De Olympische Spelen Gr°°te brand te J r r Wormerveer vier Vandaag de Openings plechtigheid Door gasverstikking gedood De melksteunregeling Vrachtauto ramt spoor- boomen De uitbarsting van de Stromboli Vliegtuig in een sneeuwstorm De Bilt seint Vandaag zullen de Vierde Olympische Winterspelen in de imposante omlijsting van het aan den voet van het Wettcrstein-gebergte gelegen ski-stadion te Ga.r- misch-Partenkirchen worden geopend met het plech tig ceremonieel, waarin de grootschheid van de Olym pische gedachte tot uiting wordt gebracht. De intocht der deelnemende landen is vastgesteld op elf uur, tien minuten na aankomst van Hitier. Zij verschijnen in alphabetische volgorde, afgezien van de nummers één en laatst, die resp. Griekenland als klassiek Olympisch land en Duitschland als gastheer zijn. Bij Nederland loopt de heer G. W. A. van Laer onze chef de mission, voorop, gevolgd door twee chefs d'equipes, de heeren Chientz en Eecen, resp. van den Ski-bond en den Schaatsenrijdersbond en de actieve deelnemers, van wien de bobrenner Van de Pol onze vlag zal dragon. Onmiddellijk na de officieele opening weerklinkt het gelui van klokken en worden mortieren afgescho ten. Terwijl de muziek de Olympische Hymne speelt, wordt het Olympisch vuur aangestoken en de Olym pische vlag geheschen. Een actief Duitsch deelnemer (in casu de bekende skilooper Willi Bogner) en de Duitsche vaandeldra ger treden naar voren, om den Olympischen eed af te leggen. Na deze openingsplechtigheid verlaten de delegaties het stadion. I Te Gannisch. De correspondent van de N.R.Crt. meldde gister avond aan zijn blad: De zon speelde vandaag een grillig spel boven het dal. Zij brak vanochtend omstreeks half elf door de wolken en zette bet gansche bergland rondom in haar stralenden schijn, doch haar heerschappij duur- Tengevolge van een breuk in den gastoevoer Gistermiddag heeft zich een drama afgespeeld ten huize van de gezusters Weerd aan de Gali- leistraat te Schiedam. Om 8,45 uur bemerkten de buren een sterke gaslucht. Het kanarievogeltje van een der bovenburen lag dood in de kooi. De ze buren hebben toen met andere bewoners der straat aangebeld aan de woning van de gezus ters Weerd. Toen zij geen gehoor kregen hebben zij aan bet raam getikt der voorkamer, alwaar de kostganger D.G. zijn slaapkamer heeft. Deze kwam uit zijn bed en opende de voordeur. Een sterke gaslucht kwam bun tegemoet. De buren zijn toen met den kostganger naar de achterka mer gegaan alwaar zij de 71-jarige mej. A. V. Weerd dood in de clubfauteuil aantroffen' ter wijl zij de 64-jarige mej. J. Weerd in een ande ren boek van de kamer bewusteloos tegen een fauteuil aantroffen. De overledene was den laat- sten tijd onder dokters behandeling en sliep des nachts in een fauteuil in de achterkamer, ter wijl haar zuster dan waakte. Zij zou vandaag naar het ziekenhuis zijn overgebracht. De dok toren Orrnel en de Leeuw constateerden den dood bij de oudste zuster- Op hun advies is de jongste naar bet gemeente-ziekenhuis gebracht, alwaar zij later tot bewustzijn kwam. Vanwege de Technische bedrijven is de gastoevoer opge graven en daarbij is gebleken, dat in den kelder gelegen onder de woonkamer van de gezusters Weerd, een knie in de gasleiding was afgebro ken, hetwelk vermoedelijk ontstaan is door ver zakking der straat. Het gas is door den vloer der kamer naar boven gedrongen. Wonder boven wonder heeft er geen explosie plaats gevonden, daar de kachel in de kamer rood gloeiend stond. BOERDERIJ. Nog geen enkele beslissing omtrent wij ziging genomen. Naar aanleiding van het gerucht, dat met ingang van 1 April consumptie-melk in plaats van industrie- melk in brood.zal moeten worden verwerkt, verne men wij, dat dienaangaande nog niets bepaald is. Zooals men weet, hoeft de minister van landbouw en visscherij nog geen beslissing genomen inzake de wij ziging van de melksteunregeling. Verschillende plan nen zijn bij hem in overweging. Als een onderdeel van een van die plannen is bovenbedoelde gedachte naar voren gebracht. Zooals jezcgd is echter nog geen enkele beslissing genomen. Hierboven het Internationale Olympische Comité. Tweede van rechts is graaf Baillet— Latour, de president. Rechts naast hem Von Halt, president van de winterspelen. Daar naast baron le Fort en verder geheel links Dr. Harster en geheel rechts Lewald. de niet lang, want om één uur was het weer grijs en zaten de bergen weer verscholen achter den ne vel. Er ontlastte zich toen ook weer een stevig pak sneeuw, maar de temperatuur bleek inmiddels se dert tien uur weer wat te zijn gestegen; niet hoog genoeg echter om het Olympische Garmisch te ver ontrusten. Later op den rniddag baande bij wijlen nog een bundel licht zich haar weg, maar de Zug- spitze kwam niet meer uit haar sluier te voorschijn en de vele gasten, die omstreeks vier uur aan dezen vooravond van de opening der spelen nog arriveer den, zagen het plaatsje niet meer op zijn bekoor lijkst. De zon spaart haar krachten voor morgenoch tend; dat hebben wij zoo georganiseerd zeide één der Duitsche officials! Wij zullen hopen, dat ook deze organisatie doel treffend is geweest. Het is opmerkelijk hoe rustig hier alles ondanks de groote drukte toegaat. Misschien is dit wel het beste bewijs voor de voortreffelijkheid van de rege ling. Er is geen verwarring; men loopt niet van kastjes naar muren. Het gaat, voor zoover wij kun nen nagaan, allemaal van een leien dakje en wij zien dan ook niet anders dan opgeruimde gezichten om ons heen. De gelegenheid tot mopperen ont breekt, nu ook het weer behoorlijk is geworden, ge heel en al. Op tal van punten schalt vroolijke mu ziek uit groote luidspi-ekers. De voorverkoop van de plaatskaarten is nog niet op zijn eind. Vooral vandaag verdrong zich voortdu rend een lange file bij de loketten van het centraal- bureau aan de Babnhofstrasse. Ongeluk te Utrecht dat goed afliep. Gistermorgen in de vroegte, om kwart voor 5, is te Utrecht een vrachtauto, komende uit de richting Amsterdam, door de neergelaten boomen van den spoorwegovergang aan den Amsterdamschen Straat weg gereden. Het ongeluk liep wonder boven wonder goed af, meldt het „U. D." Men zal zich ongetwijfeld afvragen hoe het mo gelijk is, dat dc bestuurder de gesloten boomen niet heeft opgemerkt. De vermoedelijke oorzaak is, dat de bestuurder door slaap overmand was. Pardoes is hij met zijn wagen door den eersten spoorboom ge reden, die geheel verbogen werd. Vervolgens moest ook de tweede boom het ontgelden. Deze laatste knapte af en kwam terecht op een aan den anderen kant wachtende taxi, die ernstig beschadigd werd. Het mag met recht een wonder heeten, dat ern stige gevolgen uitbleven. Een passagier, die naast den bestuurder van de vrachtwagen was gezeten, liep eenige snijwonden op. Hij werd voorloopig op het po litiebureau verbonden, om vervolgens naar het Stads en Academisch Ziekenhuis te worden overgebracht. De overige personen bekwamen geen lichamelijk let sel. Het behoeft niet gezegd dat de vrachtwagen zwaar beschadigd was. Aanzienlijke schade aangericht. Reuter meldt uit Rome: De onlangs plaats gehad hebbende uitbarsting van de Stromboli heeft aanzienlijke schade aangericht. Er zijn echter geen menschenlevens te betreuren. Het dorp Ginostio is op wonderlijke wijze aan vernie tiging ontsnapt. De lava stroomde recht op het dorp af en de be woners beschouwden het reeds als verloren. Toen zij echter in de plaatselijke kerk aan het bidden waren om redding, nam de lava plotseling haar weg door een uitgedroogde rivierbedding, waardoor het dorp werd gered. Schepen hebben gerapporteerd, dat zij op kilome ters afstand het bulderen van de erupties hebben ge hoord. Hoewel de wijngaarden en de bosschen op de hel lingen werden vernield, viel er slechts één menschen- leven te betreuren, dat van een jongen, die gewond was door vallende steenen. WEGEN TE NEW YORK IN IJSBANEN HERSCHAPEN. Talrijke ongelukken. New York. De wegen te New York, welke met een ijskleed waren bedekt, zijn, vooral in de buiten wijken, tamelijk glad. Het verkeer heöft hier en daar stagnatie ondervonden, terwijl een groot aantal per sonen verwondingen opliep bij door de gladheid ver oorzaakte ongelukken. Oliefabrieken van de fa, Bloemendaal en Laan in vlammen. Gistermiddag om 2 uur is brand uitgebro ken in de oliefabriek „De Toekomst" van de fa. Bloemendaal en Laan te Wormerveer. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting in de pletterij-afdeeling, waar de oliepersen en -wringers, alsmede andere machinerieën staan opgesteld. Het vuur woedde met groote hevigheid. De brandweer van alle Zaansche gemeenten was ter plaatse. De schade wordt op f150.000 geschat. Het bluschmateriaal bestond uit drie motorspuiten, benevens de autospuit uit Wormei\ Kort daarna arriveerde de in reserve gehouden stoomspuit en nog iets later kwam de Zaandijker brandweer met een motorspuit, die beide echter geen dienst behoefden te doen. Intusschen had de brand zich uitgebreid tot de boven de malerij gelegen wringerafdeeling. Onder leiding van den commandant van de brand weer, den heer P. Klinkenberg, werd de brand krach tig aangetast. Mot tien stralen viel men het vuur aan de Westzijde en van boven aan en het is aan het prachtige werk van de brandweer te danken, dat men reeds spoedig het vuur kon beperken. Tegen drie uur had men den brand definitief onder de knie. Het duurde evenwel nog tot half vijf tot alle ma teriaal kon inrukken. Aan de machinerieën, alsmede aan de fabriekspanden werd uit den aard der zaak onherstelbare schade aangebracht. De stagnatie in dit fabrieksgedeelte zal wel geruimen tijd duren. Alle machines zijn ontzet en verwrongen. De muren zul len echter bij den opbouw wel weer dienst kunnen doen. Omtrent de vermoedelijke oorzaak neemt men aan, dat wrijving vuur heeft veroorzaakt, in het zich in bewerking bevindende kurkdroge sojameel. De schade valt dank zij de uiterst snelle blussching betrekke lijk nogal mee. Men schat haar op f150.000. Een en ander was op beurspolis verzekerd. Voorkomt verkoudheid en keelpijn Ivorol-gebruikers zijn zelden verkouden en hebben zelden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinfecteert. HET TOESTEL KWAM TE AB COUDE IN EEN SLOOT TERECHT. DF INZITTENDEN ONGEDEERD GEBLEVEN. Óm elf uur gistermorgen geraakte het militaire vei-kenningsvliegtuig 635, een Fokker G 5, bestuurd door den sergeant J. Hendriks te Soesterberg, in een sneeuwstorm. Het toestel trachtte een noodlanding te maken onder de gemeente Abcoude-Baambrugge, op 800 meter van den Kanaaldijk. Door de ter plaatse liggende sneeuw gleed het toestel 160 meter door met een vaart van 70 k 80 K.M. en kwam in een dwarssloot terecht. De inzittenden, sergeant Hendriks en de waarne mend adspirant-reserve-luitenant bleven ongedeerd. Het toestel werd echter zwaar beschadigd. O.a. bra ken het onderstel en de propeller De rechter boven- vleugel is gedeeltelijk afgebroken. Het toestel zal ter plaatse gedemonteerd worden. BRAND IN PARIJSCH THEATER. Gebouw in lichterlaaie. Parijs. Gistermiddag is brand uitgebroken in het Theatre Michel in het centrum van Parijs. Met groote snelheid greep het vuur om zich heen en spoedig stond het geheele gebouw in lichter laaie, felle steekvlammen stijgen uit het dak en de vensters op. De brandweer is met veel materiaal ter plaatse en poogt een overslaan op de belendende percee- len te voorkomen. LEO HALLE GAAT VOORUIT. Verwachting: Zwakke tot matige Zuidwest ke tot Zuidoostelijken wind, gedeeltelijk wolkt, weinig of geen sneeuw, lichte vorst temperatuur om het vriespunt. Verdere vooruitzichten: Lichte vorst temperatuur om het vriespunt. elij- be- tot tot Hierboven BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 777. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aaa TEMPERATUUR: 1 gr. C. 34 gr. F. NOG RHEUMATISCH? D&n heeft U Terlep's Rheumatieksmeersel nog niet geprobeerd; anders was U al van Uw pijn verlost! Prijs f 0.65 per flesch. Alleen verkrijgbaar in TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, Hoogzijde 103 Schagen. De toestand van Leo Halle, de Nederland- sche doelverdediger, blijt' vooruitgaan. De patiënt had een rustigen nacht en weinig last van koorts. FELLE KOUDE AAN DE N00RD- GHINEESGHE KUST. Peiping Voortdurende koude belemmert de scheepvaart aan de Noord-Chineesche kust. De sneeuw ligt hier ongeveer drie tot vier voet dik. Zelfs het havenverkeer in Tangkoe, Tsjifoe en Weihaiwei kan nauwelijks in stand gehouden worden. Uit Tsinanfoe komen berichten over reeds da gen durende sneeuwstormen. Sinds twee dagen is de stad bovendien door stofstormen uit de Go- bi-woestijn in het duister gehuld* SCH0 0 RL 25-jarig bestaan van de Pluimveevereen. V.P.N. Van bovengenoemde vereenlging werd op 4 Fe bruari in het mooi versierde Badpaviljoen Kamper duin het 25-jarig bestaan gevierd. De voorzitter, de heer H. P. van Lienen, opent met een hartelijk woord van welkom aan den Bur gemeester, de deputatie van den Bond de Zuster verenigingen, de deputatie van de Boerenleen bank en de pers. Het doet spreker genoegen dat zoo velen aanwezig zijn. vooral de pers omdat daar door zij die verhinderd zijn toch kunnen medele ven. Het doet spreker goed dat ook de vrouwen zijn medegekomen. De secretaris leest vervolgens de notulen, welke zonder opmerking werden goedgekeurd. Eveneens door hem het jaarverslag uitgebracht, waaruit de slechte toestand van het bedrijf blijkt. Het ledental liep terug van van 58 tot 56. De compensatie voor uitvoer is mislukt al was daarop alle hoop geves tigd. Wegens het bedanken van den heer Tj. E. G. Kielstra werd de heer G. Dekker Jz. gekozen. De heer IJ. Minkema brengt dan verslag uit van de gehouden bondsvergadering. Hieruit blijkt de slechte toestand van het pluimveebedrijf over het geheele land. Minister Deckers, op die bondsver gadering aanwezig, heeft medewerking toegezegd, mits met goed uitvoerbare voorstellen wordt geko men. Een dankbaar applaus beloonde de afgevaardigde voor zijn mooi verslag. Bij de rondvraag brengt de heer W. Kroon dank voor de flinke en vlugge hulp, hem gebracht bij de ziekte van zijn kippen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter onder dank deze mooie vergadering, daarna tot het feestelijk gedeelte wordt overgegaan. De secretaris leest een beschouwing voor over den verloopen 25 jaren, waaruit blijkt dat de V.P.N. fei telijk door de coop. Boerenleenbank is opgericht. Gememoreerd wordt hoe de eerste broedmachine werd aangeschaft, maar bij 't broeden de eieren zwart werden van de walm en ten slotte een water reservoir lek werd, waardoor de heele opzet mis lukte. Tal van oorlogstoestanden en na-oorlogsche gebeurtenissen worden gememoreerd en spr. eindigt met de hoop uit te spreken dat de vereen, tot nut van het heele bedrijf moge groeien en bloeien. De feestvierende vereen, wordt nu gecomplimen teerd, resp. door den Edelachtbaren heer Baron S. G. L. F. van Fridagh als burgemeester, namens het gemeentebestuur, door den heer C. Kwant als secr. van den bond, en den heer D. Duin Wz. als voorz. van de boerenleenbank. Allen spreken den wensch uit dat de vereen, welke een zeer nuttige is, haar werk ongestoord mag voort zetten. Verschillende bloemstukken sieren het podi um, waaronder van den bond, de afd. Bergen en de Boerenleenbank. De voorz. der feestcommissie de heer W. v. d. Gar de ontpopt zich nu als een aangename conferencier, en goochelaar. Ongelooflijk zijn zijn staaltjes van goochelkunst. De kinderen van den heer Minkema maken zich verdienstelijk door het zingen van enkele liedjes, welke zeer in den smaak vielen. Tenslotte spreekt de heer P. Kos als voorzitter de V.V.V. Groet-Camperduin nog enkele hartelijke woor den ter felicitatie, waarna het klokje van gehoor zaamheid allen weer huiswaarts roept. LANGEND TJK De verschillenle tuindersorganisaties zijn maar weinig tevreden en allerminst gerust over de rege ling, welke de Minister van Landbouw heeft ont worpen voor steunverleening aan hen, die door misoogst in de resultaten van htm bedrijf zijn ge troffen. Vandaar dat afgevaardigden van de Provinciale Commissie uit de Veilingen in Noordholland, v. d. L.T.B., den Ned. Tuindersbond en den Chr. Boeren- en Tuindersbond zich tot den betrokken regeerings commissaris hebben gewend om enkele verlangens kenbaar te maken, welker inwilliging tot gevolg zou hebben, dat de regeling wat beter effect zou sorteeren dan de aanhangig gemaakte, waarbij slechts weinigen in eenigszins voldoende mate zouden zijn geholpen. Men zal moeten afwachten, welk resultaat deze conferentie zal hebben, daar, naar ons wordt meegedeeld, geen toezeggingen zijn gedaan. ZUIDS CH AR W OUDE. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. In het lokaal van den heer M. Bruin hield de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging haar jaar vergadering onder voorzitterschap van den heer S. de Boer, die de weinige aanwezigen, een 12-tal leden, het welkom toeriep. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Uit de mededeelingen bleek, dat het totaal aan tal ligdagen dit jaar 317 was geweest, aanmerke lijk minder dus dan het vorige jaar, toen dit 474 had bedragen. Daardoor is het voor de vereeniging een voordeelig jaar geweest. Gemiddeld bedroeg het aantal ligdagen 14 dagen ruim. Het financieel verslag vermeldde, dat f 1855.13 was ontvangen en f 1527.23 was uitgegeven, zoodat het voordeelig saldo f 327.90 bedroeg. De heer S. de Boer Kz. was als bestuurslid aan de beurt van aftreden. Hij werd weer met alge- meene stemmen herkozen en nam de benoeming aan. De contributie bleef weer bepaald op 4 cent per week en oer lid. Mocht dit onvprv»ioot niet toerei kend blijken, dan kreeg het Bestuur machtiging tot verhooging over te gaan. Daarna sluiting.

Schager Courant | 1936 | | pagina 8