Plelrose's Vergelding Arrondissamts-hchtbank II Vereen. Jet Witte Kruis Uit Bergen. te Alkmaar. Feu ille*on MEERVOUDIGE STRAFKAMER, Zitting van Dinsdag 18 Februari. BENZINEDIEFSTAL OP GROOTE SCHAAL. Onder geleide van twee rijksveldwachters en twee marechaussees verschenen gistermorgen voor de Alkmaarsche rechtbank drie gemilitnetcrde logés van de Paraplui te Haarlem, die terecht stonden wegens diefstal van 11 vaten benzine en een vat petroleum, in den nacht van 27 op 28 Aug. '35 ge pleegd op het afgebakende terrein van de Ko ninklijke Shell te Den Helder. De verdachten, de 29- jarige L. A. St. en de 29-jarige G. C, beiden land arbeiders en de 35-jarige chauffeur KI. C., allen uit de Haarlemmermeer, bekenden hetgeen hun ton laste was gelegd. Ook in de omgeving van Haarlem hadden zij dergelijke benzinediefstallen op grooto schaal gepleegd, waarvoor de eerste een jaar en numer 2 tien maanden gevangenisstraf had gekregen Get. J. Zuidgeest, die belast was met het toezicht, op het opslagterrein van de Kon. Shell te Den Helder verklaarde, dat het prikkeldraad was stuk- geknipt en 1» vaten werden vermist, elk van circa 200 L. inhoud. De Officier noemde het een zeldzaam brutale diefstal; de jongens trokken er 's nachts met voor opgezet doel met de auto op uit. Dat kan men niet goed praten door le zeggen: het is een gevolg van de werkloosheid; dat is geen argument. Spr. zou niet geschroomd hehhen voor elk een jaar te eischen, als het vonnis te Haarlem er niet geweest was; ecnigszins wil hij daar rekening mee houden en daarom requireert spr. voor elk 10 maanden ge vangenisstraf. De hoofdschuldige. Mr. Dr. R. R. Bromberg, toegevoegd verdediger, gelooft, dal de zaak niet zoo eenvoudig is, als dc Officier het voorstelt; de diefstal is klaar en wordt bekend. Maar de (hoofd)schuldige is niet hier; de schuldigen zijn niet deze drie. maar de heler, de garagehouder G. Ramkema, die de jongens, specu- leerend op hun armoede en werkloosheid ertoe ge prest heeft en hun zijn auto gaf. om er voor dief stal op uit te gaan, om dan voor 6 ct. ner L. de ben zine \an hen over te nemen; hij heelt er aan ver diend, zijn slachtoffers waren, voor hij hen ver leidde, jongens, die steeds eerlijk hun brood ver dienden. Tont savoir est tont pardonner; thuis had den zij 'n zwakke vrouw en kinderen of 'n zieke vader; door koude, armoede en gebrek zijn zij voor de verleiding bezweken; zij hadden niet de kracht om aan de pressie van don verleider weerstand te bieden. Ook in Haarlem is die zaak zoo belicht, en heeft men hij het vonnis alreeds rekening gehouden met de diefstal, waarvoor zij nu hier terecht staan. Spr. beroept zich daarom op art. 63 van het Wetb. van ,Slr. en roept de clementie van de rechtbank in. Eigenlijk, aldus pl. moest men medeinden *n<st deze jongens hehhen en hen, als ze uit de gevangenis komen in staat stellen met behulp van de rnclas- soering. weer nuttiee bunrers te worden. Snr. hoont ook, dat de verle'der. die ze hier gebracht heeft, ziin gerechte straf niet zal ontgaan. Toen de verdachten on een vraag van den Pre sident verklaarden bij de ui ten raak volgende week tptmmvöordig te willen ziin 'n monscli is Mij, als ie 'rs even los komt, zei een hunner en de pre sident wees hen eron. dat ze dan het Rijk nog meer on onVnsten 'oevon, verklaarden ze, dat ze dan maar van het uilstapje afzagen. DE* INBRAAK RTJ DE FIRMA HELLING TE ALKMAAR. Hervat werd de behandeling van de zaak tegen J. I-I. on P. v. d.- VV., beiden gedetineerd ter zake diefstal in de fabriek van de fa. Helling op IS Ja nuari, waarhij als we het. goed verstaan hebben o.a. ecnige flesschen cocktail werden ontvreemd. Op 25 Jan. was een tusschenyonnis gewezen en thans kreeg de heer Wiggers gelegenheid de kansen van P. v. d. W. te henlei ten; hij deed dat met den moed der wanhoop; zijn cliënt, die geen beroerde kerel was, had al meermalen blijk gegeven wel goed te. willen; van zijn jeugd was hij aan het zwerven; reeds viermaal had hij zich vrijwillig hij het Leger des Heils aangemeld, maar vipr keer was hij er weer vandaan getippeld en nog gaf cTe heer Wiggers goede kansen b.v. door opzending naar een kolonie, waar Piet wel hooren naar had. .Tammer dat de Officier rte zaak wat nuchterder hekeek; hij zag er geen kans. in en kon niet met een voorw. veroordeeling mee' gaan; hij requireerde tegen de beide verdachten resp. 6 en 12 maanden gev. Oorspronkelijke Roman door ARTHUR E. STRATTON 21. De vierde bladzijde van het merkwaardig op schrijfboekje was gewijd an: -„Eustace Bennett, officier van justitie bij het gerechtshof te Chelms- ford tijdens het Melrose-proces. Thans tweede onderstaatssecretaris bij het ministerie van Bui- tenlandsche Zaken. Een man. die niemand en niets ontziet, om naar boven te klimmen. Be schuldigingen aan het adres van Sir Charles Melrose geen gentleman, een wellusteling, een schurk, speelde de rol van amant, een aerroover. geen enkele aanleiding voor het aanvoeren van verzachtende omstandigheden". De diverse kwa lificaties waren onderstreept. Dubbel onder streept stond er; „Eustace Bennett in zijn zoon treffen"- Deze woorden waren eerst kort geleden in het boekje geschreven. Sir Charles borg het weder zorgvuldig in zijn portefeuille. „De beste lectuur", sprak hij hard-op, „om mij te herinneren aan het doel van mijn leven. Ge zaaid is er. Overvloedig zal ik maaien". Hij ontkleedde zich, knipte het licht uit en was weldra in een rusligen slaap verzonken. DAT GING NIET DOOR. De Gebr. Sch. cn C. D. uit Wijk aan Zee stonden terecht, omdat zij op 20 Nov. met geweld waren op getreden tegen de veldwachters Castricum en Been tjes, toen dezen hen wilden verbaliseeren. Daar de voornaamste getuige, de veldwachter Castricum we gens ziekte niet aanwezig was de man moest wegens ischias in de warmte blijven werd de zaak aangehouden tot 17 Maart. NIET HET VOLLE POND. De Hoornsche fruitkoopman A. F. A. stond ver volgens terecht wegens het op de markt-te Enkhui zen, tijdens een harddraverij gebruiken van een ongeijkt gewicht. Verd. was tegen het vonnis van den kantonrechter in hooger beroep gekomen; daar had de ambtenaar f 4 geëischt; dc uitspraak was f 5; dc ambtenaar was evenals verd. in hooger be roep gekomen doch deze laatste beleefde er weinig pleizier van; uit liet getuigenverhoor bleek, dat een gewicht van 1 ons aan een bascule van verd. was gebonden, gereed voor het gebruik, met. dc bedoeling dc koopers te benadeelen. Niet bleek, dat de bascule aldus gebruikt was. Toch meende de Officier de bedoeling tot kwade praktijken aanwezig en daar hij dc zaak veel ernstiger oordeelde, verhoogde hij de straf van den Hoornschen kantonrechter tot. f20 boete. Toen de president verd. er op wees, dat hij met zijn hooger beroep zoo niet verder kwam, zei verd.: ik ga niet in hooger beroep, als ik niet in m'n recht sta. FRAUDULEUZE UITVOER MET VALSCHE CERTIFICATEN. In de middagzitting werd hervat de behandeling van de zaak tegen J. KI., die 3 Dec. was aangehou den; het betrof vervalsching van 'n certificaat, dat gold voor 3 K.G. aardappelen, en dat yervalscht werd voor de uitvoer van 20.000 K.G. De get. Duin, die in deze zaak ook een rol gespeeld heeft, was ook dit maal niet verschenen en de Officier zag geen kans hem hier te krijgen. Verd. erkent de verval sching, doch zegt niet opzet te hebben gehad. Jaarverslagen en Begrooting 1936. Bestuursverkiezing. Mevr, HamHint en de heer A. v. d. Velde tot bestuursle den benoemd. In het „Oranje-hotel" werd Dinsdagavond de jaar vergadering gehouden van de afd. Bergen der N.H. Vereen. Het Witte Kruis, onder voorzitterschap van den heer G. T aap ken. De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de secretaris, de hr. J. A. Blok de notulen voorleest van de vorige vergadering, wel ke zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken vermelden wij: 1. Een brief van de vereeniging „Zonnestraal," waarin reclame wordt gemaakt van haar sanatori um te Hilversum. De Voorzitter zegt, dat één patiënt in „Zonnestraal" is opgenomen voor nazorg. 2. Een schrijven van de commissie voor Kinder- hvgiëne in Noord-Holland, waarin melding wordt gemaakt van de reorganisatie der commissie. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Een brief van het Hoofdbestuur over huishoude lijke ziekenverpleging. Verzocht wordt een vertegen woordiger van het II.B. op 27. Februari a.s. te Ber gen te willen ontvangen. Aldus wordt besloten. 4. Een schrijven, wanneer de Emmabloem-collecte in Bergen kan worden gehouden? De Voorzitter deelt mede, dat deze collecte in dé gemeente zal worden gehouden op Woensdag 20 Mei a.s. Jaarverslag over 1935. De secretaris doet voorlezing van het jaarverslag over 1935, waaraan het volgende is ontleend. Het af- geloopen jaar had een rustig verloop. Het ledenaan tal bedroeg op 1 Januari 1935 810 en is in dat jaar met 27 nieuwe leden vermeerderd. Twaalf arbeiders in de werkverschaffing werden van contributiebeta ling vrijgesteld. Nieuwe Iigtenten behoefden niet te worden aan gemaakt, ofschoon ze alle geregeld in gebruik wn- ren. Met het aanwezige materiaal kon worden volstaan; dit wordt nog steeds gecompleteerd. Zes kinderen werden uitgezonden naar vacantie- kolonies. Aan het verstrekken van versterkende middelen word een bedrag van I 45.45 uitgegeven. De vraag HOOFDSTUK VIII EEN DESILLUSIE De zomer was gegaan en een kille herfst lag over Londen. October had nog enkele mooie da gen gebracht, maar zette uil met wilde stormvla gen en slagregens. En in November deden zich de voorboden van den winter duidelijk kennen. Sir Charl. Melrose bad sedert 'n maand z'huis op Albert Road betrokken en de voorspelling, des tijds Edw&rd Wendsworth gedaan, was uitgeko men: de secretaris van Charles Olifford had nu niet do minste reden meer. om over gebrek aan bezigheid te klagen- Van de beurszaken, welke zijn werkgever deed. was Wendsworfh volkomen op de hoogte en telkens wederom werd hij gebluft door de ongelooflijke veine, welke Olifford had. Wat bij aanpakte, gelukte hem. Maar Wends worfh kon niet nalaten, zich bij herhaling af te vragen, of de werkzaamheden, waar zijn werkge ver hem angstvallig buiten liet, zich óók zoo succesvol zouden afwikkelen, en wat de aard dier werkzaamheden tocli wel mocht zijn. Hij dacht er het zijne van. maar eenige bevestiging van zijn vermoedens had hij tot nu top niet kunnen krijgen, ondanks het feit, dat hij Olifford terde ge in de gaten hield. Uiterlijk had Sir Charles een vrij groote ver andering ondergaan. Hij was zich bewust, het De Officier meende uit het getuigenverhoor de opzet wettig en overtuigend bewezen. Het nadeel, dat door deze vervalsching ontstaat, is stagnatie in de toepassing der uitvoerbepalingen en moreel cn financieel nadeel voor den handel Blijkens verkla ringen van den heer v. Poeteren had verd. ook met uitvoer naar Italië en Zwitserland geknoeid. De rol die Duin hier gespeeld heeft, is misschien nog lee- lijker, doch verd. heeft gehandeld in strijd met art. 450 W. v. S. Een geldboete mocht spr. niet eischen; daarom vroeg spr. G maanden gev. Mr. P. Lange veld, wees erop, dat verd, reeds veel schade heeft geleden van deze zaak en drortg aan op het opleggen, van een geldboete inplaats. van gevan genisstraf. 'N KLANT ZONDER CENTEN. Voorts stond terecht dc 38-jarige P. D. J. W., v.h. te Schagen, sinds 6 Nov. '35 te Wijk aan Zee cn Duin, wegens het koopen, zonder te betalen, en zon der te kunnen betalen, van Verschillende goederen,, bij een aantal winkeliers te Schagen. Uit het ver hoor van de Schager winkeliers, den ijzerhandelaar T. de Jong, den schilder C. Bregman, den autohan delaar J. Jansen, den timmerman A. Kater, don ijzerhandelaar P. Dekker, den boter- en kaashande laar J. de Vries en den directeur der Zuivelfabriek te Haringhuizen, bleek dat verd. zich aan het ten laste gelegde had schuldig gemaakt. Verd. ontkende met opzet te hebben gehandeld, doch de Officier nam dat. niet aan en was van oor deel dat aan dergelijke flesschentrckkcrij een eind gemaakt moet worden, temeer daar verd. van Schuld besef geen blijk geeft. Spr. requireert zes maanden gevangenisstraf. Mr. Prins betoogde, dat hier niet van flcsschcn- trekkerij in den zin van art. 326a gesproken kan worden, omdat er hier geen sprake is van een ge woonte van koopen, met de bedoeling, niet .te be talen. Da*rom moet z. i. vrijspraak volgen. In ieder geval achtte pl. hier gevangenisstraf niet eën goede maatregel. Na repliek werd de uitspraak bepaald op Dinsdag 25 Februari. hiernaar is steeds groeiende. Vier patiënten werden voor de tuberculosebestrijding uitgezonden. De Em mabloem-collecte bracht in 1935 een bedrag op van f 269.70. Een som van niet minder dan f 101.98 werd uitgegeven voor het vervoer van een patiënt. Er werden in het afgeloopcn jar.r drie bestuurver- gaderingen gehouden, welke een prettig verloop had den. In het komende jaar zal veel van dc afdeeling worden gevraagd, omdat de uitgaven steeds stijgende zijn bij een daling der inkomsten. Het verslag sloot met den wensch, dat door inten sieve propaganda aan de moeilijkheden het hoofd zou worden geboden. Bestuursverkiezing. De Voorzitter deelde mede, dat dc heer J. Vrasdonk •zich niet langer a's bestuurslid beschikbaar stelde, met het oog op zijn vergevorderden leeftijd. Spr. bracht 't aftredende bestuurslid hartelijk dank voor al hetgeen hij in de afgeloopen jaren voor de afdee ling had gedaan. Voor de vacature in* liet bestuur waren eandidaat gesteld mevr. VouteFransscn v. d. Putte cn mevr. Ham—Hint. Uitgebracht werden 27 stemmen, waarvan 16 op mevr. Ham en 11 op mevr. Voüte, zoodat eerstge noemde gekozen was. De Voorzitter heette met eenigc hartelijke woorden mevr. Ham welkom in hef bestuur en verzocht haar aan de bestuurstafel zitting te willen nemen. Mevr. Ham dankte de vergadering voor hel in haar gestelde vertrouwen cn hoopte op een prettige samen werking. Inplaats van den heer Vrasdonk werd de heer A. v. d. Velde gekozen met 19 stemmen. De andere ean didaat, de heer P. Leering kreeg C stemmen, terwijl 1 stem blanco werd uitgebracht. Verslag financieele commissie. De heer Monnier bracht namens de finantieele commissie verslag uit cn deelde mede, dal de boe ken en bescheiden van den penningmeester waren in orde bevonden. De commissie stelde dan ook voor, den penningmeester te decharge eren. Aldus wordt besloten onder dankzegging aan den heer Otten voor het door hem gevoerde accurate fi nantieele beheer. Finantieel verslag. De heer F, Otten bracht finantieel verslag uit, waaraan het volgende is ontleend: Blijkens het jaarverslag was door de onderafd. t.h.r.-hestrijding in 1935 aan vern'eging in sanatoria f 2614 50 uitgegeven, waarvan f 438 nog over 1934 ver schuldigd was; van het resteorende bedrag werd f 1756 van de gemeente, f 450 van de N.H. Ver. cn f 25 floor verpleegden als subsidie terug ontvangen. Uitgezonden werden 4 patiënten, 1 gedurende 365 dagen: 1 57 dagen, 1 221 dagen en 1 121 dagen. De F.mmahloemcollecte die op den verkiezingsdag werd gehouden, bracht f 269.70 op, waardoor verstar- betrekkelijke kluizenaarsleven, dat hij leidde, niet steeds vol te kunnen houden, hij zou zich als Charles Clifford in de uitgaande wereld moeten vertoonen en daar liep hij altijd kans, in aan raking te komen met de enkele personen, die in het Rothermere-drama een hoofdrol hadden ver vuld. Uit die overwegingen had hij snor en baard laten groeien. De uiterlijke verandering was niet tot zijn nadeel geweest. Hij geleek nu, op het eerste oog. veel op een Franschman. zoo om en nabij de veertig, zijn onberispelijke kleeding even wel, zijn dassen, zijnschopisel verrieden in hem den Brit die over de gezondheid der fortuin te zijnen opzichte niet te klagen had. Er was inder daad wel een buitengewoon groot onderscheid tusschen den Charles Melrose. die een half jaar geleden uit de gevangenis van Newgate werd ont slagen en den Charles Clifford. die het schitte rend-ingerichte huis op Albert Road bewoonde. Een week geleden waren Cicely Stierman en mevrouw Burke uit. Zwitserland teruggekeerd. Melrose had er op aangedrongen, dat zij er tot het voorjaar zouden blijven- Maar Cicely verlang de vurig, weer in Engeland te zijn. schreef me vrouw Burke in haar laatsten brief, het verblijf in de bergen had het meisje trouwens flink aan gesterkt. De geneesheeren waren bijzonder tevre den over baar en niets stond dus de terugkomst in den weg. Waar de zaken zóó stonden, had Sir Charles toegegeven: achteraf vond hij het ook wel aangenaam, een jong levenslustig meisje om zich heen te hebben. Mevrouw Burke had er gretig in toegestemd, de leiding van het huis houden op Albert Road on zich te nemen, ook voor haar was deze verandering een aanmerke lijke verbetering. Melrose zat met zijn secretaris in de werkka mer, een hoog en licht vertrek op de tweede eta- kende middelen konden worden verstrekt en een ba tig saldo kon worden gekweekt. Dc wijkverpleegster- huisbezoekster bracht in 13 gezinnen 412 bezoeken; 7 Iigtenten van het Witte Kruis zijn gedurende het geheel e jaar in gebruik, soms met prophylastiscne doeleinden. Het thans vigeerende subsidiestelsel belet de vereen, helaas een saldo te kweeken, dat de vereeniging in staat zou stellen iets meer te doen aan het verstrek ken van versterkende middelen en prophylaxe. De rekening sloot in ontv. cn uitg. op f 3075.44 met eeii batig saldo van f 162.0S. Het ledental van het Witte Kruis steeg van 810 tot 837; 36 leden bedankten; 2 werden door overlijden en 15 door vertrek afgevoerd; het aantal nieuwe le den bedroeg 80. Aan 12 (v. jr. 35) leden werd wegens dc tijdsom standigheden vrijstelling van contributie verleend; verschillende contributies werden gehalveerd. ^De ver. telt 26 donateurs, n.1. f 15 van f 5, 1 van f 7.50, 8 van f 10, en 2 van f 25. Voor 1936 werden enkele donaties verminderd. Aan contributie werd ontvan gen f 1702,50, aan rente f 108.71, de ontvangsten bc- droegen f 1918.42, de uitgaven f 1469.43, o.a. voor ma teriaal f 250.56, voor verpleging van 8 kinderen in koloniehuizen f 287.43, versterkende middelen f 55.45, ziekenvervoer f 132.64. Met de winst over 1935 van f 48-99 steeg de reserve tot f 3893.23. De Voorzitter dankte den penningmeester voor zijn verslag. Dc'he.er Jimmink wijst erop, dat er één lid is die reeds vijf jaren in de werkverschaffing werkzaam is en wien gezegd is, dat hij de volle contributie van f2 moest betalen. Spr. noemt dit niet juist, omdat aan anderen vergund is halve contributie te betalen. Op deze wijze houden we geen arbeider over in het Witte Kruis, meent spr. De Voorzitter antwoordt, dat er maar één klacht is en dat vindt spr. een complimentje voor het be stuur. Spr. wijst erop, dat er bij dezen man reke ning mee gehouden is, dat hij geen huishuur betaalt. De beer Jiihmink: Daar hebben wc al een ver schil van f2.50, want de man moet een rijksdaalder huishuur betalen. Do heer Otten kan wel menschen opnoemen, die liet minder goed hebben dan deze man en die f 2.— betalen. De heer Jimmink: Maar er zijn ook menschen, die gehalveerd zijn en het beter hebben. De heer Monnier vraagt of het. niet wenschelijk zou zijn in dergelijke gevallen advies in te winnen van het Burgerlijk Armbestuur? De heer Otten merkt op, dat de heer den Das, die lid is van het B. A., met de zienswijze van het be stuur accoord ging. De heer Jimmink: Ik bestrijd die meening; de heer den Das is toch niet alleen zaligmakend? De Voorzitter meent, dat het 't beste is, deze kwestie aan het bestuur te renvovèeren. Spr. is dan bereid de zaak nog eens te onderzoeken. De heer Jimmink verklaart zich hiermede accoord, mits het onderzoek dan ook grondig geschiedt. Begrooting 1936. De begrooting voor 1936 sluit met een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f 1548.23. Aan contri buties is geraamd f1500; salaris Zuster Eggers f 100: huur van he.t gebouwtje f201.10; f100 onder houd materiaal cn f200 aanschaffing nieuw mate riaal. De heer Monnier wil een post van f50 zien uitge trokken voor den penningmeester ter vergoeding van het vele werk. dat hij heeft. De Voorzitter geeft volkomen toe, dat de heer Ot ten zich buitengewoon verdienstelijk maakt. Wat de salarieering betreft, zou spr. het bedrag wel willen ramen, doch het bestuur kan zich hieromtrent nog eens heramen. De heer Otten zegt, cr niet aan te denken deze vergoeding te accepteeren, doch voor volgende ja ren moet aan deze vergoeding toch wel worden ge dacht, meent spr. De vergadering gaat er mede accoord, dat het be stuur deze kwe=tie nog eens onder de oogen zal zien en dat de post op do begrooting wordt geraamd. Dc begrooting wordt daarna goedgekeurd. Verslag Algemeene Vergadering. De heer Monnier brengt vervolgens oen verslag uit van de algemeene vergadering van het Witte Kruis, gehouden 10 December te Amsterdam. De Voorzitter zegt den heer Monier hartelijk dank voor zijn uitvoerig en duidelijk verslag. Rondvraag. De heer Stam brengt hulde aan den heer Vras donk. die 17 jaren bestuurslid is geweest en wil hem een geschenk aanbieden namens de vereeniging. Een der aanwezigen meent, dat daardoor antece denten worden geschapen, welke niet wenschelijk zijn. De heer Monnier stelt voor den heer Vrasdonk. tot eerelid te benoemen. Dit voorste] wordt met algemeene slemmcn aan genomen. (Applaus). De heer Vrasdonk dankt de vergadering hartelijk ge. met uitzicht op den grooten tuin. Het tikken van de schrijfmachine, door Wendsworth be diend, was he.t eenige geluid, dat de stilte brak, Sir Charles, aanzijn bureau, verdiepte zich in ingewikkelde becijferingen. Tn den grooten, open haard knapte een gezellig houtvuur. „Ik ga vanavond naar Covent Garden", zei Melrose eindelijk, „met Cicely en mevrouw Bur ke. Ze geven Verdi's „Trovatore" en ik ben dol op de oude TtaUaansohe muziek. Als je niets be ters te doen hebt. Wendsworth. kon je ook wel van de partij zijn"' „Met genoegen", gaf de secretaris te kennen. „Voor Cicely is het ook wel zoo aangenaam, als gezelschap heeft, dat meer met haar leef tijd overeenstemt", meende Sir Charles. .„Kom nu!" "Wendsworth deed zijn jongen, prettigen lach hooren. „II gedraagt u tegenover juffrouw Sherman. alsof u haar vader bent. en in werkelijkheid verschilt u toch niet zoo bui tengewoon veel!" „Cicely is even twintig, mijn jeugdigen vriend en ik loop hard naar de veertig. Op zon.n leef tijd komen de vaderlijke neigingen aan den dag! Na afloop van de voorstelling brengen we de dames thuis en dan gaan we samen eens naar een gelegenheid, waar clandestien gespeeld wordt Ik ben benieuwd, of het geluk daar evenals op de beurs, aan mijn zijde zal staan. Je hebt im- raes op dit gebied wel adressen?" „O, ja", antwoordde Wendsworth, „ofschoon ik er geen gebruik meer van heb gemaakt, sedert ik uw particulier secretaris ben geworden". Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6