Uit Bergen. Schagen's Belang. BAZAR VRIJE. HBRV. VROUWENCLUB. Woensdagmiddag had in een der zijlokalen van de Nod. Hen'. Kerk de opening plaats van de bazar. Mervrouw Eikema sprak haar groot genoegen uit dat zoo velen aan de uitnoodiging hadden gevolg gegeven en heette hen hartelijk welkom, in het bij zonder de afgevaardigden van den Kerkeraad, de Regentessen van het Weeshuis, de vertegenwoordi gers van de firma Holsmuller, die koffie en thee zullen schenken, en de pers. Het is de 2e bazar; was de voorgaande bazar een proefneming, deze is zoo uitstekend geslaagd, dat men nu de 2e heeft aangedurfd. Spr. dankte de do nateurs, donatrices en leden, die er voor hadden ge zorgd, dat. er ongeveer 150 stuks goederen meer wa ren dan op de vorige bazar en hoopte dat het finan cieel resultaat daarmede in overeenstemming zou zijn èn voor de kerk èn voor de vrouwenclub en verklaarde de bazar voor geopend. (Applaus). De hoer D. Leguit sprak nemons de kerk de hoop uit, dat de bazar goed mocht slagen. De bazar bevat een geweldig aantal artikelen, alles keurig gerangschikt of met" spelden aan de wanden vastgeprikt. Men waant zich, als men bin nenkomt, in een groote manufacturenzaak, waar van alles is te krijgen, een ware lusthof voor de dames, waar zij naar hartelust zullen kunnen rond dolen en hun slag slaan. Want dat is juist de be doeling, alles hangt of ligt daar om te worden ver kocht, zooals daar zijn: mandjes van riet. kleedjes en ontbijtlakens om te borduren of al reeds kant en klaar, kussens, pullovers, jurkjes, sokken, bonbon schaaltjes, schemerlampjes, kortom te veel om op te noemen. Verschillende attracties ontbraken voorts ook niet. Zoo kan men raden naar de verjaardag van een pop. De eerste prijswinnares of -winnaar krijgt dan een slede met een volslagen jongenspak. Voor de 2e prijs is een dito in kleiner formaat bestemd. Een grabbel ton is ook niet. vergeten, terwijl een theetent voor de noodige verfrissching zal zorgen. Door een tweetal dames zal door muziek een gezel lige sfeer worden gemaakt, zoodat wij vertrouwen, dat het een gezellige bazar zal worden, een waar do rado voor hare majesteit de vrouw. Onder voorzitterschap van den heer L. van Rijs wijk vergaderde de Kiesvereeuigiog Schagen's Be lang in café Plevier. Met een woord van welkom werd geopend en voorzitter memoreerde hoe vorig maal het bestuur verwijten kreeg, over het niet-oproepen der leden ter vergadering. Nu is er dan een vergadering, maar nu zijn die personen er helaas niet, precies die op vergaderen zoo aandrongen. De heer A. M. Kossen las de notulen, die onver anderd weiden goedgekeurd. De heer M. C. Tuinman bracht een jaarverslag uit, herinnerende aan de plaats gehad hebbende Gemeenteraadsverkiezing, die zeer rustig verloopen was. Er was later met het bestuur en de gekozen candidaten een vergadering gehouden over het be zetten der wethoudersplaatsen. Samenwerking was besproken zoowel met de S.D.A.P. als met de R. Ka tholieken. Het resultaat was bekend. Het ledental was teruggeloopen tot 87, een verschijnsel dat zich steeds voordeed na het houden van een verkiezing. De heer M. Wissekerke bracht rekening en verant- woording uit. Er hleck een behoorlijk saldo in kas. na betaling der nog loopende rekeningen. De heeren J. SchoorI Pz. en Van Barneveld hadden alles nage zien en in orde bevonden. Een voorstel van het bestuur om voor de a.s. jaren tot de nieuwe gemeenteraadsverkiezing, 50 korting te geven op de contributie, kon de instem ming der vergadering niet verwen-en. Het bestuur wees er op hoe in deze jaren tusschen twee verkie zingen, vooral in een malaise-periode als thans, steeds meer leden bedanken, door nu de contributie te halveeren, denkt men deze leden te houden en ann de lciesvereeniging te binden. Uit de vergadering kwam een ander geluid en werd betoogd, dat men door zijn geldmiddelen zoo beperkt te maken, elke vrijheid van beweging om eens iets aan te pakken, verloren gaat. Zeker men moest de leden aan zich binden, maar op een an dere manier, door iets te doen. Niet een winterslaap van ongeveer 4 jaar en dan vol actie bij een ver kiezing. Dan had men geen voldoende houvast aan zijn menschen, men verloor het contact met hen, en daardoor hun stem. En de laatste verkiezing bewees wel dat men aan invloed en beteekenis inteerde. Im mers één zetel was verloren gegaan. Wat, men doen moest, was de belangstelling voor de lciesvereeniging, voor de beginselen die men voorstond, levendig hou den. Dat kon* als de lciesvereeniging eens een paar maal per jaar avonden organiseerde. Avonden waarop werden behandeld onderwerpen onze gemeen tehuishouding, ons gemeentebestuur betreffend, on derwerpen die in het brandpunt der belangstelling staan. Men laat op zoo'n avond een voor- en een tegenstander de zaak eens belichten, dan volgen besprekingen en men hoort verschillende oordeel vellingen en er zal belangstelling ontwaken voor datgene wat nu ieder niet raakt. Laat b.v. eens, zooals nu na deze begrootingsbehandeling in den Taad. onze wethouder, de heer SchoorI, eens een causerie houden over de begrooting. Er is van de begrooting, van de belastingen, over tal van zaken nog zooveel te vertellen, dat de menschen niet raakt. Vraag voor interessante onderwerpen andere spre kers. Houdt deze avonden alleen voor de leden en enkele genoodigden, opdat het intiem karakter er blijve bewaard en men vrijuit, rustig en eenvoudig een oordeel kan uitspreken. Breng op zoo'n avond zoo mogelijk de noorlige afwisseling, zóó dat men met genoegen aan deze avonden zal terugdenken. Algemeen werd dit idéé toegejuicht en het was de heer J. SchoorI Pz., die er op wees, hoe ook de heer Mr. Dr. Buiskool zeer zeker gaarne het zijne zou bijdragen voor zulke avonden. Spr. toonde zich genegen op een avond de begrooting en begrootings werkzaamheden eens te bespreken, een ander kan dan oep tweede onderwerp behandelen en op die wijze was een avond te vullen Spr. bepleitte ook het maken van propaganda om vrouwen van leden tot lid te werven, mede dan voor een lagere con tributie van bijv. 50 cent. Ook de jongeren dienden georganiseerd. Spr. stelde zich veel goeds van zulke avonden, mits goed georganiseerd, voor. Spr. ver- lelde als voorbeeld wat goede propaganda vermag, hoe het gasverbruik met pl.m. 100 M3. per dag steeg, juist door het voeren van een intensieve propaganda. Nu was deze vereeniging wel geen gasfabriek, maar spr. maakte zich sterk, dat er wal te bereiken was als men pogingen deed om de menschen aan de ver eeniging te binden en hun belangstelling warm te houden voor de belangen der gemeente. Na nog eenige geanimeerde besprekingen werd het besluit genomen, dat het bestuur deze zaak met voortvarendheid zou aanpakken en over een paar weken zal de eerste avond worden gehouden. Het voorstel tot contributieverlaging werd daarop verdaagd. Bij de rondvraag werd nog besproken de afbraak der oude openbare school waaraan dezer dagen zal worden begonnen. Er werd gewezen op de loopende geruchten als zouden op dit terrein, nadat de gemeente het had verkocht, particuliere huizen gebouwd worden. Dit gerucht scheen echter onwaar te zijn. Medegedeeld werd. dat het in de bedoeling van B. en W. lag om na afbraak der school de terreinen door een eenvou dige beplanting aan den inuziektuin te trekken, maar het bouwterrein bleef te koop. Het ligt echter in het voornemen van B. en W. tegenover de com missie, die nog steeds plannen heeft daar een Stich ting te bouwen, zoo behulpzaam en welwillend mo gelijk te zijn. Toch kan men zich ter vergadering begrijpen, dat waai- de Commissie voor het Rusthuis nog steeds niet klaar kan komen blijkbaar met haar plannen, B. en W. bij een gunstig aanbod tot verkoop van dezen grond, ten slotte in dien geest een beslissing zouden moeten nemen. Het Rusthuis bleef wel een groot gemeentebelang, maar tenslotte kan het wach ten op eenige beslissing njet steeds voortduren. Tevens kwam nog ter tafel de beweringen geuit over de economische positie van onze middenstand en werd de nadruk gelegd op de bewering, dat al leen tegen het oordeel der begrootingscommissie door B. en W. was geopponeerd omdat te veel de slechte positie van den Middenstand als algemeen was voorgesteld, terwijl er toch ook bedrijven waren die over 1935 een wat hoopvoller perspectief hadden getoond. Van andere zijde bleef men echter van oordeel, dat in deze door B. en W. eene te definitief oordeel was uitgesproken, wellicht was de courant in deze niet precies genoeg geweest. Opgemerkt werd dat zoowel het verslag der commissie als het antwoord van B. en W. woordelijk was afgedrukt. Het spreekt wel vanzelf, dat de voorzitter met ge noegdoening deze bijzonder geanimeerde vergade ring sloot, wel gebleken was hoe met weinig mid delen een vergadering was verkregen dié zeer ze ker groot nut voor de vereeniging zou kunnen af werpen. Uit den Langendijk. Een assistent-directeur voor de Gemeen schappelijke Lichtbedrijven. De Commissie van Beheer over de Gemeenschap pelijke Lichtbedrijven voor Langendijk en St.-Pan- cras heeft in de laatste vergadering haar fout er kend, door zich aan te sluiten bij den inhoud van een schrijven van 5 commissieleden, n.1. Mevrouw Paaiiberg—Hartland en de heeren P. Kostelijk, J. du Burck, C. Kramer en J. van Kampen, in welk schrij ven protest werd aangeteekend tegen de geuite en door de commissie gesanctionneerde meening, als zou niet blanco mogen worden gestemd. Door een der leden a.h.w. te dwingen vóór of tegen te stem men was er in de vorige vergadering besloten een boekhouder aan te stellen op een salaris van f1800 tot f 2300 zonder kortingen, die wel op salarissen van andere functionarissen werden toegepast. De Com missie was daarmee gered uit een impasse, waarin zij zich zelf had gebracht door in strijd met wet en verordening een functie te scheppen, wat niet tot haar bevoegdheid behoorde en er een salaris aan te verbinden, dat abnormaal hoog was tegenover ande re. Uit de discussies toch, in de' gemeenteraden ge houden n.a.v. het genoemde besluit, dat toch uit lekte, al zijn de vergaderingen geheim, had de Com missie al begrepen, dat de 5 raden, die gewoon zijn veel te slikken, dit nu toch niet slikken, zouden. En zij was nu mooi gered door zich aan te sluiten bij den inhoud van genoemd vijftal commissieleden, en door dus vast te stellen, dat het voorstel, om een boekhouder te benoemen, niet was aangenomen* doch verworpen. De Commissie had de baan nu weer vrij en op voorstel van het Bestuur werd besloten, een assis tent-directeur aan te stellen. Elf (toevallig dat dit het gekkennummer is) leden waren daar vóór en 4 tegen. Die assistent zal verdienen f1600—f2300. doch van zijn salaris zullen de kortingen, in totaal 22 pet., ook worden afgetrokken. De Commissie denkt nu het pleit, te hebben gewonnen, want die functie is in het Reglement genoemd, zoodat, naar haar meening, de gemeenteraden er verder niets meer mee te ma ken hadden. Als men nu zou meenen, dat de heele kwestie van de baan is, dan zal weldra, zijn we goed ingelicht, het tegendeel wel blijken. Enkele raads- en commis sieleden zullen zich bij deze beslissing niet neerleg gen. In de eerste plaats zullen zij er zich tegen ver- Drama in zakformaat op de Sparrenlaan (historisch) Het gebeurde op de befaamde, onvolprezen Sparrenlaan. De zon scheen met heerlijken glans zonder hinderlijk-zomersche hitte, een vroege leeuwerik zong reeds zijn jubelend lied; er was dat zekere fluidum in de lucht, waarbij men zich in staat gevoelt de wereld te veroveren en men vreugde in het hart gevoelt over het bewustzijn: Het voorjaar is op komst! Op de Sparrenlaan nu liep een gewone jonge man. Hij genoot van de pracht van het Berger bosch, dat niet grootsch, maar o zoo pittoresk is. De jongeman was niet knap, had ook geen slank figuur zooals de meisjes zich die droomen, hij was echter ook niet opvallend leelijk; hij was echt wat je noemt heel doodgewoon. Hij was van jeugd af aan gewend, dat vrouwen van hem weinig notitie plachten te nemen en berustte er in geen „chance" te hebben. Bij dit heerlijke weer voelde hij zich lichamelijk en geestelijk groeien, in zijn grijze oogen straaldo zelfs een zekere gloed. Het romantische, dat in iedere menschenziel sluimert, begon vat op hem te krijgen. Hij snakte naar een „avontuur". Thans moest zich de groote kans ook aan hém eens voordoen; hij hunkerde er naar; thans voelde hij zich met energie doorstroomen om bergen te verzetten! Uit de Guurtjeslaan kwam een jong meisje met 'n klein jongetje de Sparrenlaan op. Zij was een beeldje om te zien. Ondeugend speelde de wind met haar nauwsluitend zwartzijden rokje waaronder een paar elegante beentjes uitkwamen Haar gezichtje was heel fijn, eeen mondje om delicate gevoelens op te wekken, de wenkbrau wen een weinig „bijgewerkt" en daaronder een VRIJDAG 28 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) 10.00 VPRO, 11.00 VARA, 12.00 AVRO, 1.00 VARA, S.00 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Grampl; 10.00 Morgenwijding. Grampl; 10.30 Causerie; 11.00 Gram. 12.00 De Maaskanters; 2.00 Lezing; 2.30 Omroepor kest en soliste; 4.05 Grampl; 5.00 Kinderuur; 5.30 Va- riatieconcert; 6.00 Reportage; 6.10 Vervolg concert; 7.00 Lezing; 7.20 Grampl; 7.50 Berichten; 8.00 Jubi leum-avond. Toespraken en concert; 11.00 Jazz-tmu- ziek; 11.3012.00 Grampl. HILVERSUM (301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.159.30 Grampl; 10.30 Morgendienst; 11.00—12.00 Cello en piano; 12.15 Grampl; 12.30 Ensemble Van der Horst; 2.00 Grampl; 2.30 Chr. lectuur; 3.00—3.45 Zang en piano; 4.00 Trioconcert; 5-00 Grampl; 5.30 Declamatie en Grampl; 6.30 Causerie; 7.00 Berichten; 7.15 Repor tage; 7.30 Boekbespreking; 8.00 Berichten; 8.05 Ora torium-concert (Om 9.10 Causerie); 10.30 Berichten; 10.35-11.30 Grampl. DROITWICH (1500 M.) 11.2011.50 Orgelspel; 12.10 Orkest concert; 12.50 Dansmuziek; 1.35-2.20 Birminghamsch Philh. strijk orkest mmv. solist; 3.20 Lezingen; 4.20 BBC-Mid- land-orkest; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.50 Cembalomuziek; 7.10 Lezingen; 8.20 Pianorecital; 8.50 Gevar. programma; 9.50 Berichten; 10.20 Nieuws uit Amerika; 10.40 Koor- en orkestconcert; 11.35— 12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20, 8.35 en 11.35 Grampl; 12.35 Orkestconcert; 2.50 Grampl; 4.20 Kamermuziek; 5.50 Orkestconcert; 9.05 Operettemuziek; 11.05—1.05 Grampl. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 11.20 Omroeporkest; 1.35 Gevar. concert; 3.20 Vroolijk programma; 5.20 Concert m. m.v. orkest, koor en solisten; 7.30 Voör Oud-strij ders; 10.20—11.20 Concert. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Kleinorkest; ,1.50—2.20 Grampl; 5.20 Zigeunermuziek; 6.35 en 7.20 Grampl.; 8.20 Symphonieconcert; 10.30—11.20 Grampl. 484 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Zigeunermuziek; 1.40 Zang; I.502.20 Grampl; 5.20 Omroeporkest; 6.50 en 7.15 Grampl.; 7.35 Zang; 8.20" Voor Oud-Strijders; 10.30— II.20 Grampl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.30 Gevar. programma; 9.20 Berichten; 9.40 Lezing; 9.50 Kamermuziek; 10.05 Weerbericht; 10.20—11.20 Dansmuziek. zetten, dat als sollicitanten worden beschouwd zij, die voor boekhouder hebben gesolliciteerd. Immers een oproeping voor assistent-directeur heeft niet plaats gehad en die voor „boekhouder" is alleen geschied in een blad, dat door weinigen wordt ge'- lezen. Tweedens is men er allerminst over te spreken, dat men de gemeenteraden in dezen wil uitschakelen. Wel wordt in het Reglement, de func tie van assistent-directeur genoemd, doch zij is sinds een 15 tal jaren onvervuld gelaten. Practiscli was deze functie dus afgeschaft. Daar komt derdens bij, dat de functie, van klérk, die ooTc in het Reglement wordt genoemd, nu wordt afgeschaft, zoodat de Commissie van Beheer hier niets meer of minder heeft gedaan, dan 't Reglement op zij te zetten, al thans er een andere toepassing aan te geven, dan indertijd door de gemeenteraden, die het vaststelden i? bedoeld. Het is duidelijk, dat deze geste van de Commissie van Beheer kwaad bloed heeft gezet bij verschillen de raadsleden en dat. er verschillende zijn, die zich scharen aan de zijde van de 4 leden van de Com missie van Beheer, die deze wijze van doen van de andere 11 leden ten sterkste afkeuren. Dat de zaak dus nog niet in den doofpot zit., zal de lezer uit het bovenstaande wel hebben begrepen. Loonb ij slagregeling. Uit goede bron vernemen we, dat er van de zijde der rijksinspectie voor de werkverschaffing, de Com- paar blauwe oogen, die tot in de ziel dóórdron gen. De doodgewone jongeman keek er naar met sentimenteel verlangen. En toengebeurde het! Het meisje draaide haar gezicht naar hem toe en keek hem vol en diep in de oogen. Toen opeens wist hij:hier is de groote kans van mijn leven!en dat bij zóó'n meisje! Hij sloeg de oogen neer om niet te zien dat zij haar blik weer van hem zou afwenden; haar blik, waar electriciteit van-uitging. Langzaam liep het meisje met coquette stap jes verder, telkens omziend naar het jongentje dat met een bal aan het spelen was, welke vlak voor de voeten van den voorbijganger rolde. Deze had inmiddels het klaar en duidelijk besef gekregen, dat het initiatief thans van hém moest uitgaan. Hij lachte allerbeminnelijkst tegen het jongentje en wierp den bal naar hem toe. Ver volgens beduidde hij hem met- allerlei gebaren, zijn rug naar het meisje toegekeerd, om den bal weer terug te gooien. Het knaapje zei: „Ik heet Bobbie" en bleek in zijn schik met zijn nieuwen speelmakker, zoo dat weldra een geanimeerd balspel aan den gang was. Het meisje kwam een paar stapjes terug en glimlachte bemoedigend. Met een hoofd als vuur dacht onze held bij zichzelf: „Het gaat goed, het gaat goed!" Helaas, het einde der idylle naderde reeds, voor ze goed begonnen was. De jongeman herin nerde zich dat hij een pakje kauwgom bij zich gestoken had. Het pakje uit zijn zak diepend, bood hij de kleine Robbie er een aan. ..Pardon, mijnheer", zei het jonge meisje beslist" Ik.heb liever dat hij geen snoepgoed krijgt." „Ach, dat méént U niet", zei de jongeman, ietwat schuch ter door haar plotselinge gereserveerdheid. Op eens schoot hem te binnen dat je nooit verlegen tegenover dames moet zijn: hij herinnerde zich het gezegde van een vriend, een soort Adonis: „Vrouwen zijn het best te veroveren door bru taalheid van optreden." Het kwam niet bij hem op, dat deze regel wel eens alleen voor Adonissen kon gelden. In ieder geval, hij zou brutaal en doortastend zijn: deze gelegenheid deed zich waarschijnlijk nimmer ZATERDAG 29 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) VAR A-uitzending. 8.00 Grampl; 10.00 Morgen wijding VPRO.; 10.15 Variatiecontert en voordracht; 12.00 Grampl; 1.15—1.45 Orgelspel; 2.00 Grampl; 2.30 Geheelonthouderscauserie; 2.45 Grampl; 3.10 Film praatje; 3.30 R.'damsch Philh. Orkest, mmv. so praan; 4.35 Lezing; 4.50 Vervolg concert; 5.40 Lite raire causerie; 6.00 Orgelspel; 6.30 Esperanto-uitzen- ding; 6.50 Grampl; 7.15 Westfriesche uitzending; 7.57 Herh. S.O.S.-berichten; 8.00—12.00 Gevar. pro gramma mmv. VARA-orkest, R.'damsch Philh. Or kest,, mannenkoor „ApoIIo", solisten en dansorkest. (Oun 11.00 Nieuwsberichten). HILVERSUM (301 M.) KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Grampl; 11.30 —12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Grampl. en KRO-orkest; 2.00 Voor de jeugd; 2.30 Sport; 3.004.00 Kinderuur; 4.15 Grampl; 4.45 KRO Melodisten en Grampl; 6.20 Lezingen en Gramnl; 800 Berichten; S.10 Reportage; 8.25 Grampl; 8.30 KRO-Orkest; 9.00 Berichten; 9.05 Grampl; 9.15 KRO-orkest; 9.25 Uitwisselingsconcert Boedapest—K.R.O. (Om 10.20 Berichten); 11.1512.00 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) - 11.20 BBC-Nortliern-orkest mmv. vioolsolist; 12.35 Gr. pl; 1.20 Commodore Grand-orkest; 2.20 BBC-Schot- sche orkest mmv. zangsolist; 3.20 Orgelspel; 3.50 Trioconcert; 4.20 Populair concert; 5.20 Grampl; 5.50 Relais uit Amerika; 6.20 Berichten; 6.50 Sportpraat- je; 7.05 Welsch intermezzo; 7.20 Weekend-program ma; 8.05 Militair concert mmv. zangsolist; 8.50 Toe spraak; 9.Ó5 Welsch concert mmv. solisten, koor, en: orkest; 9.50 Berichten; 10.20 BBC-Theater-orkest m. m.v. sopraan; 11.2012.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Grampl; 11.20 Orkestconcert; 2.50 Gram. pl.; 4.20 Pascal-orkest; 5.50 Grampl; 8.20 Cembalo recital; 9.05 Opera-uitzending; 11.0512.35 Dansmu ziek en populair concert. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 11.20 Populair concert; 1.35 Ge var. concert; 3.20 Vroolijk programma; 5.20 Kwintet concert; 6.20 Orgelspel; 7.30 Verrassingsprogramma; 9.50—11.20 Vroolijk programma. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: '12.20 Zigeunermuziek; 1.30 Omroeporkest; 2.20 Grampl; 3.20 Dansmuziek; 4.20 Oratoriumuitzen ding; 6.35 Grampl; 7.05 Kamermuziek; 8.20 Operette uitzending; 10.30 Dansmuziek; 11.20—12.20 Grampl.; 484 M.; 12.20 Omroeporkest; 1.30 Zigeunermuziek; 2 20 Grampl; 2.50 Opera-uitzending; 4.20 Grampl; 5.35 Omroeporkest; 6.20 Grampl; 6.50 Zang; 7.20 Gr. pl; 8.20 Symphonieconcert; 10.30 Grampl; 11.20— 12.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.30 Operette-uitzending; 9.20 Berichten; 9.50 Popu lair concert; 10.05 Weerbericht; 10.20—12.15 Dans muziek. missie van Vijf uit de Westfriesche gemeenten' en tuinbouworganisaties nog steeds besprekingen met den betrokken Minister worden gevoerd over de loonbijslagregeling in don tuinbouw. De besprekin gen schieten echter nog niet best op, althans niet in de richting van een wederinvoering van de oude één-d e rd e-r ege 1 i n g. BROEK OP LANGENDIJK. Jaarvergadering Chr. Nat. Schoolvereen. Bovengenoemde vereeniging kwam Dinsdagavond half acht bijeen onder leiding van den heer Jan Bal der. Medegedeeld werd dat de rente met 1 pet. is ver laagd. De rekening van den penningmeester sloot met 'n batig saldo van f 1807.53. De aftredende heeren N. Jn. Balder, Jac. Kostelijk Jacz., en Jac. Wagenaar, werden in het bestuur her kozen. Een voorstel om aan de eventueel op te richten kleuterschool een bijdrage te geven van f 250, in de aanschaffing der schoolmeubelen, werd ingetrokken, daar bleek dat de commissie van voorbereiding geen middelen genoeg bij elkaar kon krijgen om de ex ploitatierekening sluitend te maken. Als gevolg hier-» van wordt niet tot oprichting overgegaan. meer voor. „Hier Robbie" zei hij tegen het jon gentje" steek het maar lekker gauw in je mondje terwijl hij naar het knappe meisje een vergoelij kend knipoogje wierp, dat verongelukte. Hij schrok van het resultaat. „Robbie", riep zij heftig „niet in je mondje steken, hoor"! Even wel was ook Robbie thans brutaal; hij bracht heel vlug zijn handje naar zijn mondje en zette het vervolgens met zijn korte beentjes op een loopen. Daar hij echter niet keek waar hij liep, struikelde hij over een boomwortel en viel. Het meisje liep hem achterna en heesch hem overeind. ^Vervolgens kreeg Robbie met een klein handje dat eigenlijk geschikter was om te streelen dan om te slaan, een paar ferme tikken op zijn kleine pantalon, terwijl hem werd toegevoegd: „Ik zal je leeren snoeperijen van onbekenden aan te nemen, als ik het je verboden heb! Robbie kneep zijn oogen dicht en doorstond zijn bestraffing als een man! Sprakeloos stond de jongeman naar het schouwspel te kijken. Hij gevoelde zijn nederlaag. Eigenlijk werd hij tege lijk met Robbie bestraft. Nog even keek het meisje hem aan met een blik, waaruit zoo'n grenzelooze, kpele minachting sprak, dat hü de koude rillingen over zijn rug voelde loopen. Hij had een gevoel of het pak slaag hém was tqege- diend; hij gevoelde de pijn ervan; alleen op een aDder plaats dan Robbie. Toen stond hij weer alleen op de Sparrenlaan, in do verte huppelde om een slank meisje heen een klein jongetje, dat van geen bestraffing meer af wist. Dg jongeman keek er naar. Iets in hem schrijn de. Even slikte hij iets weg. Doch toen zette hij zich schrap. Wat! Hij moest toch zeker even flink onder dit psychische pak slaag blijven als de kleine Robbie onder physieke tuchtiging. Als Robbie huppelde en sprong, moest hij dat ook doen! De vogels kwinkeleerden hun lied. de zon daal de langzaam ter kimme; het begon reeds koel te worden. De jongeman huiverde in zijn jas en ging langs de Hoflaan naar huis zonder éénmaal om te zien, R.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6