Filmmiddag. „Als jullie denkt alleen voor de lol hier te zijn, heb je het mis. Je krijgt les!" Met die woorden ontving de heer Raap, „meester" Raap noemen we hem nog steeds, de schooljeugd, die door zijn toe doen Donderdag in Veerburg op een filmmiddag werd onthaald. Nou het was een les, maar een fijne! Zoo moest er meer plant- en dierkunde- en aardrijkskunde-les gegeven kunnen worden. Het begon met een filmpje, opgenomen in Artis, dus een dierkundeles. Daarna dan een groot deel van de film, opgenomen door dokter Olree en z'n reisgezelschap van z'n vacantiereis naar en door Oostenrijk. En gaven deze opnamen niet veel beter dan de gewone schoolplaten een goed denkbeeld van, om maar eenige „aardrijkskundige begrippen" te noemen: een berglandschap, tunnel, waterval, schuimende bergbeek, kabelspoor? Leuk was te hooren, hoe er telkens een hoera'tje opging als de auto met het bekende nummer, G 6833, in het landschap opdoemde en zeker was het zien van de bekende figuren van dokter en z'n familie, het weten, dat zij in werkelijkheid zagen wat zich nu voor het oog ontrolde, het aantrekkelijke van deze film en boeide deze de kinderen daardoor meer dan een gewone natuurfilm gedaan zou hebben. Een filmpje, aan de Kleine Sluis opgenomen, volgde, maar was minder geslaagd, omdat het weer tijdens de opname ongunstig was. En „de lol" was tenslotte toch ook niet vergeten, want met een teekenfilmpje en nog een paar grappige filmen werd de vertooning besloten. De heer B. de Vries dankte aan het eind van den middag uit naam van de kinderen den heer Raap aan wien zij grootendeels het gesmaakte genoegen hadden te danken, maar ook dokter Olree, die zijn film voor dit doel had willen afstaan. BREEZAND. Verkoopïng. Donderdag had ten overstaan van notaris J. Koo- men in café Borst de verkooping plaats van een woonhuis met werkplaats en erf, groot 5 A. 35 c.A., gelegen aan de Zandvaart, en eigendom van den heer L. Pietcrse. Het hoogste bod bij inzet was f 3000 en hij afslag werd niet gemijnd, zoodat de N.V. „Betuwsche Hypo theekbank" te Geldermalsen voor genoemd bedrag eigenaresse werd. Kattenmeppers. Ter waarschuwing van hen, die in het bezit zijn van een poes met een mooi huidje, maken we er melding van, dat een bewoner van den Stoomweg een dezer dagen z'n poes miste en tot de ontdekking kwam, dat kattenmeppers aan deze verdwijning niet vreemd waren. Niet ver van huis toch vond hij het gestroopte kadaver van het beestje. Het schijnt dus zaak te zijn poes niet al te veel te laten zwerven. non n wnuT) Mep A. L. Remme, onderwijzeres aan de school aan de Kerkelaan is in gelijke functie benoemd te Wijk aan Zee. Sonja Henie, de wereldkampioene op de schaats, heeft weer eens een nieuwe kroon aan de vele die ze reeds bezat, toegevoegd. „We moesten maar gaan, man", zei Mevrouw. „Oh eh m n vrou eh we hebben ge- orven!" „Oh! Da's gelukkig! En hoeveul kinders?" „Wij zijn pas getrouwd. Ik heb twintig jaar ge studeerd mot ge denken. Geert." „Oow", zei den Geert. Hij keek naar buiten, peinsde. „En gij Geert, veul kinders?" „Elf zei Geert. „Tien', verbeterde Moeke. „Ons Bets is nie van ons eigen." „Da oen 'k vergeten", lachte den Geert. „Elf kinders...!" Karei fronste z'n brauwen. „En ne eh verdienen ze al wa?" Den Geert schaterde! „Verdienen? Hahaha. Neeë Karei. Onze Geert, den oudste, zit in Nijmegen. Was mee zn zeuventiende al student Mot dokter worren. Onzen Piet, die er op volgt, drukt vaders' voetstappen, die zit op dezelfde banken waar gij en ik gezeten hebben! Ons Paulientje wordt Nonneke. Onzen Koos is op de H.B.S. Wil ingenieur worren. En danderen, nou die zijn nog te kleine om 'n richting te verkiezen. Hoewel, as onzen Pierre ginnen kunstschilder wordt, dan weet ik 't nie. Op mijn school hebben ze nog nooit zooiets meegemokt!" Potters werd moe van al het gepraat. Veegde met z'n zakdoek over het voorhoofd. Ze zijn rap vertrokken. Ge zult zeggen: waar is oewen tweeden tiep? Ik heb zoo weinig van Potters gehoord? Amico, daar is zoo weinig van te zeggen! Die had twintig jaren voor z'n eigen alleen ge leefd! Van egoïstische menschen is zoo weinig te ver tellen, dat plazierig is. Ze zijn niet diep. Niet wijs! Zekers, hij was Drs. 'n Sierlijke vlucht had ie gemaakt in die twintig jaren! "n Zwaluwvlucht: 45 K.M. per uur. Den Geert had méér gedaan in die 20 jaren! n Wilde eendenvlucht! 120 K.M. per uur! Daar is meer van te vertellen. Maar gek kan 't loopen, ee, met «Swee jongeman nen, waarvan den een voor schoolmeester straalde en d'n andere slaagde Wij oordeelen veul verkeerd, amico Maar ge zou zoo zeggen: „Slagen", zat den Geert in 't bloed. Niet den Doctorandus, die veul meer examens had gedaan. Kom, ik schei er af. Twee in één bestek, wil niet zeggen: twee in één dubbel bestek. Veul groeten van Trui en als altij geen haarke minder van oewen toet a voe, DRé. HENGEL VERBOD AMSTELMEER. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zou ik van Uw blad gebruik willen maken, om den heer K. Keuris te van Ewijcksluis te ant woorden op zijn schrijven, wat hij gedaan heeft in het Nieuws van den Dag van 24 Jan. 1.1., onder motto „Lezers, die schrijven". In dat schrijven beantwoordt hij den heer J. L. de Vos, „Amstelbad", Wieringen. Het zou te veel plaatsruimte vragen om alles nog eens de linie te laten passeeren, doch het ver heugt mij ,dat Keuris verschillende punten toe geeft, al schrijft hij dan, dat in het artikel van den heer de Vos feitelijke onjuistheden en ver keerde voorstellingen voorkomen. Daar er echter een paar punten ln voorkomen, die ik niet onbeantwoord mag laten, zal ik hier onder laten volgen het laatste gedeelte van Keuris zijn betoog, n.1. dit: De heer De V. noemt verschillende organi saties op, die het protest tegen het verbod hebben ondersteund. De actie voor dit protest, welke uitging van den heer Waiboer te Van Ewijcksluis en van den heer De V. zelf, be reikte echter niet overal een gunstig resultaat. De Middenstandsvereeniging te Anna Paulow- na voelde niets voor een protest. Zij achtte het belang van een gunstigen toestand in de gezinnen der visschers voor haar leden groo- ter. Te Wieringen wist de heer De V. enkele handteekeningen van mede-middenstanders on der zijn protest te bekomen. En dan de bere kening van den heer De Vos! Iedere henge laar toch zou volgens die rekening fl.in den kop van Noord-Holland hebben moeten ver teren. Ieder weet toch, dat het overgroote aantal sportvisschers op dit oogenblik uit werk- loozen bestaat'. En daarbij, iedere gulden, door den visscher uit het water opgehaald, is volledige winst, terwijl op een verteerden gulden, voor hem, die dezen gulden ontvangt, -slechts een zeker percentage winst zit. Dat de Middenstands vereen, van Anna Paulowna wat het eenige lichaam is wat ons voorstel niet heeft gesteund voor ons geen gunstig resultaat opleverde, zal lk hier nader uiteenzetten. Wanneer de secretaris van genoemde vereen, neu traal was gebleven en het familiebelang niet had voorgetrokken bil het Middenstandsbe- la n g, dan had de zaak heel anders geloopen, daar ben ik stellig meerderen met mij van over tuigd. Maar op den dag, dat er 's avonds ledenvergade ring was, waar het kardinale punt ter tafel zou komen, werd er bij drie neringdoenden, waar van er zelfs nog een bij is, die geen lid van de vereeniging is geinformeerd hoe zij tegenover het hengelverbod stonden. - - BARSINGERHORN Burgerlijke Stand. Geboren: Marietje, dochter van Cornelis Koorn en van Grietje Vader; Piet Johan, zoon van Jan Blom en van Trientje Zijlstra; Jan, zoon van Pie- ter Koster en van Pietertje Kooij; Nelly, dochter van Hendrik Leijen en van Elisabeth Schoon. Ondertrouwd: Alexander Sutin, oud 24 jaren, meubelmaker, wonende te Barsingerhorn en Grete Kohlmann, oud 18 jaren, zonder beroep, wonende te Amsterdam; Jan Bakker, oud 24 jaren, trans porteur, wonende te Schagen en Jansje Kuiper, oud 25 jaren, zonder beroep, wonende te Barsingerhorn. Getrouwd: Heinz Jacobsberg 'en Ellen Marga Hammerschmidt; Jan Kooij en Grietje Visser; Alexander Sutin en Grete Kohlmann. Overleden: Trijntje Koning, oud 63 jaren, echt- genoote van Jacob Zwaag; Carolus Adrianus Boone, oud 44 Jaren, echtgenoot van Maria Apolonia Cap- pendijk; Annie Keuris, oud 3 jaren, dochter van Klaas Keuris en van Maartje van Zoonen; Piet Johan Blom, oud een week, zoon van Jan Blom en van Trientje Zijlstra; Dirk Bood, oud 90 jaren, weduwnaar van Trijntje Kuiper; Trijntje Marees, oud 53 jaren, echtgenoote van Cornelis Barsin gerhorn; Nicolaas Droog, oud 54 jaren, echtgenoot van Grietje Bakker; Jan Sleutel, oud 78 jaren, echt genoot van Alida Blaauboer. Loop der bevolking. Ingekomen: H. Lussbeimer van Mannheim; R. Marx van Bedburg; Mej. E. Holzinger van Re gensburg; Mej; M. Hemelrijk van Utrecht; E. A. Holzinger van Regensburg; H. Salomon van Fran kenstein; H. I. Wallenstein van Keulen; H. Nuss- baum van Keulen, naar Werkdorp Stichting Jood- sche Arbeid te Nieuwesluis; J. Toes en gezin van Callantsoog naar Waardpolder G 40; Mej. M. C. Glerum van Anna Paulowna naar Waardpolder G 40; D. Kobrn van Beemster naar Vennik D 37; Wed. J. Mulder van Sint Pancras naar Kolhorn F 75. Door B. en W. werden de navolgende bouw vergunningen verleend: aan N. C. Wagenmaker tot vergrooting van een bestaande schuur; aan A. Westerman tot het plaatsen van een schuur. WIERINGEN Dienstplicht. Opgeroepen zijn voor de herhalingsoefeningen: H. Smit van de lichting 1931, op 14 April a.s. te Den Haag bij het 2e Regt. Veld Art. voor 24 dagen; J. Spruit, licht 1932 bij het 6e R.V.A. te Leiden op 23 Maart a.s. voor 17 dagen; G. E. Vink, licht. 1930, op 24 Aug. te Utrecht, bij het le Regt. Veld Art. voor 17 dagen; M. W. Kingma, licht 1929 op 13 Februari a.s. te Haarlem, voor 17 dagen bij het korps Motordienst. De dienstplichtige M. P. Snoodijk van de lichting 1934, moet op 19 Maart a.s. te Assen voor eerste oefe ning bij het 9e Regt. Inf. onder de wapenen komen. Burgerlijke stand van 24 t.m. 30 Jan. '36. Ondertrouwd: L. Bugel en J. Pathuis; J. Bij post en A. M. Schmidt Overleden: G. Koorn, vr., 79 jaar, wed. D. Klaver. Als levenloos aangegeven een kind van J. Vroone en M. G. Bakker. Z IJ P E Geboren: Margaretha, dochter van Simon Schilder en van Anna Groot Getrouwd: Jacobus Johannes Boots, oud 29 jaar, landbouwer te Harenkarspel en Maria van der Fluit, oud 32 jaar, alhier. Overleden: Christina Strooper, oud 70 jaar; Eer- landa Clasina de Waard, oud drie dagen, dochter van Frederik Willem de Waard en van Aaltje Lubertha Burgers (overleden te Alkmaar). Odulphus Johannes de Haan, oud 2 jaar, zoon van Johannes de Haan en van Geertruida Maria Dekker. Die drie neringdoenden konden natuurlijk niet vrij uitgaan, want die wonen z.g. tusschen de brood- visschers. En als dan na die gedane informatie 's avonds op de vergadering, waar de beslissing moet val- 1, een request te zenden, ja of nee, de voorzitter zijn meening te kennen geeft, dat men zich het best afzijdig kan houden, dan is het niet te ver wonderen, dat met 11 tegen, 7 voor en 1 stem blanco, besloten werd niet aan mijn verzoek te willen voldoen. Zie voor degene welke haar nog in hun bezit hebben, de Sch. Ct. van 28 Maart 1935). Dat dit genomen besluit ook de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Holl. Noorderkwartier niet toejuichte, bewijst wel een schrijven van 13 Aug. 1935, waar zij het betreurt dat de Midden- standsvereen. van Anna Paulowna mijn verzoek niet wou ondersteunen. Denkt U nu werkelijk, Keuris, dat door het toen genomen besluit zij het belang van een gunstigen toestand der visschersgezinnen voor haar leden groo ter achtte. ,Hoe bestaat het". Dan is het echter wel frappeerend, dat op een leden vergadering van genoemde vereeniging, en kele weken na 28 Maart, alle leden en alle be stuursleden (behalve de heer Zon) daar was bepaald op 28 Maart die blanco stem ook van het petitionnement teekenden, wat strekte tot op heffing van het hengelverbod op het Amstelmeer. Over die f 1.welke iedere hengelaar in den kop van Noord-Holland achter liet, wil ik liever niet te veel zeggen, anders mocht ik uit de school gaan klappen, maar dat het overgroote deel uit werkloozen bestond, nou heer Keuris, nou ken je mij nog veel meer vertellen. Er zullen er wel enkele bij zijn geweest, maar hij die de kost kan dragen om met een openbaar middel van vervoer, waarmee hij pl.m. 160 K.M. moet afleggen, om zijn geliefkoosd vischwater op te zoeken, die heeft ook nog wel een grijpstuiver voor een kop heete slem. Vergeet niet dat in het drukst van het seizoen voor mijn zaak 4 dagen in de week andere da gen wat minder 12 a 15 luxe wagens stonden, de een nog mooier dan de ander. Dit waren zeker wagens van rijke werkloozen! Maar nu de klap op de vuurpijl. Iedere gulden, door den visscher uit het water opgehaald zoo zegt de heer Keuris is volle dige winst, terwijl, enz. Volgens den rekenmeester Bartjes, kom ik tot een heel andere conclusie, of heeft de broodvissoher geen kosten te maken vóór hij aan volledige zuivere winst toe is? Heeft hij geen kapitaal, waarvan hij rente moet betalen of rekenen, heeft hij geen stormschade aan het netwerk, verloren uren bij slechte vangst, onderhoud bootje, enz.? Of bedoelt de heer K„ dat de onkosten bestreden kunnen worden uit de Rijkssteun die de brood- visschers genieten? In dat geval moet ik Bartjes verontschuldigen. Hij was reeds lang ter ziele vóór dat Ir. C. Lelie zijn Zuiderzeeplan gereed had, en kan dus met de factor Zulderzeesteun geen rekening houden. Met vriendelijken dank voor de plaatsing, W. WAIBOER. Café ,de Snoekbaars", v.h. 't Wieringer Veerhuis, Van Ewijcksluis. Wat voeren jullie nü weer voor onzin uit? Niets geen onzin, meneer Witbrood! Karei wil kellner worden op de spijswa- gen en nu oefenen we vast een beetje. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Door de plaatselijke Plancommissie wordt op Dins dag 4 Febr. 's avonds half acht een openbare verga dering belegd in de zaal van den heer A. Homan te St. Maartensvlotbrug, waar de begaafde redenaar Evert Vermeer zal spreken over Het Plan van den Arbeid. Zie adv. in dit nr. 470ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 8ste lijst Trekking van Donderdag 30 Januari 1936 Hooge Prijzen 100.000.— 7208 1.000.— 7458 18748 400.— 2013 2517 3781 6270 6666 200214 17018 17219 18901 100.- 3528 4791 4809 4816 6819 7785 0908 9957 11672 12202 14054 14350 18959 19323 19458 Prijzen van 70.— 60 92 129 207 246 292 305 516 532 625 667 834 858 965 1047 1160 1356 1443 1454 1510 1604 1639 1650 1734 1760 1354 1881 2051 2112 2180 2332 2375 2409 2450 2452 2462 2497 2595 2646 2805 2952 2960 3141 3224 3299 3408 3592 3305 3626 3839 3918 3948 4098 4118 4150 4247 4279 4305 4359 4750 4799 4881 5085 5261 5502 5565 5575 5625 5647 5666 5845 5944 5948 5959 5986 6022 6029 6075 6120 6135 6242 6244 6378 6595 6622 6707 6748 7012 7042 7143 7248 7267 7278 7416 7429 7636 7642 7700 7919 7928 7952 8609 8691 8735 8941 8969 9101 9431 9443 9494 9558 9675 9736 9912 9956 10134 10247 10345 10352 10479 10683 10685 10716 10776 10967 11105 11163 11220 11225 11336 11854 11749 11793 11804 11881 11888 11976 12077 12317 12339 12340 12350 12464 12507 12524 12565 12595 12675 12877 12882 13060 13102 13144 13210 13281 13567 13609 13697 13710 13757 13806 13909 13923 14225 14334 14349 14503 14510 14567 14697 14774 14790 14966 15378 15534 15622 15648 15651 15671 15836 15846 15863 15996 16023 16279 16422 16544 16630 16633 16657 16695 16718 16751 16773 16858 16922 16994 16997 17026 17080 17108 17141 17296 17311 17336 17564 17580 17599 17628 17646 17661 18142 18148 18170 18319 18383 18417 18652 18695 18852 18898 18905 18918 18985 19105 19143 19151 19165 19299 19352 10365 19520 19857 19720 20069 20151 20206 20285 20292 20393 20400 20645 20657 20733 erbeteringen 5de klas 7de lijst: 19923 m.z. I 70; 20255 m.z. 20255, f 70.

Schager Courant | 1936 | | pagina 15