Versnelde bruggenbouw door duurdere benzine Angstige nacht in een spoorwegwagen Wereldtentoonstelling 1937 te Parijs Een merkwaardige geschiedenis Mr. H.P. Marchant over de R.K, Kerk Plaatselijk ïNïeuws. Uit onze omgeving. Qe Rilt seint De Koninklijke marechaussee te Höënsbroek, in samenwerking met de Duitscho politie, is een zeld zaam voorkomende affaire op het spoor gekomen, welke zich in 1927 heeft afgespeeld. Destijds woonde te Hoensbroek het echtpaar G., van Duitscho nationaliteit, waarvan de man werk zaam was op de staatsmijnen. De verhouding tus- schon de beide echtelieden wier huwelijk kinderloos was gebleven, liet te wenschen over. De vrouw zon op middelen of den huwelijksband te versterken. Tc dien einde deed zij, alsof zij eerf kind verwachtte. De echtgenoot schonk aan haar woorden geloof en de vrouw was toen wel gedwongen de comedie voort te zetten teneinde onaangenaamheden te voorkomen. De groote moeilijkheid was echter uiteraard een baby te vinden, die te bestemder tijd als de jong geborene zou kunnen fungeeren. Zij wendde zich met moeilijkheden tot een vriendin in Hamborn (Duitschland) en het toeval wilde, dat deze vriendin, die ongehuwd was, zelf juist moeder was geworden. Haar kind was ter plaatse bij den burgerlijken stand aangegeven onder den naam van S. W. Do vriendin nam het voorstel tot afgifte van haar onwettige kind aan en mej. G. begaf zich naar Hamborn, vanwaar zij haar man mededeelde, dat zij ten huize van haar vriendin voorspoedig bevallen was van een dochter. Kort daarop keerde vrouw G. naar Hoensbroek te rug, waar de geboorte van het kind opnieuw werd aangegeven, terwijl als geboorteplaats Hoensbroek werd opgegeven. Het meisje kreeg den naam van Anna G. Het bedrog lekte niet uit. De mijnwerker kreeg van de staatsmijnen geregeld kinderbijslag. Toen de man werkloos werd, besloot het echtpaar naar Duitschland terug te keereu, waarna men zich te Duisburg vestigde. Inmiddels had de politie te Hamborn er lucht van gekregen, dat de dochter van de ongehuwde vrouw W. spoorloos was verdwenen. Er werd een uitge breid onderzoek ingesteld, dat. aanvankelijk weinig resultaat opleverde. Toen de ongehuwde moeder ech Ier aan den tand werd gevoeld, bekende zij tenslotte haar kind te hebben afgestaan aan vrouw G., die het meisje naar Holland had meegenomen. Toen werd de Koninklijke marechaussee te Hoens broek in den arm genomen. Na veel moeite slaagde deze er in, personen te vinden, die konden getuigen, dat in de Duitsche familie G. nooit een kind was geboren. Tevens bleek uit de boeken van de staats mijn, dat G. nooit vergoeding voor verloskundige hulp had ontvangen, terwijl hij ook nimmer den gebruikelijken vrijen dag, die bij een gezinsver meerdering wordt toegestaan, had genoten. De verblijfplaats van het echtpaar te Duisburg was spoedig opgespoord en beiden werden danig aan den tand gevoeld. Toen kwam het bedrog aan het licht. Na een langdurig verhoor bekende de vrouw ten slotte, dat het meisje S. W. en A. G. een en dezelfde was. De man doet nog steeds alsof hij van de ware toedracht onkundig is geweest. Het echtpaar zal evenwel in Duitschland* vervolgd worden wegens verduistering van staat, dit is het opzettelijk een anders afstamming onzeker maken en verder is te gen den man een aanklacht ingediend wegens op lichting van de staatsmijnen door het onrechtmatig incasseeren van kinderbijslag. Bij Teulings' Uitgevers-Mij. te 's-Hertogenbosch is vcrschenon: „Hoe kwant ik er toe?", door mr. H. P. Marchant. Schr. geeft in dit boekje een uiteenzetting over zijn overgang tot de R.-K. Kerk, hij doet dit in de volgende hoofdstukken: „Het vooroordeel", „Aan de bron", „Voor-alle eeuwen", „Rede en geloof', „De Kerk". „Het leergezag", „Het priesterschap', „De biecht", „Het Kruis", „De macht van de Kerk', „Ave Maria", „De Mattheus Passion", „Als een kind'. „Wat God van ons verlangt", „Katholieke lectuur". De heer Marchant betoogt in de eerste plaats dat buitenstaanders de R.-K. Kerk in het geheel niet ken nen, en geeft eenige z.i. daarvan bestaande oorzaken op: o.tn. dat de afkeer die de groote kerkhervormers 1*gen de R.K. Kerk zouden hebben gewekt nog altijd doorwerkt. Hij zegt verder, geen theologische verhandeling, waartoe hij immers onbevoegd is, te willen schrij ven, doch alleen zijn eigen ervaringen te geven. Aan zijn verdere mededeelingen ontleent het „Alg. Hsbl." dat de veelal geuite bewering alsof prof. Van Ginne- ken S. J„ met wien hij sinds December 1933 in de spellingscommissie gezeten heeft, hem bekeerd zou hebben, niet juist is: over geloofszaken heeft de heer Marchant met prof. Van G. nooit een woord ge sproken. Hij laat hierop een passage over de r.k. geestelijken volgen: „Wie met onze geestelijken in contact is, zal in de eerste plaats worden getroffen door het kinder lijke, eerlijke geloof, waarvan zij zijn vervuld; door den eenvoud van hun geest. Zij behoeven niet te trachten, iemand iets wijs te maken, want zij zijn zelf onwrikbaar overtuigd. In de tweede plaats treft ons de wijze, waarop zij over anders denkenden zich uitlaten. Niet tegenover dorden al leen, om aanstoot te vermijden: ook onder elkander. Kwade trouw wordt nooit ondersteld. Er is van niets anders sprake dan van dwaling waarvoor lief devol een redelijke verklaring wordt gezocht. Men vindt in één woord de practische toepassing van de Navolging van Christus, die Thomas van Kempen ons heeft nagelaten voor dagclijksche lectuur. Me nig andersdenkende, ook theologen,», mochten daar aan een voorbeeld nemen." De laatste herinneringen aan de stranding van Egmond Egmond aan Zee. Burgemeester C. J. Eyma heeft namens het Carnegie Heldenfonds gisteren aan Huib Wijker een gift van föO.— uitgereikt voor het redden met levensgevaar van kapitein van der Graaff, bij de stranding van de „Drente" op 19 Oc- tober van het vorig jaar. Wijker, die matroos op de groote vaart is, doch reeds geruimen tijd werkloos was, is thans tijde lijk aangesteld bij de rijkskustwacht. Mettertijd zal }»ij wellicht in vasten dienst komen. De slooping van de „Drente", die tijdelijk gestaakt was, is thans weder hervat. Frank Rijsdijk Jr. uit Hendrik-Tdo-Ambacht heeft dit werk overgedragen aan de firma De Vries uit IJmuiden. Een groot deel van de inventaris van de „Drente", zooals de masten, radio-onderdeelcn, navigatielantaarns en compassen, benevens een hoeveelheid uit materiaal van het schip vervaardigde souvenirs zal a.s. Don derdag in het openhaar verkocht worden door No taris A. van Riet uit Bergen. Langzaam maar ze kor verdwijnen de laatste herinneringen aan de stranding dus uit Egmond. REGEERING VERDEDIGT DE VERHOOGING DER BENZINEBE LASTING. Als men geen tolheffing wil... Verschenen is de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer betreffende het wets ontwerp tot financiering van den versnel den bruggenbouw door verhooging der tij delijke heffing van het bijzonder invoer recht op benzine. Het volgende is daaraan ontleend. Om te komen tot een versnelden bruggenbouw over onze groote rivieren was waar men over het algemeen geen tolheffing wenschtc de keuze be perkt tusschen een verhouging van de motorrijtui genbelasting en van de benzinebelasting. De motorrijtuigenbelasting was reeds kort te voren verhoogd cn houdt in het algemeen geen rekening met de intensiteit van liet gebruik der motorrijtuigen De benzinebelasting doet dit wel, doch heeft het na deel, dat zij ook drukt op verbruikers (houders van stationnaire motoren en van motorvaartuigen), die als zoodanig niet van het verbeterde verkeer over de bruggen genieten. Dit verbruik is echter zoo gering in vergelijking met. dat van de wegmotoren, dat dit bezwaar aan de heffing der hoogere bcnzinebclasting niet. in den weg mag staan. Voor de onder deze ver bruikers voorkomende houders van luxe-motorbooten zal de verhoogde heffing weinig bezwaar kunnen op leveren. Verhoóging van de benzinebelasting zal ook zon- Twee jongetjes opgesloten. Twee jongetjes te Rotterdam waren Woensdag aan het spelen op het spoorwegemplacement aan den Pa rallelweg. Zij zijn daarbij in een leegen wagen ge kropen en amuseerden zich daar uitstekend, tot een spoorwegbeambte kwam, die, zonder het tweetal op te merken, de deur van den wagon dicht trok en op slot deed. De jongens hielden zich uit vrees, betrapt te worden, aanvankelijk stil, maar toen het latei- werd en steeds maar niemand op kwam dagen om hen uit hun gevangenis te bevrijden, zetten zij het op een schreeuwen. Op het verlaten emplacement hoorde echter nie mand hen on toen: 's avonds laat het tweetal nog niet was thuis gekomen, dedén de ongeruste ouders aan gifte bij de politie. Deze stelde onmiddellijk een, uit gebreid ontlerzoeli in, dat aanvankelijk geen spoor van de verdwenen kinderen opleverde en men vrees de al voor bet ergste, toen Donderdagmiddag het tweetal ongedeerd maar met den schrik nog in de becnen thuis werd bezorgd. Toen de dag was aangebroken hadden zij het weer op een schreeuwen gezet en tenslotte hadden zij de aandacht weten te trekken van het spoorweg personeel. Vermoedelijk zullen zij zich voorloopig wel met wat minder avontuurlijke spelletjes bezig houden. Reeds 30 staten, waaronder Nederland, hebben deelneming toegezegd. Reuter meldt, uit Parijs: Reeds een dertigtal builenlandsche staten heeft zijn deelneming toege zegd aan de internationale tentoonstelling, welke in 1937 te Parijs zal worden gehouden en wel Duitsch land, Oostenrijk, België, Brazilië, Groot-Brittannië, Canada, Chili, Cnba, Egypte, Ecuador, Finland, Grie kenland, Haïti, Hongarije, Iran, Italië, Japan, Let land, Luxemburg, Monaco, Nederland, Peru, Polen, Roemenië, Zwitserland, Tsjecho-Slowakije, Turkije, sovjet-Rusland, Uruguay en Joego-Slavië. Bovendien is de tentoonstelling zoo goed als ver zekerd van clc deelneming van Denemarken, Zwe den, Noorwegen en Spanje. Dc nieuwe landbouwmaat regelen in Amerika W a s h i n g t o n. Het Huis van Afgevaardigden heeft gisteren de debatten over het wetsontwerp tot steun aan den landbouw beëindigd. Men verwacht, dat het ontwerp heden zal worden aangenomen. De republikeinsche afgevaardigde Treadway van Massachusetts verzette zich tegen de goedkeuring van het wetsontwerp. I-Iij zeide, dat men geen vol doende onderzoek in de verschillende kringen van belanghebbenden heeft ingesteld en dat de maatre gelen een discriminatie beteekenen tegenover de zuivelindustrie. Bankhead liet doorschemeren, dat de volgende week een ontwerp zal worden ingediend tot het hef fen van belastingen tot een bedrag van een half milliard dollar. De opbrengst dezer belastingen zou strekken ter financiering van de landbouwmaat regelen. DOL GEWORDEN KAMEEL DOODT VIER PERSONEN. Bombay In Kannur, een dorpje bij Bija- pour, heeft een dol geworden kameel vier perso nen gedood en eenige anderen ernstig gewond. Het beest rende in het dorp rond, iedereen bijtend en trappend, die hem op zijn weg kwam, of hem trachtte te vangen. Het rende door de velden en beschadigde den oogst. Eindelijk gelukte het eenicen bewoners van het dorp, het dier in een hoek te drijven en op te sluiten. der meer dadelijk op alle verbruikers komen te druk ken, terwijl bij een verhooging van de motorrijtuigen belasting gerekend zou moeten worden met don on- geliikcn geldigheidsduur van de loopende belasting kaarten. Er kan geen reden bestaan sommige benzi neverbruikers, die van de heffing, zooals zij thans be staat., geen vrijstelling kunnen genieten, van de voor gestelde geringe verhooging wel vrij te stellen. Wil men geen tolheffing dan is het practisch on mogelijk, op voldoende eenvoudige en billijke wijze met het gebruik van de bruggen rekening te houden door geheele of gedeeltelijke vrijstelling van som mige benzineverbuikers en door niet-benzineverbrui- kers mede in de belasting te betrekken. Er is geen gelegenheid de lasten, voortvloeiende uit het sneller tempo van den bruggenbouw in het fonds onder te brengen zonder speciale dekkings maatregelen. Is het dan wonder, dat een belasting- verlioogingn oodzakelijk is? Bovendien wordt de ver hooging gecompenseerd cloor een gelijkwaardige ver betering (de versnelling van den bruggenbouw) en onder die omstandigheden is deze verzwaring van lasten naar de meening der Regeering volkomen verantwoord te achten, terwijl tenslotte het verkeer ook nog ontlast wordt van dc verplichting tot het betalen van veer- cn bruggelden, De regeering acht blijkbaar de mogelijkheid niet buitengesloten, dat door een hoogere benzinebelas ting het verbruik van ruw-olie en benzol zou toene men. Daardoor zou men niet aan het bedrag toeko men, wat men zich had voorgesteld. Hoe dan' ge handeld zal moeten worden, is bezwaarlijk te voren te zeggen, aldus de memorie van antwoord. De regeering maakt bezwaar tegen verhooging van het gewone invoerrecht op benzine, in plaats van het bijzondere invoerrecht.. Blijft de productie van benzine hier te lande gelijk, dan doet het er niet toe op welk van beide rechten de verhooging drukt. Neemt daarentegen die productie door verhooging van het alleen op ingevoerde benzine drukkende ge wone invoerrecht ten koste van den invoer toe, dan zou het fiscale doel der verhooging niet worden be reikt, omdat dan voor deze hoeveelheid het geheele gewone invoerrecht plus de verhooging wegvalt. De regeering handhaaft dus liet. voorstel tot een vormige verhooging der benzinebelasting zonder uit zondering of toevoeging. In verband evenwel met de omstandigheid, dat het wetsontwerp niet voor 1 Januari van dit jaar tot wet is verheven, heeft de regeering in art. 2 in plaats van „1 Januari 1936" gesteld: met den eersten dag van de maand volgende op dien van afkondiging dezer wet. Stijgende Werkloosheidslasten. Wat de openbare kassen betaalden. Uit de gegevens, gepubliceerd door het Centraal Bureau van de Statistiek in de eerste aflevering in 1936 van zijn maandschrift, lezen wij, welke eischen de werkloosheid in de laatste vijf jaar stelden aan de openbare kassen. In 1931 werd aan werkverschaffing, wachtgeldre gelingen, werkloosheidsverzekering, steun aan crisis- werkloozen en verplaatsing van arbeidskrachten, in totaal uitgegeven 60.5 millioen, in 1932 121.3 millioen, in 1933 146.6 millioen, in 1934 127 millioen en in 1935 141.4 millioen gulden. Voorwaar een trieste, weinig hoopgevende lijst. DE ONTVLUCHTE LEPROZEN, De leprozen, die, zooals onlangs gemeld, nit de leprozerie te Tisjilesti in Roemenië,' waren ontvlucht, zijn naar de leprozerie teruggekeerd, nadat de autoriteiten hun een betere behandéTIng hadden beloofd. VRIJZINNIG HERVORMDE VROUWENCLUB. Evenals in 1935 houdt genoemde vereeniging een bazar, in een der lokalen van de Ned. Herv. Kerk te Schagen. De bazar wordt gehouden op Woensdag 26 en Donderdag 27 Februari. Een fraaie collectie van de meest verschillende handwerken is door de dames vervaardigd, zoowel door begunstigers(sters) als leden. Het clublokaal wordt in 'n keurigen hand werkwinkel herschapen, waar ieder iets naar eigen smaak zal vinden. Een groot aantal prijzen biedt aan bezitters der loten een goede kans. Zij die nog niet van loten zijn voorzien, kunnen deze alsnog op de bazar bekomen. Een heerlijk kopje thee of koffie en goede muziek, zullen de gezelligheid verhoogen. Zie voor verdere bijzonderheden advertentie in nummer van Dinsdag. SPARTA-NIEUWS. A.s. Zondag krijgt Sparta I de vermoedelijke kam pioene van hun afdeeling op bezoek, n.1. Alkmaar I. Doordat Alkmaar I, zij het dan ook met gering verschil, van Texel I, welke no. 1 staat, won, kunnen zij in puntenaantal gelijk komen. Echter moeten zij dan beslist a.s. Zondag in Scha gen winnen, dus zullen zij zich wel tot het uiterste toe hiervoor inspannen. Het spel der Alkmaarders is over het algemeen wat. constanter dan dat der Texel-ploeg, welke meer bij vlagen speelt. In Scha gen won b.v. Texel met 6—1, doch thuis konden zij slechts met zeer veel moeite met 10 winnen. Alk maar, dat over een zeer snel en technisch goed spe lend elftal beschikt, klopte echter regelmatig de een na den ander en mochten zij nu ook a.s. Zondag in Schagen winnen, dan zijn zij vrijwel binnen, daar de thuiswedstrijden tegen Strandvogels en B.K.C. voor hen geen moeilijkheden zullen opleveren. Het feit echter dat Sparta I op eigen terrein lang niet mis is en er alles op zal zetten om Alkmaar, zij het dan op een sportieve wijze, dwars te zitten, zal ongetwijfeld zeer vele supporters uit Alkmaar en Schagen's omgeving naar het Sparta-terrcin toelok- ken. Laten wij hopen, dat zij van het begin tot het einde zullen genieten van een spannende en spor tieve wedstrijd, waarmede zoowel de winnaar als de verliezer toch het meest mee zijn gebaat. BOUWTERREIN VERKOCHT. Het bouwterrein, eigendom van den heer C. de Moor te Schagerbrug, aan het Heerenbosch, alhier, naast de Hoornsche Crediet- en Effectenhank is ver kocht aan den heer J. J. de Vries, te Schagen, die daarop een woonhuis met* kantoor zal bouwen. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Donderdagavond werd in de zaal van den heer S Kuiper alhier een gezelligen bijeenkomst gehouden georganiseerd door de Federatie N.H. Noorderkwar tier van den Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf. De. zaal was stampvol met leden en belangstellenden. De 2e voorzitter der Federatie, de heer Burger uit Hoorn, opende de bijeenkomst. Vervolgens werd door het Modern Amstefdamsch Kleinkunst Ensemble, onder leiding van Is. Romijn, opgevoerd „Vereenigt U", een revue in 1 proloog en 2 bedrijven, geschreven door den leider van hel gezelschap. Deze revue is niet alleen propagandamid del voor aansluiting bij de organisatie, doch heeft tevens de vordienste kleinkunst van het beste soort V erwachti n g: Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Oostelijken wind, meest zwaar bewolkt, wei nig of geen neerslag, temperatuur om het vries punt tot lichte dooi in 't Oosten, in 't Westen licÉte dooi. Verdere vooruitzichten: Weinig verande ring. BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 757. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 6 gr. C. 41 gr. F. NOG RHEUMATISCH? Dan heeft U Terlep's Rheumatieksmeersel nog niet geprobeerd, anders was U al van Uw pijn verlost! Prijs f 0.65 per flesch. Alleen verkrijgbaar in TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, Hoogzijde 103 Schagen. te geven. Men kon genieten van schitterenden zang van Rita Ross en Jacq. Presser, accordeonsoli van VVim Wegeriff en declamatie van Is. Romijn (om welke laatste men zich trouwens ook meerdere malen trairen kon lachen). Er werd mooi tooncel- spel gegeven, terwijl het ook met de décors, grimo en belichting prima in orde was. In den loop van den avond werd een korte toe spraak gehouden door den heer Hillinga, lid van het Hoofdbestuur, die herinnerde ,hoo' 35 jaar ge leden te Leeuwarden de grondslag werd gelegd voor den Bond en vergeleek de toestand van toen met nu. Spr. eindigde zijn toespraak met een war me opwekking om te blijven strijden om uit de crisis te geraken. (Applaus). Zoowel de spreker als het gezelschap Romijn ontvingen warme woorden van dank. De voorzitter bood hierna het gezelschap dat dezen avond de 102e en officieel de laatste opvoe ring der revue gaf een mand fruit aan. Ook richtte spr. waardeerendc woorden tot den caféhou der, den heer Kuiper, en diens echtgcnoote, voor de keurige ontvangst. Namens de afdeelingen Schagen, Dkirshorn, Sint Maarten, St. Maartensbrug en Üudesluis van den Landarbeidersbond sprak hierna de hoer C. Nannis van Oudesluis, woorden van dank voor het mogelijk maken van dezen avond, en vooral tot het gezel schap Romijn voor hun mooie werk. Spr. wendde zich hierbij m het bijzonder tot de eenige dame van 'het gezelschap, mej Rita Ross, en bood haar hier- •tir onder daverend applaus, een prachtig bloemstuk aan. Namens het gezelschap dankte de heer Romijn .voor de gebrachte hulde. Door den voorzitter werd hierna met een gepast woord de bijeenkomst gesloten. Een gezellig hal hield de aanwezigen nog langen tijd hijeen. HOOGWOUD AARTSWOUD. Algemeenc vergadering van de Rundveefokver- eeniging in Aartswoud, gehouden ten huize van de Wed. Rcnooij aan de Gouw. Voorziter, de heer L. Glas, opent met een gepast woord de vergadering, waarna de secretaris, de heer D. Koorn, de notulen leest, welke onveranderd worden vastgesteld. Volgens de rekening van den penningmeester wa ren met .een omslag van f 1.85 per koe dc ontvang sten f 1620134. De uitgaven f 1632.17, blijft in kas f 409.49. Dc salarissen, alsmede kostenberekening over 1936 worden als het vorige jaar vastgesteld, Als nieuwe leden worden aangenomen dc hccren S. Bak ker te Aartswoud en Jb. Ros te Abbekerk. Het af tredend bestuurslid, de heer L. Glas wordt met op een na algemeene stemmen herkozen. Tot leden der keuringscommissie worden benoemd de heeren K. Groot Pz., P. Slagter en P. Deken. Al afgevaar digde naar de Bondsvergadering wordt benoemd de secretaris en als plaatsvervanger dc voorzitter. De lieer D. Koorn brengt hierop verslag uit van de Bondsvergadering, waarop eenige besprekingen volgden en wordt besloten om voortaan, indien mo gelijk, onze vergadering te houden vóór de Bonds vergadering. Volgt jaarverslag van den controleur. Het ledental bedroeg 42; 838 dieren zijn in controle genomen. Van 158 werden de melklijsten afgebroken, zoodat 680 staten volledig zullen worden opgemaakt. Geschetst werden 212 kuikalveren en 39 stierkalveren. De volgende goede melklijsten verdienen wel pu blicatie Rubriek Vaarzen; Gerritje 8, eig. C. Vlaar, 314 mclkdagen 4082 Kg. melk 160 Kg. vet gem. 3.92 pet. vet; Noeltje 8, eig. Jac. Klaver, 329 melkdagen, 4436 Kg. melk. 166 Kg. vei, gem. 3.74 pet. Vet; Sofie 2, eig. C. Vlaar, 304 melkdagen 510S Kg. melk, 200 Kg. vet gem. 3.92 pet. vet. Rubriek Twenters. Beemster 22, eig. P. Glas, 309 mclkd. 4586 Kg. melk 178 Kg. vet, gem. 3.88 pet. vet; Sietske 43, eig. Jb. Houter: 280 melkd. 4253 Kg, melk 180 Kg. vet, gem. 4.23 pet. vet; Marie, eig. K. Hoek: 280 melkd. 5298 Kg. melk 181 Kg. vet, gem. 3.42 pet. vet; Rubriek Dcrdkalvers: Katrien 4, eig. G. Glas: 315 melkd. 5909 Kg. melk 227 Kg. vet., gem. 3.84 pet. vet; Roosje, eig. C. Vlaar: 299 melkd. 6747 Kg. melk 229 Kg. vet, gem. 3.39 pet. vet; Greta 4, eig. C. Vlaar: 301 melkd. 6405 Kg. melk 244 Kg. vet, gem. 3.S1 pet. vet. Rubriek oudere koeien: Beemster 7, eig. P. Glas: 280 melkd. 6581 Kg. melk 2-42 Kg. vet, gem. 3.68 pet. vet; Nobel, eig. N. J. Poseh: 2S0 melkd. 7456 Kg. melk 243 Kg. vet, gem. 3.26 pet. vet; Jantje 2, eig. C. Klaver Cz;: 330 melkd. 6779 Kg. melk 247 Kg. vet, gem. 3.64 pet. vet. Aan de hand van verschillende uitkomsten en be rekeningen wordt tenslotte in het verslag vermeld, hot. grooter voordeel om lid cener fokverecniging te zijn. Bij de rondvraag kwam in bespreking om zoo mo gelijk eens een 1ste klas stier aan t.e koopen, door een groep leden, om te trachten hierdoor de fokkerij om hoog te werken. Met dank aan controleur en monsternemers voor hun arbeid en voor de belangstelling der opgekomen leden, sluit voorzitter de vergadering.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2