Schaatsen fa. G. RANKE De Koninklijke Familie in Tirol Kunstschaatsen Hardrijschaatsen Kinderschaatsen Adverteert in dit blad. Uit onze omgeving. De algemeene staking in Syrië Geen wapens en munitie naar oorlogvoerende landen in alle modellen, S met en zonder leerwerk Hoogzijde Schagen TB KOOP: 40 50 M. P UIN, 4 GR. BALKEN, 25 bij 15 c.M., lang 6 M., 3 EIKEN BALKEN, lang 4'/2 M., liggende te Koihorn. Te bevr. bij J. KEIjZER, Kreil, Barsingerhorn. W E R I N G E N WIELERCLUB „WEERINGEN". Zondagmiddag j.1., 2 uur, werd te de Haukes on der groote publieke blangstelling de 5de comipeti- tlewedstrijd verreden. Dit was een peletor wedstrijd De A-klas reed 82 K.M., de B-klas 52 K.M. Deze wedstrijd onderscheidde zich van de laatste twee door zijn sportiviteit. Er is dan ook mooi gereden,. J. Glim heeft vooral een pracht-wedstrijd gereden. Pech hadden Glim, Meijer, Herder ieder 1 ronde, N. Bakker 2 ronden De C-klassers, die met de B-klassers meereden, hebben ook zeer verdienstelijk gereden; dit waren Jb. Martens en F. Hille. De uitslag luidt: A-klas: Lont no. 1, 5 pnt.; N. Bakker no. 2, 2 pnt. (2 ronden achter); W. Geerligs no. 3, 4 pnt.: Meijer no 4, buiten mededinging, allen 2.27.9 uur. M. Deij- kes no. 5 2.27.54 met 3 pnt. Muntjewerf heeft door pech opgegeven. Korshui- ze heeft na 50K.M. opgegeven. B-klasse: No. 1 F. Zoons 1.38.35 uur (buiten me dedinging) No. 2 P. Plooij 1.39.6 uur, 5 pnt.; No 3 H. Herder 1.39.10 uur, 2 pnt (1 ronde achter); No 4 Jb. Visser 1.40.26 uur, 4 pnt; No. 5 J. Glim 1.42.49 uur 3 pnt Glim had maar 3.5 min. achter en dat, terwijl hij steeds alleen gereden heeft, een praoht- prestatie. H. Ottens, Jb. Martens en F. Hille hebben opgegeven. De stand der competitie is thans: A-klas: Geerligs 22 pnt., Deijkes 11 pnt., S. Lont 10 pnt., C. Hegeman 9 pnt, N. Bakker 8 pnt., Kors- huize 7 pnt., Muntjewerf 3 pnt. B-klas: H. Herder 22 pnt., J. Glim 14 pnt., P. Plooij en Jb. Visser ieder 9 pnt., J. Kreijger 8 pnt., A. Hoekstra 1 pnt. De wedstrijd was schitterend; er werd fijn en ook sportief gereden. Ongeval. De heer Rustenburg, slager alhier, had j.1. Za'erdag het ongeluk zich zoodanig aan zijn vleeschmachine te snijden, dat de hulp van Dr. De Groot werd inge roepen. De verwonding was echter zoo ernstig, dat de be handeling in het ziekenhuis te Don Helde:- moest ge schieden. Na aldaar geholpen te zijn, kon R. weer naar zijn woning terug keeren. Volgens de geneeskundigen zullen minsiens 4 5 maanden tijd noodig zijn voor herstel. R.K. Gem. Tooneelver. St. Hippolytushoef Zondagavond j.1. had alhier op de bovenzaal van den heer Veerdig een feestavond plaats der boven genoemde vereen. Te ongeveer 8 uur opende de geestelijke adviseur pastoor de Wilde den feestavond. Een vrij groot aan tal personen was aanwezig. Opgevoerd werd het too- neelspel in drie bedrijven door Joh. van Eekelen, ge titeld: „Zonsopgang." Over de spelers niets dan lof. Als de Pastoor dan ook na het stuk de spelers uit naam der aanwezi gen bedankt, is dit ook zeker verdiend. Een extra compliment kregen Rika en Jan, de twee die we bij na aldoor op de planken waren. De tooneelver. kan dan ook met tevredenheid terug denken aan dezen zoo bij uitstek geslaagden avond. Z IJ P F SCHAGERBRUG. Schuit aan den grond. Zaterdagmiddag j.1., ongeveer 1 uur, geraakte een groote met zand geladen schuit aan den grond, juist onder de brug over het nog niet geheel voltooide ka naai Stolpen—Schagen alhier. Om ongeveer 6 uur van dienzelfden middag slaag de men er in, de schuit los van den grond te krijgen Daarna kon de hefbrpg weer naar beneden worden gelaten. Dit voorval bracht een ongewenschte verkeersver traging te weeg. Menige autobestuurder e.d. zagen zich genoodzaakt terug te keeren naar Ke.insmerbrug, om voorts hun weg langs een omweg te vervo'gen, terwijl voetgangers en wielrijders per bootje over het kanaal werden gebracht. ANNA PA r 10 W N A Ten einde in staat te zijn het kunstminnend pu ibliek van Anna Paulowna en omgeving ook den vol genden winter in eigen plaats mooie avonden te bie den, heeft Hotel „Veerburg" reeds eenigen tijd gele den contact gezocht met beroeps tooneelgczelschap pen. De bedoeling zit o.a. voor den entréeprijs zoo laag mogelijk te stellen. Uiteraard zal het Poldersche publiek aan dit streven haar zegel moeten hechten, willen de plannen tot definitieve vormen komen. Met het oog op de voorbereidingen, zou het Hotel „Veerburg" zeer aangenaam zijn, reeds nu sympathie betuigingen te ontvangen van hen, die zich in begin sel (zonder zich vast te binden) met het uiteenga zette voornemen kunnen vereenigen. Nadere mededeelingen volgen per advertentie en circulaire. BREEZAND. Bond voor Staatspensionnearhig, Het was maar een klein aantal belangstellenden dat de heer C. v. d. Linden Zaterdag in de zaal van den heer Borst kon Welkom heeten, toen daar de afd. Breezand van den Bond v jor Staatspension- neering een propaganda avond hield. Ds. Baar van Alkmaar, de spreker, liet zich door de geringheid van 't getal toehoorders niet terneer drukken, rnaor sprak met een gloed en warmte of hij voor een volle zaal stond, zoodat het een genoegen was te luisteren naar z'n rede. Niettegenstaande de voortdurende propaganda en ondanks 't feit, dat bij de overgangsbepalingen in 1913 de meer dan 70-ja rigen en in 1919 de boven 65-jarigen staatspensioen kregen, zonder premie te hebben betaald, zoodat daarmee principieel voor die groepen het premie- vrij staatspensioen werd aanvaard, aldus spr., wil men daar thans in regeerings- en andere kringen nog niets van weten. Het „er is geen geld"' aanvaardt spr. niet. De noodzakelijkheid bestaat ën als er nood zaak is, heeft men altijd het geld weten te vinden en heeft Min. Slotenmaker de Bruine niet indertijd gezegd: „Wie om het geld nalaat wat noodzakelijk is, maakt zich schuldig aan mammonisme". Ook te gen de uitspraak: „Premievrij staatspensioen werkt immoreel en demoraliseerend", kant spr. zich. Het maakt de menschen niet zorgeloos, integendeel, in landen waar het wel bestaat, wordt het aantal spaar ders juist grooter en bovendien, op ander gebied is men niet tegen staatssteun aan den economisch zwakke. De bezwaren van mejstal rechtsche, kerke lijke partijen, telt spr. evenmin. Hij. dominé, wil niet zijn ,de vogel die eigen nest bevuilt', wil niet hel goede, dat de armbesturen doen, over 't hoofd zien, maar art. 38 van de diaconie zegt: „geen arme heeft recht op bedeeling".. Er is dus geen rechi op steun en bedeeling moet bovendien altijd min of meer ver nederend zijn, om den betrokkene te prikkelen zich in te spannen, zoodat hij het weer buiten dien steun kan stellen. Maar de ouden voor wie staatspensioen gevraagd wordt, hebben die prikkel niet noodig en, betoogde spr., zij hebben juist wel recht op steun van de ge meenschap. Spr. constateerde met genoegen, dat de idéé van den Bond ook in kerkelijke kringen veld wint en wekte tenslotte op juist nu propaganda te maken, omdat deze tijd, waarin velen, die zich vroeger voor zich zelf niet druk behoefden te maken over staatspen eioen, nu maai' al te graag op dien steun in de toe- V.H.V.B. IA. De eenigste wedstrijd, die doorgang vond, leverde een verrassing op. K.V.V. 3 werd n.1. op eigen ter rein met 42 door O.S.V. 3 geklopt. De volledige stand wordt hierdoor: Alkm Boys 2. 12 8 3 1 32—9 19 O.S.V. 3 13 7 3 3 37—26 17 K.V.V. 3 11 6 3 2 27—16 15 Bergen 13 6 3 4 28—26 15 C.S.V. 12 5 3 4 20—22 13 K.F.C. 4 10 3 5 2 20—17 11 Z.F.C. 5 12 3 3 6 19—32 9 Zilvermeeuwen 2 11 2 2 7 25—39 6 Vrone 9 2 1 6 16—26 5 W.F.C. 5 11 1 2 8 16—27 4 komst zouden willen rekenen, zeer geschikt is voor propaganda. De eigen tooneelelub „Interni", voerde hierna eerst een reeds eerder gespeelde klucht op, waarin mej. Rezel en de hearen Zwarts en Weijers, en daarna een klucht, waarin beide laatstgenoemden en den heer Keppel het publiek een vroolijk uurtje bezorgden, en waarvoor zij met een hartelijk applaus beloond wer den. Het was reeds twaalf uur geweest, toen de heer Van der Linden het slotwoord sprak van dezen pro- paganda-avond, die ook nog met de muziek van de Band van den Arbeiderssporthond werd opgeluisterd. SCHOORL Uitvoering Sehoorl's Gemengd Koor. Zaterdagavond hield bovengenoemde vereeniging haar uitvoering in de zaal van den heer N. Schuit. Omstreeks half negen werd een aanvang gemaakt. Na de 1ste 2 nummers „Troost" en „de Morgen" van Roeske, welke door het koor mooi werden uitgevoerd, heette Voorzitter het dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriendschap" uit Alkmaar, en het strijkorkest van harte welkom. Vervolgens zeide spr. dat de heer Piet Cloeck, die ons met zijn voordrachten zou amuseeren, om zaken redenen eerst ha de pauze zou komen. Daarna zong het kwartet zeer mooi en gaaf een Duitsch lied van Jacob Christ, en „Grandfather's Clock", bewerkt door Corn. Jonker. Vooral het tweede nummer viel buitengewoon in den smaak. Daarna gaf het koor met begeleiding van het or kest „Eligischer Gesang" van v. Beethoven, het „Ave Verum" van Mozart en „Die Ehre Gottes aus der Natur", van v. Beethoven. Een daverend applaus was de welverdiende belooning voor de treffend mooie zang en toen het klappen niet ophield volgde een herhaling van het altijd weer schoone Ave Verum. Hierna pauze. Dadelijk na de pauze volgde het eerste optreden van den' heer Piet: Cloeck, die op aangename en passende wijze ecn'ge leutige liedjes ten gehoore bracht. Hierna zong weer het koor drie liederen en wel „Wicviel stern" van F.ngelsberger, „Chrysanten" van Koop en „Wandellied" van Loots, welke vlot en vol vuur gezongen werden. Dan gaf het strijkorkest: „In einem Klostergarten", van Kctelby, het werd zeer mooi gesneeld en moest op aanhoudend klappen herhaald worden. Het kwartet zong daarna „Kermisreizen" van Rein- hard May, dat buitengewoon in den smaak viel. De voorzitter dankte alle medewerkenden, speciaal die van bet strijkorkest en het dubbel Mannenkwar tet, die zich allen de moeite hadden getroost om op dezen avond uit Alkmaar naar Srhoorl te komen en hoopte dat ze hij een volgende uitvoering weer zouden willen meewerken. Dan komt de heer Cloeck ons nog wat amuseeren met zijn leuke mnnpen en liedjes. De heer Cloeck begeleidde zichzelf on de pia"o en accordeon en wist de s+emmiuo. er dan'g in te houden. De heer Foogvorst wist zich dan ook de tolk der aanwez'gen toen "hij den heer Cloeck ha'1'dijk dankte en eind'gde met een leuke fó°sneling on den sia^-dn: „Kijken 's koenen 'dj Cloeck." Een zeer gezellig bal besloot dezen avond. de SLurrmG d*r zuivelweek TE DEN HELDER. Onder onverminderde belangstelling had j.1. Vrijdag avond in „Musis Sacrum" de laatste kook den nonstra tie plaats van een reeks welke aldaar gedurende de Zuivelweek werd gegeven. O.a. werd onder de be zoekers opgemerkt Ie loeo-burgemei ste>* van Den Hel der, die ook de officieele opening bad bijgewoond en verricht. Na afloop der demonstratie nam de heer Terra, voorzitter der Propagandacommissie in District II, het woord om uiting te geven aan zijn groote voldoe ning over het verloop dezer Zuivelweek, vooral ten opzichte van de kookdemonstraties. Spr. noemde de vele moeilijkheden en teleurstellingen die te over winnen waren geweest, doch de Commissie mocht thans met dankbaarheid op deze vijf dagen terugzien, want meer dan 2500 bezoekers toonden belangstelling voor de kookdemonstraties. Spr. bracht dank aan allen die tot dit succes hadden bijgedragen, in het bijzonder aan den heer Van Ooijen van t' Crisis Zui- vel bureau, aan de dames die de demonstraties ver richtten, aan de Propaganda-Kern te Alkmaar en aan de familie Polak voor hare royale medewerking. Hij zegde de commissieleden dank voor ieders ar beid in deze belangeloos verricht, en bedankte spe ciaal de secretaresse, mevr. Mei zeiaar Kaan, en den heer Knol, directeur der Zuivelfabriek te 't Zand, voor diens bemoeiingen inzake de melkbroodauto en reclame geluidswagen, welke vijf dagen den Helder en omgeving doorkruisten en voor diens werk verricht in bet voorzaaltje tot 't verkrijgen van een tentoon stelling. De heer v. Ooijen roemde de activiteit van deze com missie en meende dat bet succes alleen aan haar te danken is. De heer De Waal. voorzitter van de Propaganda- kern Alkmaar, getuigde eveneens van zijn waardee ring voor het werk rler commissie, en wenschte haar geluk met het prachtig resultaat. Volgens spr. was nu de victorie esns niet van Alkmaar, doch van den re'der uitgegaan. Mevr. Me: zeiaarKaan dankte de ames-commissie leden voor hun bijstand en richtte vervolgens den dank tot alle leden, die haar taak als secretaresse verlicht hadden. Spr. gedacht in het bijzonder den heer Knol, die haar in den beginne zoozeer had bij gestaan, toen de commissie tweeinaa achtereen werd teleurgesteld, doordat de voorzitters wegens omstan digheden moesten bedanken. De heer Knol dankte voor de hem gebrachte lof, doch meende niet meer dan zijn plicht te hebben ge ■laan. Spr. had de taak als commissielid aanvaard en deze naar zijn beste weten en krachten ten uitvoer gebracht. Hij bracht persoonlijk dank aan de familie Polak voor de door haar betoonde belangstelling en de in zuo ruime mate gegeven medewerking- Hierna sloot de heer Terra dezen laatsten gezelli- gen avond. De commissie kan dus met trots op deze dagen terugzien, 't is voor haar te hopen, dat de huisvrou wen de diverse wenken ter harte nemen en ervan overtuigd zijn dat zij veel kunnen bezuinigen door meer zuivelproducten te gebruiken. Moge daarom het succes der commissie niet bemerkt blijven tot een massa bezoekers, doch moge de commissie straks ervaren, dat vele winkeliers h"n afzet zien verrui men. Dan is haar propaganda niet tevergeefs ge- weestl Heden overleed in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar tot onze diepe droefheid, onze innig ge liefde Dochter, Zuster en Be huwdzuster MAARTJE ER1KS, in den ouderdom van 20 jaar en 5 maanden. Uit aller naam, A. ERIKS. Terdiek, N. Niedorp, 9 Februari 1936. Heden ontsliep, zacht en kalm, in „Huize Westerlicht", onze lieve Man, Vader, Behuwd-, Groot-en Overgrootvader, de Heer Willem Vader Dz, in den ouderdom van 74 jaar. Alkmaar: M. VADER—Govers. Bussum: 1. M. DE VRIES-Vader. D. C. DE VRIES. A. VADER. Klein- en Achterklein kinderen. Alkmaar, 9 Febr. 1936. „Huize Westerlicht". De begrafenis zal plaatshebben a.s. Donderdag, op de Algemeene '-egraafp aals te Schagen, nam. drie uur. Vertrek vanaf „Huize Westerlicht" nam. één uur. De toestand blijft ernstig. Jerusalcm, 9 Febr. (A.NP.) De algemeene sta king welke morgen reeds drie weken duurt, is thans m geheel Syrië opgelaaid. De door de inheemsche bevolking geboycotte Fransche trarr. wegmaatschappij en -ie Electriciteitsmaatschappij te Damascus, heb ben hun bedrijven bijna geheel moeien stopzetten. De Syrische Universiteit en de Hoogeschool te Damascus zijn door de autoriteiten gesloten. Het aantal dooden bij de stakingsonlusten te Hama in Hoins is tijdens het week einde gestegen tot 10. Tot de 35 te Hama gewonde militairen behoort een Fransch officier. De mesning van de „Petit Parisiea". Parijs: De bijzondere correspondent van de „Petit Parisien' meldt uit Syrië, dat de toestand in het beloop der beide laatste dagen opnieuw aanzienlijk slechter is geworden. Te Damascus, Homs en Hama nebben de studenten opnieuw incidenten veroor zaakt. Te Hama heeft de politie bij de teraarde bestelling van de vuurwapens moeten gebruik maken. Aan de zijde van de politie betreurt men drie doo den en tal van gewonden Ook te Damascus is volgens de „Petit Parisien" de opwinding groot Zaterdagmiddag is de politie door een groep betoogers met steenen bekogeld. De Hnoge Commissaris heeft Bahig Bey Rateb tot gouverneur van Damascus ben. emd. Door deze be noeming hoopt hij te bereiken, dat de opwinding zou luwen en de staking der inheemsche kooplieden zal ophouden. De commissie van het Nationale Front is Zater dag bijeen gekomen in de woning van haar leider Said Bacri. De Commissie heeft zich verklaard voor de voortzetting der betoogingen. In verschillende plaatsen heerscht nog steeds de staat van beleg. De politierechtbanken hebben in de afgeloopen dagen weer tallooze veroordeelingen uit gesproken. De Amerlkaansche neutraliteitswet wordt prijsgegeven. Washington, 9 Febr. (A.N.P.). Congresleiders hebben hun campagne opgegeven voor de directe van kracht verklaring van de voorgestelde permanente neutraliteitswet. Zij hebben geprobeerd het Congres te doen verda gen tot 1 Mei. De voorzitter van de senaatscommissie van Buitenlandsche Zaken Pitman, heeft deze nieu we politiek gister bekend gemaakt. Hij voorspelde, dat de commissie binnenkort zal rapport uitbrengen over een resolutie om het tijde lijk verbod van verscheping van wapens en munitie naar oorlogvoerende landen met een jaar te ver lengen. Dit verbod zal op 29 Februari expireeren. IGLS, 9 Februari (A.N.P.): Onze bijzondere verslag gever meldt: Was verleden week, toen H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana te Igls aankwamen, dit plaatsje geplaagd door een nattig warm weer, dat alle sneeuw had doen smelten, zopdat Igls een win tersportplaats zonder winter moest heeten, na een week is dit geheel veranderd. Nadat sinds Maandag aarzelend sneeuw was gevallen, en gedurende eenige dagen de winst van eenige spaarzame buitjes een dunne sneeuwlaag had gevormd, die do hoogvlakte bedekte, brak Vrijdag de lucht open en werd het heerlijk vriesweer. H. M. geniet thans volop van het zonlicht, dat den vleugel van het hotel, waarin hare vertrekken lig gen, bestraalt, en maakt dagelijks een wandeling in de omgeving van het hotel, waar de dorpelingen, die zich zeer bescheiden gedragen, Haar eerbiedig groeten. Tweemaal in de afgeloopen week is een lan gere autotocht gemaakt, o.a. in de richting van den Brenner pas. De Prinses wijdt zicb met groote lief hebberij aan de skisport, waartoe thans te Igls meer gelegenheid bestaat dan voor acht dagen. Meestal oefent de Prinses in de omgeving van Heiligwasser, een bekende bedevaartplaats bij Igls, welke men per auto kan bereiken over een bergweg, die door uitge strekte sparrewouden voert. Overeenkomstig don wensch van Hare Majesteit wordt het incognito zeer streng bewaard, zoodat Hare Majesteit zich als gewoon toeriste kan bewegen. Het verblijf der Koninklijke Gasten is volkomen onopvallend. Natuurlijk weet ieder in Igls van het verblijf der hooge gasten, doch uiterlijk is er niets te merken, zoodat men er dagenlang zou kunnen ver toeven, zonder te merken, dat het stille dorpje een vorstelijke verblijfplaats is. In 't hotel zelf is het op 't oogenblik hoogseizoen. Vandaag zijn ongeveer 40 nieuwe gasten gearriveerd, wellicht aangetrokken door de gunstige weersom- stnadigheden. In het gewone doen van het hotelle ven heeft de tegenwoordigheid van de beide Vorstin nen geen zichtbare verandering gebracht, men wijdt zich als tevoren ongedwongen aan de wintersport. De leden der hofhouding mengen zich regelmatig onder de gasten Nu de natuur het verblijf met zulk een buitenge woon goed weer begunstigt., zal de Koninklijke Fa milie vermoedelijk gedurende den voorgenomen tijd te Igls blijven. SLACHTOFFERS VAN DE SNEEUW STORMEN Die onlangs in Jocgo-Slaviê gewoed hebben Het aqn'al slachtoffers van de sneeuwstormen Belgrado Het aantal dooden tengevolge van de sneeuwstormen, welke onlangs in Joego-Sla- vië hebben gewoed, is, volgens de laatste berich ten, tot elf gestegen. In het dorp Gatsch, dat in het gebied van Mur is gelegen is een huis ingestort, waarbij vier per sonen, die tot één familie behoorden, om het leven zijn gekomen. Voorts zijn in Bosnië zes dooden te betreuren Het betreft eenige boeren, die tijdens een sneeuw storm waren verdwaald en bevroren. RACEWAGEN TEGEN TWEE BOOMEN GEREDEN Inzittende gewond. Den Haag Gistermiddag reed op de Valken- boschkade te Den Haag niet zeer groote snelheid een drie-wielige motorracewagen, bestuurd door den 22-jarigen student F. B. B. die op een ge geven oogenblik tegen twee booinen reed. Hij kwam er met een snij wond af. Zijn mede passagier, de 26-jarige A. S. L., wonende te Laren, werd met verscheidene verwondingen door den Geneeskundigen dienst opgenomen en naar hot ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht. DE AFFAIRE-HAUPTMANN. Trenton Gouverneur Hoffman heeft op nieuw uiting gegeven aan zijn overtuiging, dat meer personen deel hebben gehad aan de ont voering van het kind van Lidbergh- Men maakt uit deze uitlating op. dat de gouverneur opnieuw pogingen in het werk zal stellen om te komen tot een revisie van het proces tegen Hauptmann. ALKMAARe 8 Februari 1836. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 paarden f 100—350; 19 nuch tere kalveren (slacht") f3—10 en 1 overhóuder, waarvan de prijs niet genoteerd. ALKMAAR 8 Februari 1936. Op de heden gehouden botermarkt was de prijs vcor groothandel 8082 5 cent en de kleinhandel 80—85 cent. Handel goed. Kioeieren (groothandel), f2.75—3.25 en Eeendeieren f2.60. Handel matig. ALKMAAR, 8 Februari 1936. N.V. Eierveibnor voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 140 000 Moeieren: 5658 Kg. f3—3.30, 53—60 K*. f3.10 -3.30. 60—62 K<? f3.20—3.40, 62—64 Kg. f.3 30—3.70, 6*—*6 Kg. f3.30 3.80. p. 100 st. WARMENHUI7.EN. 8 Februari 1936. Roode kool. Ie kw f6.50 -10.20,. 2e kw. f4.609.10, gele kool, le kw. f 6.308,20. 2e kw. f 5—7.90, Deen- sche witte kool, le kw f4.205 20. 2e kw. f3.80 4 30, drielingen f 1.20. uien 2.202.60, grove uien 2.50. Aanvoer: 49100 Kg. roode kool. 7600 Kg. gele kool, 13250 Kg. D. witte hooi, 4975 Kg. uien. MEDFMBLIK. 8 Februari 1936. Roode kool f6fi.50. gel kool f7, uien fl1.20, wortelen 1.20—1,25. NOORDSCHARWOUDE, 10 Febr. 3000 Kg. uien f 2.20—2.40, driel. f 0.90—1, grove f 2.70, 1.800 Kg. peen f 1.80. 700 Kg. rood ekool 7.30—7.70, 300 Kg. Deenschei wife kool ,dooschot 2.70. BROEK ÖP LANGENDIJK, 10 Febr. 14000 Kg. uien f 2.20—2.60, driel. f 1.10, grove f 2.5» —2.80. Peen 1.80, roode kool 5.10—9.40, gele kool 4,90— 10.80.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3