Kantongerecht te Alkmaar. Wieringermeer. Over het Trekpaardenstamboek. Uit onze omgeving. ZITTING VAN VRIJDAG 7 FEBRUARI. Alkmaar. 'T IS DAAR UITKIJKEN. Een automobilist uit Den Haag, Pieter K., niet volkomen bekend met de situatie op het Scharloo, bij het café van den heer Toon Molenaar, maakte aldaar op 1 Sept. een verkeersfout, waarbij het rijwiel van den kantoorbediende P. Stokman werd aangereden en pl.m. f3 schade bekwam. De Hagenaar, niet verschenen, werd alsnu schul dig bevonden en veroordeeld tot f7.50 boete of 5 da "en,alsmede betaling van het gevorderde scha- d-' 'rag. T j s t d ij k, Alkmaar. EEN VERKEERSKNOOP OP DEN WESTDUK. Een Zaandamsche chauffeur J. U. St., achtte he' op 12 Nov. noodig den Westdijk nabij den Scher merweg te bezigen om te keeren en reed alsnu achterwaarts den Schermerweg in, echter met ge volg, dat zijn wagen in aanrijding kwam met een vehikel, waarop een reuzegramofoon was geplaatsl en behoorende aan den invaliden heer Rouw uit Edam, die met dit instrument langs den weg zijn brood tracht te verdienen. De botsing had tot ge volg, dat aan de muziekauto een schade van f44.92, niet al te hoog berekend, werd toegebracht. Waar echter de bezetting van het muzikale vehikel nogal ongepolijst optrad, brak de Zaandammer de conversatie af en reed weg. Bij de Alkmaarsdhe po litie werd aangifte gedaan en heden stond de heer St. terecht. De jonge Piet Rouw, de chauffeur, fun- geerde als voornaamste getuige a charge en zei parmantig: Ik ben de aanklager! Nee, reposteerde de ambtenaar ,dat ben ik! En ik heb de leiding! zei de kantonrechter U bent getuige. Nadat dus de rollen verdeeld waren, werd de zaak behoorlijk be handeld en ook nog gehoord de slager Duin uit Alk maar, die buiten de kwestie stond, doch een duide lijke en onpartijdige verklaring aflegde met de conclusie, dat de aanrijding z.i. was toe te schrij ven aan een samenloop van omstandigheden. Papa Rouw werd ook nog als extra getuige ge hoord, in verband met de schaderekening, groot f 44.92. De ambtenaar begon echter al vrijspraak wegens bewijsgebrek te vragen, dat zag er voor papa niet al te hoopvol uit, doch de verdachte bleek niet ongenegen de schade via.de assurantie te voldoen. Hij zou zulks direct wel besoroken hebben, als de heeren Rouw niet waren beginnen op te spelen en hem uit te kafferen.A.s. week uitspraak. Heiloo. DE ARME GEMEENTE HEILOO WAS DE SIGAAR. De handelsagent C. v. d. V. uit Zandvoort gaf op 21 Nov. geen voorang aan het van rechts komende verkeer en reed alsnu op den Kanaalweg een licht- paal van de gemeente Heiloo tegen de wereld. Schade 50 pop. Opgelegd werd aan den niet vol doende onderlegden automobilist f 12 boete of 6 dagen. Die lichtpaal komt nog wel! J.ANGEND UK Salarisverlaging. In de binnen enkele dagen te houden vergadering van den Vleeschkeuringsdienst, omvattende de Lan gen dijker gemeenten en Harenkarspel, zal een voor stel worden behandeld om de salarissen der ambtena ren met 5 pet. te verlagen. In een gehouden bestuursvergadering van de voet balvereniging D.T.S. en de commissie tot stichting van e'ën kleuterschool te Oudkarspel, is overeenstem ming bereikt inzake het stichten van een nieuw te bouwen kleuterschool op het D.T.S. terrein. Naar wij vernemen zijn er reeds 38 leerlingen voor de school opgegeven. Voor de afdeeling Volksonderwijs weer een mooi succes! NOORDSCHARWOUDE. Tooneel wedstrijd. De laatste avond van den tooneelwedstrijd werd verzorgd door enkele leden van het vroegere gezel schap „Het Kleine Tooneel". Opgevoerd werd het blijspel in 3 bedrijven: „Suikerfreule" van Henri van Wermeskerken. Het gezelschap heeft dit stuk op bijzonder vlotte wijze ten tooneele gevoerd en het zeer talrijke publiek doen genieten van hun spel. Op de hun eigen wijze hebben de dames en heeren te zien gegeven, dat zij het tooneelspelen niet verleerd zijn. Het was een ge not, deze opvoering bij te wonen. Wij gelooven dan ook, dat velen met ons de woorden van den voor zitter der jury zullen onderstrepen, toen deze de hoop uitsprak, dat het Kleine Tooneel weer moge herleven na deze prachtige uitvoering. Na beëindiging van het stuk werd den verschillen de medewerkenden hartelijk dank gebracht en door den heer Goettsch uit Alkmaar namens de jury het critisch verslag voorgelezen. Hierin werden zeer waardevolle opmerkingen en raadgevingen aan de vereenigingen gegeven, welke hiermee zeer zeker hun voordeel kunnen doen. Nog werden bloemen aangeboden aan de dames van het comité, dat dezen wedstrijd had georgani seerd. De juryleden de heeren Van Leersum te Win kel en Holzmuller en Goettsch te Alkmaar, mochten henevens de tot hun gesproken dankwoorden een stoffelijk blijk van waardeering ontvangen. De uitslagen waren als volgt: Eerste prijs, een zilveren lauwertak en f 128: Va ria, IJmuiden met 110.23 pnt.; met Ex-koning Pe ter door A. den Hertog (max. was 135 p.) Tweede prijs, een verguld zilveren medaille en f 75: Hel- mers te Amsterdam 109.55 pnt., met Het Lied van alle Tijden, door D. H. Scheffer. Derde prijs: een zlveren medaille en f50: Hierna Beter'te Koog aan de Zaan, 98.7 pnt, met Najaarsstormen door Chr. v. BommelKauw en H. Bakker. Vierde prijs: eer zilveren medaille en f50: Jacob van Lennep, Haai leh, 91.86 pnt., met De drie wijze gekken door Austin Strong. Prijs voor 't beste samenspel: Hei- mers, Amsterdam 27 pnt. (Max. 30 p.). Prijs voo* de beste regie: Helmers, Amsterdam 171/2 p. (max. 20 p.); Prijs voor de beste tooneelaankleeding Va ria, IJmuiden, met 19 van de 20 p. Voor de beste tooneelspeelster:: Eerste plan Mevr. Maria Pieters- Staal, van Helmers te Amsterdam met 31.25 p.; max. 35 p. Tweede plan: Mej. Doet Keunlng, van Helmers te Amsterdam, 32.5 p. Derde plan bijrol) Mevr. Woerdeman—Brandt van Hierna Beter te Koog aan de Zaan, 32 p. Voor de beste tooneelspeler: Eerste plan: de heer L. W. Boeree van Varia IJmuiden. Tweede plan: de Hoteldirecteur uit Ex-koning Peter, door Varia, IJmuiden,, beiden 32.25 p.; Derde plan (bijrol) de heer C. Nolte, Haarlem, 29 p.; Extra prijs voor het tweede plan de heer de President uit ex-konlng Peter met 31 p. ZUIDSCHARWOUDE. Men deelt ons mee, dat de commissie voor de z.g.n. B-steun bestaat uit de heeren W. Muller, voorzitter, G. Post, secretaris, S. de Boer, J. Kramer (werkge vers), D. Blom en W. van der Vliet (werknemers). Oudesluls. GROOTE KWAJONGENSGRAPPEN. De heeren Com. St. en Piet S. te Oudesluis, lia heusch de vlegeljaren al te boven zijn, had ind en nacht van 15 op 16 December de miseraboie aardigheid een vischwagen van den broodvechteï Arie Bakker een eind weg te rijden, zoodat de man die zijn paard was wezen halen, zich vruchteloos 'n ongeluk zocht. Van de twee flauwerikken was alleen nu Piet S. verschenen en dat was nog niet eens de beste, aangezien hij alreeds door den poli tierechter tot 1 maand gev. werd veroordeeld we gens vernieling. Eén lichtpuntje was er in deze kwajongensstreken, dat de veroorzaakte schade was betaald en deze gunstige omstandigheid gaf den kantonrechter motief, ieder slechts f 7.50 boete of 5 dagen op te leggen. Winkel. OOK FIETSENDE WEDUWEN MET 2 KINDEREN MOETEN VAN HET VOETPAD AFBLIJVEN. De nog jeugdige weduwe met 2 kinderen, mej. Cath. Petronella "Sm. te Winkel, had op 31 Jan. aldaar in de Dorpsstraat op het voetpad gefietst, wat de brigadier der rijksveldwacht natuurlijk niet door de vingers kon zien. De juffrouw wees op haar weduwschap en 2 kinderen, doch deze om standigheid gaf haar geen vrijbrief, zoodat de kan tonrechter f 2 boete of 2 dagen oplegde. Alkmaar. EEN AARDIG SNOETJE, MAAR WAT ER UIT KWAM WAS MINDER LIEF. Mej. Elisabeth v. L., 'n jeugdig winkelkippie, dat er niet onaardig uitzag, werd in den avond van 14 Dec. in de Langestraat door agent Krol betrapt op fietsen zonder licht en deswege bekeurd. De jonge dame, die ternauwernood was opgestapt, nam deze attentie niet in dank aan en voegde den agent al lerlei onhebbelijkheden toe, noemde hem 'n flinke vent, met 'n mooi pakkie en of ie thuis ook zoo aardig was enzoovoorts. Een dergelijk optreden viel natuurlijk op de zitting niet in goede aarde en werd het meisje, dat er anders met 'n paar gulden boete wel zou zijn afgekomen, veroordeeld tot f5 boete of 5 dagen. Heerhugowaard. EEN DRUKBEZOOHTE VERGADERING. Een ploegbaas te Heerhugowaard, Theodorus v. d. W. en zijn vriend Pieter Corn. J. werden in den avond van 11 Oetober aldaar na sluitingstijd in een café aangetroffen en deswege gecalangeerd. He den stonden de plakkers terecht en beweerden samen een vergadering te hebben gehouden. Die mop werd nogal aardig gevonden en de heeren ieder veroordeeld tot fl boete of 1 dag. Harenkarspel. ALS MOEDER ZIEK IS.... Een 40-jarig huisvader en tuinbouwer, Pieter Joh. Th. te Harenkarspel, was verplicht geweest wegens ziekte van moeder de vrouw de kinderen uit de school te houden en stond nu voor dit feit terecht. De inlichtingen waren gunstig en de straf werd bepaald op f 1 boete of 1 dag. KOLFWEDSTRIJDEN AAN DEN LANGENDIJKER KQLFBOND. ZUIDSCHARWOUDE. In de baan van den heer P. Kramer werden Zondag de wedstrijden voortgezet van den Langendijker Koifbond. Er werd in de eerste en tweede klasse gespeeld met den vol genden uitslag: Korpswedstrijden. Eerste klasse: Gezellig Samen zijn, Zuidscharwoude: G. Mettes 144 p., Th. Rijper Sr. 115 p., Th. Rijper Jr. 145 p., totaal 404 p. Op Maat, Zuidscharwoude: P. Molenaar 155 p., P. Goet 140 p., J. J Reijne 129 p Totaal 424 p. Volharding, Oudkarspel: P. Langedijk Cz. 117 p., P. Gelder 140 p., C. Vlug 118 p., Totaal 375 p. Vriendenkring, Noordscharwoude; C. Langedijk Pz. 125 p., G. Deutekom 127 p., G. Hop 123 p., To taal 375 p. Tweede klasse: Op Maat, Zuidscharwoude: P Glas 139 p.. P. v. d. Welle 132 p., C. Berkhout 118 p. Totaal 389 p. Ons Genoegen Noordscharwoude: D. Bakker 92 p„ A. Moeijes 122 p., C. Hopman 112 p., Totaal 326 p. Onder Vrienden, Oudkarspel: A. Eecen 99 p., O. Bakker 125 p., P. Kostelijk 119 p., Totaal 343 p. Vriendenkring. Noordscharwoude: L. Mallekote 81 p., J. Bakker 90 p., P. Kist 150 p. Totaal 321 p. Personeele wedstrijden. Eerste klasse: N. Quant, Warmenhuizen, n. g.; F. Mulleboom. Noordschar woude n. g.; K. Langedijk, Noordscharwoude, n. g. Tweede klasse: J. Leemt iik, Zuidscharwoude, 107 p.; K. Kat, Oudkarspel. 148 p.; L. Stokman, Oudkar spel 112 p.; Jb. Zijp, Zuidscharwoude, 102 p.; S. Maakal, Noorscharwoude, 66 p.; K. Boot, Noord scharwoude, 129 p. ZUIDSCHARWOUDE. Ze stelen maar. Toen Zaterdag D. S. van de Spoorstraat zijn fiets neerzette op het terrein van de veiling van den Noordermarktbond, en een tijdje later terugkwam, was het karretje verdwenen. Daar het een beste fiets was, is dit nog een aardig schadepoStje voor den betrokkene. Dat de politie er in slage, den da der op het spoor te komen. OUDKARSPEL. Op de Vrijdagavond gehouden openbare vergade ring van de afd. Oudkarspel C.P.N., werd onderstaan de motie nog aangenomen, nadat de pers was ver trokken: Arbeiders, middenstanders en boeren, in groote getale in vergadering bijeen te Oudkarspel, pro testeeren ten sterkste tegen het fascistisch regiem in Duitschland, tegen de verschrikkelijke ter reur en de zware straffen aan de arbeiders uit Wuppertal. Besluit deze motie op te sturen aan het Duit- sohe consulaat en aan de pers. NOORDSCHARWOUDE. Inventarisatie bij den Noordermarktbond, Bij de per 3 Februari gehouden inventarisatie van atapelproducten bij den Noordermarktbond aange laten vereenigingen was de uitslag als volgt. (Al les in wagons van 10.000 K.G.) Tuinbouwbelang, Noordscharwoude: rood 35, geel 141/2, wit 62, uien 16, peen 61/2. N. Niedorp: rood 71/2, wit 6, uien 2. Nieuw Leven, Heerhugowaard: rood 121/4, geel 2 3/4, wit 191/2, uien 31/2, peen 1. Harenkarspel-Oost: rood 441/2, geel 51/2, wit 43 1/2, uien 7, peen 3. L.T.B., 't Veld: rood 19, wit 10, uien 2 3/4, peen 1/2. Waarland en omstreken: rood 9, geel 13/4, wit 6 3/4, uien 2 3/4, peen 1/2. St. Maarten-Valkkoog: rood 20, geel 4, wit 34, uien 10 3/4. Heerhugowaard-Noord: rood 121/2, geel 21/2, wit 221/2, uien 4. L.T.B., Langendijk: rood 44 1/2, geel 9 1/2, wit 31, uien 321/2, peen 14. Oudkarspel: rood 26, geel 18, wit 48, uien 22, peen 4 3/4. Totaal: wit 2301/4, geel 581/2, wit 283 1/4, uien 103 1/4, peen 30 1/4. i Per 20 November 1935 lagen voor deze markt- l vereeniging opgeslagen: 427 wagons roode kool, 129 wagons gele kool, 581 wagons Deeensche witte kool, 164 wagons uien, en 36 l'/2 wagon peen. Vit deze cijfers blijkt wel, dat de voorraad sta- vi producten nog heel klein is. Vooral gele kool is fg slechts in zeer geringe mate aanwezig. Opval- .id is, dat van de voorraad peen nog zoo weinig •weggegaan is. De afd. Langendijk van den L.T.B. heeft thans zelfs meer peen liggen dan per 20 No vember. Daarin zal ongetwijfeld wel een abuis heb ben gescholen. BROEK OP LANGENDIJK. Inventarisatie van Stapelproducten der Langendijker Groenten-Centrale. 3 Febr 1936: 1.140.200 Kg roode kool, 648.500 Kg gele kool, 1.180.400 Kg Deensche witte 'kool, 832.600 Kg uien, 223.200 Kg. peen, totaal 4.024.900 Kg. 2 Nov. 1935: 2.112.500 Kg roode kool, 1.724.200 Kg gele kool, 2.775.250 Kg Deensche witte kool, 1.823.400 Kg uien, 385.100 Kg. peen, totaal 8.820.450 Kg. STEUN MISOOGST. In verband met de toegezonden formulieren aan de veilingen die Ingevuld moeten worden voor de berekening van steun om de misoogst, is door het dagelijksch bestuur van de Langendijker Groenten- centrale besloten, dat alle leden der aangesloten vereenigingen, over verschillende dagen worden op geroepen op het betaalkantoor om die formulieren in te vullen. Daar 12 punten moeten worden beantwoordt, is het ten zeerste gewenscht, dat elk lid zooveel mo gelijk gegevens medeneemt, en wel: teeltvergun ning 1935, inkomstenbelastingbiljet 1935-1936, bru to inkomsten 1934-1935, bruto inkomsten 1835 van 1 Mei3 Febr., het kwantum kool dat nog voor radig is en kwitanties van de ontvangen steun over 1934-1935. Besproken werd tevens nog de wenschelijkheid dat aan de koolbouwers een flinke steun, worde uit gekeerd, daar anders voor menigeen de toekomst zoo somber is, dat het bedrijf zal moeten worden verlaten en zij als werkloos bij de werkverschaf fing terecht komen. Noord-Scharwoude WANDELSPORT De wandelsportver. „S.N.W." vergaderde Zon dagmorgen ten lokale van den heer J. de Bakker Aanwezig 15 leden. Voorzitter was de heer J. Ootjers Medegedeeld werd, dat als gevolg van de ge houden marschen een paar nieuwe leden zijn toegetreden. Besloten werd zich aan te sluiten bij de Ned. Wandelorganisatie (N-W.O.), daar de contribu tie hiervan lager is dan van de Ned.Wandel Unie Het bestuur werd met een lid uitgebreid en werd gekozen de heer D. Drost, die de functie van Penningmeester zal waarnemen. Verder werd het besluit genomen om deel te nemen aan de 35 K.M. marsch van de „Geus" te Amsterdam en van de 30 K.M. marsch van de Kaaskoppen te Alkmaar. Hierna sluiting. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW, AF.D W.MEER. Bovengenoemde vereeniging, welke reeds tegen 7 Januari de heer v. d. Bom, Inspecteur van het Ned. Trekpaardenstamboek had geïntroduceerd tot hei houden van een lezing, welke lezing toen moest wor den uitgesteld, gaf dan Vrijdagavond in Hotel Smit te Middenmeer, de door velen reikhalzend tegemoei geziene avond. De belangstelling voor dezen avond was zeer groot en we merkten naast de vele manne lijke paardenvrienden op ook vele dames, paarden- liefhebsters. De heer G. Schoorl, voorzitter der Holl. Mij. van Landbouw, afd. W.Meer, opent de bijeenkomst met zijn vreugde uit te spreken over de groote opkomst en heet voorts allen welkom, in het bijzonder den heer v. d. Bom, Insp. van het Ned. Trekpaardenstam boek te 's-Gravenhage, de heer ReinderVolmcrs, secretaris Stamboek en de Inspecteur der Cultuur-Mij., de afd. van buiten de W.Meer, alsmede de zusterver- eenigingen in de W.Meer. Spr. releveert hierop in het kort, dat de avond van 7 Januari niet kon door gaan en daardoor de zaken eenigszins zijn omge draaid. De Hengstenvereeniging, welke zou worden opgericht na de lezing van 7 Januari, is reeds op gericht. Spr. brengt een eeresaluut aan deze jonge vereeniging en hoopt dat men door deze oprichtings daad ook in het Noorden onzer provincie meer zal gaan gevoelen voor paardenveredeling. Hierop gaf de voorzitter het woord aan den heer v. d. Bom lot het houden eener lezing, als voortzetting van die in Anna Paulowna gehouden: „Over Stamboekhouding". Bij de ontleding van het woord Stamboekhouding, komt spreker tot twee woorden, n.1.: „stam" en „boek houding". Stam is het voornaamste woord, daar het afstamming in zich draagt, terwijl door „boekhou ding" wordt uitgedrukt de registratie der dieren. Prof. Kroon zeide in 1920, de stamboekhouding te zien als het fundament van de verbetering van den veesta pel en spr. onderschreef dat voor 100 waar. Im mers 30 jaren geleden is men „bewust" met stamboek- fokken begonnen. In Engeland begon men reeds voor 1900, doch „onbewust". Na kennis ie hebben genomen van de ontwikkeling en overerving der dieren, is men ook daar „bewust" begonnen. Komendo tot het overervingsvraagstuk der dieren, blijkt dat de we tenschap juist, bij de lagere wezens als ratten, mui zen en ook planten, het verst is gevorderd. Spr. wijst met voldoening op de Engelsche practijk bij het paardenfokken en zegt dat men daar een fokresultaat bereikt met bijna volstrekte zekerheid. Ondanks dat goede voorbeeld zijn stroomingen merkbaar, ook in bevoegde kringen, die aan bewust fokken niet mee willen doen. Met vele voorbeelden licht spr. dit toe en laakt de lukraak-fokkerij. Bij het fokken moei men de eigenschappen der dieren kennen om resul taten te bereiken. Bij het paard vooral is dit niet gemakkelijk en een der moeilijkste terreinen van toepassing der be wuste fokkerij, omdat we rekening hebben te hou den met domineerende eigenschappen en juist daar om is noodig een „Stamboekhouding". Het Ned Trekp. St.boek stelt zich ten doel bevordering en versterking van het Ned. trekpaard en bij dit doel geeft men fokrichting aan. terwijl men zich speciaal bezig houdt met het type Belgisch trekpaard. Spr. somt hierna de eigenschappen op van een goed trek paard. en wel kort, breed, diep en zwaar. Een har monie tusschen deze 4 eigenschappen is strikt nood zakelijk en juist dat type is voor de heele wereld noodig. Een type is niet gebonden aan een streel of gewest. Tot de verdere taak behooren bij de stamboekhou ding het „kennen" en „selecteoren" der diverse die ren en daardoor ontstaat het vastleggen of regi streeren. Het geven van adviezen aan de fokkerij en voorlichting, bijhouden van afstamming, bloed lijnen, opsporing geregistreerde overerving, alles behoorend tot de taak van Stamboekhouding. Komende tot de werkwijze van de Stamboekhou- ding, begint spr. met het veulen als afstammeling van de beide paardenouders. Spr. licht hierop in den breede toe wat te doen om dit veulen opgeno men te krijgen en te doen registreeren. Terwijl de hengsten staan onder Rijkskeuring, is dit niet het geval bij de merries. Na afhandeling van de nood zakelijke controle bij ontvangst van het opgegeven registratie-aanbod, is dit veulen een stamboekveu len. Hierna volgt opname signalement door een con troleur en ais men weet dat er 80.000 verschillende paarden staan ingeschreven, w.o. vossen, bruinen, enz., enz., behoeft het geen nadere uitleg dat dit een moeilijk werk is, zonder schets of foto, zooals ge-i bruikelijk bij 't rundvee. Uit de Stamboekdieren kunnen ook selectiedieren v/orden genomen op 2 1/2-jarigen leeftijd, voldoen de aan de vier genoemde eigenschappen, n.1. kort, breed, diep en zwaar en deze dieren worden dan genoemd „keurstamboekdieren". Is het dier een; hooger graad toegekend, dan krijgt het een ander nummer en wordt het voorzien van het Keurstam- boekmerkteeken, een speciaal hoefijzer. Op deze met ademlooze stilte aangehoorde rede! werden geen vragen gesteld, waarna de spr. toe zegde het vervolg van zijn lezing te geven in An na Paulowna. Hierna volgde een in drie acten gedraaide film „het Nederlandsche Trekpaard". In dit schoone filmwerk werd het rekpaard op velerlei wijze ge demonstreerd. In grondbewerking, behulpzaam bij. transport, voor de korenoogst, in 't kort deze film ondersteunde op duidelijke wijze de meening dat het trekpaard voor de landbouw de eerste en eere plaats toekomt. Vervolgens bracht het doek ons op groote paardenmarkten, keuringen, proeven met prestatievermogen. Bij de gehouden rondvraag! wekt de heer Reindres-Volmers op tot aansluiting bij de opgerichte Hengstenvereeniging. Nadat nog eenige mooie nummers op het doek: werden vertoond door den heer Kossen uit Anna1 Paulowna, sloot de heer Schoorl deze buitengewoon; goed geslaagde avond met dank aan sprekers en. publiek, de beste wenschen tevens uitsprekend; voor de jonge Hengstenvereeniging. Ons eenige Raadslid gaat heen. Wegens woonplaats-verandering z&l de heer L, Feikens, thans te Slootdorp, gemeente MedemMfcj en komende te Wieringerwerf, gemeente Wierin- gen, voor het raadslidmaatschap moeten bedanken. De heer Feikens werd voor de afd. S.D.A.P. 'vorig jaar gekozen als eenig vertegenwoordiger voor dé Wieringermeer, Straatverlichting te Wieringerwerf in, bedrijf. Zaterdagavond j.1. kreeg het derde W.-meer-dorp door doorvoer van electrische stroom voor het eerst straatverlichting. Het is weer een stapje verder op den weg van inbezitneming van onzen polder door den mensch. Het woord van den dichter wordt hier bewaarheid: „De polder groeit, staag, ongestoord," enz. Vergadering Chr. Oranje-vereen, ging* niet door. De vanwege de Ohr. Oranjevereeniging uitge schreven vergadering op j.1. Zaterdagavond ging wegens geringe opkomst niet door. Daar een be- stuurvoorstel tot splitsing der vereen, in behande ling komt in verband met de uitbreiding der dor pen, zal zeer spoedig een nieuwe vergadering wor-i den geconvoceerd. Sportnieuws, Wegens terrein-moeilijkheden zijn de aangekon digde wedstrijden voor Zondag alle afgejast. HARRNKARSPET Algemeene vergadering voor Ziekenhuisv.erple- ging op Vrijdag 7 Februari 1936, des avonds 7'A uur bij den heer Pijper te Dirkshorn. De voorzitter, de heer A. Kistemaker, opent te ongeveer acht uur de vergadering, heet de aanwe zigen welkom, hoopt dat de besprekingen in het be lang der vereeniging mogen zijn en verzoekt daarna den secretaris, den heer Van der Laan, do notulen te lezen van de vorige algemeens vergadering, die zonder aanmerkingen in dank worden goedgekeurd. Uit het nu volgende jaarverslag hooren wij, dat de omslag over 1935 is geweest f120 per lid, aan 7, personen met 147 ligdagen. Er waren voorts 579 per sonen verzekerd, waarvan 556 betalende cn 213 niet- belalenden. De voorzitter vindt het een gunstig verslag. Wij krijgen dan een vers'ag van de rekening over 1935 door denzelfde, hetwelk als volgt aangeeft: Ontvangsten: Saldo 1934 f 167 45, rente Boerenleen bank f5.62. contributie leden f661.50, aan ïnleggeld f4.90, totaal f840.48. Uitgaven: Salaris penningmees ter f 100. Verpleegkoslen f441.30, bodeloon f56.5®, kleine posten f23.60, totaal f621.45. Alzoo een batig saldo van f219.03. De heer P, Burger verklaart, de rekening te heb^ ben nagezien en deze keurig in orde te hebben be vonden. De voorzitter dankt, de commissie voor haar moeite en den penningmeester voor zijn keurig be heer. Tot rekeningnazieners 1936 worden aangewezen de heeren Jb. Wink en J Paarlberg. Volgt bestuursverkiezing, affr. de heeren Kiste maker en Van der Laan zijnde voorzitter en secre taris. Daar geen der aanwezigen stemming ver langden, werden beide heeren bij acclamatie her kozen. Bij bespreking rechten der leden, vond men het algemeen goed om nng voort te gaan roet de 28 lig dagen per jaar. daar de kas der vereeniging geene hoogere uitgaven kon hebben. Tot afgevaardigde voor de federatie vergadering werd benoemd de heer Vfin der Laan cn tot plaats vervanger de heer A. van Dijk. .Bespreking opneming in het ziekenhuis. Daar hot thans een enkele maal voor komt dat er een kleine achterstand van contributie bestaat bij de leden, wordt door het bestuur en de aanwezigen besloten om geen patiënten te doen opnemen, wanneer do contributie niet is aangezuiverd. Daar de rondvraag geen bijzonders opleverde, werd de vergadering, onder dankzegging voor de gemoedelijke besprekingen door den voorzitter ge sloten. HOOG W O n 7) AARTS WOUD. Vrijdagavond hield de afd. van Plattelandsvrou wen AartswoudHoogwoud, hare bijeenkomst in café Visser. Voor dien avond was uitgenoodigd Mej. L. Piet, leerares aan de Landbouwhuishoudschool té Schagen, die iets over handwerken zou vertellen en ook ver schillende werkjes zou laten zien. Velen denken, handwerken is duur, doch dit. behoeft in het geheel niet zoo te zijn. De uiteenzetting welke ze gaf, werd mooi en duidelijk verteld en nok liet ze daarbij veel gemaakte voorwerpen zien. Dat men ook voor wei nig geld van oude kleercn, hoeden, enz., nuttige en bruikbare goederen voor de huishouding kan maken, kwam hierbij wel goed uit. Het was een gezellige, maar ook tevens een zeer leerzame avond op gebied van handwerken in den ruimsten zin, waarvoor Mej. Piet door de voorzitster hartelijk dank werd gezegd.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7