u L-MASQUé bouwterrein Europa's moeilijkheden Een mooie vertegenwoordiging Wieringermeer. Hooi, Stroo, OPENING Vrachtdienst! Pieter Breed en Neeltje Koster, Voerbieten en Vosraardappelen Ongeluk op de Maas bij Luik. Den Helder De Zuivelweek geopend Advertentiën. Marktberichten. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen hun op rechten en welgemeenden dank aan hun Kinderen, Behuwd- en Kleinkin deren, Familie, Vrienden en Bekenden en aan het Fanfarecorps „Callantsoog" voor de vele blijken van belangstel ling bij hun 50-jarig Huwelijksfeest ondervonden. Gb. KRUIT. G. KRUIT—Rapstok. Callantsoog, 5 Febr. 1936. Schager Roosjes. Gevraagd: pasgeboren Biggen, door S. ROTGANS. Stroe 26, Wie- ringen. Gevraagd: een nette Baker, ongev. half Maart. Br. met ver! conr dities onder letter A, Postkantoor CaL lantsoog. Allen, die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan-, of borg tochten onder zich hebben geteekend door nu wijlen de Echtelieden in leven wonende te Lagedijk, gem. Schagen, en overleden te Schagen 15 September 1929 en te Alkmaar 8 No vember 1935, waarvan de nalaten schappen zijn aanvaard onder het voor recht van boedelbeschrijving, worden verzocht hiervan opgave of betaling te doen vóór 13 Februari 1936 ten kantore van Notaris H. J. VAN VEEN te Zijpe, Huishoudster gevraagd, bij heer alleen, tusschen de 30 en 40 jaar. Br.even letter 8, Bu reau van dit blad. AANBOD GEVRAAGD voor Vz H.A. Roode Kool op confract, per wagon te telen. T eelt- vergunning aanwezig. - Brieven aan P. STOOP, Zuid-Scharwonde R 81. Gevraagd: Een" HUISHOUDSTER bij B. SCHRIIVER, Schagerbrug. Zondags thuis. Afbraak van Boerderijtje te koop, met vierkant, geschikt voor Kapberg, bij P. Vos te Callamsoog. op ZA Anna Paulowna B, z. a. nette besch. Huishoudster, 26 jaar, met dochtertje 2 jaar, liefst bij heer alleen, 1 kind geen bezwaar. Adres: j. Schager, Boschweg K 1, 't Zand. TERDAG 15 FEBRUARI a.s in „VEERBURG". Aangifte vanaf heden. Bal-leiding K. KAAN. Oerrit Koning, Schagen, verkoopt zware palen, vanaf 2 meter tot 8 meter. Kruidden, Hekr schrooten, lange Juffers, Ramen, Pol:» derwagens enz. Gevraagd met ingang van 1 Maart; een net Kosthuis, door H. SPAN, Barsingeyhorn. Uit de hand te koop: te Winkel, groot ong. 41 Aren, ter stond te aanvaarden. Te bevragen bij Notaris G. J. VAN LEERSUM, aldaar. Gevraagd: gem. Zit-Slaapkamer m. pension Br. met prijsopg. letter 'K, Kantoor Barsingerhorn. Gevraagd: Net DIENST-DAGMEISJE, wegens aanstaande huwelijk van het tegenwoordige. Mevr. WITKOP, Schagerbrug. Vraagt prijs - Franco thuis. Te koop: ,i EEN BESTE VAARS bij P. KUSSEN, Tweewegen, Wie ringerwaard Gevraagd: Een FLINKE DIENSTBODE. Markt B 1, Schagen Met ingang van Woensdag 5 Februari zal ondergeteekende een Dagelijksche Besteldienst onderhouden van Anna Paulowna (vanaf Breezand) via SCHAGEN naar Alkmaar. Terwijl hij Maandags, Woensdags en Vrijdags doorrijdt naar Beverwijk. Bestelhuis Breezand1. P. LEI jEN, tel. 32AlkmaarTUINMAN, Dijk, tel. 3382 De Ondernemer, N. J. LEIJEN, Anna Paulowna. Lagedijk 2. Aan Barneveld's Agentaar en Commissie handel de vertegenwoordiging van Van Houtens Cacaofabrieken opgedragen. De Cacaofabrieken van Van Houten en Zoon te Weesp, die ongetwijfeld over de gansche wereld een groote bekendheid bezitten, heeft haar verkoop-af- deeling in dien zin gereorganiseerd, dat thans haar fabrieken op slechts 25 plaatsen, inplaats van op eenige honderden in ons land worden vertegenwoor digd. Zoo erkent zij in Noord-Holland boven het IJ vier grossiers en aan Barneveld's Agentuur- en Com- misiehandel alhier is de eer te beurt gevallen, dat zij één van deze vier uitmaakt. Inderdaad een heel mooie vertegenwoordiging en naast den heer Barne- "Veld, kunnen we ook Schagen met dit succes geluk- wenschen, daar toch hiermee opnieuw onze plaats als centrum voor een uitgebreid gebied wordt aan gezien. Opening van het Schager Importhuis. Een tweede onderneming van den heer Barne- veld, het Schager Importhuis op de Nieuwe Laag- zijde, zal Dondo?dag, den Gden Februari definitief worden geopend. Deze eenige speciale groothandel voor talrijke ar tikelen in den kop van Noord-Holland het is dus een bedrijf alléén voor den winkelier en niet voor particulieren verkoop, doch wel voor alle af nemers op dit gebied, als café's en restaurants e.d. dit Schager Importhuis dan is een toonzaal ge worden vol met éénheden van duizend-en-één arti kelen, waaruit de winkelier naar volle tevreden heid zijn keus zal kunnen maken. Hij zal er onge twijfeld vinden wat hij zoekt en hij verzuime ook niet de advertentie in dit nummer te lezen en nog minder om Donderdag bij de opening aanwezig te zijn. Besprekingen te Parijs De paladijn van den Volken bond tot de tanden gewapend Het Duitsche gevaar Het overlijden van Koning George was voor tal van vorsten en staatslieden uit Centraal- en Oost-Europa aanleiding zich naar Londen te begeven, teneinde hun land bij de begrafenis van Engel ands Koning te .vertegenwoordigen. Het is echter opvallend, dat al deze vooraanstaan den de terugreis over Parijs maken en zich daar ver zamelen tot het houden van politieke besprekingen. Zoo zien wij thans te Parijs bijeen de Koningen van Roemenië en Bulgarije, de Prins Regent van Joego slavië, Titulescu, Prins Starhemberg en vertegenwoor digers van Turkije, Grieken en niet te vergeten Rus land. Welke de reden is die leidde tot deze spontaan op gekomen besprekingen, valt slechts te raden. Ons komt het voor dat bovenal de Oostenrijksche kwestie, maar daarnaast de militaire gevaren ont staan door de Duitsche herbewapening, onderwerp der gesprekken zullen zijn. Zonder overdrijving kan men immers zeggen, dat Ihet Oostenrijksche probleem, sinds de vrede van Ver- sailles, als 'n dreigend gevaar boven Europa heeft gehangen en dit gevaar scherper vormen gaat aan nemen, naarmate Italië zich uitput in zijn Afrikaan- sche avontuur en daardoor Duitschland relatief krachtiger en sterker wordt. Dat de ontwikkeling der dingen onrust bij de be trokken staten teweeg brengt, is duidelijk en even begrijpelijk, is, dat men een oplossing voor de moei lijkheden tracht te vinden. Hoe de rust in midden-Europa voor langen duur zal kunnen worden bevestigd, is echter niet gemakkelijk ite bepalen. Het staat wel vast dat in Oostenrijk sterke nati- onaal-socialistische invloeden werken, waarmede de monarchistisch-katholieke regeering soms groote moeilijkheden heeft. Heel handig tracht nu de regeering te Weenen de nazi-dreiging te benutten om dé Habsburgers weer op den troon hunner voorvaderen te brengen, maar hoezeer zoowel Tsjechië, als Roemenië en Joego-Sla- Vië ook beducht zijn voor de Duitsche nazi's, nog meer vreezen zij het herstel van het, oude Oostenrijk sche Keizershuis, omdat dit ongetwijfeld een hecht cement zou blijken tot de horeeniging van Oostenrijk en Hongarije. En dit is een combinatie, die de heeren in midden- Europa allerminst begeeren omdat die, op den duur met de wapenen in de vuist, wel eens zou kunnen aandringen op teruggaaf van de rijke Oostenrijksch- Hongaarsche gebieden, die de heeren Tsjechen, Roe menen en Joego-Slaven als oorlogsbuit in de wacht hebben gesleept. Staat dus de Oostenrijksche kwestie ongetwijfeld in het brandpunt der belangstelling bij de bespre kingen, die te Parijs worden gevoerd, aan den an deren kant mag men aannemen, dat ook de steeds groeiende tegenstelling tusschen Rusland en Duitschland een onderwerp van het gesprek zal uit maken. Men spreekt reeds van een groote toenadering tus schen Frankrijk en Rusland, waarbij dit laatste land zich zou verbinden om de Donau politiek van Frank rijk te steunen, waartegenover Parijs weer verdere verplichtingen zou stellen ten aanzien van de ga randeering der Russisch-Duitsche grenzen. Opvallend is ook de meer hartelijke toon, die in de Engelsche pers is te beluisteren jegens Sovjet- Rusland. Men is wel veel en veel meer gereserveerd dan Frankrijk, maar is toch blijkbaar bereid de uit Rusland dreigende gevaren van communistisch-pro- pagandistische aard op de koop toe te nemen, als men daardoor de stabiliteit der Europeesche verhou dingen kan koopen. Hoe ten slotte echter ooit duurzaam een oplos sing voor het Oostenrijksche probleem kan worden gevonden, zonder spontane medewerking van Italië is niet recht duidelijk. Voorloopig schijnt men de dreigende gevaren te Willen bezweren door zich geheel op den Volkeren bond te oriënteeren. Vooral Engeland zoekt ln collectieve samenwerking heil voor de aanstormende moeilijkheden en werpt zich moedig op als paladijn der Volkenbondsge dachte. Dat Londen zich hierbij echter niet door een schoon idealisme in slaap laat wiegen, maar zich wel degelijk bewust is van de noodzaak de stok achter de deur te houden, blijkt uit de nieu we Engelsche bewapeningsplannen, die maar even uit ruim 200 nieuwe oorlogsschepen en 12.000 nieu we vliegtuigen zouden bestaan. Van welk standpunt men de besprekingen te Pa rijs ook beziet, men ontkomt niet aan den indruk, dat het grootste deel van Europa bezig is zich po litiek samen te trekken tegenover het Duitsche hationaal-socialisme, dat immers èn in de Oosten rijksche kwestie én bij de garandeering der gren zen in Oost-Europa een gevaarlijk standpunt in neemt. De Duitsche vloed binnen de beddingen houden, haar door het vredesverdrag van Versailles aange wezen, ziedaar het probleem waarvoor het overigéi Europa zich ziet geplaatst en waarover naar onz? stellige meening de Parijsche besprekingen loopen. Twee veerponten op drift geraakt Bij de Maasbrug te Fragnée bij Luik zijn Maandag twee veerponten, die met grind gela den waren, tengevolge van den snellen vloed op drift geraakt. Zij werden door den sterken stroom meegesleurd in de richting van de stad en dreigden te worden verpletterd. Bovendien bevond zich een arbeider op een der ponten. Op zijn hulpgeroep sprongen twee arbeiders in een roeiboot, die een der ponten bereikte, juist op het oogenblik. dat deze met groot ge weld tegen een van de brugpeilers terechtkwam De pont kapseisde en ook het roeibootje kantelde De twee mannen raakten te water, en een van hen verdronk. De man van de pont was eveneens te water geraakt, doch hij kon worden gered. N.R.Ct. Wethouder De Boer spreekt. Interessante demonstratie van smakelijke gerechten. In ons nummer van 30 Januari j.1. vertelden wij U reeds één en ander over een Zuivelweek, die van 3 tot en met 7 Februari zou worden gehouden. Deze mededeelingen werden ons verstrekt aan een aller-, smakelijkste zuivel lunch. Gisteravond heeft de officiëele opening van de zui velweek plaats gehad, welke plechtigheid werd ge volgd door een interessante demonstratie, die ons toonde op welke wijze eenige der gerechten, die wij de vorige week hebben genuttigd, worden bereid. Tegen het openingsuur, half acht, hadden zich in de groote zaal van Musis Sacrum in de Koningstraat een groot aantal genoodigden verzameld. Gezellige gramafoonmuziek doodde den tijd en on ze geheele aandacht werd in beslag genomen door de heerlijke geur van de gerechten, die inmiddels werden bereid door lieftallige kooksters. Iets over half acht is het de heer Terra, voorzitter van de propaganda-commissie, die allen hartelijk welkom heet, waarna wethouder de Boer de gelegen heid krijgt de. zuivelweek officieel te openen. In herinnering wordt gebracht hoe ons volk eens, naast een zeevarende natie, tevens eene was, die te plattelande de bodem bewerkte en de zuivel won, een product, dat de trots van ons land was en de naam ervan door de uitvoer tot ver over de grenzen roem bracht. De zuivelnijver- heid werd vervolmaakt door de wetenschap. Wij wer den voor het grootste gedeelte van Europa DE zuivel- leverancier. Toen kwam de crisis! Grenzen werden gesloten. Door force-majeur en overmacht ontstond een overproductie, waarvoor geen bestemming meer werd gevonden. Dientengevolge daalden de loonen en de toestand laat zich thans zoo aanzien, dat men niet meer aan een crisis mag denken doch zich er van bewust dient te zijn, dat men doormaakt een overgangsperiode. En deze brengt met zich, dat men zal hebben te zoeken naar andere wegen tot bestem ming van de productie. Spr. wijst op de groote be- teekenis van melk- en melk-producten als voeding voor ons volk. Dit te propageeren heeft o.a. het Zui- velbureau zich ten doel gesteld. In andere landen als Denemarken en Zwitserland, waar ook een nijvere zuivelindustrie gevestigd is, wordt 3 maal zooveel melk verbruikt, als hier te lande. De zuiveldagen hebben nu ten doel te demonstree- ren welke smakelijke spijzen met zuivelproducten kunnen worden bereid. En als deze kennis doordringt in elke woning van iedere stad en ieder dorp, dan zal dat tot gevolg hebben, dat de boerenstand wordt bevrijd van den nood, waarin zij thans verkeert en dat de boerenbevolking terugkeert tot eenige mate van welstand. Daarom is het dat spreker vurig hoopt dat de arbeid van ieder, die aan de tot-stand- koming van deze zuivelweek heeft medegewerkt, worde bekroond. Na deze. met enthousiasme uitgesproken rede, verklaart Wethouder De Boer de Zuivelweek voor geopend. Dr. Swaters uit Julianadorp zegt overtuigd te zijn van de groote waarde der zuivelvoeding voor ons volk en van de groote onbekendheid hiermede door het meerendeel ervan. Dat de zuivel voedingswaar de heeft is scheikundig vastgesteld. Overbekend is de melk als het beste kindervoedsel. Van groot gewicht is de lage prijs van de melk, waarbij men dan nog dient te bedenken, dat reeds een halve liter melk per dag een uitermate gunstige invloed op het men- schelijk lichaam heeft. Wat de hygiëne betreft: cho lera en typhus zouden door melk kunnen worden overgebracht, doch door pasteriseeren of doorkoken wordt de bacil gedood. De melk beide behandelingen te laten ondergaan is overbodig en maakt het product noodeloos duur. Voorts wijst spreker op de nevenproducten van de melk, n.1. room, karnemelk (vet-arm), boter kaas en de verschillende kaasbereidingen. Spreker zou geen voedingsartikel kunnen opnoemen, waarvan zooveel goeds is te vertellen, aldus beëindigt deze zijn leer zame rede. De heer Terra, die de beide sprekers dank brengt voor hun woorden, doet thans mededeeling van de uitslag van de zuivel-etalagewedstrijd, die in Den Helder is gehouden en waaraan 16 deelnemers hebben meegedaan. De Jury bestond uit de heeren C. Th. Mahieu, Den Helder, Hoogerduyn, Alkmaar, en Knol, 't Zand. De eereprijs, de zilveren medail le van de Kamer van Koophandel, is ten deel ge vallen aan den heer J. de Wit, Brakkeveldsweg. De eerste prijs verwierf de heer M. S. Bremer uit de Keizerstaat, de tweede, Mevouw Duker van Jong Holland en de derde de heer M. Koorn Jr., uit de Spechtstraat. Vervolgens demonstreerde Mevrouw Kuik het koken der heerlijke gerechten, waarvan de monsters door ons met veel genoegen werden genoten. In de kleine zaal van Musis Sacrum be staat gelegenheid een Zuiveltentoonstelling te be zichtigen. Men ziet hier de benoodigdheden voor het winnen der zuivel en de verschillende verpak kingen, waaronder allerlei Zuivelproducten in den handel worden gebracht. Niemand verzuime dezer dagen naar Musis Sa crum te gaan om te zien, wat de Zuiveldagen brengen. Vooral de huisvrouwen worden er wijzer van en er bestaat kans, dat zij erdoor zullen spa ren, want Zuivelproducten zijn niet alleen voed zaam, doch ook goedkoop I Heden overleed in de Zieken verpleging „De Villa" te Hoorn, na een smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mevr. An. HOÉK'Schoen, te Hoogwoud, in den ouderdom van 42 jaar. Haar diepbedroefde Zuster en Zwager, A. SLAGTER—Schoen Jn. SLAGTER en Kinderen. Burgerbrug, 31 Jan. 1936. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon JACOB* I. FIJNHEER. A. FIJNHEER—Wiersma. Schagen, 4 Febr. 1936. J. GROET en A. GROET-Breed zeggen alle Vrienden en Rekenden een hartelijk vaarwel toe, bij hun vertrek van Van Ewijcksluis naar Alkmaar, „Westerlicht". Alkmaar, Febr. 1936. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen op rechten dank aan allen; die ons blijken van belangstelling en deelneming heb ben betoond bij het overlijden van onzen geliefden Man en Vader, den Heer Hendericus Veuger Gz. Wed. H. VEUGER-Schrieken en Familie. St. Maartensbrug, Febr. 1936. Hiermede betuig ik mijn oprechten dank aan allen, voor de vele belang stelling en deelneming, ondervonden bij het overlijden van mijn beste Man H. v. d. WOUDE. In het bijzonder aan Dr. de VRIES en Zuster SAMPLONIUS, voor de zorgvolle behandeling den overledene bewezen. T. v. d. WOUDE-Stammes. Wieringerwaard, Febr. 1936. Voor de vele blijken van belang stelling bij mijn afscheid als Post- bode, ook namens mijn Vrouw en Kinderen, mijn hartelijken dank. O. STRIJBIS. Nieuwe Niedorp, Febr. 1936. Te koop aangeboden: BI. Eigenheimers Poters, m. 35/42, kl.B en NilU duiven- boonen voor den zaai, a f 10. per 100 K.G., a contant. W. KUIPER, Schagerwaard. WINKEL. Brand. In den afgeloopen nacht is door onbekende oor zaak brand uitgebroken in de bocrenbehuizing, be woond door den heer B. Raman in clen Groetpolder alhier. Een geit en een rijwiel konden slechts wor den gered, doch overigens werd alles een prooi der vlammen. De bewoners waren dien avond bij familie ge weest en hadden, als gewoonlijk, de kachel door la ten branden, doch toen zij thuis kwamen, vonden zij alles in rook en even later sloegen de vlammen naar buiten. Een defect aan den schoorsteen is niet uitgesloten, zoodat hierdoor de brand veroorzaakt kan zijn. Zoowel het huis, eigenaar de heer De Groot uit Noordscharwoude, als de inboedel zijn togen brand verzekerd. Voetbaluitslag. Flevo II had Zondag een ontmoeting met M.O.K. II. Het Flevo-elftal wist een zege te behalen, door M.O.K. II mot 41 te verslaan. Voor Flevo I, dat was uitgenoodigd te spelen tegen Sport te Hoorn, werd wegens terrein-moeilijkheden de wedstrijd afgelast. Uitbreiding bebossching. De Noordelijke hoek van de Wieringermeer, waar reeds voor een uitgestrekte oppervlakte een begin met bebossching is gemaakt, zal thans opnieuw met pl.m. 90 H.A. dennen en elsenhout worden beplant. Bij do beplantingswerkcn zijn tientallen werklieden werk zaam. Anti-Revolutionnaire Kiesvereeniging in de Wieringermeer. Bovengenoemde vereeriiging was Maandagavond in vergadering bijeen, onder leiding van haren voorzitter, den heer IC v. d. Veen. Deze opent met gebed, psalm gezang en schriftlezing en heet vervolgens de aanwe zigen welkom. De notulen werden gelezen en goedgekeurd, waar op eenige bestuursmededeelingen volgden. De' heer S. Bandringa levert hierna een inleiding over „Sociale Regeeringspolitiek". Een diepgaande be spreking volgde. Het bestuursvoorstel, om in beginsel de Kiesvereeni ging te splitsen, n.1. in twee vereenigingen, t.w. voor Slootdorp en Middenmeer, werd aangenomen. Een voorstel van het bestuur om de grenzen te re gelen, werd eveneens na stemming aangenomen met 2 stemmen tegen. De heer L. Harenberg doet na-mens de kascommissie mededeeling dat bij gehouden controle, boeken en be scheiden van den penningmeester in de beste orde had bevonden, waarna décharge aan den penning meester wordt verleend. In de volgende gecombineerde vergadering zal dè heer Heerink een inleiding houden. Een tweetal nieuwe leden gaven zich op. Hierop volgt sluiting met dankgebed. WIERINGERWERF. De eerste groep nieuwe bewoners die eerstdaags hun intrek zullen nemen in de nieuwe woningen, kunnen ook wat verlichting betreft, gerust zijn. Zaterdag jl. is de electrische stroom doorgevoerd, terwijl vermoedelijk a.s. Zaterdag ook de straatver lichting zal worden ingeschakeld. Aan de met eenige dagen te openen school is. naar men ons mededeel de. als tijd. hoofd benoemd de heer Boersma thans onderwijzer te M. Meer. De heer Harsevoort zal dan worden overgeplaatst van Slootdorp naar Midden- meer. ANNA PAULOWNA. Vrachtdienst, Blijkens een advertentie in dit nummer zal de heer Nic. Leijen van de Kleine Sluis met ingang van morgen een autobesteldienst openen op Alkmaar en Beverwijk via Schagen. Bal-masqné. Op het Bal-masqué, dat amus. ver. KNAL Zater dag over een week geeft ih Veerburg, zal o.a. ook het publiek een prijs mogen toekennen. Zie nadere aankondigingen in d© advertenties. POLITIE GEMEENTE SCHAGEN. Verloren een handschoen. AMSTERDAM, 3 Februari 1936. Aardappelen. Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Z. bonten f 2.302.80, idem blauwen f 2.402.80, Z. Eigenheimers f 22.20, Z. Roodstar f 2102.20, blauwen en bonten poters f 1.802. Alle soorten Bonken f 1.802, Haarlemmermeer en IJ- polder Bevelanders f 1.801.90, dito Bonten f 2.60' —2.80, Flakkeesche eigenheimers f 22.10, dito po-* ters f 1.601.80, Spuische eigenheimers f 2.102.20, dito poters f 1.601.80, Hillegommer zandaardap- pelen f2.102.80, Anna Paulowna zandaardappelen met ringvuur f 1.751.90. Dito zonder ring vuur f 2.102.80, alles per 70 kilo. Verder per 100 kilo. Nieuwlandsche zandaardappelen in balen van kilo f2.903, Roodstar f 2.80—3, Bintjes f33.50, Bon ken f2.40—2.60. AMSTERDAM, 3 Februari 1936. Binnenlandsche Granen. (Boerennoteering). i Rogge f 7.107.35, chevaliergerst f 4.805, winterm gerst f 4.504.75, haver f 6.406.60, duiveboonen! f 66.50, paardeboonen f 5.505.70, groene erwten; f 8.2, alles per 100 Kg.; karwijzaad f 11—11.25 en blauw maanzaad f 89 per 50 Kg. AMSTERDAM, 3 Februari 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 579 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 4650 ct., 2e kw. 4045 ct., 3e kw. 3238 ct., per Kg., slacht/gewicht; 100 melk- en kalfkoeien f 175210 per stuk; 96 vette kalveren: le kw. geen not.; 2e kw. 4655 ct., 3e kw. 3844 ct., per Kg. levend gewicht; 85 nuchtere kalveren f 37 per stuk; 71 schapen f 13.5016 per stuk; 475 varkens: vleeseh- varkens, wegende van 90—110 Kg. 43—44 ct. per Kg. slachtgewicht, enkele hooger; zware varkens 4142 ct. per Kg. slachtgew.; vette varkens 4041 ct. per Kg. slachtgewicht. ALKMAAR, 3 Februari 1936. Veemarkt. Aangevoerd: 81 vette koeien f100 190, handel matig; 22 kalveren, graskalveren f 25 —40, vette kalveren f 3065, per Kg. 5080 ct., 95 nuchtere kalveren f 3—12. en 320 vette varkens 33 36 ct. Handel varkens stug. BROEK OP LANGENDIJK. 4 Februari 1936. Uien f 1.602, drielingen f 0.801, grove f 2.30 2.50, peen f 1.30—1.60, kroten f 1.10—3, roode kool f 2.307.70, gele kool f 2.607.50, Deensche witte kool f 0.70—4.90. NOORDSCHARWOUDE, 3 Februari 1936. BI. eigenheimers f 2.40—2.60, uien f 1.40—1.90, dr. 0.60—1. grove f 2.30—2,50, gelen pe 330—3,50, peen 1.401,60, klenie peen 6090 ct. S00 Kg. kroten f 4.20, 42G00 Kg. roode kool f 5.10 8.10, doorschot f 4.50—7.30, 1220? Kg. gele kool f 5.10 —7.50, doorschot f 4.20—5.80, 52200 Kg. D. witte kool i 2—5, doorschot f 24.20.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2