K.N.V.B. Sportberichten uit Dee Helder. Duitsche dreiging aan onze grens N.HV.B.=uitslagen. De noodlottige brand in de hoofdstad •enen verwacht mocht worden; het C. elftal der Alk maarschc Boys werd met 4—0 in eigen huis geklop Be Bakker en Speets scoorden ieder twee maal. Iic wachten is nu op den grooten strijd der heide candi- daten N. Niedorp aC.S.V. a, welke over twee weken wordt gespeeld. 13 7 5 1 36-25 19 14 6 4 4 37—29 16 14 7 2 5 34—29 16 13 6 3 4 36—23 15 Go Ahead's moreele klap. B.V.V. ge slagen. Overzicht van 9 Februari. Afdeellng L Sparta klopte II.B.S. met 2Dat was een zeer belangrijk resultaat voor beide clubs. Ajax 31 zege in de Koog op K.F.C. hielp zoodoende niet veel. De Rotterdammers staan er nu prachtig voor. Sparta Haarlem II.B.S. Ajax Aideeling IL Feijenoord wreekte zich aldounde op D.F.C. voor haar indertijd geleden 3—2 nederlaag. Het werd nu 5—0 voor Feijenoord. Blauw Wit 13 10 2 1 30-10 22 Feijenoord 12 3 2 2 39—13 18 D.F.C. 13 6 3 4 24-23 15 Aideeling IIL Zoo half en half werd reeds gevreesd dat Go Ahead de moreele tegenslag van Leo Halle's ziekte danig parten zou spelen, daar bovendien de reserve kee per ook niet kan spelen. Die heeft nl. enkele vin gers gebroken. De Deventenaren zien dus wellicht hun kampioen schap voorbij gaan, nu ze Zondag met 3—1 door Tubantia werden geslagen Het is heel jammer voor de sympathieke Deventer ploeg! Enschede profiteert er van. Deze won zelf met 42 van Wageningen en I-Ieracles speelde tegen P.E.C. gelijk (0-0). Z.A.C. sloeg S.C.H. (42), Dat was de laatste kans voor de Nijmegenaren. Enschede 13 10 1 2 39—18 21 Go Ahead 13 9 2 2 36-12 20 Heracles 13 9 1 3 28—14 19 Aideeling IV. B.V.V. verloor met 4—2 in Bleijerheide. Dat was do sensatie van het Zuiden. Zeer welkom van N.A.C., dat zelf met 62 van Kindhoven won. M.V.V. hield haar theoretische kans door P.S.V. met 31 te slaan Roermond werd met 6—1 door Juliana gekraakt. B.V.V. N.A.C. M.V.V. 14 7 5 14 6 6 15 7 4 2 30—24 19 2 30-17 18 4 312G 18 Aideeling V. Be Quick is nu bijna kampioen Zij klopte Veen- dam met 2—4). Bovendien verspeelde Velocitas weer een punt tegen Achilles (1—1). Sneek's doodvonnis staat welhaast even vast als Be Quick's kampioenschap. Nu verloor Sneek met 3—2 van Hoogezahd. FrieslandH.S.C. werd 50, G.V.A.V.Leeuwarden 6-1. Be Quick Veendam Velocitas 13 12 1 0 54-10 25 13 9 1 3 38-27 19 13 6 4 3 32-18 16 K.N.V.B.'ERS IN NOORD-HOLLAND. 2A. liet is D.O.S. uit Utrecht blijkbaar grooten ernst. Want een uitwedstrijd tegen A F.C. te winnen met b— 1 wijst toch altijd op zeer groote capaciteiten, ge paard aan krampachtig volhouden. Zeeburgia won inet 2—1 van U.V.V. Helaas ging E.D.O.—'t Gooi niet door. D.O.S. 14 8 4 2 36—22 20 E.D.O. 12 5 6 1 26—21 16 Zeeburgia 13 6 4 3 2821 16 Vriendenschaar 12 4 7 1 24—16 15 A.F.C. 14 4 6 4 37-41 14 U.V.V. 13 4 4 5 24—30 12 Bloemendaal 13 3 5 5 24-29 11 't Gooi 12 4 2 6 25—26 10 Alcmaria 14 3 4 7 31-35 10 lvinheim 13 1 4 8 14-27 6 2B. Z.V.V.—West Frisia ging niet door. Hercules ver raste W.F.C. tot onze verbazing met 5—6. Hilversum— Spartaan werd 0—0, 3A. H.R.C. handhaafde zich aan den kop door haar plaatsgenoot met 51 te slaan. Hoe rijk aan emoties deze kamp werd, doordat Racing ontijdig 't touw tje liet vieren, leze men elders. Wie doen zich nu nog als belagers voor aan de Racers? Want dat zij belagers hebben dient uit drukkelijk te worden gelegd De roodjes staan er mooi voor, maar niet ongenaakbaar. Daarvan be gint pas sprake te zijn als er Zondag a.a. óók van Volewijekers gewonnen wordt. Want de Volewijekers rezen weer eenige plaatsen, nu ze met 4—1 van llollandia wonnen. De Hoor ners kunnen we nu gevoegelijk afschrijven. Met Volewijekers dienen wc Zaandam in een adem te noemen. Zondag won deze met 32 in Pur merend van een Purmersteijn-ploeg in wier kwade droomen het woord: degradatie met vurige letters begint op te doemen. Enfin, men make zijn bespiegelingen aan de hand van liet slaatje. Men lette vooral op het aantal verliespunten. Maar toch niet uitsluitend, want de gulden regel: hebben is hebben en krijgen is de kunst, geldt wel bepaal delijk in de voetbalsport, waar de bovenste heel vroo- Sijk een jas kan krijgen van de laagst geplaalste. H.R.C. 13 9 2 2 36—20 20 Hollandia - 13 7 1 5 2.3—21 15 Zaandijk 11 6 2 3 20—13 14 Helder 13 5 4 4 31—29 14 Volewijekers 10 6 0 4 35-18 12 Alkm. Boys 13 5 1 7 24—29 11 K.V.V. 13 3 5 5 22—28 11 Beverwijk 14 4 2 8 2434 10 Succes 13 4 1 8 17—29 9 Purmerstcijn 11 4 0 7 25—29 8 IA Alkmaar—B.K.C. werd uitgesteld wegens terreinaf keuring. Nog te spelen In 3A. Nu de spanning zoo groot is, mag het zeer velen interesseeren wat er alzoo nog te spelen is. Ze kunnen dan zien of de een het soms lichter heeft dan de ander. H.R.C. thuis: Volewijekers, Hollandia; uit: Alkm. Boys, Helder en Purmerstcijn. Zaandijk, thuis: Alkm. Boys, Helder, Purmersteijn en Volewijekers; uit: Hollandia, K.V.V. en Succes. Volewijekers, thuis: Alkm. Boys, Helder; uit: Hol landia, H.R.C., K.V.V., Purmereteijn, Succes en Zaan dijk. Het blijkt nu wel onmiddellijk, dat men zich om- ent den einduitslag van den race tusschen deze /ie vcrecnïgingen nog geen vaste voorstelling kan maken. Voor Succes resteert nog: thuis: Beverwij kers, K.V.V., Volewijekers en Zaandijk; uit: Purmersteijn. Voor Purmerstcijn, thuis: Hollandia, Beverwijk, H.R.C., Succes en Volewijekers; uit: Helder, ILV.V. en Zaandijk. 9 Februari. 1 D: Schoorl—J.V.C. afgek.; Petten—Held. Boys afgek.; Watervogels—Wieringerwaard afgek.; Hel der 3—Atlas 00; H.R.C. 4Succes 2 5—3. 2 F: Alles afgekeurd. 3 F: Alles afgekeurd. 4 J: Alles afgekeurd. Adsp. R en S afgekeurd. Adsp. T: Helder f—Helder g 3—2. OVERZICHT. Zonder te spelen boerde Watervogels vooruit. Hel der 3 speelde n.1. met 00 gelijk tegen Atlas. We vingen nog een glimp op van dezen match, waarbij we ons werkelijk afvroegen hoe Helder ooit op de tweede plaats is gekomen met zoon voorhoede. H.R.C. 4 won met 53 van Succes 2. De stand is: Watervogels 14 12 1 1 44—21 25 Helder 3 15 10 3 2 39—19 23 Wieringerwaard 12 8 0 4 47—25 16 H.R.C. 4 14 7 0 7 34—34 14 J.V.C. 14 5 3 6 .31—34 13 Held. Boys 14 5 4 5 23—27 14 Petten 14 5 1 S 23—28 11 Atlas 14 2 7 5 16—25 11 Schoorl 14 3 1 10 22—49 7 Succes 2 12 1 2 9 22—36 4 OVERZICHT N.H.VJ3. Helder 3 heeft het tegen Atlas leelijk laten liggen. Na een matig partijtje, voetbal, waarin Atlas iets beter speelde, eindigde de wedstrijd met blanco-stand, 00. Men moet zich, gezien het spel van Helder, werkelijk afvragen, hoe het mogelijk is, dat dit elftal no. 2 op de ranglijst staat. Bij Atlas viel doelman De Ruijter op. Hij hield er eenige zeer lastige hallen uit. Over het geheel ge nomen was het spel echter te doorzichtig. Keeper Gras hebben we wel eens^ beter gezien. Hij bracht zichzelf enkele malen in moeilijkheden, door bal len, die voor het oprapen waren, weg te schieten. Hiervan had de Atlas-voorhoede beter moeten profi- teeren. In de voorhoede van Helder viel vooral links buiten Wieren Jr. op, waarvan de middonlinie geen gebruik maakte, door steeds maar weer den rechts buiten, die slecht op dreef was, aan het werk te zet ten. Bij voetbal moet men ook z'n verstand gebruiken! I-Iet terrein was door de vorst nog al glad, wat het spel niet ten goede kwam. Helder heeft Watervogels, dat wegens afkeuring van het terrein niet speelde, een goeden dienst be wezen. H.R.C. 4 klopte Succes 2 met 53, zoodat deze club nog niet van de ondez-ste plaats af is. De ruststand was 11. We rekenen er evenwel op, dat Succes, met nog 6 wedstrijden te spelen, wel eenige verrassingen voor ons in petto heeft. H.R.C—HELDER, 5—4. Zwakke verdedingingen. Racing her stelde zich net bijtijds. (Van onzen Sportredacteur) Met ons hebben ongetwijfeld velen het betreurd dat het gisternacht niet nog even wilde doorvrie zen. Maar wat ons betreft: wij hebben ons volledig verzoend met de jammerlijke gril van het weer. We zijn volkomen schadeloos gesteld door het meemaken van een spannende voetbalmach, een echte „ouderwetsche" Racing—Helder wedstrijd. Ideaal weer. Er was geen hinderlijke zon, geen wind en de temperatuur was voor de spelers ideaal. Helaas was het bovenste laagje van het veld nogal glad, hetgeen zuiver spel en de verplaatsingssnelheid der spelers niet kon bevorderen. Maarnaar een wedstrijd als deze gaat men niet om salonvoetbal te zien. Men komt er om zich te dompelen in een bad van enthousiasme en span ning. Nu, daaraan ontbrak het geenszins. Om en om werd er gescoord en tot aan de laatste seconde bleef men omtrent de einduitslag in het onzekere. Voornamelijk omdat beide nloegen zwakke verde digingen hadden, waardoor men op een bereikt ountenresultaat geen enkel oogenblik huizen kon bouwen. Duidelijk werd dit gedemonstreerd toen H.R.C. 11 min. na half time, die met 22 was ingegaan, een 42 voorsprong hal verkregen. Men trachtte het zicht oen aan H.R.C.-zijde gemakkelijker te maken, er werd wat lauwer gesneeld en men vertrouwde het aan de versterkte verdediging toe, voor de handhaving van den voorsprong te zorgen. Hoe bedrogen kwam men uit. Helder's voorhoede, ge schraagd door haar enthousiaste halfiinie, en zelf soelen dat het lust was, had het in 20 minuten voor elkaar, dat de stand 44 was. Pas toen kwam H.R.C. tot het besef dat het anders moest. Inder daad is toen de winnende goal gekomen. Die oo zijn beurt aantoonde hoe trefbaar ook de Heider- defensie was. Fair spel. Er is om punten gevochten, maar op buitenge- voon sportieve wijze. Deze derby kan. wat dat be treft, aan vele nlaatselijke krachtmetingen ten voorbeeld worden gesteld. Een factor van betae- kenis was hierbb' de aanwezigheid van een leider, de heer Schluter. die zich niet liet verleiden op alle slakken zout te leggen Hü corrigeerde slechts, waar dat dringend noodig was. Hierdoor bleef hij op den achtergrond en voorkwam dat de spelers geprikeld werden. Veel fluiten is niet altijd goed! De elftallen Beide ploegen stelden zich te half drie volledig op. Zij werden ontvangen door een groot publiek, dat oo 3000 toeschouwers geschat mocht worden, 't Raclng-bestuur had zich veel moeite gegeven wat betreft de oreanisatie. Er waren niet te veel tri bune-plaatsen verkocht, er waren voldoende plaat sen gereserveerd, zoodat we van het hinderlijk ge zoek en heen en weer geloop, terwijl er al gesneeld wordt, verschoond bleven. Ons compliment, Racing bestuurders! De elftellen dan. stonden als volgt ongesteld: H.R.C.: Van Es; Van Til en Scholten: Post. stol1 en Striet; Sanders, Kuiper, Zymni, Gast en Dissel. Helder: Muller; Spigt en Burger; Trap, Kiesse- STRATEGISCHE WERKEN LANGS NEDERLANDSCH GEBIED. NEDERLAND MARSCHGEBIED DER DUITSCHE LEGERSCHAREN? De Parijsche correspondent van de Chicago Daily News, Edgar A. Mowrer, heeft in een opmerkelijk ar tikel in zijn blad gewezen op de militaire bedreiging van de Nederlandsche Oostgrens. Edgar A. Mowrer is niet de eerste de beste. Hij is meer dan een decenium lang Berlijnsch correspon dent geweest van zijn blad en vooral bekend als schrijver van het bekende boek: „Duitschland zet de klok terug", welke pennevrucht hem door het tegen woordige regiem hoogst kwalijk wordt genomen. Het was Mowrer opgevallen, dat ons land zich plotseling sterk ging bewapenen en dat gaf hem aan leiding tot de opmerking: „Het bedaardste en vrede- lievendste volk van Europa is in ongerustheid ge raakt." Welnu, het is begrijpelijk, dat een man als Mowrer, eenmaal copie ruikend, in actie komt en wij lezen dan ook in de N. R. Crt., de resultaten van de onder zoekingen, die hij in Duitschland verrichtte. Vliegvelden. Allereerst merkt hij op, dat de Duitschers binnen 60 a 80 K.M. van de Nederlandsche grens op zijn minst 15 „officieele" vliegvelden bezitten, waarbij dan nog komen 24 andere voor „sportvliegers". Nieuwe garnizoenen. Paderbom en Munster waren reeds militaire ste den, maar daar zijn binnen de „Nederlandsche sfeer" bijgekomen, Rheine, Lippstadt, Hamm, Iserlohn en Osnabrück. Strategische toegangswegen. Een net van breede autowegen is in voorbereiding en gedeeltelijk reeds in uitvoering. Ook is ten zuiden van Duisburg een nieuwe brug van meer dan 80 voet breed, over den Rijn geslagen. Betonnen platen voor geschat en luister posten. Op' zijn minst voor 2 plaatsen hebben Duitsche be woners den aanleg van betonnen platforms op groote schaal uitgebracht, terwijl op tal van plaatsen langs de DuitèchNederlandsche grens gcluidwaarschu- wers zijn opgesteld voor het snel waarschuwen van vliegtuigen. Werkkampen. Vlak langs onze oostgrenzen zijn niet minder dan 55 z.g.n. werkkampen gesticht, waar de Duitsche jeugd „werken" leert door veenontginning, droogleg gen van moerassen, etc. etc. Voegt men daarbij nog de kampen van tot dwang arbeid veroordeelden, dan leert men dat een 60-tal groote kampen, waarin tienduizenden gemakkelijk kunnen worden samengetrokken, zonder direct arg waan te wekken, vlak bij onze grenzen zijn gebouwd. Ware barakkensteden verrijzen slechts enkele kilo meters vanaf Nederland. Zijn conclusies. Bij zijn beschouwingen over de door hem gecon stateerde feiten komt Mowrer tot de conclusie, dat wetter en Quant; Godschalk, B. de Boer, 'Smit, Buis en Bijl. De strijd begint. Zymni trapt af en daar ontwikkelt zich de strijd waarop zoo lang is gewacht. Er wordt ons al direct getoond, dat ook hier de gebruikelijke dosis zenu wen vooralsnog voorhanden is. En voorts dat het veld ©ogenschijnlijk zoo mooi, bedriegelijk is. De eerste minuten verloopen onder het gewone terrein- verkennnen. Hierbij plegen de voorhoedes nooit veel kans te hebben, meestal speelt dit proces zich in het middenveld af» Hier schijnt het echter eens anders te zijn. Het schijnt niet alleen zoo, het blijkt ook. Want na een minuut of 5 missen de Racing-backs zoo .gran dioos" dat Helder's linker buitenman van de ver bouwereerdheid niet eens scoort. Na een tegenaan val van Racing sneelt zich weer zoo'n tafereel af voor het heiligdom van Van Es. Nu is het Smit die een prachtbal van Barend de Boer door dralen mist. Als jullie het niet doet, dan wij. denkt HRC De roodjes komen opzetten, en deelen eenige minu ten de lakens uit. Joop Sanders, die een fameuze voetballer is en blijft, werkt zich keurig vrij op de vleugel, deponeert de bal met een schuine pass in het strafschopgebied en Kuiper schiet, kansloos voor Muller in den hoek (10). Er zijn 11 min. ge speeld. Racing bliift het beste van het spel houden. In het veld is zij iets in de meerderheid. Helder speelt met drie backs. Kiessewetter staat tusschen Spigt en Burger in. Dit bepaalt het spelbeeld. Het beteekent echter niet meteen dat Helder geen kan sen krijgt. Dat blijkt na 20 minuten, als we een watervlugge aanval noteeren over rechts, waar B. de Boer een Godschalk uitstekend spelen. Nu faalt Smit niet en kogelt de voorzet in (11). Geruimen tijd verstrijkt nu onder hevige duels op alle plaatsen van het veld. Racing is daarbij iets sterker. Helder heeft op enkele plaatsen zwakke spelers. Buis bijvoorbeeld raakt geregeld den bal kwijt. Hoe fair de wedstrijd was, demonstreert wel de eerste vrije schop die pas na 30 min. kwam Op het middenveld plaatst Kiessewetter zich er ach ter en doet ons weten dat de geruchten over zijn schot geen overdrijving zijn. Racing heeft alle moeite het te verwerken. Even later kogelt dezelfde van 40 M. af onder de lat. Met een tijgersprong werkt Van Es corner. Door een en ander geinspireerd komt Helder er beter in. Haar begeestering wordt niet gebroken, als zij haar tegenstander ziet rrorcn Een héél mooie H.R.C.- aanval over links besluit Dissel met een boogbal naar binnen, welk'- 'Zymni zonder aarzelen van flin- ken afstand langs Muller jaagt, (2—1). Helder laat zich zooals gezegd niet ontmoedigen en 4 min. voor rust is het al weer gelijk. Een voorzet van Godschalk haalt Smit, ver dwars voor doel staande, lukraak achterover en Van Es moet zwichten (2—2). Tweede- helft. We beginnen met een schoone lei. Het publiek is best tevreden. In de beide kleedkamers hebben bei de ploegen hun verdedigingen nogal het een en an der verweten. Of dat veel geholpen heeft, betwijfe len we, want in de tweede helft waren de lekken even dikwijls, zoo niet vaker aanwezig. Het had er anders veel van dat Helder er dik aan zou moeten gelooven in die tweede speelhelft. En wij voor ons gelooven dat dit ook had kunnen gebenren als Racing niet bijna zelfmoord had gepleegd. Wat toch gebeurde er. Er wordt weer frisch en wel begonnen. Racing valt Duitschland, in Belg'ë tegengehouden door de for tificatiën en het Alhertkanaal, zijn opmarschge- bied noordelijker, dus thans over ons land hoeft verlegd. Men beware z'n kalmte, Ontkent kan niet worden, dat de concentratie van arbeiderskampen juist op de strategisch zwakke punten langs onze grenzen, op z'n zachtst uitge drukt zeer opvallend is. Ook het wegennet, het organiseeren van een ke ten vliegvelden en het verder door Mowrer gesiga- leerde zijn allemaal dingen, die inderdaad to den ken geven. Maar paen overdrijve niet! Baldwin zei reeds verleden jaar dat door de ont wikkeling der luchtvaart Engeland's grenzen aan den Rijn liggen en het is daarom niet te verwon deren, dat Duitschland zich op deze waarheid in stelt. Ook dient niet vergeten, dat de Duitsche militaire leiders rekening moeten houden met een inval van Fransche of Engelsche troepen via Nederland, nu België door beton en water is afgesloten. Voor een militairen inval is daarenboven eerst noodig een oorlogstoestand en zij, die in hun verbeel ding reeds de Duitsche 'egioenen onze vaderland- sche bodem zien betreden, vergeten dat. er nog zoo iets bestaat als collectiviteit en Volkerenbond. Hoe het echter ook zij, de onthullingen van Mow rer hebben ongetwijfeld dit bewerkstelligt, dat ons volk met meer berusting de g"lden za! opbrengen voor onze sterkere bewapening, als afweermiddel te gen voorgenomen invallen en 'ast but not least als versterkte bijdrage, aan de Volkcrenbondsarmee. Een achtste slachtoffer Amsterdam - Zaterdagmorgen heeft de brand weer bij bet nablusschings- en sloopingswerk in perceel O.Z- Achterburgwal 9 op de zolderver dieping nog een achtste slachtoffer van dezen vreeselijken brand gevonden. Het was een ze venjarig jongentje, wiens lijkje eveneens op gru welijke wijze door het vuur was verminkt. De brandweer heeft van deze ontstellende ontdek king onmiddellijk mededeeling gedaan aan den Geneeskundigen Dienst, die het lijkje naar het Binnen Gasthuis heeft vervoerd, waar eveneens de stoffelijke resten van de zeven andere slacht offers zijn opgebaard. Wat de vier gewonden betreft, die in het Bin nen Gasthuis worden verpleegd, vernemen wij, dat deze er zeer ernstig aan toe zijn. Mijnontploffing in Japan Zeventien arbeiders ingesloten Tokio (A.N.P.) Tengevolge van een gasont ploffing iri de steenkoolmijn Foekoeoka in de prefectuur Kioeskoe zijn zeventien mijnwerkers ingesloten. Tot dusverre is men er n geslaagd het lijk van één mijnwerker te bergen. aan, Dissel maakt zich en den bal vrij, wenkt even naar Sanders en wanneer deze naar binnen snel- treint, suist de bal feilloos over den Helderverdedi- ging heen, om-keihard van Sanders hoofd af in het net te vliegen. Bravo Sanders, bravo Dissel, dat was eersteklas werk (32). Rustig en gelaten moet Helder dit aanzien. Maar nog meer moet zij slikken, nu echter vooral door eigen fouten; 11 min. na rust laat Dissel den bal in het doelgebied neerkomen. Er wordt gedraald. Nie mand lelt het leer weg, noch Gast, noch Zymni kun nen er het been achter krijgen, maar wel Kuiper, die op een afstand toekijkend, tocrent en pardoes in schiet (42). Nu is het afgeloopen met Helder, dachten velen. En niet ten onrechte. Want Racing was een stuk beter geweest en had haar goals heel kalm gemaakt. De bordjes verhangen! Een complex van oorzaken echter heeft veroor zaakt dat het geheele spelbeeld als met een too- verslag veranderde. Racing liet baar motor een aan tal toeren minder draaien en dacht blijkbaar door kalm te verdedigen en zoo te hooi en te gras eens een uitval te wagen, den stand in haar voordeel te kunnen blijven houden. De halfiinie trok zich terug. Do binnenspelers kwamen hun keeper ook eens van dichter bij bekijken. En wat deed Helder? B. do Boer ging spil spelen en Frans Kiessewetter rechtsbinnen. Slechts enkele minuten waren noodig om de ver andering te merken. Helder ging overheerschen. Dat spoorde haar des te meer aan. Nu waren de I-Ielder- spelers iets vlugger bij den bal, zij waren het, die de aanvallen opzetten. Het ging hoe langer hoe lekker der bij de withemden. Racing supporters met kijk op het spel, waarschuwden hun mannen luid. Het was niet voor niets dat ze dit deden; goals konden niet uitblijven. Uitstekend door de Boer gevoed, werd de witte voorhoede met de minuut gevaarlijker. Reeds had van Es enkele kanjers moeten stoppen, toen Kies sewetter, ditmaal niet hard, maar zuiver in de hoek schoot, (43). Bijl cn Godschalk wisselen om. Nu is laatstgenoemde dubbel in zijn element. Hij stelt van Es keer op keer op de proef en sticht door zijn voor zetten verwarring. Gevaar voor de gelijkmaker dreigt. Hij komt ook, hoewel op dat oogenblik niet ver vacht. Ook niet door Van Es. Dit was er misschien de oorzaak van dat Biji's schot, een omhaal pardoes langs de paal, hem ontging, (4—4)). Dan breekt de laatste periode van 15 minuten aan. Het tijdvak der beslissing. Ineens wilde Racing weer; toen kon zij ook. Toch moest een enorm mitrailleurvuur van Godschalks' geblesseerde been Racing er aan herin neren, dat er nóg een schepje op moest. Ook dat kon. En zeven minuten voor tijd kwam het moment. San ders werkt zich met veel inspanning vrij, hij zet voor, Helder talmt met ingrijpen en een der roodjes, we meenen Kuiper, ranimeidt de winnende goal over de lijn (54). En met Racing weer in de meerder heid komt het einde. De uitslag is verdiend. Verdiend is ook de benauwdheid waarin de Racers' te verkee- ren kwamen, want het was aan henzelf te wijten. De wedstrijd in cijfers. Corners voor rust: H.R.C. 2, Helder 4; na de rust H.R.C. 3, Helder 1, totaal H.R.C. 5, Helder 5. Schoten of kopballen op doel (corners uitgesloten, doelpunten inbegrepen): voor rust H.R.C. 8, Helder 7; na rust H.R.C. 5, Helder 10, totaal H.R.C. 13, Hel der 17. Vrije schoppen wegens ongeoorloofd spel: voor rust H.R.C. 1, Helder 2, na rust H.R.C. 4, Helder 5, totaal H.R.C. 5, Helder 7.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6