Weerfonds aangenomen Uit onze omgeving. WIERINGEN Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 20 Februari 1936, des namiddags te 2 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Voordracht inzake de classificatie der gemeente voor de hlffing der personeele belasting. 4. Voordracht tot overneming van gedeelten rio- leering van het heemraadschap Wieringen. 5. Voordracht tot het verleenen van een beperkte vrijstelling van de verplichting tot het voeren van lichten door stilstaande voertuigen. 6. Voordracht tot het opnieuw pachten der wier waarden in de Waddenzee. 7. Voordracht tot andere regeling van de schade vergoeding voor extra-wegenonderhoud van het heemraadschap Wieringen en den polder W.- Nieuwland. 8. Voordracht naar aanleiding van bezwaarschrif ten en verzoeken om ontheffing inzake reini gingsrechten. 9. Voordracht tot aanleg van een gedeelte riolee- ring. 10. Voordracht tot nadere regeling van de jaarwed de der gemeente-vroedvrouw. 11. Voordracht tot overneming van het onderhoud en de verzorging der brandlcranen. 12. Voordracht inzake de heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. 13. Voordracht tot verhooging van het crediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 14. Voordracht tot regeling der jaarwedde van don agent der arbeidsbemiddeling. 15. Voordracht naar aanleiding van een verzoek om tegemoetkoming in de vervoerkosten van een leerling eener lacere school. 16. Voordracht tot intrekking van besluiten betrek king hebbende op de instelling van een eigen vleeschkeuringsdienst. 17. Voordracht tot opheffing van den cursus voor vreemde talen te Hiopólytushoef. 18. Voordracht betreffende het verleenen van een ondracht tot vervaardiging van den legger der wegen. 19. Voordracht inzake het verleenen van voorschot ten op de vergoeding voor kosten van instand houding der bijzondere lagere scholen over 1936. 20. Voordracht tot aankoop van grond voor aanleg van een nieuwe algemeene begraafplaats tc Hippolytushoef. 21. Benoeming van een lid der Commissie van toe zicht op het lager onderwijs. SCHOORT. Vergadering Pensionhoudersvereen. Bovengenoemde vereeniging hield haar ledenver gadering die de voorzitter, de heer v. d. Garde, opende met de mededeeling, dat hij met genoegen had gezien dat een reisbelasting zal worden inge voerd, hoewel deze z. i. l~ng niet voldoende is. Het spijt spr. dat voor deze belasting de schepen zijn vrijgesteld. Hierna leest de secretaris de notulen voor, welke onder dank worden goedgekeurd. Besloten werd om f10.— uit te trekken voor de op 19 dezer te maken film van Mooi-Schoorl. Dit gaat uit van de A.N.V.V. De heer Beets Jr., Valle- riustraaf 160 te Amsterdam, secretaris van de com missie '„Kent gij uw land", zal deze opname van Schoorl maken. Her ligt in de bedoeling deze film t.e doen bestaan uit onnamen van verschillende sei zoenplaatsen in Nederland en haar in vele plaatsen te vertoorien, wat zeker een goed reclame-object kan worden genoemd. Weder werd een ïnk'oopcommisie benoemd, be staande uit 5 personen. De leden, die advertentie-contracten hebben loo- nen met enkele firma's welke'niet als solide be kend staan, worden gewaarschuwd. Het bestuur geeft gaarne advies. Daarna sluiting. Verwachting: Matige tot krachtige, later afne mende Zuidwestelijke tot Zuidelijken wind, tij delijk opklarend, aanvankelijk nog kans op re genbuien, iets zachter. Verdere vooruitzichten: Weinig verande ring. Hierboven BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 730. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 5 gr. C. 41 gr. F. NOG RHEUMATISCH? Dén heeft U Terlep's Rheumatieksineersel nog niet geprobeerd, anders was U al van Uw pijn verlost! Prijs f 0.65 per flesch. Alleen verkrijgbaar in TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, Hoogzijde 103 Schagen. De heer Schalker (comm.) laakt de hou ding der regeering ten aanzien van Rotter dam en meent dat deze stroeve houding te wijten is aan het feit, dat door de jongste verkiezingen het bestuur der gemeente in handen is gekomen van een sociaal-demo cratische arbeidersmeerderheid. Spreker wekt de arbeiders op te proteslccren tegen de afbraak, die de regeering van plan is jegens liet sociale leven van Rotterdam en wijst S.D.A.P. en N.V.V. op de noodzaak van een rood eenheidsfront. De heer Schalker vraagt tenslotte of de regeering van meening is dat het bestuur der gemeente ergere lijk is verwaarloosd en zoo niet, waarom zij dan do gemeente Rotterdam voldoende kasgeld onthoudt. Ook vraagt hij of zij niet van meening is dat de moeilijkheden die door het optreden van de regee ring zijif'óhtstaan, de credietwaardigheid'van Rottei- dam niet ongunstig zullen beïnvloeden. Minister de Wilde antwoordt. Minister dc Wilde zegt dat de regeering er niet aan zal denken een rcgceringscommissaris naar Rot terdam te sturen, als het gemeentebestuur maa/ be wijst dat zij de ernst van den toestand begrijpt,. In dat geval zal de regeering de stad niet alleen laten staan. Z IJ P E ST. MAARTENSBRUG. Maandagavond had alhier in café Bruin een ver gadering plaats, om te komen tot oprichting van een Loterij vereeniging, waarvoor zich reeds 25 personen hadden aangemeld als lid, maar bij de opening bleek dat. dit getal was gestegen tot 38 leden. Het voorloo- pig bestuur bestaande uit de heeren Jb. Dalenberg, voorzitter, Jn. Langerveld, secr. en M. Jansen Jr., penningm., werden zonder hoofdelijke stemming voor gekozen verklaard. Daarna volgde bespreking en vaststelling van het ontwerp reglement, wat werd ingediend door den lieer G. Veuger Jr. Behoudens eenige kleine wijzigin gen werd het ontwerp onveranderd goedgekeurd. Meer dan 40 leden èzullen niet worden aangenomen. Daarna volgde bespreking aankoop van loten, deze aankoop zal geschieden door het bestuur, met bemid deling van den heer G. Veuger Jr., lotendebitant al hier. Verder zal in café Bruin een contributiekastje worden opgehangen, waar de leden hun betaling in kunnen doen. Na de rondvraag, die geen bijzonderheden oplever de, sloot de voorzitter de vergadering mot een woord van dank aan allen, dio hadden medegewerkt, om deze vereen, die als naam zal dragen „De Laatste Uitvlucht", tot stand te brengen, tevens de hoop uit sprekende, dat de vereeniging veel geluk zal ten deel vullen. SINT MAARTENSVLOTBRUG. Zondagavond had in het lokaal van den heer A. Homan alhier, een gemaskerd bal plaats, waarvoor groote belangstelling bestond. Niet minder toch dan 28 nummers, waaraan 45 deelnemers medewerkten, waren van dc partij. Velen hadden zich dan ook heel wat moeite getroost, om met een mooi pakje voor de jury te verschijnen. Deze bestaande uit de dames G. Veuger-Dclver, S. Veuger-Speets, I. Mosk-Wynja en de heeren A. v. d. Sluys en A. Jongejan, had dan ook lang geen gemakkelijke taak. Na lang wikken en wegen werden de prijzen, welke uit luxe voorwerpen bestonden, als volgt toegekend. Het mooiste geheel (enkelingen): le prijs MeJ. C. Appel, Oudesluis, Rozenkoningin; 2e pr. Mej. S. v. d. Sluys-Stins, alhier, Koning Winter; 3e pr. de heer 11. Keppel, SI. M.Brug, Clown; 4e pr. Mej. Jannv Jansen, Oudkarspel, Pop in doos; 5e pr. Mej, Anny Rol, Oudesluis, Regenboog; 6e pr. Mej. Br. Broersen, alhier, Clown. Enkelingen (origineel): le pr. Jongeh. G. v. d. Sluys alhier, IJsco-mannetje; 2e pr. Jan Boontjes, alhier, Ster-tabak; 3e pr. Mej. G. Delver-Houdcwind, alhier Hoerekool met worst; -ie pr. Jan Keetman, St. M.Brug Maharadia; 5e pr. Mej. Dieuwertje Rens, Oudesluis, Vim-picolo; 6e pr. Jan Broersen. alhier, Muis. Paren (mooiste geheel): le pr. Dieuwertje Groen en A. v. rt. Oord-Smit, St. M.Brug, Heks en Duivel; 2e pr. P. Delver en Oré Veuger, alh.. Pierrot en Pier rotte; 3e pr. G. Pool en A. Grin, St. M.Brug, Dan seresjes. Paren (origineel): le pr. Keeltje Raven en Tini F.riks, Bntgerbrug, Odol; 2e pr. Ali Jongejan—Süzle en A. J. Brouwer—Molenaar, alhier, Straatmuzikan ten; 3e pr. Geertje Tromp en Dieuwertje Boontjes, Schagerhrug. Fruitmefsies. Groepen: le pr. Jon Wit, Aat Jongejan, Jan Keu ris, Koos Brouwer, Piet Jongejan, alhier: Sjors en de Rebellenclub; 2e nr. M. Foogesteger, T. Hoogesteger- Molenaar, Jac. Engel, Tr. Wav. Kaartspel: 3e pr.: Tini Raar, Ali Veenstra en M. Veenstra te Schager- bnig: Geloof, Hoop en I^iefde. Een gezeUig ba' met de opgewekte muziek van de Ronnv-band was liet slot van dezen goedgeslaagden avond. T 4 N O F. N D JJ K Officieel is thans de uitslag van de gehouden IColfvvedstrijden aldus vastgesteld. Korps wedstrijden le klasse: 1. Op Maat, Zuid- scharwoudo 2009 p.; 2. Gcz. Samenzijn, Zuidschar- woude 2060 P-I 3. Vriendenkring, Noordscharwoudo 2055 p.; 4. Volharding, Oudkarspel 1984 p. Tweede klasse: 1. Op Maat, Zuidscharwoude 1907 p.; 2. Onder Vrienden, Oudkarspel 1835 p.; 3. Vrien denkring, Noordscharwoudo 1737 p.; 4. Ons Genoe gen, Noordscharwoudc 1729 p. Derde klasse: 1. Ons Genoegen, Noordscharwoudo 1675 p.; 2. Gez. Samenzijn, Zuidscharwoude 1611 p.; 3. Op Maat, Zuidscharwoude 1589 p.: 4. Onder Vrien den, Oudkarspel 1512 p.; 5. Volharding, Oudkarspel 3433 p. Personeele wedstrijden. Eerste klasse: 1. Th. Rijper 761; 2. P. Molenaar 72 i; 3 C. Langedijk 699; 4. G. Mcttes 6S0; 5. G. Deu- tekom 679; 6. J. J; Reine 679 p. Tweede klasse: 1. P. Kist 651; 2. P. Kostelijk 648; 3. C. Berkhout 048; 4. P. v. d. Welle 634; 5. P. Glas 625 p. Derde klasse: 1. P. v. Dam 628 2. M. Vlug 617; 3. W. Bergen 615: 4. C. Langedijk Cz. 590; 5. H. Aarts 580 6. D. Plakman 551; 7. H. de Lange 549; 8. J. F.nyeringh 538 9. J. v. d. Ham 536; 10. A. Boon 530; 11. S. Timmerman 516; 12. Jb. Strijbis 508 p. De lieer K. Ruiter moet nog 3 partijen slaan, wat de volgorde kan wijzigen. Kamniocn is Th. Rijper Jr. van Gez. Samenzijn te Zuidscharwoude. De vergadering van de Commissie van Beheer voor de Gemeenschappelijke Lichtbedrijven voor Langen- dijk en St. Pancras, stemde unaniem in met een door 5 leden ingezonden schrijven, waarin werd vastge steld, dat het in de vorige vergadering genomen be sluit, om een boekhouder aan te stellen, ten onrech te als aangenomen is beschouwd. Er waren toen 7 stommen voor, 7 tegen en 1 blanco. Ten onrechte was aangenomen, dat niet blanco mocht worden gestemd, waarom werd overgestemd, met het resultaat 8 voor en 7 tegen. Thans besloot de commissie met 11 tegen 4 stemmen om een assistent-directeur te benoemen op een salaris van f1000f2200. In de vergadering van de 5 colleges van B. en W, der gemeenten, vormende den Vleesclikeurings- dionst voor Langendijk en Harenkarspel, is besloten, dc tijdelijke korting van 6 pet. van de salarissen der ambtenaren in te trekken, en te vervangen voor een .vaste van 10 pet,. De veilingsbesturen hadden het de laatste da gen buitengewoon druk, doordien honderden tuin ders waren opgeroepen, om hun gegevens over te leggen, ten einde al of niet voor steun, in verband met misoogst, in aanmerking te komen. Groot was het aantal, dat deze gogevens heeft verstrekt. Later zal blijken, of hun steun zal worden verleend. Was er tot nu toe veel onduidelijk en onzeker, thans weet ieder tuinder wel zoo goed als zeker, waar het om gaat, doordien voldoende uitleg werd gegeven van do verschillende 'omstandigheden en voorwaarden, waaronder steun zal worden verstrekt. Dit staat thans wel vast, dat, wie in 1935 minder dan 85 pet. hoeft ontvangen van het bedrag in 1934, voor steun in aanmerking kan komen en dat niet meer steun zal worden verleend dan tot een bedrag, waarbij men tot die 85 pet. van 1984 komt. BROEK OP LANGENDIJK. Overplaatsing. I)c lieer P. A. Sint Nicolaas, stations ambtenaar hier ter plaatse is met ingang van 16 Maart a.s. in gelijke betrekking overgeplaatst naar Amsterdam C.S. Wielrijders opgepast. Rij de politie is aangifte gedaan van vermissing van twee rijwielen, welke 's avonds onbeheerd langs den weg waren neergezet. Men zij in deze voorzich tig. A.-R. Prop. Club. Onder leiding van den heer H. Schelhaas kwam de A.-R. Prop. Club in de Chr. school bijeen op Dinsdag 18 Februari. De heer Jn. Balder hield een inleiding over „Na tuur en Genade", waarop een levendige gedachten- wisseling volgde, terwijl door den heer A. Slot-Kok een politiek overzicht werd gegeven over de laatste maand. Rouleer-systeem toegepast. Zooals reeds bij verschillende gemeenten het ge val is, moest bij nadere aanschrijving van den Mi nister ook in deze gemeente het rouleer-systeem in toepassing gebracht worden, wat de werkver schaffing aangaat. Eén derde der geplaatste arbei ders wordt vier weken aangewezen op de betrok ken werkloozenkas of steunregeling, terwijl daarna weer acht weken plaatsing wordt toegestaan in de werkverschaffing. Plaatsing Staatsboschbeheer Schoorl. In verband met de hooge vervoerkosten naar de werkverschaffing in de Wieringermeer, worden de arbeiders Donderdag 20 Febr. overgeplaatst bij het werkverschaffingsobject Staatsboschbeheer Schoorl. ZUIDSCHARWOUDE. Bij de gehouden nederlaag-wedstrijden tusschcn de biljartclubs O.K.K. alhier en Assendelt tc Assen delft, won O. K. K. met 167 winstpunten. Lagere landhuren. De Ned. Herv. Diaconie wilde haar landerijen naar ons werd meegedeeld, weer aan de tegenwoordige gebruikers verhuren maar dan tegen een eenigszins hoogeren prijs. Huurders gingen daar niet op in, zoo dat besloten werd het land bij inschrijving te ver huren. Hoe voorzichtig de tuinders geworden zijn en hoe weinig animo er maar is voor tuinbouwland,' bleek wel hieruit, dat in plaats van meer, het land minder opbracht dan waarvoor het verpacht was ge weest. OUDKARSPEL. BEGRAFENIS VEREENIGING. De Begrafenisvereeniging hield de jaarvergadering in het lokaal van den heer J. Dekker alhier. De op komst was bevredigend. Voorzitter do heer Jb. de Boer opende met wel kom, zijn genoegen uitsprekende over de goede op komst. Spr. zag hierin een bewijs, dat men meer mee leeft met de vereeniging. Voorzitter deelde mede, dat het bestuur geen enkele klacht heeft ontvangen. Daarvoor brengt spr. hulde aan het personeel, dat alle mogelijke moeite doet, de begrafenissen zoo keu rig mogelijk le verzorgen. Voorzitter verzocht,- bij eventueele klachten zich tot de bestuursleden te wen den. Do notulen der vorige vergadering werden door den heer C. Voogt voorgelezen.De notulen werden onveranderd vastgesteld. Het salaris van den penningmeester en secretaris werd gehandhaafd en niet verhoogd, zooals was be sloten. Aan het jaarverslag ontloenen wij dat 3 bestuurs en 1 ledenvergadering zijn gehouden. Financieel heeft men niet te klagen, al zal toch een voorstel worden gedaan ter zake de toetreding van nieuwe leden Het ledental was bij het begin 781 leden, aan het einde 781, alzoo een vooruitgang van drie personen. Het aantal begrafenissen was 10, waarvan 2 voor niet- leden. Dit is bijzonder laag. Het jaarverslag werd onder dankzegging vastge steld. Medegedeeld werd, dat de volgwagen zal worden gehandhaafd voor een jaar. Over de bondsvergadering werd nog een mededee ling gedaan, welke bij het betreffende punt zal wor den behandeld. De penningmeester, de heer P. J. Kat, bracht het financieel verslag uit. De totale ontvangsten waren f 1047,69, uitgaven f 1080.47. De balans wees uit dat het bezit der vereeniging was toegenomen van f 1705.401/2 tot fl740.09i/2. De heer J. Bruin rapporteerde dat alles in de beste orde was bevonden. De rekening werd aldus vastge steld. Het bestuur stelde voor, een contributiewijziging aan te brengen. De mogelijkheid van toetreding voor personen van 00 tot 70 jaar voor f3.per jaar en per lid, in te trekken en de contributie van personen van 50 tot 59 jaar van f2.20 tot f3.te verhoogen. Dit beteekent bij do toetreding van nieuwe leden. De contributie bedraagt voor 1—29 jaar f 0.80 en van 30 tot 49 jaar f 1.60 per jaar. De bovenbedoelde regeling was gekomen in ver band met den slechten tijd. De heer Laagman had bezwaar tegen het voorstel. Spr. wilde dc contributie meer gelijk maken om de geheele protestantsche' gemeente als lid van de ver eeniging te krijgen. Dan zal men op goedkoope wij ze kunnen werken. Bovendien heeft men een flinke kas. Voorzitter merkte op, dat de oudere menschen al lang genoeg de gelegenheid hebben gehad tot toetre ding. De toestand van de kas is wel gunstig, maar men moet aanstonds nieuwe pakken aanschaffen. Wij zijn geen filantropische vereeniging. De heer Zaagman antwoordde, dat er toch eenigs zins van filantropie in zit, als men de oprichting na der beschouwt. Spr. zou de menschen nog één jaar de gelegenheid willen geven toe te treden. Voor die oudere monschcn is heel weinig te verdienen. De contributio is voor hen dan te boog Spr. wilde hen opnemen tegen de oude contributie. Verscheidene personen voerden hierover nog het woord. De heer Zaagman stelde voor, nog één jaar de gelegenheid open te stellen. Het bestuursvoorstel werd met 31 tegen 12 stem men aangenomen. Men besloot na eenige besprekingen, het voorstel Noordschanvoude om do alg. vergadering van den Bond af te schaffen, niet te steunen, maar de afge vaardigde vrij mandaat te geven. De heer Klinkert stelde ovor, deg raven niet die per te maken dan 5 voet. Dit voorstel werd gesteund en wordt aangenomen. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Borst Pz., E. Slooves en H. Joman werden bij acclamatie herkozen. Tot kasnazïeners werden benoemd de heeren J. Bruin, G van Dort, Plaatsvervanger de heer C. Rootjes. Tot afgevaardigden naar den Bond de hee ren Jb. de Boer en C. Borst Pz Plaatsvervangers de heeren J. Bruin en C. Klinkert. Tot adviseur werd door en uit de dragers de heer N. Carnas bij acclamatie herkozen. Vervolgens werd besproken het 25 jarig bestaan der vereeniging. Het bestuur meende, dit niet on gemerkt voorbij te kunnen laten gaan. Niet door een feestvergadering, maar door op de herdenking? vergadering het volgend jaar het presentiegeld te verdubbelen en een sigaartje te presenteeren. De oprichters, voor zoover in leven, zullen worden uit- genoodigd, evenals het Dag. bestuur van de ge meente. De leden gingen hiermee accoord. De heer A. Svvager stelde voor bestuur en dragers dien dag te fotografeeren. Na rondvraag volgde sluiting. HARENKAR^PET WAARLAND. Het bouwland, gelegen in de Smuigelpolder, ge meente Harenkarspel, van den heer D. Bruin Dzn. te Oudorp, is door bemiddeling van het Makelaars kantoor J. Jaspers tc Waarland, verkocht aan den heer Ant Bos alhier. Huishoudelijke vergadering S.D.A.P. Bovengenoemde vereeniging hield in café Beeld man een vergadering, waar oen 20 tal leden tegen woordig waren. Na opening door den voorz. wer den de ncrtulen goedgekeurd. In samenwerking met Koedijk en Bergen zal weer het jaarlijksrhe feest worden gevierd. Een vergadering over het. Plan van den Arbeid zal worden gehouden, waar de heer Evcrt Vermeeren zal spreken en waar dan tevens gelegenheid zal be staan voor debat. Na nog enkele besprekingen werd de vergadering gesloten. ARBEIDER DOOR EEN TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. Dg 43-jarige spoorwegarbeider M. van Ginne- ken te Ruckphen is gistermorgen door een trein komend uit de richting Roosendaal gegrepen en op slag gedood. De man laat een vrouw met vier kinderen na. Tweede Kamer Critiek op gemeentebestuur van Rotterdam Regeering niet tot toegeven bereid Allereerst werd in de gisteren gehouden vergade ring overgegaan tot de instelling van het weerfonds. Voor de stemming verklaarde de heer Joekes (v.d.) namens zijn fractie, dat een deel der leden overwe gende bezwaren blijft hebben tegen een verhooging der militaire uitgaven en de anderen, hoewel de noodzaak van versterking onzer weermacht aanvaar- lend, toch hun stem aan de instelling van het de- rensiefonds moeten onthouden, omdat zij bezwaren hebben tegen de voorgestelde wijze van financieren in den vorm van fondsvorming. Deze laatste leden zullen echter, het weerfonds, eenmaal goedgekeurd zijnde, wel vóór de begrooting van dit fonds stemmen. De Kamer keurt daarna de instelling van het weer fonds goed met 60 tegen 29 stemmen. Tegen: s.d., v.d., comm. en de heeren Sneevliet en Van Houten. Eveneens keurt do Kamer daarna goed de begroo ting van dit fonds met 62 tegen 27 stemmen. Thans stemdend e heeren Joekes en Schel thuis (v.d. voor Rotterdam klaagt ten onrechte. Aan dc orde komt dan de interpellatie Schalker over het regeeringsbeleid ten aanzien van Rotter dam. Nu de gemeente Rotterdam haar crediet op de openbare geldmarkt heeft verspeeld, en geheel op regeeringsgeld is aangewezen, is het vanzelfsprekend dat het gemeentelijk budget moet worden gesaneerd. De regee ring heeft echter niet de overtuiging dat dit geschiedt. Rotterdam krijgt meer dan eenige andere gemeen te, maar zal de tering naar de nering moeten zetten. Scherpe critiek van minister Oud. Minister Oud zet den finantieelen toestand van Rotterdam Tiitecn en komt er scherp tegen op, dat de regcering -haar houding zal laten beïnvloeden door de politieke samenstelling van het College van B. cn W. Een andere vraag is of de politieke samenstelling geen invloed heeft op zekere maatregelen, waartoe het College besluit. Er is volstrekt gemis aan bereidheid bij B. en W. om mee te werken aan een saneering. Spr. releveert dan tal van inconsequenties van het College en toont -aan dat Rotterdam practisch geen cent van zijn crisisuitgaven heeft behoeven te dek ken. Het gemeentebestuur stelt zich maar bedaard op het standpunt, dat de regeering alles moet doen. Er is volslagen gebrek aan medewerking tot saneeren en de credietpositie van Rotterdam wordt dan ook niet aangetast door de weigering der regeering om verder te gaan, maar integendeel door dc verkeerde politiek van het college. De heer Schalker repliceert. In zijn repliek blijft de heer Schalker de regeering aansprakelijk stellen en persisteert in zijn bewering dat de houding der regeering wordt, ingegeven door de politieke samenstelling van het gemeentebe stuur. Tegenover de meening van de heeren Donker (s.d.) en Drees (s.d.) dat het zwaar getroffen Rot terdam onmachtig is verdere bezuinigingen door te voeeren, zegt Minister de Wihie, daarvan niet over tuigd te zijn. De groote reeds toegepaste bezuinigin gen, waarop men zich beroept, zijn door het vorige college toegepast. Minister Oud wijst er ten slotte nog op dat goed moet worden begrepen dat niet het Rijks- maar het gemeentebestuur Rotterdam moet besturen. Het is een groote font om te pogen de re- geeringspolitiek te breken in plaatsen met eeen sociaal-democratische meerderheid. De regeering toch regeert In overeenstemming met de meerderheid der Staten-GeneraaL Doorbreking van de regeerlngspolitiek is on democratisch en zon anarchie beteekenen. De interpellatie wordt gesloten. De Surinaamsche begrooting, Aan de orde komt dan het wetsontwerp tot vast stelling van de Surinaamsche begrooting, waarover de debatten nog voortduren.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6