Raad Schoorl. Provinciale salarissen en loonen naar beneden Debat over de verbetering van den Ou den Schoorlschen Zeedijk. De Raad aanvaardt het voorstel van B. en W. niet. De kwestie inzake verbetering van het Sportpark zal door B. en W. verder ter hand worden genomen. In principe wordt de verbetering goedgekeurd. Ook het aanleggen van een wandelweg vindt de instemming van den Raad. De Secretaris-Penningmeester van Maat schappelijk Hulpbetoon krijgt salaris- verhooging. Gistermiddag om twee uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Voorzitter: S. G. L. F. baron von Fridagh, burge meester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter hoopte, dat 1936 voor de wereld en voor de gemeente een goed jaar zou worden, zoodat een tijdperk van bloei zou kunnen worden tegemoet gezien. Notulen. 1. Vaststelling der notulen van de openbare Raads vergadering van 23 December 1935. Zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen. Wij vermelden hiervan de navolgende: a. Schrijven van Ged. Staten, houdende mededee- ling, dat. Prov. Staten besloten een bijdrage ad f300 te verleenen als tegemoetkoming in de kosten van aankoop en herstel van den Schoorlschen Korenmo len. onder voorwaarde, dat. het Rijk en de Gemeente Schoorl onderscheidenlijk f300.en f500.beschik baar stellen. b. Missive als voren, houdende toezending van het goedgekeurde raadsbesluit d.d. 23 December 1935 tot vaststelling van een Verordening regelende de pensionneering van Wethouders der Gemeente Schoorl. c. Proces-verhaal van kasopname bij den Dir.- Adin. der Bedrijven, ten bedrage van f2752.01 voor het Electriciteitsbedrijf en f852.57 voor het Gasbe- j drijf, met welke bedragen de betreffende boeken over eenstemden. B. en W. stellen voor bovenstaande stukken voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. d. Schrijven van den Voorzitter van Ged. Staten, waarbij in overweging wordt gegeven te bevorde ren, dat het schoolgeldtarief bij een belastbaar inko men van f700.— aanvangt en bij een inkomen van f3000.f30.en verder tenminste 1 van het in komen wordt geheven, met dien verstande dat het schoolgeld voor de hoogste klasse niet, zooals voor genomen, hoogcr wordt dan het gemiddeld bedrag per leerling per jaar van de kosten van het open baar lager onderwijs. Ged. Staten gingen aanvankelijk accoord met een aanvangstarief naar een inkomen van f800.—. Door de Gemeente werd intusschen een extra bij drage uit het Wcrkloosheidssubsidiefonds voor 1936 aangevraagd. De Minister van Binnenlandsche Za ken stelt in dit verband den eisch, dat o.m. de tarie ven voor de schoolgeldheffing worden vastgesteld als vorenbedoeld. Overeenkomstig deze wenschen stellen B. en W. voor de noodige wijzigingen aan te brengen en de heffingsverordening dienovereenkomstig opnieuw vast te. stellen. De heer Blom (S.D.A.P.) vindt f700.— al buiten gewoon erg. De Voorzitter antwoordt, dat dit volkomen juist is, doch wij kunnen niet anders, omdat het van hooger- hand wordt vastgesteld. De lieer Blom (S.D.A.P.) zegt, geen stemming te wenschen, doch wil aanteekening, dat. hij de bezwa ren in de vorige vergadering geuit, handhaaft. Het voorstel wordt dan aangenomen. e. Schrijven d.d. 20 Januari j.1. van het R.K. Pa rochiaal Kerkbestuur van den II. Johannes den Doo- pcr te Schoorl, houdende verzoek om voorschot op de Gein. vergoeding overeenkomstig art. 101 der L. O. wet, ten behoeve van de Bijz. School te Catrijp. B. en W. stellen voor als voorschot te verleenen 80 van 121 X f 13.35 is f1292 28. De aanvrage zelf was gebaseerd op een bedrag van f 14 vergoeding per leerling en per jaar. Conform besloten. f. Schrijven van P. de Jongh alhier, houdende verzoek een bijdrage te verleenen in de kosten van schoolgeld ten behoeve van zijn leerplichtig kind, voor wie het noodzakelijk is de. school voor buiten gewoon L. O. te Alkmaar te bezoeken. B. en W. stellen voor overeenkomstig eene t.a.v. een andere leerling dier school uit deze gemeente ge troffen regeling een jaarlijksche bijdrage ad f60 te verleenen. Als voren. g. Schrijven van den Voorzitter van Ged. Staten houdende mededeeling dat het wenschelijk is het Reglement op het Maatschappelijk Hulpbetoon de zer Gemeente alsnog aan te vullen met de bepaling krachtens welke de boeken en kas van voornoemde instelling ten allen tijde door of vanwege Ged. Sta ten kunnen worden opgenomen. Overigens dient nog nader, gewijzigd de regeling der periodieke aftre ding. B. en W. waren om autonome redenen van mee ning, dat opname door of vanwege Ged. Staten on- noodig zou zijn. Zij willen zich echter thans niet moer op principieel standpunt stellen en geven der halve in overweging de aangegeven wijzigingen in het reglement aan te brongen. Als voren. h. Adres van T. T. Meedendorp, en schrijven d.d. 7 Febr. jl. van P. Kos, beiden alhier, alsmede schrijven dd. 13 Febr. 1936 van het Hoofd van den Rijksgebouwendienst, te 's-Hage. houdende verzoek voor den bouw van onderscheidenlijk een schuur aan den Heereweg, te Groet, een garage aan den lleereweg te Hargen en een t«lefonngebouwtje aan de Smeerlaan, hun de ontheffing te verleenen. als bedoeld onder c, ten 6e van het Raadsbesluit dd .9 Febr. 1933, het Uitbreidings(bcstemmings)plan dezer gemeente. B. en W. stellen voor om redenen van practischen aard de gevraagde ontheffing le verleenen en het bouwen op een afstand van 2 M. uit de erfscheiding toe te staan, omdat de welstand in dit geval niet wordt geschaad. De heer Gutter (S.D.A.P.), meent toch, dat de Raad op den verkeerden weg is, omdat wij bezig zijn de Bouwverordening grondig te verknoeien. De Voorzitter antwoordt, dat op i M. gebouwd mocht worden. De heer Duin (S.B.) vindt het vreemd, dat nu in drie gevallen maar toestemming verleend wordt, lntuschen heeft spr. er geen bezwaar tegen. Wethouder Schermer iV.D.,) merkt op, dat voor het uitbreidingsplan ontheffing kan worden ver leend. Wat deze gevallen betreft, kan gerust toe stemming worden gegeven, want niemand heeft er hinder van. We zijn niet op den verkeerden weg, zooals de heer Gutter meent. De Voorzitter kan den heer Gutter wel verzeke ren, dat. elk geval geheel afzonderlijk zal worden behandeld. De heer Gutter wil er ook niet tegen zijn; hij voelt wel, dat' hier niemand wordt benadeeld. Aldus wordt besloten. i_ Adres van IJ. Minkema, alhier, houdende ver zoek om in verband met de opgetreden wijziging van de strandlijn, waardoor rendabele exploitatie uitge sloten werd, vermindering van de bedongen pacht som ad f 400 over het jaar 1935 te verleenen. B. en W. stellen voor op gronden van billijkheid een pachlvermindering toe te staan van f 100 over 1935, zijnde de veranderde gesteldheid van het standvlak als gevolg van wijziging van den golfslag niet bevorderlijk aan een rendabele strandexploita- tie. De heer Duin (S.B.t meent, dat de reden van den heer Minkema een stok is om den hond te slaan, waarom heeft adressant geen andere reden aangege ven om hier vermindering te vragen. De Voorzitter Hebben de wethouders hierover nog iets le zeggen? De heer Duin: Die zwemmen niet en kunnen er derhalve niet over oordeelen. Het voorstel van B. en W. wordt dan aangenomen. Verbetering Oude Schoorlsche Zeedijk. 3. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst met het Hoogheemraadschap Noord hollands Noorderkwartier te Alkmaar tot verbetering en overdracht van eigendom, oehcer en onderhoud van den der Gemeente toebehoorende Ouden Schoorlschen Zeedijk van Jacob Claessenssluis tot Krabbendam, een en ander behoudens goedkeuring van Ged. Staten In hun toelichting zeggen B. en W. het volgende: Deze verbetering zal bestaan in het aanbrengen van een nieuw wegdek ter lengte van 890 M. en ter breedte van 4 M. met kantlagen. De kosten der verbetering bedragen f4500. Getracht wordt deze verbetering met 's Rijks toe stemming in werkverschaffing te doen uitvoeren, waarbij 12 personen gedurende 8 weken kunnen wor den tewerkgesteld. In dit geval zouden de kosten voor verbetering f2200 bedragen. Aan aflossing, kosten en verbetering en onder houdskosten komt gedurende de eerste 4 jaar ten laste der Gemeente een bedrag ad f934—, de bij drage van de Provincie uit het aanvullend wegen plan beloopt voor de Gemeente over dit tijdvak f 400 per jaar, zoodnt ten laste der Gemeente blijft een bedrag ad f534. Na vorenbedoelde verbetering zullen de kosten voor onderhoud en het aanbrengen van een slijtlaag wor den geschat op f300— per jaar, welk bedrag de Ge meente bij voortduring aan het Hoogheemraadschap jaarlijks zal hebben uit te keeren. De laatsto jaren bedragen de kosten van onderhoud voor de Gemeen te f200.—, zijnde deze toename van uitgaven een ge volg van het zwaardere verkeer vanaf den Afsluitdijk, welk verkeer over de vlotbruggen over het Noordhol- landsch Kanaal niet kan passeeren. De heer Kaandorp (R.K.) spreekt er zijn scherpe afkeuring over uit, dat. B. en W.. dit werk willen doen uitvoeren in werkverschaffing. Men kent den grooten" nood der gezinnen en het eenige produc tieve werk "zouden B. en W. nu in werkverschaffing willen doen uitvoeren. De neer Winder (S.B.) vindt de uitgaaf onverant woord, gezien den financieelen toestand der gemeente De weg kan, .zooals tot heden voor f 200 per jaar onderhouden worden. De heer Duin (S.B.) is het eens met den heer Winder. De gemeente moet altijddurend f 300 per jaar betalen. Laat de weg daar maar een beetje „rommelen" en als de weg niet goed is, dan moeten ze hem zelf maar verbeteren, meent spr. De heer Blom (S.D.A.P.") vindt dit heelemaal geen werkobject. Wat geeft het, dat werkloozen die nu al werken in de duinen, daar te werk worden gesteld? Het, zou anders zijn, indien de menscihen gedurende 8 weken eens een behoorlijk loon konden verdienen. Spr. vindt deze kosten nu niet verant woord; het geld kan op andere wijze worden be steed. De heer Gutter (S.D.A.P.) acht het evenmin ver antwoord voor een weg van 900 M. die 3e of 4e rang is, dit bedrag uit te geven. Veel beter kunnen wc dien weg zelf opknappen, dat zal veel minder kosten. Wethouder Bijl (R.K.) acht deze oplossing de beste, want spr. schaamt er zich over zooals de weg er bij ligt. Wethouder Schermer (V.D.) meent, dat dc ge meente verplicht is dien weg te onderhouden, al ligt die dan ook ver weg. Spr. wijst erop, dat dit stuk van 900 M. heel zwaar wordt gebruikt door het verkeer uit Friesland. De brug aan de Stolpen zal geen verbetering brengen, omdat er geen achterland is. Natuurlijk zou de gemeente liever dit werk niet in werkverschaffing doen uitvoeren, doch dc finan- tien laten niets anders toe. De menschen die nu in de duinen werken, zullen het als een zekere „prae" moeten beschouwen als ze dit werk mogen doen. Over de kosten sprekende zegt de wethouder dat hij er geen kans toe ziet voor f 2200 den weg te ma ken, zooals het Hoogheemraadschap dat doen zal. Alle wegen in Schoorl kosten f700 voor onder houd, rente en aflossing, dat is nog wat meer dan f300.—. Voor die f 300 hebben we een weg va*. 4 M. breedte met een gesloten wegdek. Bovendien, deze weg kost niet f 200, zooals in het praea dvies staat, maar heeft het laatste jaar aan onderhoud f 300 gekost. De heer Duin voelt er niets voor, dien weg door het Hoogheemraadschap te laten opknappen. Ze be hoeven er geen winstobject van te maken. De heer Winder begrijpt niet, wat de gemeente met dien mooien weg daar moet doen. Wij hebben hem niet noodig. De heer Gutier voelt cr meer voor den weg te te ren, dat komt lang zoo duur niet. Wethouder Schermer wijst er op, dat die weg steeds meer gaat kosten. Een gemeente moet vrij rijk wezen om een slechten weg te onderhouden. Wethouder Bijl merkt op, dat teren duurder zal kosten dan dit gesloten wegdek. De Voorzitter meent dat deze gelegenheid met beide handen moet worden aangegrepen. De gemeen te kan dit werk niet anders uitvoeren dan in werk verschaffing, anders krijgen we van het Rijk er be slist geen geld voor. Dat de werkloozen uit de dui nen komen, lijkt spr. zeer gevvenscht, Laten we de zaak breed bekijken, want ook aan den overkant van het kanaal valt wat te doen. De heer Duin blijft erbij, dat deze weg nu toch goed is. De Voorzitter: Dat is een kwestie van appreciatie. Laten wij de kans grijpen; ze wordt ons nooit meer geboden. Spr. wil erop aandringen dit voorstel aan te nemen. Dit productieve werk is toch heel wat anders, dan het aanleggen van paadjes in de duinen De heer Blom blijft erbij, dat dit werk niet in werkverschaffing mag worden uitgevoerd. De werk loozen worden uitgebuit en dat wordt steeds erger, meent spreker. De Voorzitter: Maar er is geen geld om het anders te doen. De heer Winder acht het maken van dezen weg geen gemeentebelang. Het voorstel van B. en W. wordt met 5 stemmen tegen en 2 voor verworpen. Alleen de beide wethouders stemden voor. De Voorzitter betreurt ten zeerste dezen uitslag. Vaststelling suppL begrootingen. 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de navolgende suppletoire begrootingen: a. van een gewijzigde suppl. begrooting (de 3e) dienst 1935 (vastgesteld 23 December 1935) in ont vangst en uitgaaf: gewone dienst f 2171.68. b. een suppl. begrooting (de 5e) dienst 1935, in ontvangst en uitgaaf gewone dienst f 2267.50. c. van twee suppl. begrootingen ten behoeve van het Electriciteits- en Gasbedrijf, dienst 1936, ieder ten bedrage van f 7000 in ontvangst en uitgaaf. d. van een suppletoire begrooting (de le) dienst 1936, in ontvangst en uitgaaf f 400. Conform besloten. Verbreeding Boschmansweg. 5. Voorstel van B. en W. te besluiten tot aankoop van Mr. P. Langeveld te Alkmaar van een strook grond ter grootte van 42 M2. gelegen aan Bosch mansweg, voor den prijs van f 1 Deze aankoop, zeggen B. en W. is noodig in ver band met de voorgenomen verbreeding van dezen weg. Het is de bedoeling in de kosten van erfafschei- ding een bijdrage te verleenen van ten hoogste f 42. De kosten van overdracht komen ten laste der ge meente. De heer Winder vroeg, of het de bedoeling was dezen Boschmansweg verder te verbreeden? De Voorzitter: Geen kwestie van; het is meer een bestendiging van den betaanden toestand. We zijn uiteindelijk tot een oplossing gekomen. De heer Gutter zou het prachtig vinden als de Boschmansweg verbreed kon worden. De Voorzitter hoopt, dat deze weg op het aanvul lend wegenplan zal komen. Conform wordt dan besloten. Verbetering van het Sportpark en het aanleggen van een wandelweg. 6. Voorstel van B. en W. om in beginsel te beslui ten met medewerking van het Rijk in werkver schaffing verbeteringen te doen aanbrengen aan het Sportpark te Schoorl, alsmede het aanleggen van een wandelweg van den Munnikcnvveg te Schoorl langs den Oorsprong over Catrijp en Groet naar den Hargerzeeweg. De kosten van verbetering en aanleg bedragen on derscheidenlijk naar raming f 3000 en f 3500; aan arbeidsloon wordt alsdan een bedrag ad f 5500 uit gegeven en voor aankoop van sintels enz. een bedrag van f 1000. Bij deze raming is geen rekening gehouden met het bedrag eventueel benoodigd voor den aankoop van kruiwagens en ander materiaal. B. en W. stellen zich voor na desbetreffende be sprekingen met en machtiging van den Inspecteur der Werkverschaffing deze zaak nog nader aan het oordeel van den Raad te onderwerpen. De Voorzitter zegt ter toelichting, dat 10 man voor elk der werken noodig zijn voor 220 mandagen. Dc heer Winder vindt het vreemd, dat B. en W. het Sportpark willen opknappen, omdat het Sport park geen eigendom der gemeente is. De heer Duin is niet voor dit plan van werkverschaf fing. Spr. wijst op den schandelijken toestand, waarin de gemeentélanderijen bij de Jaagkade verkeeren. Laat die eerst greppelen en egaliseeren, dat gaat volgens spr. voor het Sportpark. De heer Blom is hetm et den heer Winder eens, nu het een particuliere beweging is, wil spr. er zich tegen verzetten. Veel meer zou spr. er voor voelen, dat de gemeente zelf een Sportpark exploiteerde. Wethouder Schermer antwoordt, dat het niet zou gelukken hier een gemeentelijk Sportpark te krijgen en daarom valt het te apprecieercn, dat een particu lier dit wel wil doen. Het is tenslotte een particu liere onderneming ten dienste van de gemeente. Steun deze menschen dus en reik ze de hand. In geen geval zal er voor f 3000 verwerkt worden, doch de begroot ing moet aan den veiligen kant zijn. Het voetbalterrein moet geegaliseerd worden; het is alles arbeidsloon, wat hier wordt uitgegeven. De Voorzitter merkt op, dat hier een beginselbe sluit moot worden genomen; de raad moet er later toch nog over "beslissen. Wethouder Schermer: Maar dan moet het spoedig gebeuren. Het terrein is slecht en de voetbalverceni- ging kan de verbetering niet bekostigen. Aan de Jaagkade moet ook gewerkt worden, dat kan echter samengaan met de verbetering van het Sportpark. Alle objecten voor werkverschaffing bui ten de duinen moeten worden aangegrepen. De heer Gut ter vraagt een zuivere begrooting, want f 3000 vindt spr. een zeer hooge raming. De beer Winder is geen voorstander van het Sport park en vraagt, of cr geen ander werkobject is. De heer Duin meent, dat dit voorstel strandt op het particulier initiatief. De Voorzitter wil het voorstel nog even intrekken om de zaak nader te beschouwen. Wethouder Schermer: intrekken beteekent hier een jaar uitstel. In Maart, uiterlijk April moet aan egalisatie worden begonnen. De lieer Blom vindt het belangrijk, dat er in de zomermaanden, als de menschen uit dc duinen moe ten, er een werkobject is. Dan behoeven de werkloo zen niet langs de straat te loopen. De heer Gutter is niet tegen hot voorstel inzake het Sportpark, althans in principe. Spr. zou eerst echter nadere inlichtingen wenschen. Het voorstel, om de zaak van het Sportpark voort te zetten, wordt aangenomen met 5 stemmen voor en 2 tegen. Tegen stemden de heeren Duin (S.B.) en Winder (S. B.) Daarna wordt gesproken over hot aanleggen van een wandelweg. De heer Duin verklaart zich voorstander van dit werk. De heer Blom noemt dit een zuiver object voor werkverschaffing, doch dringt er op aan, dat het werk in de zomermaanden zal geschieden. De heer Glitter: Wat voor bezwaren zijn daar te gen? De Voorzitter: In den zomer is de grond te droog en ook geeft werken in de zomermaanden daar on rustigheid in de omgeving. Wethouder Bijl gelooft, dat het werk best in den zomer kan worden uitgevoerd. De heer Gutter: De gasten zullen lieusch niet on rustig worden als er'een zoodje werkloozen bezig is. De Voorzitter: Maar de vreemdelingen zijn in den zomer hier de haas. Wethouder Schermer is evenmin bang, dat de menschen zullen schrikken voor de werkloozen, doch de grond laat in den zomer niet. toe dezen behoorlijk te bewerken. Spr. is er dus niet voor dit werk in den zomer uit te voeren; laten de heeren B. en W. helpen een werkobject te vinden voor de zomermaanden, dat zou spr. prachtig vinden! Besloten wordt, dat B. en W. deze zaak zoo spoedig mogelijk zullen ter hand nemen. De Voorzitter wenscht den Raad geluk met dit be sluit. Maatschappelijk Hulpbetoon. 7. Voorstel van B. en W. machtiging te verleenen tot verhooging van de toelage van den Secretaris- penningmeester van Maatschappelijk Hulpbetoon van f 100 op f 150 per jaar, alsmede het bedrag der vergoeding voor vergaderkostcn van dc overige le den van het bestuur van f 15 op f 20 per persoon en per jaar. Ken en ander ingaande 1 Jan. 1936. De toename van de werkzaamheden van den secr.- •penningm. en de vermeerdering van het aantal ver- Noord«Holland krijgt een nieuwe aanmaning van de regeering THANS MOET BINNEN DRIE WEKEN HET KONINKLIJK BE SLUIT ZIJN UITGEVOERD. Bij Kon. Besluit van 5 December 1935 werden de Staten der Provincie Noord-Hol land aangemaand om binnen een termijn van 3 maanden de salarissen en loonen van het personeel hunner Provincie te herzien, overeenkomstig de aangegeven richtlijnen van den Minister van Binnenlandsche Za ken, vastgelegd in diens schrijven van 4 Sept. 1935. Gedeputeerde Staten hebben in hun voor dracht van 15 Januari 1936 aan de Staten geadviseerd, aan deze aanmaning te voldoen en daartoe vast te stellen de bij die voordracht gevoegde ontwerp-besluiten A. en B. De Staten hebben deze ontwerp besluiten verworpen. Thans zijn bij Kon. Besluit de Gedeputeer de Staten van Noord-Holland uitgenoodigd om binnen een termijn .van drie weken de salarissen en loonen van het personeel hunner Provincie te herzien, overeenkomstig de bij hun aan de Staten gerichte voordracht van 15 Jan. 1936 ge voegde ontwerp-besluiten A en B. De Minister van Binnenlandsche Zaken is belast met de uitvoering van dit besluit. gaderingen en bemoeiingen van de andere leden ma ken een verhooging van de toch reeds geringe ver goeding wenschelijk. De Raad gaat unaniem met dit voorstel accoord. De Oostzijde van den Duinweg. 8. Voorstel van B. en W., machtiging te verlee nen tot het doen rooien van enkele boomen langs de Oostzijde van den Duinweg (langs het perceel van G. Kieft) en tot het doen dempen van de langs dit perceel loopende greppel. Aanvrager, G. Kieft, verklaarde zich bereid de kosten van afscheiding voor zijn rekening te ne men en een beplanting o.m. met meidoorns aan te brengen. Aldus besloten, behoudens goedkeuring van het Polderbestuur, Verordening op bosch-, heide- en duin branden. 9. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening ter voorkoming van bosch-, heide en duinbranden in de gemeente Schoorl en tot vast stelling van een reglement op de boschbrandwecr in de gemeente Schoorl. Gelet op de toename van het aantal duinbranden, is omtrent zoodanige regeling overleg gepleegd met het Staatsboschbeheer en de gemeente Bergen, waar bij de wensclielijkheid naar voren kwam door sa menwerking de beteugeling van de duinbranden te bevorderen. Zonder discussie wordt de verordening vastge steld. Rondvraag. De heer Duin dringt aan op verbetering van de Jaagkade en vraagt wat B. en W. willen doen in deze? De Voorzitter antwoordt, dat de gemeente gebon den is aan de gelden welke ze bezit. Wethouder Schermer meent, dat aan den Inspec teur van de Werkverschaffing zou kunnen worden gevraagd dit Jaagpad in werkverschaffing te verbe teren. De heer Duin zou dit zeer toejuichen. Aldus wordt besloten. De lieer Blom merkt op, dat de toestand in een gezin bij het. Woonwagenpark door de ziekte van de vrouw zoo is, dat die menschen daar niet langer kunnen blijven, wil herstel mogelijk zijn. De Voorzitter antwoordt, dat inderdaad dit gezin een andere woning moet krijgen. De dokter heeft dit absoluut noodig gevonden. De vraag is, mag de ge meente zich op dezen weg begeven. De heer Duin vraagt, wat er aan dat huis man keert? De Voorzitter: Vochtig! De gemeente heeft geen huis; een woningbouwvereeniging zou dit gezin moe ten huisvesten en de Raad moet B. en W. machti gen voor fl.50 per week garant blijven. De heer Kaandorp (R.K.) vraagt, of dit gezin niet door Maatschappelijk Hulpbetoon kan worden ge holpen? De Voorzitter: Dat is geweigerd. Maatschappelijk Hulpbetoon meent, dat dit op den weg van de ge meente ligt. Spr. kan dit niet inzien, want als ie mand ziek is, krijgt hij ook versterkende middelen, waarom zou hij dan bij ziekte ook geen andere wo ning kunnen krijgen? De heer Blom vindt het een schande voor de ge meente Schoorl, dat dit gezin eon tijdlang in een tent heeft moeten wonen, zelfs in de wintermaanden. De Voorzitter wil er op wijzen, dat als iemand trouwt, hij met de lusten ook de lasten moet dra gen. Het gaat niet aan die verantwoordelijkheid op de gemeente af te wentelen. D© heer Blom meent, dat hier een nicnschenleven valt te redden en daarom vraagt spr. den steun, van den Raad. Dc Voorzitter vraagt, hoe de Raad een huis moet aanwijzen, want de gemeente heeft geen huizen. Wethouder Schermer is van oordeel, dat hier ab soluut geholpen moet wórden. Er is hier gebrek aan woningen van f3. Als de gemeente nu eens in over leg trad met de Vereeniging voor Volksgezondheid om dergelijke huizen te bouwen. We zouden dan een goed werk doen. De Voorzitter: Laten we de zaak zakelijk behande len, want die huizen staan er nóg niet. De heer Duin is er niet voor huizen te laten bou wen voor f3, die worden straks ook te duur. Spr. wil in dit geval het Burgerlijk Armbestuur verzoe ken een toeslag te geven op de huur. Besloten werd, dat de gemeente tijdelijk garant zou zijn voor fl.50 huur en dat naar een woning voor het. gezin bij een wonïngvereeniging zou worden uit gezien, Hierna sluiting.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2