ten Itatiaansche onthulling Britsch geheim rapport Huis en Erf, A. L. Constandse. Wagenmakerij Werk- en Timmetlioiit Openbare Vergadering een Advertentiën. In. SLEUTEL J 0. SLEUTEL van Bodegraven Vrijdag 21 Februari 1936, te Oudesluis, op Vrijdag 21 Februari, 10 uur. Loon ontsmetten Zaaigranen. S. WILMS Jr., Plaatselijk Nieuws. KOEGRAS JULIANADORP. Ned. Bond van Arbeiders ia het L. T. an Z. bedrijf, Federatie N.H. Noorderkwartier. Woensdagavond werd dc door bovengenoemde Fe deratie georganiseerde gezellige avond gehouden Voor de afdeelingen van bovengenoemden Bond in Hollands noordpunt. De zaal van het café Prins Hendrik van den heer A. lvossen, was toen do tijd vaa beginnen was aan gebroken, tot de laatste plaats toe bezet met belang stellende bezoekers. En dat was niet te verwonderen, er was iets bijzonders, iets aparts op komst en daar om hadden meer dan 300 mannen en vrouwen zich dezen avond alhier verzameld, lïn zij zullen zeer zeker niet teleurgesteld geworden zijn in hunne ver wachtingen. Deze zijn voor de meesten wel over troffen geworden, want vele menschen kunnen en komen immers nooit van honk. Maar nu waren zij wel gekomen, en om tevens te getuigen voor hun organisatie. De Voorzitter van de Federatie, de heer Joh. de Vis ser,uit Den Helder, heette de vele aanwezigen, feestgenooten noemde hij ze, welkom, hoopte dat al len een genoeglijken en gezelligen avond zouden hebben en gaf meteen 't woord aan het Modern Am sterdams Kleinkunst Ensemble, onder leiding van Is. Romijn. Door dit ensemble werd ten tooneele ge boerd de Revue „Vereenigt U", in 1 proloog en 2 be drijven en 18 tafereelen. Over de uitvoering van deze revue zullen we thans kort moeten zijn, daar reeds uit meerdere plaatsen hier uit den omtrek, uitvoeri ge verslagen in de courant zijn opgenomen. Maar wij willen niet nalaten er op te wijzen, dat door het Ge zelschap Romijn iets vertolkt wordt dat de moeite waard is om te gaan hooren en zien. Vooral dc ouderen zullen voor een wijle tot de werkelijkheid van vroeger jaren zijn teruggeroepen, toen er geen organisatie was, toen er geen overleg kon plaats vinden tusschen werkgever en werkne mer. En voor de jongeren, die zullen beseft hebben dat de hand steeds aan de ploeg geslagen moet blij ven, tot verdere uitbouw en versterking van de orga nisatie, die dat alles, wat thans genoten wordt, tot stand heeft gebracht of door samenwerking met an deren heeft bewerkstelligd. Dit Is zeer beknopt de indruk weergegeven en over de opvoering niets dan lof, dat is bij het gezelschap in goede handen. Ter afwisseling sprak de hoofdbestuurder de heer J. van der Ham een woord over het ontstaan, de groei en de toekomst van den bond en besloot zijn vurig betoog, dat ieder zijn plaats is in de organi satie, op voor een mooiere, en een betere maatschap pij. In de enkele pauze, die er was, werd een vroolijk nummertje ten beste gegeven door de op het muziek- podium plaats genomen hebbende band, die straks na afloop, ook voor de balmuziek zou zorgdragen. Dat alles met elkander bracht en hield er de goede stemming in, en onze conclusie is dan ook dat deze avond niet alleen geslaagd is, maar er zeker toe zal hebben medegewerkt om het nut van organisatie op duidelijke wijze te demonstreeren. En dat was toch ook het doel. Tot slot werd gezamenlijk de „Internationale" ge zongen, en sloot de Federatievoorzitter met een ge past woord deze bijeenkomst. WIERINGERWAARD Algemeene vergadering van de afd. Wieringerwaard van, het Witte Kruis, op Woensdag 19 Febr., ten huize van mevrouw de wed. H. van der Woude. Aanwezig 6 leden. Na een kort openingswoord geeft de voorzitter, de heer Sieswerda, het woord aan den secretaris, die overgaat tot de voorlezing van do notulen. Naar aanleiding hiervan vraagt voorz. hoe het staat met de Cursus in Huiselijke Ziekenverpleging. De lieer Sleutel antwoordt dat over enkele dagen besprekingen in deze zullen worden gevoerd. Voorz. deelt mee dat een uitnoodiging is ontvan gen van den Burgemeester om 5 Maart een vergade ring bij te wonen, waarin de mogelijkheid bespro ken zal worden om tot de oprichting van een Cur sus betreffende voorlichting in de huishouding te geraken. De heer Sleutel zal de afd. vertegenwoordigen. Uit het jaarverslag, waarbij een rapport van den heer v. d. Brink met opgave van dc gebruikte ar tikelen, bleek dat het ledental vrijwel constant is gebleven, dat er een flink gebruik wordt gemaakt Van de verpleegartikelen en dat het Consultatie bureau voor zuigelingen zich in oen druk bezoek mag verheugen. Na de voorlezing van enkele ingekomen stukken volgt vaststelling van de rekening over het afgeloo- pen jaar. Totale inkomsten f 448.80, uitgaven f 424.74, zoodat de rekening sluit mot een batig saldo van f 2-4.06. Volgt voorlezing van de opgemaakte begrooting Onverandei'd goedgekeurd. Van de atredende bestuursleden, de heeren Pee reboom, Sieswerda en D. Sleutel is alleen de laat ste herkiesbaar. Bij acclamatie wordt de heer Sleutel als secreta ris-penningmeester herkozen. De heeren Jb. Kaan en J. Koomen volgen de aftredende bestuursleden op Vervolgens brengt Dr. D. de Vries verslag uit van de gehouden algemeene vergadering, die in verband met bet 60-jarig bestaan van liet Witte Kruis ccn feestelijk karakter had gedragen. Bij de rondvraag dankt de heer Sleutel voor het in hem gestelde vertrouwen. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA Biljarten. Een 10-taï van de biljarfvereeniging „Anna Pau lowna" speelde in Den Helder tegen een 10-tal van de club „Ons Genoegen". De wedstrijd eindigde in ge lijk spel; elk der clubs won 10 partijen. De Heldersche club zal op 3 Maart een retourwedstrijd spelen bij den heer Alkemade. BREEZAND. Electrische verlichting van de halte. Op een verzoek aan de Spoorwegmaatschappij om do petroleumverlichting te vervangen door een elec trische., is bericht ontvangen, dat de maatschappij de kosten van verlichting en onderhoud voor haar rekening wil nemen, als de belanghebbenden de aan legkosten willen betalen. De aanleg wordt op f 183 geraamd en om dit bedrag bijeen to krijgen, wordt thans door den heer G. Kuiken, die zich voor deze zaak geïnteresseerd heeft, een lijst ter inteckening aangeboden. W 4 R M E N H Z E N Vereen. Begrafenisvereeniging. De begrafenisver. „De Laatste Eer" hield Woens dagavond de jaarvergadering in caf Slikker. De voorzitter, de heer P. Dissel opende de verga dering en heette de aanwezigen welkom op deze eerste vergadering. Spr. vond het jammer dat zoo r weinig ter vergadering waren opgekomen. Een woord van dank richtte voorz. aan de ver. van Vrijzinnig Protestantsche Belangen, die renteloos ka pitaal had verstrekt om tot oprichting te komen. Dit kapitaal is^ voorloopig verstrekt voor den tijd van vijf jaar. Verder een woord van dank aan den heer P. Sevenhuysen Hz., die eigenlijk de oprichter kan genoemd worden, want hij heeft de eerste stoot hier toe gegeven. Voorzitter betuigde tevens zijn dank aan den aan spreker en heeren dragers, die hun taak zeer naar genoegen hebben vervuld. Dit getuigt wel van de dankbetuigingen, die zijn binnengekomen. Hiei'na volgde voorlezing van de notulen door den UITTREKSEL UIT RAPPORT VAN ENGELSCHE INTERMINISTE- RIEELE COMMISSIE. Rome. Op sensationeele wijze publiceert de se- mi-officieele „Giornale dTtalia" in zijn editie van Woensdagavond uittreksels uit het schriftelijk rap port, dat de door de Engelsche regeering in het voor jaar van 1935 ingestelde interministerieel© commis sie onder voorzitterschap van Sir John Maffey uit gebracht heeft op 18 Juni 1935 over het Abessijnsche vraagstuk. In dit rapport, dat men in Romeinsche kringen als een politieke onthulling van het grootste belang beschouwt, blijkt genoemde commissie van meening dat de Engelsche regeering met de overeenkomst tusschen de drie mogendheden over Abessinië van 1906 erkend heeft, dat bijna geheel Abessinië tot de invloedsfeer van Italië behoort, en dat in Abessinië geen vitale Engelsche belangen bestaan, die van zoodanigen aard zouden zijn, dat de Engelsche re geering zich zou moeten verzetten tegen een verove ring van Abessinië door Italië. Van een algemeen standpunt zou het volgens het rapport zelfs toe te juichen zijn, wanneer Italië in Abessinië aan de macht zou komen, mits overeenstemming zou kun nen worden bereikt over de weideplaatsen in de grensgebieden van Engelsch-Somaliland. Volgens den „Giornale dTtalia" geeft dit rapport ook aan, welke grenswijzigingen Engeland ingeval van een verovering door Italië van Abessynië onder oogen zou moeten zien. Bij EngelschSomaliland zouden de weidegronden der Somalis getrokken moe ten worden; voor Kenya zouden herzieningen moeten komen tusschen den 38-sten en 40-sten lengtegraad, waarbij in het bijzonder rekening zal moeten worden gehouden met dc waterrijke gebieden; voor den Soe dan worden grenswijzigingen voorgesteld, waarbij de Zuid-Westelijk van den Blauwen Nijl liggende ge bieden van Beni-Sjangoel worden ingelijfd. Voor het geval, dat Abessinië als onafhankelijke staat mocht verdwijnen, zou de Engelsche regeering moeten trachten de territoriale controle over het Tana-meer en een overeenkomstige corridor voor zich te verzekeren, welke corridor het Tana-meer met den Soedan zou verbinden. Wanneer dit niet mogelijk zou zijn, zouclen voor den bouw van een stuwdam aan het Tanameer minder drukkende voor waarden verkregen moeten worden dan thans be staan tegenover de Abessijnsche regeering. In han delspolitiek opzicht ten slotte zou economische rechts gelijkheid en de politiek van den open deur op Abes- sijnsch gebied moeten worden verlangd. Geen overwegende belangen bij Abessynië. In het Woensdagnummer van Woensdagavond van de „Giornale d' Italia", staat zonder verder commen taar afgedrukt een uittreksel van een geheim Britsch rapport, uitgebracht door de commissie, die in be gin 1935 beiast werd met de bestudeering van de Engelsche belangen bij Abessynië. Het rapport wijst er op, dat Engeland geen over wegende belangen bij Abessynië heeft, ja zegt zelfs dat oen Italiaansche controle over Abessynië voor Engeland zelfs zekere voordeelen kon hebben. Echter meent dc commissie, dat een onafhankelijk Abessynië meer veiligheid geeft bezien van het stand punt der Britsche rijksdefensie. Als overwegend economisch belang wordt gewezen op de wenschelijkheid om zich de controle over het Tsanameergebied te verze keren, als Abessynië ooit zijn zelfstandigheid mocht verliezen. Het. is opvallend, dat dit rapport nog niet door de Engelsche regeering is gedementeerd, zoodat de waar schijnlijkheid veld wint, dat de inhoud overeenkomt met het door het Italiaansch blad gepubliceerde. Dat Engeland op een of andere wijze door deze publicatie zou zijn gecompromitteerd, is ons niet recht duidelijk. Het komt ons integendeel voor,., dat hierdoor de Volkerenbondspolitiek van Londen in een voel on- baatzuchtigor licht wordt geplaatst, dan wel eens ge schiedt. P. Mink, welke zonder aanmerking werden goedge keurd. Jaarverslag. Hieruit kunnen we vermelden dat bij de oprichting het aantal leden bedroeg 527. Tarief a: verzekerd 40 bet. en 27 niet-betalendcn. Tarief b: verzekerd 317 bet. en 134 niet betalenden. Eén gezin, 4 leden, bedankte al terstond. Eén gezin, 9 leden, moest bedankt worden wegens niet betaling der contributie. Door den dood ontvielen ons 6 leden. Een lid vertrok naar elders. Een verlies alzoo van 20 leden. Een lid afkomstig uit een plaats, die bij den bond was aangesloten, en kon bij vestiging hier ter plaatse, zoo worden overgeschreven. Vier kindoren werden geboren in 1935. Alzoo een toename van 5 leden. Zoo hodroeg het aantal leden op 31 Dec. 1935 in to taal 512. En wel in a 50 betalende en 30 niet betalende, in b 310 betalende en 122 niet betalende Voorzitter bracht den secretaris den heer P. J. Mink dank voor zijn duidelijk uitgebreid jaarverslag. Rekening en verantwoording uitgebracht door den penningmeester, den heer P. J. Mink. De re kening liep over 9 maanden, geen vol boekjaar dus. De ontvangsten bedroegen f 1157.87, uitgaven f 1164.11, nadeelig saldo f 6.24. Namens de rekeningcommisie, verklaarde de heer P. Rempt, dat boeken en bescheiden zijn gecontro leerd en alles in de beste orde is bevonden en ad viseerde de vergadering tot goedkeuring te kun nen overgaan. Voorzitter dankte den heer Mink voor zijn nauw keurig beheer. Nadat nog vragon over enkele pos ten werden gesteld, ging de vergadering tot goed keuring over. Verkiezing tot lid van het bestuur wegens perio dieke aftreding van den heer J. Kuiper. Genoemde werd met op één na algemeene stemmen herkozen en nam deze herbenoeming aan. Verkiezing van een commissaris-bestuurslid we gens periodieke aftreding vand en heer N. v. d. Wel Voornoemde werd met bijn algemeene stemmen her kozen en nam de herbenoeming aan. Aanwijzing van twoe leden en een plaatsvervan gend lid der rokening-commisic. De heeren P. Pic en K. Koning werden hiervoor aangewezen en als plaatsvervanger de heer H. Slikker. Deze heeren lie ten zich deze benoeming welgevallen. Rondvraag. De heer W. Gutker als voorzitter van de Vereen, van Vrijz. Prot. Belangen bracht dank voor de vriendelijke woorden. Dat de bespre kingen die met de hesturon van beide vereenigin- gen hebben plaats gehad het bestuur van de Vereen, Prot. Belangen heeft gemeend, de contributie niet to moeten verhoogen, ondanks de nadeellpe reke ning, temeer daar de vereeniging nog maar zoo kort bestaat en naar aanleiding daarvan verhooging niet gewenscht wordt geacht en dit eerst nog eens een jaar aan te zien. Verder deed het den heer Gutker genoegen dat de vereeniging zoo naar genoegen haar functie ver vult. De Heer en Mevrouw C. POSTMA- Schuijl geven met blijdschap ken nis van de geboorte van hun Zoon SIPPO FRANS. Oude Niedorp, 18 Febr. 1936. Ondertrouwd: H. A. DINGEMANS en NEL ROGGEVEEN. Schagen, 19 Febr. '36. Loet E 134. Huwelijksvoltrekking 5 Maart '36. Toek. adres: Rijksstraatweg la, Bennebroek. tX3(X)CX)<X)CX)CX)aOCX) Dinsdag 25 Febr. hopen on- 8 ze geliefde Kinderen, q 0 °n 0 te St. Maartensbrug, Q hunne 25-jarige Echtvereeni- 0 1 ging te herdenken. Q Hunne dankbare Ouders, 0 G. v. BODEGRAVEN. Q G. v. BODEGRAVEN—Harder.0 Schagen, Febr. 1936. Q 00 CSOOiO OiOOêO OIO OSO OIO Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen harte- lijken dank aan allen, die ons blijken van deelneming hebben betoond bij het overlijden van onze gelietde Moeder TRIJNi JE BALSEMA, Wed. P. KAPITEIN te Schagerbrug. In 't bijzonder aan den Heer en Mevr. TROOST, voor de zorgvolle behandeling en Ds. WITKOP voor zijn aanwezigheid; Mevr. VRI|BURG voor de vele bewijzen van vriendschap en verder Buren en Kennissen. Fam. KAPITEIN. Zuld-Scharwoude. 20 Febr. 1936. Hierbij betuigen wij onzen op rechten dank voor de hartelijke deelneming, betoond na het over lijden van onze lieve Dochter cn Zuster, JANNIE, Echtgen. van Jb, Waiboer Jbz. C. KISTEMAKER. C. KISTEMAKER—Smit. Jb. Jn. KISTEMAKER Cz. Hoogerheide (N.Br.), Febr. 1936. BOND VAN BOERINNEN e.a. PL.L. VROUWEN, Afd. WINKEL en N. NIEDORP. Mevr. Menagé Challa draagt fragmenten voor uit het boek „DE ANDERE WERELD" van Mevr Szekely—Lulofs, op DINSDAG 25 FEBR., 's svonds half acht, in de Prins Maurits to NIEUWE NIEDORP. Kaarten verkrijgbaar bij bestuurs leden f 0.25. Aan de zaal f 0.30. Nieuwe Niedorp. Notaris H. DE BOER te Hoog woud, zal op des avonds 7 uur, in het café „De Prins Maurits" te NIEUWE NIEDORP, ten verzoeke van de Erven Wed. J. DEKKER—Pels, publiek verkoo- pen een te Nieuwe Niedorp, groot 7 Aren, 5 c.A., bewoond door den heer P. Dekker, bloemist Nadere inlich tingen verstrekt genoemde notaris. GROTE bij de losplaats aan den Kneesweg, van een partij prima enz. op Zaterdag 22 Februari, halfacht uur, in „Veerburg", Anna Paulowna. SPREKER Onderwerp Heft het Plan van den Arbeid de Crisis op? Entree 10 ct. Debat gewenscht. Uit de hand te koop in N.H.: Een best beklante annex Carrosseriebouw, op eersten stand. Veel reparatie. Beslist boste broodwinning. Door omstandigheden spoed gewenscht. Br. fr, oud. lett. DW, Bur. van dit blad. To huur gevraagd: o..g. 15 H.A. iets grooter of kleiner geen bezwaar. Opgave onder letter P Bur. van dit blad Door aanschaffing van een ap paraat stelt ondergeteekende zich beschikbaar voor het droog ont smetten van Zaaigranen met Cere- san droogontsmetter, bij den boer aan huis. Herbesmetting is uitgesloten. Ook in voorraad Ceresan Nat-, ontsmetter. Aretan voor aardap pelen en bloembollen. Prijs op aanvraag. Beleefd aanbevelend, Beurtschipper. Molenvaart 9 - ANNA PA.ULOWNA Wegens andere werkzaamheden Maandags gesloten. J. v. d. POLL, Kapper, Wieringer waard. Schager Roosjes. Te huur gevraagd: KLEIN PAKHUIS, liefst in het centrum van Schagen, Br. aan E. JAGER, Stuartstraat 28, Alkmaar. Gevraagd fuindersbedrijf, l'/a—3 H.A. Geheel of gedeeltelijk be plant, met of zonder huis. Desge- wenscht kan gebruiker huren. Brieven met voll. opgave aan TACONIS Boek handel, Spanbroek. Eigenheimer Pootaardappelen, in klasse B goedgekeurd, te koop bij F. A. F. Groneman, Wieringerwaard. Te koop gevraagd: Eigenheimer Poters, klasse A. liefst drieling. P. KUIPER' B 74, Kroonstraat, Oudkarspel. Te huur gevraagd per 1 Juni e.k.ï een Middenstandswoning', op goeden stand en voorzien van electr. licht en waterleiding. Br. iranco onder No. 80, met opgave van huur prijs. aan Bureau van dit blad. Terstond gevraagd: een Huishoudster, leeftijd 35—40 jaar, in klein gezin. A. VLUG, Dijk B 107, Oudkarspel. Te koop; 7 beste gezonde Schrammen, bij In, GROOT, Schagerwaard. Te koop. Voerbieten (rosé). G. KAMP ZOON, Winkel. Te koop: ADELAARSHAVER voor de zaai, goedgekeurd N.A.K. Verkrijgbaar bij P. PLUISTER, Rijksweg 105, Julianadorp. Te huur gevraagd: een Bouwersbedrijlje, van 1 tot 4 H.A. Teeltvergunning aanwezig. Br. letter i K 106, Firma üebr. GROOT, Boekh. N. Niedorp. Te huur: Een net BURGERWOONHUIS te Van Ewijcksluls. Te bevragen bij K. GROLT, Lotweg, Anna Pau lowna. Hierna kwam in hespreking de leeftijdsgrens voor de dragers. De vergadering was van oordcel hier omtrent inlichtingen te vragen op dc A!g. Verg. Verder besprekingen van huishoudelijke» aard en daarna sluiting. W ERIN GERM RE* School in Wieringerwerf wordt geopend. Aan ouders (vaders, moedors of verzorgers) van leerplichtige kinderen te Wieringerwerf wordt mede gedeeld, dat de school aldaar Maandag a.s. zal worden geopend. In verband hiermede zal Donderdag, 20 Febr. a.s. in een lokaal van de school, des avonds van 7—8 uur, gelegenheid beslaan om hun kinderen voor de school te doen inschrijven. Alleen leerplichtige kinderen, dus kinderen, die elders reeds een school bezochten, kunnen worden ingeschreven. Men wordt verzocht het trouwboekje der ouders of geboortebewijs der betrokken kinderen mede te bren gen. Benoemd. Bij het poststation te Middenmeet is benoemd tot hulpbesteller de heer A. Nipshagcn. ONZE HUISVROUWEN De afd. Schagen v. d. Ned. Ver. voor Huis vrouwen, organiseerde voor haar loden een rois- jo nanr de Alkmaarsche Overdekte Bad- en Zweminrichting. Dat reisje had Dinsdag 18 Febr. plaats. De 25 deelneemster verzamelden zirh op het perron om met den trein van 2.15 to vertrek ken. In de inrichting werden de dames verwelkomd door onzen oud-plaatsgenoot den heer W. Kog geveen, die ze op verdienstelijke wijze do kuuri- 'ge inrichting heeft laten zien. Alles zag er even netjes en goed verzorgd uit. Beneden was de wasscherij, waar de handdoeken en badpakken worden gewasschen en gedroogd, alles op moder ne manier Verder de installaties voor centrale verwarming en om 't bassin water op tempera tuur te houden, en een aantal hokjes, waar niet zwemmers een douche of kuipbad kunnen nemen Ken paar trapjes hooger komt men bij het' zwembassin, waar vooral de helderheid van het water opvalt, Men kon a.h.w. de tegels van den bodem tellen. De diepte, die varieert van Vi tot 3 M. maakt dat iedereen, die van water houdt, zich hierin thuis voelt: het was dan ook zoo aanlokkelijk, dat een 12 tal dames de verleiding niot kon weer staan en een duikje namen. De andere dames konden vanaf do galerij, waar op keurige wijze thee werd geserveerd, de zwemsters gadeslaan. We benijden de Alkmaarders, na dit bezoek, het bezit van zoo'n mooi bassin. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Hendrik Arnoidus Dingemans, oud acht en twintig Jaron, landbouwer, wonende te Me- detnblik, on Keeltje Juliana Roggeveen, oud vijf en twintig jaren, zonder beroep, wonende te Schagen. Overleden: Aaltje Wit, oud twee en zeventig ja ren, weduwe van Klaas Koster; Elisabeth van der Llock, oud negen en zestig jaren, weduwe van Pie- ter Roggeveen. POLITIE. Verloren: ccn rijwielplaatje en een zilveren ket tinkje. SCHAGEN, 20 Febr. 26 stuks paarden f 100350, 10 gelde koeien (mage re) f 90—120, 35 idem (vette) f 140—190, 18 kalfkoeien f 130200, 2 pinken f 4060, 362 nuchtere kalveren f 512. 58 vette schapen f 16—20, 56 overhouders f9—14, 13 vette varkens per Kg. 33—35 ct., 66 biggen f9—16, 13 konijnen f 0.59—1.25, kippen 30—70 ct., eenden SCHAGEN, Eiorveiling, 20 Febr. 65 part. 37000 kipeieren, 500 eend eieren. Prijzen kipeieren f 2.70—3.20, eendeieren f 2.80—3.10. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht in het nr. van a.s. Zaterdag. AMSTERDAM. 19 Februari 1936. Veemarkt. Aangevoerd: 260 vette kalveren: le kvv. 56—60 ct., 2e kw. 4854 ct., 3e kw. 4046 ct. p. Kg. levend gewicht; 80 nuchtere kalveren f36 per stuk; 227 varkens: vleeschvarkens 90—110 Kg. 44 45 ct., zware varkens 42—43 ct,, vette varkens 4142 ct. per Kg. slachtgewicht. Marktoverzicht: Vette kalveren behoorlijke aanvoer, zeer sleepende han- dol, prijzen iets Inger dan vorige week. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel stil, prijzen iets lager. Varkens weinig aanvoer, stille handel, prijs houdend, afloop neiging tot dalen. WARMENHUIZEN, 19 Februari 1036. Aanvoer: 300 Kg. uien f 2.40. AMSTERDAM. 19 Februari 1936. Aardappelen. Zeeuwsche: bonten 2.702.90, blauwen 2.79—2.90, bl. elgenheimors 2.29—2.40, Eigenheimers 2.19—2.20, Blauwen poters 1.99—2.10, Bonton poters 1.90—2.10, Bevelanders 1.90—2. IJpolder Eigenheimers 2—2.10, id, bl. eigenheimers 2.202.40, id. Eigenhei mer poters 1.69—1.80, id. Bevelanders 1.09-2, id. Bonten 2.79—2.90, Anna Paulowna zand 1.99—2.10, Hïllegommer zandaardappelen 2.102.80 per 70 Kg., Drontsche eigenheimers 3—320 per 100 Kg., Flnk- keesche Eigenheimers 2102.20, id. Eigonh. poters 1.69—1.80, Spuische Eigenheimers 2.20—2.30, id. EU genh. poters 1.60—1.80 per 70 Kg. BROEK OP LANGENDTJK, 20 Februari 1936. 1300 Kg. aardappelen Robijn f 1.70. hl. eigenhei mers f 2.00, 14000 Kg. uien f 1.89-2.20, drielingen f 0.60—0.80, grove f 2.20—2.40. 13000 Kg. kleine peen f 2.10—2.50, 28000 Kg. roodc kool f 3.60—9.30, 24000 Kg. gele kool f 2.89-9.80, 43000 Kg. Deensche witte kool 0.705.40.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3