Uit Bergen. Dampo Raad Barsingerhorn. Alkmaarsche Kaasmarkt. strijd, maar ook niet de bandeloosheid die nu vrij heid wordt genoemd De roodste arbeider wil orde en tucht in zijn gezin, en schikt zich gaarne naar de aanwijzingen der verkeerspolitie, omdat hij weet, dat dat noodzakelijk is. Wij zullen deze voorschrif ten uitbreiden ook over do andere onderdeelen dei- samenleving. Wij zullen een sterk staatsgezag schep pen, dat zoowel de uitbuiters van rechts, als de op hitsers van links in toom kan houden en hun ver- derflijk werk onmogelijk maken. Beide, de ophitsers, en de uitbuiters, zullen dat dwang noemen, en ons zal dat koud laten. De goedwillenden, die de men schen kennen zooals zij nu eenmaal zijn, weten dat het nu eenmaal niet anders gaat En voor de opvoe ding tot werkelijke Menschen, die prettig samen kunnen leven, bereid zijn voor elkaar te offeren en genieten van den overvloed die de moderne produc tie mogelijk maakt, zullen eenige generaties noodig zijn. En zeer langzaam zal het staatsgezag de teu gels kunnen laten vieren! Astor verstaat onder het woord socialisme het zelfde wat Marx er onder verstond, nl. dat het op heffen van den privaateigendom van grond- en. pro ductiemiddelen inhoudt. Dat is niet het doel van Hitier en van Mussolini. Ook niet van ons. Wij we ten, dat het particuliere initiatief, de bijzondere werk- en denkkracht van bevoorrechte enkelingen do bron is van allen vooruitgang. Opheffing van den privaateigendom is tegen do menschelijke natuur. Maar de bezitter zal door ons worden beschouwd als de beheerder van zijn bezit in den dienst der ge meenschap. Zoodra hij toont geen goed beheerder te zijn, wordt hij van dien post ontheven. Ik zou daar van voorbeelden kunnen geven van bankiers en van fabrikanten in Italië en van transportondernemers en gocdbezitters in Duitschland! Wanneer Astor aanneemt, dat do kiem der men schelijke solidariteit in alle menschen aanwezig is en wij gelooven dat ook, dan vraag ik: Wilt gij die tot ontwikkeling brengen door klassenstrijd te pre diken? Of door de aandacht d*r menschen te vesti gen op meer brood, meer vleesch, meer bioscoopjes, meer loon voor minder werk en niet3 anders? Ik heb niet gezegd, dat de proletariër een domme suffert is. Ik heb gezegd, dat voor ongeveer veer tig jaren de arbeider ten plattenlande van het so cialisme alleen de verdeeling der goederen ver wachtte, die hem welkom was en van de rest niets begreep. Ik heb gezegd, dat het toen zoo was, en nu bij velen nog en dat is de waarheid Ik weet zeer goed, dat er onder de arbeiders ook velen zijn, die gewerkt, gedacht en gelezen hebben en een breeden kijk hebben gekregen op het leven. Wanneer ik sprak over vergiftigen van het lichaam vraagt Astor of ik hiermee bedoel besmetting van het Arische bloed door het Joodsche. Dat is een in sinuatie, zooals die tegen de N.S B. steeds wordt ge lanceerd. Onze N.S.B kent de theorie' van bloed en bodem niet, Astor! Maar de invloeden, die een aan tal ons terroriseerende, links gerichte Joden in ons lrnd uitoefenen en het werken der Joodsche emi granten in onze groote steden, bevordert den groei van het anti-semitisme in ons volk en in de N.S.B. zeer! Astor meent, dat wij het oordeel over wat vergif tigen van den geest betreft, moeten overlaten aan de geschiedenis. Die zal het eenmaal uitmaken, zegt hij. Die heeft het uitgemaakt! De wantoestanden van heden, de strijd van allen tegen allen is er een gevolg van! J. S. te K. Verkoudheid van Neus Hoofd, Keel en Borst Doos 30 cer.t „WAT MIJNHARDT MAAK i IS GOED" Vergadering van den Raad op Vrijdag 21 Fe bruari 1936, des namiddags 3 uur. Voorzitter de heer G. G. Loggers, burgemeester, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent met een hartelijk woord van welkom de vergadering, waarna de notulen van de 2 vorige vergaderingen worden vastgesteld, onder dankzegging aan den samensteller. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten is ingekomen een schrijven, be geleidende de door den raad vastgestelde verorde ning op de vermakelijkheidsbelasting, uit welk schrijven blijkt, dat de Minister niet kan goedkeu ren het raadsbesluit om voor de plaatselijke vereeni- gingen de vermakelijkheidsbelasting op 10 te be palen. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. zich om trent dit schrijven nog niet hebben beraden en spr. stelt daarom voor dezen teleurstellenden brief in handen van B. en W. te stellen tot het uitbrengen van prae-advies. Aldus wordt besloten. Ingekomen is het verslag van de vergadering van 8 Februari 1936, van do Commissie van Uitvoering van den Vleeschkeuringsdicnst, kring Barsingerhorn. Van den Minister van Sociale Zaken is een drie tal brieven ingekomen, vermeldende de bedragen die voor de werkverschaffing, in het tijdvak 27 Maart2 Juli 1935, ten laste der gemeente komen. Deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Benoeming onderwijzeres. Aan de orde is de benoeming van een onderwij zeres aan de O. L. school te Kolhorn. De voordracht luidt ais volgt: 1. Mej. R. Hom stra, onderwijzeres te den Ham vO.); 2. Mej. A. Hoo rnen. onderwijzeres te Wijk aan Zee; 3. Mej. A. La gendijk, onderwijzeres te Kolhorn. De raad gaat in comité. Na heropening wordt tot stemming overgegaan en wordt mej Hornstra benoemd met 6 stemmen, 1 stem werd uitgebracht op mej. Koomen. De rondvraag. Bij de rondvraag stelt de heer D. Burger do vraag of op de volkstuintjes niet eens wat kunstmest kan worden opgebracht. Het is alle jaren aardappelen en spr. acht het noodig, dal eens een baal oi wat kunstmest wordt opgebracht. De Voorzitter deelt mede ,dat dit verleden voor jaar ook wel in hei voornomen van B. en W had ge legen, doch er is toen heel wat aan de volkstuintjes gedaan en toen bleek de schatkist leeg te zijn. De heer Kistemaker zegt, dat B. cn W. hopen, dat a.s. voorjaar wel kunstmest kan worden opge bracht. De heer D. Burger: Dus het geldschip moet eerst aankomen! De heer Smit dacht, dat het opbrengen van kunst mest vorig jaar was nagelaten, omdat er nogal wat grond overgegaan was Andere leden oordeelen, dat het opbrengen van grond toch niet voldoende was. De Voorzitter zegt toe, dat B. en W. zullen onder zoeken of het opbrengen van kunstmest noodig is. Hierna volgt sluiting. BERGER SPORTVEREENIGING. Het programma voor morgen. Het programma van de door B.S.V. morgen te spe len competitie-wedstrijden luidt als volgt; B.S.V. 1Vrone 1, 2 uur. B.S.V. 2—Vrone 2, 12 uur. Akersloot a—B.S.V. a, 12.30 uur. Vertrek per auto om half twaalf van de Breelaan (Station). Hoe zullen de uitslagen zijn? Het eerste elftal der Berger club krijgt morgen bezoek van St. Pancras en moet, theoretisch gespro ken, althans winnen. Maar bekijken we de practijk, dan is die overwinning nog zoo zeker niet. We den ken onwillekeurig terug aan de moeilijk bevochten zege op het terrein van Vrone, toen B.S.V. er met een 2—1 overwinning achteraf bekeken, nog best af kwam. Maar als morgen de Berger jongens spelen met den vasten wil om te winnen, dan geven we Vro ne geen kans en blijven de punten aan den Kerke- dijk. Jaap Tuijn is niet van de partij, heeft gewich tige zaken aan de hand ditmaal. Want inderdaad, een mensch gaat nu eenmaal niet iederen dag in onder trouw. Intusschen: proficiat. De elftalcommissie heeft in Tuijn's plaats den ve teraan Sluizer opgesteld. Eendeels om het tweede elf tal niet noodeloos te verzwakken, maar ook omdat zij van oordeel is, dat Sluizer nog best meekan en zeker geen slecht figuur zal slaan. Een harde werker is het ongetwijfeld en dat zou morgen in de voor hoede wel eens van overwegenden invloed kunnen zijn. Door de opneming van Sluizer is Arie Rampen op de linksbinnenplaats terecht gekomen, waar hij ongetwijfeld nuttig en productief werk zal kunnen verrichten. Coevert is nog niet hersteld en zoo zien we Jac. de Groot op de rechtshalfplaats. Een strop voor het tweede elftal. Immers, dit tweede elftal moet morgen vechten voor z'n behoud in de derde klasse. De reserves spelen tegen Vrone 2, ook al een candidaat voor de onder ste plaats. Als het tweede morgen wint, hebben ze nog een klein kansje den dans te ontspringen. Spelen ze gelijk of verliezen ze, dan zullen ze onherroepelijk degradatiewedstrijden moeten spelen. In St. Pan cras werd indertijd weliswaar met 50 gewonnen, doch dat is voor ons geen maatstaf, omdat het twee de elftal in de laatste weken zoozeer van de kook is, dat we voor z'n prestaties niets meer geven. Aan Jan Ludding en z'n mannen om te toonen. dat ze nog anders kunnen dan dikke nederlagen lij den. Ten Herkei en Siegert de Haan moeten helaas aan het lijntje blijven staan. De eerste, omdat hij door de Strafcommissie vand en Bond, de tweede omdat hij door het bestuur zijner eigen vereeniging geschorst is. De voorzitter van B.S.V. is bereid ge vonden z'n jongens te helpen in hun moeilijken strijd om het behoud van het 3e klasseschap en we hebben vertrouwen genoeg in Piet de Grauw om den Vrone-spelers een heftigen tegenstand te durven voorspellen. In de voorhoede missen we Vogelezang die met een onwilligen enkel sukkelt. Kom heeren, toont nu eens dat het spel van de vorige week te gen de Egm. Boys een vergissing was, een demon stratie, hoe het niet moest. En doe het morgen be ter! De a-adspiranten trekken naar Akersloot en zijn cok al onvolledig. Ze missen Jan v. d. Plas als spil en we hebben zoo'n Idee dat dit gemis zich In de achterhoede duchtig zal doen gevoelen. De elftal commissie heeft Jan Willig, die in de laatste wed strijden door zijn harde werken de aandacht heeft getrokken, een kans gegeven. Grijp die kans, jon gen en toon dat je een plaats in a waard bent. De rest van het elftal is ongewijzigd. Ongetwijfeld kunnen de jongens morgen winnen als ze met vuur spelen tenminste. Wc rekenen erop, dat Kuipers en z'n jongens het seizoen niet met een nederlaag af sluiten, hoor! Da elftallen voer morgen. De Eltfallen voor morgen luiden als volgt: Eerste elftal: J. de Moor, doel; P. Beeldman en D. Min, achter; Jac. de Groot, D. de Jong en B. van Diepen, midden; M. Kroon, A. v. d. Berg, H. Filet, A. Rampen en R. Sluizer, voor. 2e elftal: A. van Diepen, doel; M. de Beurs en P. de Grauw, achter R. Koning, J. Ludding en A. v. d. Berg r., midden; C. Kroon, N. Klinkhamer, H. Plomp J. Halff en P. Franzen, voor. Adpiranten A: K. Colnot, doel; G. Kuipers en C. Jansen, achter; J. Kramer, J. Willig en R. Maasen midden; H. Busselman, P. Wijers, J. Eriks, Ni v. d. Berg en D. Oosterling, voor. Ongeval in het dorp. Vrijdagmorgen heeft er op den hoek Dorpsstraat- Kerkstraat een ongeval plaats gevonden, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Vanuit de richting Alkmaar naderde een vrachtauto, bestuurd door een zekeren J. C. S., wonende alhier, welke auto beladen was met 35 balen turfmolm. Doordat de bestuurder bij het nemen van de bocht niet had bijgeremd, vielen 7 balen van de auto af, welke gedeeltelijk op de juist passeerende 29-jarige weduwe B. terecht kwamen, tengevolge waarvan de ze eenige kwetsuren opliep en haar rijwiel geheel vernield werd. De inmiddels verschenen geneesheer Dr. Blok verleende eerste hulp en op zijn advies werd de dame naar haar woning aan de Wilhelminalaan vervoerd, waar zij eenigen tijd gedwongen rust zal moeten houden. Tegen den bestuurder der vracht auto werd proces-verbaal opgemaakt. Fiets in brand! Woensdagmiddag omstreeks 3 uur kwam de heer B. aan de Dorpsstraat tot de merkwaardige ontdekking dat het rijwiel van een familielid door 2 kwajongens in brand was gestoken. Nadat het brandje was ge- bluscht volgde aangifte bij de politie, welke de bal dadige bengels wist op te sporen. RIJWIELVERKEER BERGERWEG. Ged. Staten van Noordholland hebben naar aanlei ding van een desbetreffend verzoek van B. en W. besloten het voor het algemeen rijverkeer bestemde gedeelte van den Bergerweg in de gemeente Bergen, tusschen den voormaligen tol en den Nesdijk geslo ten te verklaren voor het verkeer met rijwielen in beide richtingen. Ged. Staten overwogen bij hun besluit dat de Ber gerweg, vooral' des zomers, zeer druk wordt bere den, zoodat het in het belang van de vrijheid en de veiligheid van het verkeer gewenscht is, dat de wiel rijders uitsluitend van de rijwielpaden gebruik ma ken. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ten gevolge van dit besluit het "berijden van den hoofd weg voor wielrijders strafbaar is en dat bij overtre ding van het verbod door de politie procesvebaal zal worden opgemaakt. WIER1NGERWAARD Zooais blijkt uit een advertentie, voorkomende in dit blad, zal Ds. Schermerhom Vrijdagavond in de zaal van den heer Schenk spreken. We twijfelen or niet aan of de belangstelling voor dezen begaafden redenaar zal groot zijn, temeer daar het onderwerp: „Het nationalisme en zijn gevaren", zeer actueel is. Plaatsbespreking is dan ook aan te bevelen. ANNA P A LO W N A Bond Boerinnen en andere Platte landsvrouwen. Donderdagavond werd de vergadering gehouden ter vaststelling van reglement, contributie enz. van bovengenoemde vereeniging. Tot bestuursleden werden gekozen de dames Lo- vink—Zijp, Keijzerde Jong, Bakenv. d. Waal, v. d. Goes—Wessel en Waiboer—van Elteren. De contributie werd bepaald voor leden op f 1.50 en voor donatrices op f 1. Met een hoera'tje werd besloten de vergaderingen 's avonds te houden. Voor de eerstvolgende vergadering, die in Maart gehouden wordt, zal een deskundige op zuivelgebied uitgenoo- digd worden. Ten slotte werd besloten één maal per maand te vergaderen, uitgezonderd de maanden Juli en Augustus. Eindstand Biljartcompetitie. De uitslag van de dezen winter gehouden biljart competitie was, dat groep 1 won 40 partijen, de 2e groep 44, de 3e groep 36, de 4e groep 42, de 5e groep 39 en de 6e groep ook 39 partijen. De tweede groep, bestaande uit de heeren W. Cornelissen, H. J. Naas tepad, H- Cornelissen en P. Alkemade waren dus prijswinnaars. Rekening houdend met de handicap, had de heer P. Smit Kz. met 14 de hoogste serie. De persoonlijke prestaties wat de gemiddelden be treft waren: F. Alkemade 2.15; H. Ruijsenaar 1.30; Jb. Dekker 2; Jb. Rozenbroek 2.70; W. Cornelissen 2; H. J. Naastepad 1.70; H. Cornelissen 2.70; P. Al kemade 2; L. Elfrink 1.50; C. Doorn 1.70; P. Rozen broek 3; P. Govers 1; W. Alkemade 2.70; G. Philip- sen 3.10; K. Jongejan 2.70; R. Rezelman 1.10; C. Phi- lipsen 2.50; J. Blaauboer 125; P. Wilms 2.50; K. de Groot2.30; P. Smit Jz. 1.35; Gr. Philipsen 1.60; P. Smit Kz. 1.60 en G. v. Zandwijk 2.80. HARENKARSPET WAARLAND. Onderlinge hulp bij ziekte. De vereeniging Onderlinge Hulp bij Ziekte hield hare jaarvergadering in het café van W. Dekker. De heer A. Bos zegt in zijn openingswoord dat er weer veel goed werk is verricht door werken bij onze zieke medeleden, 204 werkdagen zijn verricht. De heer H. Stam werd herkozen als bestuurslid. Besloten werd om diegene, die zelf niet kunnen te werk gaan en iemand sturen onder 18 jaar niet één maar twee werkbeurten moeten vervullen om de goede geest in de vereeniging te bewaren. Laten wij allen medewerken dat wij deze nuttige en in dezen tijd zoo noodige vereeniging, voor onze zieke mede leden behouden. Hierna sluiting. Gonzelo-nleuws. W.S.V. 1—Con Zelo 1. Con Zelo 2—S.V.W. 2. Con Zèlo a—Hollandia a. Z IJ PE Naar wij vernemen hebben Gedeputeerde Sta ten van Noordholland het Raadsbesluit tot verla ging van de huren der onderwijzerswoningen dezer gemeente, goedgekeurd. ZIJPE EN HAZEPOLDER. Maandag 24 Februari a.s. zal plaats vinden de ver kiezing van een molenmeester voor de Polderafdee- ling C (vacature A. Appel). Burgerlijke stand van li t.m. 20 Febr. Geboren: Bregtje, dochter van Arie Eriks en van Jannetje Glas; Johannes Petrus, zoon van Adrianus Slijkerman en van Dieuwertje Anthonia Portegijs. Iefje, dochter van Gerrit Rademaker en van Grietje de Graaf. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden: Trijntje Kuiper, oud 62 jaar, echtge* noote van Grietje Leeuwen. SCH OORl ZIJPE. De Minister van Defensie heeft aan den dienst plichtige C. de Wit, van de lichting 1937, voor één jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend we gens opleiding tot een geestelijk ambt. Het aantal kiezers dezer gemeente, voorkomen de op de kiezerslijst 1936—1937, bedraagt: voor de Tweede Kamer der Staten Generaal 2946; voor de Prov. Staten 2917; voor den Gemeenteraad 2826. Volksonderwijs. Bovengenoemde vereeniging vergaderde op Don derdag 20 Febr. bij den heer T. Timmerman. Te 8.15 uur opent de voorzitter de heer P. Maars, hoofd der O. L. school te Schoorl, met een hartelijk woord van welkom en betreurt de slechte opkomst, (er waren maar enkeie leden, terwijl geen onderwij zer aanwezig was). Hij heet verder van harte welkom den heer en mevr. Bosschaart uit Egmond aan Zee. De notulen worden vervolgens gelezen en onver anderd goedgekeurd, terwijl werd medegedeeld dat helaas de Fröbelschool was opgeheven wegens te weinig belangstelling, te hooge kosten en de groote uitgestrektheid van de gemeente. Het groote algemeene St. Nicolaasfeest is ook niet doorgegaan, wegens te weinig medewerking. Wel was met het Groeter schoolbestuur en Vara over leg gepleegd. Jaarverslag. Uit het jaarverslag spreekt de achteruitgang der vereen. Het ledental loopt langzaam terug. De frö belschool opgeheven, 't Is geen opgewekt beeld. Verslag Penningmeester. Uit het verslag van den penningmeester blijkt dat de ontvangsten en uitgaven zijn f 81.58, met een sal do van f 34.92. Bij monde van den heer A. Duin- meijer rapporteert de fin. comm. tot goedkeuring en decharge. Bestuursverkiezing. Aftredend Mevr. RoosBreed en W. Kroon. Op voorstel van den heer A. Duinmeijer werden beiden bij acclamatie herbenoemd. Rondvraag. Bij den rondvraag wekt mevr. Haasbroek op om ernstige pogingen in het werk te stellen om opnieuw de fröbelschool tot leven te wekken. De voorzitter zegt dit punt nog eens ernstig in overweging te zullen nemen, doch wijst op de groote bezwaren. Hierna verkrijgt de heer Bosschaart het woord. Deze begint met de opmerking dat de slechte op komst geenszins ontmoedigend moet werken, doch dat men alles in het werk moet stellen in het belang van het onderwijs op de O. L. school. Dit onderwijs staat volgens spr. den laatsten tijd in aller belang stelling. Vervolgens houdt spr. een causerie op rijm uit het onderwijs uit vroeger dagen aan den hand van een boekje van Arjaan de Ven. Do heer B. heeft deze rijmen met enkele rijmela rijen van hemzelf verluchtigd. In den ouden tijd was het de gewoonte om een afgedankten koetsier of tuinman als schoolmeester te doen optreden. Een kasteelheer uit dien tijd kreeg meer interesse voor goed onderwijs, en heeft toen kosten noch moeite ge spaard een goeden onderwijzer te krijgen en is daar in geslaagd in den persoon van Arjaan de Ven. De ze pionier voor goed onderwijs heeft toen ondanks politieke en godsdienstige ruzie een resultaat bereikt waarvan nu nog de vruchten worden geplukt. Op een vraag of liet Bijbelonderwijs op de school gewenscht is, antwoordt de heer B. dat dit een zeer moeilijk te beantwoorden vraag is. Het komt er maar De hoogste markt was onveranderd f19. Ook de gang waek weinig af van die van de vorige week. Het leek even stugger, maar de prijzen konden zich ongeveer handhaven. In doorsnee werd ongeveer f 17 betaald, ver schillende stapels brachten f 17.50 op. Een prijs van f 18 schijnt echter niet te zijn be steed. BIJ f 16.50 begon de kwaliteit iets af te wijken. Enkele broze er door of wat zacht. Van Friesland schijnt op t oogenblik wei nig concurrentie te worden ondervonden. De boterprijs is nog steeds van dien aard, dat de productie van vette kaas onvoordeelig is. BEZOEK AAN HET NIEUWE DIENST- EN ADMINISTRATIEGEBOUW VAN HET P.E.N. TE BLOEMENDAAL. Het nieuwe P.E.N.-gebouw en meer in het bijzonder de daarin aanwezige leskeuken, waarin het elect- trisch koken wordt gedemonstreerd, trekt de aan dacht der Noordhollandsche huisvrouwen! In de afgeloopen weken hebben ruim honderd Wie- ringsche dames (leden van den bond van Nederland- sche Plattelandsvrouwen) een bezoek gebracht peij autobus aan het nieuwe administratiegebouw. Op 12 en 13 Februari hebben ook de huisvrouwen uit Midwoud en Oostwoud een dergelijk bezoek ge bracht. Het blijkt, dat de Directie van het P.E.N. er in slaagt om de dames een leerzamen en prettigeix dag te bezorgen, gezien de animo, die er voor dezq bezoeken blijkt te bestaan. Kon zijn arm niet opbeuren Nu vrij van alle pijn .,Ik kan niet dankbaar genoeg zijn voor hetgeen Kruschen Salts voor mij gedaan heeft. Ik neem iede ren morgen op mijn nuchtere maag de dagelijksche dosis tegen rheumatiek. In mijn werkkring ben ik blootgesteld aan weer en wind, terwijl ik bovendien bijna 20 K.M. per dag moet fietsen. Het was zoo erg, dat ik mijn arm niet meer kon opbeuren; mijn bee- nen deden mij ontzettend pijn als ik een kleine af stand gereden had. Nadat ik vrijwel alles geprobeerd had, en zelfs alle tanden had laten trekken, raadde een vriend mij eens een proef met Kruschen Salts te nemen. In korten tijd verminderden toen de pij nen en heden ten dage blijf ik volkomen gezond door mijn dagelijksche dosis Kruschen Salts." D. G. T. te B. Rheumatische pijnen hangen samen met een over maat van urinezuur in het bloed. Dit gevaarlijke zuur ontstaat als gistingsproduct van afvalstoffen, die zich in het lichaam hebben opgehoopt. Kruschen- Salts nu spoort de afvoerorganen: ingewanden, nie ren en lever aan tot kracht.ger werking, waardoor de afvalstoffen langs do natuurlijke kanalen zacht en volkomen uit het lichaam zullen worden verwij derd. Het bloed wordt gezuiverd, waardoor de pij nen afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten- verpakking, de naam Rowntree Handels Maat schappij. Amsterdam, voorkomt. HENGSTENKEURING TE HOOFDDORP. Op de op 20 Febr. gehouden Hengstenkeuring van Trekpaarden te Hoofddorp werden geplaatst:- No. 1. Martin van Luntershoek, eig. Hengstenver^ Hoorddorp, te Haarlemmermeer. No. 2: Elegant van Willy, eig. Hengstenver. Hol lands Noorderkwartier te Anna Paulowna, Wierin- germeer en omstreken. No. 3: Herseur II de Gognebeau, eig. Hengstenver Hoofddorp. No. 4: Mars van Hoek, eig. C. A. de Wit, Hoofd dorp; No. 5: Marquis, eig. Hengstenver. Hoofddorp. No. 6: Odin van Dierkensteen, eig. J. C. Wittc^ Texel. No. 7: Hyperion, eig. J. de Graaf, Hoofddorp. No. 8: Carlo, eig. C. Geerligs Cz., Anna Paulowna; BEZWAREN TENGEN DE DIENSTPLICHT VADl HAAR ZOON. Amsterdamsche tot drie dagen hechtenis veroordeeld. Amsterdam, 20 Febr. Een Amsterdamsche vrouw, die tot vier maal toe geweigerd heeft,, de papieren aan te nemen, die aan haar zoon werden gezonden voor het vervullen van de dienstplicht, moest zich vandaag wegens deze feiten verantwoorden voor den kantonrechter. De ambtenaar van het O. M. eischte twee weken hechtenis; de kantonrechter veroordeel de haar tot drie dagen hechtenis. PASTOOR TOT 7 MAANDEN GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. Arnsberg (Westfalen). De pastoor van Arnsberg, Joseph Boemer is veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf, omdat hij in Mei 1935 een defile van 300 jeugdige katholieken in uniform met banieren heeft georganiseerd, omdat hij de sterilisatie heeft becritiseerd en omdat hij van den kansel de geloovi- gen heeft aangespoord te bidden en te communieeren voor de kloosterlingen, die in verband met de devie zen-schandalen zijn gearresteerd. DE NOODLOTTIGE BRAND IN DE HOOFDSTAD. Toestand overlevenden zeer goed. Amsterdam, 21 Februari. Wij vernemen, dat de toestand van de vier overlevenden van den nood- Iottigen brand op den Oudezijds Achterburgwal, die in het Binnengasthuis verpleegd worden, zeer goed is. Hieruit blijkt, dat de 7-jarige jongen A. Postma, voor wiens leven aanvankelijk zeer ernstig gevreesd werd, buiten gevaar is. Er bestaat dan ook gegron de hoop, voor zijn volledig hertel. De andere pa- tienten zijn de vader van den knaap, de 44-jariga A. Postma, de 39-jarige Eggermond en zijn 36-jarigo vrouw. op aan wie dit onderwijs zal geven en op welken tijd. Spr. is van meening dat het in de hoogste klas sen zeer wel mogelijk is, doch ziet or bezwaar in bet als een verplicht vak op de roosters te zetten. Met een opwekking om steeds het openbare onder wijs goedgezind te zijn sluit de voorz. deze geani meerde vergadering.

Schager Courant | 1936 | | pagina 11