Uii Bergen. Voor het bedrijfsleven KLEUTERSCHOOL VOLKSONDERWIJS. De ouders stuurdeu vroeger hun klein tjes naar een kinderfcewaarplaats; nu kleuteren ze op heel andere manier. Tja, ik moet wel heel erg ver teruggaan in m'n her innering, maar als ik ingespannen kijk, dan zie ik het beeld toch nog vaag voor me. Ik neem de loupe erbij en plots nemen die vage omtrekken vasteren vorm aan. Ik zie een steencn muur rondom een open plaats, waarop in het midden een ouwe kastanjeboom. Aan een der zijden wordt de plaats afgesloten door een gebouw met wit gepleisterde muren en hooge ramen, die in vele kleine ruitjes zijn onderverdeeld. Het gebouw betreedt men langs een hardsteenen trapje van enkele treden en door een deur welke open en dicht kan klappen. Wanneer ik voor 't eerst door die deur ga, loop ik aan de hand van m'n moeder en ben ik op een in mijn kinderoogen ietwat gevaarlijke expeditie. Maar de moederhand is om mijn kleine knuistje ge sloten en als ik op steelsche wijze omhoog kijk, dan zie ik haar goede oogen mij tegenlachen en voel ik me sterk als een jong paard en moedig als 'n klei ne leeuw. Door de deur kom ik in een alweer in mijn kin deroogen onmetelijke groote zaal. Kracht en moed ontzinken me op een en hetzelfde oogenblik, en als moeder m'n hand loslaat, om naar huis te gaan en •mij alleen in die groote ruimte achter te laten, hef ik een vervaarlijk gekrijsch aan en merk dan eerst dat ik feitelijk meedoe aan een gemeenschappelijk krijschconcert. Want rechts en links, voor en achter me klinken de hooge en schorre ellende-kreten. Ik vond het zoo zielig, heeft moeder later tegen vader gezegd, maar hij moest er toch doorheen. Ik ben er evenals alle andere peuters natuur lijk doorheen gekomen, heb zoetjes vrede gesloten met de bewaarschooljuf, die ik eerst niet kon uit staan omdat ze me van m'n moeder had beroofd en ik heb me eenige jaren lang, 's morgens en 's mid dags gedwee laten opbergen. Mooie herinneringen heb ik van m'n eerste school niet behouden; ik kan dan ook moeilijk aannemen, dat het er prettig en gezellig moet zijn geweest. Onwillekeurig moest ik aan dezen tijd uit m'n prille jeugd terugdenken, toen ik gistermorgen het aangaan van de kleuterschool van Volksonderwijs van nabij aanschouwde. Vroolijke gezichtjes; een blij gesnater en vele uitroepen van echte bewondering en heerlijke voldoening uit kleine kindermondjes. Trouwens, alles werkte mee! De zon die vrooiijk binnerigluurde door het breede raam, dat uitziet op de ruime speelplaats, om ook getuige te zijn van dit blij gebeuren; de kleinige meubeltjes van geel, oranje en zwart de mooie wandversieringen en dan de aardige juf, die geholpen door haar as sistente druk in de weer was om alle vier en veer tig kleuters in te deelen naar leeftijd en ze dien overeenkomstig een plaatsje te geven. En veel, veel eerder dan ik had kunnen denken, was warempel de echte les begonnen, zongen de peuters heerlijk valsch van de bekende beeren, die broodjes smeren en de niet minder bekende apen die wortels schrapen. Toen bracht de gemoedelijke „meester'' Beets een groote doos binnen. Wat zou erin zitten? Ra den, zei juffrouw Siegmund. Weten jullie 't niet? Weet je wat ik geloof? Het is een heel klein kindje, dat straks niet is gekomen. Daverend gelach en gejuich. Maar 't waren heerlijke taartjes en de kleu ters werden op deze eerste, voor hen zoo gewichtige dag, fijn getrakteerd. En of 't smaakte! Zondagmiddag is er gelegenheid geweest de nieu we Kleuterschool te bezichtigen en de honderden die daarvan hebben gebruik gemaakt waren en thousiast over de keurige inrichting en de talrijke leermiddelen welke er ten gebruike der kinderen, te zien waren. Wij wenschen de dames Siegmund en de Jong veel succes met deze mooie kleuterschool van Volks onderwijs. JAARLIJKSCHE BILJARTWEDSTRIJD. Gistermiddag vond in café de Roode Leeuw te Schoon het eerste gedeelte plaats van den jaar- lijkschen Biljartwedstrijd BergenSchoorl. Van de 36 partijen werden er 14 gespeeld, waar bij Schoorl thans met 63 caramboles de leiding heeft. De resteerende 22 partijen worden a.s. Zon dag in de Rustende Jager alhier, gespeeld. HARENKARSPET DIRKSHORN. Het jubileum van den heer Van der Oord. Werd in een vorig nummer van dit blad de ver wachting uitgesproken, dat 2 Februari voor den heer L. van der Oord wel niet onopgemerkt zou voorbijgaan, die verwachting is schitterend verwe zenlijkt. In den namiddag werd hem door de Muziek- vereeniging „Onder Ons', waarvan de jubilaris eerelid is, een serenade gebracht. Bij ontstentenis van den voorzitter der vereeniging, den heer J. Smit, wegens ziekte, werd de jubilaris gecomplimen teerd door een lid van het Bestuur, den heer S. van der Oord. De receptie des avonds in café Pijper was druk bezocht. Door den voorzitter van den polder Scha- gerwaard, den heer J. Groot, werd de heer Van der Oord met zijn 50-jarig jubilé gefeliciteerd en hem als blijk van waardeering namens het Bestuur van den polder aangeboden een gouden horloge met inscriptie. De jubilaris betuigde op de hem eigen wijze zijn dank voor de waardeering en belangstelling en hoopte nog eenige jaren zijn ambt te kunnen ver vullen. Behalve het polderbestuur waren verscheidene burgers verschenen, om den ouden heer te compli menteeren en een uurtje gezellig samen te zijn. 2 Februari 1936 zal stellig bij den heer Van der Oord en zijn familie in aangename herinnering blijven. H EERH V OPW A ARP Zaterdag en Zondag werd in de lokaliteit van den heer Wester een fancy-fair gehouden ten bate van de R.K. muziekverecniging „Hou en Trou". De voor bereidingen tot en de leiding van de bazar, waren in handen gesteld van een daartoe door het bestuur van „Hou en Trou" uitgenoodigd bazar-comité, on der voorzitterschap van den secretaris der gemeen te, den heer Van der Ham. Bij de opening heette de voorzitter de aanwezigen welkom. Spr. vestigde er de aandacht op, dat de aanwezigen hier kwamen om vermaak te zoeken. Door het comité was gezorgd, dat zij dit konden vin den, maar spr. logde er den nadruk op, dat het het comité om het geld begonnen is. Spr. verwelkomde in het bijzonder de kerkelijke en burgerlijke over heid, waarna hij mededeelde, dat de burgemeester liad toegestemd om de bazar te openen. De burgemeester, de heer B. J. F. Sutman Meijer, wees er bij zijn openingswoord op, dat de gemeente idoor drang van boven af niet meer in staat is een Wl ERINOE R !\1 EER WAT DE KAMER VAN KOOP HANDEL TE ALKMAAR VOOR DE MIDDENSTANDSBEDRIJ- VEN IN HET NIEUWE LAND DEED Uit het goed gedocumenteerde verslag over het jaar 1935 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier gevestigd te Alkmaar hebben wij verder met ge noegen gelezen, dat deze Kamer ook in het af- geloopen jaar voor de middenstandsbedrijven van haar district in het algemeen, en die van het nieuwe land in het bijzonder, weder een groote activiteit aan den dag heeft gelegd. Zooals wij uit ervaring weten stelde deze Ka mer reeds in het jaar 1928 een speciale commis sie, genaamd ,.De Zuiderzeecommissie" in, welke zich van stonde af aan tot taak stelde, al die maatregelen te vorderen, die ertoe zouden kun nen leiden, dat het bedrijfsleven in den polder en omgeving zooveel mogelijk profijt zou kunnen trekken van de nieuwe geografische positie en dat ook met de belangen van de visscherij vol doende rekening zou worden gehouden- Bij voortduring bleef de Kamer te Alkmaar derhalve in contact met de bevoegde autoriteiten tot het verkrijgen van goede verkeerswegen, ver keersmiddelen enz. enz., opdat de economische belangen van de inwoners van het nieuwe land zooveel mogelijk tot hun recht zouden kunnen komen. Toen zich in Mei 1934 in den kring der mid denstandsbedrijven in de polder moilijkheden gingen voordoen werden door de Kamer te Alkmaar onmiddellijk besprekingen gevoerd, met het bestuur der middenstandsvereeniging in den polder, waarna alle belanghebbende partijen te Alkmaar hijeen werden geroepen, waardoor de oorzaak der klachten voor een goed deel kon worden weggenomen. Daar zich geleidelijk weder bezwaren van anderen aard ontwikkelden deed zich de noodzakelijkheid gevoelen een speciale contact-commissie voor den middenstand in het leven te roepen. Op voorstel van den Kon. Ned. Middenstandsbond werd deze ingesteld. Hierin namen aanstonds afgevaardigden der Kamers _e Alkmaar en Hoorn zitting, alsmede een vertf genwoordiger van den Kon. Ned. Middenstands bond. Welke goedé resultaten door het een drachtig samenwerken van deze drie gezagheb bende instellingen, en last but not least dank zij de welwillende houding van de Wieringermeer- directie, inmiddels zijn verkregen, wordt in bet meergenoemde verslag der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Holl. Noorderkwar tier nader omschreven. eenigszins beteekenende subsidie aan „Hou en Trou" te geven. Spr. stelde het daarom zeer op prijs dat de vereeniging nu ook andere inkomsten minder wor den, zelf wegen zoekt om aan de moeilijkheden het hoofd te bieden. Spr. hoopte dat deze bazar vooral wat de financieele uitkomst betreft, zou slagen, want hot voortbestaan van „Hou en Trou" zou hiervan af hangen. Laat ieder, die het voortbestaan van onze R.K. vereeniging „Hou en Trou" wenscht, hiervan op dezo bazar blijken. De heer van der Ham, dankte den burgemeester voor zijn openingswoord. Vervolgens gaf „Hou en Trou" een paar nummer tjes ten beste, waarna de bazar begon. Hoewel het bezoek Zaterdagavond niet druk was, bleken de inkomsten nog al mee te vallen, terwijl Zondagavond de geheele lokaliteit stampvol was. Wij gelooven daarom dat het comité succes van zijn ar beid zal hebben en dat het resultaat zal zijn, dat. het voortbestaan van „Hou en Trou" althans voorloopig verzekerd is. WARMENHVJZEH Laffe aanval op een 70-jarige. Zondagavond, toen de oude heer Gr. uit onze ge meente door Kal verdijk wandelde, werd hij op laag hartige wijze aangevallen door een individu. Zijn hoed werd hem van het hoofd geslagen en onder het uiten van allerlei bedreigingen, verdween de laffe dader. Om principieele reden wil de oude heer Gr. geen aangifte doen van dit geval. Voor den dader echter is dit een geluk, want de rechtbank in Alkmaar zou lang niet malsch oordee- len over een dergelijk optreden. I A N O E N P IJ K OUDKARSPEL. Naar we vernemen zal a.s. Vrijdag voor den eer sten keer in deze omgeving voor de Communistische Partij spreken het Tweede Kamerlid Louis de Vis ser. Het onderwerp dat deze begaafde spreker heeft gekozen, zal hoogstwaarschijnlijk veel belangstelling trekken. Zie hiervoor de advertentie in het Dinsdagnum mer. Een zending van hef Nationaal Crisis- comité. Naar men ons mededeelt, heeft het plaatselijk Crisiscomité dozer dagen een zending goederen van het Nationaal Comité ontvangen, welke goederen onder de ingezetenen, die hiervoor in aanmerking kwamen, zijn verdeeld. Deze goederen bestonden uit diverse kleedingstukken en enn wagon eierkolen. Verscheidene ingezetenen werden met een gedeelte van dezen voorraad verblijd. NOORDSCHARWOUDE. De bouw van een nieuw woonhuis aan den Laan- weg is bij onderhandsche aanbesteding gegund aan J. Valkonet, Oudkarspel (timmerwerk) en aan D. van Seventer, Noordscharwoude (metselwerk-. 22ste jaarvergadering Begrafenisver, Bovengenoemde vereeniging vergaderde Maandag avond in het lokaal van den heer J. d& Bakker. Aan wezig met het bestuur 15 leden. Na opening volgt goedkeuring der notulen. Uit het jaarverslag noteeren wij, dat negen begra fenissen door de vereeniging werden uitgevoerd, 4 voor leden en 5 voor niet-leden. Wegens bedanken van den heer K. van Dijk als bestuurslid is tot "be stuurslid gekozen de heer A. Glas. Namens de kascoinmissie wordt door den heer J. de Groot verklaard, dat een en ander in de beste orde werd bevonden. Ontvangsten f 1346.14. uitgaven f 1224.45, alzoo een batig saldo van f 121.69. Op de Boerenleenbank is ge plaatst f 1821.23, terwijl het totaal bezit der vereeni ging nu bedraagt f 1942,92. Van den heer C. Klinkert was een schrijven in gekomen inzake de kistenleverantie. Er wordt her innerd aan de overeenkomst 17 jaar geleden gemaakt en dat de ver. te Broek op Langendijk en Oudkarspel zich hieraan steeds gehouden hebben in tegenstel ling met de andere gemeenten. Door verschillende voorloopers wordt niet aan de instructies gehouden, waardoor anderen de kisten leveren. Na eenige discussie werd besloten deze zaak in handen van het bestuur te stellen. Bij de gehouden bestuursvergadering werden de hecren G. Bakker Oz. cn K de Vries weder herkozen. Als afgevaardigden naar de bondsvergadering werden benoemd de heeren K. Barten en J. Heidsma. De voorzitter zegt, naar aanleiding van deze ver gadering, dat men van het voorstel Dirkshorn inzake inkrimping van het bestuur nog niets vernomen heeft. Spr. stelt voor om namens Noordscharwoude voor te stellen wel het volledig bestuur te handha ven, doch om de algemeene vergadering maar af te schaffen, daar deze een afspiegeling is van de be stuursvergadering van den bond. De heer J. Keizer kan hierin niet meegaan, doch wordt tenslotte het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag informeert de heer J. Keizer naar de regeling van begrafenissen van de eene plaats naar de andere, daar dit wel eens kwesties met zich meebrengt. Voorzitter antwoordt, dat deze zaak nu naar ge noegen geregeld is. De heer Keizer vraagt nog of de loden vrij zijn in keuze van hegraven, hetzij per rijtuig of per auto. Geantwoord wordt, dat. de vereeniging zich houdt aan paardenbespanning, doch dat met uiterste wils beschikking wel rekening wordt gehouden. Hierna sluiting, waarbij het personeel nog dank gezegd wordt voor de diensten aan de vereeniging bewezen. ZUIDSCHARWOUDE. Kolven. Bij de {gehouden kolfwedstrijden in de baan van De Schoone Twaalvan, behaalden de heeren P. Mo lenaar en Th. Rijper, beiden alhier den derden prijs in de eerste en tweede klasse. Biljarten. Bij de gehouden Nederlaagwedstrijden tusschen onze biljartclub O.K.K. en die te Assendelft, was de uitslag voor het eerste vijftal 452379, in het voor deel van O.K.K, en die van het tweede vijftal 314284, eveneens in het voordeel van O.K.K. LANGENDIJK. De geruchtmakende quaestie met betrekking tot het aanstellen van een boekhouder bij de Lichtbedrij- ven, alias plaatsv. Directeur, houdt de gemoederen nog maar steeds bezig. Nu de Raad van Zuidschar- woude het voorstel heeft verworpen, zal de Commis sie van Beheer wel op haar beslissing moeten terug komen. Men deelt ons nog mee, dat een aantal leden van de Commissie tot den Voorzitter het verzoek zul len richten, een vergadering bijeen te roepen, om het voorstel terug te nemen. S T N T MAARTEN Maandagavond vergaderde ten huize „Rust en Lust" de afd. St. Maarten van het Centr. Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. De voorzitter opende met een welkom deze verga dering, waarna lezing der notulen en jaarverslag «volgde, waarbij na goedkeuring, dank werd gebracht. Uit het jaarverslag bleek dat de vereen. 4 leden had verloren en thans 111 telde. Voorts dat 2 kinderen in 1935 waren uitgezonden. Het finantieel verslag gaf aan ontvangsten f 105.56, uitgaven f 106.70, nadeelig saldo f 1.14; pl.m. saldo 1934 in totaal f 131.41. In de vacature M. Louw, werd voor de wijk Valk koog met op 1 na algemeene stemmen als bestuurslid gekozen de heer M. Bijpost Jr. De rondvraag bracht niets ter sprake, zoodat de voorzitter tot sluiting overging en zijn dank bracht voor de vlugge besprekingen. EENIGENBURG. Zondagavond gaf in café „de Burcht" de Zang- vereeniging „Zang en Vriendschap" onder leiding van den heer Vlam uit Warmenhuizen, een open bare uitvoering. Evenals het met alle plaatselijke vereeniging en het geval blijkt te zijn, was ook hier de belangstelling niet groot. Dit is te betreuren, daar de zang hier heel serieus beoefend wordt en dit te Eenigenburg voor de jongelui ter plaatse de eenige wekelijksche ontspanning is. De belangstel ling klein, uitgaven groot, slot; opheffing vereeni ging. Daar de beoefening heel serieus Is, is het gevolg, dat de uitvoering goed moet zijn, wat dan ook hier het geval was en de aanwezigen hun gang dan ook niet zullen hebben betreurd. Met de twee tooneelstukjes, welke als variatie werden opge voerd, wisten zij de aanwezigen ook heel aange name oogenblikken te bezorgen, zoodat het geheel als goed geslaagd mag worden beschouwd. ZIJ RE SCHAGERBRUG. J.l. Zondagavond trad als laatste van de 3 mede dingende vereenigingen aan den door „Euphonia" ge- organiseerden tooneelwedstrijd alhier op de vereen. „Jong Leven" van Oudkarspel, met „Van ouds de mogenster", een tooneelspel in drie bedrijven door Herman Heijermans. Een stampvolle zaal heeft het stuk met groote aan dacht beluisterd. De uitslag van den wedstrijd zal worden bekend gemaakt op Zondag 1 Maart 1936, wanneer 's avonds door „Euphonia" buiten mede dinging zal worden opgevoerd: „De Kribbebijter". ST. MAARTENSBRUG. 50-slagen wedstrijd in de maand Januari, gehou den in café Kossen te St. Maartensbrug. Sajet: lep rijs J. Schenk, 518 punten; 2'e prijs H. Ero 506 p.; serieprijs D. Blaauboer 107 p. Gummi, le klas: le prijs J. Goed 518 p; 2e prijs W. Visser 507 p; 3e prijs P. Molenaar 504 p; Serie- prijs P. Kostelijk 112 punten. 2e klas: le prijs C. Rolff 502 p; 2e prijs P. Schaar 484 p; 3e prijs D. Rijper Sz 466 p; Serieprijs J. Keuken 106 punten. 3e Klas: le prijs K. Kistemaker 444 p; 2e prijs D. Schipper 409 p; 3e prijs P. Schipper 399 p; Serie prijs Cris Rolff 101 p. Korpsprijs: le klas, Recht door, Alkmaar 1451 p.; 2e klas Centraal, Alkmaar 1403 p; 3e klas Zaan streek, Koog a. d. Zaan 1202 p. HOP O WORP In de zaal van café Modder heeft door de gemeng de zangvereeniging „Nieuw Leven", onder leiding van den directeur, den heer S. Pluister, op Zondag j.l. een uitvoering plaats gehad, die als goed geslaagd beschouwd mag worden. De eerste helft van het pro gramma werd gevuld door het zingen van enkele lie deren door de zangvereeniging, die zeer goed ten ge- hoore gebracht werden. Vooral het bekende wiegelied van Mozart werd op gevoelvolle wijze vertolkt. Al leen is het jammer, dat het koor uit zoo weinig le den bestaat, daar de zang nu onmogelijk op de juiste wijze tot haar recht kan komen. Als cr soms nog personen mochten zijn, die zich bij deze vereeniging aan wenschen te sluiten, zij zijn te allen tijde wel kom. GUNNING. Door de directie der Ned. Spoorwegen is aan den heer K. Bakker te Bobcldijk-Berkhout als laagsten in» schrijver voor de som van f 9700 opgedragen het ma» ken van een tractie-gebouwtje en ploegbergplaats met arbeiders verblijf op het Oostelijk eiland te Amster dam C.S. Na de pauze volgde de bekende kinderoperette „Ree- pelsteeltje". Het was een aardig gezicht om de kinde ren in hun fleurige costuumpjes op het tooneel be zig tc zien. We kunnen ieder aanraden deze operette, die Woensdag a.s. weer opgevoerd zal worden, te gaan zien. Een gezellig bal besloot dezen avond. Op de secretarie is aangifte gedaan, dat op Vrij dag 31 Januari j.l. op den nieuwen weg tusschen Op meer en Wognum is verloren een paar zwarte been. pijpen met ritssluiting. Bij event. vinding wordt be richt verzocht. OU DE N1EDORP ZIJDEWIND. R.K. Coöp. Boerenleenbank. Gedurende de maand Januari werd aan spaargeld ontvangen f8.396.82 en terugbetaald f6.344.37. Op voorschotten werd afgelost f5.en aan voorschot ten verstrekt f1925. In loopende rekening werd ont vangen f 1.175.32 en'uitgegeven ƒ7.499,49. Er traden 3 nieuwe leden toe, terwijl 7 nieuw® spaarboekjes werden uitgereikt. SPORT. HOOGWOUD. Adsp. V.C.L.Twisk, 8—0. Met Twisk heeft V.C.L. Zondag op eigen terrein, afgerekend en met sprekende cijfers gewonnen. Twisk heeft het zwaar te verantwoorden gehad^ want eigenlijk zijn nog meer schoten van de V.CJL.- ers den Twisker doelman gepasseerd. Maar door buitenspel werden er enkele niet toegekend. Enfin^ de V.C.L.-ers mogen tevreden zijn. Toch was de wedstrijd zelve ditmaal niet zoo In teressant als ze anders kan zijn. De Twiskers ga ven de V.C.L.-ers geheel geen partij, de achter hoede der gasten was bepaald slecht. Nauwelijks was het spel enkele minuten oud, of we zagen den bal al tweemaal in het net van Twisk belanden. Dit was te veel voor de gasten, die hierna hun evenwicht gingen verliezen en na dien niets meer van beteekenis hadden in te bren gen. Voor Piet Warnaar was het een succesdag. Piet had van de acht puntjes er maar eventjes vijf voor zijn rekening genomen. In de laatste partijen, die gespeeld zijn, is het zeker Piet Warnaar, die de eer van V.C.L. uitstekend heeft verdedigd. Piet Lak plaatste het leder viermaal in het Twis ker doel. Hiervan werden er twee toegekend, de andere twee, wegens hands en offside niet. Wim/ Lak had het genoegen eenmaal te scoren. V.C.L. had dus een goeden dag gemaakt. CALLANTSOOG. Cailantsoog 1B.K.C. i, (50). Zondag speelde Cailantsoog een matigen wedstrijd tegen B.K.C. 4. De score is wel heel aardig, maar twee doelpunten ontstonden door penalty's in het be ruchte gebied, terwijl een ander doelpunt door den B.K.C. rechtsback werd ingetrapt (per ongeluk na tuurlijk). Blijven: 2 doelpunten en die waren nog niet zoo bijster fraai. B.K.C. kr.eeg zelf ook de kans te doelpunten, ook een penalty, maar de B.K.C.-schut- ter richtte niet zuiver en trof den C-keeper op zijn post, die den bal gemakkelijk wegvuistte. De C.-samenstelling was hoogst eigenaardig; slechts vier man stonden op hun oude plaats, de overigen hadden om diverse redenen een ander strategisch punt dan het, voor hun, gebruikelijke, bezet. De rust ging in met 20 voor C. (2 penalty's). Na de rust kreeg B.K.C. de straks gemelde kans, maar liet hem loopen. Al die penaltys bewijzen wel dat scheidsrechter Groen niet met zich laat spotten en de teugels strak houdt. Cailantsoog mag van geluk spreken, dat ze geen sterker elftal tegen zich vond, de heeren waren dan volledig verslagen. B.K.C. had pech, maar was zwak ker. Doch 50dat heeft B.K.C. niet verdiend. AARTSWOUD. Zondag speelde het eerste elftal alhier op eigen terrein tegen Hollandia IV uit Hoorn. Hoewel het veld glibberig was, werd er goed gespeeld. De rust ging in met 31 voor onze jongens. Na de rust wa ren dé gasten geregeld in de meerderheid en de on zen zakten af. Het einde van deze spannenden wed strijd was gelijk spel, n.1. 4—4. WOENSDAG 5 Febr. 1936. HILVERSUM (1875 M.) VARA-uitzending, 10.00 VPRO. 6.30 R.V.U. 8.00 Gram.pl,, 9.30 Onze keuken, 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gram.pl., 12.00 Vara-orkest en Gram.pl.j 2.00 Voor de vrouw; 2.15 Orgelspel; 3.00 Voor de kin deren; 5.30 Variatie-concert; 6.30 Lezing; 7.00 Sport; 7.15 Kinderkoor en solist; 7.40 Viool en piano; 7.50 Toespraak; 8.00 Berichten; 8,15 Residentie-orkest en solist; 9.15 Gram.pl., 9.30 Vara-orkest en soliste; 10.15 Berichten; 10.20 Gram.pl.; 10.30 Vervolg concert; 11.15 12.00 Gram.pl., en pianospel. HILVERSUM (301 M.) NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.15—9.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Ensemble van der Horst; 1.15 Gram.pl.; 1.45 Orgelspel; 2.30 Gram.pl. 3.153.45 Chr. Lectuur; 4.00 Sopraan en piano; 5.00 Kinderuur; 6.006.30 Landbouwhalfuur; 7.00 Ber.; 7.15 Reportage; 7.30 Gram.pl.; 7.45 Causerie; 8.00 Be richten; 8.05 Oratoriumconcert m.m.v. solisten, koor en orkest (Om 9.15 Causerie); 10.45 Berichten; 10.50 11.30 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 11.20—11.50 Gram.pl.; 12.05 Orgelspel; 12.35 BBC- Empire-orkest m.m.v. solist; 1.35—2.20, BBC-Schotsch orkest; 3.10 Piano-recital; 3.35 Sted. orkest Bourne- mouth en solist; 5.05 Kwintetconcert; 5.35 Dansmu ziek; 6.20 Berichten; 6.50 Piano-recital; 7.10 Lezingen, 7.50 zang en piano; 8.05 Pianoduetten; 8.20 BBC-or- kest m.m.v. solist; 9.50 Berichten; 10.20 Cabaret; 10.50 —12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.35 Gram.pl., 11.20 Orkestconcert; 2.50 Sym- phonieconcert; 4.20 Gram.pl.; 4.50 Piano-recital; *5.05 Gram.pl.; 5.50 Orkestconcert; 9.05 Radio-tooneel; 11.05 —12.35 Dansmuziek en Pop. concert. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 11.20 Kamer-orkest; 1.35 Gevar. concert; 3.50 Omroepkoor en solisten; 5.20 Orkcstr concert en solisten; 8.05 Omroeporkest, koor en so list; 9.5011.20 Populair concert. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M: 12.20 Gram.pl.; 1.302.20 Zigeunermuziek; 6.20 dito; 7.20 Dansmuziek; 8.20 Klein orkest; 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Zigeunermuziek; 1.30—2.20, Dansmu ziek; 5.20 Klein-orkest; 6.20, 6.50 en 7.35 Gram.pl.j 8.20 dito; 8.35 Radio-tooneel; 10.3011.20 Dansmuziek. DEÜTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.05 Marschenconcert; 9.20 Berichten; 9.50 Piano recital; 10,05 Weerbericht; 10.2011.20 Dansmuziek.

Schager Courant | 1936 | | pagina 5