is ctie rUeuute HONIG'S KALFSSOEP de raadsvergadering aangehouden, in afwachting van de volgende weck te Dirkshorn te houden verga dering door de A.A.Z.A., waar Dr. Straver het woord zal voeren en waarvoor ook het gemeentebestuur is uitgcnoodigd. De gereedschapsvergoeding. Van de gecombineerde besturen van de plaatse lijke arbeidersbonden kwam het adres in, houdende het verzoek het adres van de Hoofdbesturen, van de genoemde bonden in ernstige overweging te nemen, en tevens te willen bevorderen, dat aan hen, die in werkverschaffing werken een gereedschapsvergoe ding wordt toegekend. Medegedeeld wordt, dat de gevraagde maatregelen, voorzoover zij mogen worden ingewilligd, reeds ge nomen zijn. Het bevreemdt den. heer Doekes, dat bij het bag- gerwerk wel een gereedschapsvergoeding mag wor den gegeven en bij ander werk niet. Uit de mededeelingen van verschillende leden blijkt wel, dat in het vrije bedrijf geen vaste regel bestaat Soms zorgt de werkgever voorh et gereedschap, soms de werknemer. De Voorzitter vindt het dan ook een moeilijke kwes tie. Bovendien krijgt men al een laarzentoeslag van f 0.50. De heer Doekes weet dat wel; spr. zou evenwel al les in het werk willen stellen het lot van hen, die in werkverschaffing zijn, te verzachten. De heer Molenaar zeide, dat sommigen nog buiten 'de brandstoffenbijslag vallen en ook hen zou spr. die toeslag willen verstrekken. De Voorzitter antwoordde, dat alles gedaan wordt, wat toegestaan is, verder kunnen we onmogelijk gaan Goedgevonden wordt dat B. en W. dat onderdeel van het adres, wat de gereedschapstoeslag betreft, nog eens zullen bekijken. Onderhandsche verhuur. B. en W. stellen voor onderhands te verhuren voor de jaren 1936 en 1937 aan G. Stoop te Tuitjen- horn, een perceel bouwland sectie B no. 565, groot ruim 11 snees voor de som van f22.per jaar. Dit perceel bouwland is in huur bij R. de Moei, die wegens ziekte opheffing van de huur-overeen- komst heeft gevraagd. Conform wordt besloten. De gemeentewoning en Dr. Groenhart. B. en W. stellen voor te wijzigen het raadsbesluit tot verkoop van een gemeentewoning aan D. Groen- hart. Op de te verkoopen woning rust nog een lee- ningsschuld van f900. In het aangehaalde besluit was bepaald, dat f2000.de koopprijs van de wo ning, voor belegging beschikbaar zou zijn. Dit is echter niet het geval, omdat f900.— voor aflossing der geldleening beschikbaar moet zijn en derhalve niet voor duurzame belegging in aanmerking kan komen. Met in achtneming van het bovenstaande wordt het besluit gewijzigd. Aan de orde is het voorstel tot Intrekking van art. 2 der verordening tot vervanging van belasting bedragen. voorkomende in de wet op de personcele 'belasting 189G. De Minister van Binnenlandsche Zaken schrijft, dat het blijkbaar de bedoeling van het gemeentebe stuur is geweest de personeele belasting naar d«* grondslag paarden te doen heffen overeenkomstig de in de wet op de personeele belasting 1896 vast- geslelde bedragen. Bij raadsbesluit werd alleen het bedrag voor de belasting van paarden, bedoeld in art. 30, par. 1, onder h, tot het wettelijke tarief teruggebracht. De Minister acht het nu gewensch art. 2 der ver ordening geheel in te trekken. Aldus wordt besloten. Wijziging Reglement Burg. Armbestuur. Bij circulaire wijzen Ged. Staten er op, dat het hun gewenscht voorkomt in de reglementen der burgerlijke in stellingen van weldadigheid voor te schrijven, dat B. en W. ten minste eenmaal in elk kwartaal boeken en kas van den penningmeester opnemen en voorts te bepalen, dat deze te allen tij de door of vanwege Ged. Staten kunnen worden opgenomen. B. en W. stellen voor aan den eersten wensch van Ged. Staten te voldoen; ten aanzien van het tweede verlangen meenen B. en W. hieraan geen gevolg te moeten geven, omdat het hun niet nood zakelijk voorkomt de wettelijke bevoegdheden van Ged. Staten met andere uit te breiden. Tevens geven Ged. Staten in overweging te be vorderen, dat een regeling wordt getroffen, waarbij het armbestuur een verzekering sluit tegen schade tengevolge van diefstal, verduistering of niet-ver- antwoording van gelden of geldswaarden door re- kenplichtigen. B. en W. stellen voor, het reglement in den zin, als bovenbedoeld, aan te vullen. Den heer Francis heeft het verwonderd, dat men weigert Ged. Staten in de gelegenheid te stellen, ten alle tijde kas en boeken op te nemen met bo venomschreven reden. De bedragen, waarmee het Burg. Armbestuur werkt, zijn 3 of 4 maal zoo groot als vroeger. Het is een vreemde gewaarwording, ■deze weigering. geholpen, onder de rubriek „onfatsoenlijke" moesten gerangschikt worden, mijn waarde, dan zou je in ons dierbaar vaderland bitter weinig fatsoenlijke vrouwen aantreffen! Maar als je ver zoek niet met geld in verband staat, Wendsworth wat is het dan?" „Toen ik dezer dagen met Lady Susan in Monico zat", antwoordde de secretaris, licht blo zend, „vertelde ik haar het één en ander van u, ook van het buitengewone geluk, dat u met spe- culeeren hebt". „Aha!" Sir Charles floot eventjes door de tan den. „En nu wou ze zeker een tip van je hebben? Wendsworth knikte. „Laat ze aandeelen Thurlow Capstane Trust koopen", zei Sir Charles. „Je kunt ze op het oogenhlik voor een appel en een ei krijgen. Ik heb de lucht van een niet erg eervolle manoeuvre gekregen en zal ook aan het spelletje meedoen. De trust-aandeelen zullen gedurende korten tijd een week, hoogstens twee weken, kunstmatig de hoogte worden ingevoerd om dan radicaal ineen te ploffen. Als je vriendin Maandag koopt, moet ze het bij verschillende makelaars doen, wan' het mag niet in de gaten loopen, dat er plotse ling meer dan gewone belanstelling in de Thur low- Capstane Trust is. Uiterlijk Vrijdag moet ze verkoopen. Ik ben overtuigd, dat Lady Susan met mijn tip ingenomen zal zijn"- Wendsworth maakte een paar notities. „Dank u zeer!" zei hij opgewekt. „Niets te danken! Tusschen twee haakjes Je vertelde me een paar dagen geleden, dat je in Monico kennis had gemaakt met mevrouw Fen- ton. „Komt die vanavond ook?" De secretaris kreeg een kleur. „Ja. Lady Susan heeft haar tenminste ge ïnviteerd'". „Laat haar dan ook gerust van mijn tip ge bruik maken!" De Voorzitter denkt, clat de heer Francis ook aan :een onbevoegde de bevoegdheid zou geven, om z'n boekhouding eens op te nemen. De heer Francis blijft deze weigering aan een lichaam, dat boven ons staat, vreemd vinden. In zage is z. i. op z'n plaats. Spr. wil Ged. Staten lie ver ten alle tijde die inzage geven. De Voorzitter zegt, dat men dan de Armenwet maar moet gaan wijzigen; op deze manier zouden we een deel van onze autonomie prijs geven. De heer Francis is bij weigering bang voor aan merking op de groote bedragen, die door de ge meente gevoteerd worden. De Voorzitter antwoordt, dat het hier geenszins om de besteding der gelden gaat, maar om de controle. De heer Doekes gelooft niet aan' een in gevaar komen van de autonomie. Spr. merkt op dat het hier geen particuliere boekhouding betreft, maar die van het Burg. Armbestuur. De heer De Jong kan zich met de zienswijze van B. en W. vereenigen. De heer De Vries: We worden aan handen en voeten gebonden; we hebben zelf niet mee te bin den. Een amendement- Francis, om Ged. Staten wel ten allen tijde inzage te geven, wordt vervolgens in stemming gebracht en verworpen met 8—3 stem men. Vóór stemden de heeren Francis, Beemster- boer en Doekes. Het voorstel van B. en W. werd hierna z. h. s. aangenomen. Rekening-courant-overeenkomst. In de vorige vergadering werd besloten tot het aangaan van een overeenkomst ten bedrage van f32.000.—. Nadien zijn echter de kosten van werk- loozenzorg zoodanig opgeloopen, dat een verhooging van het crediet met f 15.000.— noodzakelijk is ge worden. Over 1935 is aan het Rijk wegens werk loosheidslasten gedeclareerd een bedrag van f41180.04, waarvan van het Rijk als voorloopïge subsidie is ontvangen een bedrag van f20822.66. Daar de gemeente aanspraak kan maken op een subsidie-percentage van 99 is nog te ontvangen een bedrag van f19945.58. In afwachting hiervan stellen B. en ^V. voor de rekening-courant-overeen komst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te verhoogen met f 15.000. Allen voor. f176.— voor Crisis-oomité B. B. enW. stellen voor een bedrag van f176.— be schikbaar te stellen aan het Crisis-Comité B voor extra hulp aan werkloozen over het jaar 1936. Over het kalenderjaar 1936 mag per gemeente voor deze uitkeering worden besteed een bedrag, berekend door vermenigvuldiging van het gemid deld aantal werkloozen (voor onze gemeente 88) met f4.20. Hierin wordt door het Departement van Sociale Zaken een bijdrage verleend van f2.20, ter wijl ten laste van de gemeente komt een bedrag van f2.—. Goedgevonden. Wijziging rekening 1934. Gewijzigd wordt de rekening 1934; het nadeelig slot wijst nu f646.03 aan; het betreft hier een wij ziging van administraticven aard. De rondvraag. De heer Molenaar vraagt of, wanneer werkloozen uit de werkloozenkas trekken, zij eerst moeten uit trekken, voor en aleer zij weer in de werkverschaf fing kunnen worden opgenomen. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Doekes zegt, dat de vorige vergadering 3^o maand geleden was; zoo'n tijd vindt spr. wel wat. lang. Verzoeken van November worden op zoo'n manier midden Februari behandeld. Kunnen we niet eens een keer meer vergaderen? vraagt spr. De Voorzitter antwoordt, dat zoo weinig wordt ver gaderd wegens de onbelangrijkheid van de agenda. Natuurlijk niet uit minachting voor den raad. Het schrijven aan de credietnemers. De heer de Vries heeft veel gemopper gehoord naar aanleiding van het schrijven aan verschillende cre dietnemers. (Het betreft hier een schrijven waarin werd gelast de terugbetaling van de indertijd ver leende tuindcrscredieten.) Mon kan een en ander beter in de openbare ver gadering behandelen, dan in comité, alhoewel spr. er geen behoefte aan heeft, want hij gaat geheel met B. en W. mee. De heer Blokdijk is het eens met den heer De Vries; spr. zou wel willen vernemen op welke gronden men de personen in staat acht terugbeta ling van de credieten te doen. De heer De Vries bedoelt het zoo niet; spr. wil niet persoonlijk worden. De heer Blokdijk wil dat ook niet; hij spreekt Wendsworth lachte.t „Dat kunt u begrijpen 1 Haar man is afgevaar digde voor Labour en die beschouwt bet gokken aan de beurs natuurlijk als een kapitalistische doodzonde!" „In theorie, beste jongen, in theorie", antwoord de Sir Charles minachtend. „Dat geldt voor de groote massa voor de redelooze kudde, maar ik zou den zoogenaamde arbeidersleiders niet graag den kost geven, die op de beurs hun gokje wa gen, evenals de door hen vervloekte bourgeoisie!" „Het kan zijn", zei zijn secretaris, de schouders ophalend. „In ieder geval gaat uw redeneering njet op voor Fenlon, want, zelfs al wilde, hij, ik zou niet weten, waar hij het geld. vandaan ha len moest, om te kunnen speculeercn"- „Dat zal ik hem verstrekken- of liever zijn vrouw uit jouw naam". Wendsworth keek zijn werkgever verbijsterd aan. „Dat kunt u niet meenen!" stootte hij uit. „Heb je mij leeren kennen als een man, die ooit iets zegt, dat hij niet meent?" vroeg Melrose koel. „Ik weet van de Fentons meer dan jij mijn waarde. Het is een klein kunstje, om je in Lon den volledig op de hoogte te laten brengen om trent personen, in wie je belang stelt En ik stel zooals je weet, belang in Arthur Fenton, maar nog meer in zijn vrouw o, per slot van reke ning oneindig veel meer!" „Maar niet in gunstigen zin, dat voel ik hij intuitie." repliceerde Wendsworth driftig. Sir Charles zag hem hooghartig aan. „Zouden wij niet beter doen. je intuïties hui ten beschouwing te laten jongeman Tk zal nu dui delijker zijn: Ik draag je op beer rijp je me goed? ik draag je op. mevrouw Fenon geld te Ieenen". Sir Charles legde honderd pond op tafel. ,,Aan jou laat ik over. hoe je de zaak in kleedt, je kunt natuurlijk niet met de deur in in 't algemeen; waaruit trekken B. en W. de con clusie, dat die personen in zoo groote getale de gel den konden teruggeven. Spr. dringt op een soepele behandeling aan. De 'heer De Jong zou het practischer van B: en W. gevonden hebben de betrokken personen uit te noodigen en dan gezamenlijk de zaken eens te overleggen. De heer Francis meende, dat B. en W. verkeerd handelden, wanneer ze anders hadden gehandeld, dan ze nu deden. Wanneer iemand in staat is te betalen, moeten we daar de hand aan hóuden. De gene die niet terug kan betalen, zal er niet lastig om geworden gevallen. Ook de heer De Vries gaat er mee accoord, dat teruggave wordt gevraagd van hen, die in staat worden geacht te kunnen betalen. B. en W. zullen de menschcn niet lastig vallen om geld, dat ze niet hebben. Spr. wijst ook op de schuldenlast der gemeente. Het is goed, dat men die tuinders, die van het crediet rente trekken, achter de veeren zit. De Voorzitter zegt, dat aan 250 tuinders een crediet werd verstrekt, terwijl het nu van 40 is opgezegd; dat is toch niet op zoo ruime schaal. We hebben alle cre dietnemers nauwkeurig bekeken en van 40 dachten we dat die wel konden afbetalen. Bewijzen kunnen we dat niet, maar kunnen zij aantoonen, niet in het bezit van die gelden te zijn, dan zullen we hen er niet om lastig vallen. Met wat in andere gemeenten gebeurt, hebben we hier niets te maken. B. en W. van Harenkarspel hebben de tuinders en ook andere categoriën altijd soepel behandeld, maar zij hebben ook de plicht, aldus spr., wanneer zij overtuigd zijn huis vallen. Er is, ik geef het toe, eenige kiesch- heid, eenige takt voor noodig. Maar ik wed hon derd tegen één met je, Wendsworth, dat me vrouw Fenton niet zal weigeren Sterker:' ze zal onmiddelijk accepteeren en de eerste de beste ge legenheid aangrijpen, om met jouw medewer king een nieuwen slag te slaan". „Ik doe het niet", zei Wendsworth, het hoofd schuddend. „Ik weet maar al te goed, dat achter die zoogenaamde welwillendheid van u een vijan dige bedoeling zit. Het is onwaardig en tot dat spelletje leen ik me niet". „O, het is véél waardiger voor een zoon van Lord Waverley, om straks weer op een bank in één van onze openbare parken of onder een brug den nacht door te brengen"', hoonde Sir Charles met een kou den blik op zijn secretaris. „Véél waardiger, om in lompen gehuld te gaan en een paria te zijn". „Houd op!" riep Wendsworth buiten zich zei ven uit en sloeg met de vlakke hand op de tafel .,U bent een bruut, een ellendige bruut!" „Ik vraag je slechts één ding", ging Melrose onbewogen voort. „Doe je het, of doe je het niet? Je antwoord, Wendsworth!" De jongeman kreunde. „U schijnt er genoegen in te vinden, iemand het mes telkens en telkens weer op de keel te zette!" „Je antwoord is dus: ja. Verstandig van je héél verstandig. Wendsworth!" Hij ging naar zijn secretaris toe en legde een hand op zijn schouder. ..Denk aan mijn woorden, beste jongen zei hij vriendelijk. „Ik heb je nadrukkelijk ver klaard dat je in mijn dienst nooit iets zal moeter doen, dat oneervol is of in strijd met de wet Mijn heiligste voornemen is, Wendsworth, ik zeg het zonder overdrijving of grootspraak, rechtvaardig te zijn. Er kan en er zal jou niets onaangenaams overkomen en door toedoen zal ook nooit één van dat het kan, te slaan op terugbetaling van deze cre dieten. De heer Blokdijk zegt, dat de tijd nog slechter is geworden, en de menschcn kunnen nog moeilijker geld krijgen. Het schrijven maakte dan ook een eigenaardigen indruk en heeft een zekere beroering verwekt Het schrijven staat z.i. op zwakke gronden en spr. dringt nogmaals op uiterst soepele behande ling aan. Er zijn er, die uit benauwdheid meer geven, dan wel goed is voor het bedrijf etc. De heer de Vries merkt op, dat er voor den raad ge legenheid was om naar voren te brengen, welke tuin ders voor terugbetaling in aanmerking kwamen. De belangstelling was evenwel dicht bij het vriespunt. De heer Dekker wijst op de soepelheid, die B. en W. betrachten. Bij het opnemen van de credieten, hadden sommigen het minder of heelemaal niet noo dig. Er zijn er, die het géld, direct op de Boeren leenbank hebben gezet en spr. betwijfelt het of dat de bedoeling was. Dat was een schandaal. De Voorzitter: Platweg een schandaal. De heer Dekker laat uitkomen, dat men er men- schen, die het niet hebbén, er ook niet om lastig val len zal. En die het wel hebben, aldus de heer de Vreia, moeten we niet met handschoenen aanpakken. Ook de heer Doekes heeft geen medelijden met de zulken. Bij het aanvragen van credieten zijn B. en W. soms voorgelogen en heeft men de gemeente op gelicht. De heer De Vries brengt B. en W. hulde voor een dergelijk aanpakken van deze zaak. Nadat de heer Beemsterboer heeft opgemerkt, dat het schrijven wat krap is gesteld, volgt sluiting. de menschen, met wie ik je in contact breng, be nadeeld worden. Is je dat voldoende?" Wendsworth, onwillekeurig onder den indruk van den ernst, waarmede Sir Charles had ge sproken. knikte. „Vergeef me dien uitval van zooeven, mijnheer Clifford", zei hij nederig. „Ik had me beter in be dwang behooren te houden". „Laten we daar niet verder over spreken. Waarschijnlijk had je groot gelijk, me een bruut te noemen, ik had je anders kunnen en moeten aanpakken. Melrose ging naar zijn schrijfbureau en nam enige opgeplakte tijdschrift-uitknipsels op. Het moesten arikelen zijn welke reeds gerui- men tijd geleden waren gedrukt, want het pa pier droeg duidelijk den stempel van ouderdom. Sir Charles nam weer plaats en legde pein zend de vingertoppen tegen elkander een ge liefkoosde gewoonte van hem. „Ik zal je wat over Fenton vertellen, Wends worth", zei hij na een korte pauze. „Je kunt er van verzekerd zijn, dat de bron, waaruit ik put, een zuivere is- Fenton was altijd iemand met as piraties, met eerzucht en hij had een buitenge woon goede pen. Al betrekkelijk gauw trok de politiek hem aan, maar de liberale partij, wier beginselen hij was toegedaan, scheen niet de minste behoefte aan hem te hebben. En toch had zij met Fenton ongetwijfeld meer eer ingelegd, dan met het gros van de palitike strevers, die een behoorlijk district kregen, ooit het geval is gebleken. Ik heb hier van zijn hand eenige arti kelen, al jaren geleden geschreven, die merk waardig frisch zijn en van 'n vooruitzienden blik <n de politiek getuigen. Maar. zooals ik je zei, >rthur Fenton slaagde niet bij de liberale partij, *iij had geen kapitaal en geen protectie. Wordt vervolgd ZONDAG 16 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) 8.55 VARA, 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 4.15 VPRO, 4.45 AVRO, 5.00 VARA, 8.00 AVRO. 8.55 Orgelspel; 9.00 Voetbalnieuws; 9.05 Tuinbouwpraatje; 9.30 Vervolg orgelspel; 9.45 Causerie; 10.00 Voor de jeugd; 10.30 Luth. Kerkdienst; 11.30 Orgelspel; 12.00 Filmpraatje; 12.30 Kovacs Lajos' orkest; 1.00 AVRO-Nirom-uitzen- ding; 1.30 Omroeporkest; 2.00 Boekbespreking; 2.30 Omroeporkest en solist; 3.25 Pianorecital; 4.15 Relig. causerie; 4.45 Sportnieuws; Grampl; 5.00 Grampl; 5.45 Voetbal praatje; 6.00 Tenor-recital; 6.10 Sport nieuws; 6.20 Vervolg zang; 6.30 Radiotooneel; 7.00 Grampl; 8.00 Berichten; 815 Omroeporkest en soliste; 900 Radio-Journaal; 9.15 Orgelspel; 9.35 Concertge bouw-orkest en soliste; 10.35 Radiotooneel; 10.55 Gr. pl; 11.00 Berichten; 11.10—12.00 AVRO-Deci»>els. HILVERSUM (301 M. S.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.00 NCRV, 7.45- 11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding; 9.30 Dameskoor concert, m.m.v. sopraan en orgel; 10.30 Geref. Jeugd dienst. Hierna orgelspel; 12.15 Grampl; 12.50 KRO- Wereld-programma; 1.50 KRO-Orkest; 2.05 Koloniaal programma; 3.20 KRO-Orkest; 4.00 Grampl; 4.30 Zie- kenhalfuur; 5.00 Grampl; 5.20 Ned. Herv. Kerkdienst Hierna grampl; 7.45 Sportnieuws, lezing, berichten; S.20 KRO-orkest en soliste; 8.40 Causerie; 8.55 KRO- Symphonie-orkest; 9.40 Grampl; 9.50 KRO Melodis- ten; 10.30 Berichten; Grampl; 10.4011.00 Epiloog. DROITW1CH (1500 M.) 1250 Cellorecital; 1.20 Schwiller Strijk-Sextet; 2.05 BBC-Schotsche orkest; 3.05 Cellini-Trio; 3.35 Gram. pl; 4 05 E. Pini's Tango orkest; 4.50 Voor de kinde ren; 5.10 Lezingen; 5.50 Het Lener-kwartet; 7.05 Le zing; 7.20 Zang en viool; 8.20 Kerkdienst; 9.05 Lief- dadigheidsoproep; 910 Berichten; 9.20 Sopraan-reci tal; 9.50 BBC-Revuelcoor en -Theaterorkest; 11.05 Epi loog. KEULEN (456 M.) 5.20 Havenconcert; 8.35 Mannenkoorconcert; 9.15 Pi anorecital; 9.50 Blaasconcert; 11.20 Orkestconcert; 1.20 Omroeporkest, Blaasorkest, Schrammelensemble en solisten; 5.20 Camavalsprogramma; 7.20 Dansmu ziek; 8.20 Oratorium-uitzending; 9.50—11.20 Dansmu ziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 9.20 Zang, 9.50 Grampl., 10.50 Jazz pianoduet ten; 11.20 A. Felleman's orkest;. 12.20 Grampl; 1.30 Kleinorkest; 2.20 Grampl; 3.20 Hoorspel; 4.20 Om roeporkest; 5.20 Dansmuziek; 6.20 Kamermuziek; 7.20 Pianorecital; 8.20 Opera-uitzending; Hierna tot 12.20 Grampl; 484 M.: 9.20 Grampl; 9.50 Zang; 10.20 A. Felleman's orkest; 11.20 Grampl; 12.20 Klein orkest; 1.30 Orgelconcert; 2.20 Grampl; 2.50 Zang en voordracht; 3.20 Symphonieconcert; 5.20 Dansmuziek 6.20 Grampl; 6.35 Dansmuziek; 7.35 Grampl; 8.20 Omroeporkest; 9.20 Cabaret; 9.50 Omroeporkest; 10.30 Dansmuziek; 11.20—12.20 Grampl. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8-20 Grampl; 11.20 Kamerorkest; 12.20 Orgel concert; 1.20 Orkestconcert; 2.35 Duetten; 5.05 Zang; 5.20 Pasdeloup-orkest; 7.20 Zang; 9.05 Radiotooneel; 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.20 „Musik-Express", gevar. concert; 9.20 Berichten; 9.50 Harp- en pianorecital; 10.05 Weerbericht; 10.20 —12.15 Dansmuziek. MAANDAG 17 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) Algemeen Programma, verzorgd door de VARA. 8.00 Grampl; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Voor dracht; 10.35 Grampl; 11.00 De Zonnekloppers en Grampl; 12.00 Grampl; 12.151.45 Orvitropia en Grampl; 2.00 Grampl; 3.00 Voor de vrouw; 3.30 Or gelspel; 4.05 Grampl; 4.30 Kinderuur; 5:00 De Flie refluiters; 6.30 Holl. Kamcrmuziekvereeniging en solisten; 8.00 Berichten; 8.10 VAR A-orkest; 9.00 Smith's Roval Hawaiian Serenaders; 9.30 VARA- orkest; 10.15 Berichten; 10.20 Grampl; 10.30 Orgel spel; 11.00—12.00 Grampl. HILVERSUM (301 M.) NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.15—9.30 Grampl; 10.30 Morgendienst; 11.00 C.hr. lectuur; 11.30 —12.00 en 12.15 Grampl; 12.30 Orgelconcert; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Causerie; 3.15—3.45 Grampl; 4.00 Bübellezing: 4.45 NCRV-orkest; 6.30 Vragenuur; 7.00 Berichten, 7.15 Reportage, 7.30 Vragenuur; 8.00 Be richten; Grampl; 8.15 Volkszangavond mmv. spre kers; 10.15 Berichten; 10.20^-12.00 Grampl. DROITWICH (1500 M.) 11.20—11.50 en 12.05 Grampl; 12.20 Lezing; 12.45 Het Wayne-sextet; 1.352.20 Orgelconcert; 3.20 Grampl; ■i20 Viool en piano; 4.50 Orkestconcert; 5.35 Fr. Walker's octet mmv. solist; 6.20 Berichten; 6.50 Zang; 7.10 Lezingen; 8.20 BBC-Variété-orkest,; 8.35 Radiotooneel; 9.50 Berichten; 10.20 Lezing; 10.40 Ly- ra-kwartct cn solist; 11.50—12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en S.35 Grampl; 11.20 Orkestconcert.; 2.50 Zang; 3.20 Grampl; 4.20 Orkestconcert; 5.50 Dito; 8 35 Opé ra-uitzending. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 11.20 Slotconcert; 1.35 en 3.20 Vroolijk programma; 5.20 Omroeporkest, -koor en solisten; 7.30 Omroepkleinorkest; 10.20—11.20 Keulsch Kamer-orkest. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Zigeunermuziek; 1.50 2.20 Grampl; 5.20 Kleinorkest; 6.35 en 7.20 Grampl; 8.20 Koning Albert-herdenking; 9.20 Klein-orkest en lion^nol; 10.30—11.20 Grampl; 484 M.: 12.20 Gram. pl; 12.50 Dansmuziek; 1.50—2-20 Grampl; 5.20 Zigeu nermuziek; 6.20 Grampl; 6.50 Zang; 8.20 Kwartet concert; 9.25 Radiotooneel; 10.30—11.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.30 Populair concert; 8-05 Hoorspel; 9.20 Berichten; 9.50 Pianorecital; 10.05 Weerbericht; 10.20—11.20 Dansmuziek.

Schager Courant | 1936 | | pagina 18