elrose's Vergelding Arrondissements-Rechtbank INGEZONDEN /TEJIKÏN te Alkmaar. Uit onze omgeving. Er is niets aan te doen, ik moet U, godchte redac tie, nog eens lastig komen vallen om. wat plaats ruimte. Och, een heel klein plaatsjo maar, want ik zal het zéér kort maken. Ik mis absoluut den tijd om uitvoerig te antwoorden op bét ingezonden stuk van S.; ander werk, dat dringend af moet, gaat vóór. Maar ik behoud mij het recht voor om, indien S. het zou verlangen, of indien het zou blijken, de wensch te zijn van een groot aantal lezers, het geheele be toog van S. in een lang artikel te bespreken. Na tuurlijk, indien U, redactie, daartegen geen bezwaar hebt. Maar ik kan dit niet doen vóór minstens een week. Derhalve bepaal ik mij thans tot eenige opmerkin gen. lo. S. schrijft boven zijn stuk Wuppertal. Maar over het Wfippertaler proces zwijgt hij verder als een mof. Zit hij daar zóo mee in zijn maag? 2o. Hij geeft mij den raad eens in Duitschland te gaan reizen, daar zal ik alles vrijelijk kunnen on derzoeken. Dit is een leugen. Want den Hollandschen afgevaardigden, die naar Duitschland zijn gegaan om het proces bij te wonen, werd de toegang tot de rechtszaal geweigerd. 3o. Het is S. blijkbaar niet bekend dat niet alle rooden tot den oorlog ophitsen, maar dat er een zeer sterke consequenLantimilitairistische strooming is in ons land. 4o. Ik constateer daarentegen dat het nationaal- socialistische Duitschland stelselmatig wordt vermi- litairiseerd, erger nog dan in de dagen van Wilhelm 5o. S. tracht de aandacht van de lezers van Duitschland af te leiden door veel gruwelijks over Rusland tc vertellen. Maar onze strijd gaat niet over Rusland, maar over Duitschland en het Wuppertaler proces, wat een symptoom is van den daar heer- schenden geest. 60. S. maakt zich een beetje al te kinderachtig af van de zware aanklacht tegen Duitschland in de boeken „Oraniënburg" en „de Veensoldaten". 7o. Ik wil niet klassenstrijd, maar opheffing van klassen, wier belangen tegenstrijdig zijn. 80. Ook ik sta vijandig tegenover de bonzen. Maar wat is het verschil tusschen nationaal-socialistische en roode bonzen? 9o. S. beweert dat er slechts te kiezen valt tus schen Mussert en Wijnkoop. Ik geef hem den raad om te lezen het boek van Alexander Berkman: Het sociaal-anarchisme. lOo. Ik constateer dat S. erkent dat er een groei ende geest, van antisemitisme is in de N.S.B.! ASTOR. M. de R., Het ingezondene van I. S. Ie K. noopt ons tot het verzoeken van eenige plaatsruimte in Uw blad. Bij voorbaat onzen dank. J. S. heeft met zijn stuk de gelegenheid waarge nomen om een schimp-kanonnade uit te spuwen aangaande de So\vjet Unie.- De Sowjet-Unic, de doorn in het vleesch van alle soorten fascisten, verdedigen is niet moeilijk. Toen in 1917, of feitelijk pas in 1921, na het beëindigen van den burgeroorlog, de arbeidersmacht de arm zalige erfenis aanvaardde, stond men voor ontzag lijke moeilijkheden. Dén land, bloedend uit vele wonden, n.1. wonden vnn den grooten oorlog, van den burgeroorlog en van den toentertijd heerschcnden hongersnood, zie daar welk een faillieten boedel de kapitalisten de sowjets nalieten. Er is gewerkt, ontzettend veel arbeid is er noodig geweest om van deze puinhoop een land te maken, dat er zijn kan, de arbeidersklasse gesteund door de zeer groote groep van arme, werkende, van hun land en hoeve verdreven boeren, heeft het klaar gespeeld, om in slechts een luttel aantal jaren van dit arme land te maken een staat, waar heel het economische leven zich in een snel, zeer snel opgaande lijn beweegt. Een staat waar het analfabe tisme zoo goed als opgeheven is, terwijl dit onder het. tsarisme ongeveer 95 bedroeg. Een staat, waar géén werkloosheid is. Waar de groote massa, van vroeger landarme boeren, in duizelingwekkende vaart in collectieve bedrijven de welvaart tegemoet snelt. Waar de arbeidersmacht alles in het, werk stelt om ook in cultureel opzicht de massa op te voeren. Waar electriciteitswerken (DnjeprestrQi) zijn uit gevoerd, die haar gelijke niet hebben in de wereld. Waarin, in slechts 3 a 4 jaar, een industrie-centra is ontstaan in de aan mineralen zoo rijke Oeral (Magnitogorsk) welke zijn wederga, niet heeft. Waac hen metro ondergrondsche) is gebouwd in Mosliöu, die kan wedijveren met Parijs. Dè Sowjet-Unie is het land, waarvan Dr. Wibaut getuigde, dat men daar onder collectivistische lei ding, waar grond en productiemiddelen in handen der gemeenschap zijn, een toekomst tegemoet ging. Dat is het land waarvan Sidney Webb, een be kende Engelsche persoonlijkheid, verklaarde dat de Staathuishouding van de S.-U. wortelt in een wijd vertakt systeem van volksverkiezingen. Webb vervolgde: Ik kan zonder voorbehoud ver klaren dat in de Sowjetstaat iets volbracht is, dat in de heele menschelijke geschiedenis zijn gelijke niet heeft. Niemand die de geschiedenis bestudeert, kan één enkel oognnblik aannemen, dat dit bereikt is door de hardheid van een politiemacht of door terreur. Wij hebben in de S.-U., zoo zegt Webb, géén regeering en een volk die tegenover elkaar staan, maar een harmonisch sociaal systeem, waarin van een ieder verwacht wordt dat hij er aan deelneemt. De Amerikaansche zendeling Stanley Jones schil derde de S.-U. als volgt: Dit land is te vergelijken met het woord van den Christus, waar deze spreekt van den vader, welke twee zonen had, waartoe hij zeide, gaat heen en werkt in don wijngaard, de eene zei ja, maar ging niet; de ander zei neen, en ging wel. Ik vraag u. wie van deze beiden deed den wil des vaders? De houding van de tweede zoon, dat is de houding der Sowjet-Unie. Stellen wij hier tegen over de fascistiscixvlandcn, we willen er niet veel van zeggen, we willen ons niet inlaten met politieke dingen. We willen enkel wijzen op het Wuppertal-proc.es. Honderden arrestaties per dag. Zouden dit allen kankeraars zijn? Of inenschcn die strijden voor cul tuur en vrede? De jodenvervolgingen vervullen ons met afgrijzen. In „Die Stürmer", een fascistisch blad, heeft een prent gestaan, voorstellende een gedekte tafel,, op een schotel lag het afgehakte hoofd van een jood, te onderscheiden aan den vonm van de neus, enz. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 25 Febrnari. ERNSTIGE AANRIJDING OP DEN HOEVERWEG. Op den avond van den 16 December j.1. reden de gebr. Kuin uit Egmond, op den Hoeverweg in de richting Alkmaar, toen zij vanachter werden aan gereden door een motorrijwiel, bestuurd door den monteur W. Gr. uit Egmond aan Zee; de berijder van de driewielde bakfiets, S. Kuin, bekwam een ernstige gecompliceerde breuk aan zijn linkerboven been en een schouderfractuur; de motorrijder een riiet-noemenswaardiq; letsel. Verd. beweerde, dat gebr. Kuin niet voldoende rechts reden en het. achterlicht, aan de bakfiets ont brak; voorts verklaarde hij circa 40 K.M. gereden te hebben. Achtereenvolgens werden gehoord Dr. van Dam, als get.-desk. die nog hoop had, dat het slachtoffer, dat nog geruimen tijd in het ziekenhuis zal moeten vertoeven, herstellen zal en de broer van het slacht offer Kuin, de arbeider Meilink en de Naco bus chauffeur, uit. wier verklaringen bleek, dat verd; niet voldoende naar links had uitgeweken en met groote snelheid had gereden, minstens 60 K.M. De Officier, die verd. het toebrengen van zwaar li chamelijk letsel tengevolge van roekeloos rijden ten laste had gelegd, was ditmaal zeer welwillend; verd. had on hem een gunstigen indruk gemaakt en dit was zijn eerste aanrijding. Ter wille van verd.'s po sitie hij is monteur hij de fa. Dam en Co. wilde de Officier e-e^n vriihe.'dsstraf oplegeen, noch de be voegdheid tot het besturen van motorrijtuigen ont zeggen; daarom vorderde hij f150.— subs. 60 dagen. RUMOR IN „KASA". Ditmaal geen herrie in casa, maar in kaaskoopers- kringpn. De Hoornschc zuivelfabriek-directeur L. H. C S. stond terecht wegens mishandeling van een Vlaamsche koopman, J. C. Danokers uit Merxem bij Antwerpen, die hij op zijn kantoor te Hoorn met een paar stompen tegen het hoofd pijnlijk had getroffen. Niet al te aangename zakenrelaties en diverse han delsbrieven schenen hier een rol te spelen. Het was maar een eenvoudig mishandelïngetje, zooals de Of ficier zei. dat eigenlijk hij den Politierechter thuis hoorde; omdat hij dacht, dat hot nogal ingewikkeld zou worden, had de Officier het bij de meervoudige strafkamer aanhangig gemaakt. Het dreigde aam ankelijk ingewikkeld te worden, want een advocaat en twee getuigen a décharge ble- Het onderschrift van deze prent "was: De wraak Is een gerecht, dat koud genoten moet worden. We weten allen ,dat uiteindelijk het fascisme den oorlog brengt, zei Mussolini. Dit is toch wel de grootste vernietiger van cultuur en menschelijkheid. We zouden kunnen vragen aan zeer vele geestelij ken, zoowel van de Evangelische als van de Katho lieke Kerk, wat of het fascisme hun gaf. De armoede neemt schrikbarend toe in jde fascis tische landen, de cultuur wordt er vertrapt. Noodig, hoognoodig is het, dat alle vrienden van cultuur en vrede zich vereenigen tegen deze doods- stuip van het kapitalisme. Duitschland zet de klok terug, zoo roept het fascisme. Al zette men alle klokken terug, al zou het een geheele slag in de rondte zijn, de tijd houdt men er niet mee tegen. J. S. geeft ook Litwinof nog een veeg uit de pan. De geheele wereld weet dat Litwinof thans zijn best doet in Genève om den vrede te bewaren, terwijl Mussolini oorlog voert en Hitler er naar hitst. M. da R., we willen eindigen met de woorden uit een brief van den grooten Leo Tolstoi, gericht aan het Italiaansche volk na den verloren veldslag bij Adoea in 1896: „Wanneer zullen de volkeren einde lijk eens ontwaken uit de hypnose, waaronder on verantwoordelijke krachtpatsers hun brengen? Zul len ze dan nooit uit zich zelf tot een helder besef komen, onbeneveld door patriottisch bijgeloof? Ga weg, van ons trek zelf die bloedige uniform aan, vermoordt uw eigen soort. Alles wat ons aangaat is: dat we zelf de vruchten van onzen arbeid willen plukken en dat alle vredelievender hun leven in onderlinge harmonie en goede verstandhouding mo gen genieten. Dat is alles wat we wcnschen en niet meer." U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaat' sing, Namens het District Nóordholland-Noord der V.V.S.U., P. K. VOLKERS. Oudkarspel. Ken noodig, niet om den verd. zoozeer te ontlasten, maar om get. Danckers als het ware te belasten; het was althans een verdediging, die ons niet sympa thiek aandeed. Als get. a décharge waren de kaas handelaren Grondsma en Slot verschenen. De Officier maakte het kort en vroeg f25.of 15 dagen. Mr. H. beloofde ook kort te zijn, maar was minstens driemaal zoo uitvoerig als de officier; hij drong aan op het opleggen van een geringe geld boete. AANRIJDING TE ZWAAGDIJK. Op Zondag 8 Sept. was op den Zwaagdijk onder I-ïoogkarspel mej. G. Neefjes—Hoogcnboom aangere den door een passeerende auto, bestuurd door S. T. uit Noordsrharwoude. Deze was door den kanton rechter te Hoorn tot f 10.veroordeeld, doch hiervan in hooger beroep gekomen; hij had van de aanrij ding niets bemerkt, evenmin als de 2 inzittenden ziin broer H. T. en het hoofd der school te Noord srharwoude, de heer L. Mallekote. De vrouw scheen door het achterste gedeelte van den auto geraakt te zijn. De chauffeur was nog teruggereden, doch werd door de pas uit de kerk gekomen dames op een vloed van scheldwoorden ontvangen, zoodat hij maar echpseerde. Dit werd hem door den president kwa lijk genomen. De Officier vroeg bevestiging van het zeer clemente vonnis van den kantonrechter te Hoorn. „MIJN EN DIJN". Tijdens de courses te Schagen op 24 Sept. 1935 deed de rijksveldwachter J. Samplonius uil Wierin- gerwaard, met assistentie van den veldwachter Th. v. d. Hoek uit Slootdorp een inval in de bovenzaal van het thans verdwenen café „Cérès" te Schagen, waar een 40-tal menschen rond de tafel zaten, waar aan het hazardspelletje „Mijn en Dijn" werd ge speeld. Niet minder dan 5 personen stonden als ver dacht van het gelegenheid geven tot hazardspel te recht; het waren K. W, P. Kn. en Th. .1. O. uit Don Haag en W. Br. en L. M. uit Amsterdam. De eerste alleen bleek bij bedoeld spelletje de bank gehouden te hebben, hetgeen hij ook bekende; de anderen, uit gezonderd O. hadden aan het spel deelgenomen. N. B. en Kn. waren reeds eerder elders wegens eenzelf de feit veroordeeld; N. door de rechtbank te Leeuwar den tot f150 boete, Br. te Amsterdam 2 keer tot f25 boete en Kn. eenmaal tot 6 mnd. voorw. De veldwachter Samplonius als get. gehoord, ver klaarde, dat hij de heeren, die hij ook op de courses had gezien, voor het haleon van de Cérës zag en toen argwaan kreeg. Toen hij naar hoven ging, hoorde hij roeppn: „Politie, kaarten weg"; en er stond een post op den uitkijk. Get. zag dat 'n 40 menschen om den tafel zaten en dat er grof gespeeld werd; het geld, w.o. briefjes van f10, rolde over de tafel Get. wees N. en Br. als bankhouders aan; hij had f38 en 32 snee'kaarten in beslag genomen. Mr. Huieens uit Den Haag, die den get. verschil lende lastige vragen stelde, betoogde, nadat de Officier tegen Br. en N. resp. f75 of 35 dagen en f200 of 60 dagen had goëischt en voor de drie an« deren vrijspraak had gevraagd dat art. 254 bis hier niet van toepassing is, daar niet is komen vast te staan, dat aan het publiek gelegenheid is gegeven aan het spel deel te nemen; ook konden de ver dachten niet tot publiek gepromoveerd worden. Verd. N. verklaarde, dat zij alleen onder elkaar hadden gespeeld en het publiek geen gelegenheid kreeg mee te doen; als spr. veroordeeld wordt zal hij in hooger beroep den gemeentesecretaris van Dirks- horn als get. a décharge doen dagvaarden, om daar van te getuigen. VONNISSEN BEVESTIGD. De Officier vroeg bevestiging van de vonnissen van den kantonrechter, waarbij A. C. v. d. Woude, taxichauffeur tot f 6.werd veroordeeld wegens niet voldoende links rijden en de Egmond aan Zee- sche visscher R. Kr. wegens strooperij werd veroor deeld tot f 25 of 20 dagen. Uitspraak in alle zaken over 8 dagen. BARSINGERHORN Dinsdagavond sprak voor de vereeniging „D. O.G." in de zaal van „De Fortuin", Felix Tim mermans, met als onderwerp „Het ontstaan mij ner werken en Vlaamsche Humor". De voorzitter, Dr. J. J. Werner heette de aan^ wezigen hartelijk welkom in het bijzonder den heer Timmermans en sprak er zijn genoegen over uit dat ook zoo velen van buiten de gemeente van hun belangstelling blijk gaven. De beer Timmermans, hierop het woord ver krijgende, vertelde op eenvoudige, voor een ieder begrijpelijke wijze, van het ontstaan van zijn werken. Hoe hij de personen, die hij in zijn boeken had laten optreden, had ontmoet, soms in persoon, soms in zijn verbeelding, en waar door hij geïnspireerd was geworden tot het schrijven van een Pallieter, Anna Marie, Kin- deke Jezus, De Pastoor uit de bloeiende wijn gaard, zijn laatste werk de Boerenpsalm e.a. Gemoedelijk en daarom juist zoo aantrekkelijk, spreekt de heer Timmermans over zijn werk, vol tintelende humor. Hij weet zijn gehoor te boeien en velen hadden ongetwijfeld langer nog naar zijn stem willen luisteren. De voorzitter dankte den heer Timmermans hartelijk voor hetgeen hij dezen avond had ge boden, waarmee de aanwezigen door een spon taan applaus instemden. Door de tooneelvereeniging „Liefdadigheid" zal op Zaterdag 7 Maart a.s. ten bate van do afdeeling Barsingerhorn van „Het Witte Kruis" een uitvoering worden gegeven met de klucht in drie bedrijven van Franz Arnold. „Dat klopt niet",. Temeer waar deze uitvoering zal gegeven worden ten bate van een vereeniging, die veler sympathie heeft en verdient, verwachten wij een groote publieke belangstelling. De voorverkoop van kaarten heeft reeds een aanvang genomen en wij twijfelen niet of een ieder zal een of meer dere kaarten koopen. Nadere bijzonderheden zullen nog per adver tentie in dit blad bekend gemaakt worden. CATLANTROOG Door de Architect F. Klein te Middenmeer werd voor rekening van de Coöperatieve Verbruiks- vereeniging „De Tijdgeest" G.A. te Winkel in het Hotel Duinzicht, aanbesteed het bouwen van een winkelpand, woonhuis en garages te Gal- lantsoog. De besteding had het navolgende ver loop: G. H. Geus. Den Helder f 4897.- D. Yeul, Scha- gerbrug f 3550,- (laagste) K. Venema, Den Hel der f 4915,- W. Uiterdijk, Wieringewaard f4695- B. P. Zeeman, St. Maartensbrug f 4330.- C. de Leeuw, 't Zand f 5040.- B Hoep, Breezand f 5250,- (hoogste) P. de Geus, St. Maarten f4750,- P. Vos, Oallantsoog f5245- Fa. J. Lutje- harme, Schagen f 4990.- Schouten Broers, An na Paulowna f 4900,- Baming f 4600,- De gunning werd aangehouden. 1 Feuilleton Oorspronkelijke Roman door ARTHUR E. STRATTON 26. „Hallo, Dick!" zei Wendsworth, een hand op schouder van Kichard Bennett leggend. „Is For- luna je vannacht gunstig gezind!?" „Ook een vraag!" bromde de aangesprokene. „Het schijnt, dat die dame vervloekt weinig van me moet hebben!" Hij speelde en verloor. „Zoo gaat het nu al een uur achtereen! Neen'", zei hij tegen den ander, ik stop! Je hebt weer alle machtig veel veine gehad, Cunningham!" „Dan morgen maar revanchè!" Cunningham stond op. „Ik ga nog een uurtje pokeren en dan kruip ik in mijn mandje. Het is weer vroeg dag voor me!" Hij slenterde weg en "Wendsworth nam de ge legenheid waar, zijn werkgever voor te stellen. Clifford?" herhaalde Bennltt. „Aangenaam! Toch niet dezelfde Clifford, die op de beurs zoo ongeveer alle fondsen aan een touwtje heeft?" „Was dat maar waar!" lachte Melrose. „De menschen overdrijven altijd! Wie eens een mooien slag geslagen heeft, staat, geloof ik zijn leven lang voor een soort duivelskunstenaar te boek! Hoe maakt uw vader het, mijnheer Bennett?" ging hij op anderen toon voort. „Hè?;Mijn vader?;.De jonge man trok de wenkbrouwen omhoQg. „Ik hoop voor u, mijn heer Clifford, dat u geen vriend v^n hem bent, want het zou niet direct een aanbeveling bij den zoon zijn!" Hij dronk zijn cognac in één teug uit en bestelde een nieuwe „Een vrekkige kerel dan mijn achtenswaardige pi pa moet nog gebo ren worden! Als we goeie vrienden willen wor den, Clifford, spreek dan alsjeblieft in mijn te genwoordigheid nooit over den h. Eustaee Ben nett! Zélf het geld met volle handen uitgeven en zijn eenigen zoon op een houtje laten bijten is dat vaderlijk?" Melrose maakte een afwerend gebaar. „Neen", vervolgde Bennett driftig, „je magver over denken, zooals je wilt. Clifford, maar ik maak er geen geheim van. hoe mijn opinie over hem is! De toevallige omstandigheid, dat ik ziin naam draag, is de eenige oorzaak, dat ik nog niet tot de klanten van Embankment behoor!" Hij nam een flinken slok uit zijn glas en stak een sigaret op. „Genoeg over dat onsympathieke onderwerp! Heb je zin in een spelletje chemin- de-fer. of speel je liever baccarat, Clifford?" „Het laatste", antwoordde Melrose, terwijl hij ging zitten.' „Vooruit dan met de geitl Je durft, Clifford! Fortuna is een grillige dame, die iemand nooit op twee verschillende plaatsen haar gunsten wil toonen! Je had je bij de Beurs alléén dienen te houden, ouwe jon gel" Het Leek er veel op. alsof Richard Bennett in derdaad goed gezien had. Zij speelden vrij hoog ennadat het spel een kwartier aan den gang was, boekte Bennett reeds een winst van zes pond. Met een onverst oorbaren glimlach zat Melrose aan de tafel en hij was er voor zich overtuigd van, het spel gemakkelijk een andere wending te kunnen geven, maar voor het oogenblik strook te het beter met zijn plannen, de verliezende partij te zijn. Ondanks het feit, dat Bennett veel meer dronk dan goed voor hem was. bemerkte deze toch wel, hoe verregaand nonchalant zijn tegenstander het spel opvatte. Hij zei er echter niets van, want hij beschouwde de winst als oen geschenk des hemels na de laatste dagen van gestadig verlies Toen Melrose vijftien pond kwijt was. keek deze op zijn horloge. „Er nu al genoeg van?" vroeg Bennett met een dikke tong. ,\'oor dezen keer wel", antwoordde Sir Charles „Zullen we eindigen met quitte of dubbel?" „Mij best!" zei Bennett schouderend. „Maar het zal je glad zitten, ouwe jongen, als je denkt daarmee je verlies te kunnen dekken! Je bent er, geloof ik, niet met je gedachten bij. Zooals jij nu doet, spelen alleen beginnelingen of ïui. die verliefd zijn. Een beginneling ben je om den dood niet. al speel je slecht, dus je moet wel verliefd zijn!" Hij sloeg Melrose over de tafel heen op zijn schouder en lachte luidruchtig. Toen Sir Charles opstond, had hij dertig pond aan Richard Bennett verloren. „We doen het gauw eens over en beter?" knikte hij hem toe „Neem jij nu mijn plaats voor een half uurtje in, Wendsworth". Hij zei het vriendelijk tegen zijn secretaris, maar niettemin op een toon, welke geen tegenspraak duldde. Met de handen in de zakken liep Melrose de zaal door en bleef bij één der clubfauteuils staan. „Hallo, Manion!" groette hij een kennis van de Beurs. Deze liet zijn Times op zijn knieën zakken. „Wel allemachtig!Ga zitten, Clifford!" Hij maakte een uitnoodigend gebaar naar den ledigen zetel bij den zijnen. „Tk had alles eerder van je kunnen gelooven. dan jou in eeri speel zaal te zullen aantreffen! Mag ik je een raad ge ven?" „Met genoegen twee zelfs, als ze maar tot mijn zedelijk heil strekken!" grinnikte AIelro.se. „Waarschuw dan den jongen man, aan wien 'jij je plaats hebt afgestaan en die nu met Richard Bennett speelt, voor dergelijk gezelschap. Tus schen twee haakjes: wie is het? Ik zei hem. even als jou, hier voor de eerste maal". „Mijn secretaris", antwoordde Melrose. ..Ove rigens behoef jij je niet over hem bezorsd te ma ken, Manton! Hij kan drommels goed op zijn eigen beenen staan". Manton schudde het hoofd. „Gelegenheden als deze zijn de ondergang voor jongelui. Ik kom er, hoewel ik uiterst zelden speel, en dan alleen nog maar bridge, omdat je er wat afleiding vindt en het op de clubs na middernacht doorgaans zoo stierlijk vervelend is Maar de jongelui- moesten hier geweerd worden Zij hebben hun carrière nog te maken en ik zou ze niet graag den kost geven, die ik naar de haaien heb zien gaan, enkel en alleen door dat vervloekte gokken" „Wat weet je van jlen jongen Bennett?" vroeg Melrose onverschillig, maar het antwoord inte resseerde hem buitengewoon. „Hij is een speler en een drinker". „Goeie hemel!" lachte Sir Charles. „We hebben allemaal op onzen tijd wilde haren gehad! Man ton, jij kent Londen op je duimpje en zeg nu zelf eens, hoeveel achtenswaardige echtgenooten en vaders je wel zoudt kunnen opnoemen, die in bun jeugd een verduiveld rare schaats gereden hebben? Je predikt een moaal. die het Leger, des Heils eer zou aandoen, kerel!" (Wordt vervolgd)"

Schager Courant | 1936 | | pagina 7