Uit Bergen. 50 jaar in dienst van den polder* Trein in de rivier gestort. De „Kerkplein" zit nog op dezelfde plaats. DE OPZICHTER VAN DEN POLDER SCHAGERWAARD JUBILEERT. Morgen, Zondag, Is de heer L. v. d. Oort, op zichter van den polder Schagerwaard, 50 jaar in dienst van dat waterschap. In al dien tijd heeft Van der Oort in verscheidene functies den polder gediend. Hij begon den 2den Febr. 1886 als polderwerker en stoker; dit bleef hij tot 1922. Toen werd hij benoemd tot machinist, om vervolgens tot opzichter van den polder op te klimmen, welke functie hij nu vanaf 1933 be kleedt. Eigenlijk had Van der Oort in 1933 ont slagen willen worden, doch men liet hem niet gaan. Men wilde dezen man, die reeds zooveel voor den polder gedaan had en die bij allen zoo zeer gezien was, maar al te gaarne behouden, en daarom werd hem de betrekking van op zichter aangeboden, met de bedoeling zijn dage- lijksche taak te verlichten. Van der Oort, wien, zooals vanzelf sprekend, den polder lief was ge worden, nam deze functie gaarne aan. En nu kan men hem dagelijks op zijn fiets door den polder zien peddelen, om zoo hier en daar de onderhoudswerken op te nemen. Op deze tochtjes weet het maar al te vaak te ge beuren, dat Van der Oort (links op de foto) den dijkgraaf, den heer J. Groot (rechts) ontmoet, en de stevige handdruk, waarmee ze elkaar be groeten, bewijst wel, dat hier niet alleen van een goede samenwerking, maar vóór alles ook van een warme genegenheid voor elkander sprake is. Ongetwijfeld zal het dezen jubilaris morgen niet aan huldebetuigingen ontbreken. Dirkshorn zal de nauwe plichtbetrachting van dezen man, die 50 jaar hun polder vol ijver en trouw ge diend heeft, naar waarde weten te schatten. Een welgemeende felicitatie van de Schager Courant kunnen wij niet nalaten den jubilaris nu reeds aan te bieden. BERGER SPORT VEREENIGING. Het programma voor morgen. K.V.V. 3B.S.V. 1, 2.30 uur. Vertrek per auto uiterlijk half twee, Breelaan (Station). B.S.V. 2Alcmaria Victrix 5, 2 uur. Akersloot aB.S.V. a, 10.30 uur. Vertrek per auto om half tien, Breelaan (Station). Hoe zullen de uitslagen zijn? Te elfder ure is voor het eerste elftal vastgesteld de wedstrijd tegen K.V.V. 3, welke de vorige week door afkeuring van het terrein te Krommenie geen doorgang vond. Zou er toen met drie invallers ge speeld zijn, thans bestaat alleen de kans, dat Fillet niet van de partij zal zijn. Zoo dit het geval is, dan zal Ab. v. d. Berg de middenvoor-plaats innemen, speelt Jac. de Groot rechtsbinnen en wordt Jan Ludding in de middenlinie als rechtshalf gepro beerd. Wat we verleden week schreven, Is ook nu nog van kracht: aanpakken jongens; toont dat jullie wilt blijven behooren tot een der sterkste ploegen uit de eerste klasse. Wie weet of dan niet tenminste één puntje uit Krommenie mee naar Bergen wordt genomen? Het tweede elftal speelt thuis tegen de leiders en Alcmaria V, dat prachtig ongeslagen aan den kop troont, zal ook na Zondag dezelfde positie wel blijven innemen. Want, ofschoon het reserve-elftal van B.S.V. heel wat beter is dan in het begin van het seizoen, kunnen we toch moeilijk in een over winning der Bergenaren gelooven. Wel gelooven we. dat ten Herkei en z'n mannen er voor werken zullen en hun huid zoo duur mogelijk zullen ver- koopen. De a-adspiranten gaan naar Akersloot om de a- adspiranten van de club van dien naam te bestrij den. In Bergen werd op het nippertje met 32 ge wonnen, dus zal oppassen de boodschap zijn. We hebben echter vertrouwen in de jongens; na de goede oefening van de vorige week tegen de U.L.O. zullen zij o.i. wel in staat zijn de jongens uit Akersloot in eigen omgeving de baas te blijven. Maar dan ook hard werken en vooral de tegen partij niet onderschatten. De elftallen voor morgen. Wij laten hieronder de elftallen voor morgen volgen Eerste Elftal: J. de Moor (doel); P. Beeld man en D. Min (achter); Jac. de Groot, D. de Jong en B. van Diepen (midden); M. Kroon, A. v. d. Berg, H. Fillet(?), J. Tuin en A. Rampen (voor). Reserves: J. Ludding en C. Kramer. Tweede Elftal: A. van Diepen (doel), M. de Beurs en J. Ludding (achter)R. Koning, A. ten Herkei en N. Klinkhamer (midden); C. Kroon, J. Halff, S. de Haan, E. Tuin en J. Vogelezang (voor). Reserve: P. Franzen. Adspiranten A: K. Colnot (doel)G. Kuipers en C. Jansen (achter); J. Kramer, J. v. d. Plas en R. Maasen (midden); H. Busselman, P. Wijers, J. Eriks, H. v. d. Berg en D. Oosterling (voor). Re serve: F. Mays. AL TE GEK! Een schorsing welke niet reglementair is, doch berust óp machtsvertoon. Wij schreven hierboven in ons overzicht, dat de eerste elftal-speler Huug Fillet misschien morgen niet van de partij zal zijn en dit vindt dan z'n oor zaak in het feit, dat Fillet door do Strafcommissie van den N.H.V.B. voorloopig is geschorst. En nu zal men zich afvragen, wat de snoodaard heeft uitge haald, dat de commissie tot het nemen van een dergelijk krassen maatregel noopte. Welnu dan, Fillet heeft in den wedstrijd tegen O.S.V. 3 op 19 Januari jl. te Bergen gespeeld, den doelverdedigar van O.S.V. op ongeoorloofde wijze aangevallen en daarvoor van den scheidsrechter een waarschuwing gekregen. Meer niet? zult u vragen. Neen, meer niet! Want schrijver dezes, die na afloop van den wedstrijd den scheidsrechter vroeg, waarom hij die waarschuwing gaf, omdat hij de officieele lezing, noodig had ter vermelding op het wedstrijdformulier, kreeg van genoemden functionaris te hooren: „Niets bijzon ders, maak ik wel in orde, zet u maar: Ongeoorloofd aanvallen van den doelverdediger." En inderdaad, zoo was het ook. Fillet, een en thousiast speler en een uitstekend gymnast, die bo vendien z'n lengte mee heelt kwam bij een hoogen voorzet toeloopen en sprong o'p, om den hoogen bal in te koppen. Tegelijkertijd sprong ook de doelver dediger naar den bal om dezen weg te stompen. De lange B.S.V.'er kwam op den kleineren keeper terecht en beiden vielen. Elke scheidsrechter zal deze handeling kwalifi- ceeren als gevaarlijk spel. Zoo deed ook de heer Bart, gaf Fillet een waarschuwing, meer niet. De scheidsrechter vond dus, dat er niets gebeurd was, waardoor Fillet het verdere medespelen moest wor den ontzegd. En terecht! De spelregels rangschikken gevaarlijk spel niet onder de overtredingen van art. 9; er mag daarvoor binnen de beruchte lijnen zelfs geen strafschop worden gegeven, omdat de wetgever zeer goed heeft begrepen, dat dit spel meer het ge volg is van enthousiasme dan van opzettelijke ruw heid of doelbewust gemeen handelen. En waar de scheidsrechter absoluut geen gevaar zag Fillet verder te laten medespelen, is de strafcommissie van den N.H.V.B. zoo voortvarend dienzelfden speler, van het veld te werenlet welzonder eenig on derzoek. Zij dupeert met een dergelijke daad niet alleen den betrokken speler, doch de geheele vereeniging. Wij zullen aan de zijde van genoemde commissie staan als het geMt excessen op het voetbalterrein te bestrijden en wij achten een streng optreden daarte gen uitstekend, maar wij zullen ook op de bres staan, wanneer er dwaze beslissingen worden genomen, welke in strijd zijn met recht en billijkheid en welke er niet toe bijdragen de goede verstandhou ding te bevorderen tusschen den Bond en de ver- eenigingen. Indien een speler als Fillet, in wiens aard en karakter het niet ligt., iemand opzettelijk ook maar in eenigermate te benadeelen, van het voetbalveld geweerd wordt, dan kan de Strafcommissie, als ze zich de moeite neemt bij eiken willekeurigen wed strijd langs het lijntje te gaan staan, binnen zeer korten tijd een aardige verzameling „geschorste spelers" bijeen garen. En dan zonder eenig onderzoek! Voor een dergelijke straf moet toch o.i. een vergrijp wel zéér ernstig zijn. Deze uiting van machtsvertoon is al te gek! WIERtNCRU Voetbalvereen. „Succes". Succes 3Zeemacht 2. Aanvang 2 uur. Succes aHelder d. Aanvang 12 uur. Succes bHelder e. Aanvang 10.30 uur. Nieuwe Niedorp ISucces I, vriendschappelijk. Vertrek 1 uur. Atlas 2Succes 2. Vertrek 9 uur. Vadertje Langbeen. De kleuterschoolvereen. te Hippolytushoef organi seerde een feestavond, welke na lange voorbereiding en eerst uitgesteld geweest was) is gehouden op j.1. Donderdag. De heer L. Noorden opende dezen avond met wel kom, in het bijzonder werd welkom geheetcn de be schermvrouwe der vereeniging, mevr. Kol ffvan Heurn. Het deed spr. groot genoegen dat bijna 400 personen aanwezig waren. De reden dat deze feest avond werd gehouden maakt spr. tevens bekend. Er is n.1. voor de kleuterschool bijzonder veel be langstelling. Er zijn ruim 30 kinderen meer, die de school bezoeken als in de beginne. Er moesten dus stoelen en tafeltjes worden bijgekocht en tevens de leermiddelen. Dit brengt veel kosten mee. Hoewel alles prachtig en buiten verwachting goed loopt, moesten we toch oen middel bedenken om aan de contanten te komen. En zoo hopen we dat dit gelukt. Dan wordt ten tooneele gebracht het .welbekende tooneelstuk „Vadertje Langbeen". Een vroolijke ge schiedenis in vier bedrijven, naar Jean Webster, door Jaap v. d. Poll. Wij willen dit stuk niet becritiseeren, maar kun nen zeggen dat het zeer goed werd opgevoerd. Voor al de hoofdrollen werden door de oude krachten goed vertolkt. Niettemin komt alle medespelenden een woord van lof toe. Bij de sluiting kon de heer Noor den dan ook gerust dankbaar zijn voor het gebodene. Den overigen medewerkenden tot 't welslagen van de zen avond werden woorden van dank gebracht, voor al ook omdat alle medewerking belangeloos was. Na het tooneelstuk zong de joiigejuffr. Miek Kort twee versjes, welke zij keurig voordroeg. Een gezellig bal na besloot den uitermate geslaag den feestavond. Kon zich niet wasschen of kleeden. Rheumatische pijnen nu verdwenen. Een goede buur is beter dan een verre vriend; als ooit dit spreekwoord waarheid bevatte, dan was het wel hier. Lees eens deze brief: „AI heel lang lijd ik aan rheumatische pijnen. Ik kon mij niet meer zelf wasschen, noch mij klee den. Mijn zuster moest mij helpen, indien ik mij in bed wilde omdraaien. In Maart kwam een buurvrouw mij" bezoeken, zij raadde mij Kruschen Salts eens te prob'eercn. Als laatste redmiddel heb ik haar raad opgevolgd. Reeds na de eerste halve flacon voelde, ik mij veel beter. Ik kocht, toen een heele flacon cn ben er sinds steeds mee doorgegaan. Ik kan nu weer wandelen, kan mij weer kleeden en wasschen en mij aan mijn huishouden wijden." Mevr. A. A. te L. Stop Uw rheumatische pijnen nu direct. Begin morgenochtend met Kruschen Salts. .De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen nie ren. lever en ingewanden aan tot krachtiger wer- king, waardoor de afvalstoffen, als urinezuur etc., die zich in het lichaam hebben opgehoopt en de oor zaak zijn der rheumatiek, volkomen worden verwij derd. Met het verdwijnen der oorzaken nemen ook de pijnen af om tenslotte geheel op te houden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar hij alle apothekers en erkende drogisten k f0.90 en fl.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het étiket op de flesch. zoowel als op de buiten verpakking, de naam Rowntree Handels Maat schappij, Amsterdam, voorkomt. ACHT DOODEN BIJ SPOORWEGON GELUK IN AMERIKA. N e w-Y o r k. In de nabijheid van het stadje Sunbury in Pennsylvanië is een snel trein op de brug over de Susquehanna ont- spoord, met het gevolg, dat de locomotief, de bagagewagen en een slaapwagen in het ijskoude water stortten. Drie andere wagons vielen langs een steile helling en bleven aan den voet van den spoordijk liggen. De dwarsliggers vatten vlam en weldra stond de geheele brug in brand. Het reddingswerk werd zeer bemoeilijkt door de hevige koude ('t was 27 graden Celsius onder nul). Ongeveer een uur na het ongeluk waren acht dooden geborgen. Het aantal gewonden bedraagt volgens tot dusverre ontvangen berichten dertig. Men vreest, dat zich in de in de rivier gestorte wagens nog meer omgekomenen bevinden. Politiebarkas omgeslagen. Dertig dooden. Bogota. Op de Mela bij Orocue in de Zuid-Ame- rikaansche republiek Columbia is een politiebarkas tijdens een zwaren storm omgeslagen en gezonken. Dertig opvarenden, onder wie 27 politie-agentèn, zijn om het leven gekomen. Jg ~i#11 TT i Een oefening, die elke turnster kennen moet, die aan de a.s. Olympische Spelen deelneemt. De luchtschipverbinding Nederland=Nederl. Indië. Een ontmoeting tusschen den heer Bron sing en Dr. Eckener. Amsterdam. Uit Genua ontving het A.N.P. gister een telegram, meldende dat tus schen Dr. Hugo Eckener en vertegenwoordi gers uit Nederland te Genua een overeen komst was geteekend voor een luchtschip- dienst tusschen Amsterdam en Batavia. Ver der zou bij de onderteekening van deze over eenkomst de mogelijkheid zijn besproken in Genua een tusschenlandings-station op de nieuwe lijn te vestigen. Dr. ECKENER. Bij informatie ter bevoegd er plaatse verneemt het A.N.P., dat hoewel nog geen bericht uit Genua was ontvangen, bovenstaand telegram in dezen vorm niet als juist kan worden beschouwd. De heer A. F. Bronsing heeft op zijn reis naar Nederlandsch-Indië hij vertrekt heden met het m.s. „Marnix v. St. Al- degonde" van Genua naar Batavia de gelegenheid benut Dr. H. Eckener, die momenteel aan de Riviera vertoeft,.te Genua te ontmoeten en met hem een be spreking te hebben over de reeds lang bestaande plannen van het syndicaat voor luchtschipverkeer met Nederlandsch-Indië, waarvan de heer Bronsing voorzitter is. Verder vernemen "wij, dat de heer Bronsing op zijn reis naar Genua een bezoek heeft gebracht aan Frie- drichshafen om aldaar op «de werf de nieuwe Zep pelin in oogenschouw te nemen. Egmond aan Zee. De positie van de „Kerkplein'* is na Dinsdagavond onveranderd. De wind is steeds Zuidelijk, terwijl Zuidwestelijke of Westelijke wind, of wel springtij, wenschelijk zijn. Deze laatste kan 9 Februari verwacht worden. De laatste dagen stond alleen de sleepboot „Humber" in verbinding met de „Kerkplein". Deze sleepboot is gistermorgen door de „Hoek van Holland" vervangen. Spoorwegramp in Japan. VIJFTIG DOODEN EN GEWONDEN. Tokio, 31 Jan. Ten Noorden van Tsoe- roega in de provincie Foekoei is een per. sonentrein verongelukt door het in bewe ging komen van groote massa's sneeuw. Drie wagens sloegen om. Volgens de eer ste berichten zijn vijftig personen gedood of gewond. FILMACTEUR DOOR MESSENWERPER GEWOND. Hollywood. De Engelsche filmacteur Ronald Coleman is licht gewond, doordat bij het opnemen van de scene .een messenwerper miste, zoodat het mes Coleman in de borst trof. EEN BOMAANSLAG TE ALEPPO. t Damascus. Betoogors te Aleppo hebben een bom geworpen naar de barakken van dc plaatselijke troepen, waardoor verscheidene soldaten licht ge wond werden. De algemeene staking duurt nog voort. Donderdag, den 30sten Januari, was het 3 jaar geleden, dat de nationaal-socialisten in Dnitsch'nnd aan het bewind kwamen. Deze dag werd o.m. gevierd met een geweldige opmarsch der oude garde van de S.A. tot een totaal aantal van 25.000 man, die nit het gansche land naar de hoofdstad des lands waren opgetrokken. Voor deze massa.

Schager Courant | 1936 | | pagina 16