een fiets onderhouden, enz. Spr. vindt dus het sala ris aan den lagen kant en kan zich met het voor stel van Mevr. WitSlikker vereenigen. Het voorstel van Mevr. WitSlikker wordt in stem ming gebracht en aangenomen met 7 tegen 4 stem men; tegen stemden de heeren Boersen, Lont, Bak ker en Tijsen. De heer Bosker bepleit de wenschelijkheid er bij de benoeming van een vroedvrouw op te letten dat de nieuwe functionaris in het bezit is van het diplo ma voor wijkverpleging, opdat zij in voorkomende gevallen do zuster van het Witte Kruis kan vervan gen. Spr. wijst op de wenschelijkheid dat de ge meente het Witte Kruis waar noodig, behulpzaam is, en op de door spr. bedoelde wijze kan dat. De Voorzitter acht het gewenscht, dat waar de gemeente een vroedvrouw noodig heeft, het zwaarte punt hierop wordt gelegd dat het moet zijn een goede vroedvrouw. Heeft een goede vroedvrouw tevens de capaciteiten voor wijkverpleging, dan is dat toe te juichen, maar die capaciteit mag niet het zwaarte punt vormen. De eisch, diploma wijkverpleging, is ook niet in de oproeping gesteld. De heer Bosker oordeelt, dat wat de Voorzitter zegt, voor de hand ligt. Onderhoud brandkranen. De Directeur van het Provinciaal Waterleidingbe drijf heeft de aandacht van B. en W. gevestigd op de mogelijkheid om het onderhoud en de verzorging der openbare brandkranen van het bedrijf over te nemen en wel op de voorwaarden in een concept overeenkomst opgenomen. Tegenover de verplichtingen, die de gemeente te» zake op zich neemt en welke hoofdzakelijk zijn t*. vinden in art. 1 en o.a. bestaan in het vorstvrij hou den der kranen, het beproeven der kranen en hel herstellen en onderhouden der bestrating bij de zelve, verklaart het P.W.N. zich bereid een vergoe ding te betalen van f2 per brandkraan voor de eer ste 100 en f 1.25 per brandkraan voor alle brand kranen boven de 300 stuks. De vermindering van het verschuldigde bedrag bij overneming van de verzor ging der kranen is beduidend. B. en W. stellen voor hen tot het aangaan der overeenkomst te machtigen. Allen voor. Bij de vaststelling van de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1936 is gerekend op een op brengst, gelijkstaande met een heffing van 75 op centen op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. In verband hiermede wordt dc verordening in overeenstemming gebracht, De heer Oden zegt dat dit dus weer beteekent een verhooging met20 opcenten, wat met inbegrip van de opcenten voor het werkloozcn subsidiefonds betee kent een totaal van 100 opcenten. Spr. wijst op de on- lillijkheid dezer belasting en geeft aan progressieve heffing de oude regeling de voorkeur. Spr. stelt dus voor de heffing weer progressief te doen zijn. De Voorzitter merkt op, dat reeds bij de begroo ting gerekend is op 75 opcenten en dit voorstel dus 'outer is een administratieve maatregel. Van hooger hand wordt op deze heffing aangedrongen. Voorts wijst spr. er op dat in de gemeentefondsbelasting reeds progressie zit en spr. verwacht niet dat een progressieve t.a.v. de opcentenheffing geaccepteerd zal worden. De heer Lont gelooft dit laatste ook niet, maar wel wil spr. er bij het Rijk op aandringen, dat de belastingdruk voor Wieringen niet te zwaar wordt gemaakt, omdat de Zuiderzeewerken oorzaak zijn dat onze gemeente in finantieele moeilijkheden is geraakt. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, te gen stemde de heer Oden. Besloten wordt het rrediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te verhoogen tot f 175000 en do rekcning-courant- overccnkoinst dienovereenkomstig te wijzigen. Jaarwedde van den agent der arbeidsbe middeling. Bij raadsbesluit van 12 April 1935 werd de jaar wedde van den agent der arbeidsbemiddeling her zien en vastgesteld op f600, met bepaling, dat van deze bezoldiging een bedrag van f250 per jaar zou worden aangemerkt als vaste aan die betrekking verbonden jaarwedde en het meerdere als tijdelijke toelage. De regeling werd voor één jaar vastgesteld. Aangezien in den bestaanden toestand geen veran dering is gekomen, stellen B cn W. voor de rege ling met één jaar te verlengen. Wordt goedgevonden. Gunstig wordt beschikt op een aanvraag van G. Arwert, om tegemoetkoming, ingevolge art. 13 der' Lager onderwijswet 1920, in de kosten, verbonden aan het bezoeken door zijn kinderen van de Christe lijk Nationale lagere school te Den Oever. Vleeschkeuringsdienst. Bij raadsbesluit van 28 Juni 1935 werd besloten tot opzegging van dc met Den Helder en Anna Paulowna gesloten overeenkomst inzake dc vleeschkeurings dienst, terwijl 10 December j.1. het besluit werd ge nomen tot oprichting van een eigen dienst. Gedeputeerde Staten berichtten B. en W. daarop, onder overlegging van cn verwijzing naar het rap port van den Vétérinairen Inspecteur van de Volks gezondheid, dat tegen bovenvermelde besluiten over wegend bezwaar bestaat, omdat de keuring van vee en vleesch dient plaats te vinden door zelfstandige ambtenaren, die geen nevenbetrekkingen bekleeden, aangezien anders het gevaar bestaat, afgezien van de persoon in kwestie, dat do keuringsuitspraken worden beinvloed. Als uiterste concessie kan, meent de Inspecteur, in dit geval, om tegemoet te komen aan de wenschen van dc veehouders te Wieringen en gezien de goede reputatie van den betrokken veearts, slechts worden toegestaan, dat deze onder toezicht en verantwoordelijkheid van het ambtelijk hoofd van den keuringsdienst te Den Helder, een nevenbetrek king als keuringsveearts vervult. Op grond van liet bovenstaande adviseeren B. en W. de hiervoor ge noemde besluiten in te trekken en liet voorstel van Den Helder om den veearts een aanstelling te geven als onder-directeur in dien kring tegen een honorari um van f 525.— plus een evenredige vergoeding voor waarneming bij ziekte, te aanvaarden. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. dit voorstel terugnemen, omdat eerst besprekingen met de ge meentebesturen van Den Helder en Anna Paulowna zullen worden gevoerd over het vormen van den Kring Den Helder. Opheffing cursus voor vreemde talen te Hippolytushoef. In verband met de omstandigheid, dat de gemeen telijke cursus voor vreemde talen nog slechts 5 deel nemers telt, hebben Ged. Staten medegedeeld, dat de cursus voor opheffing in aanmerking komt en met het oog op den ongunstigen financieele toestand der gemeente en op grond van de geringe belangstelling voor den cursus. B. en W. stellen voor hieraan te voldoen en de ver ordeningen in te trekken. De heer Lont wil de verordening handhaven, het is mogelijk dat er volgend jaar meer leerlingen zijn. De Voorzitter wijst er op dat Ged. Staten er op hebben gewezen dat het onderwijs door onbevoegden werd gegeven. Den heer Oden spijt het ook dat B. en W. met dit voorstel komen. Wanneer de verordening wordt in getrokken cn er zijn weer gegadigden die naar elders moeten om het onderwijs te kunnen genieten en dat zou weer kosten. Spr. oordeelt dat voor den cursus nooit veel propaganda is gemaakt. Een bevoegde leerkracht is in de gemeente aanwezig en spr. wil daarom den cursus niet opheffen, maar voor volgen de jaren meer propaganda gemaakt zien. De heer Bakker vraagt of cr alle jaren zoo weinig leerlingen zijn. De Voorzitter antwoordt bevestigend, bij den aan vang van den cursus zijn er meer leerlingen, nu zijn er maar 5 en dat kan niet anders dan slecht ge noemd worden. Mevrouw WitSlikker zegt dat die 5 leerlingen toch blijk geven den cursus graag te willen volgen en spr. zou het betreuren als die 5 leerlingen de ge legenheid werd ontnomen. De Voorzitter zegt, dat Ged. Staten aandringen op opheffing van den cursus. De heer Oden wil niet te veel toegeven aan dien aandrang. Het voorstel van B. en W. tot opheffing van den cursus wordt met 9 tegen 2 stemmen verworpen. Voor stemden de heeren Kooij en Tijsen. Legger der wegen. Volgens art. 27 der Wegenwet. moet in iedere ge meente van de buiten de bebouwde kommen gelegen wegen een legger worden opgemaakt. Deze leggers moeten tot stand gebracht worden vóór 1 October 1937. In verband hiermede vragen B. en W. machti ging de vervaardiging der leggers op te dragen. De gevraagde machtiging wordt verleend. Vergoeding kosten Instandhouding bij zondere scholen. Voorgesteld wordt aan de R.K. school een voor schot op de exploitatiekosten te verleenen van f 613.45, berekend naar 80 pet. van een gemiddeld aantal leer lingen van 54% bij een bedrag der kosten per leer ling van f 14.07 en voor de Christelijke school te Den Oever van f 1651.82 bij een gemiddeld aantal leerlingen van 146%. Wordt goedgevonden. Aanleg nieuwe algemeene begraafplaats. Reeds vele jaren geleden is door den Raad in be ginsel besloten tot liet aanleggen van een nieuwe algemeene begraafplaats te Hippolytushoef. Pogingen tot grondaankoop mislukten echter, omdat de grond ongeschikt, dan wel de aankoopsom te hoog werd geacht. Thans is echter de aangelegenheid weer ac tueel geworden in verband met het zoeken van werkobjecten voor de werkloozen. B# en W. meenen thans te zijn geslaagd in het vinden van geschikt ter rein en hebben het. oog op eenige perceelen grond, gelegen aan de Noordzijde van het punt van aan sluiting van de Noordburen- en de Kremersweg. Het terrein is voor het bovenvermelde doel zeer geschikt. In verband hiermede stellen B. en W. voor, de aan leg der begraafplaats thans door te zetten en tot verkoop van het terrein over te gaan. Bedoeld terrein is eigendom, deels van M. Smit, deels van de Doopsgezinde Gemeente, de koopsom is f 2625 per H.A. De heer Oden spreekt er zijn vreugde over uit, dat B. en W. na lang zoeken, er in geslaagd zijn, nu een terrein te vinden. Het is 18 jaren geleden dat B. en W. opdracht kregen een terrein voor een nieuwe begraafplaats te zoeken. Spr. herinnert het zich nog best, dat 18 jaar geleden in een vergadering deze kwestie voor 't eerst ter sprake kwam en B. en W. genoemde opdracht ontvingen. Thans is het college er in geslaagd met een voorstel te komen. Spreker vraagt het voorstel van B. en W. eerst in comité te behandelen, omdat de besprekingen die spr. er over wil voeren, van minder prettigen aard zijn voor de betrokken personen, De raad gaat in comité. Na heropening wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De Voorzitter zegt blij te zijn, dat dit besluit is genomen. Spr. meent dat 18 jaar geleden besproken is om clan het oude kerkhof af te graven en het verdient aanbeveling dat dit door B. en W. onder de oogen wordt gezien. De heer Oden zegt dat 18 jaar geleden bij de be spreking genoemd is de droogmaking van de Wie- ringermeer en dat dan het oude kerkhof zou worden afgegraven, teneinde een behoorlijk plein te verkrijgen voor de stichting van een markt. Commissie van toezicht op het lager on derwijs. Ter benoeming wordt opnieuw aanbevolen de heer I.. Geusebroek, aftredend en als no. 2 de heer C. Guldemeester. Met algemeene stemmen -wordt de heer Geuse broek gekozen. Een parkeerverbod. Dc Voorzitter herinnert eraan dat aangedrongen is op het uitvaardigen van een parkeerverbod voor auto's e. d., in de Hoofdstraat te Hippolytushoef. B. en W. stellen voor daartoe over te gaan, maar dat parkeerverbod behalve voor de Hoofdstraat ook te doen gelden voor het Kerkplein, noordzijde, te Hip polytushoef en de Voorstraat cn Zeestraat te Den Oever. Algemeen goedgevonden. Dc heer Bosker deelt mede, dat B. en W. bij wijze van proef reeds een voorloopig parkeerverbod had den uitgevaardigd en de menschen letten erop. Op het Kerkplein, aan de oostzijde, werden de auto's dan neergezet, maar het is daar een weeke massa en het zou aanbeveling verdienen, dat gedeelte van het plein een teerbehandeling te doen geven. Dc Voorzitter zegt toe, dat B. en W. in de volgen de vergadering met een begrooting van k-osfcen zul len komen. Steunverleening B. De Voorzitter brengt vervolgens ter sprake de circulaire van den Minister omtrent extra hulp aan werkloozen, de z.g. steunverleening B. Vorig jaar is door bemiddeling van het crisiscomité die extra hulp in den vorm van verstrekking van kleeding, dekking en schoeisel, verleend, doch liet zal nu niet meer over het crisiscomité gaan doch over het de partement van Sociale Zaken. Blijkens de circulaire is deze extra hulp bedoeld voor werkloozen, die in een steunregeling zijn op genomen of bij een rijks werk verschaffing zijn ge plaatst cn in de eerste plaats is de hulp bestemd voor grootc gezinnen. De rijksbijdrage wordt bere kend per gemeente naar het gemiddelde aantal werkloozen maal f 4.20 per week. Voor onze gemeente is dat gemiddeld aantal 434, terwijl van de f4.20 f2 ten laste der gemeente komt. Spr. stelt dus voor goed te keuren, dat voor genoemde extra hulp f868 beschikbaar wordt gesteld. Spr. wijst erop dat vorig jaar over het geheele jaar f3360 voor steunverlee ning B beschikbaar werd gesteld; nu, blijkens bo vengenoemde berekening ongeveer f 1800, dus be duidend minder dan vorig jaar. Met nadruk wijst spr. erop dat de gemeente niet verder mag gaan dan de beschikbaarstelling van f868 en de werk loozen moeten niet denken dat dus per werklooze een bepaald bedrag kan worden uitgekeerd. De heer Oden vraagt of niet in de circulaire wordt vermeld welke instantie de uitkeering mag doen. De Voorzitter antwoordt dat goedgevonden wordt dat het comité B dit blijft doen. De heer Oden vraag of nu dc tijd niet is aange broken om een Maatschappelijk Hulpbetoon te stichten en dan deze zaak aan Maatschappelijk Hulpbetoon op te dragen. Spr. gelooft dat de ge meente behoefte aan een dergelijke instelling heeft. De Voorzitter merkt op dat Maatschappelijk Hulp betoon en het B-comité gescheiden moeten blijven, want zij zijn van geheel anderen aard. Het is trou wens de vraag of goedgevonden zou worden, dat steunverleening B door Maatschappelijk Hulpbetoon werd geregeld. De samenstelling van M.H. is mis schien geheel anders dan men zich voorstelt voor de steunverleening B. Wel is in het Dag. Bestuur ge sproken over de stichting van Maatschappelijk Hulp betoon, maar B. en W. zijn nog niet tot een defini tieve oplossing gekomen. Goedgevonden wordt een bedrag van f 868 beschik baar te stellen. De rondvraag. De heer Boersen zegt, dat E. Everts gevraagd heeft om verbetering van het weggetje om de Stroeër be graafplaats. De Voorzitter merkt op, dat dit weggetje geen eigen dom van de gemeente is. De heer Wigbout wijst op den slechten toestand van den hoofdweg, deze is in staat van ontbinding, zegt spr. De Voorzitter zegt dat B. cn W. er aandacht aan besteden. Het Rijk heeft gezegd er voorloopig niets aan te doen, maar had toch reeds een bedrag voor 1935 beschikbaar gesteld. Wij hebben nu gevraagd deze subsidie dan voor 1936 te mogen hebben en naar aanleiding van dit verzoek zijn ons verschillende vra gen gesteld. De heer Wigbout wijst ook op den slechten toestand van de straat in onze gemeente. De Voorzitter antwoordt, dat ook hierover is ge sproken, maar het zit in de kosten. De heer Wigbout zegt, dat tenslotte de toestand zóó wordt, dat men zich niet kan verplaatsen. De Voorzitter merkt op, gelezen te hebben dat een gemeente die armlastig is, gevraagd had om een paar planken te mogen doen aanbrengen, doch dat het van hoogerhand werd verbóden. De heer Wigbout: Ja, als het niet mag gebeuren, is het wat anders. -Dc heer Bosker wijst er op, dat zoo lang het zoo Arme xaagvisch! Hij ziet, er heel aardig uit.... maar eh.. kussen kan hij niet, zeg! Bloembollenveilingvereen. „West-F riesland" Gevestigd te Bovenkarspel Voor de tweede plantgoedveiling van gladiolen bestond een zeer groote belangstelling, er warén vele honderden menschen aanwezig. De nieuwere soorten hebben een goede belangstelling. Naar de oudere soorten wordt practisch niet meer om gezien. Bijna alles werd verkocht. Noteering was: Apricot 6-10 6; idem 4-6 4; America 2-4 16 p. L. Ave Maria 4-6 30-34 idem 2-4 44-55 p. L. Bar. Jules Hulot 6-10 8-10;id. 4-6 4; Bleriot 6-10 17: id. 4-6 10; Bar. v.Wijnbergen 6-10 3; Dr. Bernett 8-10 135; idem 6-8 115; 4-6 100; Charles Dic- kens 6-10 40; idem 4-6 24-26; idem 2-4 40-44 per Liter; Capt. Boyton 6-10 38; idem 4-6 24; Commander Koelh 2-4 300-1400 per Liter Coper- nicus 2-4 55 per Liter Early Sunrise 6-10 15-16; idem 4-6 14-15; idem 2-4 38-50 per L. Empress of Inida 6-10 3-5; idem 4-6 3; 'llmmaculee 6-10 10-20; idem 4-6 5; idem 2-4 19-34 per L. Lady Boreel 6-10 6; Lilac Wonder 6-10 9; idem 406 7; Mount Everest 6-10 4; Mevr. van Konijnen burg 6-10 55; Mac Laren 6-10 22-36; idem 4-6 12-24; idem 2-4 55-60 per L. Maagd van Orleaus 2-4 115-125 per L. Oranje Princes 406 65-70; idem 2-4 250-320 per L. Oranje Imperator 2-4 350-375 per L. Pf. Triumph 6-10 28-50; idem 4-6 24-32; idem 2-4 70-90 per L. Picardy 6-10 90-120; idem 4-6 75-95; idem 2-4 400 per L. Red. Emperor 6-10 8-15; idem 4-6 8; idem 2-4 22-28; Rubini 6-10 16; Roi Soleil 6-10 6; idem 4-6 5-7; idem 2-4 16 per L. Salmon Emperor 4-6 48; idem 2-4 17 per L.; Scarlet Bedder 6-10 22; idem 4-6 8; Th. Edison 6-10 13 idem 4-6 9-16; Virginia 4-6 15; idem 2-4 19 per L. Wolfgang van Goethe 6-10 6-7; idem 4-6 3; Alles in centen per 100 stuks. Kralen: Aphrodite 105; Alice Tiplady 90; Amebelia 50; Ave Maria 50-55; Beaat All 140; Dr. Bernett 400-500; Betty Nuthall 325-350; Charles Dic- kens 50; Capteyn Boyton 50-60; Gorrypbee 450; Gommander Koehl 1600; Dr. Hans Pfitzer 130; Emma 160; Gladness 220-230; Herfstzauber 575; Karl Volkert 100; Libelle 1250; Maagd van Orle- ans 50-65; Mevr. van Konijnenburg 50; Oranje Blossom 100-150; Oranje Princes 230-260; Oran je Imperator 300; Pfitzers Triumph 50-85; Pi cardy 165-220; Poolijs 900-950; Phenomeen 800; Pellegrina 2000; Peerless Pink 260; Scarlet Bed der 50; Salmon Emperor 130; Ster van Betlehem 350-375 per 100; Trudel Grotz 50-60; Veilchen- blau 725; White Triumphator 625-650 per 100; Zoover niet anders vermeld, centen per Liter. Lilium Regale 9-16 per K.G. zaad 1.per K.G. Lilium Teunifolium 475-550 per K.G. Lilium Teunifolium plantgoed 18-24 per loo; Phil. For- mosanum zomerbloeiers zaad 14.50 per K.G. nat is, niets aan den weg kan gebeuren. De gemeente opzichter laat wel split in de gaten gooien, maar dat geeft niets, ja, daardoor ontstaat zelfs schuring. Als de weg kaal is, geeft hij de minste gelegenheid tot schuring. Spr. heeft, dit ook den gemeente-opzichter gezegd, maar die schijnt zich er niet aan te storen. Zoodra het droog is, moeten de gaten gedicht en ge teerd worden. De heer Bakker: Het is jammer geweest, dat de weg verleden jaar niet geteerd is. De heer Oden vraagt of al strenger toezicht op de venters wordt uitgeoefend. Komen ze al meer leges- gelden betalen? De Voorzitter zegt, dat in dc volgende vergade ring een voorstel t.a.v. de ventvergunningen is te verwachten. Dc heer Oden vraagt of bij den Minister van So ciale Zaken al aangedrongen is op meer stempel lokalen. De Voorzitter antwoordt bevestigend; antwoord is nog niet ontvangen. Mevr. WitSlikker vraagt nog eens dc raadsstuk ken thuis te mogen ontvangen. We hebben vandaag weer zooveel te doorworstelen gekregen, dat het niet te doen is. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. toezeggen, dat de leden voortaan de belangrijkste stukken toe gezonden zullen krijgen; alleen de belangrijkste stuk ken. Mevr. WitSlikker acht dat ook voldoende. Hierna volgt sluiting. ZONDAG 23 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) S.53 VARA, 12.00 AVRO, 4.15 VPRO, 4.45 AVRO, 5.00 VARA, 6.00 VPRO, 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Orgel spel; 9.00 Sportnieuws; 9.05 Tuinbouwpraatje; 9.30 Orgelspel; 9.45 Veiligheidskwartiertje; 10.00 Gram. pl; 10.25 Daniles; 10.45 Hollandse!) Strijkkwartet en Grampl; 12-00 Het Omroeporkest; 1.00 Causerie; 1.30 Kovacs Lajos' orkest; 2.00 Boekbespreking; 2.30 Gro ninger Orkestvereeniging en soliste; 4.00 Grampl; 4.15 Relig. causerie; 4.45 Sport; Grampl; 5.00 Orvi- tropia; 5.35 Reportage; Sportnieuws; G.00 Haydn- kwartet; 7.00 VPRO-Jubileuim-Dienst; 8.00 Berich ten; 8.15 Omroeporkest en solist; 9.00 Radio-Jour naal; 9.15 Comedian Harmonists; 9.35 Radio-Hoor- krant; 10.15 Comedian Harmonists; 10.35 Kovacs Lajos orkest en solisten; 11.00 Berichten; Grampl.; 11.15—12.00 De AVRO-Decibels. HILVERSUM (301 M.) 8.30 NCRV, 9.30 KRO, 5.00 NCRV, 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding; 9.30 Hoogmis; 11.25 Grampl; 12.15 KRO-orkest en lezing; 2.00 Cursus; 2.30 Gram. pl; 3.00 Lezing; 3.15 Hinze-strijkkwartet en Gram. pl.; 4.30 Ziekenhalfuur; 5.00 Gewijde muziek; 5.50 Geref. Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek; 7.45 Sportnieuws. Lezing; S.10 Berichten; 8.20 Kon. Milit. Kapel; 9.05 Voordracht; 9.25 Operette-uitz.; 10.30 Ber. Grampl; 10.40 Epiloog; 11.00—11.30 Esperanto. DROITWICH (1500 M.) 12.50 Orkestconcert mmv. soliste; 1.50 Piano-recital; 2.20 BBC-Schotsche orkest; 3.20 Mantovani's orkest; 4.05 Gram.pl.; 4.50 Jeugd-kerkdienst; 5.20 Hoorspel; 5.50 Zang en strijkkwartet; 7.05 Lezing; 7.20 Zang en cello; 8.20 Kerkdienst; S.35 Relig. causerie; 9.05 Lief dadigheidsoproep; 9.10 Ber.; 9.20 Sted. orkest Has- tings en solist; 10.35 Bridgewater-Harp-kwintet; 11.05 Epiloog. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 11.20 Orkestconcert; 12.20 Or gelconcert; 1.20 Orkestconcert; 3.05 Nat. orkest; 5.20 Operette-uitzending; 7.50 Pop. concert; 9.05 Hoorspel; 11.0512.35 Pop. concert cn dansmuziek. KEULEN (456 M.) 5.20 Havenconcert; 7.25 Horst Wcssel-Herdcnking; 8.35 Kwintetconcert; 9.20 Gevar. concert; 10.50 Bach- cantate; 11.20 Orkestconcert; 12.35 Orkest- en Bala- laika-muziek; 1.50 Vroolijk programma; 3.20 Gevar. programma; 7.20 Carnavalsprogramma; 9.50—11.20 Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 9.20 Gram.pl.; 10.20 Zigeunermuziek; 11.20 Grampl; 11.35 Klcinorkcst; 12.20 Max Alexys' orkest I.30 Orgelconcert; 2.20 Hot Jazz; 3.20 Orkestconcert en solisten; 5.20 Dansmuziek; 6.35 Zigeunermuziek; 7.20 Gram.pl.; 8.20 Omroeporkest; 10.30 Pop. concert; II.3512.20 Gram.pl. 484 M.: 9.20 Gram.pl.; 10.20 Kleinorkest; 11.20 Zi geunermuziek; 12.20 Gram.pl.; 1.30 Max Alexy's or kest; 2.20 Gram.pl.; 2.50 Omroeporkest; 3.50 Reporta ge; 4.20 Dansmuziek; 5.20 Gram.pl.; 6.20 Zang; 6.50 Cabaret; 7.35 Gram.pl.; 8.20 Opera-uitzending. Hier na tot 12.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.40 Pop. concert; 9.20 Berichten; 9.50 Solistericon- cert; 10.05 Weerbericht; 10.20—11.20 Dansmuziek. MAANDAG 24 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram.pl.; 9.00 Tonny Steemers' orkest; 10.00 Orgel en viool; 12.00 Gram.pl.; 12.30 Cantabil-orkest en gram.pl.; 2.00 Piano-recital; 2.20 Omroeporkest en declamatie; 4.00 Cello en piano; 4.30 Muzik. causerie 5.30 De Octophonikers; 6.30 Gram.pl.; 7.00 Viool en piano; 7.30 Causerie; 8.00 Ber.; 8.10 Omroeporkest; en solist; 9.00 Radio-tooneel; 10.00 Gram.pl.; 10.15 Re- nova-kwintet; 11.00 Ber.; 11.10—12.00 Dansmuziek. HILVERSUM (301 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie; 8.159.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. Lectuur; 11.30—12.00 en 12.15 Grarn.pl.; 12.30 Amstenl. Kamermuziekkwartet; 2.00 Voor de scholen; 2.33 Gram.pl.; 2.45 Kookpraatje; 3.15—3.45 Gram.pl.; 4.00 Bijbellezing; 4.45 Stichtsch Salonorkest; 6.30 Vragen uur; 7.00 Ber.; 7.15 Reportage; 7.30 Vragenuur; 8.00 Ber.; Gram.pl.; 8.15 Kamer-orkest „Ars Nova et An- tiqua" en soliste; 9.00 Causerie; 9.30 Vervolg (Om 10.00 Ber.); 10.3011.30 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 11.2011.50 en 12.05 Gram.pl.; 12.20 Lezing; 12.45 Fr. Biffo's kwintet en soliste; 1.35—2.20 Orgelconcert; 3.20—3.55 Gram.pl.; 4.20 Cello en piano; 4.50 Orkest concert; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Ber.; 6.50 Cembalo- muziek; 7.10 Lezingen; 8.20 Voordracht en piano; 8.30 Dansmuziek; 9.00 Hoorspel; 9.50 Ber.; 10.20 Solisten concert; 11.35—12.20 Dansmuziek. oor^ RADIO-PARIS (1648 M.) '-20 en 8.35 Gram.pl.; 11.20 Orkestconcert; 2.20 Zang 3.05 Gram.pl.; 4.20 Orkestconcert; 5.50 dito; 8.20 Kwin tetconcert en zang; 9.50 Radio-tooneel; 11.50—12.35 Orkestconcert. e CA KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 11.20 Weragkamer-orkest; 2.20 Kwintetconcert; 3.20 Pop. concert; 5.20 Vroolijk pro gramma; 7.3011.20 Gev. concert. BRUSSEL (322 en 464 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Kleinorkest; 1.502.20 en 5.20 Gram.pl.; 6.35 en 7.20 Zigeunermuziek; 7.35 Gram.pl.; 8.20 Symphonieconcert; 10.30 Reportage* 10.4511.20 Gram.pl. £84 M.: 12.20 Gram.pl.; 1250 Zigeunermuziek; 1.50 —2.20 Gram.pl.; 520 Omroeporkest.; 550 Gram.pl.; 6.50 Zang en viool; 8.20 Omroeporkest; 10.30—1120 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1371 M.) 7.30 Carnavalsconcert; 9.20 Ber.; 9.50 Zang, strijk- kwartet; cembalo; 10.05 Weerbericht; 10.20—11.20 Car navalsconcert.

Schager Courant | 1936 | | pagina 19